Daha önce hiç bilimsel makale yazmadıysanız ve ilk defa makale yazacaksanız önce EDİTÖRE MEKTUP formatında makale yazınız. Bu amaçla ilgilendiğiniz konu ile ilgili PUBMED arama motorunda son 6 ay yayınlanan makalelere bakınız. Başlığı ile ilgili yorum veya eleştiri yapacağınız veya katkı sunacağınızı düşündüğünüz makalenin FULL TEXT ine giriniz. Yazıyı ayrıntısıyla okuyunuz. Daha sonra 3 paragraftan oluşan editöre mektup yazısını hazırlayınız:

1. Paragraf: Okuduğunuz yazının kime ait olduğunu ve yapılan çalışmanın ne olduğunu belirtiniz.

2. Paragraf: Yazıdaki her hangi bir konuyla ilgili kendi tecrübelerinizi ve gözlemlerinizi anlatın. Başka literatür ile fikirlerinizi destekleyin.

3- Paragraf: Eleştiri, soru veya katkınızı belirtin.

 

yayn.jpg

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.