BİOREZONANS DENEMEK İSTİYORUM

Birçok maddeye alerjim var. Başta gluten ve laktoz, bunlarla bağırsak problemleri yaşıyorum. Ayrıca alerjik rinit ve astımım var. Biorezonans denemek istiyorum. Fiyat ve uygulama konusunda bilgi istiyorum.

ÇEVREDEN GELEN AŞIRI SESLERE KARŞI HASSASİYETİM VAR, BİOREZONANS TERAPİLERİ ÇARE OLUR MU?

Sn. Ahmet Akgül,
Yaklaşık 4 aydır depresyon tanısıyla psikiyatrist takibindeyim. Sertralin kullanıyorum ve düzenli aralıklarla psikiyatristim ile terapiler gerçekleştiriyoruz. En belirgin sorunum çevreden gelen seslere hassasiyetimin ciddi düzeyde olması. Ses varken hassas olmamın yanı sıra ya ses olursa diye ciddi anksiyete yaşıyorum ve bu durum ciddi bir biçimde hayat kalitemi bozuyor. En son terapide psikiyatristim Biorezonans terapisini deneyebileceğimi belirtti. Size sormak istediğim benim durumda bu tarz alternatif uygulamalar işe yarar mı? Vakit ayırarak yanıt yazabilirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden çok teşekkür ederim. Kolaylıklar diliyorum.

Köprüden Önceki Son Çıkış

Merhaba; 47 yaşındayım ve yaklaşık 30 yıldır ciddi derecede sigara tüketiyorum. Zaman zaman 3 paket / güne çıkan tüketimim şu anda yaklaşık 1,5-2 paket / gün şeklinde devam ediyor. Bu süreçte 3 kez sigarayı bırakma girişimim oldu. İlkinde 14. gün sonunda tekrar başladım. İkincisinde yaklaşık 2 ay bırakabildim. Üçüncü ve son denememde 4 ay sonunda ( belki de fiziki bağımlılıktan tamamen kurtulduğum halde ) psikolojik ve çevre etkisinden dolayı aptalca bir şekilde tekrar başladım. Yaşım ve yaşam tarzım sebebiyle artık kritik eşiğe geldiğimin farkındayım. Benim için belki de köprüden önceki son çıkış olacak bu mesajım. Özetle kliniğinizde biorezonans tedavisi görmek istiyorum. Teşekkür ve saygılarımla.

GEÇİRGEN BAGIRSAK RAHATSIZLIĞINDA MANYETİK BİOREZONANS KULLANILIR MI?

Merhaba. Geçirgen bağırsak olduğu düşünülen, her hastalığımın sebebi olduğu kanısına vardığım problemin çözümü için de Manyetik Biorezonans kullanılıyormuş diye duydum. Bu işi yapan bir kaç yer var ama güven vermedi. Siz eğer bununla ilgili bana yardımcı olabilecekseniz, fiyat bilgisiyle birlikte iletişime geçer misiniz. Not: Aritmi sorunum var, bu cihaz/yöntem bununla uygun mu?

BİYOREZONANS TEDAVİSİ

Ben de 30 senedir zaman zaman şiddetli zaman zaman da hafif seyreden bir bel ağrısı mevcut. Gitmediğim doktor kalmadı, belimin orta kısmında doğuştan 3 omurgam birleşik. Ancak bel ağrımın bundan kaynaklanmadığını gittiğimi bütün doktorlar söyledi. En son geçtiğimiz 2019 ayında gene bel ağrım tekrarladı, çok zor durumlarda kaldım, fibromiyalji olabileceğim söylendi ve Pisikiyatri bölümünce Deloxx 60 mg. ilaç kullanmaya başladım. Şimdi ağrılarım biraz azaldı fakat tutukluk ve zaman zaman ağrı şiddeti artmakta internetten yaptığım araştırma neticesinde sayın hocamız Ahmet Akgül’ün sitesinde Biyorezerans ile hastalığımın tespit ve tedavisini olabileceğimi düşünmekteyim. Bilgilendirebilirseniz sevinirim. Kolay gelsin.

ÇOKLU HASTALIKLARIN TEDAVİSİNDE BİOREZONANS

Biorezonansı 3 yıldır araştırıyorum. Açıkçası başta tek bir cihazın bu kadar çok hastalığı tedavi etmesine inanmak çok güç. Hala inanmıyorum çünkü çocukluğumdan beri inanıp onca tedavi oldum ama hepsi hüsranla sonuçlandı. Bende çocukluk egzaması var, büyünce geçmedi aynı zamanda alerjik astımım ve trikolomani rahatsızlığım da var. Tek bir cihazın bu rahatsızlıkların hepsini tedavi edebilecek olması mucize olurdu. Hala inanmamakla birlikte ümitsizce çare arıyorum. Tedavisi olmayan hastalıklara iyi geldiği söyleniyor, denemekten başka çarem yok.

NÖROJENİK MESANE

Hayırlı akşamlar. Affınıza sığınarak yazıyorum. 21 yaşında kızım var Nörojenik Mesane rahatsızlığı var yani mesanede hissizlik ve kasılma yok. Şuan sonda kullanıyor tedavi edilmezse diyaliz hastası olma ihtimali var. Lütfen kızıma bu konuda Allah rızası için yardımcı olabilir misiniz? Benim de maddi durumum yok, çaresizlik zor. Bunları size yazmak daha zor. Rabbim sizlerin de bir sıkıntısını giderir inşallah. Saygılarımla, selamlar. Allah’a emanet olun, kusuruma bakmayın.

