VASKÜLİT YARASI

Benim anneme Vaskülit hastası diye tanı koyuldu. 4-5 yıldır tedavi görüyor fakat hiçbir ilerleme elde edilmedi. Annemin yaraları bu süreçte iyileşmek yerine daha kötü hal almaya başladı. Damar patlaması riski olduğu ve kan pıhtılaşması sebebi ile damarın patlaması durumunda kan kaybından hayati risk taşıdığı söylendi. Kayseri’de tedavisini yapan doktorumuz “benim artık yapabileceğim bir şey kalmadı” diyerek dosyamızı kapattı. Yaralar açık şuanda ve annem psikolojik yönden çok etkileniyor. Gittiğimiz her yer bununla yaşamayı öğren, yapacağımız bir şey yok diyorlar. Sizi sosyal medya ve internet aracılığı öğrendik ve bir umut size de başvurmak istedik fakat daha önce şehir dışında gittiğimiz doktorlardan aldığımız gibi “ben bakamam bu hastalığa” cevabını alıp eli boş dönmekten korkuyoruz. Yaralara baksanız ve annemin hastalığına bakıp bakamayacağınız tedavi edip edemeyeceğinizi bizimle paylaşırsanız çok mutlu olurum. Şimdiden çok teşekkür eder saygılarımı sunarım.

Sonuç Alamadım


Merhaba,
Şeker hastasıyım 75 yaşındayım, bacaklarımda geçmeyen yaralar var. Meşhur bir özel hastanede tedavi oldum ancak sonuç alamadım. Sizden randevu almak istiyorum ancak telefonlardan ulaşamıyorum. Yardımcı olmanızı çok rica ederim.

 

Genel Bir Muayene


Merhabalar,
İki konu İle ilgili sorunumuz var ilki annem için. Annem 80 yaşında uzun zamandır bacaklarında yaralar çıkıyor. Bir de topuğundaki geçmeyen yarası var diz altı da ödemli. Evden çıkartamıyoruz evde muayene ve tedavi mümkün müdür? İkinci olarak da kendim için genel bir muayene istiyorum. 50 yaşındayım. Babamda by-pass öyküsü var. Bu nedenle bir kontrol istiyorum. Dönüş yapabilirseniz çok sevinirim. Kadıköy Caddebostan’da oturuyoruz.
Teşekkürler

Suni Karın Duvarı Takıldı


2012 yılında her iki bacağa inen çatalda suni damar uygulaması yapıldı. 2015 yılında karın fıtığı ameliyatı oldu ve suni karın duvarı takıldı. 8 yıldır bir sorun yoktu ancak son 9 aydır defalarca anjiyo oldu, karını açıp ameliyat yapmak ölüm demek diyor doktorlar. Son anjiyo sonrası ameliyat yarasının iyileşmesi 3 ayı buldu. Bu sırada sağ bacak üst baldır diz altından bileğe kadar ve ayak parmaklarında siyah renkli yaralar oluştu. Bir süre sonra sağ ayak 4 parmak alındı. Yara iyileşmeden yeterli olmadı şimdi diz altından alınması lazım deniyor. Bacakta yaralar olduğu için kesemeyiz yaraların iyileşmesi gerekli deniyor.

Kan Pıhtılaşmış Ve Orayı Tekrar Açtılar Temizlediler


Hocam merhaba,
Babam şeker hastası 7 ay önce damar tıkanıklığı sebebiyle bacaktan baypas ameliyatı gerçekleştirildi. Kasık bölgesinde bir yer açılıp oradan damarla ilgili bir operasyon geçti, daha sonra kasık bölgesinde açılan yerde kan pıhtılaşmış ve orayı tekrar açtılar temizlediler. Daha sonra kapatıp taburcu edip bu seferde enfeksiyon kapmış vak takılıp 1 ay 2 ay onunla hastanede yattı tedavinin ardından göğüs bölümünden parça alınıp o açık yaraya yama yaptılar ve orası şiş vaziyette bize oranın şişliğinin uzun süre sonra ineceğini söylediler bu arada o yamayı plastik cerrahi ile yaptılar daha sonra yaranın her yeri kapandı ama belirli kısımları bir türlü kapanmıyor. 1 hafta öncede o yamada pıhtı oluştu diye açıp diktiler ve şuan sıvı akıyor oralardan. Kaç kere açıldı psikolojisi yerinde değil babamın ne yapmamız gerekiyor ne olur cevap verin. Başka doktora gitsek aynı şeyleri yaşayacak diye çok korkuyoruz neden kapanmaz ne yapmamız gerek normal mi?

