BABAMIN AYAĞINDA MANTAR ENFEKSİYONUNA BAĞLI BİR KIZARIKLIK, ŞİŞME VE AĞRI VAR

Merhabalar. Babamın ayağında mantar enfeksiyona bağlı bir kızarıklık şişme ve ağrı var.15 günlük bir tedavi gördü, hastaneden yeni çıktık. 1 gün sonra tekrarladı. Bundan daha öncesinde de 4 kez aynı sorunu yaşamıştık. Şimdi evde mantar kremleri antibiyotik tedavisi uyguluyoruz ama yine tekrarladı. Size bir göstermek istiyoruz. Muayene ücretiniz nedir, kliniğiniz nerededir? Bize geri dönüş yapabilirseniz çok seviniriz. Şimdiden çok teşekkürler.

Uyanırken Kollarımın Her İkisinde Uyuşma İle Uyanıyorum

Hocam merhaba,
39 yaşındayım ve ağrılı migren hastasıyım. 2 sene önce fibromiyalji teşhisi kondu, 2 yıllık antidepresan ve sibelium tedavisi gördüm. Şuan ataklar anında kullandığım relpax adli migren ağrısı ilacın dışında bir ilaç kullanmıyorum. Uykudan uyanırken kollarımın her ikisinde uyuşma ile uyanıyorum. Durup dururken ayağımda karıncalanma ve kol ağrıları yaşıyorum, artık psikolojim bozulmaya başladı. Kol ağılarından ve uyuşmalarımdan nasıl kurtulabilirim. Lütfen yardımcı olun

 Çözüm Arıyorum

35 gün önce sağ el bileğimden köpek ısırdı, kuduz aşılarımı oldum 9 Eylül acilde ilk müdahale yapıldı iki noktadan dikiş atıldı rig iğnesi yapıldı. Cipro 500 ve sefpodo verildi sonra kolum kızardı augmentin 1000 bıd verildi sonra klin 150 verildi sonuç olarak kolumun kızarıklığı gitti ancak bir kez antibiyotik kullanmama rağmen bir noktadan akıntı devam etmekte. Plastik cerrahi ve enfeksiyon kliniğinden fayda göremedim, konu sizi ilgilendirir mi onu bile bilmiyorum ancak haliyle çözüm arıyorum kolay gelsin.

Daha Hızlı Bir İyileşme Sağlaması


Merhabalar benim babamın sol ayak bileğinde tıpkı yazınızda bahsettiğiniz gibi önce ufak sivilce gibi başlayıp daha sonra patlayıp açılan bir yarası var. Şu an 4-5 cm kadar büyüklüğü var Rif ve furacin kremi karıştırıp macun gibi steril spanç üzerinde yaraya pansuman yapıyorum, sarı kısımları azalıp yara kanlanmaya başladı ama daha hızlı bir iyileşme sağlaması için ne yapabilirim.

Acı Verici Şekilde Çıkmaya Başladı


Babamın kaba et, dizin arka kısmı fazla olmakla beraber önce kızarık şeklinde sonra yara şeklinde çıkmaya başladı. Şimdi de ayakaltında küçük kızarıklar şeklinde ama acı verici şekilde çıkmaya başladı. Babam tıp 2 diyabet hastası. Çoğu zaman dikkat etmedi ve sanıyorum bunun sonucu ortaya çıktı. Aynı zamanda tiroit hormonunda da sıkıntı oldu. Eutrox kullanıyordu ne yapmamız gerek?

Ne Olur Hocam Doktor Doktor Gezmeyeyim


Hocam merhaba benim bir maruzatım var, 1,5 aydan beri geçmeyen yara var hocam kaşıntıyla gelen. Kaşıdım yara oldu hocam, 3 cildiyeye kalp doktoruna çıktım her biri değişik ilaçlar vere vere bir türlü kapanmadı. Ne olur hocam canım yanıyor uyutmuyor yanma yapıyor, kızarıklık var ve kapanmadı size gelecektim. Temmuz ayına attılar hocam erken tedavi yapamaz mısınız işte çalışamıyorum zor durum dayım işten rapor alıyorum diye kızıyorlar ne olur hocam doktor doktor gezmeyeyim.

