HIZLA ARTAN YARALARI OLUŞTU

Ben Tekirdağ Şarköy ilçesinden annemi 4 aydır doktorlara götürmemize rağmen hızla artan yaraları oluşmaya başladı. Cildiye dermatoloji kalp damar şimdin de plastik cerrah diyorlar. Kılcal damar çatlağı deniyor ama çaresiz durumdayız. Sizin adinizi duydum fikir almak istedim dönüş yaparsanız çok sevinirim.

Tedavi Konusunda Artık Ne Yapacağımı Bilemiyorum

Merhabalar,
İyi günler. Ben Kütahya’dan yazıyorum size. Ben internette kronik yaralar ile araştırma yaparken sizi gördüm. Meselem şudur efendim. Annemin ayağında büyük bir yara var. Her yere başvurduk lakin krem haricinde herhangi bir tedavi yöntemi verilmedi. Eskişehir’de götürdüm oradakiler ayak kesilecek dediler. Tedavi konusunda artık ne yapacağımı bilemiyorum. Bize yardımcı olabilir misiniz? Size yaranın fotoğraflarını da atabilirim. Annem şeker hastası bu arada.


Piyoderma Gangrenosum Tedavi Oncesi

 

 

Piyoderma Gangrenosum Tedavi Sonrasi

 

Bir Umut Işığı Oldunuz

Merhaba hocam,
Babamın ayakları 45 yıldır feci yara. Çok canı acıyor. İyileştirdiğiniz yaralı bacağı gördüm ve bir umut ışığı oldunuz ümidini kesmiş bir aileye. Yeriniz nerede? Size nasıl ulaşabilirim. Lütfen bir dönüş yapın yeriniz, muayenehane veya hastane adı söyleyin gelelim. Saygılarımla

Ne Gerekiyorsa Yapmak İstiyoruz

Merhabalar,
Ninem yakın zamanda trafik kazası geçirdi ve bacağı parçalandı. Baldırından ortopedide ameliyat oldu sonra da bir kaç ameliyat daha oldu. Şu an yara halen açık ve iltihaplı. O kadar kötü oldu ki artık çürük kokusu geliyor ve acıdan duramıyor. Yara çok kötü halde enfeksiyon kapmış baya. Biz ne gerekiyorsa yapmak istiyoruz, o yüzden sizden randevu almak istiyorduk. Lütfen mesajımı görürseniz hemen cevap verin nerden randevu alacağımızı yazarsanız en kısa sürede tedaviye başlamak istiyoruz. Teşekkür ederiz.

Hala Akıntı Mevcut

Merhaba bundan 2 ay önce meme ca nedeniyle ameliyat oldum. Sağ meme ca olmasına rağmen solda olan fibroadenom seveiulr ve tümörün hormon duyarlı olması nedeniyle doktorların bilateral mastektomi olmamı kararlaştırdılar, aynı seansta protez takıldı. Göğüs ucu korundu fakat ameliyatın 2.günü nekroze olmaya başladı ve giderek büyüdü. Sağ memede oluşan bu durum için debritman yapılıp greft konuldu fakat greftin yarısı tutmadı. Hala akıntı mevcut. Bu durumda nasıl bir tedavi planı izlenir? Bilgi verirseniz sevinirim.

Size Ünlü Olduğunuz İçin Ulaşmak Zor

Hocam bir hastamız var, çok doktor aradık birçoğu bu durum bizi aşar diye söyledi. İnternette ararlarken buldum, güzel işler başarmışsınız bir ümit bende buraya yazıyorum. Size ünlü olduğunuz için ulaşmak zor herhalde acil hastamız var biz çaresiz kaldık dönüş olur mu bekliyoruz inşallah.

Yatış Ve Tedavisi Mümkün Mü?

