KANSER SONRASI LENFÖDEM OLUŞTU

Hocam iyi bayramlar diliyorum. Kuzenimin göğüs kanseri sonrası kolda Lenfödem oluşmuştu. “Kinezyo bantlama uygulaması sonunda çok iyi sonuç aldığını, masaj gibi geri dönüş olmadığını” söylüyor. Siz tavsiye eder misiniz? Bu uygulama bacak içinde yapılıyor mu?

KLİŞE TEDAVİ DIŞINDA BİR ŞEY YAPILMADI

Hocam merhabalar,
Malum süreçten dolayı size gelemiyorum fakat Adana’da Lenfödem tedavisi yapabilecek bir yere yönlendirmeniz mümkün mü? Burada özel hastanede kalp damar cerrahı bir profesöre göründüm, öylece bakıştık ve eve geldim. Bir kaç klişe tavsiye dışında bir şey yapılmadı... Bir yönlendirmeniz olursa çok mutlu olacağım. Kendimi bildim bileli sürekli ödem hali var çünkü.

LENFÖDEM OLDUĞUNU ANLAYAMADILAR

İyi günler hocam,
Benim kız kardeşim var 21 yaşında. 7 yıldır lenfödem şikayetim var. Ayakları sürekli şişiyor. Bu son iki yıl şişmeleri daha da arttı. Başta kaç doktora götürsek de lenfödem olduğunu anlamadılar. Geçen yıl tanı koydular. Çok üzülüyorum ve ailecek çok üzülüyoruz. Daha genç bir kız. Bu durumda elimizden geleni yapmak istiyoruz. Son çare tedavi konusunda sizi izledik ve tedavi olmak istiyoruz. Sizinle görüşebilmek için izlememiz gereken yol nedir ve bize yardımcı olur musunuz? Genç bir kızın hayatı söz konusu. Cevabınızı bekliyor olacağım.

Görüntü Bozukluğu
Ayak tırnağındaki batıklardan dolayı 10-12 yıl önce ameliyat oldum. Doktorun bu ameliyattan sonra birde estetik operasyon uygulayacağım diye şekille ilgili ciddi görüntü bozukluğuna yol açan bir şekilde saçma sapan bir ameliyat yapması üzerine o tarihten bu yana hem tırnak batıklarımla hem de ayak parmaklarımın şekil bozukluklarıyla uğraşıyorum. Akşama kadar ayakta olmak zorunda olduğum bir işim var ve ben çok zor dayanıyorum. Bir kaç ayak bakım uzmanının yanlış ameliyat yapılmış yapılacak hiç bir şey yok demesi üzerine sizle iletişime geçmeye karar verdim. Görüntü bozukluğundan ve tırnak batmasından dolayı açık ayakkabı terlik giyemiyorum utanıyorum görüntüsünden ayağımın. Bana yardımcı olabilirseniz çok çok sevinirim. Bir çaresi olduğunu ve artık ayaklarımdan utanmayacağımı bilmeye çok ihtiyacım var. Hayat kalitemi çok etkiliyor bu durum. Lütfen bana bir yol gösterin rica ederim. Ne yapmalıyım? Ankara'da yaşıyorum.
Bana bir dönüş yapabilirseniz çok mutlu olurum.

Hastalığı 2. Seviyede

Merhabalar Hastamız 75 yaşında 93 kilo kalp, şeker, tansiyon rahatsızlıkları bulunmaktadır. Ankara ve İstanbul da yapılan muayenelerde lenfödem ( fil hastalığı ) teşhisi koydular. Sizi takip ettiğim kadarıyla hastalığı 2. seviyede
muayene olmak istiyoruz muayene ücretleri ve tedavi süreci nasıl geçecek bunların hakkında bilgi almak istiyoruz. Şimdiden teşekkür ederim.
İyi çalışmalar dilerim.

