BEYİN DAMARLARIM TIKALI

Merhaba hocam,
Beyin damarında tıkanıklık söz konusu, doktorlar; “%99 çocukluktan gelmiş olabileceğini” belirtseler de ben sonradan olduğunu hissediyorum. Örneğin yorulduğum zaman veya sıcak duş aldığım zaman çok halsiz oluyorum hatta bayılacakmış gibi hissediyorum kendimi. 2 sene önce böyle bir durum olmazdı mesela. Vaskülit olup damarlara saldırıldığını düşünüyorum ama romatolojide kan verdim orda böyle bir durum çıkmadı. Romatoloji doktoru kesin sonuç için genel anjiyo yapıp tüm damarları izlemek istedi. Size daha önce beyin anjiyosu yaptırdığım videoyu atabilir miyim, mail adresinizi verebilir misiniz?

YARASI YÜZÜNDEN CANI ÇOK YANIYOR

Merhabalar,
Babamın topuğunda bir yara var. Günlerdir yürüyemiyor. Ağrıdan geceleri uyuyamıyor ve yara giderek büyüyor gibi görünüyor. Ayağını bir yere vurduğunda veya çok zorlandığında kanla karışık bir sıvı akıyor. Geçen gün doktora gitti, “damar tıkanıklığı olduğunu” söylemişler. Çekilen Ultrasonda; yüzeyel femoral arter orta distal kesiminde ve popliteal arterde seyri boyunca diffüz intimal kalınlaşmalar ve mural trombüsler ile multisegmenter hafif ve orta derecede stenozlar izlenmiştir yazıyor. İlaçlar için bir rapor vermişler. Raporda konulan teşhisler sırasıyla; koroner arter hastalığı, disritmiler, arteriyel hipertansiyon, hiperkolesterolemi, hiperlipidemi yazıyor ve verilen ilaçlar; Diltizem, Atorvastatin, Ecopirin, Trental. İnternetten araştırıp anladığım kadarıyla ilerlerse kesilmeye kadar gidiyor. Tüm doktorlarımıza saygım sonsuz lakin söz konusu babamın bacağıysa tek doktorla devam etme taraftarı değilim. Yaranın olduğu yer canını çok yakıyor. Yaraya dışardan bir müdahale yapılmamış. Duş alacağı zaman ya da ayağına su değdiğinde çok ağrıdığını söylüyor. Yara için bu ilaçlar işe yarar mı yoksa deri üstünden bir tedavi gerekir mi, ya da ağrısını nasıl hafifletebiliriz? En azından geceleri rahat uyusun. Teşekkür ederim.

 

Bir Kaç Tüp İlaç Verdi Ve İğne Verdi Bunları Kullanıyor


Annemin göğsünde şeker yarası çıktı ilk önce sivilce kadardı sonradan 2 hafta içerisinde elma boyutunda büyüdü. Bu süre içerisinde doktora gittik tatbiki pansuman ve bir kaç tüp ilaç verdi ve iğne verdi bunları kullanıyor ama yara ne yazık ki iyileşmiyor. Acil bir şekilde geri dönüş sağlarsanız sevinirim.

Tam İyileşiyor Derken Bu Seferde Büyük İltihaplı Yara Oluştu


Merhabalar hocam oğlumun her iki bacağında da venöz ülseri oluştu.1.si 4 yıl önce sağ ayak bileğinden, 2.si 4 ay önce sol kaval kemiginden.1 ay önce Samsunda kalp damar cerrahisinde operasyon geçirdi. Tam iyileşiyor derken bu seferde büyük iltihaplı yara oluştu sol bacağında. Sağ bacağında da yeni başladı. Çok çaresiziz ne yapacağımızı bilemiyoruz. Google’den araştırırken tesadüfen gördüm sizi. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler

 

