YENİDEN ESKİ SAĞLIĞIMA KAVUŞTUM

Bugün 16 Ekim 2020 tedaviden 2.5 ay sonra Ahmet hocamı ziyarete geldim. Fibromiyalji hastası olarak hastalığımdan eser kalmadı. Yeniden eski sağlıklı günlerime döndüm. İnci hanım can dost; tedavim bitmesine rağmen halen destek halen yol gösteren, Ahmet hocamı 2 yıl aradım. Bulana kadar çok acı çektim. İyi ki Ahmet hocam sizi buldum. Ağrılarımdan eser yok. İyi ki varsınız iyi ki şifalı ellerinizle bana yeniden hayatımı verdiniz.

Fibromiyalji ve yumusak doku romatizmasi ve doktoru 1


Fibromiyalji ve yumusak doku romatizmasi ve doktoru 2
GECELERİ UYUYAMIYORDUM

Ahmet Hocam merhaba,

20 Temmuzdaki muayenemden sonra tatile çıktım, dönünce evimizi taşıdık. Size söz verdiğim yazıyı o nedenle bugüne kadar yazamadım, mahçup oldum. Yarın Fibromiyalji tedavimin başlayacak olması nedeniyle bugün size teslim etmek istedim.

Yıllar önce yurt dışında yaşamaya başladığımda evimden, ailemden, çevremden, işimden uzaklaşmış bambaşka bir hayata yelken açmıştım. Ülkemde oldukça sağlıklı bir kişiyken, yaklaşık 6 ay sonra bedenimden yoğun sinyaller almaya başlamıştım. Ufak bir operasyon geçirdim, kum düşürdüm ve bacaklarımda ağrılar oluştu; o ağrılara iç varis teşhisi kondu. Kendimdeki bu değişime şaşırıp kalıyor, bir anlam veremiyordum, gurbeti derinden yaşıyordum adeta, sudan çıkmış balığa dönmüştüm. Bir süre sonra sağlığım düzelmeye başladı, ilerleyen zamanda da ülkeme döndüm.

Zaman içinde stresli bir dönemimde Huzursuz Bacak Sendromu ile tanıştım, geceleri dizlerimin seğirmesi, uyuşması ve ağrıması ile uykudan kalkıyor, yürüyerek semptomlardan kurtulmaya çalışıyordum. Ağrı kesicilerden de yardım alıyordum. Stresli dönem geçince belirtiler de kayboldu.

Tüm bu yaşadıklarım hayatı sorgulamama, arayış içine girmeme ve ruhsal öğretilere yönelmeme neden oldu. Önce Reiki ile tanıştım, Evrensel Yaşam Enerjisi olarak ifade edilen Reiki’de kişi, inisiye edilerek kendisi ya da çevresine bu enerjiyi aktarmakta. Fiziksel, duygusal, ruhsal şifalanmayla birlikte içsel yolculuğa da zemin hazırlamakta. Böylece farkındalığımı oldukça artıran bu öğreti, bana başka kapılar açmaya başladı. Mesleğim olan Makine Mühendisliğinin icrasında kullandığım analiz etme, ihtiyaçları belirleme, problem çözme, standartlara uygun güvenli ve kaliteli üretim gibi somut kavramlar ve olgulardan, soyut kavramlara geçiş, sarsıcı ve zorlayıcı olmakla beraber, Dünyadaki yolculuğumu Bütüne ve Herkesin En Yüksek Hayrına doğru çevirdi.

Anneme 5 yıl önce 4. Evre kolon kanseri tanısı konmasıyla, farklı bir sürece geçtik. Tedavilerinin yanında özellikle Londra Imperial Colloge’ın çalışmalarında yer alan Nano Kolloidal Altın suyunu kullandık, vücudu kendini toparladı, kanseri yendi. Ancak kanser yeniden nüksetti. Bu sefer son verilen ve diğerlerinden farklı olan kemoterapiden sonra Homeopatik tedavi ile destek aldık. Kilo almaya başladı annem, ağrıları azaldı ancak komplikasyonlar olmaya başladı. Destek almasına rağmen son kemoyu vücudu kaldıramadı, bu süreç yaklaşık 3 ay sürdü, Hakkın Rahmetine kavuştu Annem. 2.5 yıl süre kanserle mücadelede geçti, annem hiçbir zaman isyan etmedi, inancı ile hep tevekkül eder, iyileşeceğini düşünürdü. Sağlıklıydı, sağlıklı beslenirdi, kronik bir hastalığı yoktu.

Yaşadıklarımla bu sefer benim bedenim sinyal vermeye başladı, bacaklarımda inanılmaz ağrılar ortaya çıktı, geceleri uyutmuyordu. Yıllar önce konulan iç varisin yeniden tetiklendiğini düşünmeye başladım. Homeopatik tedaviden yararlandım, bir süre ağrılarım geçti, sonra yeniden nüksetti, aynı zamanda Huzursuz Bacak Sendromum da, varisle el birliği yaparak devreye girdi. Gittiğim doktor varis çorabı giymemi, ağrılarımın azalacağını belirtti. Azalmadı. Huzursuz bacaklarım için ise gece yatmadan önce “siyah hardal tohumu” alarak ağrılarımı azalttım. Ancak kullanıma belli bir süre sonra ara verince, ağrılar geri geldiler.

