DİZDE AÇIK YARA

Selamun Aleyküm, hayırlı akşamlar hocam. Babamın dizinde yara çıktı. 3 aydır var ve çok ağrı yapıyor. Ne olduğu bilinmiyor. Hastaneye gittik, geldik bir sonuç alamadık maalasef. Lütfen bakabilir misiniz? Yara nedir? Tedavisi nedir? Ne yapmamız gerekiyor? Bize yol gösterir misiniz?

AYAK BİLEĞİNDE YARA VE SÜLÜK

Ahmet Bey, biliyorum çok rahatsız ediyorum. Fakat 4 aydır eşimin ayak bileğindeki yaraya çare bulamadık. Varis vardı. Sülük yapıştırmıştı. Sonrasında yara hiç geçmedi. Sizin video ve görsellerinize baktım. Bazıları aynı eşimin yarasından doktora gidiyoruz antibiyotikli merhem ve ilaç verip gönderiyor çok çaresiz lütfen yardımcı olur musunuz?

 

Hocam Ameliyat Ettiğiniz Bacağım Elhamdülillah İyi Durumda Fakat Sağ Bacağımda Da Belirtiler Başlamıştı


Yaralı varis de dörtlü bandaj yaranın çabuk iyileşmesine yarıyor, fakat bacakta sürekli akıntı olduğundan dolayı sıvının genişlemesine ve yaranın büyümesine sebep oluyor. Bacakta yara oluşumu akan sıvının dışarıya atılarak içeride enfeksiyona sebebiyet vermemesinden kaynaklanıyor. Yaralı bacakta varis çorabı giyilmesi sıvı akışını hızlandırmaktadır ve sadece serum vizyon rif kullanılarak yaranın temizlenmesi yaranın enfekte olmasını engelliyor. Saygıları-mla Hocam ameliyat ettiğiniz bacağım Elhamdülillah iyi durumda fakat sağ bacağımda da belirtiler başlamıştır. Şişlik ağrı renk değişimleri bulunmakta kısmet olursa sağ bacağım için kapınızı çalacağım.

Sürekli Oluşan Yaralardan Sıvı Akıyor


Merhaba,
Babamın her iki bacağında sizin internet görselindeki gibi şişme, morarma ve üstelik sürekli oluşan yaralardan sıvı akıyor. Tüm branş doktorlarına gittik fakat bir şey bulamadılar sürekli antibiyotik yazıyorlar. Sizden randevu alıp gelmek istiyoruz yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılarımla

Sol Ayağı Düşük Ayak


Babam 1930 doğumlu bilekten aşağı kısmında morarma oldu üst kısmında yara oluştu. Hastanede yatıyor ayağının diz altından kesilmesi gerektiğini söylediler, kalçada 6 ay önce kırık var yüksek tansiyonu var birde prostat ilacı kullanıyor. 15 yıl önce kalp krizi geçirdi onula ilgili ecoprin 100 mg kullanıyor, 2012 bel fıtığından ameliyat oldu sol ayağı düşük ayak damar tıkanıklığı diğer ayağında ayağındaki. Morarma 6 gün oldu 4 gününü hastanede yapabilecek bir şey var mı teşekkürler.

Hastane Yapabileceğimiz Bir Şey Kalmadı Dedi


İyi günler hocam babamın hastalığı için sizleri rahatsız ediyorum. Babamın sol bacağında kasık arasında apse oluştu, siyah bir şekilde zamanla o apse kayboldu ama sol bacağında yara oluştu elle ellediğin zaman hiçbir şey yok Ama iç çamaşırı falan oraya değdiği zaman çok can yakıyor, gitmediğimiz hastane kalmadı kullanmadığı ilaç kalmadı faydasını göremedik en son bugün gittiğimiz hastane yapabileceğimiz bir şey kalmadı dedi yardımcı olabilir misiniz?

Uyanırken Kollarımın Her İkisinde Uyuşma İle Uyanıyorum


Hocam merhaba,
39 yaşındayım ve ağrılı migren hastasıyım. 2 sene önce fibromiyalji teşhisi kondu, 2 yıllık antidepresan ve sibelium tedavisi gördüm. Şuan ataklar anında kullandığım relpax adli migren ağrısı ilacın dışında bir ilaç kullanmıyorum. Uykudan uyanırken kollarımın her ikisinde uyuşma ile uyanıyorum. Durup dururken ayağımda karıncalanma ve kol ağrıları yaşıyorum, artık psikolojim bozulmaya başladı. Kol ağılarından ve uyuşmalarımdan nasıl kurtulabilirim. Lütfen yardımcı olun

Sizin Bize De Umut Olmanızı Ümit Ediyoruz


Merhabalar,
İki yıldır Muğla da olan birisi olarak bir sene önce de daha huzurlu bir hayat sürmeleri için anne babamı Ankara’dan Muğla ya getirdim. Ancak şu an 64 yaşında olan babamın, gelmeden bir süre önce hafif düzeyde başlayan ağrıları şu an hayatını son derece olumsuz etkileyerek uyutmayan nefes aldırmayan ve yaşam sevincinden soyutlayan bir hal aldı. İlk başta vücutta yüksek oranda çıkan enfeksiyon sonrası antibiyotik tedavi ile başladık. Ardından vücudun kendi kendine enfeksiyon oluşturduğu, bu durumun ürolojik de olabileceği söylenirken kesin bir tanı ve tedavi yöntemi sunulmadı. Babam şu an ağrıları sadece bastırmaya çalışarak hayatına devam etmeye çalışıyor. İnternette araştırma yaparken sizin sayfanıza rastladım inceleme fırsatı buldum, tedavi edilen hastaların yorumlarını okurken içimde bir ümit yeşerdi. Muğla’da ikamet ediyoruz ama sizin bize de Umut olmanızı Ümit ediyoruz.

