BACAK YARASI

 

Damar yarasi tedavileri

 

HER GÜN VARİS ÇORABI KULLANIYORDUM AMA KURTULDUM

 

venz_yetmezlik_ve_varis_corabi.jpg
venoz_yetmezlik_ve_varis_corabi_2.jpg

 


Saygıdeğer Hocam

Öncelikle tarifsiz duygular içindeyim. Kelimelerimi toplayamıyorum. Size sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Hayatım bambaşka anlam kazandı. Sağlığıma kavuştum sayenizde Allah sizden ve ekibinizden razı olsun. Sizin gibi doktorlarımızın sayıları artsın. Önceden yaşıyordum ama hayat kalitem çok düşüktü. Venöz yetmezliğini 13 yıl çektim ve şuan sayenizde kurtuldum. Ameliyat olmakla ne iyi etmişim, sizlere ne desem az olur hocam Allah sizi eksik etmesin. Her gün varis çorabına bağımlıydım ve akşam çorapla bile ağrı, şişlik dinmeyen basınç dolgunluk hissi hep mutsuzdum. Şimdi sanki yeniden doğdum. Tekrar sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Allah size sağlık huzur versin daim olsun. Sonsuz teşekkürler Ahmet Akgül hocam.

 

 

 

behcet_hastaliginin_en_iyi_tedavisi.jpg

 

NASA teknolojisi ile damar tedavisi

Bacaklara negatif ve pozitif basınç uygulayarak, toplardamarlardan geriye kan akımını hızlandıran cihaz ayak damar tıkanmalarına çözüm oluyor.

NASA’nın uzaydaki astronotların bacaklarındaki kan akımını düzenlemek için geliştirdiği cihaz, bacak damar tıkanıklıklarının ve bacak damarlarındaki kanlanma problemleriyle oluşan hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde kurulan Türkiye’nin ilk Geronteknoloji Merkezinde hizmete giren Vakum Terapi cihazı sayesinde kangren olup kesilecek ayaklar kurtuluyor.

Vakum Terapi Cihazı’nın vücutta ayaklardaki dolaşımı destekleyen ikinci bir kalp gibi çalıştığını söyleyen İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Kalp-Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Akgül “Lenfödem toplumda 6.000 kişide bir görülen bir hastalık. Derin Ven Trombozu adını verdiğimiz tıkanıklıklar ise çok daha sık. Ayak damarlarının kanlanmasına yardımcı olduğu için her türlü damar hastalığının tedavisinde kullanılabilen bu tedavi yönteminde negatif ve pozitif basınç uygulanarak, toplardamarlardan geriye kan akımı hızlandırılıyor. Atardamarlardaki kan akış hızı ve dokuların oksijenlenmesi artırılarak yara-kas dokusunun iyileşmesi sağlanıyor. Farklı hastalıkların tedavisi için 16 programı olan cihaz aralıklı negatif basınç uygulaması sayesinde,tedavisi oldukça zor olan dolaşım kaynaklı hastalıklarda çığır açmış yeni bir metot” dedi.

Vakum terapisinin uzaya giden astronotların sağlıklarının korunması amacıyla geliştirildiğini anlatan Prof. Dr. Akgül “Uzayda yer çekimi olmadığından son derece sağlıklı olan astronotların dolaşım sisteminde problemler ortaya çıkıyor. Astronotlar günün belirli saatlerinde bu vakum cihazına girerek dolaşım sistemlerini normale döndürüyorlar. Bu cihazın tedavide kullanılması söz konusu olduğunda bir de basınç fonksiyonu eklenmiş” dedi.

Özlem

 

 

 

HİÇ GEÇMEYEN KAŞINTILARIN TEDAVİSİ

 

 

Kasinti tedavisi

 

 

POŞETLER DOLUSU İLAÇLAR

 

15 yıldır devam eden ayağımdaki yara ve varis problemleri için gitmediğim doktor ve hastane kalmadı. Poşetler dolusu ilaçlar kullanmama rağmen şikâyetlerim azalmadı. Hastalığımı araştırırken internet üzerinden Prof. Dr. Ahmet AKGÜL hocama rastladım. Yapmış olduğu işlemlere ait görselleri ve videoları izleyerek doktorumuzun doğru kişi olduğuna İnandık.
Randevu alarak kendisine ulaştık. Detaylı muayene ve tetkikler neticesinde ameliyat planlandı, sonrasında yara tedavisine başladık. Yapılan işlemler yara pansumanları, masaj, sargı işlemleri sayesinde hastalığım tedavi oldu. Buradan öncelikle doktorumuz Ahmet hocaya ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. Biz şifamızı bulduk, Allah sizden razı olsun.

 

 

Iki bacak varis ameliyati ve ayak yarasi 1

 

 

Iki bacak varis ameliyati ve ayak yarasi 2

 

 

NİKAH ŞAHİDİ

 

Hayatımın dönüm noktası olduğunu zannettiğim zamanlarda birden bire ayağımda şişlik ve yaralar çıktı. Bunun üzerine gitmediğim doktor kalmadı.

Yıllar evvel dedemizi ameliyat eden sağlığına kavuşturan Ahmet Hocamız aklımıza geldi, kendisi pandemi dolasıyla hasta bakmaz iken, durumu açıkladığımda düğünümün olduğunu çaresiz olduğunu söyleyince beni muayeneye kabul etti. Ahmet hocamın uygun gördüğü tedaviye 15.12.2020 tarihinde başladık, tüm ekip büyük bir özveri ile iyileşmem için ellerinden gelenin en iyisinin yaptılar. Hiçbir zaman kendimi hastanede gibi hissetmedim, hep aile sıcaklığı gösterdiler.

25.12.2020 tarihinde tamamen ağrılarımdan şişliklerimden azade bir şekilde taburcu edildim. Ahmet hocamdan nikah şahidim olmasını rica ettim, belki de o olmasaydı düğünümde şiş bir ayak ve ağrılar içinde olacaktım.

En başta Prof. Dr. Ahmet Akgül hocamıza ve ekibinden Nurcan hanım, İlknur hanım, Sinem hanım ve ismini yazmadığımız tüm ekibe kalbimizden teşekkürler.

 

 

Lenfodem ve yara tedavisinde oksiplazma 1

 

 

Lenfodem ve yara tedavisinde oksiplazma tedavisi

Yara Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız  

Yara hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız  

Varis İç Varis Venöz Yetmezlik Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız

Varis hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.