Sevgili hocam, annem yürüyemiyor ve arkada bası yarası oluştu. Kendisi birçok rahatsızlığı var. Yatış ve tedavisi mümkün mü, çok acil hocam yoksa geç kalmış olacağım. Ben uzaktaydım anneme, ben yanında değildim şimdi her şeyin farkında oldum. Lütfen zamanım çok kısıtlı, cevap bekliyorum biz Kartal İstanbul’dayız selam ve saygıyla.
Ampütasyon Kararı Verildi
Yarın sabah sizi aramak istiyorum. Validemin ayağında diyabet ayak yarası var. 5 ay oldu, şimdi ampütasyon kararı verildi. Sizinle görüşmem mümkün müdür acaba.

Yürürken Sıkıntı Yaşıyor

Hocam babam 69 yasında. 1 yıl önce ayak parmaklarında kızarıklık şişme ve ayakta kalınca morarma oldu. Dermotologa götürdük enfeksiyonlu selülid teşhisi koydu antibiyotik tedavisi gördü fakat tam olarak iyileşmedi. Şu an yürürken sıkıntı yaşıyor lütfen bu konuda yardımcı olun bize saygılarımla

Damar Patlaması Oldu O Günden Sonra O Ayakta Da His Gitti

Hocam merhaba, Mardin'den mesaj atıyorum hocam. Dayım 8 ay önce bir trafik kazası geçirdi, bir ayağında his var diğerinde yok his olmayan ayakta ameliyat tan çıktığı zaman vardı. Ama enfeksiyon cihazı taktıkları zaman damar patlaması oldu o günden sonra o ayakta da his gitti.

Youtube Videolarınız Çok Aydınlatıcı

Sayın Hocam,
Öncelikle bu platformdan siz değerli bilim insani büyüğümüze soru sorma şansı verdiğiniz için teşekkür ederim. Babam yaklaşık 10 gündür Bodrum’da hastane de sol ayak serçe parmağında oluşan yaradan ( parmak siyah renkte ) dolayı hastane de yatmaktadır. Dış pansuman yapılıyor, damar yolu ile antibiyotik tedavisi ve serum veriliyor. Ayaktaki şişlikler indi ödem azaldı denildi görünüş olarak da indiği fark ediliyor fakat siyah renkte çok fazla bir değişim olmadı. Bize bu konu ile alakalı ne yapmamız konusunda yardımcı olabilir misiniz? Sizden nasıl randevu alabiliriz. Youtube videolarınız çok aydınlatıcı orda söylediğiniz tedavileri babamıza uygulatmak istiyoruz. Çok teşekkür ederim. Saygılarımla.

Sıvı Akıyor Ayağından

İyi akşamlar hocam. Size bir konu danışmak istiyorum. Bir hastam var (dedem)170 kilo, şeker hastası. Ayaklarında ileri derecede fil hastalığı mevcut. Yıllardır antibiyotik kullanıyor, pansuman yapılıyor fakat tedaviler ise yaramadı. Diğer bacağa da sıçradı hastalığı. Sürekli sıvı akıyor ayağından çok yoğun bir biçimde. Mersin Tarsus da ikamet ediyoruz. Adana da ve Mersin'de birçok doktora ve prof hocalarımıza danışıldı bu durum. Sizi internette araştırırken buldum. Ne önerirsiniz isterseniz fotoğraf atabilirim. Fotoğrafla olacak bir durum değildir tabi ama yardımcı olursanız sevinirim.

Sürekli Kesilecek Mi Nereye Kadar

İzninizle size bir şey danışmak istiyorum. Babamın ayağı damar tıkanıklığı nedeniyle dizin üstünden ayağı kesildi. 17 Ağustosta 2020 de. Sonra yarası iyileşmedi kabuk tuttu. Yarayı 18 gün önce dıştan temizlediler. Tekrar kabuk tuttu, dikişleri açılmaya başladı. En son başka doktora gittiğimizde, ayağın biraz daha kesilerek temizlenmesi gerektiğini söyledi. Perşembe günü ayağı 10 cm kadar daha kesildi. Kılcal damarları da tıkanmış. Bugün doktor pansuman yaptığında, tekrar yara olmaya başlamış. 2 hafta sonra kasıktan ampute işlemi yapılabileceği söylendi. Babam 78 yaşında sürekli kesilecek mi nereye kadar.
Kafamız çok karışık bilgi verirseniz size minnettar kalırım. İyi çalışmalar diliyorum. Sağlıklı günler
İzmir

