VARİSLERLE HAMİLELİĞİM DÖNEMİNDE TANIŞTIM

Saygıdeğer Ahmet Hocam,

Varis ağrılarımla ilk 25 yaşımda hamileliğimde tanıştım!! Belki daha önce de vardı… Ardından iki hamilelik daha yaşadım. Son hamileliğimde erken doğum yapmak için dua ettim. Ağrılarım çok fazla artmıştı.

Yani 22 yıllık ağrılarımdan önce Allah’ın sonra sizin sayenizde kurtuldum. Henüz ameliyatın üzerinden 12 gün geçmesine rağmen çok çok rahatladığımı hissediyorum.

Sizinle tanışmamıza vesile olan arkadaşımdan, eşinizden ve özellikle sizden Allah razı olsun.

Varisli bacak agrilari 3BİLDİKLERİMİN ÇOĞU YANLIŞMIŞ

24 yaşındayım. İki yıldır iç varis hastalığım vardı. Pek çok hastaneye ve doktora gittim. Her seferinde bir çözümü olmadığını, ömür boyu bununla yaşaman gerektiğini söylediler. Üstelik ilerlememesi için de hep çok dikkat etmeliydim. Acı yemem bile sorun olacaktı. Tüm sağlıklı beslenme ve hareket etme gerçekleri kabullendikten sonra varis çorabı gerçeğiyle de yüzleşmem gerekiyordu. Artık her gün ömür boyu orta basınçlı varis çorabı giyecektim. 24 yaşında her gün diz altı varis çorabı giymek zaten büyük bir dram idı ama yine de denedim, giymem tam 15 dakika sürdü. Bunun üstüne hemen bilgisayarın başına geçtim ve çok küçük bir araştırma ile Ahmet hocayı buldum. Bildiklerim yanlışmış ve ömür boyu bununla yaşamam gerekmiyormuş. Hayatımın kalan ortalama 50 yılı için çok büyük bir umut oldu. Muayeneden itibaren her şey sorunsuz ilerledi, ameliyat oldum. Tüm bu süreçteki mutluluğumu kelimelerle anlatamam. Tam anlamıyla hayatımın kalanı için büyük bir şans kazandım. Artık sürekli hasta olduğumu düşünmeme ve buna göre davranmana gerek kalmadı, koşarken de çok daha rahat olacağım. Ahmet hoca’ya ve tüm ekibine sonsuz teşekkürler ve sevgiler.

Ic varis tedavisi 13

Ic Varis Hastaligi Tedavisi 12

BACAKTA VARİS AMELİYATI

derin_ven_tikanikligi_en_iyi_ameliyati.jpgderin_ven_tikanikligi_en_iyi_ameliyati_2.jpg


Üç yıl önce bacaklarımda kaşıntı iğnelenme başladı, sonra kıramp girmeye başladı. Doktora gittim bana eklem yerlerinde yağı bitmiş onun için kemikler birbirine sürtüyor dedi ilaç yazdı beş altı ay kullandım sonra başka doktora gittim oda dizde görülen varis damarları alacam üç beş sene rahatlatır seni dedi. Ameliyata gireceğim zaman vazgeçtim internette araştırdım görünen damarların alınması iyi olmaz deniyordu tekrarlarmış Doktor Ahmet Akgül hocayla tanışıp görüştüm benim bacaklarda Venüs olduğunu toplar damarlarda kapacıkların bozuk olduğunu yukarıya gidecek kanı aşağıya kaçırdığını söyledi en doğrusu kapakçıkları düzeltmek olduğunu söyledi ameliyat oldum şimdi çok iyiyim inşallah daha da iyi olacak yaşadıkça bu dertten kurtulmuş olacağım.

C. K.

Bakırköy' ün Dr House'una

  house2.jpg
Sayın Profesör Doktor Ahmet Akgül,
 
Sizi yıllar önce televizyondaki bir sağlık programında izlemiştim. Mankenlerde de varis olur demiştiniz, haklıydınız varisim vardı ama size gelmedim. Zaten yaptığım en büyük hata da bu idi. Manken arkadaşlarıma sorunumu yani bacağımda dizimin arkasındaki yeşil mavi kılcal damarları gösterdim. Onlarda Bakırköy e niye gidiyorsun, Nişantaşın a gitsene dediler. Orada da bir profesör varmış, ona git dediler.
 
Zaten senin varisin yok yalnızca birkaç kılcal damar var diz arkasında dediler. Bende gittim, keşke gitmez olaydım. Hoca şikayetimi sordu, gösterdim ve hemen iğne ve lazer tedavisi yapalım dedi ve yaptırdık, tabii ki birsürü de para verdim. Kontrole gel dedi, kontrol için de para aldı 1 ay sonra. İğne yaptığı yerler mor, lazer yaptığı yerlerde beyazlamıştı. Ben mankenim, bacaklarım pürüzsüz olmalı derken bacağım iyice mahvoldu. Keşke diz arkasındaki birkaç yeşil mavi damarla kalsaymışım. Artık dizimin arkasında iğne yapılan yerler acıyor ve mosmor. 3. kez kontrole gittiğimde bana topuklu giyme dedi. Ben zaten mesleğim topuklu giymek. İlk muayenede ise bana topuklu giyebilirsin, mesleğini rahatça yapabilirsin demişti.
 
O gece bacağımda korkunç bir kramp oldu, bacağım şişti ve hemen acil servise gittik, yapılan muayene ve dopler ultrasonda sağ bacak damarımın iltihaplandığını ve tromboflebit olduğunu söylediler. Tekrar nişantaşına gittim, hoca ilgilenmedi bile hatta istersen paranı geri veririm bile dedi. Almadım tabii ama onu şikayet ettim. İsmini vermek istemiyorum çünkü sitenize koymazsınız, ben ise başımdan geçenlerin şifa arayan herkese ders olsun istiyorum. Sonra bir devlet hastanesi doktoru bana Florya da bir adres verdi, o hocaya git dedi, gittim yine bacağıma şöyle bir baktılar ve ilaç ve varis çorabı verdiler. Estetikten geçtim bari bacağıma birşey olmasın akciğerime pıhtı gitmesin diye bu sefer hocanın her dediğini yaptım ama yine sonuç yok. 
 
 
 
İşte o dönemde aylar önce izlediğim siz aklıma geldiniz. Birde Bakırköye gidiyim Ahmet Akgül hocayı göreyim dedim. Hastaya yaklaşımı, dinlemesi, ilgilenmesi son derece süper bir hocaydınız. Doppler sonucuna baktınız ve bir kez daha kendiniz yaptınız. Meğer bende iç varis varmış Kapakta reflü oluyormuş, önce çok küçük bir kasık kesisi ile işlem yaptınız ve ardından estetik ve kozmetik işlemler. Hocam sizin sayenizde tekrar manken oldum. Teşekkürler
Defilelerime beklerim

Varisli Manken :)

Varis İç Varis Venöz Yetmezlik Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız

Varis hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.