Babam Tıp 2 Diyabet Hastası


Babamın kaba et, dizin arka kısmı fazla olmakla beraber önce kızarık şeklinde sonra yara şeklinde çıkmaya başladı. Şimdi de ayakaltında küçük kızarıklar şeklinde ama acı verici şekilde çıkmaya başladı. Babam tıp 2 diyabet hastası. Çoğu zaman dikkat etmedi ve sanıyorum bunun sonucu ortaya çıktı. Aynı zamanda tiroit hormonunda da sıkıntı oldu. Eutrox kullanıyordu. Ne yapmamız gerek?

Çorap Giysem Alev Gibi Parmaklar Yanıyor


Merhabalar hocam,
1 yıl önce ayağımda hem ayak mantarı hem de tırnak mantarı oluşmuştu. Ayak mantarım 1 ay falan içinde geçti fakat tırnak mantarım 1 yıldır ilerleme görülmüyor. Ayak tırnaklarımın 8 tanesi hafif sarı renkte. Sol baş parmağım en kötü olanı, doktorların söylediği ilaçları düzenli kullanıyorum ama hiç değişen bir şey yok. Ayağıma bırakın ayakkabıyı çorap giysem alev gibi parmaklar yanıyor. Geceleri yorganı ayağımı örtmeyecek şekilde uyuyorum havasız, hafif sıcak almasın yoksa cayır cayır parmaklarımın üst kısımları yanıyor. Ayağımı yıkamaktan mıdır bilmiyorum doktorlar bir şey demiyor. Elim, dudağım yanıyor. Ne olur bana yardım edin.

Damar Açıcı Tedavi


Merhaba Doktorum, sol ayağımın baş parmağında şekere bağlı yara oluştu. Hastanede tedavi gördüm damar açıcı ilaçlar aldım şekerim düştü ancak sol başparmakta yara devam ediyor ancak azalıyor. Damar açıcı tedavi ücreti nedir teşekkürler.

Sizin Bize De Umut Olmanızı Ümit Ediyoruz


Merhabalar,
İki yıldır Muğla da olan birisi olarak bir sene önce de daha huzurlu bir hayat sürmeleri için anne babamı Ankara’dan Muğla ya getirdim. Ancak şu an 64 yaşında olan babamın, gelmeden bir süre önce hafif düzeyde başlayan ağrıları şu an hayatını son derece olumsuz etkileyerek uyutmayan nefes aldırmayan ve yaşam sevincinden soyutlayan bir hal aldı. İlk başta vücutta yüksek oranda çıkan enfeksiyon sonrası antibiyotik tedavi ile başladık. Ardından vücudun kendi kendine enfeksiyon oluşturduğu, bu durumun ürolojik de olabileceği söylenirken kesin bir tanı ve tedavi yöntemi sunulmadı. Babam şu an ağrıları sadece bastırmaya çalışarak hayatına devam etmeye çalışıyor. İnternette araştırma yaparken sizin sayfanıza rastladım inceleme fırsatı buldum, tedavi edilen hastaların yorumlarını okurken içimde bir ümit yeşerdi. Muğla’da ikamet ediyoruz ama sizin bize de Umut olmanızı Ümit ediyoruz.

Kökten Çözmek İstiyorum


Merhaba, iyi çalışmalar. Uzun zamandır kabızlık problemi yaşıyorum, lifli gıda, su tüketimim ve egzersizlerimde olduğu halde. Artık bu durumu kökten çözmek istiyorum, internette konuyla ilgili araştırma yaparken karşıma çıktınız. Randevu nasıl alabilirim? Toplamda kaç seans gelmem gerekiyor? Ücret nedir? Adresiniz nerede? Sağlıklı günler, iyi çalışmalar.

