VENÖZ YETMEZLİK VE DVT SONUCU BACAKTA İÇ VE DIŞ TOPUK VARİS YARASI

İyi günler hocam. Herkesin dinleneceksin, varis çorabı giyeceksin, bunun tedavisi yok denilen hastalardan sadece bir tanesinin esiyim. Artık eşim bile bu durumu böyle kabullenmişken sizi bulduk. Esim toplardamar tıkanıklığı ve venoz yetmezlik dahil olmak üzere Dvt li bir hasta. Ve sol ayağında yara var. Artık dış kısımda da açılmak üzere. Tüm hasta hikayelerini başarılarınızı okuduktan sonra ilk defa eşim 4 aylık bir bebeğimiz olduğu için yeniden doktora gitmeye razı oldu. Lütfen bize de yardımcı olun.

Yeniden bir hayat umudu olmak istiyorum. Belki uzun gelecek ama herkesin hayati kendine göre  ve yorucu yaşantısını anlatırken çok kısa kalacak. Esimle tanıştığımda devlet memuruyduk ve kendisi tanıştığım günlerde hastanede yoğun bakıma kadar bir hayat mücadelesi vermiş. "Vermiş" diyorum çünkü bende dünya üzerinde sadece 4 kişiyle sınırlandırılan ve tanıda yetersiz kalınan nice ilk defa denenen tedavilerle boğuşan, ilk kez açık beyin ameliyatı esnasında epilepsinin onlarca noktasını (kardeşimde yüzlerce epilepsi noktası vardı) tespit etmek için yüzde 10'luk şansa "evet" diyen ama Sağlık Bakanlığı'ndan onay alınamayan "superrefraktor epilepsi" tanısının konulmasıyla 2 yıl boyunca aralıksız entübe edilecek .... Üniversitesi yoğun bakımda hayatta tutulmaya çalışılan (tam 2 yıl uyutularak) kardeşimin hayat mücadelesini veriyorduk. Eşimi işte bugünlerde tanıdım. Kendisiyle alakalı rahatsızlığı bilmediğim, bilsem de korkmayacağım günler beni bekliyordu.

Tanıdıktan sonra bugünkü eşim ve 4 aylık bebeğimin babası "benim dvt adında bir rahatsızlığım var" dediğinde bizim gibi bir insanın daha  bir yaşam mücadelesi verdiğini öğrendiğim gün kahrolmuştum. Bu sebepten benimle bir daha görüşmek istemediğini ve gelecek için asla plan yapamayacak bir hasta olduğunu söylediğinde daha da güçlendim. Kendisini bırakmadım. Nasıl bırakırdım? Bir canım olan kardeşim yoğun bakımdayken ben bunu yapacak en son insan olmalıydım. Kendisine onunla evlenmek istediğimi söyledim. Ve tam 1 yıl boyunca vazgeçmeden ısrarcı oldum. Kendisini hayattan izole etmemesini sağlayana dek çabaladım ve kazandım. Kazandım ve bugün 4 aylık bir bebeğimiz var. Ama bu zaman içerisinde kardeşimi kaybettim. Hasta ve umudun ne kadar önemli olduğunu bizzat yaşadım ve yaşattım. Ama eşimi psikolojik olarak kazandım ve hayata bağladım. Bugün yeniden açılmak üzere olan bir yara var ve 4 yıl önce sadece iç  ayak bileğinde olan yara görüntüsü artık dış ayak bileğinde ve ayak

parmaklarında da var. Ben eşimi bir kere kazandım ama fizyolojik olarak hiç bir faydam yok. Defalarca yeniden doktora gidelim cümlelerim, isteklerim. Hep "bunun tedavisi yok, bununla yasamam gerekiyor" belki 3 belki 5 sene cümlelerini yeniden duymaya başlamışken sizi bulduk. Ve eşim ilk defa sizin deneyimlerinizi mucizelerinizi okuduktan sonra yeniden doktora gitmeye razı oldu. Ben ona yeni bir hayat veremedim hocam çok üzgünüm ve çaresizim. Mucizelere şifalara inanan hem de çok inanan ve o çetrefilli yollardan çok acılar yaşayarak gecen birisi olarak eşimi yeniden hayata tutunmasına ne olur yardımcı olun. Bir şifa bulunur elbet, değil mi hocam. Artık tek başıma faydalı olamıyorum.