FİBROMİYALJİ VE YAZ AYLARINDA AĞRI

Hocam merhabalar. Bana geçen sene fibromiyalji teşhisi konuldu. Ozon tedavisi oldum. Sırtımdaki ağrılardan bayağı rahatladım. Sol küreğimde hafif ağrı var. Boyun fıtığımda var bu arada. Symra hapını kullanıyorum, sigarayı ve yürüyüşü bıraktım sonra başladı her şey. Yalnız ramazanda oruçken mide bağlantısıyla çok şiddetli bir ağrı başladı. Acile gittim, tahlil yapıldı, film çekildi bir şey çıkmadı ama bu 2-3 ayda bir atak şeklinde oluyor. Midede başlayıp karına iniyor. Sol kasığımda da bir şişlik meydana geliyor. Ağrı geçerken o şişlikte kayboluyor dikkat ediyorum. Hocam yaz aylarında tekrar ediyor bu ataklarım. Fibromiyalji ’den kaynaklanıyor olabilir mi? Hocam lütfen yardım edin.

ESKİŞEHİR’DE FİBROMİYALJİ

Doktor bey merhabalar. Size Eskişehir'den yazıyorum. Yaklaşık 1.5 yıl önce Fibromiyalji teşhisi kondu ve ilaç tedavisine başlandı fakat günlük hayatımı çok fazla etkiliyor. Şiddetli ağrılarım oluyor. Araştırma yaparken tesadüfen sitenizi bulup inceledim ve bir umut ışığı gördüm, yazmak istedim. Şuan nerede görev yapmaktasınız acaba? Hangi hastanede ya da muayenehaneniz mi var onu öğrenmek istiyorum.

TRABZON’DA HUZURSUZ BACAK SENDROMU

Doktor bey merhaba. Ablamın yaklaşık 45 yıldır Huzursuz Bacak Sendromu var. Kendisi 68 yaşında. Son 2 aydır artık o kadar kötü ki. Çok şiddetli uyuşması var sabahtan akşama kadar ve neredeyse her gün ilaçlar kullanıyor ama hiç fayda etmiyor. Bitik durumda kendisi Trabzon'da yaşıyor. Pandemi nedeni ile bir yere gidemiyor. Sizden randevu almak istiyorum görüntülü görüşmek için, çok acil yardımlarınızı rica ediyorum.

VÜCUTTA DOLAŞAN AĞRI

Merhaba Ahmet Bey. Benim yaklaşık 3 ay öncesinden beri sırt ağrım vardı. Pek önemsemedim geçer diye. Spor yaptığım için geçer dedim. Ancak bu sırt ağrılarım bazen belime doğru dolaşan ağrı haline dönüştü. Akciğer filmi çektirdim, nodül çıktı. Sonra BT çektirdim. Göğüs hastalıkları uzmanı pek önemli bir sorun yok dedi. Ancak bu yatarken dolaşan ağrılarım geçmedi. Kaygılarım da arttı. Bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum.

Merhaba. Benim 30 yıl evvel aort, 18 yıl evvelde mitral ve triküspit kapağım değişti. Şu anda aort kapağım takipte, tekrar değişim ihtiyacı olacak. Öğrenmek istediğim; gerektiğinde aort kapağı bu durumda robotik cerrahiyle değiştirilebilir mi? Üçüncü kez açık ameliyat riskli olduğu söyleniyor. Yaşım 62. Bu konuda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum. Teşekkürler.

HUZURSUZ BACAK, EL VE BAŞ SENDROMU

Sayın hocam. Ben 35 yaşındayım yaklaşık bir yıldır akşam işten geldikten sonra istirahat ettiğim sırada bacaklarımda yanma, eklem yerlerinde tarifsiz bir uyuşma ve hareket ettirme isteği, uykuda uyandıracak kadar rahatsız edici bir dürtü var. Bu aynı şekilde el ve parmak kaslarımda da var. Bazen başımın arka kısmında yanma gibi bir durumda oluyor. Ben bunla alakalı doktora gittim ve bana huzursuz bacak, el ve baş sendromu dediler. Bir iki ilaç yazdılar Parkipex 0.25 içtim ama aynı sıkıntılarım devam ediyor. Geceleri uyuyamıyorum, sabah sersem gibiyim. Aynı zaman da polis memuruyum. Sabahları sersem gibi işe gidiyorum. Bu konuda bana yardımcı olun Allah rızası için. Şimdiden teşekkürler.

MAKATA KADAR BACAK AĞRISI

Hocam 2019 mart ayında sol bacağımdan makata kadar başlayan ağrı ile acile gittim sonuç ağrı kesici ile rahatladım. Daha sonra makatta ağrı 1 hafta sürdü, hemoroid oldum sandım fakat bir zaman sonra geçti daha sonra bir gün gündüz sol bacağında ağrı başladı gece uyuyama oldum kabus gibiydi. İnternetten okuduklarımı uyguladım buz koydum ağrıyan yerlere zeytin yağ ile övdüm sabaha kadar uyumadım daha sonra ... hastanesinden araştırmadan çekilen dopler sonucu venöz yetmezliği ve iç varis olduğunu öğrendim. Sizi araştırırken buldum size nasıl ulaşabilirim?