Hayatımdan Artık Zevk Alamamaya Başladım


Selamlar, hastalığım fibromiyalji bu hastalığı yaklaşık olarak 6 yıldır çekiyorum ve hayatımdan artık zevk alamamaya başladım. Her gece yatarken hasta olmamak için dua ediyorum. İnternette dolaşırken size denk geldim. Bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm ve yazmaya karar verdim. Telefon numaranızı bulamadım, âmâ bu mesaja bir geri dönüş sağlar ve beni tedavi etmeyi kabul ederseniz çok mutlu olurum saygılarımla. İyi akşamlar.

Doktorlarım Bu Duruma Alış Diyor


Çok zor durumdayım lütfen bana geri dönüş yapar mısınız? 2 yıldır ayda bir kere bile çıkamıyorum tuvalete doktorlarım bu duruma alış diyor. Anlatamıyorum sizden haber bekliyorum lütfen geri dönüş yapar misiniz?

Yeşil Reçeteli İlaçlar Kullanıyor


Hocam iyi çalışmalar eşimin dizlerinde aşırı derecede ağrı ve yanma şikâyeti var. Biz Sivas merkezde ikametgâh etmekteyiz. Gittiğimiz doktorlar kas romatizması dediler ve yeşil reçeteli ilaçlar kullanıyor eşim, ama hiçbir fayda görmedi size nasıl randevu alıp muayene ettirebiliriz. İyi çalışmalar.

Topuk Dikeni Diye Başlayıp Giderek Dayanılmaz


Son yıllarda giderek topuk dikeni diye başlayıp giderek dayanılmaz olmaya başlayan ayak yanması şikâyeti üzerine yapmadığım test gitmediğim poliklinik kalmadı, ve sonuç olarak bir çözüme varamadık geceleri yanma ağrılardan uyuyamıyorum yaşam kalitem uyku düzenim alt üst oldu. Kullandığım ilaçların bir faydasını görmemekle birlikte içmeye devam ediyorum bir umut lütfen bana yardımcı olun ve beni bu ağrılardan kurtarın.

 

Durumum Çok Vahim


Hocam bir senedir lenf ödem hastasıyım Balıkesir’de ikamet etmekteyim gitmedim doktor kalmadı. Hocam inanınki ağrılardan yatamıyorum ayrıca iki ayağımda yaralar durumum çok vahim acil size ulaşmam lazım. Allah rızası için bana yardımcı olur musunuz Allah sizden razı olsun.

 

Nasıl Bir Yol İzlemeliyim


Merhabalar,
Yaşım 20 ve bacağımda 2 tane yara çıktı. Ankara'da yaşadığım için ilk olarak mail atmak istedim. İlk olarak gittiğim doktorum ektima tanısı daha sonra piyoderma teşhisi koydu. 1 ay boyunca antibiyotik tedavisi gördüm fakat yaram tam iyileşmedi. Fotoğrafla birlikte sizlerin görüşünüzü alıp nasıl bir yol izlemeliyim danışmak istiyorum. Teşekkürler

Sert Şişkinlikler Oluşuyor


2009 da benim bacaklarımda dizden aşağı sert şişkinlikler oluşuyor. Bir sure Ankara’da Doktor tarafından tedavi aldım geçici olarak geçti. Tekrar aynı hastalık bacaklarımda oluşmaya devam eti. Rica ediyorum bu hastalıkla ilgili sizinle yakında nasıl görüşebiliriz. Lütfen bilgi verirseniz memnun oluruz. Saygılarla.

Kerpeten Tırnak


Hocam bende bu sene oluştu tırnaklaması var kerpeten tırnak ondan olur mu şeker tansiyon böbrek yetmezliği var tiroit safra kesesi ameliyatı oldum toplardamar genişlemesi var böbreklerimden olmadığını öğrendim hangi doktora gideyim.