Hiç Sonuç Alamadık

Hocam iyi akşamlar, babamın 2 ayağında varis ülseri mevcut. 2 ayak bileğide açık yara şeklinde. 3 kere ameliyat oldu 1 kerede deri nakli yapıldı. Fakat hiç sonuç alamadık. Bir kaç ilaca alerjisi olduğu içinde o kremleri kullanamıyor. Bizde bitkisel çözümlere bakıyoruz. Bize yardımcı olabilirimsiniz?

Faydası Olur Mu?

Hocam merhabalar, ben 40 yaşındayım yaklaşık 15 yıldır prurigo nodularis hastasıyım. Vücudumun çeşitli bölgelerinde yaralar oluştu geçti, sadece bacağımdaki yaralar geçmiyor ve zamanla biraz daha büyüyor. Sizin yazılarınızı okudum prp tedavisinin sizce benim bacak yaralarıma faydası olur mu cevaplarsanız çok memnun olurum.

Artık Bıktım Diyor Hastaneye De Gitmiyor

Annem 10 ay önce aşıl tendon ameliyatı oldu, yarası kapanmadı. İnsülin’de kullanıyor, kendi doktoru benimle işin bitti diye plastik cerrahına gönderdi. Onlarda iltihap kuruması için bir kaç kez cihaz bağladılar. Artık bıktım diyor hastaneye de gitmiyor pansumanla idare ediyor yürümekte zorlanıyor ne yapmalıyız hocam yardımcı olur musunuz?

Ağrı Sızı Hiç Dinmiyor Ve Yarası Kapanmıyor

Hocam merhabalar, babamın ayağında topuk kısmında yuvarlak bir yara oluştu, kendisi Siirt merkezde oturuyor. Şekeri normal insilün kullanıyor, kalp değerleri normal ama ağrı sızı hiç dinmiyor ve yarası kapanmıyor. Ne yapabiliriz, nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Gelip Gitmek Tedavi Vs. Belli Bir Masraf Gerektirecek

Merhabalar,
Yaklaşık 16 yıldır ayaklarımda şişlik ve ağrı var. Yıllardır doktora gidiyorum bir çözüm ve tedavi olmadı, internetten sizleri buldum belli ki damar hastalıkları konusunda çok profesyonelsiniz o yüzden gelip size muayene olmak istiyorum. Fakat Konya'da yaşıyorum bu yüzden anlayışla karşılarsınız ki, gelip gitmek tedavi vs. belli bir masraf gerektirecek. Muayene ve devamında tedavi ücretleri hakkında bilgi verebilir misiniz?
Teşekkürler

Bacağımdaki Yaralar Neden İyileşmiyor

Merhaba Hocam,
Benim sol bacağımdaki bilekle diz arasında ana damarda tıkanıklık olduğu söylenerek anjiyo yaptırdım. Fakat anjiyo yaptırdıktan sonrada, bacağımda yaralar çıkmaya devam etti. Bir kaç defa farklı doktorlara gittim,
sadece kan sulandırıcı ilaç ve kollestrol ilaçları veriyorlar.
Kısacası ne zaman doktora gitsem tedavi yerine kan sulandırıcı ilacı ekleyerek gönderiyorlar. Verilen bu ilaçları içtiğim takdirde, bütün yan etkileri yaşıyorum. Doktora belirttiğim takdirde, ilaçlar yapmaz cevabını alıyorum. Bende ilaçları içmiyorum. Size başvurmamın sebebi bacağımdaki yaralar neden iyileşmiyor ve neden yara oluşuyor.