Bu sefer hem arkadaşımdan edindiğim pozitif sonuç hem de Homeopatımın önerisiyle varislerim için tıbbi sülük tedavisine geçtiğimiz yaz başladım. Önce vücudun sülüğe nasıl reaksiyon vereceğine bakılıyor, bacaklara konulmadan önce bel bölgesine yerleştiriliyor. Tedavi belirli aralıklarla yapılıyor, dizlere sülük konulması ise serin havalarda uygulanıyor aksi takdirde dizler, bacaklar şişiyor. Havalar bir türlü soğumayınca ben de sülüklere veda ettim. Ancak tedavi sırasında sülüklerin insanlar için kendilerini feda etmeleri bir anlamda insana şifa vermek amacıyla yaşam sürelerini tamamlamaları, beni duygusal olarak etkiledi.

Şifa için bir başka canlının hayatı önemsiz midir?

İnsana, İnsanlığa, Bütüne Hizmet midir bu?

gibi sorularla epeyce meşgul oldum. Bütüne Hizmet yaklaşımı aklıma ve kalbime daha çok yattı.

Fotoğrafa, özellikle doğa fotoğrafçılığına meraklıyım. Baharın gelişini iple çekip çiçeklerin, bitkilerin, ağaçların arasında doğayı fotoğraflarken, güzelim kokularını doya doya koklarken, isimlerini öğrenirken içten içe aromaterapiye yol aldığımı fark ettim.
Bahar aylarında Uluslararası NAHA Aromaterapi 1. Seviye eğitimini tamamladım. Belgeye, vaka çalışmaları ve sonunda yapılacak sınav ile hak kazanılıyor.

Aromaterapi bitkilerden, köklerinden, meyvelerinden, reçinelerinden, kabuklarından elde edilen uçucu yağların kişilerin ruhsal, duygusal ve fiziksel sağlıklarının güçlendirilmesi için Bütüncül Tıp anlayışı ile uygulanıyor. Uçucu yağlar, bitkilerin “Ruhu” olarak nitelendirilip çok kıymetlidirler; sabit yağlar ve başka hammaddeler kullanılarak terapötik fayda yanında kozmetik, masaj yağları, koku çubukları, dezenfektanlar, temizlik malzemeleri gibi geniş bir yelpazede kullanımları vardır. Kokular ile beyindeki limbik sistem uyarılır, böylece nöroendokrin, duygusal ve fizyolojik fonksiyonların nasıl etkilendiği tarafımızca anlaşılabilir.

Vaka çalışmalarında ilk aday olarak kendimi aldım. Varislerim için aromaterapik karışımımı büyük bir heyecanla ve minnettle hazırladım. Hafif bir masajla yatmadan önce sürdüm. Sabaha kadar deliksiz uyumuşum, ağrısız sızısız bir gece geçirmiştim. Bu bir Mucizeydi! Gündüzleri ağrılarım ortaya çıkıyordu, en azında geceleri uyumaya başlamıştım.

Öte yandan bir yayında “üzüm çekirdeği yağı”nın varis tedavisinde kullanıldığı bilgisine rastlayınca onu da almaya başladım.

Geceleri varis ağrıları gidip yerine huzursuz bacak kasılmalarım geri gelince aralarında nasıl bir ilişki olabileceği gibi sorular kafamı kurcalamaya başladı. Varis tedavilerinde uygulanan yöntemlerden olan damarlara köpük sıkılması beni ürküttüğü için uzun bir süredir köpüksüz bir tedavi ve doktor arayışına girmiştim. Tam da bu sırada Prof. Dr. Ahmet Akgül’ün tedavileri ikna edici geldi, kendisinden randevu aldım.

Ahmet Hocamın teşhisi Fibromiyalji, beni ters köşe yaptı! Orayı çalışmamıştım, sorular çalışmadığım yerden geldi 😊

Hastalık, Şifaya giden yoldur. Bu yol Bütünsel yaklaşım yani bedensel, ruhsal, zihinsel olarak değerlendirilmeli ona göre ihtiyaçlar belirlenmelidir. Ruhsal bilgilerde hastalıkların, zihinsel bedendeki karmaşalardan, astral bedene oradan da eterik bedene iletildiği ve eterik bedende başladığı fiziksel bedene yansıdığı belirtilir. Farkındalıksızlık, dengeden uzaklaşma hastalıklara davetiye çıkarır.

Şifaya giden yolda kişi araştırır, kendisi için en iyiyi arar. Soysal ilişkiler, içinden çıkılmaz olaylar, durumlar karşısında pes etmez, çözümler üretir. Deneyim ile gelen zorlanım ve buradaki murat, bütün bu süreci yönetmektedir. Bu görünür ve görünmez büyük bir ağı oluşturur.

Sorunlarımın, takıntılarımın, beklentilerimin farkındayım. Şifalanma sürecinde benim ruhsal, zihinsel ve bedensel gelişmeme katkı sundukları için onlara teşekkür ederim.

Bütünün esası olan denge, güç ve şifayla…

Fibromiyalji için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız  

Fibromiyalji hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız  

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.