SAĞ KÜÇÜK BEYİNCİKTE DAMAR TIKANIKLIĞI VE KISMİ FELÇ

Merhaba hocam, uzun süredir size ulaşmayı istiyorum fakat çok şanslı olmadığımı biliyorum.
Benim çok ciddi sol bacak, ayak ve sol kol ağrım var. Yaklaşık 1.5 yıldır. 2014 de sağ küçük beyincikte damar tıkanıklığı ve kısmi felç yaşadım. Azmim ve şansımla hayata döndüm. Hangi doktora başvurduysam sonuç almadan bıraktım çünkü artık gücüm kalmadı .
Şimdi dıştan bakınca normal gibi görünen ama acı içinde kıvranan bir vücudum var . Sol tarafım felç geçirdiğin zaman hissizdi şimdi çok acı veriyor . Mersin’de yasayan bir öğretmenim ve sanırım derdim sizinle son bulacak. Umarım geri dönüş olur. Saygıyla.

KABIZLIK TEDAVİSİNDE GERONTOLOJİK BİOREZONANS

İyi günler. Kız kardeşimde (26 yaşında), 10 yıla yakın süredir kabızlık problemi var. Daha önce gittiğimiz gastroenteroloji uzmanı pasaj yavaşlığı probleminin olduğunu söyledi. Gerontolojik Biorezonans yöntemi uygun mudur? Bu tedaviye başlamak için gerekli şartlar nelerdir öğrenmek istiyorum. İyi çalışmalar.

BOYUNDA VE BELDE DÜZLEŞME

Merhaba hocam umarım okur ve cevap verirsiniz. Ben 30 yaşındayım ve bu rahatsızlığım yüzünden hayatım mahvoldu. Yaklaşık on sene önce ilk başta belimde ağrı hissetmeye başladım. Daha sonraki yıllarda kalça kemikleri, kürek kemikleri, boyun ve kafatasının boyunla birleştiği yerlerde sanki içindeki sıvı yok olmuş gibi sürekli ses çıkarıyor ve tarifi olmayan bir his veriyor. Kaslarım aşırı derecede sert ve hiçbir kas gevşetici gevşetemiyor. Baş dönmesi mide bulantısı yapıyor. Perişan haldeyim. Doktorlar sadece boyunda ve belde düzleşme diyor ama bir çözüm yolu sunmuyorlar. Ne yapabilirim? Bir akıl verirseniz en azından çok sevinirim. İyi çalışmalar.

BACAKLARIMDA HEM AĞRI, HEM AĞIRLIK VAR

Merhaba doktor bey. Bacaklarım şiş fakat görünürde fazla varislerim yok. Ama bacaklarımda hem ağrı hem ağırlık var. Sizden randevu talep ediyorum ve ücret bilgisi verirseniz memnun olurum, teşekkürler şimdiden.

BELİRTİLER BİRE BİR UYUYOR

Hocam merhaba çok yakın olduğum biri için size danışıyorum. Hocam yakınım özellikle geceleri aşırı şiddetli ağrı şikayeti var. Gündüzleri daha hafif oluyor ağrısı. Uykularından uyandıracak, uyutmayacak düzeyde bir şiddetli ağrı tüm vücutta baş gösteriyor. Yıllardır var ve herhangi bir tanı konulamadı. Konuşurken bazen kelimeleri karıştırma da oluyor. İnternetten biraz araştırmamla FİBROMİYALJİ deki belirtiler harfi harfine uyuştuğunu fark ettim. Sizin de değerli fikrinizi almak istedim. Sizce hocam "Romatoloji" ye gidip test yaptırmalı mıyız? Dayanacak gücü kalmadı artık.

SİGARA BIRAKMA

Kaç yıldır sigarayı bırakmak istiyorum ama kendi irademle bırakamadım ve sizi bir arkadaşımdan duydum. Etkili olduğunu ve hatta tek seansta bıraktırabileceğinizi söyledi. Ne zaman randevu alabilirim ve ücreti hakkında bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.

KABIZLIK TEDAVİSİ

Merhabalar. Benim kronik kabızlık rahatsızlığım var. Elli üç yaşındayım. Bu yaşıma kadar hep beslenmeme dikkat ederek geldim. İnternette Ahmet hocanın biorezonans ile kabızlığa son yazısını gördüm. İnanamadım. Gerçekten böyle bir yöntem ve çare var mı? Acaba bana da uygulanabilir mi. Artık benim buna dayanacak gücüm kalmadı. Çok sıkıntıdayım. Kabızlığın beni zehirlediğini düşünüyorum. Çözüm arıyorum ama bulamıyorum. Ayrıca, son yıllarda yaşam kalitemi düşüren bir çok rahatsızlık yaşamaya başladım. İnşallah bu mesaj yerine ulaşır ve bana bir çare bulunur. Şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

DEVAMLI AĞRILARIM OLUYOR

Merhabalar Ahmet Bey ,
Ben yaklaşık bir yıl önce aniden rahatsızlandım vücudumda elektriklenme gibi bir şey oldu. Sonrasında aşırı halsizlik kol, bacak ve ürpermeler başladı. Baş dönmesi kas ağrıları boyun ve bel ağrıları vücudumda yanmalar var devamlı sersem gibiyim. Hiçbir şeye odaklanamıyorum. Devamlı bir yerlerim ağrıyor. Hayat kalitem sıfıra indi 43 yaşındayım. Kan tahlillerimde tomografide röntgende MR’da hiçbir şey çıkmıyor. Sizce rahatsızlığım nedir? Yardımcı olur musunuz? Cevaplarsanız sevinirim.

VÜCUDUMA YÜK BİNİYOR

Sayın hocam,
1 ay önce fibromiyalji teşhisi konuldu. Farklı bölgelerde ağrılarım söz konusu. Eskiden kolaylıkla halledebileceğim işleri zorla yapabiliyorum ve 37 yaşındayım. 3.5 yaşında oğlum var bazen nefes almakta zorluk çekiyorum. Halsizlik ve ayağa kalkınca vücuduma adeta yük biniyor esnek değil önceki gibi. Depresyona girdim resmen bana yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkürler bu arada fibromiyalji hastaları tekrar hamile kalabilir mi?