Genel Bir Muayene


Merhabalar,
İki konu İle ilgili sorunumuz var ilki annem için. Annem 80 yaşında uzun zamandır bacaklarında yaralar çıkıyor. Bir de topuğundaki geçmeyen yarası var diz altı da ödemli. Evden çıkartamıyoruz evde muayene ve tedavi mümkün müdür? İkinci olarak da kendim için genel bir muayene istiyorum. 50 yaşındayım. Babamda by-pass öyküsü var. Bu nedenle bir kontrol istiyorum. Dönüş yapabilirseniz çok sevinirim. Kadıköy Caddebostan’da oturuyoruz.
Teşekkürler

Suni Karın Duvarı Takıldı


2012 yılında her iki bacağa inen çatalda suni damar uygulaması yapıldı. 2015 yılında karın fıtığı ameliyatı oldu ve suni karın duvarı takıldı. 8 yıldır bir sorun yoktu ancak son 9 aydır defalarca anjiyo oldu, karını açıp ameliyat yapmak ölüm demek diyor doktorlar. Son anjiyo sonrası ameliyat yarasının iyileşmesi 3 ayı buldu. Bu sırada sağ bacak üst baldır diz altından bileğe kadar ve ayak parmaklarında siyah renkli yaralar oluştu. Bir süre sonra sağ ayak 4 parmak alındı. Yara iyileşmeden yeterli olmadı şimdi diz altından alınması lazım deniyor. Bacakta yaralar olduğu için kesemeyiz yaraların iyileşmesi gerekli deniyor.

Kan Pıhtılaşmış Ve Orayı Tekrar Açtılar Temizlediler


Hocam merhaba,
Babam şeker hastası 7 ay önce damar tıkanıklığı sebebiyle bacaktan baypas ameliyatı gerçekleştirildi. Kasık bölgesinde bir yer açılıp oradan damarla ilgili bir operasyon geçti, daha sonra kasık bölgesinde açılan yerde kan pıhtılaşmış ve orayı tekrar açtılar temizlediler. Daha sonra kapatıp taburcu edip bu seferde enfeksiyon kapmış vak takılıp 1 ay 2 ay onunla hastanede yattı tedavinin ardından göğüs bölümünden parça alınıp o açık yaraya yama yaptılar ve orası şiş vaziyette bize oranın şişliğinin uzun süre sonra ineceğini söylediler bu arada o yamayı plastik cerrahi ile yaptılar daha sonra yaranın her yeri kapandı ama belirli kısımları bir türlü kapanmıyor. 1 hafta öncede o yamada pıhtı oluştu diye açıp diktiler ve şuan sıvı akıyor oralardan. Kaç kere açıldı psikolojisi yerinde değil babamın ne yapmamız gerekiyor ne olur cevap verin. Başka doktora gitsek aynı şeyleri yaşayacak diye çok korkuyoruz neden kapanmaz ne yapmamız gerek normal mi?

Açık Yaramız Var


Merhaba hocam,
Annemin radyoterapiden kaynaklı açık yaramız var, gitmediğimiz yer kalmadı yaklaşık 1senedır yara açık farklı debritman kremler kullandık cerrahı olarak ta debride edildi. Ama yara üzeri kısa sürede biyofilm kaplıyor yanı çok çaresiziz ve hocam ağrıda çok fazla bize yardımcı olabilirseniz sevinirim Eskişehir

 

Nasıl Bir Yol İzlemeliyim


Merhabalar,
Yaşım 20 ve bacağımda 2 tane yara çıktı. Ankara'da yaşadığım için ilk olarak mail atmak istedim. İlk olarak gittiğim doktorum ektima tanısı daha sonra piyoderma teşhisi koydu. 1 ay boyunca antibiyotik tedavisi gördüm fakat yaram tam iyileşmedi. Fotoğrafla birlikte sizlerin görüşünüzü alıp nasıl bir yol izlemeliyim danışmak istiyorum. Teşekkürler

