DOĞUM LEKESİ ZANNEDİLMİŞTİ

Şuan 17 yaşındayım. Doğuştan Klippel Trenaunay Weber hastasıyım. Ben küçükken ailem beni sürekli doktorlara götürmüşler. Hiçbir şeyi yok bununla yaşamayı öğrenmeli dendi. Doğum lekesi zannedildi.

Vücudumun sağ tarafı Komple Kılcal damar lekeleriyle kaplıydı. Ergenliğe girdiğim sırada sağ bacağımda incelme oldu.

Tekrar hastaneye gittik ve araştırıp Klippel hastası olduğumu iSTANBUL GETAM’da öğrendim. Prof. Dr. Ahmet Akgül’ü ailem buldu ve muayeneye geldim. Ahmet Bey tedavimin olduğu ve ameliyat edebileceğini söyledi. Ben şimdi ameliyat oldum. Tam iki ameliyattan sonra sağ bacağım artık normal asimetriğe sahip ve rengi açıldı. Şimdi Lazer olacağım. Ben de artık tüm genç kızlar gibi etek giyebileceğim. Eskiden asla giyemezdim ama Prof. Dr. Ahmet Akgül’e sonsuz teşekkür ederim. Beni o kurtardı bu dertten umarım tüm hastalar da benim gibi bir şifa bulur.

Dogum lekesi mi Klippel Sendromu mu


Dogum lekesi mi Klippel Sendromu mu 3

KLİPPEL HASTALIĞINA ÇARE BULDUM

Sevgili Hocam Prof Dr Ahmet Akgül, size ve ekibinize çok teşekkür ediyorum. Daha önce 2 sefer ameliyat olmama rağmen Klippel hastalığıma çare bulamadılar. Şu an ağrılarımdan kurtulmuş, rahat bir şekilde hayatıma devam etmemein mutluluğunu yaşamaktayım ve bu mutluluğumu çok değerli bir insan olarak size borçluyum.

Saygılarımla

Klippel hastaligina care

Klippel hastaligina care 2

KLİPPEL AMELİYATI

Merhaba. Doğuştan Klippel Trenaunay Sendromum bulunmaktadır. Hastalığım ile İlgili 14 yıldır bir çok tedavi şekli uygulandığı halde bacağımdaki şişlikler ve şiddetli ağrılarım azalmamıştı. Hastalığım ile ilgili araştırma yaptığım sırada Ahmet Akgül hocanın başarılarını duydum. Yapmış olduğu operasyon ile yıllardır çekmiş olduğum şiddetli ağrılarım sonra erdi. Güler yüzlü, son derece ilgili ve çok tecrübeli olan Ahmet Akgül hocayı herkese tavsiye ederim. Ahmet hoca ve ekibine çok teşekkür ederim.

Klippel Syndrome Treatment and Surgery 6

Klippel sendromu ameliyati 6
DANİMARKA'DAN KLIPPEL SYNDROME

“İyi ki varsın TRABZONLU”
Merhabalar diyerek satırlarıma başlamak istiyorum öncelikle sayın Ahmet beye ve ekibine teşekkür ediyorum.
Bizim problemimiz yani oğlumun hastalığı doğuştan tek kolunun büyüklüğüydü. Sağ kolu sol koluna oranla 10 cm daha büyüktü ve kitle vardı. 17 yıl boyunca Danimarkada ve Türkiyede bir teşhis konulamadı.
2016 yılında lenfödem olduğu teşhisine varıldı bizi1,5 yıl boyunca Danimarkada bir hastaneye yönlendirdiler ve orada tedaviye başlanıldı yalnız 01.12.18 tarihinde lenfödem değil “Klippel syndrom” olduğu kanısına varıldı. Ve orada ve Avrupada bu hastalığın bir tedavisi olmadığı onunla yaşamayı öğrenmesini bildirdiler. O gün orada dünya başıma yıkılmıştı. Oradan çaresiz bir şekilde eve geldim ve hemen bu hastalığın adını yazıp internette araştırmaya başladım ilk karşıma Ahmet beyin adı çıktı ve araştırdım okudum buldum dedim ve ilk işim sabah aramak oldu ve randevumu alıp İstanbula geldik ve tedavi süremiz başladı. Ve burası doğru adresti amaliyatla kolundaki 10 cm lik kitleyi aldı şimdiden çok rahatladı oğlum ve bu ameliyat çok riskliydi danimarkada bu kitle alındığı takdirde kanamanın durmayacağını hastayı kaybedebileceklerini söyledi. Lakin Ahmet bey çok başarılı bir operasyon gerçekleştirdi ve hiç kanama olmadı.
Şu anda ameliyatımızın 6. Günü ve oğlum moral olarak ta çok rahatladı koluna bakıp seviniyor. Eski resimlerine bakıp ne kadar fark var diyor. Ahmet beye minnet borçluyuz oğlumu ve bizi bu kadar sevindirdiği ve yavrumu sağlığına kavuşturduğu için. Ayrıca o kadar içten samimi bir dr. Görmedim. Ameliyat sonrası bizimle oturup çay içip ameliyat hakkında bilgi verdi ve resim gösterdi. Ben hiçbir yerde bir prof’un böyle yaptığını görmedim. Takdire şayan hareketleri var. Tedavileri süper, herkese tavsiye ederim ve Çevremde hocanın dalında hastalığı olan herkese tavsiye edicem.
İyiki varsın TRABZONLU….
Saygılar ...AİLESİ
Danimarka