Açık Yaramız Var


Merhaba hocam,
Annemin radyoterapiden kaynaklı açık yaramız var, gitmediğimiz yer kalmadı yaklaşık 1senedır yara açık farklı debritman kremler kullandık cerrahı olarak ta debride edildi. Ama yara üzeri kısa sürede biyofilm kaplıyor yanı çok çaresiziz ve hocam ağrıda çok fazla bize yardımcı olabilirseniz sevinirim Eskişehir

Fakat Yaralar İyileşmedi


Merhaba bir hastamız var varis yaraları var bacağında daha önce ameliyat oldu fakat yaralar iyileşmedi size bir getirmek istiyoruz adres bilginizi alabilir miyim?

Hiçbir İlaç İşe Yaramadı

Merhaba Ahmet Bey,
Babaannemin ayak bileğinin dış kısmında 6 aydır iyileşmeyen bir açık yara bulunmakta. Çok ağrı yapıyor ve 6 aydır kullandığımız hiçbir ilaç işe yaramadı. İnternetten araştırdığımız kadarıyla varis yarasına benziyor. Prp hızlı iyileşmesini sağlar diye bir yazı okudum, fakat babannem kan inceltici kullanıyor ve kan cıvıtıcı kullananların yaptırması uygun değilmiş. Sizden rica ediyorum bize yardımcı olacağınız bir konu varsa ne yapmamız gerektiği hakkında dönüşünüzü bekliyorum.
Hayırlı günler, iyi çalışmalar diliyorum.

Bir Kaç Tüp İlaç Verdi Ve İğne Verdi Bunları Kullanıyor


Annemin göğsünde şeker yarası çıktı ilk önce sivilce kadardı sonradan 2 hafta içerisinde elma boyutunda büyüdü. Bu süre içerisinde doktora gittik tatbiki pansuman ve bir kaç tüp ilaç verdi ve iğne verdi bunları kullanıyor ama yara ne yazık ki iyileşmiyor. Acil bir şekilde geri dönüş sağlarsanız sevinirim.

Tam İyileşiyor Derken Bu Seferde Büyük İltihaplı Yara Oluştu


Merhabalar hocam oğlumun her iki bacağında da venöz ülseri oluştu.1.si 4 yıl önce sağ ayak bileğinden, 2.si 4 ay önce sol kaval kemiginden.1 ay önce Samsunda kalp damar cerrahisinde operasyon geçirdi. Tam iyileşiyor derken bu seferde büyük iltihaplı yara oluştu sol bacağında. Sağ bacağında da yeni başladı. Çok çaresiziz ne yapacağımızı bilemiyoruz. Google’den araştırırken tesadüfen gördüm sizi. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler

Durumum Çok Vahim


Hocam bir senedir lenf ödem hastasıyım Balıkesir’de ikamet etmekteyim gitmedim doktor kalmadı. Hocam inanınki ağrılardan yatamıyorum ayrıca iki ayağımda yaralar durumum çok vahim acil size ulaşmam lazım. Allah rızası için bana yardımcı olur musunuz Allah sizden razı olsun.

