BİOREZONANS DENEMEK İSTİYORUM

Birçok maddeye alerjim var. Başta gluten ve laktoz, bunlarla bağırsak problemleri yaşıyorum. Ayrıca alerjik rinit ve astımım var. Biorezonans denemek istiyorum. Fiyat ve uygulama konusunda bilgi istiyorum.

BELİRTİLER BİRE BİR UYUYOR

Hocam merhaba çok yakın olduğum biri için size danışıyorum. Hocam yakınım özellikle geceleri aşırı şiddetli ağrı şikayeti var. Gündüzleri daha hafif oluyor ağrısı. Uykularından uyandıracak, uyutmayacak düzeyde bir şiddetli ağrı tüm vücutta baş gösteriyor. Yıllardır var ve herhangi bir tanı konulamadı. Konuşurken bazen kelimeleri karıştırma da oluyor. İnternetten biraz araştırmamla FİBROMİYALJİ deki belirtiler harfi harfine uyuştuğunu fark ettim. Sizin de değerli fikrinizi almak istedim. Sizce hocam "Romatoloji" ye gidip test yaptırmalı mıyız? Dayanacak gücü kalmadı artık.

KABIZLIK TEDAVİSİ

Merhabalar. Benim kronik kabızlık rahatsızlığım var. Elli üç yaşındayım. Bu yaşıma kadar hep beslenmeme dikkat ederek geldim. İnternette Ahmet hocanın biorezonans ile kabızlığa son yazısını gördüm. İnanamadım. Gerçekten böyle bir yöntem ve çare var mı? Acaba bana da uygulanabilir mi. Artık benim buna dayanacak gücüm kalmadı. Çok sıkıntıdayım. Kabızlığın beni zehirlediğini düşünüyorum. Çözüm arıyorum ama bulamıyorum. Ayrıca, son yıllarda yaşam kalitemi düşüren bir çok rahatsızlık yaşamaya başladım. İnşallah bu mesaj yerine ulaşır ve bana bir çare bulunur. Şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

BİOREZONANSTAN ÇOK FAYDA GÖRDÜM

Erzurum'dan.10 yıldır sarkoidoz hastasıyım. İstanbul'da devam ettim geçen seneye kadar tedavime. Geçen kış biorezonansla tanıştım. İzmir'de bir klinikte yaklaşık 20 seansa yakın tedavi aldım. Çok faydasını gördüm. İnternette araştırırken Ahmet hocamı ve başarılarını gördüm. Bana bilgi verebilir misiniz? Yeriniz tedavi şekliniz ücretiniz hakkında. Sormak istediğim çok şey var aslında, hasta olmak çok zor çünkü belki bana da şifa olursunuz. Şimdiden teşekkür ederim. Sağlıklı günler dilerim. İyi çalışmalar.

BİOREZONANS İŞLEMİ NE İŞE YARAR

Biorezonans işlemi ile zayıflama, varis ağrıları ve bel ağrıları ile ilgili nasıl bir işlem yapılmakta. Bel kayması olan bir kişide etkili oluyor mu? Varis tedavilerinde sadece tedavi edici mi yoksa kesin kalıcı bir sonuç mu veriyor.
Ayrıca işlem ücreti hakkında bilgi alabilir miyim?

ANKSİYETE VE KAYGI İLE BERABER FİBROMİYALJİ

Nefes açlığı problemiyle bir iki yıl önce gittiğim bir doktor anksiyete olduğumu söyledi baya bir süre devamlı olarak antidepresan kullandım ama bir fark hissedemediğim için bıraktım. Bu günlerde de yutkunma zorluğu çekiyorum ve bu sabahta boynumdaki sırtımdaki arada bir oluşan ağrılar için doktora gittiğimde bende fibromiyalji olduğunu söyledi. Sanırım elle tutulur hiçbir şeyim yok ama asla rahat hissetmiyorum ve hangi bölüme gitmeliyim bilmiyorum. Sizin kalp cerrahisi uzmanı olduğunuzu duydum ama bana da yardımcı olabilir misiniz?