FİBROMYALJİ TANISI KONULDU

Merhaba yaşım 28. Yaklaşık 10 senedir bel ağrısı çekiyorum. 28 derece açıklığı sağa bakan skolyoz hastasıydım. Manuel fizik tedavi ile derecesi 17 ye düşürüldü. Fakat ağrılarım geçmek bilmiyor. Son 2 senedir fibromiyalji tanısı koyuldu. Sırtım parçalanıyormuş gibi ağrılarım oluyor. En çokta sağ böbreğimin olduğu kısımda şiddetli kramplarım oluyor. Bu kramplar esnasında bağırsaklarda da ağrı oluyor ve ishal oluyorum. Aynı zamanda nefesim kesiliyor. Hareketlerim tamamen kısıtlanıyor. Gitmediğim poliklinik kalmadı. Bu konuda geri dönüşünüzü bekliyorum, son umudumsunuz…

ÇOK MUTSUZUM

Merhaba Ahmet Bey,
Ben yaklaşık 1yıl önce aniden içime bir sıkıntı geldi. Vücudumda elektriklenme tarzı bir şey oldu. O günden sonra devamlı yorgunluk, kas ağrıları, dengesizlik, kol ve bacaklarımda karıncalanma, sabah tutukluğu, enerji çekilmesi, aşırı derecede mutsuzluk var. Kimse hatta burada birçok doktora çıktım. Derdimi anlatamıyorum, kan tahlilde hiçbir sorun çıkmıyor. Sırt, boyun, bel ağrıları mevcut. Boyun sırt kaslarım sanki kısalmış gibi hep gergin. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? Hastalığım nedir? Psikolojim alt üst oldu. Cevaplarsanız sevinirim.
Şimdiden teşekkürler

1 YILDAN ÖNCE DÜZELMESİNİ BEKLEMEYİN

Merhaba Ahmet Bey,
Size veya yönlendirmenize ihtiyacım var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Babam 4-5 ay önce kalp krizi geçirdi ve nabzı durarak 6-7 dakika kadar beyninin oksijensiz kalmasına sebep oldu. 22 günlük yoğun bakım sonrası yaklaşık 2,5 ay kadar palyatif servisinde yattı. Bu süreçlerin hepsi Sinop ...Hastanesi’nde geçti. Şu an ayağa kalkıyor, yürüyor, fiziksel olarak bir hasarı yok. Fakat bizi tanımadığı gibi genel olarak ajitasyon halinde. Arada birkaç gün boyunca yemek yemeyi reddediyor. Anlamsız kelimelerle cümleler kuruyor ve anlayamadığımız zaman da kızıyor. MR sonuçlarına göre birçok doktor “çok ciddi bir hasarın kalmayacağını” ifade ediyor ve ekliyorlar, “1 yıldan önce düzelmesini beklemeyiniz.”

Zira bulunduğumuz ildeki sağlık olanakları yetersiz ve babamı sarsmamak adına şehir dışına çok çıkarmak da istemiyorum.

Bir süredir hiperbarik oksijen tedavisi ve biorezonans tedavisini araştırıyorum. Komut alamayacağı için hiperbarik oksijen tedavisni elemiş durumdayım. Biorezonans tedavisi babam için uygun mudur? Sizin görüşünüz nedir? Sizin yapabileceğiniz bir uygulama mevcut olur mu ya da biorezonans ile ilgili özellikle Ankara civarında bir nörolog yönlendirmesinde bulunabilir misiniz?

Yardımcı olabilirseniz, gerçekten minnettar olurum.

TAM TEŞHİS KONULAMADI

Merhabalar doktor bey,
Kayınvalidem 53 yaşında fibromiyalji hastası. Son 4 aydır konuşma bozukluğu yaşıyor. MR, EMG, tek lifli EMG çekildi herhangi bir problem çıkmadı. MEP tetkikinde sadece sinirlerin kaslara iletimi 8 milisaniyeden uzamaya başlamış. Tam teşhis konulamadı ancak motor nöron hastalığından şüpheleniyor gittiğimiz doktorlar. Sorunumuzla alakalı araştırmaya başlayınca fibromiyaljinin de konuşma bozduğunu okuduk. Bununla ilgili görüşlerinizi almak isterim.

AĞRILARIM UYKUDA ŞİDDETLENİYOR

Hocam selamlar,
3 aylık hamileyim birkaç gün belki haftadır sol üst baldır tam yan kesitinde inanılmaz bir ağrıyla uyanıyorum. Uykuda veya dinlenmede çok artıyor ilk uyandığımda yürümeme engel olacak yakınarak yürüyecek kadar. Herhangi bir travma yaşamadım çarpma vb. Gün içinde hareket ettiğimde azalıyor, bazen unutuyorum ancak geceye doğru artıp uykuda tavan yapıyor. Hem corona virüs hem hamilelik sebebiyle tedavidende hastaneye gitmektende korkuyorum. Diyarbakır’da yaşıyorum, salgın sebebiyle şu an İstanbul’a da dönemiyorum. Çok çaresiz hissediyorum lütfen yardım edin. Önerdiğiniz bir doktor olur mu ve acilen gitmeli miyim?