Kalçaya Kadar Devam Eden Bir Ağrı Oluyor


Hocam iyi günler bir sorum olacaktı pandemi süresinde doktora gidemediğimiz için size sormak istedim cevaplarsanız çok sevinirim. Annem 75 yaşında ve Haziran ayından beri iki bacağında ağrı başladı. Önce sağ ayağın üst kısmında renk değişikliği oldu sonra zamanla o geçti. Sadece sol bileğin sol ön tarafında başlayan bir şişlik yukarı doğru azalarak devam ediyor ağrı yapıyor kalçaya kadar devam eden bir ağrı oluyor. Uyuşukluk oluyor. Ve iç sıkıntısı veriyor. Herhangi bir kızarıklık yok. Elimi bileğine vurduğumda yumuşak bir şişlik hissediyorum. Annem tansiyon ilacı kullanıyor ve kansızlık ve d vitamini eksikliği var. Bunların bir etkisi olur mu yoksa damar tıkanıklığı kalp veya böbrek yetmezliğinden mi kaynaklanmakta korkuyorum böyleyse. Şimdiden çok teşekkür ederim.

İçerisinde Cam Varmış Gibi De Çok Açıyor


Merhaba, bundan 3 yıl önce ayak tabanıma cam batmıştı hamile olduğum için doktorlar detaylı işlem yapamamışlardı, sonradan yaram iyileşti sıkıntı yoktu. 3 yıl sonra cam batan yerimde ödem oluştu üzerine zor basar hale geldim. Bunun için çevremdeki doktora gittim film, tomografi ve ultrason çekti içeride cam parçası var mı diye görülmedi ama ödem saptandı bununda zamanla geçeceğini söylediler ve geçmiyor içerisinde cam varmış gibi de çok açıyor ne yapmam gerekiyordu bana yardımcı olabilir misiniz?

Elimle Et Kısmına Bastırınca Renk Düzeliyor


Merhaba, benim tırnaklarımda son 1 yıldır renk değişimi oluştu. 3 kez hastaneye gittim sebebi bulunamadı. Zaman zaman renk belirginleşiyor plağın altında kanama var gibi bazen o kan rengi soluklaşıyor. En son serce parmağımda dikey çok küçük çizgi oluştu ince kan olduğu belli bir kısmı kırmızı bir kısmı siyahımsı kurumuş kan gibi. Estetik açıdan gördükçe rahatsız oluyorum ve endişeleniyorum. Elimle et kısmına bastırınca renk düzeliyor kan akışı durmuş gibi bırakınca geri geliyor. Bir fikriniz var mı?

Yaralar ve kokulu iltihaplar


Hocam merhabalar,
Babam 38 yıl öncesinde geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu Pr Dr. hocamız tarafından deri nakli ameliyatı olmuş ancak son 1,5 yıldır sol bacakta kapanmayan yaralar ve kokulu iltihaplar meydana gelmiştir.
Bazı hocalara göründüğümüzde bacağın acilen kesilmesi gerektiği bize bildirilmiştir. Bu sürede bacaktan alınan biyopsi sonucu ne yazık ki cilt kanseri teşhisi konulmuştur.

Tedavi Ediyor


Size Kocaeli Gebze’den yazıyorum annemin ayağında damar tıkanıklığına bağlı ileri derecede şeker yaraları bulunmakta. 2_3 hastaneye rağmen bir türlü tedavi edemedik sürekli bizi sonra arayacaklarını söylediler. Annem 3 aydan beri ağrı sızı içinde ve uyuyamıyor. Elimizde ayağı için anjiyografi CD bulunmaktadır annemi sizin tarafından muayene edilmesini bir an önce tedavi ediyor gerekiyor.

Kerpeten Tırnak


Hocam bende bu sene oluştu tırnaklaması var kerpeten tırnak ondan olur mu şeker tansiyon böbrek yetmezliği var tiroit safra kesesi ameliyatı oldum toplardamar genişlemesi var böbreklerimden olmadığını öğrendim hangi doktora gideyim.