Nasıl Bir Yol İzlemeliyim


Merhabalar,
Yaşım 20 ve bacağımda 2 tane yara çıktı. Ankara'da yaşadığım için ilk olarak mail atmak istedim. İlk olarak gittiğim doktorum ektima tanısı daha sonra piyoderma teşhisi koydu. 1 ay boyunca antibiyotik tedavisi gördüm fakat yaram tam iyileşmedi. Fotoğrafla birlikte sizlerin görüşünüzü alıp nasıl bir yol izlemeliyim danışmak istiyorum. Teşekkürler

Elimle Et Kısmına Bastırınca Renk Düzeliyor


Merhaba, benim tırnaklarımda son 1 yıldır renk değişimi oluştu. 3 kez hastaneye gittim sebebi bulunamadı. Zaman zaman renk belirginleşiyor plağın altında kanama var gibi bazen o kan rengi soluklaşıyor. En son serce parmağımda dikey çok küçük çizgi oluştu ince kan olduğu belli bir kısmı kırmızı bir kısmı siyahımsı kurumuş kan gibi. Estetik açıdan gördükçe rahatsız oluyorum ve endişeleniyorum. Elimle et kısmına bastırınca renk düzeliyor kan akışı durmuş gibi bırakınca geri geliyor. Bir fikriniz var mı?

Zonklama Şeklinde Yoğun Ağrı


Hocam merhaba,
Babamın ayağında 4 aydır 1 tl madeni para büyüklüğünde kapanmayan yara mevcut. Kendisi akciğere pıhtı atmasına mütevellit yaklaşık 8 yıldır kan sulandırıcı ilaç kullanıyor. Perifer polikliniğinde yapılan muayenede damarlarında her hangi bir tıkanıklığa rastlanılmadı. Şeker ölçümleri temiz çıktı. Ortopedi, plastik cerrahi ve kalp damar hastalıkları bölümünde her hangi bir teşhis konulamadı maalesef. Zonklama şeklinde yoğun ağrı yaşıyor ve yara kullanılan kremlere rağmen bir türlü iyileşmedi. Sizden bu konuda muayene talebimiz var. Şimdiden teşekkürler iyi mesailer dilerim.

Kerpeten Tırnak


Hocam bende bu sene oluştu tırnaklaması var kerpeten tırnak ondan olur mu şeker tansiyon böbrek yetmezliği var tiroit safra kesesi ameliyatı oldum toplardamar genişlemesi var böbreklerimden olmadığını öğrendim hangi doktora gideyim.

Ruh Sağlığım İyi Değil


Hocam ben kendimin fibromiyalji hastası olduğumu düşünüyorum. Kronik yorgunluk, denge problemi, baş dönmesi, ense bandı ve boyun ve sırt bölgemde sanki dayak yemiş gibi bir halim var sinir sistemim sanki çökmüş. Ayaktayken ağaç dalındaymış gibi sendeliyorum. Ruh sağlığım iyi değil. Araştırdım bana tedavi konusunda en mantıklı siz geldiniz. Yardımcı olursanız sevinirim . Hoşçakalın.

Yumuşak Doku Kanseri Olabilir Mi


Hocam kolay gelsin bir sorum olacaktı, sol bacağımda 5 aydır hiç geçmeyen bir ağrım var gece gündüz demeden ağrı oluyor diz kapağımın arkasında şişlik var yapısı yumuşak. 3 ay önce de ağrım olduğunda mr çektim doktorlar baktı her hangi sorun tok dedi sadece eklemlerde yıpranma var dedi buz uyguladım geçmedi. Son 3 haftadır aşırı ağrım var uyutmuyor ve şişlik var tekrar mr çekeceğim ve yaptığım kan testlerinde rh değerim 20 çıktı sizce ne olabilir. Randevu almak istiyorum, yumuşak doku kanseri olabilir mi acaba yardımcı olabilir misiniz teşekkürler.

