YILLARDIR YUMUŞAK DOKU ROMATİZMASI HASTASIYIM

Hocam yaklaşık 20 yıldır Fibromiyalji hastasıyım ve son bir kaç yıldır aşırı derecede rahatsızım.
Hocam sizden çok rica ediyorum eğer mümkünse bana yardımcı olursanız çok sevinirim. İnanın ki son bir kaç yıldır çalışamıyorum ve aileme bakamıyorum zor durumdayım.
Genel Şikayetlerim:
Şiddetli bel ve bacak ağrısı,
Aşırı üşüme ve soğuk ter terleme(vücut ateşi 34 veya 35 derecede)
Aşırı gaz ve asit
Sürekli yorgunluk ve isteksizlik
Yürüyünce ayak altında aşırı yanma
Aşırı derecede kulak çınlaması
Sürekli kabızlık
Sık sık idrar a çıkma ve idrarda aşırı yanma.
Rahat uyuyamama
Tiroid sorunu
Sürekli amilaz ve Lipaz yüksekliği
Sürekli depresyon hali
Baş ve yüz ağrısı, gözler de kızarıklık ve ışığa karşı hassasiyet
Ses ve gürültüden aşırı rahatsız olma.
Saygılarımla.

DİŞ SIKMA ŞİKAYETİ

Merhaba. Rahatsızlığımdan dolayı yazıyorum. Gece uyurken, gün içinde dişlerimi sıkmamdan çok rahatsızım. Buna engel olamıyorum ve artık uyuyamıyorum, uyuyamadığım için yorgun uyanıyorum ve gün içindeki her şeyimi etkiliyor. Ne yapmam gerektiği hakkında yardım istiyorum, yoruldum. İnternetten araştırırken sizin yazılarınızı bulup okudum. Yardımcı olursanız sevinirim.

AĞRI KESİCİ İLE UYUMA

Hocam iyi günler. Benim ağrılarım beni uykundan uyandıracak kadar şiddetlendi, ilaç ağrı kesiciyle uyuyorum, etkisi geçince tekrar uyanıp ilaç içiyorum. Soğuk pres de iyi gelirdi, o da yetmiyor.
Randevu rica ediyorum.

UZUN ZAMANDIR GEÇMEYEN AĞRILAR

Hocam merhabalar, annem çok uzun zamandır ağrılarından perişan oldu. Trabzon’da ikamet ediyoruz ve 2 yıldır her hafta doktora gidiyor. Kullanmadığı ilaç kalmadı. Giderek daha kötüye gidiyor. İnternette araştırırken size rastladım .Muayeneyi nerde yapıyorsunuz , tedavi süreci hastanede mi oluyor? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim , iyi akşamlar.

ANNEMİN BALDIR BÖLGESİNDE YÜRÜMEKLE BİRLİKTE ARTAN AĞRILARINA YIILARDIR TEŞHİS KONULAMIYOR

Hocam merhaba, annemin rahatsızlığı ile ilgili internette araştırma yaparken bacakta meydana gelen ağrılar ile ilgili yazınızı okudum ve size ulaşmak istedim. Hocam annem emekli hemşire, 67 yaşında kendisi. Annemin bundan yaklaşık 1 yıl önce diz altında, baldırında yürümekle beraber artan ağrıları başladı. Belli bir müddet sonra ayakta dururken de aynı ağrıları yaşamaya başladı. Bir yere oturur oturmaz ağrısı geçiyor ve istirahat halinde yatarken veya otururken bu ağrıları yaşamıyor. Bu ağrıyı ilk önce baldır kısmında tek noktada hissediliyor iken son zamanlarda ayak uçlarına doğru da hissetmeye başladı. Biz ilk başta damarlarla ilgili bir problem olduğunu düşündük ve kalp damar cerrahisinde Doppler filmi çekildi. Sonrasında bir şey çıkmayınca nörolojiye baş vurduk. Orada da belinde biraz eğrilik olduğu ama sinir sıkışması gözlemlenmediği söylendi. Ortopedi doktoruna başvurduk. MR ve filmlere bakılarak bir problem olmadığını söylediler. Farklı bir hastanede kalp damar uzmanına gözüktük yine Doppler çekildi, bir şey gözükmedi. Netice itibari ile 3 farklı Ortopedi, 2 Kalp damar, bir de Nöroloji doktoru gezdik ama sonuç alamadık. İnternette yaptığım araştırmalarımda annemin şikayeti sizin yazınızda belirtiğiniz gibi toplar damar tıkanıklığı veya sertleşmesine çok benziyor ama yapılan tetkiklerde böyle bir şey ortaya çıkmıyor. Bu konuyla ilgili bize nasıl bir destek verebilirsiniz? Yardımlarınızı rica ederim.