 

Var İse Ne Tür Bir Yol İzlemeliyim


Merhaba 1 ay önce sol bacağımdan yapıştırma sağ bacağımdan köpük yapıldı. Fakat operasyondan 2 hafta sonra ayaklarımda şişme oluştu bileklerimde bu yapılan operasyonda kullanılan ilaçların vücuduma alerji yapma olasılığı var mı, var ise ne tür bir yol izlemeliyim teşekkür ediyorum.


Yaralar Gün Geçtikçe Büyüyor


İyi günler hocam. Benim babam 66 yaşında iki defa anjiyo oldu belirli aralıklarla. Babamda kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği şeker hastalığı, hipertansiyon vs. bir çok rahatsızlığı çıktı. Babamın ayaklarında yaralar oluştu bu yaralar gün geçtikçe büyüyor. Önce sanki kaynar su dökülmüş gibi su topluyor büyük büyük sonra patlıyor ve yara oluyor. Hocam birçok hastaneye götürdüm ama hiç bir şekilde olumlu sonuç alamadık. Ve şuan babamın ayaklarının altlarına indi yaralar yürüyemiyor. Lütfen hocam babamı bu durumdan kurtarmaya yardımcı olur musunuz? Randevu verebilirseniz bize hemen getiririm..

Yara İçin Yârdim Ede Bilirimsiniz Acaba


Merhabalar Dr. Ahmet bey. Bizim bir sorunumuz var. Virüsle alakalı olarak maalesef şu anda Türkiye’ye gelemiyoruz. Annemde memesinde fungated yara var. Sizi internetten bulduk. Bize bu yara için yârdim ede bilirimsiniz acaba?

Yardım Edin Dayanılmaz Acısı Var

Hocam babamın diyabetik ayak sağ ayak yarası pansuman yapıldı ayak anjiyosu yapıldı doppler çekildi oksijen tedavisi 1 gün zor dayandı bu arada yara arttı ilerledi iltihap çok arttı koku az. Ankara’da hastanedeki doktor diz altı kesilmesini söyledi. Yarın hastaneye yatacak cuma kesilecekmiş tansiyon şeker by pas olmuştu 6 sene önce diyalize giriyor. Okurdan salonda disket hastalığı var 76 yaş erkek maddi yönden de zayıfladık ne olur yardım edin dayanılmaz acısı var.

Hem De Ayak Ve El Parmaklarımda Mantar Hastalığı Var


Günaydın hocam, ben Alanya /Antalya da ikamet ediyorum hem varisim var hem de ayak ve el parmaklarımda mantar hastalığı var. 15 yıldır bu durumdan mustaribim, tüm tedavilere rağmen iyileşme yok. Sizi internette gördüm size nasıl muayene olabilirim, bilgi verirseniz memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.

Açık Yaralar Oluştu


İyi günler,
İleri derecede varis hastalığı var ayaklarda ve diz altındaki kısımlarda açık yaralar oluştu, kaşıntı var bacak damarında tıkanma var. Bu nedenlerden dolayı Prof. Dr. Ahmet Akgül'den muayene randevusu almak istiyorum.

 

Çözüm Arıyorum

35 gün önce sağ el bileğimden köpek ısırdı, kuduz aşılarımı oldum 9 Eylül acilde ilk müdahale yapıldı iki noktadan dikiş atıldı rig iğnesi yapıldı. Cipro 500 ve sefpodo verildi sonra kolum kızardı augmentin 1000 bıd verildi sonra klin 150 verildi sonuç olarak kolumun kızarıklığı gitti ancak bir kez antibiyotik kullanmama rağmen bir noktadan akıntı devam etmekte. Plastik cerrahi ve enfeksiyon kliniğinden fayda göremedim, konu sizi ilgilendirir mi onu bile bilmiyorum ancak haliyle çözüm arıyorum kolay gelsin.

