EN İYİ DOKTORLARIN YETİŞMESİ DİLEĞİYLE

Varis 2
14 yaşında varislerim çıkmaya başladı. 24 yaşında devlet hastanesinde kapak tedavisi yaptırdım. Varislerim hem düzelmedi hem de daha beter bir görüntüye sahip oldu. Doktor kendi kendine geçer deyip geçiştirdi. İkimiz de (aslında) geçmeyeceğimi biliyorduk. Beter eden bir doktora tekrardan sağlığımı emanet edemezdim zaten. Hamilelikten sonra ise her yerde varisler hızla çıkmaya başladı. Artık görüntü olarak iyice rahatsız etmeye başladı. Son bir sene de ise bacağımda bir ağırlık hissi vardı. En sonunda doktora tekrar gittim ultrasyon sonucunda iç varis ve kapakçık yetmezliği çıktı. Ben de artık görüntüyü geçtim iç varisler için endişelenmeye başladım grade 4 ve grade 3’ün altında yoktu çünkü.

İnternetten hocamızı araştırdım. Bir sürü makale okudum, videolar seyrettim en akla mantığa yatan Ahmet Hoca’nınkiler oldu. Bu yüzden ona geldim ve sol bacağımdan ameliyat oldum. Hem iç hem dış varisi düzeltti. Şu an bacağımda bir ağırlık hissi yok. Yolda giderken bacağımı nereye koyacağım derdi de yok.

Emeği geçen herkese başta Ahmet Hoca’ya teşekkür ederim. Kendi gibi gözü kara doktorlar yetişmesi dileğiyle :)

VARİS HEM SAĞLIĞIMI HEM DE PSİKOLOJİMİ BOZDU

Varis 1
Varis şikayetlerim, bedenim kadar psikolojimi de etkilemeye başlamıştı. Uzun süre ayakta kalamıyordum, sevdiğim yürüyüşleri yapamıyordum, görsel açıdan rahatsız olduğum için de sanki bir kusurum vardı ve hep gizlemek istiyordum.
Gitmediğim doktor aramadığım "çare" kalmamıştı. Umudumun bittiği anda Ahmet Hocamı buldum. Onu gördüğüm an nereden bilebilirdim ki aradığım "çare" Ahmet Akgül'dü. Ufak bir operasyonla çözeriz dediği anki mutluluğum tarif edilemez.
Operasyonu mu oldum ve bitmek bilmeyen ağrılardan kurtuldum. Şimdi dilediğimce yürüyebiliyorum, Ayakta kalmaktan korkmuyorum. Ve artık kusur olarak gördüğüm bacağımı seviyorum. Ahmet hocamıza ne kadar teşekkür etsem az. Kendisine minnettarım. Bu cihanda ve diğer cihanda Dualarım her daim kendisiyle. Rabbim ayağınıza taş değdirmesin, yüreğine gam düşürmesin, gözünden yaş akıtmasın.
Saygı ve Sevgiyle

TÜRKİYE GAZETESİ YAZARINDAN "HERŞEY MÜKEMMELDİ"

metinerson.jpg


Gelin ata binmiş "Ya nasip" demiş. Benimkisi de aynen öyle oldu. Tatile çıkacağım diye izne ayrıldım. Biletimi aldım. Ziyaret edeceğim eşin dostun listesine varıncaya kadar her şey hazırdı. Gittiğimde kalacağım yerlerin planını dahi yapmıştım. Nasip değilmiş, olmadı; gidemedim. Gidemedim çünkü ameliyat oldum. Varis ameliyatı. Bizim gazetenin başarılı Sağlık Editörü Ziyneti Kocabıyık araştırmış ve Prof. Dr. Ahmet Akgül'ün varis konusunda uzman olduğunu, isabetli teşhis koyduğunu ve kendi geliştirdiği bir yöntemle kesin sonuç alan operasyon yaptığını söylemişti. Üstüne üstlük hasta kısa sürede ayağa kalkıyordu. Benim gibi hiç operasyon geçirmemiş ve biraz da korkak biri için iyi haberdi bu. Referans sağlamdı ve bu fırsatı değerlendirmeliydim. Araya ramazan girdi, sıcakları bahane ettim ve birkaç ay erteledim yine de. Korkaklığımın da etkisi vardı tabii.

Cesaretimi toplayıp gittiğimde Prof. Akgül "Hemen yapalım" dedi. Kafamı ellerimin arasına alıp "sağlık mı, tatil mi" diye düşündüm. "Sağlık" daha ağır bastı ve "Peki" dedim. "Peki, yapalım." Tatil bir yere kaçmıyordu ya; nasıl olsa yapardım. Bütün programlarımı iptal edip dosdoğru Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gittim. 

Bilateral (iki taraflı) bir operasyon tatbik edildi ve bir gece kalıp sapasağlam taburcu edildim. Prof. Dr. Ahmet Akgül ve Asistan Doktor Mehmet Atay başta olmak üzere tüm ekibine teşekkür ederim. Kısa sürede sağlığıma kavuştum ve bacak ağrılarından kurtuldum.

Sadi Konuk Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Gökhan Tolga Adaş ile Hastane Yöneticisi Doç Dr. Halil Alış'a da teşekkür ederim. Fabrika gibi işleyen bir hastane ve hızlı hizmet veriyor. Hijyenik şartlara riayet ediliyor. Hastaların fiziki olduğu kadar psikolojik rahatlığa kavuşmasına itina gösteriliyor. Bu başarılı yönetimlerinden dolayı kutlarım ayrıca. Her şey mükemmeldi.

VARİS AĞRILARI SON BULDU

neset2.jpg  


Değerli Ahmet Hocam sizi tanıdıktan sonra yaşamış olduğum uzun süreli varis ağrılarımın son bulması nedeniyle ciddi anlamda sağlığıma kavuşmanın sevincini yaşıyorum.
 
Varis şikayetleri olan hastaların ciddi anlamda sağlığına kavuşacağını kendi yaşamımla tanık olmam nedeniyle tüm varis sorunları yaşayanların Ahmet Hocamı tavsiye ediyorum, hocama da buradan sevgi ve saygılarımı sunar, sağlıklı bir yaşam temenni ederim. Ayrıca ameliyat sonrası sağlığına kavuşma sevinci yaşarken aynı zamanda Ahmet Hocama teşekkürlerimi sunarım.
 
Neşet 

Varis İç Varis Venöz Yetmezlik Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız

Varis hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.