HUZURSUZ BACAK SENDROMUNDAN ŞÜPHELENİYORUZ

İyi günler hocam,
Benim annemin hastalığı belli değil. Şöyle açıklayayım gençliğinde kendi kendine konuşması vardı. Daha sonra 2011 yılında bacaklar sallanmaya başlıyor, daha sonra kollara geçiyor derken vücut istemsiz kasılmalar başlıyor. Yatakta küçük bebek gibi dönüp duruyor adeta uyuyana kadar yatakta kavga ediyor, hatta başladığı tarihten bu yana yemek yolculuk hep ayakta oturamıyor sürekli kasılıyor. Biz İzmir’e götürdük 3-4 sene önce İzmir’e götürdük, Kore hastalığından şüphelendi. Sonra o da değilmiş derken İstanbul … Hastanesinde yine bir doktora getirdik. Çapa’da genetik inceleme yapıldı ama yine bir şey çıkmadı. Şimdi Balıkesir’e psikiyatriste götürüyoruz. Verdiği ilaçlar sadece biraz daha çabuk uyumasını sağlıyor başkada bir şey yapamıyoruz. Ben şans eseri ara sıra bacak ağrısından huzursuz bacak sendromunu araştırırken sizin yazınız okudum okuduğum. Yazı anneminkilerle birbiri ile örtüşmekte. Şimdi biz ne yapabiliriz? Ben size videolarını da atmak isterim daha sonra. Birde sizden yana umut vardır. Yalnız en kötü şey şu an artık 10 km köye götüremiyoruz kasılmalarından ne yapabiliriz? Görmenizi de istiyoruz sağlık hiçbir şeye benzemiyor hocam ne gerekiyorsa yapmaya çalışacağız.

HERHANGİ BİR SORUN YOK DENİLDİ

Hocam merhabalar,
5-6 yıldan beridir sol ayağımda dizden aşağı hep ağrı oluyor. Çok şiddetli değil ama. Gün içerisinde ağrıyı hissetmiyorum ama eve gelip dinlenirken ya da uyurken hissetmeye başlıyorum. Sol ayakta dizden aşağısı sızlamaya başlıyor, karıncalanma oluyor. Sürekli ayağımın yerini değiştiriyorum. Yatakta ayağım için serin yer arıyorum. Hastaneye gittim kaç kere ama herhangi bir sorun yok denildi. Konuyla alakalı dönüş yapabilir misiniz?

Bunun yanı sıra çok doppler ve filmler çektirdim. Fakat bir çare bulamadım.
Elbise giymeyi ve etek giymeyi çok özledim.
Ayaklarım çok şiş olduğu için ben kendime bile yakıştıramıyorum.

GECELERİ UYUMAKTA ZORLUK ÇEKİYORUM

Doktor bey merhabalar,
Son birkaç gecedir sol bacağımda oluşan hissiyat nedeniyle geceleri uyumakta güçlük çekiyorum
Yatağa uzandığımda sürekli olarak bacağımı germe ve hareket ettirme ihtiyacı içerisine giriyorum. Sabit bir şekilde durduğumda sol bacağımda şiddetli bir huzursuzluk hissediyorum. Huzursuz bacak sendromu üzerine yazmış olduğunuz makalenizi okudum. Ancak bu süreçte doktora gitmek gibi bir şansım yok ne yazık ki ama bu hissiyatta beni çok rahatsız etmekte. Ne yaparsam iyi gelir? Onu soracaktım size

VÜCUDUMDA STATİK ELEKTRİK YÜKLENMESİ VAR

Hocam selamlar,
Vücudumda aşırı statik elektrik yüklenmesi var ve özellikle kış aylarında, metal bir cisme dokunduğunda veya bir insan tokalaştığımda şiddetli çarpılıyorum.
Sizin biorezonans tedavinizin faydası olur mu?

Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Saygılarımla

KANSER İÇİN BİOREZONANS KULLANILABİLİR Mİ?

Arkadaşım 48 yaş doktor. 2 yıl önce evre 1 akciğer ca tedavi oldu hemen ardından meme evre 3 ca tanısı aldı. Cerrahi ve ktrt ve kt aldı. 6 ay vs sonra beyinde 3. Primercagrade 4 glioblastome multifırme tanısı aldı cerrahi rt ve kt alıyor. Halen 2 ay kadar önce beyin op. oldu ben de doktorum bu arkadaşım tıbbın tüm tedavi olanaklarını sonuna kadar kullanıyor. Şu an durumu da iyi ama beyin ca sının prognozu çok kötü. Ben arkadaşım için faydası olacak alternatif yollar arıyorum. Sizden biorezonans hakkında arkadaşım için önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler

OBSESİF KOMPULSİF BOZUKLUK İÇİN BİOREZONANS UYGULAMASI YAPILABİLİR Mİ?

OKB olan bir hastam var. Yaklaşık 10 yıldır psikiyatrik yardım alıyor. Ancak bu yardımlar sadece ilaç ile. Bu ilaçların yan etkisi de ellerinde titremeler. Ancak hastam hala iyileşmedi. İyileşmediği gibi giderek kötüye gidiyor. Obsesif Kompulsif Bozukluk için biorezonans uygulanabilir mi? En kısa zamanda bana dönüş yaparsanız çok minnettar kalırım hocam, saygılarımla...

DERMATOMİYOZİT İÇİN BİOREZONANS UYGULANABİLİR Mİ?

