1- Açık Varisektomi 

a. Yüksek ligasyon (Palomo): İnguinal kanal iç halkasının üst kısmından retroperitoneal olarak testiküler arter ve venin bağlanması işlemidir.

b. İnguinal ligasyon (Ivanissevich): İnguinal kanal düzeyinden internal spermatik ve kremasterik venlerin bağlanmasıdır.

c. Subinguinal ligasyon

2. Mikroskopik varikoselektomi

İnguinal veya subinguinal düzeyde arter ve lenfatikleri koruyarak internal ve eksternal spermatik venlerin bağlanmasıdır.

Laparoskopik varikoselektomi

Transperitoneal olarak girilip, inguinal kanal iç halkasının üst kısmından periton açılarak spermatik venlerin bağlanmasıdır.

 Antegrad skleroterapi (Tauber yöntemi)

Yüksek skrotal insizyon yapılarak venler bu- lunur ve bir ven içerisine doğrudan sklerozan madde verilir.

 Retrograd sekleroterapi ve embolizasyon

Radyoloji kılavuzluğunda sağ femoral venden girilerek inferior vena kava ve renal ven yoluyla internal spermatik vene ulaşılır. Sklerozan ajan verilerek işlem tamamlanır. 

Varis İç Varis Venöz Yetmezlik Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız

Varis hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.