DAHA ÖNCE HASTASINA BÖYLE AÇIKLAYICI BİLGİ VEREN DOKTOR GÖRMEDİM

Ben 37 yaşındayım. Neredeyse Türkiye'nin birçok şehrinde bulundum. İstanbul'da yaşıyorum. Benim işim ısıtma ve soğutma. İşimle ilgili bir arızaya bakmaya gittiğimizde arıza tespiti, oluşum sebepleri ve ne yapmamız gerektiğini detaylıca anlatırız. Şimdi ben herhangi bir hastanede muayene veya tedavi olacaksam yada gittiysem hiçbir doktorun bu şekilde hastasına bilgi verdiğini veya dataylıca anlattığını hiç görmedim. Genel olarak yaptıkları şu şu filmi çek, gel bakarım. Tamam yüzünüze bile bakmazlar, bir iki alakasız ilaç yazarlar, hoşçakal. Bir gün yine böyle bir doktora sormuştum, ilaç yazmıştı hatta gidebilirsiniz tamam demişti. Ben de “doktor bey neyim var, ne yapmalıyım, neden böyle olmuşum, hiçbir bilgi yok mu yani git bu durumla yaşa bu nasıl bir iştir.” Hiç anlamadım belki bana kızanlar olabilir ama olsun maalesef doktorlar kendi alanları dışında hiçbir insanı “insandır yahu bu” diye görmüyorlar. Kardeşim insanlar sayesin de hiçbir normal çalışanın yaşayamayacağı bir hayatı yaşıyorsunuz. Evet şartlarınız da zor ve güzel. İnsan bari hakkıyla verin çünkü benim yaptığım ya da bir başkasının yaptığı işin oluşabilecek bir hatada telafisi var, sizin işiniz sağlık. Yanlış bilgi, umursamazlık, ego tatmini, insana tepeden bakma. Bunları yapıp insanların ileriki yaşamlarını olumsuz etkilediğini biliyormusunuz. Belki birileri bana kardeşim buraya neden yazdın diyecek. Valla bu doktor beyi görünce şok oldum. İlk defa bir insanın işini hakkıyla yaptığını görmekteyim. Belki bir daha da göremem. Kendi adıma teşekkür ediyorum. Benim de derin damar sorunum var ve İstanbul … hastanesi ve bir başka … hastanesine gittim. Bana doktorlar aynen şöyle dediler. “Git kardeşim, bununla yaşa” Bu kadar. Ben de kardeşim kanser değilim, tedavisi olmayan bir hastalık değil. Eğer bana bunları söylüyorsunuz o halde sizler ya doktor değilsiniz ya da işinizi hakkıyla yapmıyorsunuz. Ne demek ya “git bununla yaşa”, çok şaşırmıştım.

ARTIK 24 SAAT BOYUNCA ÇALIŞABİLİYORUM

30 yaşındayım daha önce iki kere varis ameliyatı oldum ilk ameliyatım 19 yaşında ikinci ameliyatım 27 yaşında. 2. Ameliyattan sonra bacağımda ağrılar devam etti. Ve ameliyattan sonra sinir ağrısı oluştu bacağımda 2 sene bu sinir ağrısıyla yaşadım geceleri uyutmuyordu kaç tane bölüme muayene oldum düzeltemediler.

Ahmet Akgül hocayı internetten videolardan izledim tereddütte kaldım diğer doktorlar gibi bacağımda hasar bırakacak diye endişeliydim. Daha önce 2. Damarım alında ve giriş yerlerinde kasıklarda şişkinlik ve ağrı oluyordu. Ahmet hocaya ameliyat olduktan sonra sinir ağrısını bir kere tedaviyle bitirdi. Ahmet hocaya 2. Bacağımdan ameliyat oldum aynı anda diğer doktorlar gibi damarları almadı hocam tedaviyle eskiden daha iyi hale geldim. Ameliyattan önce çalışırken çok zorlanıyordum işimi bırakmayı ve meslek değiştirmeyi düşünüyordum. Sabah 11’den sonra ağrılar kaşıntılar ve şişlikler başlıyordu ve gece krampları vardı. Ahmet hocaya hocaya ameliyat olduktan sonra 24 saat çalışabilecek durumdayım, hiç düşünmeden Ahmet hocaya ulaşın ve tedavi olun geç kalmadan ülkenin en iyi doktoru Ahmet Akgül hoca Allah’ım uzun ömürler verir inşallah. Tereddüt etmeden gelin.

