SU JETİ DESTEKLİ LİPOSUCTİON

Bir arkadaşımda Lipödem var (2. devre) Türkçesi Lipidem galiba. Bu yüzden Liposuction olmak istiyor. Su jeti destekli liposuction metodu varmış galiba (Lipidema Tedavi Gücü Destekli Liposuction), bunu siz de uyguluyor musunuz? Eğer varsa hangi fiyata uyguluyorsunuz? Ve ameliyatı olmak isterse tam olarak nasıl bir süreç bekliyor arkadaşımı? Sırf resim göndersek yetiyor mu yoksa Türkiye’ye gelip kontrol mu olması gerekiyor?

LİPODEM

Bonjour je vis en france je pense etre atteinte de la maladie du lipodoeme.. je ne sais vers qui m'orienter car en france la maladie n'est pas reconnu..pourriez vous m'aider dans ma demarches ?? Me conseiller et comment faire pour me faire diagnostiquer.. merci beaucoup .

YAĞ ALDIRMA İŞLEMİ

Kuzenim Almanya’da yaşıyor ve lipödem hastalığı başladı. Oradaki şartlar ağır olduğu için Türkiye’de tedavi olmak istiyor. Bunun için ne yapabiliriz? Nasıl bir yöntem izleyebiliriz? Muayene yağ aldırma vs gibi işlemlerin maliyeti bize ne kadar olur bilgilendirirseniz memnun olurum.

TEDAVİ NE KADAR SÜRER

Şu an Türkiye’deyim, Almanya’da yaşıyorum. Benim her iki bacağımda sorunum var. Size görünmek istiyorum. Bilmek istediğim tedavi süreci ne kadar bir zaman alır?

LİPODEM AMELİYATI

Benim ablam lipödemden ameliyat oldu. Fakat ameliyat sonrası ayağında şişme oldu ve bir türlü geçmiyor. Lenf bezlerinden kaynaklı denildi. Biz hem muayene olmak istiyoruz. Şehir dışındayız. 3-4 nisan gibi İstanbul’da olacağız. O tarihlerde Doktor Bey müsait oluyor mu acaba?

AYAK BİLEKLERİMDE ÖDEM

Doppler sonucum: bilateral ana,derin ve yüzeysel femoral venler ile popliteal ven ve krural dalları ile safen venler patenttir. Trombüs izlenmedi. Kompresyon ve augmentasyona yanıt tamdır. Valsalva sırasında sol SFV kapakçık santralinde valsalva süresince devam eden çok düşük volümlü geri akım izlendi (hafif seviyeli venöz yetmezlik) solunumla fazik akım örnekleri alınmaktadır. Distal krus medialde cockett grup perforan venler görüntülenmiştir. İnce kalibrelidir. Valsalva manevrası ve kompresyon denemeleri ile yetmezlik bulgusu saptanmamıştır. Solda daha belirgin olmak üzere her iki ayak bileği çevresinde cilt altı ödem ve sıvı göllenmeleri izlenmiştir. Doppler sonucumda yazanlar bu şekilde sizden durumumla ilgili bilgi almak istiyorum. Çanakkale’nin Biga ilçesinde oturuyorum. Gerekirse size tedavi için gelirim.

AYAK ŞİŞLİĞİNİN NEDENİNİ BİLEN YOK

Ben Türkmenistan’dan. Benim annemin ayakları da çok şişiyor ve o şişkinlik her sene daha da arttığını hissediyor, dokunduğun zaman ağrıdığını söylüyor. Türkmenistan’da onun nedenini bilen yok. Kendisi lipodem diye düşünüyor. Bunun tedavisi var mı, kaç gün sürer ve ne kadar para lazım tedavi için?

TEŞHİS VE TANI KONULAMADI HALA AMA BEN ÇOK YORULDUM VE TÜKENDİM

Merhabalar hocam. İsminizi ve meslekteki başarınızı ameliyatını yaptığınız bir arkadaşımdan duydum. Ben 37 yaşındayım, yaklaşık 20 yıldır bacak ağrıları ile savaşıyorum. İlk yıllar alt baldırda sıcak havalarda, geceleri, banyo yaptıktan sonra olan ağrılar, son yıllarda gecesi gündüzü sıcağı soğuğu ayırt etmeksizin üst baldırlarda dahil ağrı yapmakta. 5 yıl öncesi ayak bileklerinden yukarı doğru şişmeler oluşmaya başladı ve bu şişmeleri takip eden 1 yıl içerisinde hızlı bir şekilde 30 kg aldım. Yapılan tetkik sonuçları varis olduğu söylendi ve sol bacaktan operasyon geçirdim ama nafile ağrılar her geçen gün daha da şiddetleniyor. Gezmediğim doktor, gitmediğim şehir kalmadı. Teşhis konulamadı maalesef ve ben çok yoruldum ve tükendim. Size tetkik sonuçlarımı whatsapp üzerinden göndersem ilgilenir misiniz? Eğer sizin alana giriyor ise, "bir ışık var" derseniz, teşhis ve tedavi için beni mutlu edersiniz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim. Not: bu şekilde başvurduğum bazı hekimler "gel muayene edelim" dediklerinde gittim. Tetkik sonuçları "bir şey yok bizlik" diyerek muayene ücretlerini alıyorlar haklı olarak ve ben yine başa sarıyorum umutsuz bir şekilde. O yüzden rica ediyorum önce buradan sonuçlarına bakın diye, maddi yönden çok tükendim çünkü.