Daha Hızlı Bir İyileşme Sağlaması


Merhabalar benim babamın sol ayak bileğinde tıpkı yazınızda bahsettiğiniz gibi önce ufak sivilce gibi başlayıp daha sonra patlayıp açılan bir yarası var. Şu an 4-5 cm kadar büyüklüğü var Rif ve furacin kremi karıştırıp macun gibi steril spanç üzerinde yaraya pansuman yapıyorum, sarı kısımları azalıp yara kanlanmaya başladı ama daha hızlı bir iyileşme sağlaması için ne yapabilirim.

Acı Verici Şekilde Çıkmaya Başladı


Babamın kaba et, dizin arka kısmı fazla olmakla beraber önce kızarık şeklinde sonra yara şeklinde çıkmaya başladı. Şimdi de ayakaltında küçük kızarıklar şeklinde ama acı verici şekilde çıkmaya başladı. Babam tıp 2 diyabet hastası. Çoğu zaman dikkat etmedi ve sanıyorum bunun sonucu ortaya çıktı. Aynı zamanda tiroit hormonunda da sıkıntı oldu. Eutrox kullanıyordu ne yapmamız gerek?

Ne Olur Hocam Doktor Doktor Gezmeyeyim


Hocam merhaba benim bir maruzatım var, 1,5 aydan beri geçmeyen yara var hocam kaşıntıyla gelen. Kaşıdım yara oldu hocam, 3 cildiyeye kalp doktoruna çıktım her biri değişik ilaçlar vere vere bir türlü kapanmadı. Ne olur hocam canım yanıyor uyutmuyor yanma yapıyor, kızarıklık var ve kapanmadı size gelecektim. Temmuz ayına attılar hocam erken tedavi yapamaz mısınız işte çalışamıyorum zor durum dayım işten rapor alıyorum diye kızıyorlar ne olur hocam doktor doktor gezmeyeyim.

Babam Tıp 2 Diyabet Hastası


Babamın kaba et, dizin arka kısmı fazla olmakla beraber önce kızarık şeklinde sonra yara şeklinde çıkmaya başladı. Şimdi de ayakaltında küçük kızarıklar şeklinde ama acı verici şekilde çıkmaya başladı. Babam tıp 2 diyabet hastası. Çoğu zaman dikkat etmedi ve sanıyorum bunun sonucu ortaya çıktı. Aynı zamanda tiroit hormonunda da sıkıntı oldu. Eutrox kullanıyordu. Ne yapmamız gerek?

Çorap Giysem Alev Gibi Parmaklar Yanıyor


Merhabalar hocam,
1 yıl önce ayağımda hem ayak mantarı hem de tırnak mantarı oluşmuştu. Ayak mantarım 1 ay falan içinde geçti fakat tırnak mantarım 1 yıldır ilerleme görülmüyor. Ayak tırnaklarımın 8 tanesi hafif sarı renkte. Sol baş parmağım en kötü olanı, doktorların söylediği ilaçları düzenli kullanıyorum ama hiç değişen bir şey yok. Ayağıma bırakın ayakkabıyı çorap giysem alev gibi parmaklar yanıyor. Geceleri yorganı ayağımı örtmeyecek şekilde uyuyorum havasız, hafif sıcak almasın yoksa cayır cayır parmaklarımın üst kısımları yanıyor. Ayağımı yıkamaktan mıdır bilmiyorum doktorlar bir şey demiyor. Elim, dudağım yanıyor. Ne olur bana yardım edin.

Damar Açıcı Tedavi


Merhaba Doktorum, sol ayağımın baş parmağında şekere bağlı yara oluştu. Hastanede tedavi gördüm damar açıcı ilaçlar aldım şekerim düştü ancak sol başparmakta yara devam ediyor ancak azalıyor. Damar açıcı tedavi ücreti nedir teşekkürler.

