BACAK VARİSLERİ CİDDİ BİR HASTALIK MIDIR, YALNIZCA BİR ESTETİK SORUN MUDUR?

estek2.pngestetik.png


Varislerimiz bir damar hastalığı olduğu kadar bir kozmetik rahatsızlıkda. Bacakta görülen mavi, yeşil, mor kılcal damarlar, özellikle ayak bileğimizin iç yüzünde ince ince başlayıp artan veya diz kapağımızın arkasında küçük borucuklar şeklinde beliren veya bacağımızın orta yerinde bir örümcek ağı gibi her geçen gün artan bu yapılar moralimizi bozuyor.

Tamam, ağrısı yok ama her gün elbise seçerken bizleri rahatsız ediyor.
Yaz mevsimi geldi  mayo giyebilecek miyim veya bir davete giderken etek nasıl olur gibi düşünceler moralimizi bozmakta.

Peki bunların kalıcı bir şekilde yok edilmesi mümkün mü?
Evet. Ama acele etmeden. Tıkladığınızda gördüğünüz video da bu tip kozmetik oluşumların ne kadar kolay gittiği görülüyor. İnternet ortamında buna benzeyen görüntüler de var. Ama bu sadece yüzeyel bir makyaj. Biz de bu makyajı kullanıyoruz ama ne zaman?Önce bu kozmetik sorunu ortaya çıkaran nedenleri bulduktan ve tedavi ettikten sonra. Yani hastamız gelir gelmez "size köpük yapalım, hemen iğne tedavisine alalım, varisleri kurutalım" demiyoruz. Bu işin kolay ama geçici yolu. Biz önce nedeni ortaya çıkarmak için bacağın içindeki damarları inceliyoruz. Yani sokağımızın alt yapısı bozuk ise üzerine asfalt dökmüyoruz, önce bozukluk nedir ve nerededir ona bakıp, düzeltip sonra asfaltı döküp, makyajı kalıcı hale getiriyoruz. Bu nedenle yapılan her Dopler veya Ultrasona da güvenmiyoruz. Varisin bir insan hastalığı olduğunu ve insanların ayakta durma durumunda olduklarından bu damarların görünür hale geldiklerini bildiğimizden, Dopleri AYAKTA çekip, DAMARLARI HARİTALIYORUZ. Sonra NOKTASAL bir işlemle MİKROCERRAHİ ile bozuk damar ve KAPAKLARI düzeltip  sonra o herkes tarafından bilinen KÖPÜK veya SKLEROTERAPİ veya İĞNE TEDAVİSİ yapıyoruz.Yani içi su dolan bir lavaboyu temizlerken, önce su dolmasına yol açan musluğun contasını onarıp VARİS TEDAVİSİNDE KAPAK ONARIMI sonra lavabodaki suyu kuruluyoruz. Biliyoruz ki lavabonun kuru kalması için önce musluk contası onarılmalı. Yoksa yaptığımız tedavi GEÇİCİ olur, yalnızca HASTAYA ACI ÇEKTİRMİŞ oluruz.

 

Varis İç Varis Venöz Yetmezlik Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız

Varis hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.