Bir ay önce dermatomiyozit atağı geçirdim. ANA seviyem 1/2560 idi.ayda bir ivig tedavisi alıyorum. Ayrıca metotrexat ve plequencyl kullanıyorum. Kortizon azaltılarak kesilecek.Şu an süren bir fizik tedavim var. Bana biorezonans tedavisinin uygun olup olmadığını bildirirseniz sizden randevu almak isterim. Annem ve babam hekimdir. Pek çok kişi bu tekniği uyguluyor. Güvenilir kişi ve doğru teknik bizim için önemli. Teşekkürler

ARAŞTIRMALARIM SONUCU SİZİ BULDUM

Merhaba annemin mitokondriyel miyopati hastalığı var (şu anki teşhis ve genom dizilimi sonucu bekleniyor şu anda tam türünden emin olmak için) uzun zamandır. Tesla’nın ve birçok kişinin evren enerji frekans araştırmalarının büyük meraklısı olduğum için araştırmalarını okuyordum ve sürekli karşıma çıkan, magicfrequency hakkında okurken resonant frequency therapy ile karşılaştım ve araştırırken sitenizi buldum.

Miyopati hastalığı için hiç tedavi girişimi oldu mu? Bu hastalık hiç bu yöntemle tedavi edildi mi? Bunu merak ediyorum ve nerelerde yapılır? Bu konuları merak ediyorum doktorların verdiği işe yaramayan yüksek dozdaki ağrı kesiciler ve kas gevşeticilerden kurtulup bir tedavi yöntemi bulmak istiyorum.

GİTMEDİĞİM DOKTOR KALMADI

Merhaba Doktor Bey,
8 senedir kabızlık yaşıyorum. İlaç veya bitkisel çayları kullanmadan lavaboya çıkamıyorum. Gitmediğim doktor kalmadı. Bağırsak tembelliği olduğu söylendi. Ne yapacağımı bilmiyorum size muayene olmak istiyorum. İnternette bir hastanızda aynı sorunu yaşamış ve iyileşmiş. Görünce umut oldu bana. Randevu alma şansım var mı acaba. Bana da yardım eder misiniz? Çok teşekkür ederim.

BİOREZONANSTAN ÇOK FAYDA GÖRDÜM

Erzurum'dan.10 yıldır sarkoidoz hastasıyım. İstanbul'da devam ettim geçen seneye kadar tedavime. Geçen kış biorezonansla tanıştım. İzmir'de bir klinikte yaklaşık 20 seansa yakın tedavi aldım. Çok faydasını gördüm. İnternette araştırırken Ahmet hocamı ve başarılarını gördüm. Bana bilgi verebilir misiniz? Yeriniz tedavi şekliniz ücretiniz hakkında. Sormak istediğim çok şey var aslında, hasta olmak çok zor çünkü belki bana da şifa olursunuz. Şimdiden teşekkür ederim. Sağlıklı günler dilerim. İyi çalışmalar.

BİOREZONANS İŞLEMİ NE İŞE YARAR

Biorezonans işlemi ile zayıflama, varis ağrıları ve bel ağrıları ile ilgili nasıl bir işlem yapılmakta. Bel kayması olan bir kişide etkili oluyor mu? Varis tedavilerinde sadece tedavi edici mi yoksa kesin kalıcı bir sonuç mu veriyor.
Ayrıca işlem ücreti hakkında bilgi alabilir miyim?

ANKSİYETE VE KAYGI İLE BERABER FİBROMİYALJİ

Nefes açlığı problemiyle bir iki yıl önce gittiğim bir doktor anksiyete olduğumu söyledi baya bir süre devamlı olarak antidepresan kullandım ama bir fark hissedemediğim için bıraktım. Bu günlerde de yutkunma zorluğu çekiyorum ve bu sabahta boynumdaki sırtımdaki arada bir oluşan ağrılar için doktora gittiğimde bende fibromiyalji olduğunu söyledi. Sanırım elle tutulur hiçbir şeyim yok ama asla rahat hissetmiyorum ve hangi bölüme gitmeliyim bilmiyorum. Sizin kalp cerrahisi uzmanı olduğunuzu duydum ama bana da yardımcı olabilir misiniz?

ARTIK ÇALIŞAMIYORUM

Benim 3 aydır hiç bir şekilde kesilmeyen vücut ağrılarım mevcut. Vücudumun her bir noktası çok şiddetli bir şekilde ağrıyor. Bacaklarım kollarım belim başım her yerim. 3 ay boyunca bir çok doktora gittim bir çok bölüme gittim ama hiç bir doktor bir şey bulamıyor. Ağrılarım son zamanlarda uyuşukluğa sebep oluyor. Ben çalışan bir insanım ama çalışamıyorum yürümekte zorlanıyorum konuşurken zorlanıyorum. Bazen başım dönüyor vücudum uyuştuğu için felçli gibi hissediyorum ve konuşmakta zorluk çekiyorum. İnternette hastalığım ile ilgili bir şeyler bulmaya çalışırken sizin sayfanıza denk geldim. Sizden yardım istiyorum. Lütfen yardım edin.

DOKTORLAR İLAÇ VERİP GÖNDERİYORLAR

Ben iki çocuk annesiyim. 35 yaşındayım yıllardır gitmediğim doktor kalmadı. Fizik beyin cerrahı genel cerrahi fibromiyalji teşhisi konuldu. Bitmeyen bel boyun kol ve bacak ağrılarım var. Kaslarım çok güçsüz sağ dizime yürüdüğümde kilitlenip ağrı giriyor, uyurken aynı şey sağ koluma da oluyor sanki kısmi felç gibi bir şey yarım saate kadar hareketsiz kalıyorum çözülene kadar doktorlar ise her seferin de ilaç verip gönderiyorlar. Hiç bir şekilde ağrılarımda bir gerileme olmadı, sosyal aktivitem kalmadı. Allah rızası için ben bu fibromiyalji rahatsızlığından nasıl kurtulacağım. Hocam bana bir fikir verin dizlerimde kireçleme de var ben Batman'da oturuyorum. İstanbul'a gelebilme imkanım yok, lütfen Hocam yardım edin bana saygılarımla Allah'a emanet olun.