KULUNÇ MU, FİBROMİYALJİ Mİ?

Hocam ben yıllardır kulunç olarak bildiğim ve acısını çok çektiğim kimsenin anlamadığı hatta abarttığımı ve psikolojik olduğunu söylediği ağrılara sahibim ve yakınlarda fibromiyalji olduğunu öğrendim adının. Randevu almak istiyorum sizden.

KENDİMİ YORGUN VE SERSEM GİBİ HİSSEDİYORUM

Uzun süredir kendimi yorgun hissediyordum, son altı aydır eklemlerimde ağrılar vardı. Kısa zaman önce bunlar dirseklerle beraber alt kol ve dizlerle beraber alt bacak olarak artış gösterdi.
Daha yeni fibromiyalji teşhisi konuldu. Bana depresyon hapları verdiler ve şuan sersem gibiyim. Bu ağrılardan ve ilaçlardan kurtulmak istiyorum. Tedavi sürecinizi, muayenehanenizin lokasyonunu ve takriben muayene ücretinizi öğrenmek istiyorum.

BU HASTALIKTA İSMİNİZİ ÇOK DUYDUM

Ben fibromiyalji hastasıyım. Ağrılarım yok, prozac kullanıyorum fakat karnım da çok şişme oluyor. Sabah kalktığımda bir şey yok gün içerisinde bazen nefes bile alamıyorum bitkisel çok şey denedim spor yaptım diyet yaptım, fayda yok. Ankara'da oturuyorum. Hocam maddi durumumdan dolayı gelemiyorum. Bu hastalıkta çok metninizi duydum. Bana bu şişlikle ilgili bir ilaç önerirseniz çok sevinirim hocam. Bana yardım edin, saygılar.

ENERJİM ÇOK DÜŞÜK

Kontrol amaçlı çekilen beyin mr görüntüsünde vaskülit şüphesi olabileceği yazıyordu. Mr anjiyo yapıldı ve damarları gösteren mr da çekildi. Yazımın ekinde gönderiyorum efendim. Yaklaşık 6 aydır kollarımda ve bacaklarımda güçsüzlük var. Hiç enerjim yok. Aynı zamanda kötü görme ve kötü yürüme problemlerim oluyor. Vücudumun sol tarafında olmak üzere aynı anda oluşan yüz, kol ve bacakta çekme tarzı şikayetlerim de oluyor. Her iki kolumda kübütal tünel sendromu da var. Bel fıtığı ve boyunda düzleşmesi de var. Hocam mr lar normal çıkıyor ama benim şikayetlerim kalıcı olmaya ve günlük hayatta tedirgin etmeye başladı. Vaskülit ve diğer nedenler konusunda ileri tetkikler yaptırmalı mıyım yanıtlarsanız sevinirim. İyi günler.

FİBROMYALJİ HASTALIĞI İDRAR YANMASI YAPAR MI?

Hocam size bir soru sorabilir miyim acaba. Fibromiyalji hastasıyım 1 yıldır ama bir şey merak ediyorum. Bu rahatsızlık acaba sık sık yaşanan idrar yanması olabiliyor mu? Olursa da normal idrar yolu enfeksiyon ilaçları geçirir mi? Lütfen cevap verin. Doktora da gidemiyoruz zaten.

AĞRILARDAN KURTULAMIYOR

Merhabalar Hocam,
Ben annem için yazıyorum size. Annemin senelerdir geçmeyen çok şiddetli kemik ağrıları var. Bu durum artık onu yürüyemeyecek hale getirdi. Birçok doktora gösterdik. Fibromiyalji rahatsızlığı olduğu söyleniyor ama ağrılarından kurtulamıyor. Bunun için size getirmek istiyorum ama muayene ücretinizi öğrenebilir miyim? Randevu alıp gelmek istiyoruz, şimdiden teşekkürler.