Nasıl Bir Yol İzlemeliyim


Merhabalar,
Yaşım 20 ve bacağımda 2 tane yara çıktı. Ankara'da yaşadığım için ilk olarak mail atmak istedim. İlk olarak gittiğim doktorum ektima tanısı daha sonra piyoderma teşhisi koydu. 1 ay boyunca antibiyotik tedavisi gördüm fakat yaram tam iyileşmedi. Fotoğrafla birlikte sizlerin görüşünüzü alıp nasıl bir yol izlemeliyim danışmak istiyorum. Teşekkürler

Sert Şişkinlikler Oluşuyor


2009 da benim bacaklarımda dizden aşağı sert şişkinlikler oluşuyor. Bir sure Ankara’da Doktor tarafından tedavi aldım geçici olarak geçti. Tekrar aynı hastalık bacaklarımda oluşmaya devam eti. Rica ediyorum bu hastalıkla ilgili sizinle yakında nasıl görüşebiliriz. Lütfen bilgi verirseniz memnun oluruz. Saygılarla.

Elimle Et Kısmına Bastırınca Renk Düzeliyor


Merhaba, benim tırnaklarımda son 1 yıldır renk değişimi oluştu. 3 kez hastaneye gittim sebebi bulunamadı. Zaman zaman renk belirginleşiyor plağın altında kanama var gibi bazen o kan rengi soluklaşıyor. En son serce parmağımda dikey çok küçük çizgi oluştu ince kan olduğu belli bir kısmı kırmızı bir kısmı siyahımsı kurumuş kan gibi. Estetik açıdan gördükçe rahatsız oluyorum ve endişeleniyorum. Elimle et kısmına bastırınca renk düzeliyor kan akışı durmuş gibi bırakınca geri geliyor. Bir fikriniz var mı?

Zonklama Şeklinde Yoğun Ağrı


Hocam merhaba,
Babamın ayağında 4 aydır 1 tl madeni para büyüklüğünde kapanmayan yara mevcut. Kendisi akciğere pıhtı atmasına mütevellit yaklaşık 8 yıldır kan sulandırıcı ilaç kullanıyor. Perifer polikliniğinde yapılan muayenede damarlarında her hangi bir tıkanıklığa rastlanılmadı. Şeker ölçümleri temiz çıktı. Ortopedi, plastik cerrahi ve kalp damar hastalıkları bölümünde her hangi bir teşhis konulamadı maalesef. Zonklama şeklinde yoğun ağrı yaşıyor ve yara kullanılan kremlere rağmen bir türlü iyileşmedi. Sizden bu konuda muayene talebimiz var. Şimdiden teşekkürler iyi mesailer dilerim.

Kerpeten Tırnak


Hocam bende bu sene oluştu tırnaklaması var kerpeten tırnak ondan olur mu şeker tansiyon böbrek yetmezliği var tiroit safra kesesi ameliyatı oldum toplardamar genişlemesi var böbreklerimden olmadığını öğrendim hangi doktora gideyim.

 

Nasıl Bir Yol İzlemeliyim


Merhabalar,
Yaşım 20 ve bacağımda 2 tane yara çıktı. Ankara'da yaşadığım için ilk olarak mail atmak istedim. İlk olarak gittiğim doktorum ektima tanısı daha sonra piyoderma teşhisi koydu. 1 ay boyunca antibiyotik tedavisi gördüm fakat yaram tam iyileşmedi. Fotoğrafla birlikte sizlerin görüşünüzü alıp nasıl bir yol izlemeliyim danışmak istiyorum. Teşekkürler

Kalçaya Kadar Devam Eden Bir Ağrı Oluyor


Hocam iyi günler bir sorum olacaktı pandemi süresinde doktora gidemediğimiz için size sormak istedim cevaplarsanız çok sevinirim. Annem 75 yaşında ve Haziran ayından beri iki bacağında ağrı başladı. Önce sağ ayağın üst kısmında renk değişikliği oldu sonra zamanla o geçti. Sadece sol bileğin sol ön tarafında başlayan bir şişlik yukarı doğru azalarak devam ediyor ağrı yapıyor kalçaya kadar devam eden bir ağrı oluyor. Uyuşukluk oluyor. Ve iç sıkıntısı veriyor. Herhangi bir kızarıklık yok. Elimi bileğine vurduğumda yumuşak bir şişlik hissediyorum. Annem tansiyon ilacı kullanıyor ve kansızlık ve d vitamini eksikliği var. Bunların bir etkisi olur mu yoksa damar tıkanıklığı kalp veya böbrek yetmezliğinden mi kaynaklanmakta korkuyorum böyleyse. Şimdiden çok teşekkür ederim.