Klippel syndromeDOĞUŞTAN GELEN BACAK ŞİŞLİĞİ VE KLİPPEL SENDROMU

bacaklarda_klippel_sendromu.jpg klippel_sendromu_bacak_sisligi_tedavisi.jpg


Değerli Hocamıza,

Oğlum 19 yaşında doğuştan KLEPPEL sendromu var. Bacaklarında damar genişliğiyle doğdu. Bebekliğinden beri varis çorabı giyiyor. Gittiğimiz her doktor bu sendromu tanımıyordu çoğunlukla tedavisi olmadığı söylenmiştir. Taki acaba bir gelişme varmı diye internete bakana kadar. Mart ayında kendisiyle tanıştık ayın sonunda bir ameliyat Haziran başında da ikinci bir tamamlama ameliyatı geçirdi. Çok şükür konusunun ehli, kendine güvenen artık usta olmuş, insancıl, samimi, babacan bir doktorla tanışmış olduk.

Bu sendroma sahip kişilerin hocamıza tedavi olmalarını tavsiye ederim.

Kendisine başarılar dileriz.

Saygılarımızla her şey gönlünüzce olsun.

Mine Öztekin

KLİPPEL SENDROMU SONUCU KOLUNDA YÜRÜRKEN ŞİDDETLİ AĞRI VE ŞİŞLİK OLAN HASTANIN AMELİYATTA YAPILAN BAŞARILI VENÖZ KAPAK ONARIMI VE KLİPPEL SENDROMUNUN EN İYİ TEDAVİSİ 

Değerli Ahmet Hocamız.

Kıymetli varlığımız evladımız, sizin ve değerli ekibinizin ilgi ve alakası sayesinde şifa buldu. Yaptığınız ameliyatla kızımız sağlığına kavuştu. Kolundaki damar rahatsızlığı için böyle böyle yaşayacak denmesine rağmen bize umut oldunuz. Hayatımızın en büyük mutluluğunu sayenizde yaşadık. Bir şifacı bulunur elbet dediniz, kızımızın şifa bulmasına sebep oldunuz. Allah sizi ailenize ve milletimize bağışlasın.

TAMER, NURAN TÜMER 

klippel_sendromu_ameliyat_sonras_hasta_tesekkuru.pngklippel_sendromu_venoz_kapak_ameliyat.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 


TEDAVİSİ İMKANSIZ, BÖYLE YAŞAMAYA ALIŞ DENİLEN KLİPPEL SENDROMU HASTAMIZIN BAŞARILI AMELİYATI VE SONUCU 

  k3.jpgk1.jpg
Mayıs ayında varis şikayetinden dolayı hastaneye gittim. Sözde basit bir muayene idi. Ama doktorun iç varis olduğunu ameliyat olamayacağımı, bununla yaşamam gerektiğini hatta daha ileri gidip bacağımın kesilebilme olasılığının olduğunu söylemesi üzerine resmen dünyam yıkıldı. Hayattan soğudum. Ama hastalığı veren rabbimin safi ismi hürmetine bir şifacı vereceğini de biliyordum. Ve bu bilinçle araştırmaya başladım. Araştırdıkça aslında hastalığımın başka bir şey olduğunu öğrendim. Klippel Trenaunay Sendromu çoğu kişinin bilmediği nadir ve zor bir hastalık. Normal venöz yetmezlik ameliyatını yapmakta zorlanan doktorlar Klippel işin içine girince (gerçi sendromu bilemediler) tedavi mucizelere kaldı denildi. Ve işte o mucize Ahmet Akgül hocam olarak karşıma çıktı. Tedirgin olarak geldiğim muayene de çok sıcak, sevecen, anlayışlı ve işinde uzman birisiyle karşılaştım. Hemen bir tedavi haritası çıkardı ve ertesi günü ameliyatımı gerçekleştirdi. Ameliyattan bir gün sonra günlük hayatıma geri döndüm. Ne bir ağrı, ne bir şikayet hepsinden öte psikolojik olarak da rahatlamıştım. Buradan Klippel Trenaunay Sendromu ve Derin Venöz yetmezlik sorunu yaşayanlara diyorum ki bu hastalıkların tedavisi var. Tedavicisinin adı da Ahmet Akgül. Boşuna zaman kaybetmeyin doğru adreste doğru kişiye tedavi olun.