Durumumda Yok İş Gücü Yok Hayatım Kâbusa Döndü

İyi günler benim sıkıntım 20 seneden beri sol bacağım şişti sonra yaralar çıkmaya başladı ve sonunda ayağımda deri kalmadı. 14 sefer ameliyat oldum plastik cerrahi de vak makinesi taktılar ayağım üstünden deri parçası alıp yama yaptılar tutmadı merhemle ayağımı uyuşturuyorum ne olur kurtarın bu ıstıraptan. Durumumda yok iş gücü yok hayatım kâbusa döndü devlet tarafından karşılanıyor mu?

ANJİYO YAPILIRSA BACAĞI KAYBEDEBİLİR

Merhaba hocam,
Babam 81 yaşında. Buerger hastası. Sağ bacak ampute. 38 yıl önce bacağı kesildi. 4 yıl önce sol
bacakta da Tomografi çekildi ve “damar tıkanıklığı olduğu” tespit edildi. Fakat “anjiyo yapılamayacağını, aksi taktirde bacağı kaybedebileceğini” söylediler.
Şimdi de şiddetli karın ağrısı, ishal, kabızlık, güçsüzlük, iştahsızlık, ciltte renk değişikliği var.
Ultrason, Tomografi, endoskopi ve kolonoskopi yapıldı. Bir şey çıkmadı. “Abdominal aort damarları ile sorunlar olabileceğini” söylediler. Konuyla ilgili yardımcı olursanız ya da bizi yönlendire bilirseniz sevinirim.

BACAKLARINDA KIRMIZI LEKELER ÇIKTI

Merhaba hocam,
Oğlum yurt dışında İsveç Stockholm 'da. Bacaklarında kırmızı lekeler çıktı, gittikçe çoğalıyor. Kaşıntı yok, ağrı yok, acısı da yok ama gittikçe çoğalmaya başladı. Ne olabilir ve ne önerirsiniz hocam? Şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

NEREYE GİTSEK ÇÖZÜM BULAMADIK

Sayın hocam,
Nişanlımın el ve ayaklarında geçmek bilmeyen değişik görüntülerde yaraları var. Bu bazen kızamık şeklinde bazen bacağının bir bölümünü kaplamış halde olabilmektedir. Kaç kere acile gidip tetkikler yapıldı ise hep; “bir şey yok, stres egzaması, her şey normal” deyip bizi göndermeleri ile başladı. Size danışmak isteriz. Psikolojik olarak çok etkilenmekteyiz. Bize yardım etmenizi rica eder, nişanlım ile tarafınızca tedavi sürecini başlatmak istiyoruz.

Çok Aydınlatıcı

Sayın Hocam,
Öncelikle bu platformdan siz değerli bilim insani büyüğümüze soru sorma şansı verdiğiniz için teşekkür ederim. Babam yaklaşık 10 gündür hastanede, sol ayak serce parmağında oluşan yaradan (parmak siyah renk de ) dolayı hastanede yatmaktadır. Diş pansuman yapılıyor, damar yolu ile antibiyotik tedavisi ve serum veriliyor. Ayaktaki şişlikler indi ödem azaldı denildi. Görünüş olarak indiği fark ediliyor fakat siyah renkte çok fazla bir değişim olmadı. Bize bu konu ile alakalı ne yapmamız konusunda yardımcı olabilirimsiniz? Sizden nasıl randevu alabiliriz. Youtube videolarınız çok aydınlatıcı orda söylediğiniz tedavileri babamıza uygulatmak istiyoruz. Çok teşekkür ederim. Saygılarımla.

Araştırma Yapıp Sizin Başarılarınızı Görünce Bir Cevap Bulma Umuduyla Yazıyorum

Hocam selamlar umarım mesajıma bir karşılık bulabilirim. Teyzemim bacağında bir yarası var bir türlü geçmek bilmedi, araştırma yapıp sizin başarılarınızı görünce bir cevap bulma umuduyla yazıyorum. Teyzemde kalp yetmezliği var şeker yok tansiyonu var.