Ic varis nedir

Ic varis nedir 2


BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ

glin.jpgglin1.jpg


Sayın  Ahmet AKGÜL, Ekibi ve Umutla şifa bekleyen tüm hastalara,

Bir varmış bir yokmuş diye başlar bütün masallar; hepimizin bir hikâyesi vardır. Onlardan ders alır, öğrenir ve gelişiriz.

İşte benim hikâyem... Ben Gülçin Ergin Londra'da uluslararası bir firmada çalışıyorum. Yıllık iznimi değerlendirip sağlık problemime çözüm bulmak için İst.'a geldim. 2007 yılında varis tanısıyla sol bacağımdan lokal anesteziyle 1,5 saat süren bir operasyon geçirdim. Tüm müdahaleyi,(en ince detayıyla ve damarlarımın esneme katsayısı dâhil olmak üzereL) neşter darbelerini 5 duyumla hissettim.

Dayanılması çok zor ağrılarla yaklaşık 3 ay boğuştum. Uzun süre güçlükle yürüyebildim. Sağlığıma kavuşacağım günleri sabırla bekledim. Aradan yıllar geçmesine rağmen iyileşme görülmediği gibi, bacağım daha da kötüleşti. Yaşadığım travmadan sonra yeni bir konsültasyona cesaret edemedim. Artık güçlükle iş ve sosyal hayatıma adapte olurken, sevgili Ahmet Hoca'nın sihri Londra sınırlarına ulaştı.

Bir gün önce gerçekleşen mucizeyi sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. 10 dakika süren ön görüşme sonrası, hocamın inanılmaz basit bir dille ve çizelgeyle açıkladığı su gibi berrak bir ameliyat süreci geçirdim.

Londra'da bile NHS'in(ulusal sağlık servisi) estetik operasyon diye tanımladığı(geçiştirdiği), benim yaşam kalitemi etkileyen talihsiz genetik hastalığım sayesinde atlattım.

Operasyonun ikinci gününde şaşkınlıkla hikayemi anlatıyorum!!

Önderliğinde Dr.sadi Konuk Hastanesi Kalp ve Damar Kliniğinde gerçekleşen ameliyatımda emeği geçen başta Sayın Hocam Ahmet AKGÜL, genç, dinamik, karizmatik J uzman Dr.Sayın Mehmet, Sevcan, Seymur, Gürkan Hocalara, tüm anestezi ekibine(pamuk dokunuşlu, sihirli ellere) neşeli, bakımlı, kanatsız hemşirelerimize, hastanenin hijyenini sağlayan, ışıl ışıl parlatan yardımcılara, devamlı gülen sekreterlere, tüm klinik ve acil ekibine şükran borçluyum.

Değerli Ahmet Hoca ümit var, şahsınız gibi hoşgörülü, güler yüzlü, sabırlı, coşkulu, mütevazı hekimlerle her zaman var.

Bunların tanığı olmaktan gurur duyuyor, başarılarınızın daim olmasını tüm kalbimle diliyorum. Hastane koridorlarında bekleşen, aldıkları müspet haberlerle "Ahmet Hocamız bir tane, önce Allah'a sonra ona emanet ettiğimiz yakınlarımızı bize bağışladı" diyen tüm hastalara, yüzü gülen tüm sevdiklerine geçmiş olsun diliyorum.

İyi ki varsınız, iyi ki yolum sizinle ve ekibinizle çakıştı.

Saygı, sevgi ve şükranlarımı kabul buyurunuz lütfen.