 

Nasıl Bir Yol İzlemeliyim


Merhabalar,
Yaşım 20 ve bacağımda 2 tane yara çıktı. Ankara'da yaşadığım için ilk olarak mail atmak istedim. İlk olarak gittiğim doktorum ektima tanısı daha sonra piyoderma teşhisi koydu. 1 ay boyunca antibiyotik tedavisi gördüm fakat yaram tam iyileşmedi. Fotoğrafla birlikte sizlerin görüşünüzü alıp nasıl bir yol izlemeliyim danışmak istiyorum. Teşekkürler

Kalçaya Kadar Devam Eden Bir Ağrı Oluyor


Hocam iyi günler bir sorum olacaktı pandemi süresinde doktora gidemediğimiz için size sormak istedim cevaplarsanız çok sevinirim. Annem 75 yaşında ve Haziran ayından beri iki bacağında ağrı başladı. Önce sağ ayağın üst kısmında renk değişikliği oldu sonra zamanla o geçti. Sadece sol bileğin sol ön tarafında başlayan bir şişlik yukarı doğru azalarak devam ediyor ağrı yapıyor kalçaya kadar devam eden bir ağrı oluyor. Uyuşukluk oluyor. Ve iç sıkıntısı veriyor. Herhangi bir kızarıklık yok. Elimi bileğine vurduğumda yumuşak bir şişlik hissediyorum. Annem tansiyon ilacı kullanıyor ve kansızlık ve d vitamini eksikliği var. Bunların bir etkisi olur mu yoksa damar tıkanıklığı kalp veya böbrek yetmezliğinden mi kaynaklanmakta korkuyorum böyleyse. Şimdiden çok teşekkür ederim.

 

Genel Bir Muayene


Merhabalar,
İki konu İle ilgili sorunumuz var ilki annem için. Annem 80 yaşında uzun zamandır bacaklarında yaralar çıkıyor. Bir de topuğundaki geçmeyen yarası var diz altı da ödemli. Evden çıkartamıyoruz evde muayene ve tedavi mümkün müdür? İkinci olarak da kendim için genel bir muayene istiyorum. 50 yaşındayım. Babamda by-pass öyküsü var. Bu nedenle bir kontrol istiyorum. Dönüş yapabilirseniz çok sevinirim. Kadıköy Caddebostan’da oturuyoruz.
Teşekkürler

Suni Karın Duvarı Takıldı


2012 yılında her iki bacağa inen çatalda suni damar uygulaması yapıldı. 2015 yılında karın fıtığı ameliyatı oldu ve suni karın duvarı takıldı. 8 yıldır bir sorun yoktu ancak son 9 aydır defalarca anjiyo oldu, karını açıp ameliyat yapmak ölüm demek diyor doktorlar. Son anjiyo sonrası ameliyat yarasının iyileşmesi 3 ayı buldu. Bu sırada sağ bacak üst baldır diz altından bileğe kadar ve ayak parmaklarında siyah renkli yaralar oluştu. Bir süre sonra sağ ayak 4 parmak alındı. Yara iyileşmeden yeterli olmadı şimdi diz altından alınması lazım deniyor. Bacakta yaralar olduğu için kesemeyiz yaraların iyileşmesi gerekli deniyor.

Kan Pıhtılaşmış Ve Orayı Tekrar Açtılar Temizlediler


Hocam merhaba,
Babam şeker hastası 7 ay önce damar tıkanıklığı sebebiyle bacaktan baypas ameliyatı gerçekleştirildi. Kasık bölgesinde bir yer açılıp oradan damarla ilgili bir operasyon geçti, daha sonra kasık bölgesinde açılan yerde kan pıhtılaşmış ve orayı tekrar açtılar temizlediler. Daha sonra kapatıp taburcu edip bu seferde enfeksiyon kapmış vak takılıp 1 ay 2 ay onunla hastanede yattı tedavinin ardından göğüs bölümünden parça alınıp o açık yaraya yama yaptılar ve orası şiş vaziyette bize oranın şişliğinin uzun süre sonra ineceğini söylediler bu arada o yamayı plastik cerrahi ile yaptılar daha sonra yaranın her yeri kapandı ama belirli kısımları bir türlü kapanmıyor. 1 hafta öncede o yamada pıhtı oluştu diye açıp diktiler ve şuan sıvı akıyor oralardan. Kaç kere açıldı psikolojisi yerinde değil babamın ne yapmamız gerekiyor ne olur cevap verin. Başka doktora gitsek aynı şeyleri yaşayacak diye çok korkuyoruz neden kapanmaz ne yapmamız gerek normal mi?

Açık Yaramız Var


Merhaba hocam,
Annemin radyoterapiden kaynaklı açık yaramız var, gitmediğimiz yer kalmadı yaklaşık 1senedır yara açık farklı debritman kremler kullandık cerrahı olarak ta debride edildi. Ama yara üzeri kısa sürede biyofilm kaplıyor yanı çok çaresiziz ve hocam ağrıda çok fazla bize yardımcı olabilirseniz sevinirim Eskişehir

İçerisinde Cam Varmış Gibi De Çok Açıyor


Merhaba, bundan 3 yıl önce ayak tabanıma cam batmıştı hamile olduğum için doktorlar detaylı işlem yapamamışlardı, sonradan yaram iyileşti sıkıntı yoktu. 3 yıl sonra cam batan yerimde ödem oluştu üzerine zor basar hale geldim. Bunun için çevremdeki doktora gittim film, tomografi ve ultrason çekti içeride cam parçası var mı diye görülmedi ama ödem saptandı bununda zamanla geçeceğini söylediler ve geçmiyor içerisinde cam varmış gibi de çok açıyor ne yapmam gerekiyordu bana yardımcı olabilir misiniz?

Elimle Et Kısmına Bastırınca Renk Düzeliyor


Merhaba, benim tırnaklarımda son 1 yıldır renk değişimi oluştu. 3 kez hastaneye gittim sebebi bulunamadı. Zaman zaman renk belirginleşiyor plağın altında kanama var gibi bazen o kan rengi soluklaşıyor. En son serce parmağımda dikey çok küçük çizgi oluştu ince kan olduğu belli bir kısmı kırmızı bir kısmı siyahımsı kurumuş kan gibi. Estetik açıdan gördükçe rahatsız oluyorum ve endişeleniyorum. Elimle et kısmına bastırınca renk düzeliyor kan akışı durmuş gibi bırakınca geri geliyor. Bir fikriniz var mı?

Yaralar ve kokulu iltihaplar


Hocam merhabalar,
Babam 38 yıl öncesinde geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu Pr Dr. hocamız tarafından deri nakli ameliyatı olmuş ancak son 1,5 yıldır sol bacakta kapanmayan yaralar ve kokulu iltihaplar meydana gelmiştir.
Bazı hocalara göründüğümüzde bacağın acilen kesilmesi gerektiği bize bildirilmiştir. Bu sürede bacaktan alınan biyopsi sonucu ne yazık ki cilt kanseri teşhisi konulmuştur.

Tedavi Ediyor


Size Kocaeli Gebze’den yazıyorum annemin ayağında damar tıkanıklığına bağlı ileri derecede şeker yaraları bulunmakta. 2_3 hastaneye rağmen bir türlü tedavi edemedik sürekli bizi sonra arayacaklarını söylediler. Annem 3 aydan beri ağrı sızı içinde ve uyuyamıyor. Elimizde ayağı için anjiyografi CD bulunmaktadır annemi sizin tarafından muayene edilmesini bir an önce tedavi ediyor gerekiyor.