Dizim Kırık Bir Şekilde Oturduğumda


Ahmet Bey merhaba,

Pandemi sürecinde evden çalışmaya başlayan bir bilgisayar mühendisiyim. Yaklaşık 1 senedir sağ bacağımın uyluk bölümünde bir yanma şikayetim var. Hiçbir şekilde bir koltuğa, sandalyeye 1 saatten fazla oturamıyorum. Normal çalışma pozisyonunda yanmalar giderek artıyor bir noktadan sonra çekilmez bir hal alıyor ve normale dönmesi günler sürebiliyor. En rahat bulunduğum pozisyon ayakta durmak veya yüz üstü yatmak. Dizim kırık bir şekilde oturduğumda, kasıklardan uyluğa, oradan da ayağımın altındaki damarlara kadar bir yanma hissi oluyor. (alt baldırda bir yanma yok)

Bu Hayat Boyu Çekilebilecek Cinsten Bir Problem De Değil


Konuyla ilgili olarak önce Beyin ve Sinir Cerrahisi, Nöröloji ve sonrasında da yakın zamanda Kalp ve Damar bölümlerine gittim. Omur ile ilgili yapılan MR'larda bir problem görülmediği gibi, detaylı iki MRG'de de herhangi bir sinir sıkışmasına rastlanamadı. Kalp ve damar cerrahisi bölümü ise yaptığı Doppler Ultrasyonda damarlarda herhangi bir sıkıntı tespit edemedi. Açıkçası tüm doktorlar harikasın hiçbir sıkıntın yok diyor ama ben hayatıma bu şekilde devam edemiyorum. Daha 34 yaşındayım ve bu hayat boyu çekilebilecek cinsten bir problem de değil. Belli ki yaygın görülen ve saptanabilen bir vakalar arasında yer almıyor. Açıkçası çaresiz kaldım, ne yapacağımı da bilemiyorum.

Konuyla ilgili olarak size muayene olmak fikrinizi almak isterim.


Hayatım Çok Olumsuz Etkileniyor


Yaklaşık 10 senedir sırt ve vücut ağrılarım var. Fibromiyalji teşhisi kondu fakat tedavi olamadık. Hayatım çok olumsuz etkileniyor kaliteli yaşayamıyorum. Rize’den yazıyorum randevu alarak size gelmek istiyorum.

Aynı Saniye İçinde Bir Sızlıyor Bir Ağrıyor


Merhaba hocam, benim 13 yıldır göğüs bölgemde geçmeyen bir ağrım var. Kalp ve diğer doktorlara göründüm ve bir şey olmadığını söylüyorlar, ama benim yaşam kalitem bozuk ve sürekli ağrım oluyor. Aynı saniye içinde bir sızlıyor bir ağrıyor ne yapacağımı bilemiyorum. Beni nasıl yönlendirirsiniz ne yapmam lazım bu ağrıdan kurtulmam için önerinize ihtiyacım var hocam gel derseniz koşarak geleceğim o kadar bunaldım. Saygılar hocam

Bel Altımdan Bacak Başlangıcından Diz Kapağıma


Merhaba,
Benim bir sorum olacaktı otururken bazen böyle garip bir şekil de bel altımdan bacak başlangıcından diz kapağıma kadar böyle ağrı ve acımsı gibi bir şey oluyor, sürekli olmuyor fakat neden olur sizce cevap verirseniz memnun olurum.

Baş Ağrılarım Ve Mide Rahatsızlıklarım Da Eklendi


Merhabalar,
Uzun zamandır ortopedi, fizik tedavi, romatoloji dahil her yere gittim. Fakat şiddetli ayak ağrılarım ve bacak kasılmalarıma çare bulamadım. Yakın zamanda fibromiyalji tanısı kondu, ancak şişlik ve ağrılarım için tanı konamadı. Bu hususlarla ilgili randevu almak istiyorum. Geçmeyen baş ağrılarım ve mide rahatsızlıklarım da eklendi. Desteğinizi rica ederim.

Derslerime Odaklanamıyorum


Merhaba,
20 yaşındayım vücudumda gezici ağrılar var. Bel, boyun , sırt ve göğsümde ağırlık hissi var sürekli . Uzun zaman ayakta kalınca sırt ve belde ağırlık artıyor. Boğazımda da gerginlik oluyor. Mide bulantılarım oluyor . Psikolojim çok bozuldu tüm vücudum sıkılıyor gibi oluyor, mutsuz ve yorgunum derslerime odaklanamıyorum. Nasıl iletişime geçebilirim acaba ?