İçerisinde Cam Varmış Gibi De Çok Açıyor


Merhaba, bundan 3 yıl önce ayak tabanıma cam batmıştı hamile olduğum için doktorlar detaylı işlem yapamamışlardı, sonradan yaram iyileşti sıkıntı yoktu. 3 yıl sonra cam batan yerimde ödem oluştu üzerine zor basar hale geldim. Bunun için çevremdeki doktora gittim film, tomografi ve ultrason çekti içeride cam parçası var mı diye görülmedi ama ödem saptandı bununda zamanla geçeceğini söylediler ve geçmiyor içerisinde cam varmış gibi de çok açıyor ne yapmam gerekiyordu bana yardımcı olabilir misiniz?

Elimle Et Kısmına Bastırınca Renk Düzeliyor


Merhaba, benim tırnaklarımda son 1 yıldır renk değişimi oluştu. 3 kez hastaneye gittim sebebi bulunamadı. Zaman zaman renk belirginleşiyor plağın altında kanama var gibi bazen o kan rengi soluklaşıyor. En son serce parmağımda dikey çok küçük çizgi oluştu ince kan olduğu belli bir kısmı kırmızı bir kısmı siyahımsı kurumuş kan gibi. Estetik açıdan gördükçe rahatsız oluyorum ve endişeleniyorum. Elimle et kısmına bastırınca renk düzeliyor kan akışı durmuş gibi bırakınca geri geliyor. Bir fikriniz var mı?

Yaralar ve kokulu iltihaplar


Hocam merhabalar,
Babam 38 yıl öncesinde geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu Pr Dr. hocamız tarafından deri nakli ameliyatı olmuş ancak son 1,5 yıldır sol bacakta kapanmayan yaralar ve kokulu iltihaplar meydana gelmiştir.
Bazı hocalara göründüğümüzde bacağın acilen kesilmesi gerektiği bize bildirilmiştir. Bu sürede bacaktan alınan biyopsi sonucu ne yazık ki cilt kanseri teşhisi konulmuştur.

Tedavi Ediyor


Size Kocaeli Gebze’den yazıyorum annemin ayağında damar tıkanıklığına bağlı ileri derecede şeker yaraları bulunmakta. 2_3 hastaneye rağmen bir türlü tedavi edemedik sürekli bizi sonra arayacaklarını söylediler. Annem 3 aydan beri ağrı sızı içinde ve uyuyamıyor. Elimizde ayağı için anjiyografi CD bulunmaktadır annemi sizin tarafından muayene edilmesini bir an önce tedavi ediyor gerekiyor.

Kerpeten Tırnak


Hocam bende bu sene oluştu tırnaklaması var kerpeten tırnak ondan olur mu şeker tansiyon böbrek yetmezliği var tiroit safra kesesi ameliyatı oldum toplardamar genişlemesi var böbreklerimden olmadığını öğrendim hangi doktora gideyim.

Yardım Edin Dayanılmaz Acısı Var

Hocam babamın diyabetik ayak sağ ayak yarası pansuman yapıldı ayak anjiyosu yapıldı doppler çekildi oksijen tedavisi 1 gün zor dayandı bu arada yara arttı ilerledi iltihap çok arttı koku az. Ankara’da hastanedeki doktor diz altı kesilmesini söyledi. Yarın hastaneye yatacak cuma kesilecekmiş tansiyon şeker by pas olmuştu 6 sene önce diyalize giriyor. Okurdan salonda disket hastalığı var 76 yaş erkek maddi yönden de zayıfladık ne olur yardım edin dayanılmaz acısı var.