Kerpeten Tırnak


Hocam bende bu sene oluştu tırnaklaması var kerpeten tırnak ondan olur mu şeker tansiyon böbrek yetmezliği var tiroit safra kesesi ameliyatı oldum toplardamar genişlemesi var böbreklerimden olmadığını öğrendim hangi doktora gideyim.

Kökten Çözmek İstiyorum


Merhaba, iyi çalışmalar. Uzun zamandır kabızlık problemi yaşıyorum, lifli gıda, su tüketimim ve egzersizlerimde olduğu halde. Artık bu durumu kökten çözmek istiyorum, internette konuyla ilgili araştırma yaparken karşıma çıktınız. Randevu nasıl alabilirim? Toplamda kaç seans gelmem gerekiyor? Ücret nedir? Adresiniz nerede? Sağlıklı günler, iyi çalışmalar.

Hayatımdan Artık Zevk Alamamaya Başladım


Selamlar, hastalığım fibromiyalji bu hastalığı yaklaşık olarak 6 yıldır çekiyorum ve hayatımdan artık zevk alamamaya başladım. Her gece yatarken hasta olmamak için dua ediyorum. İnternette dolaşırken size denk geldim. Bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm ve yazmaya karar verdim. Telefon numaranızı bulamadım, âmâ bu mesaja bir geri dönüş sağlar ve beni tedavi etmeyi kabul ederseniz çok mutlu olurum saygılarımla. İyi akşamlar.

Doktorlarım Bu Duruma Alış Diyor


Çok zor durumdayım lütfen bana geri dönüş yapar mısınız? 2 yıldır ayda bir kere bile çıkamıyorum tuvalete doktorlarım bu duruma alış diyor. Anlatamıyorum sizden haber bekliyorum lütfen geri dönüş yapar misiniz?

Yeşil Reçeteli İlaçlar Kullanıyor


Hocam iyi çalışmalar eşimin dizlerinde aşırı derecede ağrı ve yanma şikâyeti var. Biz Sivas merkezde ikametgâh etmekteyiz. Gittiğimiz doktorlar kas romatizması dediler ve yeşil reçeteli ilaçlar kullanıyor eşim, ama hiçbir fayda görmedi size nasıl randevu alıp muayene ettirebiliriz. İyi çalışmalar.

Topuk Dikeni Diye Başlayıp Giderek Dayanılmaz


Son yıllarda giderek topuk dikeni diye başlayıp giderek dayanılmaz olmaya başlayan ayak yanması şikâyeti üzerine yapmadığım test gitmediğim poliklinik kalmadı, ve sonuç olarak bir çözüme varamadık geceleri yanma ağrılardan uyuyamıyorum yaşam kalitem uyku düzenim alt üst oldu. Kullandığım ilaçların bir faydasını görmemekle birlikte içmeye devam ediyorum bir umut lütfen bana yardımcı olun ve beni bu ağrılardan kurtarın.

Ruh Sağlığım İyi Değil


Hocam ben kendimin fibromiyalji hastası olduğumu düşünüyorum. Kronik yorgunluk, denge problemi, baş dönmesi, ense bandı ve boyun ve sırt bölgemde sanki dayak yemiş gibi bir halim var sinir sistemim sanki çökmüş. Ayaktayken ağaç dalındaymış gibi sendeliyorum. Ruh sağlığım iyi değil. Araştırdım bana tedavi konusunda en mantıklı siz geldiniz. Yardımcı olursanız sevinirim . Hoşçakalın.

Yumuşak Doku Kanseri Olabilir Mi


Hocam kolay gelsin bir sorum olacaktı, sol bacağımda 5 aydır hiç geçmeyen bir ağrım var gece gündüz demeden ağrı oluyor diz kapağımın arkasında şişlik var yapısı yumuşak. 3 ay önce de ağrım olduğunda mr çektim doktorlar baktı her hangi sorun tok dedi sadece eklemlerde yıpranma var dedi buz uyguladım geçmedi. Son 3 haftadır aşırı ağrım var uyutmuyor ve şişlik var tekrar mr çekeceğim ve yaptığım kan testlerinde rh değerim 20 çıktı sizce ne olabilir. Randevu almak istiyorum, yumuşak doku kanseri olabilir mi acaba yardımcı olabilir misiniz teşekkürler.

Dizim Kırık Bir Şekilde Oturduğumda


Ahmet Bey merhaba,

Pandemi sürecinde evden çalışmaya başlayan bir bilgisayar mühendisiyim. Yaklaşık 1 senedir sağ bacağımın uyluk bölümünde bir yanma şikayetim var. Hiçbir şekilde bir koltuğa, sandalyeye 1 saatten fazla oturamıyorum. Normal çalışma pozisyonunda yanmalar giderek artıyor bir noktadan sonra çekilmez bir hal alıyor ve normale dönmesi günler sürebiliyor. En rahat bulunduğum pozisyon ayakta durmak veya yüz üstü yatmak. Dizim kırık bir şekilde oturduğumda, kasıklardan uyluğa, oradan da ayağımın altındaki damarlara kadar bir yanma hissi oluyor. (alt baldırda bir yanma yok)

Bu Hayat Boyu Çekilebilecek Cinsten Bir Problem De Değil


Konuyla ilgili olarak önce Beyin ve Sinir Cerrahisi, Nöröloji ve sonrasında da yakın zamanda Kalp ve Damar bölümlerine gittim. Omur ile ilgili yapılan MR'larda bir problem görülmediği gibi, detaylı iki MRG'de de herhangi bir sinir sıkışmasına rastlanamadı. Kalp ve damar cerrahisi bölümü ise yaptığı Doppler Ultrasyonda damarlarda herhangi bir sıkıntı tespit edemedi. Açıkçası tüm doktorlar harikasın hiçbir sıkıntın yok diyor ama ben hayatıma bu şekilde devam edemiyorum. Daha 34 yaşındayım ve bu hayat boyu çekilebilecek cinsten bir problem de değil. Belli ki yaygın görülen ve saptanabilen bir vakalar arasında yer almıyor. Açıkçası çaresiz kaldım, ne yapacağımı da bilemiyorum.

Konuyla ilgili olarak size muayene olmak fikrinizi almak isterim


Hayatım Çok Olumsuz Etkileniyor
Yaklaşık 10 senedir sırt ve vücut ağrılarım var. Fibromiyalji teşhisi kondu fakat tedavi olamadık. Hayatım çok olumsuz etkileniyor kaliteli yaşayamıyorum. Rize’den yazıyorum randevu alarak size gelmek istiyorum.