İnşallah Okursunuz

Değişti taburcu oldu sonrasında kontrollere gittik sorun yoktu. Dikiş yaraları iyileşti derken, geçen haftalarda ayağına ağrı girdi ve gittiğimizde pıhtı oluştu hemen ameliyat dediler. İlaçla geçmedi 1 gün yoğun bakımda bekledi onun için neyse ameliyat oldu. Ama 1 hafta oldu şimdi orda gene ödem olmuş babam hastaneden çıkmadan gene 3. ameliyatını olacak yarın. Sizi çok araştırdım ve gerçekten işinizde başarılısınız yorumlar ve söylediğiniz her şey. Ben bana kalsa babamı çekip alasım var ama. İlk çıkar çıkmaz sizin görmenizi o kadar istiyorum ki. Diğer bacağında yüzde 70 tıkalıydı ve 2 aylık süreçte tamamen tıkanmış. Ben yazdım okur musunuz bilmiyorum. Ama inşallah okursunuz.

Bu Ayağın İyileşmesi Çok Düşük Çok Zor Ve Çok İzdirap Çeker Dedi

Merhabalar, annem 69 yaşında. Şeker hastası son 3 ay içinde şekeri düzensiz seyretti. 20 gün önce sağ ayak topuğunda açılma oldu. Aile hekimi mantar dedi ve merhem reçetesi yazdı. 3 gün sonra ayak parmakları morarmaya başladı. Akabinde hemen kalp damar cerrahi doktoruna başvurduk. Jel sürerek bir cihazla kontrol etti ve tomografi istedi. Tomografi sonucundan sonra 40 adet koldan iğne yapılacak bir kan sulandırıcı ve pletal son olarak vastarel verdi.
Kullanmaya başladık.1 hafta sonra çok şiddetli ağrı ve şişme oldu. Tıp fakültesi hastanesine götürdük ve ayağın enfeksiyon kaptığını söylediler. Intaniye servisinde 12 gündür pansuman vb. tedavi görüyor. Intaniye artık bizim yapacağımız bir müdahale kalmadı diz altı damarların %80 kapalı olduğundan ayak beslenmediği için tedaviye cevap vermediğini ve bir rapor yazarak
Kalp damar cerrahisine sevk ettiler. Bugün kalp damar hocası baktı inceledi cihaza soktu. Bu ayağın iyileşmesi çok düşük çok zor ve çok ızdırap çeker dedi. Benim görüşüm ayağın alınması ve sonrasında tedavinin başlanması ve protez dedi. Hocam sizin öneriniz nedir. Tomografi MR doblör sinir ölçüm hepsi yapıldı. Şeker 75-80’ lere düşürüldü. İnsülin kestiler çok düştüğü için. Kan değerleri çok iyi dediler. 20 gündür bu durumdayız Ne yapalım? Sizden geri dönüş yapmanızı rica eder iyi çalışmalar dilerim.

KAHVE TÜKETİMİ KILCAL VARİSLERİ ARTTIRIR MI?

Bir sene önce köpük tedavisi yaptırdım. Sonrasında her yerde kılcal varislerim ve mavi damarlarım çıktı.
Bu arada öğretmenim ve ailemde de varis hastalığı var (genetik )
Tedavi olarak nasıl bir yol izlenmeli? Şu anda evde varis çorabı giyiyorum ve ona rağmen ağrılarım oluyor. Ağrıyan yerde 2/3 gün içinde damarlarım belirginleşiyor, pandemiden dolayı hastaneye de gidemiyorum. Ne yapmam gerekiyor? Devlet hastaneleri ve görüştüğüm birkaç özel yer köpük ya da lazer öneriyor. Sadece bir yer “bunların işe yaramadığını” söyledi. “Önce kaçağı bulup kapatmamız gerekiyor” diyorlar ama görüntü ve tedavi sonucu için net konuşulamıyor. Nasıl bir yol izlemeliyim? Bir de kahve tüketimi kılcal varisleri artırır mı? Bu pandemi döneminde Daflon 500 mg hap ve varis çorabı kullanıyorum ama hala varislerim her geçen gün artıyor.