Hem De Ayak Ve El Parmaklarımda Mantar Hastalığı Var


Günaydın hocam, ben Alanya /Antalya da ikamet ediyorum hem varisim var hem de ayak ve el parmaklarımda mantar hastalığı var. 15 yıldır bu durumdan mustaribim, tüm tedavilere rağmen iyileşme yok. Sizi internette gördüm size nasıl muayene olabilirim, bilgi verirseniz memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.

Açık Yaralar Oluştu


İyi günler,
İleri derecede varis hastalığı var ayaklarda ve diz altındaki kısımlarda açık yaralar oluştu, kaşıntı var bacak damarında tıkanma var. Bu nedenlerden dolayı Prof. Dr. Ahmet Akgül'den muayene randevusu almak istiyorum.

Bacağımdaki Yaralar Neden İyileşmiyor Ve Neden Yara Oluşuyor?

Merhaba Hocam,
Benim sol bacağımdaki bilekle diz arasında ana damarda tıkanıklık olduğu söylenerek anjiyo yaptırdım. Fakat anjiyo yaptırdıktan sonrada, bacağımda yaralar çıkmaya devam etti. Bir kaç defa farklı doktorlara gittim sadece kan sulandırıcı ilaç ve kolesterol ilaçları veriyorlar.
Kısacası ne zaman doktora gitsem, tedavi yerine kan sulandırıcı ilacı ekleyerek gönderiyorlar ve verilen bu ilaçları içtiğim takdirde bütün yan etkileri yaşıyorum. Doktora belirttiğim takdirde ilaçlar yapmaz cevabını alıyorum. Bende ilaçları içmiyorum, size başvurmamın sebebi bacağımdaki yaralar neden iyileşmiyor ve neden yara oluşuyor.

Kesmek Çare İse Onu Da Düşünüyoruz

Merhaba Ahmet Bey,
Öncelikle sizi saygıyla selamlıyorum, babamın ayak bileğinde tam 30 yıl önce geçirdiği kazanın yanık yarası var ve 10 kez 90lı yıllarda ameliyatlar ile yama yapılmasına rağmen bilekten parmaklara doğru açık ve rutin pansumanlarla zaman zaman kapanıyor gibi oluyor fakat çoğu zaman açılıyor.
Bunun için yara yanık merkezi bile çare bulamadan, pansumanlarla ömrünün sonuna kadar böyle devam etmesini önerdi fakat babam şu an 68 yaşında pansuman yapmaktan bel bel rahatsızlıkları yaşıyor ve yaşı ilerleyince pansumanı yapamayınca daha büyük sıkıntılar yaşayacak diye korkuyorum. Bunların hepsi bir kenarda dursun çektiği ağrılar ara ara sabahlara kadar ağrıdan uyuyamaması beni ve annemi çok üzüyor, ilerleyen yıllarda detaylı pansumanı yapamayınca ağrıları bizi daha da kahredecek kesmek çare ise onu da düşünüyoruz, gerçekten çok kederli bir hayat yaşıyoruz bir karışlık yara yüzünden. İnşallah sizin değerli iliminiz den tecrübenizden şifa buluruz diye umut ediyorum. Lütfen Allah rızası için ağrılarından kurtarın babamı sizden bir çare haber bekliyor olacağım kartalda ikamet ediyoruz nerede randevu verirsiniz? Bilgi verirseniz sevinirim.
Hayırlı günler dilerim saygılarımla.

AYAKTA YARA VE ÇOĞALMA

Hocam hayırlı akşamlar. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Babamın sağ ayağında yaralar oluştu. Birkaç aydır çok az vardı fakat 3-5 gündür yoğun derecede gibi. Buna hangi bölüm bakıyor? Resim atabilirim. Neye bağlı olabilir? Nereye götürelim? Tavsiyeniz bile yeter.