Her Öneriniz Bizim İçin Çok Değerli

Hocam merhaba,
Afyon’da ikamet eden 79 yaşında babam. 10 yıl önce opere prostat ca. Parkinson hastası. Geçtiğimiz yaz üniversitesinde enfeksiyon hastalıkları bölümü, kalp damar cerrahisi yatarak tedavi oldu. Ancak hastalığı tekrar nüksetti. Hareketleri çok kısıtlı. Ayakları şiş, ayaküstü kabuklu sarı su akıntısı başlamış. Kalp damar açısından sorun tespit edilmedi. Daflon başlandı. Babam için nasıl bir yol izlemeliyim? Tedavileri red ediyor. Beni gezdirip durmayın diye sürekli sitem. Annem 74 yaşında. Bakımını sağlıyor. Bizler onlardan çok uzaktayız. Çok çaresiz kaldık hocam. Her öneriniz bizim için çok değerli .
Hayırlı günler dilerim.

İlaçsız Bir Yaşam Var Mı?

Daha önce bundan 4 5 yıl sanırım önce ayağım şişti komple ağrı ve sızı içinde ameliyat oldum. Doktor çoğunu açtığını dedi 1-2 yol gibi ağrılar başladı bu sefer. Alt tarafta bir yer kapanmış başka doktor ameliyat olmaz bu kronik, ilaç kullanacak sin dedi buna kesin çözümünüz var mı ilaçsız bir yaşam var mı?

Bacaktan Deri Alıp Dövmenin Olduğu Yere Koyarız Demiş

Kızımın bileğinde dövme var, şişme ve kuruluk var bugün doktora gidildi. Doktor bey dövmenin çürüdüğünü, lazerle silinemeyeceğini bacaktan deri alıp dövmenin olduğu yere koyarız demiş. Tabi bunları duyunca korkup endişelendim, sizi sosyal medyadan takip ediyorum ne yapacağımı ne düşüneceğimi bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz? Ben kızımla beraber çorluda yaşıyorum kızım 21 yaşında. Şimdiden teşekkür ederim iyi günler saygılar.

İltihaplı Yaralar

Hocam kolay gelsin, babam asensiyel trombositoz hastası bu nedenle hydrea isimli bir ilaç kullanıyor. Kanserli hastalarda kullanılan bir ilaç. Babamın ayak bileklerinde önce iltihaplı yaralar çıktı. Yaklaşık 9 aydır geçmedi. Geceleri ağrıdan uyuyamıyor. Dermatoloğa gittik tedavi verdi. Kalp damar bacak damarlarının açık olduğunu söyledi. Babam 80 yaşında tavsiyeniz nedir acaba iyi günler

Hafif Acıyor

Sayın değerli Ahmet Akgül hocam, ben 10 sene önce varis ülseri yarası tedavisi gördüm. Varis yaram kapandı, varis çorabı giyiyorum uzun yıllardır hiç yara açılmadı. Geçenlerde ayağımı bir yere çarptım, varis çorabı vardı ayağımda küçük hafif bir yara oluştu açılmadı hafif üstü kabuklu gibi ne yapma mı önerirsiniz. Sizden randevuda alamıyorum, varis çorabı giyerken orası hafif acıyor işe de gitmek zorundayım. Varis çorabını giymem lazım, fucidin merhem sürdüm evde açık olarak iyileşir mi tavsiyeniz nedir yardımcı olursanız sevinirim. Ahmet rica ediyorum şimdiden teşekkür ederim.

