İÇ VARİS ve DERİN VENÖZ YETMEZLİK

fullsizerender.jpg

 Unutmayın ki, VARİS  ayrı bir hastalıktır, İÇ VARİS  ayrı bir hastalıktır. 

İç varis, bacaktaki ana toplardamarda kirli kanın kaçağı ile oluşan, toplar damarlardaki varislerdir. Bu hastalıkta bazen deride kılcal damarlar ve varisler görülür bazen de görülmez. Deri üzerinde varis olmaması iç varis yoktur anlamına gelmez.

İç varis ile aynı anlamdaki tarifler:

- Derin varis

- Gizli varis

- Venöz yetmezlik

- Kronik venöz yetmezlik

-Varis reflüsü

- Varis kapak reflüsü

-Toplardamar kaçağı

-Toplardamar üfürümü

İç varis tanısı alınca mutlaka tedavi edilmelidir yoksa varis damarları içinde pıhtı olur ve bu pıhtı ya akciğere gider yada bacakta varis yaraları oluşur.

Lütfen bu paylaşımdaki gazete haberlerini büyütüp okuyunuz ve videoları izleyiniz.

varis_orab_ivaris_ve_derin_venz_yetmezlik_iin_en_iyi_ameliyat.jpg

Konu ile ilgili bazı hastalarımızın sorularına cevapla devam edelim:

Merhabalar hocam. 24 yaşındayım. Burdur'dan yazıyorum. Devlet hastanesinde çektirdiğim ultrasonda derin venöz yetmezlik teşhişi koyuldu, bacaklarımı dizlerimden bükemiyorum, baldırlarıma da yürürken de dinlenirken de kramplar giriyor, kaslarım çekiliyor sanki. Bir de sandalye yada sert bir yere oturursam üst bacaklarımın altı şiş gibi geliyor ağrı yapıyor. Lütfen mesajıma cevap verin, ne yapacağımı bilmiyorum, çok korkuyorum, yardım edin bana.

Hocam iyi akşamlar,

Benim annem 1-2 yıldır ayak bileklerinde şişlik, baldır bölgesinde şişlik ve morluklar, ayak tabanında ağrılar ile uğraşıyor. Doktorlar varis çorabı ve ilaçlarla tedavi etmeye çalışıyor ama ben herhangi bir ilerleme sağlandığını göremiyorum. Annem aynı zamanda kalp kapağında yetmezlik olan bir tansiyon hastası. Kan sulandırıcı ve tansiyon ilaçları kullanıyor. Ayaklarındaki bu rahatsızlıklardan kurtulması için bir süredir bir arayış içindeyim. Birkaç yerle görüştüm. Reklam cümleleri kullanıyorlar. Ameliyatsız ağrısız kesin çözüm diyorlar ama söyledikleri şey dış varisle ilgili  olan radyofrekans ve lazer yönteminden başka birşey değil. Sizden bir dönüş talep ediyorum. Ayrıca hastanın sağlık sigortası var ama toplamda tedavi masrafının ne kadar bir miktara ulaşacağını öğrenmek istiyorum. Çünkü aşağı yukarı bir miktar bilmeden hareket edemem. Sizden bir dönüş bekliyorum. Herşey için çok geç olmadan.  Şimdiden teşekkür ederim. 

CEVABIMIZ:

Burada hastamıza derin venöz yetmezlik tanısını koymuşlar ve tedavi olarak da yalnızca varis çorabı ve ilaçlar vermişler. Varis çorabı ve ilaçlar venöz yetmezliği TEDAVİ ETMEZ. Gereksiz vakit geçiştirir ve hastamızda akciğer pıhtısı veya varis yarası olma riskini artırır.

Venöz yetmezlik veya kronik derin varisin tedavisi MUTLAKA İÇ VARİS KAPAK ONARIMIDIR. Bu konuda yaptığımız MİKRO CERRAHİ İLE KAPAK ONARIMI  ve hastaların memnuniyet yazıları inceleyiniz.

Aşağıda iç varis olan bir hastamızın ameliyat öncesi ve sonrası Dopler sonuçlarını inceleyiniz. 

Unutmayın, tedavisi olmayan hastalık yoktur.

ic_ve_dis_varis_ameliyati_oncesi_ve_sonrasi.png


 


Varis İç Varis Venöz Yetmezlik Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız

Varis hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.