Yara Yerindeki Lenf Ödem Şikâyeti Hala Devam Ediyor

Merhaba babam 15 ağustos 2020 desol uylukta miksid liposarkom tanısı ile sonuçlanan bir ameliyat geçirdi. Sonrasında radyoterapi ve kemoterapi aldı.
Sonrasında ödem ve sonrası enfeksiyona dönen yara yeri. Tekrar 15 Ocak da debrıtman işlemi yapılarak temizlendi.
Taburculuk sonrasından beri fizik tedavi alıyor. Yara yerindeki lenf ödem şikâyeti hala devam ediyor. Sizlere ulaşıp tedavisi hakkında bilgi almak istiyoruz
Teşekkürler iyi günler

Morarıyor, Sızlıyor Ve Yanıyor

Hocam merhaba, ben size Ankara’dan ulaşıyorum. Ananemin ayakları şekerden dolayı her gün morarıyor, sızlıyor ve yanıyor parmak uçlarında hissizleşme başladı. Size ulaşmam için yârdim ederseniz sevinirim, ona göre gerekli görüşmeyi yapıp tedaviye başlayabiliriz. İyi çalışmalar diliyorum
Bu Durumun Sonlandırılması Veya En Aza İndirilmesini İstiyoruz
Hocam merhabalar, anneme 2012-13 yıllarında diyabet tanısı kondu. Ancak kendisi sigorta olmadığından tedaviye başlayamadı. Bu nedenle diyabet bütün vücuduna zarar verdi, haliyle bu zararlar sinir uçlarına kadar sirayet etti. Kendisi ayaklarının hep üşüdüğünü, ayaklarının hissizleştiğini gündüz gezinirse iyi olduğunu ancak gece ayaklarının onu uyutmadığını söyler. Kendisi biraz fazla kiloludur. Geçen bir kaç ay önce, farkında olmadan 2 ayak parmağında yara çıktığından ve yayıldığından o parmaklar kesilmek zorunda kaldı. Biz bu durumun sonlandırılması veya en aza indirilmesini istiyoruz. Sizden bize yardımcı olmanızı istiyoruz. Saygılarımı sunar iyi günler dilerim.

Bize Tek Siz Yardımcı Olabilirsiniz

Hocam babam Haziran 2020 yılında aort ameliyatı oldu. 28.01 2021 tarihinde dizleri ağrıyor ve idrar kaçırdığı için, 4,2 2021 tarihinde damar tıkanıklığı teşhisi ile anjiyo oldu. Fakat bugün sol ayak bileğinde kan gitmediği için, morarma başlamış ayağı kesilebilir dendi bize. Siz önerildiniz hocam, babamın tedavisine sizinle devam etmek istiyoruz, epi kriz raporları bende mevcut, Hocam bilginize ve size güveniyorum lütfen bize yardımcı olur musunuz
Bize tek siz yardımcı olabilirsiniz

Bana Bir Çare Olursunuz

8 yıldır çekiyorum, çok doktorlara gittim fakat dizinde dediğiniz gibi bir şey yok bizimle ilgisi yok derken bu günlere geldim. Ayaklarım kara kara oldu, ince kırmızı noktalar oldu sonra kahverengiye dönüştü. Ve daha sonra kılcal damarlar çatır çatır patlamaya başladı ve isin kötüsü bunlar hep doktora giderken oldu bir çare bulamadılar. Önemli bir şey yok deniyor, o zaman neden benim ayaklarım geçmiyor ve daha da ileri gidiyor. Yürümeyi çok seviyorum ve fırsat buldukça 1 saat yürürüm aktifim oturmayı pek sevmem. İstanbul’da ikamet ediyorum. Yazınızı okudum o yüzden yazıyorum inşallah bana bir çare olursunuz teşekkürler

Ama Bana Mısın Demedi

Merhaba Ahmet hocam, kayınvalidem yaklaşık 30 seneyi aşkındır Behçet hastası. 2 senedir Aralık-Ocak-Şubat aylarımız işkence gibi geçmeye başladı, aslında bizim için değil kayınvalidem için enfeksiyon ve ağız alfleri çok fazla arttı. Hastane hastane dolaşıyoruz tedavi görüyor ama gittiği bölüm dermatoloji, sadece yönlendirme yapıyor aktif bir tedavi uygulaması yok kullandığı ilaç Behçet için korşisin rica ediyorum. Bize bir yol gösterin, yaşı da 58 hastanın ama ağız yaraları vücut ağrıları çok fazla. Bitkisel yöntemlerin hepsini uyguladım, ama bana mısın demedi. Lütfen hocam dönüş yaparsanız sevinirim.