Aynı Saniye İçinde Bir Sızlıyor Bir Ağrıyor


Merhaba hocam, benim 13 yıldır göğüs bölgemde geçmeyen bir ağrım var. Kalp ve diğer doktorlara göründüm ve bir şey olmadığını söylüyorlar, ama benim yaşam kalitem bozuk ve sürekli ağrım oluyor. Aynı saniye içinde bir sızlıyor bir ağrıyor ne yapacağımı bilemiyorum. Beni nasıl yönlendirirsiniz ne yapmam lazım bu ağrıdan kurtulmam için önerinize ihtiyacım var hocam gel derseniz koşarak geleceğim o kadar bunaldım. Saygılar hocam

Bel Altımdan Bacak Başlangıcından Diz Kapağıma


Merhaba,
Benim bir sorum olacaktı otururken bazen böyle garip bir şekil de bel altımdan bacak başlangıcından diz kapağıma kadar böyle ağrı ve acımsı gibi bir şey oluyor, sürekli olmuyor fakat neden olur sizce cevap verirseniz memnun olurum.

Baş Ağrılarım Ve Mide Rahatsızlıklarım Da Eklendi


Merhabalar,
Uzun zamandır ortopedi, fizik tedavi, romatoloji dahil her yere gittim. Fakat şiddetli ayak ağrılarım ve bacak kasılmalarıma çare bulamadım. Yakın zamanda fibromiyalji tanısı kondu, ancak şişlik ve ağrılarım için tanı konamadı. Bu hususlarla ilgili randevu almak istiyorum. Geçmeyen baş ağrılarım ve mide rahatsızlıklarım da eklendi. Desteğinizi rica ederim.

Derslerime Odaklanamıyorum


Merhaba,
20 yaşındayım vücudumda gezici ağrılar var. Bel, boyun , sırt ve göğsümde ağırlık hissi var sürekli . Uzun zaman ayakta kalınca sırt ve belde ağırlık artıyor. Boğazımda da gerginlik oluyor. Mide bulantılarım oluyor . Psikolojim çok bozuldu tüm vücudum sıkılıyor gibi oluyor, mutsuz ve yorgunum derslerime odaklanamıyorum. Nasıl iletişime geçebilirim acaba ?

Mümkün Olan En Kısa Sürede Gelmek İstiyoruz

Merhaba Hocam,
Ben babam için yazıyorum muayene için gelmek istiyoruz, fakat yerinizi tam olarak bilmiyorum. Babamın iki ayağında da senelerdir kapanmayan yaralar var. Tahlillerinde şeker tansiyon hiçbir şey yok. Hiç bir doktor ne sebebini anlayabildi ne de tedavisini yapabildi. Ozon tedavisi sülük tedavisi denedik kapanmadı. Mümkün olan en kısa sürede gelmek istiyoruz.
Kolaylıklar dilerim.

 

Çözüm Arıyorum

35 gün önce sağ el bileğimden köpek ısırdı, kuduz aşılarımı oldum 9 Eylül acilde ilk müdahale yapıldı iki noktadan dikiş atıldı rig iğnesi yapıldı. Cipro 500 ve sefpodo verildi sonra kolum kızardı augmentin 1000 bıd verildi sonra klin 150 verildi sonuç olarak kolumun kızarıklığı gitti ancak bir kez antibiyotik kullanmama rağmen bir noktadan akıntı devam etmekte. Plastik cerrahi ve enfeksiyon kliniğinden fayda göremedim, konu sizi ilgilendirir mi onu bile bilmiyorum ancak haliyle çözüm arıyorum kolay gelsin.

Daha Hızlı Bir İyileşme Sağlaması


Merhabalar benim babamın sol ayak bileğinde tıpkı yazınızda bahsettiğiniz gibi önce ufak sivilce gibi başlayıp daha sonra patlayıp açılan bir yarası var. Şu an 4-5 cm kadar büyüklüğü var Rif ve furacin kremi karıştırıp macun gibi steril spanç üzerinde yaraya pansuman yapıyorum, sarı kısımları azalıp yara kanlanmaya başladı ama daha hızlı bir iyileşme sağlaması için ne yapabilirim.

Acı Verici Şekilde Çıkmaya Başladı


Babamın kaba et, dizin arka kısmı fazla olmakla beraber önce kızarık şeklinde sonra yara şeklinde çıkmaya başladı. Şimdi de ayakaltında küçük kızarıklar şeklinde ama acı verici şekilde çıkmaya başladı. Babam tıp 2 diyabet hastası. Çoğu zaman dikkat etmedi ve sanıyorum bunun sonucu ortaya çıktı. Aynı zamanda tiroit hormonunda da sıkıntı oldu. Eutrox kullanıyordu ne yapmamız gerek?

Ne Olur Hocam Doktor Doktor Gezmeyeyim


Hocam merhaba benim bir maruzatım var, 1,5 aydan beri geçmeyen yara var hocam kaşıntıyla gelen. Kaşıdım yara oldu hocam, 3 cildiyeye kalp doktoruna çıktım her biri değişik ilaçlar vere vere bir türlü kapanmadı. Ne olur hocam canım yanıyor uyutmuyor yanma yapıyor, kızarıklık var ve kapanmadı size gelecektim. Temmuz ayına attılar hocam erken tedavi yapamaz mısınız işte çalışamıyorum zor durum dayım işten rapor alıyorum diye kızıyorlar ne olur hocam doktor doktor gezmeyeyim.

Babam Tıp 2 Diyabet Hastası


Babamın kaba et, dizin arka kısmı fazla olmakla beraber önce kızarık şeklinde sonra yara şeklinde çıkmaya başladı. Şimdi de ayakaltında küçük kızarıklar şeklinde ama acı verici şekilde çıkmaya başladı. Babam tıp 2 diyabet hastası. Çoğu zaman dikkat etmedi ve sanıyorum bunun sonucu ortaya çıktı. Aynı zamanda tiroit hormonunda da sıkıntı oldu. Eutrox kullanıyordu. Ne yapmamız gerek?