Canlılığını, Değerlendirilme

Ellerinde ve gövdesinde kızarıklık ve kaşıntı şikâyeti ile gelen bir hastanın deri lezyonlarından alınan biyopsi değerlendirme için nereye gönderilmelidir? Biyopsi materyallerini canlılığını, değerlendirilme şansını yitirmeden ilgili bölüme ulaştırılabilmesi için sağlanması gerek koşullar nelerdir? Biyopsi ile birlikte gönderilmesi gereken kâğıda hasta ile ilgili hangi bilgiler mutlaka not edilmelidir? cevaplarsanız sevinirim...

Enfeksiyon Kaptı

Merhaba doktor bey,

Annem lenf ödem hastası, 1968 doğumlu. 2013 te rahim ağzı kanseri ameliyatından dolayı rahmi ve lenf bezleri alındı. Bu yüzden sol bacağında ödem oluştu. Ve gittikçe şişmeye devam ediyor. Haftada 2 kere fizyoterapi, sargılar, ve çoraplar yardım etmiyor maalesef. Üstelik bu bacağında enfeksiyon kaptı, antibiyotik tedavisi gördü. Araştırmada ameliyat ile lenf ödemden kurtulma olduğunu gördüm ve bu konuda sizden yardımcı olmanızı istiyorum. Nasıl bir tedavi mümkündür acaba? Elbette bunu muayenede karar vermek en doğrusu olacak ama şehir dışından geleceğimiz için bir telefonla ön görüşme rica ediyorum. Bana bilgi aktarırsanız sevinirim.

İyi geceler.

Lezyonda Sıvı Akıntısı

Hocam 42 yaşındayım. Bende skrotal primer lenfodem vardı. Yıllarca hastane hastane gezdim. Skrotal bölgede şişlik ve cilt üzerinde lezyonlardan sıvı akıntısı mevcuttu. Başka bölgemde bir şikayetim yoktu. 2004 yılında skrotal bölgeye greft uygulamasi yapıldı. Skrotal bölgede sıvı akıntısı ve lezyonlar gitti. Ancak göbek altında ve kasık bölgelerinde şişlik olmaya ve ciltte kalınlaşma oluşmaya başladı. Yine göbek altında bir kaç lezyonda sıvı akıntısı olmaya başladı. Bu konuda ne yapabilirim ya da ne önerirsiniz hocam.
Saygılar sunarım.

Kapanmayan Bir Yarası Mevcut

Hocam iyi günler;
Ben önce size hastanın hikayesini anlatmak isterim.
Babam 69 yaşında çeşitli hastalıkları ve ameliyatları olmuştur: BY PASS, Aort damarındaki genişlemeden dolayı bir ameliyat ve yaklaşık 1 ay önce göbek fıtığı ameliyatı oldu ve göbeğinde iyileşmeyen, kapanmayan bir yarası mevcut. Resmini eklemek istedim ama buradan olmadı. Hastamız yolculuk yapmaya çok müsait değil. Yarası için 3-4 günde 1 pansuman yapılıyor ama dokular bir türlü iyileşip kapanmıyor. Her pansumanda da deriyi temizledikleri için çok acı çekiyor. Farklı bir yöntem mi denenmeli pansumanın haricinde, başka materyaller mi kullanılmalı? detaylı bilgi için nasıl görüşme sağlamak gerekir, sizden haber beklemekteyim.

Tek Doktor Sizin Olduğunuzu Düşünüyorum

İyi akşamlar hocam, annem yıllardır bu durumda birçok doktora gitti hiç birinden bir fayda görmedi. Bende sizi tesadüfen keşfettim, annemin tedavisini yapabilecek tek doktor sizin olduğunuzu düşünüyorum. Ne zaman uygun görürseniz o zaman getirelim. Biz Kahramanmaraş ta yaşıyoruz dönüş yaparsanız sevinirim.