Daha nice mutlu sonlara,

Gülçin ERGİN 

VARİS İLE ÇOK ERKEN TANIŞTIM

İNSAN DÜNYAYA GELDİĞİNDE MUTLU OLUNAN ÖLDÜĞÜNDEDE ÜZÜNTÜ DUYULAN   YAŞADIĞI SÜREÇTE DE KARŞISINA ÇIKAN HASTALIKLARDA ZORLUKLARDA DA EN BÜYÜK İHTİYAÇ DUYDUĞU MESLEKLERDEN BİRİNİ İCRA EDEN HOCAMA İLK CÜMLEMDE AİLEM VE KENDİ ADIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDEREK YAZIMA BAŞLAMAK İSTERİM. 
BEN İLERİ DERECEDE VARİSİ OLAN BİR HASTAYDIM . VARİS İLE ON DÖRT YAŞIMDA TANIŞTIM . BABAMINDA AYAKLARINDA VARDI . KENDİSİNE SORDUĞUMDA BENDE DE KÜÇÜKLÜĞÜMDEN BERİ VAR DEMİŞTİ . AMA BEN İLERİ Kİ YAŞLARIMDA BUNUN ÜSTÜNE DÜŞME İHTİYACI HİSSETTİM SONUÇTA BİR HASTALIKTI. 2009 YILINDAN 2016 YILINA KADAR 4 KERE BAŞKA BAŞKA  KALP VE DAMAR CERRAHİ UZMANINA BAŞVURDUM OTURDUĞU YERDEN MUAYENE EDEN Mİ  ARARSINIZ BEN SENİ AMELİYAT EDEMEM Mİ DİYEN. O YÜZDEN BENDE ARTIK VARİS KONUSUNDA DOKTORA GİTMEKTEN SIKILMIŞTIM AMA  2016 BAŞINDA SOSYAL MEDYADA BİR HABER DİKKATİMİ ÇEKMİŞ VE AHMET HOCAMI TAKİP ETMEYE BAŞLAMIŞTIM . KENDİSİNİN YAPMIŞ OLDUĞU MUCİZELERİ GÖRSEL, SOSYAL VE YAZILI MEDYA DA GÖRÜNCE KENDİSİNE MUAYENE OLMAYA KARAR VERDİM
VE GİTTİM . TABİ HERKESİN İLK BİR KORKUSU VARDIR KAFASINDA ACABA SONUNDA NE OLUR DİYE . AMA AHMET HOCAMIN KENDİNE GÜVENMESİ SANA DA BUNU ÇOK İYİ HİSSETİRMESİ ZATEN TAMAM DİYORSUN O ANDA  BEN BU HOCAYA AMELİYAT OLURUM ÇÜNKÜ ONUN GÜVEN DUYGUSU İNSANIN İÇİNDE Kİ GÜVEN DUYGUSUNU DA ATEŞLİYOR. MUAYENE SONUCUNDA TEK YAPILACAK OLANIN BERABER KARARINA VARDIK VE AMELİYAT OLACAKTIM . OLDUM VE BANA TEK KALAN  AHMET HOCAM VE TÜM EKİBİNE ÇOK TEŞEKKÜR ETMEK VE MİNNET DUYGULARIMI İLETMEK KALDI.    
 
Özcan Gülşen 

VARİS KAPAKÇIK AMELİYATI

ek.jpg


Ahmet Hocam, Öncelikle geçirdiğim toplardamar kapakçık operasyonundan dolayı size çok teşekkür ederim. Eşimle birlikte sizin yanınıza gelidiğimizde kafamız çok fazla karışmıştı. Daha önce görüştüğümüz doktorlardan sonuç alamamıştık. Sayenizde sorunsuz bir ameliyat geçirdim. Ameliyat öncesinde yaşadığım sıkıntıların yarısını bile yaşamadım.
İyi ki tanımışız sizi. Yaptığınız meslek gerçekten çok değerli. Başarılarınızla insanlara şifa dağıtıyorsunuz. Benim ameliyatım nispeten daha hafifti belki ama çok fazla insanı hayata bağladığınızı, ailelerine umut olduğunuzu biliyoruz.
Allah yolunuzu açık etsin Hocam. Başarılarınızın devamını gönülden diliyoruz. Eminiz ki şifa bekleyen bir sürü hastaya daha umut kaynağı olacaksınız.
Ekibinize ve size çok teşekkür ediyoruz.

Sema AYTEKİN

VENÖZ YETMEZLİK VE LENF ÖDEM DEDİLER, KİMSE YAPMAK İSTEMEDİ

Venoz yetmezlik ve lenfodem tedavisi 1Venoz yetmezlik ve lenfodem tedavisi 2
2 Yıldır şiddetli ağrılarım vardı. Venöz yetmezlik ve lenf ödem vardı. Birçok doktora gitmemize rağmen hiçbir yerde tedavisi yok dediler. Ama Ahmet Akgül hocam sayesinde bütün ağrılarımdan kurtuldum. Tedavimi de oldum. Hocama ve ekibine çok teşekkür ederim.