ATOPİK DERMATİT

Sayın hocam. 15 yaşındaki oğlum Atopik dermatit tedavisi olarak 9 ay boyunca Sandimnun neorâl ve deri üzerine sürülen krem ve losyonlarla tedavi gördü. Biz tedaviden çok iyi sonuçlar alamadık ve tedaviyi doktora danışarak sonlandırdık. Başka bir hekim ise problemin bağırsaklarında olabileceğini düşünerek bizi "prezema" adlı ilaca başlattı ve mükemmel sonuç aldık. Fakat son bir aydır bazı tırnaklarının köklerinde çekilmeler gözlemliyoruz. Sol el serçe parmak sağ el baş parmağında 3-4 milimetre çekilme oluştu. Sanırım çekilme gün geçtikçe artmakta, tırnağın düşeceği konusunda çok endişeliyiz. 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı nedeniyle doktora gidememekteyiz. Yardımcı olmanızı rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim, saygılar.

AYAK PARMAĞI AMPÜTASYONUNA RAĞMEN NÜKS EDEN YARA

Merhaba. 14 Ekim'de sağ baş parmağım boğum yerinden ampüte oldu. Şimdi yani 6 buçuk ay sonra sol ayağımın parmak arasında ve sağ ayak ikinci parmağımın ucunda yara nüksetti. Bu süre içinde şekerim tam kontrol altında tutuldu. En son kan tahlilleri sonucum; Hba1c 6.8 CRP 0.11 üre veya diğer tüm sonuçlar çok düzgün. Bu neden nüks etti acaba? Ne yapmam gerekiyor? Saygılar.

BACAKTA YARA VE DİZ

Selamın aleyküm, hayırlı akşamlar hocam. Babamın dizinde yara çıktı. 3 aydır var. Çok ağrı yapıyor ne olduğu bilinmiyor. Hastaneye gittik geldik bir sonuç alamadık maalesef. Lütfen bakabilir misiniz yara nedir, tedavisi nedir, ne yapmamız gerekiyor, bize yol gösterir misiniz?

BACAKTA BÜYÜYEN MORLUK

leke.png

Prof.Dr.Ahmet Akgül Bey'in dikkatine,

Merhaba,

Eşimin  teşhisini ve tedavisini koyamadığımız  sağ bacağında  büyüyen morluklar, sertlik ve lekeler mevcut.(ekte resimde görebilirsiniz.) rahatsızlığıyla ilgili hiçbir gelişme olmuyor. 4 yıl önce  PROF. DR. .... vasıtasıyla  PROF.DR. ...  ile görüşülüp, .... da PROF.DR .... tarafından patoloji yapıldı. 2 yerden parça alındı. Ekte raporu görebilirsiniz. Biz o tarihten itibaren bir türlü eşimin ayağındaki bu lekelerin ilerlemesine mani olamıyoruz. Gittiğimiz yerlerde yüzeysel olarak sürekli kremler kullanıldı. Fakat bacağın da bu lekeler giderek büyüyor. Görüntü olarak rahatsızlığın yanısıra  kaşıntı, deride pulpul dökülme, deride incelme olduğu için bir yere çarptığında derin yara açılıyor, kapanması da çok zor oluyor.

  ....'da bir yakınımız   Dermotolji kliniği PROF. DR. .....'a  yönlendirdi. Gittik oradan da bir sonuç alamadık.hiç bir şekilde ilgilenilmedi. .... bey kendisiyle ilgili olmadığını söyleyip ,Kalp damar cerrahisinin bakılması gerektiğini söyledi. ..... bey ise kesinlikle kalp damarla ilgili olmadığını   ve dermatolojiye gidilmesi yönünde bilgi verdi. bizi tekrar dermatolog  ...... hanım'a yönlendirdi, randevu alıp kendisine gittik, bize ozon kremi, nerisana vs gibi kremler verdi, yaklaşık 1 yılı geçti bacağında bir düzelme olmadı. ve lekeler artık baldırının üzerine sıçrayıp büyümeye devam ediyor. ..... tarihinde Eşim 39.5 derece ateş ve titreme ile hastaneye başvurduk, sanırım bu açılan yara ve lekelerden ötürü sağ bacak enfeksiyon almış iltihap kapmış. Bununla da kalmayıp bacağında tromboflebit olduğu ortaya çıktı.