DAMARIMI ALACAKLARMIŞ

Benim sorunum; her iki bacağımda kasık ile bilek arasında. Çekilen Doppler sonucunda,“venöz yetmezlik tanısı” konuldu. İlk zamanlarda ağrı vardı ama şimdi çok şişiyorlar. Özellikle yazın bileklerim fil bileği gibi oluyor. Bana ilaç vermediler sadece varis çorabı önerdiler. Damarlarım kanı yukarı iletemiyormuş. “Ameliyat için daha ileri bir yaşta yapılsa iyi olur” denildi. Damarı alacaklarmış ama sizin bana bu konuda yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum. Umarım bana da yardımı olabilirsiniz.

AMELİYATSIZ KURTULUŞ YOLU YOK MU?

Hocam köpük tedavisi yaptırdım, köpük tedavisinden 3 ay sonra akciğer embolisi geçirdim. 1 yıl emboli tedavisi gördüm ve köpük tedavisi yaptırdığım damarım yapışmış. Başka bir doktor; renkli Doppler sonucunda ameliyat olmamı önerdi. “Ameliyatsız kurtuluşunun olmadığını” söyledi. Sizce de öylemi?

BEYAZ TENLİ OLDUĞUM İÇİN DAMARLARIM BELİRGİN

Merhaba,
Benim iki bacağımda kılcal damarlar var. Doktora gittim, varis olma ihtimali olabilir diye baktılar ama varis değilmiş. Beyaz tenli olduğum için kılcal damarlar belirgin beni rahatsız ediyor. Hızlı bir çözüm istiyorum sitenizde köpük tedavisini gördüm. Konu hakkında bilgi almak istiyorum. Bilgi vermenizi rica ederim.

AYAK PARMAKLARINA KADAR AĞRI ÇEKİYOR

Doktor bey,
Annem 65 yaşında. 3 yıldır belinden ayak parmaklarına kadar inanılmaz şiddetli bir ağrı çekiyor. İzmir’de çok sayıda hastane ve doktorlara gittik. Nöroloji, Beyin sinir cerrahı, Kalp damar cerrahı, psikiyatri gibi. “Bel fıtığı ve huzursuz bacak sendromu” denildi. “Fıtık için ameliyat olacak kadar değil” denildi. Pexola, Parkipeks vb ilaçları kullandığı halde hiçbir ilaç ağrılarını dindiriyor. 3 gün uyumadığı zamanlar oluyor dayanamayıp acile gidiyoruz ve Diazem iğne yapılıyor. Bu iğnede bazen uyuyor, bazen etki bile etmiyor. Annem sürekli ayaklarını birbirine vurarak ya da yerlere vurarak ya da sersem halde ayakta gezinerek yaşamaya çalışıyor. Ailece inanılmaz şekilde üzgünüz. Bize bir yol gösterirseniz yardımcı olursanız minnettar oluruz.

BU LİPODEM OLABİLİR Mİ?

Hocam, 31 yaşındayım. Bacaklarımda, dizlerimin etrafı ve üst tarafımda sanki şişmiş gibi yağ toplamış gibi, etlerim sarkmış ve yürürken sürtünme oluyor. Dizlerimin üstü aşağıya sarkmış hafiften ve ağırlık, ağrı, hassaslık gibi şikayetlerim var. Bu Lipodem mi oluyor, bunu kesin tedavi eder misiniz? 1.5 yıldır bacaklarımda sorun var. Tedavisi ne kadar sürede biter ve ne kadar?

Kalp Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız  

Kalp hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız  

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.