KASIĞIMDA ORTA PARMAĞIMIN UCU KADAR GENİŞLİKTE BİR ŞEY HİSSEDİYORUM

Hocam kasığımda orta parmağımın ucu kadar genişliğinde bir şey hissediyorum. Elimi koyunca nabız alıyorum. 3-4 gündür var ama yeni araştırdım ve ne olduğunu yeni öğrendim. Hafif hafif ağrılarım var. Virüs nedeniyle bir yere çıkamıyoruz, hastanelere gidemiyoruz. Sizce gitmeli miyiz, ne yapmalıyız?

Durumumda Yok İş Gücü Yok Hayatım Kâbusa Döndü

İyi günler benim sıkıntım 20 seneden beri sol bacağım şişti sonra yaralar çıkmaya başladı ve sonunda ayağımda deri kalmadı. 14 sefer ameliyat oldum plastik cerrahi de vak makinesi taktılar ayağım üstünden deri parçası alıp yama yaptılar tutmadı merhemle ayağımı uyuşturuyorum ne olur kurtarın bu ıstıraptan. Durumumda yok iş gücü yok hayatım kâbusa döndü devlet tarafından karşılanıyor mu?

VASKÜLİT

Merhaba. Ben Azerbaycan’da yaşıyorum. 18 yaşındayım, kadınım. 3 yıldır vaskülitten tedavi alıyorum ve hala bir sonuç yok. Daha çok soğuk olduğunda derim de ayaklarımda purpura oluyor, kızarıyor, kan gibi oluyor her yer. Bazen ayak parmaklarımın üstü, taban o yerler, bazen de tüm bacağım yukarıları her yer purpura oluyor ve ayaklarım yanıyor. Bir şey giyemiyorum, şişiyor bacaklarım. Tabanım ve başka yerler, çok ağrıyor ve genelde soğuk olduğunda oluyor bunlar daha kötü oluyor. Herkesten kalın giyiyorum yine de ellerim ve ayaklarım buz gibi oluyor. Evde otururken bile soğuktan donuyorum ve sonra bacaklarım kötüleşmeye, purpura olmaya başlıyor geçiremiyorum. Okula gidip geliyorum, fenalaşıyorum, çok gezince hava soğuk olunca. Geçen yıl iki kere plozmoforez yaptım, ilaçlar aldım Prednol, Erius falan. Sonra aksattım. Bu sonbaharda başka doktora gittim. O yüksek dozda ilaçlar yazdı. Şişti yüzüm bedenim ve bir iyileşme falan hiç Bir yararı olmadı, daha da kötüleştim. Eskiden yaralar olmuyordu. Bu yıl iki tane küçük yara oldu bacağımın üstünde ve kaç aydır ne sürsem düzelmiyor ve çok acıyor. Soğuk olunca daha da kötüleşiyor, sonra daha o doktora gitmedim. Eski başka doktoruma gittim o testler yaptırdı. Sonuçları iyi çıktı testlerin ama bir tane iltihaplanma var yüksek. Doktor 3 defa plozmoforez yapmamı söyledi yaptım bitti 10 gün önce. Şimdi de 3 günlük serum ve ilaçlar yazdı işte. Prednol, Erius, Nevroson falan. Birde siz yardım eder misiniz lütfen? 3 yıldır yapıyorum ve iyileşiyorum, daha kötüye gidiyor. Psikolojimde çok bozuldu, kas ağrıları oluyor, iyileşmiyorum ama test sonuçları da iyi çıkıyor. Neyin sebep olduğunu da bilmiyorum. Doktor tatlı tuzlu, sitrus meyveler ve birçok şeyi yemememi söyledi ama ne yiyip yiyeceğimi de bilmiyorum detaylı hep aynı şeyler. Neler iyi gelir bu hastalığa, ne yapmam gerekir, nasıl iyileşe bilirim, iyileşir miyim, tedavisi var mı? Nerde tedavi olayım bilmiyorum. Yardım ederseniz, sorularıma cevap verirseniz sevinirim.