LAZER LİPOLİZ YAPTIRDIM AMA YAZ AYLARINDA ŞİKAYETLERİM ARTIYOR

Merhaba,
Sizi internette buldum. İki üst bacağım ve kollarımda yaklaşık beş yıldır süren ciddi şişlik, ağrı ve hassasiyet sorunum var. Yazın sorun beni daha çok rahatsız ediyor (pişik ve sürtünme yüzünden). 10 yıl önce troidim alındı.50 yaşındayım ve menapoz öncesi sendromlar için hormon kullanıyorum.
5 yıl önce sol bacağımdan varis ameliyatı oldum. 3 yıl önce bacaklarıma lazer lipoliz yaptırdım. Haftada 4 gün spor yapıyorum ama maalesef bacak ve kollarda yağ kitlesi azalmıyor!
Bir randevu rica ediyorum.
Muayene ücretinizi ve de öğrenebilirsem sevinirim.
Teşekkür ederim.

ŞİŞLİKLER VE AĞRILARIM DEVAM EDİYOR

Eşim hepatit b kronik hasta ve şu anda eşim ağrılara dayanamıyor. 10 gün yatarak hastalık tanısı konulmaya çalışıldı. Lakin bayram tatili nedeniyle evimize gelmiştik fakat şişlikler ve ağrılar yeniden başladı. Sizden ricam muayene olmak istiyoruz sizden. Bize değerli vaktinizi ayırmanızı rica ediyorum. Mersin’den gelmek istiyoruz.

LİPODEM TEDAVİSİ İÇİN İLK DÖNEMDE YAĞ ALDIRMA (LİPOSAKŞIN) AMELİYATI 

Merhaba benim esimde7 seneden beri lipodem teşhisi iki bacağında ve kollarda da diyet yapmasına rağmen ayakları erimiyor fazla ayakta kaldığında ayakları ağrıyor.

Benim sorum, sizin bu Lipödem ameliyatlarında tecrübeniz var mı? Yapmış olduğunuz ameliyatlarda hastalarınız memnun kalıyor mu? Ameliyattan sonra yağ alınan bölgeler deki deri düz oluyor mu? Ya da deride sarkma oluyor mu? Ağrılar yürüyüş hareketler ameliyattan sonra düzeliyor mu? Ameliyatta hayati risk var mı? Almanya'nın şehri Münih'de yaşıyoruz. Grosshadern Hastenesinde muayene oluyor, iki bacak Lipödem için "5 kilo yağ alabiliriz" dediler. "5 kilodan fazla hayati riski var" dediler. Eşimde tabiki bir korku var, eşimin kilosu 95 kilo, tabiki karnında da doğum izleri ve yağlanma var.

Bana eşimin problemleri hakkında neler tavsiye edersiniz?

Ameliyatları tecrübe sahibi doktora yaptırmak istiyoruz. İnternetten adresinizi buldum.

Saygılarımla

ANKARA’DA LİPODEM KLİNİĞİ VAR MI?

Bana yakın zamanda lipodem evre 1 teşhisi kondu. Görüştüğüm hekim liposuction önerdi. Araştırırken sizin lipodemle ilgili videonuza denk geldim. Liposuction'a alternatif bir tedavi programı uyguladığınızdan bahsetmişsiniz. 1. evre bir hasta için yaklaşık uygulanan tedavi suresi nedir? Ben Ankara'da yaşıyorum ve tedavi süresi uzunsa beni Ankara'da yönlendirebileceğiniz bir klinik var mıdır? Veya alternatif olarak güzellik merkezlerindeki vakum/basınç terapilerine gidilmesini (hypoxi, LPG, lenf drenaj) öneriyor musunuz?
Bunun dışında bir de gecen sene venoz yetmezliği teşhisi konmuştu. Damardaki kaçak 4.9 mm olduğu için henüz "ameliyat etmeyelim takip edelim" demişlerdi. Lipodem tedavisinden önce bununla mı ilgilenmek gerekir?

