NİKAH ŞAHİDİ

 

Hayatımın dönüm noktası olduğunu zannettiğim zamanlarda birden bire ayağımda şişlik ve yaralar çıktı. Bunun üzerine gitmediğim doktor kalmadı.

Yıllar evvel dedemizi ameliyat eden sağlığına kavuşturan Ahmet Hocamız aklımıza geldi, kendisi pandemi dolasıyla hasta bakmaz iken, durumu açıkladığımda düğünümün olduğunu çaresiz olduğunu söyleyince beni muayeneye kabul etti. Ahmet hocamın uygun gördüğü tedaviye 15.12.2020 tarihinde başladık, tüm ekip büyük bir özveri ile iyileşmem için ellerinden gelenin en iyisinin yaptılar. Hiçbir zaman kendimi hastanede gibi hissetmedim, hep aile sıcaklığı gösterdiler.

25.12.2020 tarihinde tamamen ağrılarımdan şişliklerimden azade bir şekilde taburcu edildim. Ahmet hocamdan nikah şahidim olmasını rica ettim, belki de o olmasaydı düğünümde şiş bir ayak ve ağrılar içinde olacaktım.

En başta Prof. Dr. Ahmet Akgül hocamıza ve ekibinden Nurcan hanım, İlknur hanım, Sinem hanım ve ismini yazmadığımız tüm ekibe kalbimizden teşekkürler.

 

 

Lenfodem ve yara tedavisinde oksiplazma 1

 

Lenfodem ve yara tedavisinde oksiplazma tedavisiTÜRKİYE'DEKİLER NE ŞANSLILAR, TÜRK DOKTORLARI VAR, ONLARI DOĞRU TEDAVİ EDİYOR

 

Keşke beni de sayın sağlık bakanımız Türkiye'ye aldırsa da Avurturya’da süründürüyorlar. Beni de kurtarsa. Hata üstüne hata, yanlış üstüne yanlış. Vücudum dayanmaz oldu, tüm sağlığımı bozdular sağ olsunlar. İki çocuğumla perperişan oldum. İnşallah benim de sesimi duyar da bir an önce beni de burdan kurtarır. Benim durumum burdaki doktorların sayesinde gitikçe kötüye gidiyor. Benim ne çektiğimi 8 aydır bir Allah’ım, bir de benim çocuklarım, bir de ben biliyorum. Türkiye’dekiler ne şanslılar. Türk doktorları var, onları doğru tedavi ediyorlar. Bizde burda yanlış yapılan doktor hatalarından sürünüyoruz. Hocamı çok seviyorum, çok iyi bir insan öncelikle ve çok iyi yüce kalpli bir doktor. Kendisini çok seviyoruz, şuan hastaneden yazıyorum ve izliyorum ama arayamıyorum çünkü kontürüm yok malesef. Hayırlı yayınlar.

 

 

İYİ Kİ SİZİ TANIDIM

 

Ben sizi iyi ki tanıdım hocam. Ben çok doktor gördüm. Sizin gibi hastasına her türlü iyi bakan işini seven, candan, samimi, insana değer veren, ilgilenen, çok başarılı bir doktor görmedim Sayenizde sağ bacağım iyileşti, yaralarım geçti. O elleriniz dert görmesin, hep hastalarınıza şifa dağıtsın. İşiniz hep rast gitsin. Bir şifacı bulunur elbet, o da Prof. Dr. Ahmet AKGÜL. Hasta olanlar ona gidin. O, sizi bir yolunu bulur, iyi eder.

 

 

Acik yara tedavisi


GÜLER YÜZLÜ TEDAVİ

 

En iyi yara tedavisi

 


Ahmet hocam ve ekibini candan kutlarım. Tedavim sürecinde hep güler yüz gösterdiler, kendi evimde gibi hissettim, gerçekten de Bir şifacı Bulundu...
Hepinize çok teşekkürler.

 

TEDAVİ EDİLEMEZ DENEN YARAYI TEDAVİ ETTİ 

 

bacak_yarasi_1.jpg

 

 

ekran_resmi_2018-07-09_18.43.57.png

 


Merhaba,

Ben Zuhal Göktürk. 56 yaşında bir diyabet hastasıyım. Ayağımda çıkan birkaç yara zamanla ödem ağrı ve büyüme evresine girdiğinde artık acı çekebilir hali aşmıştı. Türkiye'nin en büyük özel hastanelerinden birine apar topar kaldırıldım. Apse yapmış basit bir yara intibası ve kapanacağı düşüncesinde olsak ta kemiklerimin içine işleyen ağrılar tedirginliğimi artıyordu.

