ÇOK BAŞARILI BİR VARİS AMELİYATI GEÇİRDİM 

Benim yaklaşık 6 - 7 senedir varis şikayetim ve ağrılarım mevcuttu bununla ilgili olarak birçok doktora gittim. İstanbul Büyükçekmece'de ikamet ettiğim için buraya yakın küçük hastaneler de genel cerrahlara başvurmuştum, hepsi ilaç kullanıp varis çorabı almamı söyledi. Bazısı yüzüme bile bakmadı, bazısı "ömrünün sonuna kadar böyle yapacaksın çorap giyeceksin" dedi. Ben de söylenenlerin hiçbirini yapmadım. 6 aylık evliyim, yumurtalıklarımda kist olduğu için bir Jinekoloğa gittim. Doğum kontrol vermek istedi. Varis problemim olduğunu bu tarz ilaçlar kullandığım da ağrılarımın arttığını söyleyince benden bacak doppleri istedi ve kurduğu cümle, "kardeşim senin venoz yetmezliğin var, bu damar problemin çözüllmeden sana hiç bir ilaç vermem ve kistlerin çocuk sahibi olmana engel olabilir" dedi. "Venoz yetmezlği" kelimesini ilk defa orda duyup korkmuştum. Sonrasında hemen bir kalp damar cerrahına gözükmek için kalp damar hastanesine gittim, doktor benimle dalga geçer gibi "aspirin iç" dedi. Bu hastalık için gezmekten usandım. iyice araştırma yapıp Prof. Dr. Ahmet Akgül ' ün ismine ulaştım ........ hastanesinde hizmet verdiğini öğrenip, kendisinden randevu almaya çalışıp almayınca müsait olan başka bir doktora randevu aldım, bana ameliyat olmam gerektiği söylendi. Etrafımdaki herkes sonuç olarak varis ameliyatı bu doktor da bu ameliyatı yapabiliyor niye olmuyorsun dedi haklı olarak, onlarda venoz yetmezligi kelimesini ilk kez duymuştu. Fakat Ahmet beyin sitesinde yer alan yazılardan (hastanın venöz yetmezligi varsa sıradan bir varis ameliyatının ise yaramayıp tekrar edeceğini, varisli damarın çıkarıp alınmasının yanlış bir uygulama olduğunu anladım) ve Ahmet bey bana bir kağıt üzerin de venöz yetmezliğinin ne demek olduğunu, nasıl bir ameliyat olmam gerektiğini anlattı. Bu aşamadan sonra bende bütün aileme kağıt kalem üzerinde Ahmet beyin anlattığını aktardım ve Benim olmam gereken ameliyat bu. Bu ameliyatı yapacak Ahmet bey dışında bir doktor yok ya Prof. Dr. Ahmet beye ameliyat olacağım yada başka bir doktora ameliyat olmam dedim. Bu süreçte etrafımdaki herkese karşı savaş verdim ve onların da benim kadar teorik bilgisi oldu :) ve Prof. Dr. Ahmet bey sonsuz teşekkürlerimi sunarım bu kadar zamandır artık çare aramaktan yorulduğum rahatsızlığımdan kurtardı beni.  Çok başarılı bir ameliyat geçirdim. Allah razı olsun hocam dan eline emeğine sağlık. Bundan sonra ki hayatımda herhangi bir kalp ya da damar hastalığı için kapısı çalınacak tek isimdir benim için hasta ziyaretine gelen herkese bunu söyledim İstanbul da bulabileceğiniz onun üzerine bir Profesör yok diyorum. Tekrar çok teşekkür ederim kendisine, ilgisine, emeğine.

Yeliz Akarsu Şenocak

AHMET AKGÜL TEKNİĞİ diye bir yazı gördüm araştırdım

Merhabalar Hocam 

Uzun yıllardır varis ağrısı çekiyordum. Bunun için bir çok doktora gittim bir çok doppler çekindim her önerilen doktora gittim ilaç verdiler varis çorabı kullan dediler 6 ay sonra gel tekrar bakalım dediler aynen söylediklerini yaptım gittim yine ilaca devam et dediler bacağımdaki ağrılar hala devam ediyordu. Bu arada gittiğimiz doktorların standart kelimesi 'ilaç kullan çorap giy ama iyileşme şansı yok böle yaşıyacaksın. ' çok üzülüyordum . Ameliyat çözüm değil dediler. Ameliyat olursan iyileşemezsin dediler bacakların şişer yürüyemezsin dediler ben de korktum tabi. Araştırma hastanelerine de gittim özel hastanelere de gittim bir çözüm bulamadım. Bir özel hastane 2.000 tl getir varisli damarları donduralım dediler bana mantıklı gelmedi ve kabul etmedim. Varis çoraplarının en pahalısını aldım ağrılarım devam etti. 
 
Sonra internetten varis doktorlarını kızımla birlikte araştırmaya başladım. AHMET AKGÜL TEKNİĞİ diye bir yazı gördüm araştırdım. Sonra hocamı arayıp randevu aldım ve gittim . Muayene için odasına girdiğimizde pozitif gülen bir yüz bizi karşıladı muayene etti diğer hastanelerde çekindiğimiz dopplerlere baktı eksiklerini söyledi. Benim hastamsınız doğru yere geldiniz dedi. Güven veren mütevazi bir doktordu. Sonra beyaz tahtaya varis nasıl oluşuyor venöz yetmezlik nedir bacaklarda kaçak nasıl oluyor hepsini anlattı. Bu arada gittiğim her doktor bacağıma uzaktan bakıp hımm tamam dedi dokunmadı bile. Ahmet hocam varislerime baktı ilgilendi ilk defa yakından muayene eden bir doktor gördüm. Sonra görüntüleme merkezinde dopplerimi çektirdim çok ilgilendiler. Doppler sonucuma göre tekrar muayeneye gittim ahmet hocam bacağımdaki damarları tekrar tahtaya çizdi nerelerde kaçak var hepsini anlattı. Ameliyat günü alıp ameliyatımı oldum. Çok başarılı bir ameliyat geçirdim. Gayet güler yüzlü bir ekibi var her konuda yardımcı oldular. Evimiz 5. kat nasıl çıkıcam diye düşünüyodum ama ameliyatın ertesi günü hastaneden yürüyerek gayet rahat 5. kat olan evime yürüyerek çıktım. 2 ay oldu ameliyat olalı ama ağrılarım kramplarım bacağımdaki yük kalktı çok şükür. Sizin gibi bir doktora geldiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Beni bu hastalıktan kurtardınız ALLAH' ın izniyle.
 
Ahmet hocama ne kadar teşekkür etsem az. ALLAH razı olsun sizden. Elleriniz dert görmesin. Her şey gönlünüzce olsun inşallah. Başarılarınızın devamını dilerim. 
Bütün varis hastalarına tavsiyem hiç korkmadan gönül rahatlığıyla Ahmet hocama muayene olsunlar kesinlikle pişman olmayacaklar.Size çok çok teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılarımı sunarım.    
 
Tenzile ŞİMŞEK 

Varis İç Varis Venöz Yetmezlik Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız

Varis hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.