ARTIK ÇALIŞAMIYORUM

Benim 3 aydır hiç bir şekilde kesilmeyen vücut ağrılarım mevcut. Vücudumun her bir noktası çok şiddetli bir şekilde ağrıyor. Bacaklarım kollarım belim başım her yerim. 3 ay boyunca bir çok doktora gittim bir çok bölüme gittim ama hiç bir doktor bir şey bulamıyor. Ağrılarım son zamanlarda uyuşukluğa sebep oluyor. Ben çalışan bir insanım ama çalışamıyorum yürümekte zorlanıyorum konuşurken zorlanıyorum. Bazen başım dönüyor vücudum uyuştuğu için felçli gibi hissediyorum ve konuşmakta zorluk çekiyorum. İnternette hastalığım ile ilgili bir şeyler bulmaya çalışırken sizin sayfanıza denk geldim. Sizden yardım istiyorum. Lütfen yardım edin.

DOKTORLAR İLAÇ VERİP GÖNDERİYORLAR

Ben iki çocuk annesiyim. 35 yaşındayım yıllardır gitmediğim doktor kalmadı. Fizik beyin cerrahı genel cerrahi fibromiyalji teşhisi konuldu. Bitmeyen bel boyun kol ve bacak ağrılarım var. Kaslarım çok güçsüz sağ dizime yürüdüğümde kilitlenip ağrı giriyor, uyurken aynı şey sağ koluma da oluyor sanki kısmi felç gibi bir şey yarım saate kadar hareketsiz kalıyorum çözülene kadar doktorlar ise her seferin de ilaç verip gönderiyorlar. Hiç bir şekilde ağrılarımda bir gerileme olmadı, sosyal aktivitem kalmadı. Allah rızası için ben bu fibromiyalji rahatsızlığından nasıl kurtulacağım. Hocam bana bir fikir verin dizlerimde kireçleme de var ben Batman'da oturuyorum. İstanbul'a gelebilme imkanım yok, lütfen Hocam yardım edin bana saygılarımla Allah'a emanet olun.

AĞRILARDAN DURAMIYORUM

Boyun düzleşmem var normalde. Ama bir iki doktor fibromiyalji olduğumu söyledi. Tens uygulaması da gördüm fakat işe yaramadı. Sol kolum sol göğüs ve sırt kısmım kulunç içinde tendonlarda mı sıkıntı var bilemedim. Ama ağrılardan duramıyorum. Dışarı çıkasım bile gelmiyor artık. Sol göğüste batma ağrı kasılma oldukça kalp zannediyorum. Kalp krizi geçireceğim gibi geliyor. Üstelik bu durum bende panik atak oluşturdu. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım artık. Daha 30 yaşındayım ama çok mutsuzum. Tek başıma kalamıyorum korkudan. Biliyorum halbuki sorun kaslarımda belki ama hep kalp zannediyorum. Çünkü kalp hastalığı ailemde genetik. Ben bu ağrılardan kasılmalardan kulunçlardan tamamen kurtulmak istiyorum.

KAYGI BOZUKLUĞU

Ahmet bey babam 1943 doğumlu 2017 tarihinde yüksek düşme neticesinde sağ tarafı felç oldu. Uzun zaman fizik tedavi yatarak ayakta tedavisine uğraştık ama istenilen sonucu alamadık. Rahat yürüme yapamıyor, anca elinden tutulursa wc ihtiyacını görebiliyor ama geçmişten gelen kaygı durum bozukluğu teşhisi konmuştu bu yüzden kafası hiç rahat değil. Evde annemden dolayı çok huzursuz ama onsuz da durmak istemiyor işimiz çok zor anlayacağınız. Şu anda ise sağ ayağında şişme ve ödem var ultrason sonucu öğrendik üzerine tam basamıyor. Ne yapabiliriz, muayene ve tedavi için ücret noktasında bilgi verebilir misiniz?

SİGARA BIRAKMA

Sigara bıraktırma yöntemi olarak biorezonans tedavisi olduğunu öğrendim. Bu yöntem ile sigarayı bırakmak ne kadar mümkün olur. Ne gibi yardımı oluyor. Ayrıca sayfanızda bu yöntem ile stres ve birçok hastalık için tedavi edildiğini görüyorum. Daha fazla bilgi almak, tedavi süreç ve maliyetlerini öğrenmek istiyorum.