Çok Üzülüyorum

Merhaba,
Size çok çok üzgün bir şekilde babam için yazıyorum. Ayaklarında yıllardır geçmeyen yaralar çıkıyor. Kanıyor, ayakları şişiyor, ağrıyor. Canı yanıyor, çok doktora gitti ama ne bir tanı koydular nede geçirecek bir ilaç verdiler. Özel yapım ilaçlar kullandı maalesef azalsa da yine geri geldi. Araştırırken acaba hastalığının adı ne diye yazılarınıza denk geldim. Ve babamın ayakları derin ven yetmezliği gibi duruyor. Çok üzülüyorum. Lütfen bize yardımcı olun

Olur Öyle Falan Deyip Sadece Krem Veriyorlar

Hocam ben kaza geçirdim, baldırdan darbe aldım ama dizim ağrıyor. Baldırda ağrıyor şimdi o yaralardan bende de çıkıyor benek benek ve ağrıtıyor da biri çıkıyor iniyor izi kalıyor sonra diğeri çıkıyor. Kaza yeni diye doktorlar geçer olur öyle falan deyip sadece krem veriyorlar ne yapmam lazım.

Size Danışmak İstedik.

Hocam iyi akşamlar, kardeşimin bacağında böyle bir yara çıktı. Önce bacak ülseri dendi, sonra dolaşım bozukluğuna bağlı dendi. İki aydır bir iyileşme olmadı, Bursa da yaşıyor size danışmak istedik.

Sanırım Solunumu Durmuş

Merhaba,
Annem 1945 doğumlu.1.63 boy yaklaşık 78 kilo ağırlığında. Şekeri yok. 4 kez beyin cerrahide ameliyat oldu son 6 yıl içinde.1 bel ameliyatında fıtık sinir sıkışması disk açıklığı vs. vardı. Ameliyathane enfeksiyonu kaptı. (Staphylococcus aureus mikrobu) 6 gün sonra tekrar ameliyat ettiler, o bölgeyi kazıdılar sırtına bu ameliyatta kablolar takmışlar. 10 gün antibiyotik yıkama tedavisi yaptılar. Daha sonra sağ diz protez ameliyatı oldu. Düştüğü için kırık yüzünden 3.Bel ameliyatını oldu. Platinler değiştirildi. O gece sanırım solunumu durmuş cihaza bağlamışlar ertesi gün 4. bel ameliyatını yaptılar.

AYAKLARINDAKİ YARALARDA DÜZELME YOK

Annem 20 yıllık şeker hastası, aynı anda hipotroidi ve kalp yetmezliği var. Bu sene tiroide bağlı karında su toplanması oldu, ayaklarında da şekere bağlı çatlak ve yaralar oluştu. Şubat sonu 1 hafta hastanede kaldı, idrar söktürücülerle karnındaki su azaldı ama ayaklarındaki yaralarda düzelme yok, hatta enfeksiyon oluşmuş, antibiyotik ve antibiyotikli merhem vermişler, onları kullanmaya başladı. Ayakları şu anda aşırı derecede ağrı yapıyor, ağrısına dayanamıyor.
Biz İzmir'de oturuyoruz ve annem kronik rahatsızlıkları nedeniyle İstanbul'a gelebilecek durumda değil, evin içinde bile zor hareket ediyor. Bize ne önerebilirsiniz? Burada ayaklarını iyileştirmek için ne yapabiliriz? Sizinle kendisini nasıl bir araya getirebiliriz, görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştirebiliyor musunuz?
Konu bizim için çok önemli ve acildir, dönüşlerinizi bekliyoruz. Teşekkürler.