NE YAPTIYSAM AĞRILAR GEÇMEDİ

Ahmet Bey merhaba,
Boynum ve sırtımdaki ağrılardan yıllardır gitmediğim doktor kalmadı. Ne denediysem geçmedi. Artık hayatım yaşanılmaz bir hale geldi. Devamlı acı ve ağrı içindeyim. Yaşım 28. Bugün fizik tedavi doktoru fibromiyalji denen bir şeyden bahsetti. Şimdiye dek hiç duymamıştım. Bütün bulgular fazlasıyla bende mevcut. Fizik tedavi önerdi boyunda düzleşme var dedi. Fibromiyaljinin kesin kaynağı nedeni diye bir şey yokmuş. O halde tedavisi nasıl oluyor? Bununla ilgili vaktinizi ayırıp bir video çeker misiniz? Sitenizden araştırma fırsatım oldu şu an. Umarım mesajımı görürsünüz. Görüşmek üzere…

NEREYE GİTSEK SONUÇ ALAMADIK

İyi günler hocam,
Ben Kayseri’den yazıyorum size. Eşimde yıllardır fibromiyalji var. Nereye gitsek bir sonuç alamadık. Ankara’da tedavisi altında da olduk ama ilaçların hiçbir faydası olmadı. Sizi internetten buldum. Fibromiyalji’ye bir tedavi uyguluyor musunuz?
Eşime yardımınız dokunur mu?

FİBROMYALJİ TANISI KONULDU

Hocam merhabalar,
3 aya yakın bir süredir, kristal oynaması denilerek vertigo tanısıyla başlayan kullandığım ilaçlarla süreç iyileşmek yerine daha da kötü hale gelen boyun, ense, sırt kitlenmeleri, kulak çınlamaları ara ara mide bulantısı yaşayarak hayatıma devam etmekteyim. 2 farklı nöroloji doktoruna, 2 KBB uzmanına, dahiliyeciye gözüktüm. Beyin, boyun MR’larım temiz çıktı. En son gittiğim nöroloji doktorum ”fibromyalji “ tanısı koydu. Nöral terapiye başladık.

ÖMRÜNÜ HASTANELERDE GEÇİRİYOR

Hocam merhaba,
Biliyorum çok yoğunsunuz belki, bana ayıracak bir dakikanız bile yok ama ben yine de bu mesajı okuma ihtimalinize sığınarak bir sorunumuzu sizinle paylaşmak istiyorum. Hocam benim çok sevdiğim bir yakınım fibromiyalji hastası. Kendisi yurt dışında yaşıyor. Bu hastalığın tedavisi yok diye kadıncağızın üzerinde depresyon ve şeker hastalığı tedavilerinde kullanılan bir sürü yanlış ilacı denemişler ve şimdi yakınım ömrünü hastanelerde geçiriyor. Eğer sizden bir cevap alabilirsem kendisine yeni bir umut ışığı doğacak. İnternette gıyabınızda yazılan bir sürü teşekkür mesajlarını okudum. Kim bilir belki de yakınımın bu fibromiyalji kabusundan kurtuluşu sizin tedavinizdedir...

FİBROMYALJİ İÇİN NE YAPABİLİRİM?

Hocam günaydın,
Bana da fibromiyalji tanısı konuldu. Ankara kuantum FTR hoca tarafından.
Ozon tedavisi yapıldı ve bağırsak destekleyici ilaçlar verildi. E, A, K vitamini eksik olduğu söylendi. Kas sisteminde ağrı yapan bir yerim yok. Sabah dinç uyanıyorum fakat kafamın arkası ağrı yapıyor. Bazen hızlı kalktığımda ve hareket ettiğimde diz altı kaslarım yoruluyor. İşlerimden dolayı İstanbul’a gelemiyorum. Ne yapabilirim? Hocam ben İzmir’de yaşıyorum.

KAS VE EKLEM AĞRILARI

5 yıl önce başlayan (doğum yaptıktan sonra) ve giderek artan kas ve eklem ağrılarım nedeniyle doktor doktor gezdim. Mr lar kan tahlilleri röntgenler vs hiçbir sonuç alamadım. En son gittiğim romatoloji uzmanı fibromiyalji tanısı koydu. 2 haftadır işe gidemiyorum. Bir soğuk algınlığı bile fazla geliyor. Çok ağrılarım var. Baş boyun bel bacaklar. Saç telim tırnağım dahi ağrır mı? EVET AĞRIR! Bursa’da yaşıyorum. Size nasıl ulaşabilirim?