AĞRILARIM DEVAM ETMEKTEDİR

Yaklaşık 3 yıldan beri hastalığımın tedavisi ve teşhisi için pek çok hastane gezdikten sonra fibromiyalji hastalığımın olduğunu öğrendim. Kullanmakta olduğum Alyse 150 ml tablet ile voltaren sr 150 ml tablet ilaçlardır ancak kullanmakta olduğum ilaçları bıraktığım gibi ağrılarım devam etmektedir. Bu arada ağrılarım sağ bacak ve yoğun olarak sağ kalça içinde bulunmaktadır. Konuyla ilgili nasıl bir yol izleyeceğim hakkında önemle yardımlarınızı rica ederim.

YAŞAM KALİTEM DÜŞTÜ

2-3 senedir çözmeye çalıştığım, denemediğim yöntemi kalmayan ağrılarım için çözüm ararken sizin sayfanızı buldum ve tedavisi olmadığı söylenen fibromiyaljinin tedavisinin olduğunu öğrendim. Hastalarınız güzel sonuçlar almış anladığım kadarıyla. Hocam benim yaşam kalitem çok düştü, sürekli nasıl aşabilirim diye araştırmaktan yoruldum. Adana’da yaşıyorum, size nasıl ulaşabilirim?

GERDİRME HAREKETLERİ İLE RAHATLIYORUM

Merhaba;
Hocam, sabahları kalkmakta çok zorlanıyorum bacaklarım inanılmaz derecede ağrıyor ayak parmak uçlarımı ileri uzatınca ve kendime doğru çektiğimde bir rahatlama geliyor fakat o anlık!
Bu arada kalpte kitle vardı, açık kalp ameliyatı oldum ve kemoterapi almaya devam ediyorum.
Kemoterapi ilaçları da “bacaklarda ağrı yapabilir” demişti doktorumuz fakat benim bu bacak ağrılarım 1-2 senedir var hastanelere gittim mr vs. çektiler ama “bir şeyin yok” deyip gönderdiler.
Allah rızası için yardımınızı bekliyor olacağım.

YATAKTAN KALKMAK İSTEMİYORUM

Yaklaşık 2 yıldır sabah kalktığımda ayağım 5-10 adım atmadan kendine gelemiyordu. Yaklaşık 6 aydır ayak tarak kemiklerimde acımaya başladı. Ayağımda ve ayak bileğimde de şişlik var. Doktora gittim, biri damar reflüsü var. Çok ayakta kalma, yatarken ayağını yüksek tut, bide kilo ver dedi. 45 yaşındayım 1,57 boyum var 75 kiloyum. 9 ay önce doğum yaptım. Öğretmenim ayni zamanda ve 23 yıldır hiçbir dersimde oturarak ders anlatmadım. 4 çocuğum var. Birde 20 li yaşlarımda ayaklarımda mantar rahatsızlığı vardı ve her yeri yarılıyordu. Ne taraf sağlamsa o tarafa meyilli basıyordum. Bu hayat telaşı içinde ayaklar bu hale geldi. Yazınızı okuyunca işin ne kadar ciddi olduğunu daha iyi anladım. Gün içinde işimi görüyorum ama oturunca, yada yataktan kalkınca hele bide uzun yol falan yürümüşsem iyi acıyor ayaklarım. Bir an önce tedavi olmam gerek. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

BİOREZONANS DAMAR DOLAŞIMINI GÜÇLENDİRİR Mİ?

Merhabalar oğlumun beyninde çok sayıda kavernom odacıkları var.
İki kez kanadı ve ameliyat oldu. Doktor damarlarından sızıntı şeklinde kanama olduğunu ve önlemenin mümkün olmadığını söyledi. Işın tedavisi denenebilir dedi. Acaba biorezonans ile damarları güçlendirilip kanama engellenebilir mi?