 

 

BACAKTA AMPÜTASYON SONRASI TUTMAYAN DİKİŞ YARALARI

Hocam merhabalar. Biraz önce asistanınızla görüştüm size bu mailadresi üzerinden ulaşmamı söyledi. Sivas’tan yazıyorum. Babam şeker hastası, KOAH, kalp yetmezliği var. Ağustos ayından beri babamın ayağında kangren oluştu. Önce parmaklar, sonra diz altı ameliyat yapıldı fakat dikişler tutmadı dokular öldü. Doktoru tekrar dikişleri temizleyip ameliyat etti, bu süreç bizi çok yıprattı. Beşinci kez operasyon geçirdi.Dikişleri iyileştirebilecek,bize bu konuda dışardan tedavi krem vs önerebileceğiniz bir ilaç var mı?Çaresiz durumdayız. Dikişlerde tekrar enfekte sızıntı oluşmuş sadece pansuman yapıyor annem. Hastaneye götüremiyoruz doktoru pansuman öneriyor. Fotoğraf, video atabilirim hocam. Lütfen bir yol gösterin bize. Umarım mesajımı okursunuz. Sevgiler, saygılar.

AÇILAN YARAYI NE YAPTIYSAK KAPATAMADIK

İyi günler,
65 yaşında şeker hastası kalp pili takılalı 3 ay oldu ve yaklaşık 2 aydır ayak ve diz kapağı arasında bir karış uzunluğu ve baldırı kavrar vaziyette yara var kan pıhtısı teşhisi sonucu da iki bacaktan damarlardan giriş yaptılar. İzmir’de tedavi gördü kalp damar plastik cerrahi olmak üzere birçok doktorlara başvurduk fakat bu ayaktaki yara için kimse bir yere yönlendirmiyor şu an yarada bir koku oluştu her gün sıcak su ile yakıyoruz bize yardımcı olur musunuz? İzmir’de ikamet ediyoruz, şimdiden teşekkür ederim.

AYAKLARIMDA SU TOPLANDI

Ayak bileğinde su toplamasını fark ettim. Bir anda su toplamış ceviz büyüklüğünde 3 veya 4 gün geçti. Patlar dedim, iyileşir dedim olmadı. 1 gün sonra yatarken ayağım herhalde sürerken patladığını hissettim, baktığımda patlamıştı. Ben de size resim gönderebilir miyim hocam?

BÜYÜK YARALAR

Çok yakın bir arkadaşımın bacaklarında büyük büyük yaralar oluşuyor ve iyileşemiyor. Bacağı sürekli şiş ve mor uzun zaman önce yaklaşık 6 yıl kadar damar tıkanıklığından dolayı kan sulandırıcı kullandı.

Kalp ve damara gittik bir şey çıkmadı plastik cerrahine yönlendirdiler ilaç tedavisi uygulandı yine sonuç alamadık. Şuan bacağı çok kötü durumda lütfen bir şey öneri misimiz?

KEMİKTEN GELEN İLTİHAP

Hocam annemin ayağında 10 yaşından beri akıntı var üstelik kokulu. Ameliyat oldu, kemikten gelen iltihap diyorlar. Ankara'da İstanbul'da hiç faydasını görmedi. En son ameliyatında bilek kısmında iki adet vida çimento koymuşlar, şu an yarası demir bir lira kadar büyük ve de içindeki çimento gözüküyor. Aşırı derecede koku var iki aydır. İstanbul'da hangi hastaneye gittiyse doktorlar aynı fikirde ampute sonuç ameliyat yapamayız damarların yıpranmış yaşın ilerlemiş kaldıramazsın. Peki kafama takılan ampute oldu daha sonrasında zaman geçtikçe başka bir yerinden akıntısı olur mu, tekrarlar mı yani bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim, hayırlı günler kolay gelsin.

BU İŞLEMLERİ KALDIRABİLİR MİYİZ?