Bunu Giydiğim Botun Oraya Vurup Acıtması Sayesiyle Anladım
Merhabalar hocam,
Ben 18 yaşındayım. Bir akşam aniden sağ ayak bileğimde bir şişlik belirdi. Bunu giydiğim botun oraya vurup acıtması sayesiyle anladım. Bacaklarım(damarlarım) anlam veremediğim bir şekilde morarıyor. Kalp damar doktoruna gittim doppler ultrason verdi. Sonuçların normal olduğunu ve dahiliyeye gitmem gerektiğini söyledi. Ama ben normal olduğunu düşünmüyorum. Belirtiler hala devam ediyor. Biraz ayakta durunca bacaklarım acı bir şekilde ağrıyor ve sağ bileğim çok şişiyor. Bugün sol bacağımda ve kolumda bir çekilme hissi yaşadım, daha sonrasında bunu ağrı, yanma ve kalp atışı gibi atma hisleri takip etti. Size muayene olmak istiyorum. Polikliniğiniz nerede bilmiyorum. Lütfen mesajımı görün ve bana cevap verin. Sağlığıma kavuşmak istiyorum..!

Tanı Koyamadılar
Mesajı okuma fırsatınız olur mu bilemiyorum ama yine de yazmak istedim.
Kasık, karın, kaburga kemiklerimin üzerinde kol ve bacaklarımda lenf nodları şişti
tanı koyamadılar. Tesadüfen sizin makalenizi okudum o sebeple yazdım.

Hastalık Dedemde, Amcalarımda, Kuzenlerimde, Babam Ve Kardeşlerimde De Var

Merhaba, bende konjenital varis ve lenfödem var ( hastalık dedemde, amcalarımda, kuzenlerimde, babam ve kardeşlerimde de var). Tedavisinin olmadığı söylendi bize, ama sizi izlerken bir umut yaşandı. Konsültasyon için (tüm muayeneler dâhil) ne kadar ödememiz lazım acaba? Ben yurtdışından rahatsız ediyorum sizi, gelmeden önce bazı şeyleri netleştirmek istiyorum. Geri dönerseniz çok sevinirim. Görünürde yalnız dizden aşağıda mevcut. Hastalık dedemin dedesinde bile olmuş̧, nadir rastlanan bir şey olduğu söylendi, tam olarak tanı koyulamadı.

Nasıl Sizden Yardım Alabilirim
Masa başı çalışmadan önce 100 kilo iken sporda zorlamadan dolayı kolumda ödem olmuştu. Çapada MR sonucu yırtık yok ödem var denmişti. Masa başı yine bir işe girdim ve kilo alarak ta 122 kiloya vardım. Omuzumdaki ağrılar artık dayanılmaz hale geldi. Ya ödem büyüdü ya da hareketsizlikten kireçlendi, kısacası donuk omuz belirtileri var. Sizi önerdiler sizin branşınıza giriyor mu nasıl sizden yardım alabilirim diye size danışmak isterim. Affınıza sığınarak benim anladığım sizin kalp damar diye anlıyorum, benimki de fizik tedavi gözüküyor. Yardımınızı rica arz ederim. Saygılarımla.

YAŞAM KALİTEM SIFIR

Artık bu hastalıktan bıktım. Ayaklarım şişiyor. Göbek fıtığı ameliyatı oldum şimdi her ay en az 7 litre sıvı boşaltımı yaparak hayatıma devam ediyorum, yaşam kalitem sıfır. Bıktım, her ay acı ızdırap… Şu an size hastaneden yazıyorum hastanesinde kısa bir süre öncede kanser tedavisi gördüm. O bitti kanseri yendim bu hastalığı yenmek istiyorum.

ERGENLİKTEN İTİBAREN SELÜLİTLERİM VAR

KKTC’de yaşıyorum. 23 yıldır bankacıyım. İşim sürekli bilgisayar önünde oturarak. Özellikle gün sonu ayak bileklerim bacaklarım kadar şişiyor, patlayacak gibi bir hassasiyet oluşuyor.
46 yaşındayım, şu an ergenlikten itibaren bacaklarda selülit var.
Şu anda kiloluyum fakat 56 kilo olduğum 33-34 yaşımda da görüntü hep aynıydı.

WhatsApp’tan görüntülü randevu rica ediyorum öncelikle. Corona tedbirlerin de ötürü şu anda uçuş yok maalesef. İyi günler.

ESTETİK KAYGIM OLUŞTU

Merhaba,
Ameliyat sonrası batın bölgemdeki lenflerim alındığı için bacak Lenfödem’im var tabi. Bununla beraber sağlık kaygımla estetik kaygımda oluştu, durduramadığım selülitler gibi. Bunun için beslenme ve egzersiz eğitimi almak istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ya da nasıl yardımcı olabilirsiniz?

fullsizerender_1.jpg

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.