Hocam iyi ki varsınız, iyi ki sizi tanımışım. Her şey için çok teşekkür ederim. Rabbim yolunuzu açık etsin.

Meltem Çağlar

KOLDA GÖRÜLEN KLİPPEL SENDROMU

klippel_sendromu_ve_kol_sisligi.jpg kolda_gorulen_klippel_sendromu.jpg 
Merhaba ben Osman Büyükarslan doğuştan sağ kolumda şişlikler vardı, bu zamana kadar 26 yıldır 4 kez ameliyat ve 1 kez köpük tedavisi oldum. Hangi doktora gittiysem bu kolunla bu şekilde yaşamaya alışmalısın dediler. Ben ise bu kolumla bu şekilde yaşamaya Ahmet Akgül Hocamı tanıyıncaya kadar alışmıştım. Bu zamana kadar konulan teşhislerin Ahmet Hocam farklısını söyleyip iyi olacağımı söyledi. Ameliyatımın üzerinden henüz 2 hafta geçmesine rağmen 26 yıllık sağ kolumun yükünü üzerinden aldın ya, bir şifacı bulunur elbet deyip şifamı bulmaya yardım ettin ya Rabbim senin, ailenin ve o güzel ekibinin her iki cihanda da yardımcısı olsun. Hocam siz Allah'ın insanlara bir lütfusunuz. Bu arada sizinle tanışmamıza vesile olan akrabamız Tamer- Nuran Tüme ailesinden de Allah razı olsun.

Saygılarımla                                                                      

Osman Büyükarslan

VARİSLERLE YAŞAMAYA ALIŞAMAM 

sez.jpg


Ben Selma Sezer 77 doğumlu , 30 senedir varisleri ile mücadele eden bir çok Kalp Damarcıya gidip çare - çözüm arayan defalarca ameliyat ve tedavi olan bir birey ... 
Sonuç : Elde var koskocaman  bir sıfır 👎
Tanı : Geçici rahatlatılır ama Tedavi edilemez "varislerinle yaşamaya alış" . Şu ilaçları ölene dek kullan ! Ölmezsen bi ara bir daha keser Biçer ölü damarları alırız , 2 seneye kalmaz tekrar damarlar ürer . Böyle yaşamaya Alış alış çaresi Yok! 
Oysaki tüm bu olumsuzluklara rağmen Hiç bir zaman kabullenmedim hastalığımı :) #birşifacıbulunurelbet dedim ve hep araştırmalarıma devam ettım . 
Benim çok net bir huyum vardır :) Bir konuda çok eminsem ve çok inanmışsam (imkansız gibi görünsede mevzu ) üzerine gider irdeler araştırmama devam ederim . 
Bazen çok geç yakalarım 
Bazen çok erken 
Prof . Dr @ahmetakgül gizliden gizliye sessizce takip ettiğim ve hatta hastaları İle iletişime geçip tedavileri hakkında bilgi aldığım bir dev yürek ❤ Hastalığım hususunda olumsuzluklardan beni sıyırıp alan kısacası beni duygularımı kontrol altına alarak neredeyse NİRVANA noktasına ulaştıran bir 👆DEHA AHMET HOCAM CAN HOCAM .. 
Nakış gibi işleyeceği bir hikayeyim  ben , altın kasnakta pırlantaları İle işleyeceği bir hikaye :) 
Hocamla yolumuz belli rotasını çizdiği ,haritasını çıkardığı ,bilinçli bir yolculuğun kahramanlarıyız biz . 
Enerjimiz , motivasyonumuz el ele verişimiz 30 yıllık acıyı silip süpürecek . 
10 gün önce ilk pırlantalarını serpiştirdi bacağıma ... bu gün ise kontrol İle ilk operasyonun ne kadar başarılı olduğunu gördük . Müthiş iyiyim , bacağımın daha da güçlendiğini hissediyorum ve ağrılarım dindi . 
Şükür 🙏 Allah'a şükür 🙏 hocama şükür 🙏 
Bunca derinden anlatışımın var elbette bir sebebi ! 
Benim gibi venöz yetmezliği - varisi olanlar soruyorum size ? Canınız değerli mi sizin için ? Yap boz gibi denemelere ayıracak çok mu zamanınız var ? 
Hayır ! Can'ım kıymetlidir , zamanımda önemlidir diyorsanız .. dünyada ulaşabileceğiniz tek bir adres tek bir çözüm noktanız var Prof . Dr Ahmet Akgül . 
Tüm kalbimle size bildiririm ki ; " o "Allah'ın bir lütfu 🙏❤ benim kurtarıcım . 
Sizin neden olmasın :) 
İnsana ,insanlığa, duygulara değer veren kalbi yufka kalbi temiz, tanıdığım en egosuz insan . 
Yolculuğumda beni hiç bırakmayan , taki kızımın dünyaya gelmesine sebep olmakla başlayıp beni acılarımdan kurtaran can doktoruma sonsuz kere teşekkürler 😊 Rabbim seni korusun , seni evladına , eşine , anne babana VE bizlere bağışlasın , ayağına taş değdirmesin inşaAllah 🙏    
Selma SEZER 