AĞRILARDAN DURAMIYORUM

Boyun düzleşmem var normalde. Ama bir iki doktor fibromiyalji olduğumu söyledi. Tens uygulaması da gördüm fakat işe yaramadı. Sol kolum sol göğüs ve sırt kısmım kulunç içinde tendonlarda mı sıkıntı var bilemedim. Ama ağrılardan duramıyorum. Dışarı çıkasım bile gelmiyor artık. Sol göğüste batma ağrı kasılma oldukça kalp zannediyorum. Kalp krizi geçireceğim gibi geliyor. Üstelik bu durum bende panik atak oluşturdu. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım artık. Daha 30 yaşındayım ama çok mutsuzum. Tek başıma kalamıyorum korkudan. Biliyorum halbuki sorun kaslarımda belki ama hep kalp zannediyorum. Çünkü kalp hastalığı ailemde genetik. Ben bu ağrılardan kasılmalardan kulunçlardan tamamen kurtulmak istiyorum.

KAYGI BOZUKLUĞU

Ahmet bey babam 1943 doğumlu 2017 tarihinde yüksek düşme neticesinde sağ tarafı felç oldu. Uzun zaman fizik tedavi yatarak ayakta tedavisine uğraştık ama istenilen sonucu alamadık. Rahat yürüme yapamıyor, anca elinden tutulursa wc ihtiyacını görebiliyor ama geçmişten gelen kaygı durum bozukluğu teşhisi konmuştu bu yüzden kafası hiç rahat değil. Evde annemden dolayı çok huzursuz ama onsuz da durmak istemiyor işimiz çok zor anlayacağınız. Şu anda ise sağ ayağında şişme ve ödem var ultrason sonucu öğrendik üzerine tam basamıyor. Ne yapabiliriz, muayene ve tedavi için ücret noktasında bilgi verebilir misiniz?

SİGARA BIRAKMA

Sigara bıraktırma yöntemi olarak biorezonans tedavisi olduğunu öğrendim. Bu yöntem ile sigarayı bırakmak ne kadar mümkün olur. Ne gibi yardımı oluyor. Ayrıca sayfanızda bu yöntem ile stres ve birçok hastalık için tedavi edildiğini görüyorum. Daha fazla bilgi almak, tedavi süreç ve maliyetlerini öğrenmek istiyorum.

AĞRILARIM DEVAM ETMEKTEDİR

Yaklaşık 3 yıldan beri hastalığımın tedavisi ve teşhisi için pek çok hastane gezdikten sonra fibromiyalji hastalığımın olduğunu öğrendim. Kullanmakta olduğum Alyse 150 ml tablet ile voltaren sr 150 ml tablet ilaçlardır ancak kullanmakta olduğum ilaçları bıraktığım gibi ağrılarım devam etmektedir. Bu arada ağrılarım sağ bacak ve yoğun olarak sağ kalça içinde bulunmaktadır. Konuyla ilgili nasıl bir yol izleyeceğim hakkında önemle yardımlarınızı rica ederim.

YAŞAM KALİTEM DÜŞTÜ

2-3 senedir çözmeye çalıştığım, denemediğim yöntemi kalmayan ağrılarım için çözüm ararken sizin sayfanızı buldum ve tedavisi olmadığı söylenen fibromiyaljinin tedavisinin olduğunu öğrendim. Hastalarınız güzel sonuçlar almış anladığım kadarıyla. Hocam benim yaşam kalitem çok düştü, sürekli nasıl aşabilirim diye araştırmaktan yoruldum. Adana’da yaşıyorum, size nasıl ulaşabilirim?

GERDİRME HAREKETLERİ İLE RAHATLIYORUM

Merhaba;
Hocam, sabahları kalkmakta çok zorlanıyorum bacaklarım inanılmaz derecede ağrıyor ayak parmak uçlarımı ileri uzatınca ve kendime doğru çektiğimde bir rahatlama geliyor fakat o anlık!
Bu arada kalpte kitle vardı, açık kalp ameliyatı oldum ve kemoterapi almaya devam ediyorum.
Kemoterapi ilaçları da “bacaklarda ağrı yapabilir” demişti doktorumuz fakat benim bu bacak ağrılarım 1-2 senedir var hastanelere gittim mr vs. çektiler ama “bir şeyin yok” deyip gönderdiler.
Allah rızası için yardımınızı bekliyor olacağım.

YATAKTAN KALKMAK İSTEMİYORUM

Yaklaşık 2 yıldır sabah kalktığımda ayağım 5-10 adım atmadan kendine gelemiyordu. Yaklaşık 6 aydır ayak tarak kemiklerimde acımaya başladı. Ayağımda ve ayak bileğimde de şişlik var. Doktora gittim, biri damar reflüsü var. Çok ayakta kalma, yatarken ayağını yüksek tut, bide kilo ver dedi. 45 yaşındayım 1,57 boyum var 75 kiloyum. 9 ay önce doğum yaptım. Öğretmenim ayni zamanda ve 23 yıldır hiçbir dersimde oturarak ders anlatmadım. 4 çocuğum var. Birde 20 li yaşlarımda ayaklarımda mantar rahatsızlığı vardı ve her yeri yarılıyordu. Ne taraf sağlamsa o tarafa meyilli basıyordum. Bu hayat telaşı içinde ayaklar bu hale geldi. Yazınızı okuyunca işin ne kadar ciddi olduğunu daha iyi anladım. Gün içinde işimi görüyorum ama oturunca, yada yataktan kalkınca hele bide uzun yol falan yürümüşsem iyi acıyor ayaklarım. Bir an önce tedavi olmam gerek. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

BİOREZONANS DAMAR DOLAŞIMINI GÜÇLENDİRİR Mİ?