BACAKLARIM SANKİ BANA AİT DEĞİLLERMİŞ GİBİ

Ben 25 yaşındayım ve bu rahatsızlıkla tanışalı 1 yılı geçti. Daha önceden de çok ağrım olurdu yürürken ya da beni çok halsiz bırakırdı. Ama sebebibini tesadüfen öğrendim. Lipödem olduğumu öğreneli birkaç gün oldu. Bacaklarım sanki bana ait değillermiş gibi. Normalde zayıf biriyim ama şişiyorum. Tedavisi çok pahalıymış. Yaşım gereği psikolojimi etkilemeye başladı. Ne yapmalıyım? Hasta yorumlarınızı okudum bundan etkilenerek yazmak istedim. Teşekkür ediyorum şimdiden.  

ÜSTÜ İNCE ALTI GENİŞ

Annemin belden aşağısı aşırı şiş. Doktora gittik, kimi doktor "lipodem" kimi doktor "lenfödem" kimisi de "bir şeyin yok, kilo" diyor ama kilo değil, üstü ince altı çok geniş ve rahat edemiyor. Sizden bana bilgi vermenizi, nasıl muayene ettiğinizi ve nasıl bir operasyon gerekiyor. Annem sizi dinlemiş o yüzden benden yazmamı istedi.  

BACAKLARIMDA LİPODEM VAR AMA LİPOSAKŞIN OLMAK İSTEMİYORUM

Yıllardır alt bacağım ve bilek kalınlığından,  etek giyememekten şikayetçiyim. "Genetik" diyerek kabullenmeye çalışıp diyet sporla neden incelme sağlayamadığımı bir türlü anlayamıyordum. Liposuctiondan asla yana değilim  Lipodemi tanıdıkça ve sizin bu konudaki yazılarınızı okudukça bana umut oldu. 

Ancak benim gibi ileri boyutta olmayan, şimdilik sadece psikolojik ve estetik amaçlı hastalar ile de ilgileniyor musunuz?  

BACAK ŞİŞLİĞİ VARSA HERKES KAFANIZI KARIŞTIRIR

Hocam merhabalar. Annemin bacakları şiş ve sürekli ağrıdığını soyluyor 100 m zor yürütüyorum.  Annem ile vücut yapım birbirine çok benziyor. Üst bölgeden kolay kilo verip zor kilo alıyoruz, alt bölgelerden ise kolay kilo alıp zor kilo veriyoruz. Selülit benzeri görüntü ve şişlik bacaklarda mevcut. Kireçlenme ve bel fıtığı ile beraber ağrıları dayanılmaz hale geldi. Sizin lipödem ile ilgili yazınızı okuyunca lipödem olduğu çok açık. Çünkü tüm tanımlamalara uyuyordu. Su ana kadar fizik tedavi, kalp damar, genel cerrahi, dahiliye, romatoloji, ağrı bölümü, ortopedi bölümlerinin hepsine gittik. Çünkü 25 yıldır bu kadın bu ağrıları çekiyor. Gittiğimiz her doktor farklı şekillerde şeyler söyledi. Ortopedi "kireçlenme", romatoloji "romatizma", dahiliye "fil hastalığ"ı, fizik tedavi "lenf ödem", kalp damar "damar tıkanıklığı" dedi. Yıllarca farklı farklı ilaçlar kullanıldı. Ama ağrısı hiç kesilmedi gittikçe artmaya başladı. Sizin yazınızı okuyunca plastik cerraha gittim. "Lipodem degil mi" diye sordum

"hayır" dedi. "Kesinlikle lenfodem" dedi. Fizik tedaviye yönlendirdi. Fizik tedaviye sordum "lipodem olabilir mi" diye, o da "hayır lenfodemdir" dedi. Tansiyon için kalp damara gittik, orda ilk defa bir hoca ben sormadan bu "kesinlikle lipodem" dedi. Fizik tedaviye tekrar sordum "lenfodem" yine dedi. Bizim bu konuda çok kafamız karıştı. Sadece ilaç tedavisi verdi ancak verdiği ilaçları aile hekiminde bir doktor önermiş, daha önce annem kullanmış fayda etmemiş. Bildiğim kadarıyla da tam tedavisi yokmuş. Hocam biz ne yapabiliriz? Sizin bu konuda öneriniz nedir? Ve size nereden ulaşabiliriz? Yer olarak Aydın'dayız. Gerekirse sizin yanınıza geliriz. 

CEVABIMIZ:

Cevabımız için lütfen aşağıdaki videoyu izleyiniz. 

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

LİPODEM ve LENFÖDEM HASTALIĞI ve TEDAVİSİ için ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız lütfen tıklayınız

LİPODEM ve LENFÖDEM TEDAVİSİ OLAN HASTALARIN yorumlarını görmek için lütfen tıklayınız  

İLETİŞİME geçmek ve RANDEVU almak için lütfen tıklayınız

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.