RİSKİM ÇOK BÜYÜKTÜ, KİMSE AMELİYAT YAPMAK İSTEMEDİ 

ic.jpg

 


Selam,
Ben 35 yaşında ileri derecede ilerlemiş varis hastasıydım, kötü bir ameliyat deneyimimden sonra hayatım zehir oldu. İkinci ameliyatı kendi yapan doktor olmak üzere, hiç kimse üstlenmedi çünkü riskim çok büyüktü, kimse bu yükün altına girmek istemedi. Sağ olsun, bir doktorumun sayesinde Prof. Dr. Ahmet Akgül ile tanıştım, "olmaz" denilen ameliyatı başardı şükürler olsun ki. Eski sağlığıma kavuştum çok teşekkür ederim Ahmet Akgül Hocamıza Rabbim eksikliğini göstermesin ve o sihirli parmaklar herkese şifa versin.
Nurcan Bağır MEMİŞ

EN İYİ İÇ VE DIŞ VARİS AMELİYATI 

ic_varis_ve_dis_varis_en_iyi_tedavisi.pngic_varis_ve_dis_varis_en_iyi_tedavisi_1.png

 


 

KALP DAMAR VARİS PIHTI DERKEN BİLE SORUN YOK

akrostij.jpg


P
rofesör Dr.House  dedilerse size 

Rahat olun solladınız siz onu bile 

Onurluyuz gururluyuz biz sizinle 

Felak okuyoruz nazar değmesin diye 

Dünyada "AKGÜL TEKNİĞİ "siniz 

Rakip tanımaz üstün kabiliyetlisiniz  

Allah'ımıza çok şükür bizim hekimimizsiniz 

Her nefeste KALBimizdesiniz 

M ankeni  öğretmeni evde yatanı 

Ellerinle gezdirdin ameliyat sonrası 

Tarif edilmesi zor o mutlu anları 

Aanlatabildimse ne güzel canım hocamı 

K alp  damar  varis  pıhtı  derken bile 

Gülerek anlattınız sorun yok dercesine 

Üşenmedik fotoğraf çektirdik iyileşince 

Lütfen tıklayın ahmetakgul.com.tr 'ye

İyileşen eski hastanız Nurcan AKBULUT

Safranbolu'dan sevgiler...    

TEDAVİSİ YOK DEDİLER CANIMA TAK ETTİ 

tedavisi_yok_dedi_doktorlar_gvenim_kalmadi.jpg


Bacaklarımda ağırlık gündüz uykulu halim vardı. Sanki bacaklarım patlayacak gibi oluyordu bir AVM' de gezerken sonra bir arkadaşım kap damar cerrahisine görüş dedi. Doppler çekildi varis var denildi varis çorabı verildi. Giydim sıkıntılar tam olarak geçmedi. Tedavisi yok dediler, sonra canıma tak etti. İnternetten araştırmaya başladım Ahmet AKGÜL  hocamın videolarını tekrar tekrar izledim.

1.5 sene bekledim nedense sonra muayene oldum sonra ameliyata karar verdi. İkna oldum şimdi çok rahatım kendisine minnettarım...

ÖZDER KÜPELİOĞLU 

DAMAR YETMEZLİĞİ TEŞHİSİ KOYDULAR AMA 

kronik_venoz_yetmezlik_ameliyati_1.jpgkronik_venz_yetmezlik_ameliyat_2.jpg

 


Yeniden doğmak!

Kelimenin tam anlamıyla bu duyguyu bana yaşatan Prof. Dr. Ahmet Akgül Hocama sonsuz şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Daha önce gittiğim 3 hastanede doktorlar damar yetmezliği teşhisini koydular söylediler. Bu durumun yüksek risk taşıdığını pıhtı oluşumuna sebep vererek emboli denilen pıhtı atması sonucu hayatımı kaybedebileceğimi ve maalesef tedavisinin mümkün olmadığını, ömür boyu varis çorabı ve kan sulandırıcı ilaçlar kullanmam gerektiğini bu hastalıkla birlikte yaşamaya alışmamı önerdiler. Dünya başıma yıkılmıştı çaresizlik içinde bir arayışa girdim. İnternette Ahmet hocamın sitesini ziyaret ederken benim durumumda olan hastaların tedavi edildiklerini gördüm.

Ameliyat oldum. Şu anda sağlığıma kavuşmuş mutlu huzurlu ve yeniden doğmuş gibi hissediyorum Hocam size ve ekibinize her zaman minnettar kalacağım.

Ayhan YILMAZ

Varis İç Varis Venöz Yetmezlik Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız

Varis hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.