Çorap Giysem Alev Gibi Parmaklar Yanıyor


Merhabalar hocam,
1 yıl önce ayağımda hem ayak mantarı hem de tırnak mantarı oluşmuştu. Ayak mantarım 1 ay falan içinde geçti fakat tırnak mantarım 1 yıldır ilerleme görülmüyor. Ayak tırnaklarımın 8 tanesi hafif sarı renkte. Sol baş parmağım en kötü olanı, doktorların söylediği ilaçları düzenli kullanıyorum ama hiç değişen bir şey yok. Ayağıma bırakın ayakkabıyı çorap giysem alev gibi parmaklar yanıyor. Geceleri yorganı ayağımı örtmeyecek şekilde uyuyorum havasız, hafif sıcak almasın yoksa cayır cayır parmaklarımın üst kısımları yanıyor. Ayağımı yıkamaktan mıdır bilmiyorum doktorlar bir şey demiyor. Elim, dudağım yanıyor. Ne olur bana yardım edin.

Damar Açıcı Tedavi


Merhaba Doktorum, sol ayağımın baş parmağında şekere bağlı yara oluştu. Hastanede tedavi gördüm damar açıcı ilaçlar aldım şekerim düştü ancak sol başparmakta yara devam ediyor ancak azalıyor. Damar açıcı tedavi ücreti nedir teşekkürler.

Röntgen Çekti Bir Bulguya Rastlamadı


Hocam eşimin 5 aydır kalçasında ki ağrı bacağına kadar iniyor. Beyin cerrahi Doktoru emar raporunda ufak fıtıklar var fakat bu kadar ağrı yapmaz dedi, orta pedi Doktoruna gittik kalçada siyatik siniri de röntgen çekti bir bulguya rastlamadı. Bize nasıl yardımcı olabilirsiniz iletişim TLF verip görüşebilir miyiz?

53 Yaşındayım Fakat Kendimi 80 Yaşında Gibi Hissediyorum


Bende uzun zamandır bacak kas ağrısı vardı belimden ameliyat olduğum için acaba belden kaynaklanan bir ağrımı diye emarlar çektirdim. Fakat doktorumun incelemesinde belden kaynaklanan bir sorun olmadığını söyledi. Baş boyun ağrısı ayakta uyuşma karıncalanma var bacaklarım çok şiddetli ağrıyor. Sizden yardım rica ediyorum hocam bu ağrılardan nasıl kurtulabilirim 53 yaşındayım fakat kendimi 80 yaşında gibi hissediyorum saygılarımla.

Bir Kaç Tüp İlaç Verdi Ve İğne Verdi Bunları Kullanıyor


Annemin göğsünde şeker yarası çıktı ilk önce sivilce kadardı sonradan 2 hafta içerisinde elma boyutunda büyüdü. Bu süre içerisinde doktora gittik tatbiki pansuman ve bir kaç tüp ilaç verdi ve iğne verdi bunları kullanıyor ama yara ne yazık ki iyileşmiyor. Acil bir şekilde geri dönüş sağlarsanız sevinirim.

Tam İyileşiyor Derken Bu Seferde Büyük İltihaplı Yara Oluştu


Merhabalar hocam oğlumun her iki bacağında da venöz ülseri oluştu.1.si 4 yıl önce sağ ayak bileğinden, 2.si 4 ay önce sol kaval kemiginden.1 ay önce Samsunda kalp damar cerrahisinde operasyon geçirdi. Tam iyileşiyor derken bu seferde büyük iltihaplı yara oluştu sol bacağında. Sağ bacağında da yeni başladı. Çok çaresiziz ne yapacağımızı bilemiyoruz. Google’den araştırırken tesadüfen gördüm sizi. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler

Yardım Edin Dayanılmaz Acısı Var

Hocam babamın diyabetik ayak sağ ayak yarası pansuman yapıldı ayak anjiyosu yapıldı doppler çekildi oksijen tedavisi 1 gün zor dayandı bu arada yara arttı ilerledi iltihap çok arttı koku az. Ankara’da hastanedeki doktor diz altı kesilmesini söyledi. Yarın hastaneye yatacak cuma kesilecekmiş tansiyon şeker by pas olmuştu 6 sene önce diyalize giriyor. Okurdan salonda disket hastalığı var 76 yaş erkek maddi yönden de zayıfladık ne olur yardım edin dayanılmaz acısı var.

Hem De Ayak Ve El Parmaklarımda Mantar Hastalığı Var


Günaydın hocam, ben Alanya /Antalya da ikamet ediyorum hem varisim var hem de ayak ve el parmaklarımda mantar hastalığı var. 15 yıldır bu durumdan mustaribim, tüm tedavilere rağmen iyileşme yok. Sizi internette gördüm size nasıl muayene olabilirim, bilgi verirseniz memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.

Açık Yaralar Oluştu


İyi günler,
İleri derecede varis hastalığı var ayaklarda ve diz altındaki kısımlarda açık yaralar oluştu, kaşıntı var bacak damarında tıkanma var. Bu nedenlerden dolayı Prof. Dr. Ahmet Akgül'den muayene randevusu almak istiyorum.

3 Ay Ömrü Kaldı Denmiş

Hastamız Bartın'da ayakta yanmadan dolayı yara oluştu, 3 aydır iyileşmedi. Yara doktoru enjeksiyon var temizleme yaptı. Ama narkoz vermeden yaptı ve hiç duymadı hasta acıyı. Kılcal damarlar hep kurumuş, ayağın en fazla 3 ay ömrü kaldı denmiş. Şeker de var 20 senedir ve iki senedir kalpte stend var. Yeriniz nerededir ve devlet hastanesi ile bağlantınız var mı, ya da gelsek toplam maliyet ne olur durumu o kadar iyi değil.

Büyümesinden Endişe Ediyorum.

Yakın zamanda ayağımda küçük bir yara oluştu. Cildiye doktorları antibiyotik ve krem tedavisi verdi ancak herhangi bir etkisi olmadı. Yaranın daha da büyümesinden endişe ediyorum. Bir an önce işler daha da kötüye gitmeden önce müdahale edilsin istiyorum. Konu ile ilgili sizden randevu rica ediyorum.

Hocam Geç Müdahale Olmasından Endişeliyim

Hocam ben bundan 3 ay önce bıçakla yaralanma geçirdim. Sol ayak bileğimin üstünden yara aldım, bıçak atar damara geliyor geç müdahale olduğu için diz aştı bacak şişiyor fasyotomi yapılıyor Damar greft yapılıyor. Hocam ayağım 4 aydır iyileşmedi. Yaşım 18 ağrılarım çoğaldı, ameliyat ilk gününden belli ayağımı sarkıttım zaman ayağım kıpkırmızı morarıyor. Venlerime geliyor hocam, bıçak bu arada ameliyat kâğıdında venler primer onarıldı diyor. Hocam lütfen yardımcı olursanız sevinirim. Hocam geç müdahale olmasından endişeliyim, tez zamanda dönerseniz sevinirim hocam saygılarımla.