Kaşıntı Ve Yangıdan

Hocam merhaba
Temmuz 2020 den bu yana vücudumda yaralar çıkıyor patoloji sonucumda ürtiker vaskülit çıktı. Kortizon tedavisi kullandım ama kortizonu bıraktığımdan 15-20 gün sonra tekrar farklı yerlerinde çıkıyor. 6 cilt doktoruna göründüm ama tedavi bulamadım. Şimdi tekrardan çıkmaya başladı duramıyorum kaşıntı ve yangıdan lütfen bana yardımcı olun
Teşekkürler
Saygılar

Hastamızın Durumu Çok Acil

İyi akşamlar hocam, bizim dolaşım bozukluğu nedeni ile sol ayak topuğunda yaklaşık 4 cm çapında yarası olan bir hastamız var. Bununla ilgili birçok doktora gittik fakat sağlıklı bir sonuç alamadık. Her biri değişik şeyler söyledi, tesadüfen sizin tedavi ettiğiniz bizim hastamız gibi olan bir hastanızla tanıştık. Bu tedavi konusunda ısrarla sizi tasfiye etti, fakat sizden bir türlü 182 kanalı ile randevu alamadık. Biz bu konuyla ilgili müsait bir zamanınızda görüşmek istiyoruz. Hocam hastamızın durumu çok acil bu konuda bize yardımcı olursanız çok memnun oluruz. Şimdiden teşekkür eder başarılarınızın devamını dileriz.

Cilt Kanseri Olduğu

Merhaba, sizden bilgi almak istiyorum burnumun üstünde bir yara oluştu, cilt Doktoru tarafından bana iletilen burnumun üstünde ki yaranın cilt kanseri olduğu. Siz deki yöntem benim tedavime iyi gelir mi, bana bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim. Saygılarımla

Sistemli Bir Hastalığı Yok

Hasta 54 yaşında erkek, bilinen sistemli bir hastalığı yok, sigara içiyor, bacakta staz dermatiti olduğunu düşündüğüm bir lezyonu var? Pandemi nedeniyle hastaneye gitmek istemiyor. Resmî mevcut bende, lezyonla bacağının. Saygı ve selamlar

3 Ay Ömrü Kaldı Denmiş

Hastamız Bartın'da ayakta yanmadan dolayı yara oluştu, 3 aydır iyileşmedi. Yara doktoru enjeksiyon var temizleme yaptı. Ama narkoz vermeden yaptı ve hiç duymadı hasta acıyı. Kılcal damarlar hep kurumuş, ayağın en fazla 3 ay ömrü kaldı denmiş. Şeker de var 20 senedir ve iki senedir kalpte stend var. Yeriniz nerededir ve devlet hastanesi ile bağlantınız var mı, ya da gelsek toplam maliyet ne olur durumu o kadar iyi değil.

Büyümesinden Endişe Ediyorum.

Yakın zamanda ayağımda küçük bir yara oluştu. Cildiye doktorları antibiyotik ve krem tedavisi verdi ancak herhangi bir etkisi olmadı. Yaranın daha da büyümesinden endişe ediyorum. Bir an önce işler daha da kötüye gitmeden önce müdahale edilsin istiyorum. Konu ile ilgili sizden randevu rica ediyorum.

Sıkıntılı Bir Durum

Annemin bacağında 1 aydır süren bir yara var sulanan bir yara. Sıkıntılı bir durum olduğu geçmemesinden belli. İnternette ilk sırada siz çıkıyorsunuz bacak yarası yazınca. Tecrübenize güvenerek hastamı size getirmek istiyorum.