DİŞLERİMİ SIKIYORUM, LİRİKA TEDAVİSİ ALIYORUM

K. Maraş da ikamet etmekteyim. 45 yaşındayım. K. Maraş ... Hastanesinde Fibromiyalji hastalığı teşhisi konuldu. Teşhis sonrası Lirica kullanıyordum yan etkilerinin olması nedeniyle Gabaset 400mg reçete düzenlendi. Ağrılarım ayaklar kollarda boyunda nüksetmektedir. Gece uykum atasında dişlerimi sıktığımı uyanınca hissediyorum. Uyku apneleri geçiriyorum. Tedavi için bazı hareketleri tavsiye ettiler nafile. Lütfen bir çare arıyorum. Size Muayene olmak istiyorum.
Saygılar sunarım.
Atamız Beni Türk Hekimlerine Emanet edin diyor.
Tedavi olmak istiyorum.

FİBROMİYALJİ OLDUĞUM SÖYLENDİ

Vücudumda dolasan yanma, ağrı, uyuşukluk, karıncalanma mevcut. Bir fizyoterapiste gittim. Fibromiyalji olduğunu söyledi. Manuel terapiye başladık ama fayda etmedi. Yorumları okudum, umutlandım. Ben İzmir’de oturuyorum. Seanslarınızın fiyatlarını öğrenmem mümkün mü acaba?

FİBROMİYALJİ VE SELÜLİT

Bacaklarım ve kollarımda dokunduğumda acı, selülit, yaygın bir ödem yada şişlik dar bir şey (normal likralı bi pantolon veya tayt) giydiğimde fenalaşma baygınlık hissi. En ufak bir çarpmada morarma kaşıntı deride parlaklık. Sabahları kalktığımda yaygın bir ağrı var. Fibromiyalji denildi. Bacak hafif venöz yetmezlik dedi. Daflon 500 lük ve varis çorabı önerdi yüzeysel bir kaç varisim var. Baldır ve iç bacakta, kalbimde doğuştan sol vsd var. Bir de hiç düzelmeyen bir kansızlık. Son 5 yıldır bunlara bir çare arıyorum 14 kilo aldım her gün de ağrılarım artıyor. Bacaklarım yırtılırmış gibi bir acı oluyor, zaman zaman sanki damardan geçe kanın akışını hissediyorum. Uzun oldu, hakkınızı helal edin.

ŞU AN AĞRILARIM VAR

Teşhis neye göre konuluyor bilmiyorum ama hikayeden dolayı diye düşünüyorum. İkinci hamilelikte stres zorluklardan sonra şiddetli kolumuz, bacak, sırt ağrılarım oldu. Yaptırmadığım işlem kalmadı vücudumda. İntihar etmeyi bile düşündüm, iki çocuğuma, eşime sınırlı biri olup çıktım. Şimdi bulduğum bir doktor doloxia ilacıyla rahatladım ama ara ara gene ağrılarım oluyor. Şu an da olduğu gibi netten bakayım dedim sizi gördüm ama doktorla konuştuğumda çaresi yok denildi.

BAŞ AĞRISI VE FİBROMİYALJİM VAR

6 ay önce çok şiddetli baş ağrısı şikayeti ile acile gittim. Nöroloji doktoru Fibromiyalji olduğunu söyledi. Ağrı sırtımdan başlıyor ensemden başıma vuruyor. Bununla beraber fena bir mide bulantısı oluyor.
Duxet diye bir ilaç verdi doktor. İlacı aldığım sürece sıkıntı yok.
6 aydır kullanıyorum ilacı. Ama bir gün unutsam ilaç içmeyi hastanelik oluyorum. Baş ağrısı mide bulantısı serum takıyorlar. Sorum şu bu ilacı nasıl bırakacağım. İlaçsız nasıl rahatlayabilirim.