BABAM İYİ OLUR MU?

Bir şey sormak istiyorum. Babamın ayaklarında varis vardı. 2 yıl önce kadar lazerli varis ameliyatı oldu. Aradan geçen zamandan sonra ayağında morarmalar oldu sonra siyah renge döner gibi oldu. Ameliyat olan doktoruna gitti Ultrason çekildi, tahlilleri yapıldı “cildiyeye gitmeniz gerek” demişler. Cildiye’ye gitti, kremler verdi sürdü. Sonra bacağında kabarcıklar oluşmaya başladı. Ayak bileğinin üzeri kabarcıklı kırmızı kırmızı içi su dolu gibi yaralıydı. Doktora gitti, parça almış bakmış kanser hücresi bulunmuş, tümörmüş o yaralar. Işın tedavisine başladılar. Sizinde sayfasında gezerken bir bayan vardı onu gördüm, ameliyat etmişsiniz. Durumu şimdi iyi bayanım. Babamda iyi olur mu? Yardımcı olur musunuz lütfen?

Psikolojim Bozuldu Uyku Yok Ağrı Dan Duramıyorum

Sayın cerrahim benim ayağımda venöz yetmezlik ülseri var, 18 seneden beri geçmiyor ilk başladığın da kapanıp açılıyordu son açıldıktan sonra kapandı enfeksiyon servisinde yattım. Aynı hastanede sayısını hatırlamıyorum plastik cerrahi tedavi gördüm ameliyat oldum dreft yaptılar tutmadı. Psikolojim bozuldu uyku yok ağrı dan duramıyorum. Allah rızası için beni bu dertten kurtarın yalvarıyorum size hangi hastanede görev yapıyorsunuz.

Diyabetik Yara

Merhaba babam 72 yaşında 2 aydır ayağında diyabetik yara var. İlk önce başparmağında yara vardı doktorlar iki kere ameliyat etti ama bir fayda sağlanamadı. Daha sonra baş parmağın yanındaki parmak siyahlaşmaya başladı ve şu an doktorlar ayağı keselim diyorlar. Kaç tane doktora gösterdik diz altından kesmemiz gerek diyorlar sizin doktoru da tesadüfen görünce bir yazayım, bilgi alalım diye eğer sizin herhangi bir teknik yönteminiz var ise size getirip tedavi etmek isteriz.

Ağız Yarası

Hocam kızım 3 yaşında ve ağzında sürekli aft çıkıyor. Ayni anda ateşleniyor ve bu olay 1 yıldır var. Birkaç ay önce süt alerjisi olduğu çıktı ve 2 aydır süt vermiyorum. Hafifleme oldu ağzı yara oluyor ama ateşi çıkmıyor ağzının dışında bir şikâyetimiz yok. ( şuan 2 ayda 2 kere ateşi çıktı ama grip oldu) Behçet hastası olabilir denildi. Akdeniz ateşi veya pafa sendromu olabilir denildi. Ama her Doktor farklı konuştu kimisi de hiçbir şeyi yok dedi. Sizinle mutlaka görüşmek istiyorum. Sadece telefonla da olsa. Gerekirse geliriz de ücret hiç sorun değil. Lütfen yardımcı olun.

TEDAVİSİ MÜMKÜN MÜ?

Hocam Merhaba,
Sizi internette annemin rahatsızlığını araştırırken buldum. 2 aydır annemin ayağındaki diyabet yarasından dolayı hiçbir hastane de sonuç elde edemedik. Yarasının derinliği gitti fakat “önce venöz ülseri“ denildi şimdi ise “kılcal damar tıkanıklığından kaynaklı” denilerek eve gönderildi. Zor durumdayım lütfen bu konuda destek verebilir misiniz? Gerekirse fotoğraflarını gönderebilirim. Tedavisi mümkünse yanınıza gelebiliriz, Gaziantep’te bulunuyoruz.

Hastalığın Adı Konamıyor

Merhaba Ahmet hocam, benim abim 3 senedir tedavi görüyor. Tahlillerde bir şey çıkmıyor, vücut devamlı enfeksiyon üretiyor vücudun çoğu bölgesinden kesilmeyen iltihaplar akıyor ve kurutulamıyor antibiyotik artık işe yaramıyor. Hastalığın adı konamıyor, ilk penfigus deri hastalığı dendi kullandıkları ilaçlar geri tepiyor, sonra köpek memesi dendi ondada uygulanan tedaviler işe yaramadı bu ayaklardaki yaralarda bir gece birden oluştu. 3 aydır bu şekilde ayaktan iltihap akmaya ve erimeye başladı. Vücuttaki diğer akan iltihapları bıraktılar artık ayakları geçirmeye çalışıyorlar, kemik gözüküyor artık eti erimeye başladı. Bize dönüş yaparsanız çok sevinirim teşekkürler.

RENKİ DOPLER: AYAKTA YARA

Hocam merhaba. Size şuan hastaneden yazıyorum. Babam 63 yaşında. Ayağını çalıştığı yerde demire çarpmış, bileğinde 1₺ büyüklüğünde yara açılmıştı. 3 gün sonra fark ettim sağlık ocağına götürdüm. Büyük enfeksiyon kapmış dediler, antibiyotik ve pansuman için ampul içinde bir ilaç verdiler.
1 ay sonra yarada iyileşme olmadığı için tekrar götürdüm. Korkulacak bir şey yok, geç iyileşecek dediler. 1 ay sonra özel bir hastaneye götürdüm, renkli Doppler şeker tahlilleri yapıldı. Şekeri sınırda çıktı, varis var, ayağında mantar var dediler. Antibiyotik verdiler, pansumana gelin dediler. Ertesi gün lokal anesteziyle yaranın etrafındaki ölü hücreleri kesip aldılar. Yarayı kanatıp kan damarlarını açtılar. Sonraki gün ayağı şişti, üstüne basamaz hale geldi. Doktor götürdüğümüzde bizim yapacağımız bir şey kalmadı. Yaraya kan gelmiyor, hücreler yenilenmiyor, o yüzden geçmiyor, araştırma hastanesine götürün dediler. Şu an hastanede bekliyoruz. Bir öneriniz, yardımcı olabileceğiniz bir şey olursa çok sevinirim.
Teşekkür ederim.

Tedavi Şansı Var Mı Bir Bakabilir Misiniz?