1 hafta hastanede yattı, ayak  ve bacakta  ciddi oranda ödem ve şişlik oluştu. Kan sulandırıcı, antibiyotik ve ateş düşürücülerle tedaviye başlandı.1 ay antibiyotik ve kan sulandırıcı kullandı, Şu anda durumu iyi, yapılan alt ekstremite venöz doppler temiz ve  iyi çıktı.(ekte onuda görebilirsiniz)  Fakat takip eden doktorumuz, acil olarak ayak ve bacağındaki bu lekelerin tedavisinin yapılması gerektiğini  ve durumunun acil olduğunu belirtti.

Ben ...... hastanesinde ......'ın asistanlığını yaptım, o dönemde eşimi ordaki dermatologlarada gösterdim, fakat onlarda bir iyileşme sürecinde yardımcı olamadılar. (....... ) sonrasında hep doktor arayışımız devam etti. .... da yapılan biyopsi sonucunda yoğun iltihabı hücreler görüldü diyor , ama sonuca bir türlü ulaşamıyoruz.

ŞUBAT 2014 tarihinde yine, .....   Bey'in vasıtasıyla  Prof.. Dr. ....'a gittik, kendisi tekrar bizden 2014 Mart  ayında biyopsi için parça aldırdı ve .... yapıldı işlem. Onun raporunuda ekte görebilirsiniz. Birtakım genetik tahliller de yapıldı hepsi ektedir. Biz raporlarla birlikte hiçbir şey yapamadık sonuç yine aynı. yoğun iltihabik lezyonlar yazıyor. 1 yıldır  aynı şekilde devam ediyor ve bacağındaki leke artık baldıra sıçradı ve büyüyor. Ne yapacağımızı bilemedik.

bacağını ilerleyen dönemde kaybetmekten korkuyor, 37 yaşında......  doğuştan  AORT damarı dar olduğu için, 1990 yılında ...... hastanesinde  AORT KOARKTASYONU ameliyatı geçirmiştir.(PROF. DR. ...... tarafından)

Son zaman da kalbin hemen  çıkışında  AORT  ANEVRiZMASI olduğu ortaya çıktı.  (Dr. muz Prof. Dr....... ) şu an için takip aşamasındadır. 6 ayda bir tetkikleri yapılıyor,  yine doktor yakınımızın tavsiyesiyle, .... hastanesi Kardiyolog  Doç.Dr. ...... bey'e geldik. bu hafta kalple ilgili eşime tahlil ve tetkikler yapacak. Sürekli takip ediyoruz.

 sizden ricam , bu eşimin ayağındaki sorun sizin dalınızla bir ilgisi varmıdır? bize yardımcı olabilirmisiniz ?

 görmek isterseniz sizden randevu da alıp gelebiliriz.

 Sizinle bilgilerimizi paylaşmak istedim,

 Saygılarımla

OSTEOMYELİT AMELİYATI SONRASI BACAKTA OLUŞAN YARALAR

Erzurum doğumluyum. 1992 yılında sol ayağımdan kronik Osteomyelit nedeniyle 3 kez ameliyat oldum. Ameliyat sonrası sol ayağımda DVY YVY, sağ ayağımda DVY meydana geldi. Sol ayağım 6 cm kısa kaldı. Sol ayağım çok kaşınıyor ve bu kaşıma nedeniyle dizden aşağı bölümden bilek bölümüne kadar olan bölümde yer yer yara açıldığı zamanlar oluyor. Çok fazla ve ağrılı bacak kramplarından muzdaribim. Doxium 1000 mg 1×1 ve ecopirin 100 mg 1×1 kullanıyorum. Tedavisinin olmadığını söylediler. Sayın hocam, değerli önerilerinize ihtiyacım var. Yardımcı olabilirseniz duacınız olurum. Şimdiden teşekkür ediyor, başarılarınızın artarak devam etmesini diliyorum. Sağlıcakla kalın İnşallah.