ARTIK AĞRILARDAN BIKTIM

Ben ağrılardan bıktım. Çok canım yanıyor, bir sürü ilaç kullandım fakat bu ağrıya ilaç çözüm değil artık ilaç içmekten usandım. Şuan da sol bileğim şişti, hareket bile ettiremiyorum. Açıkçası çok canım yanıyor. Lütfen bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

FİBROMİYALJİ İLACI

Eşimin ağrılarına spondilo artrit tanısı konuldu. Fakat kullandığı ilaçlar ağrıyı geçirmiyor. Kayınvalidem de fibromiyalji hastası, dolaşmadığımız hekim kalmadı. Kullandığı ilaçlar dan fayda görmediğini söylüyor. Tedavi merkezi ararken sitenizi gördüm. Bize yardımcı olabilir misiniz nasıl randevu alabiliriz.

NEFES ALAMIYORUM

Kalbe gittim temiz çıktı, mideye gittim temiz çıktı, bağırsaklar temiz çıktı. Nefes almakta zorlanıyorum. Boynumun iki tarafından kulağımın arkasına kadar sıkıyorlar, ayağa kalkarken çarpıntım oluyor. Merdiven çıkarken kalbim hızlanıyor, çarpıntı oluyor. Kollarım omuzlarım ağrıyor, göğsüm ağrıyor yanma oluyor. Kulaklarda devamlı uğultu, çınlama oluyor. İş yerinde çalışamıyorum. Kimseyi inandıramıyorum, psikolojim bozuldu, evliyim, 2 buçuk yıldır çocuğum var. 1 buçuk yaşında kimse anlamıyor beni. Çok zordayım.

YAĞMUR ÖNCESİ ŞİKAYETLERİM ARTIYOR

Hocam son bir yıldır dört boyunda kas kasılmaları olan ağrı üzerine fibromiyalji tanısı denildi rahatsızlığıma. Fakat bir ilaç uygulaması verilmedi, ağrılar vücuduma yayıldı bacaklar dizler kollar özellikle nemli hava yağmur öncesi. Yaşam kalitem düştü spor da yapıyorum.
Randevu alıp size muayene olmak istiyorum. Trabzon’da ikamet ediyorum. Teşekkür ederim.

PSİKOLOJİM ÇOK BOZUK

10 yılı aşkın süredir fibromiyalji hastasıyım. Ağrılarım dayanılmaz bir hal aldı. Ev, iş, çocuk sorumluluğunu kaldıramıyorum ve artık psikolojik olarak da iyi değilim. Birçok tedavi gördüm ama faydalı olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim. Hasta yorumlarını okuyunca yazmak istedim. Çünkü bu illet hastalıktan kurtulmak istiyorum. Nasıl iletişime geçebilirim sizinle? Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

DOKTORUMU BULDUM

Hayırlı günler hocam Van'da ikamet ediyorum, ben 20 kasım çarşamba gününe randevu aldım. Aslında sorun ameliyat olup olmayacağım bir kaç kalp damar cerrahı ile görüştüm ameliyatı öneren var önermeyen var bacaklarımda şişlik ağırlık kramplar sanki damarlarım kopacak gibi ayrıca fibromiyalji, ankilozan spondilit, teşhisi konuldu ağrılarım bundan da olabilir mi, dopler sonucuma göre ameliyat şart mı? İnternetten gezinirken sizi gördüm hastalara karşı yaklaşımınız hastaların yorumları beni etkiledi, aradığım doktoru buldum. İnşallah benimde sıkıntılarıma çözüm olursunuz. Cevaplarsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

YUMUŞAK DOKU ROMATİZMASI

20 yaşında oğlumun yaklaşık iki aydır omuz bel bacak ve ayaklarında ağrıları var. Dahiliye tam kan sonuçları temiz de fizik tedavi uzmanı ve Ortopedi uzmanı bir problem görünmüyor dedi. Biz fibromiyalji olduğunu düşünüyoruz kontrol ve tedavi imkanlarını öğrenmek istiyorum.

TEDAVİSİZ BİR HASTALIK DİYORLAR

Rahatsızlığım iki yıldır var fibromiyalji denilen bu hastalık tedavisiz diyorlar. 28 yaşında üç çocuk annesiyim. Bütün hareketlerim kısıtlı ağrılı çekilmez bir hayat oldu artık. Kayseri’de yaşıyorum yanınıza gelmem mümkün değil çocuklarımdan dolayı. Kayseri’de tedavi olabilmem mümkün müdür yardımcı olursanız sevinirim.