Merhaba Ahmet Bey, iyi günler isminizi sosyal medyadan duyduk. Abim on seneden beri varise bağlı ayağında yara var. Bir kaç kez operasyon geçirdi ancak hala yaralar devam ediyor. Ben size Burdur dan yazıyorum size muayene olmak istiyoruz, ancak uzağız size elimizdeki test sonuçları göndersek tedavi şansı var mı bir bakabilir misiniz? Ona göre gelsek asgari ücretle çalışıyor ve bu hastalıktan dolayı fazlası ile işinden izin almak zorunda kaldı. Yardım ederseniz çok seviniriz.

15 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUMUN SON İKİ SENEDİR AYAK, TOPUK VE AYAK BAŞ PARMAKTA KÜÇÜK KIZARIKLARDAN SONRA YARA OLUŞMASI, KENDİ KENDİNE İYİLEŞİP TEKRAR OLUŞMASI, BU YARALAR OLUŞMADAN ÖNCE DE KULAK KEPÇELERİNDE LEZYONLAR VARDI

İyi günler. 15 yaşındaki çocuğumun el ve ayakları soğuk oluyor hep. Ayrıca son iki senedir ayak, topuk ve ayak baş parmakta küçük kızarıklıklardan sonra yara oluşması, kendi kendine iyileşip tekrar oluşması, bu yaralar oluşmadan önce de kulak kepçelerinde lezyonlar vardı. Hangi bölüme başvuracağımı bilemedim. Birde sizden bilgi almak istiyorum. Teşekkürler.

KOLTUK ALTINDA YARA

Ablam 2 yıldır metastazik meme kanseriyle mücadele ediyor. Yaklaşık 9 ay önce koltuk altından bir yara meydana geldi ve yara büyüdükçe baş edilemez bir hal almaya başladı. Şuan Ankara’da bir hastane de yatmakta. Yaranın fotoğraflarına bir göz atmanızı ve çözümü konusunda mümkünse bilgi vermenizi rica ediyorum. Teşekkür ederim.

DİYALİZ TEDAVİSİ ALTINDA DİYABETİK AYAK YARASI

Merhaba. Babam 20 yıllık diyaliz hastası. Diyabet rahatsızlığı da var. Bir süredir ayak altında parmak aralarında yaralar çıktı. Plastik cerrahlara da gösterdik fakat ilaç tedavisinden başka bir şey yapılmadı, ondan da sonuç alamadık. Son 1 haftadır kasıklarından ve kalçasından başlayarak tüm ayakta kesilmeyen sancısı var. Oturduğu yerde bile bacağını hareket ettirdiğimiz anda ciddi sancısı oluyor. Bacağını tam düz şekilde oynatamıyor. Filmler ve tahliller yapıldı. Diyarbakır'da yaşıyoruz. Yarın kalp damar cerrahında randevumuz var. Sayfada bilgileri görünce sizinle iletişime geçmek istedim. Diyalizde doktorlar kesilme durumundan bahsetmişler, morali iyice bozulmuş. Konu ile ilgili sizinle detaylı görüşmek isterim. İlgilenebilirseniz çok memnun olurum.

OMURİLİĞİMDEN DAMAR YUMAĞI ÇIKARILDI, 6 GÜN SONRA SOL BACAĞIMDA PIHTI OLUŞTU

Hocam merhaba. Omuriliğimden damar yumağı çıkarıldı, 6 gün sonra sol bacağımda pıhtı oluştu. Oksapar 0,6 ml verildi sadece. Bu aşamada yapılması gereken bir şey var mı öğrenmek isterim. Kalp damar cerrahi büyük bir pıhtılaşma yok, bu aşamada sadece ilaç tedavisi yeterli dedi. Görüşünüzü almak isterim farklı yapılması gereken tedavi varsa sizinle görüşmek isterim. Doppler sonucumu size gönderebilirim, saygılar.

STRESTENDİR, PSİKOLOJİKTİR DİYORLAR

Selam aleyküm hocam. Nasıl derdimi anlatsam bilemiyorum.
Benim boyunda düzleşme ile başladı. Şu an omuzlarım, bel, sırt kürek kemiklerimde ağrı var. Vücudum tonlarca ağırlıkta, yürümekte güçlük çekiyorum, ayakta biriyle konuştuğum zaman enerjim kalmıyor sanki düşecek gibi oluyorum. Halsizlik, takatsizlik, isteksizlik, yürüyemiyorum. Yürüdüğüm zaman vücudum lastik gibi esniyor, ayaklarımda derman yok. Boynumu sağa sola çeviremiyorum. Öne eğildiğimde omurgam boynum titriyor. Doktor doktor geziyorum, bir şey yok. Psikolojik, strestendir diyorlar. Hayatım kabus olmuş durumda. Allah rızası için bana bir cevap yazın, ben çıkıp size geleyim.

“DİYALİZ FİSTÜLÜ KAPATMAK İSTİYORUM.”

Merhaba. Diyaliz fistülü kapatmak istiyorum. Elimin üst tarafından açıldı, böbrek nakli olduktan sonra durdu ve anevrizma olan yerde pıhtı oluştu. 20 aylık nakilliyim. 19 aydır çalışmıyor ve ayrıca sigarayı bırakmak istiyorum. Bunlarla ilgili bilgi almak istiyorum ve bunlar için ne kadar zaman ayırmam gerekiyor? Ben Mersin' den yazıyorum, iyi çalışmalar.

LENF ÖDEM

Sol kol altı lenflerim yaklaşık 8 yıl önce alınmıştı meme kanseri nedeniyle. Bir seneden az zaman öncede sağ memede tespit edilen tümörüm ve birkaç lenfim alındı. Sağ tarafımın tedavisi bitiminden kasa bir süre sonra sol kolumda lenf ödem gelişti. Tedavi takibimin yapıldığı yerde lenf ödem için bir tedaviden geçtim ama bir değişiklik olduğunu düşünmüyorum, kısa bir süre sonra enfekte oldu. Şu an antibiyotik alıyorum. Bu arada sizi gördüm çok ikna ediciydi konuşmalarınız. Sanıyorum hala ilerlemiş bir vaka değilim acil desteğinizi, yardımınızı bekliyorum. Hürmetle.

DERİN VEN TROMBOZU (DVT)

İyi akşamlar. 7 yıldır DVT şikayetim var. Önce sağ bacak, iki yıl sonra da sol bacakta oluştu. Kalp damar cerrahlarına gittim. Girişimsel radyoloji doktoruna gittim. Ameliyat süresini geçirdiğimi, ameliyat olursam sakat kalacağımı söylediler. Ameliyat önermediler. Coumadin 5 mg ve varis çorabını ömür boyu kullanmamız söylediler. Bacaklarımda şişme, Ağrı kalıntılar devam etmekte. Ağrılar ve şişme gün geçtikçe artmakta. Aynı rahatsızlığı olan arkadaşım size muayene olmuş ve ameliyat önermişsiniz. Araştırdım DVT rahatsızlığı olanları tedavi ediyor ve iyileştiklerini öğrendim. Bende size tedavi olmak istiyorum. Kilis ilinde yaşıyorum.