Tam teşekküllü bir hastanedeyim ve her şey iyi olacak diye düşünürken, kalp damar cerrahı ve plastik cerrahı "diyabete bağlı damar tıkanıklığı" tanısı koydular ve yaramın olduğu bölgeyi alıp temizleyeceklerini, aksi taktirde "kangren olabileceği endişesi" taşıdıklarını ifade ettiler. Apar topar ameliyata alındım, yaranın olduğu bölge tamamen temizlenmiş kemiğime kadar oyulmuştu. Yara cerrahisi açılan bölgeyi kapatabilmesi için her yöntemi ve imkanı denedik fakat acı o kadar dayanılmazdı ki "ayağımın kesilmesini" bile ister olmuştum. 20 gün olmuş ve her gün açık kemiğime pansuman yapılıyor ama yara kapanmak adına hiçbir gelişme göstermiyordu. Ağrıların şiddetinden gece uykusunu unutmuştum. Doktorlarda çaresiz bir haldeydiler cildiye dahil neredeyse her branştan doktor konsültasyon yapmıştı. Onların çözüm üretemediğini duymak beni tedirgin ediyordu.

Doktor bir yakınım sayesinde "damar tıkanıkları konusunda uzman bir 

kalp damar cerrahı" olduğunu ve "onun ancak bu duruma bir çare bulabileceğini" söylediler. Yine de hiç ümidim yoktu. Muayene için randevu aldık ve tedavi yapılacak merkeze girdik. "Dekan ve ünlü bir profesör olduğunu" bilerek gittiğim halde, bu kadar alçakgönüllü ve candan birini beklemiyordum. Yaranın olduğu bölgelerde detaylı bir inceleme yapıyor ve her gözlemini asistanına not aldırıyordu. "Kılcal damar tıkanıklığı" vakası olduğunu ve bu yaranın dışında vücudumun birçok bölgesinde bu tıkanmaların görülebileceğini ifade etti. Hemen her gün 3 aşamalı tedavi yöntemi uygulayacağını ve kılcal damarların işlevini kazanıp, yaranın kapanma evresine gireceğini söyledi. Ben sadece şu soruyu sordum:

"Gece acı çekmeden uyumayı özledim, uyuyabilecek miyim" dedim.

"Bugün uyuyabileceksin" dedi.

Evet o gece rahat uyudum. Düzenli olarak tedavimi aksatmadan her gün merkeze gittik. 2 haftadan sonra acı ve ağrı tamamen geçti. Her kök hücre tedavisinde sargı bezi açılınca yaramın daha da kapandığını görüyor ve seviniyordum. 2 ay gibi bir sürede artık yaram tamamen kapanmıştı.

Allah'ın izni ile beni, bana ve evlatlarıma tekrar kazandırdın. İkinci şansımsınız. Teşekkürler Ahmet Akgül.

 

 

 

EN İYİ TEDAVİ

 

en_iyi_bacak_yarasi_tedavisi.png

 


Ahmet hocam ve ekibini candan kutlarım. Tedavim sürecinde hep güler yüz gösterdiler, kendi evimde gibi hissettim, gerçektende Bir şifacı Bulundu...

Hepinize çok teşekkürler. 

 

 

behcet_hastaliginin_en_iyi_tedavisi.jpg

 


Yukarıdaki gazete haberinin tam metni aşağıdaki renkli yazıda vardır veya haberin ayrıntıları için TIKLAYINIZ

NASA teknolojisi ile damar tedavisi

Bacaklara negatif ve pozitif basınç uygulayarak, toplardamarlardan geriye kan akımını hızlandıran cihaz ayak damar tıkanmalarına çözüm oluyor.

NASA’nın uzaydaki astronotların bacaklarındaki kan akımını düzenlemek için geliştirdiği cihaz, bacak damar tıkanıklıklarının ve bacak damarlarındaki kanlanma problemleriyle oluşan hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde kurulan Türkiye’nin ilk Geronteknoloji Merkezinde hizmete giren Vakum Terapi cihazı sayesinde kangren olup kesilecek ayaklar kurtuluyor.

Vakum Terapi Cihazı’nın vücutta ayaklardaki dolaşımı destekleyen ikinci bir kalp gibi çalıştığını söyleyen İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Kalp-Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Akgül “Lenfödem toplumda 6.000 kişide bir görülen bir hastalık. Derin Ven Trombozu adını verdiğimiz tıkanıklıklar ise çok daha sık. Ayak damarlarının kanlanmasına yardımcı olduğu için her türlü damar hastalığının tedavisinde kullanılabilen bu tedavi yönteminde negatif ve pozitif basınç uygulanarak, toplardamarlardan geriye kan akımı hızlandırılıyor. Atardamarlardaki kan akış hızı ve dokuların oksijenlenmesi artırılarak yara-kas dokusunun iyileşmesi sağlanıyor. Farklı hastalıkların tedavisi için 16 programı olan cihaz aralıklı negatif basınç uygulaması sayesinde,tedavisi oldukça zor olan dolaşım kaynaklı hastalıklarda çığır açmış yeni bir metot” dedi.

Vakum terapisinin uzaya giden astronotların sağlıklarının korunması amacıyla geliştirildiğini anlatan Prof. Dr. Akgül “Uzayda yer çekimi olmadığından son derece sağlıklı olan astronotların dolaşım sisteminde problemler ortaya çıkıyor. Astronotlar günün belirli saatlerinde bu vakum cihazına girerek dolaşım sistemlerini normale döndürüyorlar. Bu cihazın tedavide kullanılması söz konusu olduğunda bir de basınç fonksiyonu eklenmiş” dedi.

 

 

 

Yara Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız  

Yara hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız  

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.