Özellikle Geceleri Yerinde Duramıyor Ağrı Ve Kaşıntıdan Dolayı

Hocam selamın aleykum, rabbimin rahmet ve hidayeti üstünüzde eksik olmasın.
Eğer sizde uygun görürseniz benim sormak istediğim bir derdim var, daha doğrusu babam için babamın vücudunda uzun süredir kaşıntı ve çıban şeklinde yaralar çıkıyor ve özellikle geceleri yerinde duramıyor ağrı ve kaşıntıdan dolayı bunun nedeni ne olabilir yaralar özellikle kasık kalça baldır ve kolunda çıkıyor.

PLATİN SONRASI BACAKTA YARALAR

Hocam bir süredir sizi takip ediyorum. Benim anneannem var, kendisi yıllar önce bacak ağrılarından dolayı ameliyat oldu. Platin taktılar, bir sefer platin çıktı, tekrar taktılar zor zaman geçirdi ve platinden önce yürüyordu, şimdi bastonlar ile yürüyor. Kilo aldı, bacakları ondan sonra yara bağlamaya ve akmaya başladı. Ateş gibi yanıyor, kilodandır dedik. Emboli hastası olduğu için kan sulandırıcı kullanıyor. O yüzden ameliyat da olamıyor. Artık acısı dinmez oldu. Mecbur yatıyor, kilosu da bir hayli arttı hareketsizlikten. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Yardıma ihtiyacımız var, bacakları çok kötü.

VASKÜLİT

Deriye sınırlı Vaskülit rahatsızlığım var. Bacaklarımda döküntüler oluşuyor, yara şeklinde değil de kan pıhtısı gibi. Sonrasında morarıp geçiyor fakat sürekli tekrarlıyor. Tahlillerimi yaptırdığımda bir şey çıkmıyor. Sizden randevu talep etmekteyim. En yakın zamanda dönüş yaparsanız sevinirim.

DİYABETİK AYAK YARASI

Merhaba. Lütfen bana en kısa zaman da bilgi verin. Abim diyabet hastası, ayağında yara oluştu. Yara iyileşmediği için parmağın bir kısmını aldılar. Şimdi baş parmakta aynı durumda. Acil olarak size getirmek istiyorum. Adres telefon ve randevu nasıl alırım? İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Baş Parmağın Yanındaki Parmak Karardı

İyi çalışmalar, merhaba, hastamız 55 yaşında kadın 20 yıldır diyabet hastası son zamanlarda ayakların da şişme morarma olmaya başladı, enfeksiyon değerleri artı buna bağlı olarak İstanbul da hastanede dahiliye polikliniğinde yatıyor. Ama ayak parmaklarında akıntı yaralar oluştu. Baş parmağın yanındaki parmak karardı aşırı koku var size MR, Doppler, film, tahlil sonuçları ve ayak resimlerini yollasam. İlgilenir misiniz?

BURGER HASTALIĞI

10 yıl önce 40 yaşındayken, anneme Burger teşhisi kondu. Bir kaç anjiyo ve çok riskli damar açma ameliyatından sonra ayak kesilmeden kurtarıldı. Kan sulandırıcı ilaçlar ve oksijen tedavisi gördü. Şu anda ayağında bir morarma olmamasına karşın, artık çok riskli olduğu ve böyle giderse By-Pass da yapamadan kesilmeye gideceği belirtildi. Bu hastalıktan sonra bile sigaraya devam eden annem, son 2 aydır sigarayı bıraktı. Umarım bir umut vardır. Yardımcı olabilir misiniz? SGK ile işlem görebiliyor muyuz, bu konuda da bilgilendirirseniz sevinirim.

Kalp Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız  

Kalp hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız  

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.