YORGUN YATIP YORGUN KALKIYORUM

5 yıl önce fibromiyalji teşhisi konuldu bana. 39 yaşındayım. Vücudumun bel boyun sırt bölgelerinde yoğun arılar var. Artık ilaç ta fayda etmiyor. Günlük işlerimi yapamıyorum. Sabahları yorgun uyanıyorum. Eşime çocuklarıma masaj yapın demeye çekiniyorum artık. Sürekli hastayım demekten utanır oldum. Videolarınızı izledim hasta yorumlarını okudum bende bu illetten kurtulmak istiyorum artık.

ROMATİZMA ŞİKAYETLERİ

İyi günler sayın doktor Ahmet Akgül.
Eşimin iki seneden beri ağırlıklı romatizma şikayetleri var ve biz bunun için Almanya'da elimizden geleni yapmaya çalıştık fakat sürekli doktorlar tarafından verilen ağrı hapları hiçbir fayda vermemiştir. Aile dostumuzdan sizi önerdiler ve ben de sayfanızdan sizi araştırdım ve size aynı şikayetler yüzünden gelen hastaların size yazdıkları mektupları okudum ve sizin bize yardımcı olabileceğinizi ümit ediyorum. Almanya'dan İstanbul'a tedavi için yollama kararı aldım. Bize tedavi için nelerin gerektiğini ve tedavi sürecinde nelerin yapıldığına dair detaylı bir şekilde bilgi alabilir miyiz?
Selamlar Saygılar

KASIKLARIMDA AĞRILARIM VAR

39 yaşındayım. 2006 yılında, 26 yaşındayken kalçamda başlayıp sürekli yer değiştiren ağrılardan ötürü çeşitli branşlarda doktorlara gittim. Ağrılar kasıklarımda, bacaklarımın üst ön kısmında şiddetlenerek artıyordu. Tetkikler yapıldı. Hiçbir şeyin yok denildi. 2012 yılında bir Fizik Tedavi doktoru yaptığı tetkikler ve çekilen MR sonucunda Sakroileit teşhisi koydu. 2015 yılında boyun ve kürek kemiğimdeki ağrı sebebiyle gittiğim Beyin Cerrahı doktorundan Fibromiyalji hastası da olduğumu öğrendim. Fibromiyalji sebebiyle boynumda sırtımda belimde Haziran ayından bu zamana kadar geçmeyen ağrılarım var. Bana yardımcı olup tedavimi gerçekleştirebilir misiniz? Saygılarımla.

KAFAM KARIŞTI

Merhaba, yazınızı okudum. Ben de tam yazdığınız gibi hastalık teşhis ve tedavisi konusunda kafam karışmış durumdayım. İzmir’de oturuyorum. Bir an önce tedavime başlamak istiyorum. Ancak tedavi süreci ve tedavi masraflarıyla ilgili endişelerim var. Bilgi vermenizi rica ediyorum.

SABAHLARI VÜCUDUM KASKATI TUTULUYOR

28 yaşındayım 18 yaşımdan beri sırt ağrısı çekiyorum. Gitmediğim doktor kalmadı kullanmadığım
ilaç kalmadı. Şimdilerde emara girdim ve omurga da lekeler görüldü bel fıtığı da var. Bir tedavi başlandı fizik tedavisinde, yalnız ben hiç iyi olamadım. İltihaplı romatizma denildi sabahları kaskatı uyanıyorum, ağrılarımdan artık kötü şeyler düşünmeye başladım. 2 çocuğum var bilmiyorum. En son sizi buldum. Mesleğim aşçılık, yaşadığım yer Antalya Belek. Nemli, kapalı havalarda bittim, enerjim sıfır, yıllardır “iyiyim” dediğim, “enerjik” dediğim pek çok az günüm oldu. Koca ömrüm heba oldu. Bıktım artık, inşallah geri dönersiniz.

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

FİBROMİYALJİ VE FİBROMİYALJİ HASTALIĞI ve TEDAVİSİ için ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız lütfen tıklayınız

FİBROMİYALJİ TEDAVİSİ OLAN HASTALARIN yorumlarını görmek için lütfen tıklayınız  

İLETİŞİME geçmek ve RANDEVU almak için lütfen tıklayınız

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.