Anneannem 76 yaşında, sağ bacağında bileğinin üst tarafında büyük bir yara var. Ankara'da hastanede genel cerrahlar uyutarak orayı temizleyeceğini söyledi. Hem pıhtı atmasından korkuyoruz hem de tansiyon ve şeker hastası ve de kalbinde 2 adet stent var. Bu işlemleri kaldırabilir emin olmadığımızdan bu ameliyatı reddettik internette araştırırken sizi bulduk. İstanbul’da olduğunuz için maille ulaşıyorum size eğer ki sizden bir çözüm ya da öneri alabilirsek yanınıza gelmek isteriz.

SU TOPLANMASI

Ayak bileğinde su toplamasını fark ettim. Bir anda su toplamış ceviz büyüklüğünde 3 veya 4 gün geçti patlar dedim iyileşir dedim olmadı. 1 gün sonra yatarken ayağım herhalde sürerken patladığını hissettim baktığımda patlamıştı bende size resim gönderebilirim hocam.

YARALAR ÇOĞALDI

Eskişehir'den. Babamın yaklaşık 3 yıldır sol bacağın da açık yaralar oluşmakta, oksijen tedavisi tavsiye ettiler yaraları kapandı fakat yeniden oluştu en son kalp damar dr. Gitti %75 damar tıkalı olduğunu söyledi ve pradaxa 150 hap tedavisine başladı ama yaraları iyileşmiyor. Eskişehir de tavsiye edebileceğiniz hekim var mı? Bu konuyla ilgili...

Saygılarımla.

CEVABIMIZ:

Bacaktaki yara uzun süre damar tıkanıklığı olan bacağın bir dışa vurumu. Yani esas sorun yara değil. Yara yalnızca buzdağının görünen yüzü. O nedenle yalnızca yara tedavisine yönelik yapılan tedaviler sonuç vermez.  Tedaviniz 2 aşamalı olmalıdır:

1- Yarayı oluşturan neden ortaya çıkarılıp tedavi edilmeli

2- Eş zamanlı olarak, hastanın yaşam kalitesini ve mutluluğunu artırmak için yaraya özel bakım tedavisidir. Bacak yarası ile ilgili yaptığımız tedavilerin gazete haberleri, videoları ve hastaların ifadelerini görmek için aşağıda verilen linkleri tıklayınız: Geçmiş olsun dileklerimizle..... 

TÜRLÜ TÜRLÜ KREMLER VERDİLER

Ben 22 yaşındayım ve 10 yaşımdan beri sağ bacağımda bilinmeyen bir cisim vardı. Ben hep hastaneye gittim, bana hiç bir şey demediler. Türlü türlü kremler verdiler ama işe yaramadı. Ben Mersin’de özel bir hastaneye gittim, doktor bana varis çorabı önerdi. İki ilaç yazdı 6 ay içerisinde geçer dedi ama o çorabı kullandığımdan veri çok fazla kaşıntı var. Bacağımın üst tarafında şişlikler oldu. Ben artık dayanmıyor buna ama çıkarınca da dizim çok ağrıyor çalışamıyorum ben tekstil de makinacıyım sağ ayağımı çok kullanmak zorunda kalıyorum. Ne yapacağım bilmiyorum lütfen bana yardım edin şuanda çok kötüyüm, çok teşekkür ederim. Şimdiden sizden cevap bekliyorum, lütfen bana dönün.

HEMANJİOM YARASI

Hocam iyi aksamlar rahatsiz ettigim icin özür dilerim. Hocam Samsun’da yasiyorum 35 yasimdayim. Kendimi bildim bileli sağ ayagimda diz kapaginda 3 tane hemanjiom yarasi var ve ayak bilegimin ustunde biraz buyuk şişlik var bugune kadar bana gorsellik disinda hic zarari olmadi ama 1 haftadir sisligin yaninda damarlarda agri ayagimin ustune basamama ve kizariklik mevcut. Ne yapabilirim size nasil ulasabilirim size resim gondermek istiyorum ve yorumlarsaniz sevinirim hocam acikcasi korkuyorum hocam cok tesekkur ederim simdiden iyi aksamlar.

 

Yara Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız  

Yara hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız  

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.