Yüzümüzde bulunan damarsal sorunlar başlığı altında pek çok bozukluk yer alır. Bu görüntü bozukluğunun yaş gruplarına göre görülme sıklığı değişir. Çocukluk yaş grubunda hemanjiyomlar ile porto şarabı lekesi gibi doğumsal damarsal  anomaliler öne çıkar. Bunun yanında kapiller, venöz, lenfatik ya da kombine damarsal malformasyonlar; ve bunlarla ilişkili pek çok sendrom tanımlanmıştır. Bu lezyonları tanımak ve zamanında müdahale etmek önemlidir. Çünkü geç dönemde yapılan tedavilerde yüz güldürücü sonuçlar almak daha zordur.

Öte yandan erişkin yaş grubunda yüzde sıklıkla telenjektaziler, venöz göllenme, spider anjiyom gibi  lezyonlar görülür. Ayrıca yaşla beraber büyüyerek devam eden porto şarabı lekesi de bu yaş grubunda karşımıza çıkar. Bu lezyonlar hasta için tıbbi ve kozmetik problem oluşturur. Lazer teknolojilerindeki gelişmelerle birlikte, doğuştan ve sonradan oluşan damarsal lezyonların lazer ile tedavisi belirgin şekilde artmıştır. 

 

Varis İç Varis Venöz Yetmezlik Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız

Varis hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.