%50 Tıkalı Olduğunu Söylemiş

Hocam saygılar. Babam 71 yaşında. Damarlarında 10 tane stent var, kalp pili şeker koah tansiyon mevcut. 2 Kasım 2020 de 2 adet stent daha takıldı. Böbrekler de düzgün çalışmıyor ve buna bağlı olarak bacaklarında sıvı ödemleri oluştu ve ödem patlayınca sağ bacağında 6-7cm kadar bir yara oldu. Sürekli pansuman yaptırdığımız halde yara çok yavaş iyileşiyor. Daha önce gittiğimiz doktorumuz bacak damarlarının %50 tıkalı olduğunu söylemiş. Sizden acil cevap bekliyorum hocam.

Ne Yaptıysam Kapanmadı

Merhaba hocam, benim yaklaşık 5 yıldır kapanmayan bir yaram var. Hocam ne yaptıysam kapanmadı 6 kere flep yapıldı 2 kez de greft yapıldı ama tutmadı. Hocam bu konuda ben ne yapabilirim bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yarayı Temizlemeliyiz

Merhaba Antalya'dan yazıyorum. Babamın bacağında damar tıkanıklığı vardı. 1 ay önce balon patlatıldı bacağına. Yarası genişliyor her gecen gün. Şişlik ve ağrı var. Kalp damar değil de kardiyolog yaptı bu işlemi. Şimdi ağrı ve yara için ortopediste yönlendirdi; ama 4 ortopedist kalp damar görmeli acil dedi sadece biri dedi ki yarayı temizlemeliyiz. Lütfen bize yol gösterin. Lütfen

Sular Akıyor

Merhabalar hocam, çok zor durumdayız yaklaşık bir ay önce babam covid19 a yakalandı. Kendisi aynı zamanda ileri derece de KOAH hastası ve şu an babamın bacaklarında ilk önce küçük su kesecikleri oluştu daha sonra bunlar deşilecek büyük yaralar oluşmaya başladı. Bu yaralardan sular akıyor ve kapanmıyor, sizce nedeni ne olabilir ve tedavisi mümkünüdür lütfen yardımcı olur musunuz?

BACAKTA YARA

Dedemin bacağında yara var. Her ne yaptıksa hangi hastane hangi doktorlara gösterdiysek bir çare, bir şifa bulamadık. Çok araştırdım ve eminim ki bize çare olacak o hekim sizsiniz. Allah rızası için. Canımız gidiyor o bacağı öyle gördükçe. 80 küsür yaşında dedem. Bacağın resmi de var. Dilerseniz gönderebilirim de. Randevu vs bilgi almam istiyorum. Şimdiden sağ olun Allah razı olsun.

Yarın Getirin Derseniz Yarın Geliriz

Hocam merhabalar, sizi rahatsız ettim kusura bakmayın ama bir konu hakkında görüşünüze başvurmak istedim. Amcam için gerçekten bize sadece siz yardımcı olursunuz. Bende sağlık çalışanıyım, lütfen yarın getirin derseniz yarın geliriz. Ben Iğdır’da çalışıyorum amcam Mersin’de yaşıyor.

Büyüksünüz, Sağ Olun Var Olun

Sayın Hocam,
Geri dönüşünüz çok değerli zamanınızı ayırdığınız için çok çok teşekkür ederiz. Covid nedeni ile oluşan durumu anlıyorum. Biz bu hastanede tedaviye devam etmekteyiz. Buradaki doktorlar biraz daha beklememiz gerektiğini tedavinin devam etmesi gerektiğini söylediler. 15 gündür bu hastanede tedavi uygulanıyor. Ayak tabanında gözle görülür gelişme oldu serce parmakta oluşan yaradaki akıntı ve kokuda kayboldu. Parmak ucundaki siyahlık ve parmak yanındaki yara iyileşmesi çok yavaş ilerliyor.
Sizi gelişmelere göre tekrar bilgilendirmek isteriz sayın hocam.
Çok teşekkür ederim, büyüksünüz, sağ olun var olun.
Saygılarımla,

Allah Sizi Başımızdan Eksik Etmesin

Merhaba hocam,
Benim bacağımda 1 senedir bir kızarıklık var. Başlarda kızarıklık dokunduğumda ateş gibiydi, şimdi normal. Ancak o bölgedeki deri çok sert. En kısa süre de kliniğinize gelmek istiyorum. Ancak sizce teşhisi ne olabilir? Sizi içtenlikle kutluyorum Trabzonlu bir hemşeriniz olarak sizinle gurur duyuyorum başarılarınızın ömür boyu sürmesini diliyorum Allah sizi başımızdan eksik etmesin.