ARTIK BACAKLARIM MOR DEĞİL, BEMBEYAZ

varis_corabi_1.pngvaris_corabi_2.png


Değerli Ahmet Hocam,

Büyük korkularla senelerdir çektiğim zorluk ve morluklarla size başvurdum. Sizin beni yönlendirmenizle önce ameliyata ikna oldum. Çünkü sadece bir doktor değil, çok da güzel bir insansınız. Ameliyat gecesi yürüyeceğimi söylediğinizde, gerçekten hiç inanmamıştım. Ama o gece en çok yaptığım şey yürümek oldu. Artık bembeyaz bacaklarım var, sinek ısırığı kadar ameliyat yaralarım var. Operasyon geçirdiğime başkalarının inanmamasına neden oluyor.  Mutluyum, özgürüm umutluyum. Elinize sağlık. Allah sizin de karşınıza zor işleri kolaylaştıran biri çıkarsın. Sevgilerimle.

KLİPPEL HASTASI OLDUĞUMU ÖĞRENDİM

klippel_sendromu_ameliyati_ve_en_iyi_tedavisi.jpg


Sevgili Ahmet Hocam.

10 yıldır normal varis olarak bildiğim hastalığımın aslında klippel vakası olduğunu 4 ay önce öğrendim. Bunu üzerine sizi bulup geldim. 12 gün önce ameliyat oldum ve şuan iyiyim. Ellerinize sağlık inşallah daha iyi olacağım.

Sevgiler

Dilek YAŞLAR

KLİPPEL TRENAUNAY SENDROMU TEDAVİSİ

klippel_trenaunay_sendromu_tedavisi.png 

klippel_sendromu_tedavisi_ve_ameliyati.png


26 yaşındayım ve doğuştan Klippel hastasıyım. Bu yaşıma kadar hastalığımın asla tedavisi olmadığını ve hayatım boyunca böyle yaşamam gerektiğini belki onlarca kez duydum. 19 Mayıs 2018 tarihinde hayatımın dönüm noktası yaşayabileceğim aklımın ucundan geçmezken Ahmet hocayla kesişen yolum sayesinde oldukça iyi ve sağlıklıyım. Geçirdiğim ameliyatımın 10. Günündeyim ve her sabah uyandığımda başlayan bacak ağrım 10 gündür yok. "Bir Şifacı Bulunur Elbet"  bu söze inanın. Tedavi sürecimin zor olabileceğini düşündükçe her şeyin üstesinden kolaylıkla gelen değerli Doktorum ve güzel ekibine sonsuz teşekkür ederim. Hepinizi çok sevdim. Ellerinize sağlık. 

KLİPPEL SENDROMUNDA BACAK VARİSİ

Varis hastaligi
"Hoca" isminin tam karşılığısınız. 15 yıldan beri çektiğim varis hastalığımdan kurtardınız. Size çok teşekkür ederim. Başta siz olmak üzere güler yüzlü ekibinize teşekkür ederim.

Varis İç Varis Venöz Yetmezlik Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız

Varis hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.