AYAKTA AÇIK YARA

Kolay gelsin doktor abi. Anne annemin ayağı kesildi, sağlam ayağında yara çıktı ve parmağını kestiler. Ama enfeksiyon durmuyor sürekli temizliyoruz pansumanla ona rağmen en küçük parmağında yara var. Şuan nasıl bir yol izlemek lazım.

VENÖZ ÜLSER YARASI

Hocam merhaba. Rahatsız ediyorsam özür dilerim. Gaziantep’te yaşıyorum, benimde bacaklarımda Venöz ülser yaralarım var, kapanıp açılıyor ama şu 2 senedir hiç kapanmadı, ağrılarımda hiç geçmiyor. Sizinle görüşmek istiyorum. Buradan istediğiniz sonuçları göndersem banada yardımcı olur musunuz? Ne olursunuz hocam bana yapabileceğiniz bir işlem varsa ona göre gelmek istiyorum. Hocam geçenlerde sizi yine mesaj yazmıştım sekreterinizle görüştüm temmuz ayı gibi randevu verebileceğini söyledi ama inanın o kadar çaresiz durumdayım ki rahatsız etmezsem sizinle sadece 5 dakika konuşmak isterim, lütfen. Ben bu rahatsızlığı yaklaşık 10 yıldır çekiyorum ama artık dayanacak durumda değilim. Sizin paylaşımlarınızı da izliyorum. Burada ameliyat oldum 6 yıl önce, ayak damarımı aldılar, alt venleri bağladık dediler, yaralar açıldı, 6 yıl sonra kapandı. Şimdide bir yaram açıldı, 4 aydır ağrılarım hiç bir şekilde geçmiyor ve yaram kokmaya başladı. Ne olur resimlerini de gönderim. Sizinle en kısa zamanda konuşmak istememin sebebi bana yine ameliyat diyor cuma günü. Ben sizinle görüşüp bu rahatsızlığımın giderilmesi için ortalama ne kadar masraf gidiyor? Ona göre kredi çekip sizin bakmanızı istiyorum. Ne olur hocam banada bir abilik yapar mısınız?

ŞEKER HASTALIĞINA BAĞLI AYAK YARASI

Selamum aleyküm sayın doktor bey, hayırlı akşamlar. Öncelikle rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Babamın şeker hastalığından ilgili ve ayak yarası için bir sorum olacak ne yapabiliriz, ne yapmalıyız? Sizden çok yardım diliyorum.

UKRAYNA VENÖZ ÜLSER

Hocam merhaba. Antalya’dan yazıyorum. Eşimin annesi Venöz ülseri 10 yıldır, şuan iki bacağında da irili ufaklı ceviz ve fındık büyüklüklerinde 5-6 tane yara mevcut. Kalıcı herhangi bir tedavi yapılamadı. İnternet üzerinden makalelerinizi okudum, oradan bir ümit oldunuz. Hastanın kendisi Ukrayna’da. 1 haftadır hastanede enfeksiyon kaptığı için yüksek ateşi var dediler. Ben onu Türkiye’ye tedavi için getirtmek istiyorum ama malum sigorta güvencesi olmayacak. Yabancı vatandaş olduğu için, sizden ricam Antalya’da tedavi edebilecek bir doktor arkadaşınız var mı?

TRAVMA SONRASI AÇILAN YARA

Hocam merhaba, günaydın.
Eşim için sizden randevu almak istiyorum mümkün ise en kısa zamanda. Durumu çok acil. Sol bacağında 20 senedir geçmeyen ara ara ameliyat ile kapatılan ve tekrar açılan yarası var. En son gittiğimiz cerrah toplar damarlarında sorun var dedi fakat ameliyat için garanti veremem dedi. Sol bacağında ise çarpma sonucu açılan ve kapanmayan yarası var. İnternetten araştırdık son çare kurt tedavisi yapalım dedik. İnanılmaz ağrısı oluyor 1 hafta olmasına rağmen dayanamıyor acısına. Lütfen bize randevu verebilir misiniz?

AYAKTA AÇIK YARA VE DİZ ALTI AMPÜTASYON

İyi geceler hocam, bu saatte rahatsız ettiğim için öncelikle özür dilerim. Ama babam için çare ararken geçen hafta sizi buldum, yorumları okudum, birde şansımızı deneyelim dedik ne kaybedeceğiz. Babamın damarlarında sorun var, anjiyo yapılıyor ama 1 ay sürmeden kapanıyor. Ayağında yara oluştu bir gecede, şekerden dendi ve iyileşmedi. Sağ olsun bir hastanedeki doktorlar bugün git yarın gel dediği için ayağı kesilme durumuna geldi ve sonuç diz altı ampüte oldu ki bunu iki kez yaptılar, eksik kesilmiş dendi. Şimdi diğer ayağı da kötüye gidiyor. Baş parmağı çürüdü, topukta yara var. Yine doktorlarımız bugün git arayacağız sonra sizi ve parmağı kesilecek dedi. 2 ay oldu aramadılar tabii ki onlara güvenmediğim için başka hastaneye götürdüm. Orda hemen parmağını ampüte yaptılar, topuğu temizlediler fakat ne kesilen yer, ne de topuğu iyileşmiyor. Pansumanını da düzenli size getirmek istiyorum. Nasıl ve nereye getirmem gerek ve affınıza sığınarak soruyorum muayene ücreti var mı? Varsa ne kadar? Ben hastanede randevu sistemine bakınca sizin isminizi göremedim o yüzden size yazmak istedim. Tek gayretimiz babamın diğer ayağı da kesilmesin. Çok zorluk çektik hâla da çekiyoruz.

SİYAH NOKTALAR VE LAZER EPİLASYON

Hocam merhaba. Kolay gelsin. Lazer epilasyonu araştırırken internette bir yazınıza denk geldim. Benim sıkıntılarım var. Fakat kimse yardımcı olmuyor. Yüzüme fotona ile lazer yaptırıyorum ama akne, siyah nokta, komedon sorunları yüzünden cildim mahvoldu. Bütün tüyler uyarıldığı için yüzüm tüy yumağı nerdeyse. Ne lazeri bırakabiliyorum ne de yüzümdeki şikayetim azalıyor. Ne olur bana yardımcı olun hocam.

 

Kalp Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız  

Kalp hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız  

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.