Merhabalar oğlumun beyninde çok sayıda kavernom odacıkları var.
İki kez kanadı ve ameliyat oldu. Doktor damarlarından sızıntı şeklinde kanama olduğunu ve önlemenin mümkün olmadığını söyledi. Işın tedavisi denenebilir dedi. Acaba biorezonans ile damarları güçlendirilip kanama engellenebilir mi?

BİOREZONANS TEDAVİSİ

Cok uzun yillardir sag omuzun ust kisminda ve altinda başlayan agrilardan sikayetlerim vardi. Turkiyeye izine gittiğimde bir kac kez ortopedi uzmanina gozukmustum. Rontgen sonucuna gore kas spazmi,kas agrisi dendi. Masaj ve sicak tutmanin iyi geleceği soylendi. Universite yillari elle cizim yaparken sürekli sag omzumu hareket ettirdiğimden ve universite sonrasi hep ofiste bilgisayar basinda olduğumdan (Ve en önemlisi hareketsiz oluşumdan) kaynaklandigini bende duşundum ve alistim bu duruma. 2 sene once yine bir Turkiye iznimde yine gözükmek istedim agrilardan dolayi. Birazda belde agrim vardi. Yine MR ve röntgen çekildi. Hirbirsey cikmayinca Doktor Fibromiyalji tanisi koydu. Omuz kismimdan bir iğne yapti, bayagi rahatlattı ve Lyrica isminde bir ilaç yazdi. Ancak midemi rahatsız ettiği için biraktim.
Ancak, 2018 Subat ayinda koprucuk kemiklerimin yârim karis altinda sag ve sol yanda (Kaburga arasi) noktasal bir zonklama basladi. Daha sonraki dönemlerde yukarida bahsettigim uzun zaman önceki agrilarin sag kaburganin alt kismina yansidigini hissettim. 1.5 yil içerisinde cok defa kontrole gittim. Bircok iltihabi bir durum varmi diye tahlil yapildi. Hepsi temiz cikti. Uc kez MR oldu (Bel,servikal vs), Akciger röntgeni,diğer röntgenler, mide endoskopi, hersey normal dendi. En son geçtiğimiz Nisan ayinda Turkiye de Fizik tedavi uzmanina ve Dahiliye uzmanina gozuktum. Yine tum analizler temiz cikti. Dahiliye uzmani herhangi bir hastaligin olsa bu tahlillerden mutlaka birsey cikardi, merak edilecek birseyimin olmadigini ve Fibromiyalji olduğumu söyledi. Zaten kaygilarim ve anksiyete bozukluklarimin oldugunuda söyleyince antidepresan onerdi. Antidepresana Mayis ayinda Kazakistana donunce basladim. Onunda ilk günden ürtiker yan etkisi oldu ve devam etmedim. Asagida belirttiğim tum belirtiler bende %100 olan belirtilerdir.
Fibromiyalji ile alakali cok makale okudum, diğer bir yandan hastayi doktor doktor gezdiren bir hastalik olduğunu biliyorum. Sizinle online görüştükten sonra uygun bir zamanda (iznime denk gelen) Istanbula gelip tedavi imkanlarinizdan faydalanmak isterim. Ancak o zamana kadar biraz olsun yasam kalitemi yükseltecek tavsiyeler ya da uzaktan olabildiğince tedavi yöntemi almak isterim sizden.

• Hafiza bozukluklari
• Kaygi (Kaygilarim cok fazla ve birkaç kez bu konuda destek aldim ancak devam edemedim)
• Depresyon
• Miyofasiyal Agrilar (Asagidaki resimdeki hemen hemen tum noktalarda agrilar oluyor, )
• Gucsuzluk
• Segirme
• Sabah uyanamama
• Cok sık idrara cikma
• Alerjik duyarlılık
• Gogus bölgesi agrilari
• Irritabl bagirsak sendromu

YILLARDIR KAS AĞRILARIM VAR

20 yıldır depresyon tedavisi görüyorum. Ama tam 4 ay önce çok şiddetli kas ağrıları, kas kasılması, çene kasılması yaşıyorum. Uyuyamıyorum. Konuşma bozuklukları oluyor. Psikiyatri doktoruna tekrar gittim acilde serum falan verdiler diaxem yapıyorlardı ama yine geçmemeye başladı sonra fizik tedavi doktoruna gittim bana fibromiyalji teşhisi kondu. Ve bana ilaç olarak nöropatik ağrı kesici verdi. Psikiyatri doktoruma prozak ve nervium ilaçla devam edelim dedi. Ağrılarımın çoğu geçti fakat şimdide nefes almada güçlük çekiyorum. Başımı dik tutamıyorum. Göğsümde sıkışmalar oluyor. Lütfen bana yardım edin. Çalışamıyorum bir oğlum var. 9 yaşında tekim, kimsem yok. Bu hayatta sadece oğlum var. Artık değil çalışmak oğluma bakmak kendime bile bakamıyorum. Bu arada Mersin’de yaşıyorum.

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

FİBROMİYALJİ VE FİBROMİYALJİ HASTALIĞI ve TEDAVİSİ için ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız lütfen tıklayınız

FİBROMİYALJİ TEDAVİSİ OLAN HASTALARIN yorumlarını görmek için lütfen tıklayınız  

İLETİŞİME geçmek ve RANDEVU almak için lütfen tıklayınız

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.