BİOREZONANS TEDAVİSİ

Cok uzun yillardir sag omuzun ust kisminda ve altinda başlayan agrilardan sikayetlerim vardi. Turkiyeye izine gittiğimde bir kac kez ortopedi uzmanina gozukmustum. Rontgen sonucuna gore kas spazmi,kas agrisi dendi. Masaj ve sicak tutmanin iyi geleceği soylendi. Universite yillari elle cizim yaparken sürekli sag omzumu hareket ettirdiğimden ve universite sonrasi hep ofiste bilgisayar basinda olduğumdan (Ve en önemlisi hareketsiz oluşumdan) kaynaklandigini bende duşundum ve alistim bu duruma. 2 sene once yine bir Turkiye iznimde yine gözükmek istedim agrilardan dolayi. Birazda belde agrim vardi. Yine MR ve röntgen çekildi. Hirbirsey cikmayinca Doktor Fibromiyalji tanisi koydu. Omuz kismimdan bir iğne yapti, bayagi rahatlattı ve Lyrica isminde bir ilaç yazdi. Ancak midemi rahatsız ettiği için biraktim.
Ancak, 2018 Subat ayinda koprucuk kemiklerimin yârim karis altinda sag ve sol yanda (Kaburga arasi) noktasal bir zonklama basladi. Daha sonraki dönemlerde yukarida bahsettigim uzun zaman önceki agrilarin sag kaburganin alt kismina yansidigini hissettim. 1.5 yil içerisinde cok defa kontrole gittim. Bircok iltihabi bir durum varmi diye tahlil yapildi. Hepsi temiz cikti. Uc kez MR oldu (Bel,servikal vs), Akciger röntgeni,diğer röntgenler, mide endoskopi, hersey normal dendi. En son geçtiğimiz Nisan ayinda Turkiye de Fizik tedavi uzmanina ve Dahiliye uzmanina gozuktum. Yine tum analizler temiz cikti. Dahiliye uzmani herhangi bir hastaligin olsa bu tahlillerden mutlaka birsey cikardi, merak edilecek birseyimin olmadigini ve Fibromiyalji olduğumu söyledi. Zaten kaygilarim ve anksiyete bozukluklarimin oldugunuda söyleyince antidepresan onerdi. Antidepresana Mayis ayinda Kazakistana donunce basladim. Onunda ilk günden ürtiker yan etkisi oldu ve devam etmedim. Asagida belirttiğim tum belirtiler bende %100 olan belirtilerdir.
Fibromiyalji ile alakali cok makale okudum, diğer bir yandan hastayi doktor doktor gezdiren bir hastalik olduğunu biliyorum. Sizinle online görüştükten sonra uygun bir zamanda (iznime denk gelen) Istanbula gelip tedavi imkanlarinizdan faydalanmak isterim. Ancak o zamana kadar biraz olsun yasam kalitemi yükseltecek tavsiyeler ya da uzaktan olabildiğince tedavi yöntemi almak isterim sizden.

• Hafiza bozukluklari
• Kaygi (Kaygilarim cok fazla ve birkaç kez bu konuda destek aldim ancak devam edemedim)
• Depresyon
• Miyofasiyal Agrilar (Asagidaki resimdeki hemen hemen tum noktalarda agrilar oluyor, )
• Gucsuzluk
• Segirme
• Sabah uyanamama
• Cok sık idrara cikma
• Alerjik duyarlılık
• Gogus bölgesi agrilari
• Irritabl bagirsak sendromu

YILLARDIR KAS AĞRILARIM VAR

20 yıldır depresyon tedavisi görüyorum. Ama tam 4 ay önce çok şiddetli kas ağrıları, kas kasılması, çene kasılması yaşıyorum. Uyuyamıyorum. Konuşma bozuklukları oluyor. Psikiyatri doktoruna tekrar gittim acilde serum falan verdiler diaxem yapıyorlardı ama yine geçmemeye başladı sonra fizik tedavi doktoruna gittim bana fibromiyalji teşhisi kondu. Ve bana ilaç olarak nöropatik ağrı kesici verdi. Psikiyatri doktoruma prozak ve nervium ilaçla devam edelim dedi. Ağrılarımın çoğu geçti fakat şimdide nefes almada güçlük çekiyorum. Başımı dik tutamıyorum. Göğsümde sıkışmalar oluyor. Lütfen bana yardım edin. Çalışamıyorum bir oğlum var. 9 yaşında tekim, kimsem yok. Bu hayatta sadece oğlum var. Artık değil çalışmak oğluma bakmak kendime bile bakamıyorum. Bu arada Mersin’de yaşıyorum.

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

FİBROMİYALJİ VE FİBROMİYALJİ HASTALIĞI ve TEDAVİSİ için ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız lütfen tıklayınız

FİBROMİYALJİ TEDAVİSİ OLAN HASTALARIN yorumlarını görmek için lütfen tıklayınız  

İLETİŞİME geçmek ve RANDEVU almak için lütfen tıklayınız

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.