Yatağa Mahkûm

Hocam merhaba,
Ananemin yaklaşık 3 veya 4 yıldır mücadele ettiği bası yaraları var. Kendisi biraz kilolu kemik erimesi, kireçlenme sıkıntıları da olduğu için zaten değneksiz yürüyemiyordu. 5 yıl önce ayak bileğinin kırılması sebebiyle de bir daha yürümedi. Yatağa mahkûm şekilde oturmakta ve bezlenmekte. Oturduğu için hem her iki kalçasında hem de karın kısmında yaraları son evrede olmasa da derinleşmiş durumda. Sizinle iletişime geçip tedaviyle ilgili bilgiler almak, gerekirse eğer İstanbul’a sizin kliniğinize getirmeyi istiyoruz. Kendisi Samsunda yaşıyor. Yarın ben tekrar iletişim numaranızı arayacağım ama ne yapmamız gerektiğiyle ilgili görüşebilirsek çok sevinirim. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim

Yola Devam Etmemiz Gerekiyor

Hayırlı aksamlar hocam, annemin ayak parmak arasında yarası var. Cildiye diyabetik olabileceğini söyledi. İnternette yaptığım araştırma üzerine diyabetik ayak yaralarına baktığınız kanısına vardım, doğrumumdur? Yoksa farklı bir bölümlen mi yola devam etmemiz gerekiyor. Teşekkürler hocam sanırım Bakırköy’de hizmet vermektesiniz malum corona sebebiyle hastane ortamından çekiniyoruz en yekin zamanda görüşmek üzere.

Ayağı Kesmemiz Gerektiğini Söylüyor

Hocam iyi günler. Bir diyabet hastası yakınımın ayağındaki yaralar sıkıntı oluşturdu. Götürdüğümüz doktorlar şu an ayağı kesmemiz gerektiğini söylüyor, hastayı size getirmek istiyoruz. Acil bana dönüş yaparsanız çok sevinirim.

İlerlememesi Adına Nasıl Bir Yol İzleyebiliriz

Selamlar hocam,
Annem 70 yaşında ve kronik rahatsızlıkları mevcut. Kalp, tansiyon ve şeker hastalığı var. Birkaç gündür ayak başparmağıyla diğer parmak arasında ve parmak üstlerinde yaralar çıkmaya başladı. Daha fazla ilerlememesi adına nasıl bir yol izleyebiliriz yardımınıza ihtiyacımız var hocam. Daha kötü duruma düşmemesi adına lütfen bize yardımcı olun.

Kalktı Tedavisi Yok Dedi

Hocam baya önce uyuşturucu kullanıyordum. Bırakalı 5 seneyi geçti, ama iki bacağımda tıkanıklık var pıhtılaşma var demişti doktor. Kan sulandırıcı içiyordum bacaklarımı havaya dikerek geçirmeye çalışıyordum ama nafile. Bacağımı sivri bir demire vurdum küçük yara kocaman oldu. Aylar oldu geçmedi ve sonra eski bir tane yaram vardı geçmiş kapanmış yara. Orayı kaşıdım orada aynı şekilde büyüdü. Yani şuan iki bacağımda bacak dediğim biri ayak bileğim diğeri de ayaküstünde aylar oldu ağrı çekiyorum iyileşmiyor. Kalp ve damar uzmanına gittim kalktı tedavisi yok dedi. Varis çorabı yazdı. Yani pes, ama bakıyorum herkes tedavisi var diyor yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla.

Minnettar Olurum

Merhabalar, benim abim 47 yaşında daha önce stent takıldı anjiyo oldu ayak parmaklarında burger hastalığı sebebi ile yaralar ve çürüme başladı 2-3 tanesi kesildi yaklaşık 3 ay önce bir tane daha kesildi fakat o kesilen parmak yeri bir türlü iyileşmek kapanmak bilmiyor. Aksine yandakiler de kararmaya başladı yardımcı olur geri dönüş yaparsanız çok minnettar olurum.