ŞEKER HASTALIĞINA BAĞLI AYAKTA OLUŞAN ÇATLAK VE YARALAR

Annem 20 yıllık şeker hastası, aynı anda hipotroidi ve kalp yetmezliği var. Bu sene tiroide bağlı karında su toplanması oldu. Ayaklarında da şekere bağlı çatlak ve yaralar oluştu. Şubat sonu 1 hafta hastanede kaldı, idrar söktürücülerle karnındaki su azaldı ama ayaklarındaki yaralarda düzelme yok, hatta enfeksiyon oluşmuş. Antibiyotik ve antibiyotikli merhem vermişler, onları kullanmaya başladı. Ayakları şu anda aşırı derecede ağrı yapıyor, ağrısına dayanamıyor. Biz İzmir'de oturuyoruz ve annem kronik rahatsızlıkları nedeniyle İstanbul'a gelebilecek durumda değil, evin içinde bile zor hareket ediyor. Bize ne önerebilirsiniz? Burada ayaklarını iyileştirmek için ne yapabiliriz? sizinle kendisini nasıl bir araya getirebiliriz, görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştirebiliyor musunuz? Konu bizim için çok önemli ve acildir, dönüşlerinizi bekliyoruz. Teşekkürler.

Hocam kasığımda orta parmağımın ucu kadar genişlikte bir şey hissediyorum. Elimi koyunca nabız alıyorum.3-4 gündür var ama yeni araştırdım ve ne olduğunu yeni öğrendim. Hafif hafif ağrılarım var. Virüs nedeniyle bir yere çıkamıyoruz, hastanelere gidemiyoruz. Sizce gitmeli miyiz ne yapmalıyız?

AYAĞIN ÇEŞİTLİ YERLERİNDE YARALAR

Merhaba. Babam 20 yıllık diyaliz hastası. Diyabet rahatsızlığı da var. Bir süredir ayak altında parmak aralarında yaralar çıktı. Plastik cerrahlara da gösterdik fakat ilaç tedavisinden başka bir şey yapılmadı, ondan da sonuç alamadık. Son 1 haftadır kasıklarından ve kalçasından başlayarak tüm ayakta kesilmeyen sancısı var. Oturduğu yerde bile bacağını hareket ettirdiğimiz anda ciddi sancısı oluyor. Bacağını tam düz şekilde oynatamıyor. Filmler ve tahliller yapıldı. Diyarbakır'da yaşıyoruz. Yarın kalp damar cerrahında randevumuz var. Sayfada bilgileri görünce sizinle iletişime geçmek istedim. Diyalizde doktorlar kesilme durumundan bahsetmişler, morali iyice bozulmuş. Konu ile ilgili sizinle detaylı görüşmek isterim. İlgilenebilirseniz çok memnun olurum.

SOL BACAĞIMDA ENFEKSİYONA BAĞLI YARALAR OLUŞTU VE YARALARDAN SU AKMAYA BAŞLADI

Sol dizimde bir sızıyla uyandım bir gün önce. Doktora gittiğimde sol bacağımda enfeksiyon olduğunu söylediler. 24 tane iğne yazıldı, iğneleri vuruldum antibiyotikle beraber. İki çeşit antibiyotik verdi doktor. 3-4 kutu antibiyotik kullandım fakat bir türlü düzelmedi. 2-3 ay sonra hepten bazı yaralar oluşmaya başladı ayağımda. Sular akmaya başladı yaralardan, suları siliyorum kabuk bağlıyor, sarıyoruz. Bir türlü düzelmedi. 3 aydır falan aynı şekilde, sol dizimden aşağısında ayak bileğime kadar kızarıklık var ve bir türlü geçmiyor. Huzur vermiyor, canım acıyor. Bunun çaresi nedir doktor bey?

Yara Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız  

Yara hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız  

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.