Canımdan Can Gidiyor

Merhabalar,
Yaklaşık 18 yaşımdan beri şikâyet ettiğim bu rahatsızlığımdan artık kurtulmak için yazıyorum. Çok ümitliyim sizden. Ben 24 yaşındayım. 18 yaşımda bana vaskulit teşhisi konuldu fakat hep ilaç tedavisi gördüm fayda etmedi. Ayak bileklerimde belirli zamanlarda açık yaralar oluşmakta. Geceleri acıdan uykumdan uyandıran, kaşıntıdan nefesimi kesen ayaklarımı bacaklarıma kadar kasıp sıkan ağrılarım oluyor. Şuan bu acıyı çekerek size yazıyorum. Ben Bursa da yaşıyorum. Âmâ sonuç ne olursa olsun artık gelip tedavi olmak iyileşmek istiyorum. Canımdan can gidiyor lütfen bana yardım edin ne olursunuz.

DOKTORLAR HİÇBİR ŞEY YAPAMIYORLAR

Merhaba hocam. Oğlumun bacaklarında yaralar var. Biz Danimarka'da yaşıyoruz ve oğlum çok umutsuz ve psikolojisi çok bozuluyor. Kaç doktora gittiysek "hiç bir şey yapamayız" deyip krem veriyorlar. Hastalığın ismini soruyoruz, "bilemiyoruz onun için de tedavi yapamıyoruz".   3 senedir ayaklarında ve kafasında mantarlar var. Ona da bir şey yapamıyorlar. 6 ayda bir kontrole çağırıyorlar. 2 veya 3 tanesini donduruyorlar, 6 aya kadar 10 tane çıkıyor. Biz hiçbir şey yapamıyoruz ve biz çok çaresiziz. Biz randevu alıp gelsek, yardım edebilir misiniz?   İnşallah siz yardım edersiniz, selamlar.

DENEME YANILMA YOLUYLA YARA TEDAVİSİ Mİ OLUR?

Merhaba hocam. Ben Antakya'dan rahatsız ediyorum. Hocam öncelikle ben orak hücre anemi hastasıyım. Bende rahatsızlığımdan dolayı sol bacağımda avasküler nekroz oluştu, protez ameliyatı oldum. Ameliyat sırasında siyatik sinirlere zarar verildi ve bazı bölgelerde his kaybı oldu. Ameliyatın ertesi günü topukta yumurta büyüklüğünde su topladı, bir kaç gün sonra patlattılar yatak yarası olduğunu söylediler. İyileşme süreci 2-3 ay sürdü ve bu zaman diliminde his kaybı için fizik tedaviye gittim. Bilekten aşağı halen his kaybı var ve bu yara 3-4 keredir tekrarlıyor ve iyileşme süreci çok uzun sürüyor ve şu an ayağımda 3-4 aydan beri yara bulunuyor ve bu yara biber gibi yanıyor kapanmıyor. Ortopediden cildiyeye, sinirsel bozukluktan dolayı nöroloji, plastik cerrahi, dermatoloji ve benim anemi hastalığına bakan Hematoloji bölümüne gittim. Hepsi "deneme yanılma yoluyla" tedavi veriyor ama iyileşmiyor ve her gün pansuman yapmama rağmen hiçbir ilerleme yok. Hematoloji orak yarası olduğunu diyor, kan değişimi yaparak iyileşme sürecini arttıracağını söyledi. Yaptım ama ilerleme yok.  Dermatoloji ise "koter yarası" olduğunu yaranın ülsere dönüştüğünü söyledi. Oradaki derinin nekroz olup ölü deriyi kesti, temizledi dediği tedaviyi yaptım ama yine boş kapanmıyor. Diğer bölümler ise "bizlik bir şey olmadığını" belirtti, ne yapacağımı şaşırdım. Canım çok yanıyor, rica ediyorum sizden hocam yardımcı olun. 

Yara Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız  

Yara hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız  

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.