AMELİYAT SONRASI BACAKTA LENFÖDEM

Merhabalar, ben Samsun’dan geldim. Kalp ameliyatı sonrası bacağımda ve ayağımda şişlik oluştu. Samsun’da Lenfödemin tedavisi yok denildi. Araştırmalarım sonucunda Ahmet Akgül hocamızı buldum. Gösterdiği ilgi alakadan çok memnun kaldım.

Kafamda oluşan tüm sorularıma cevap verdi. Yapılan tedaviler sonucunda bacağımdaki ve ayağımdaki şişlik indi. Tedavi öncesi ve sonrası ilginiz sayesinde güvenilir ellerde olduğumu hissettim.

Ahmet hocama ve ekibine çok teşekkür ederim.

Lenfodem hastaligi tedavisi var mi 9

Ameliyat sonrasi lenfodem 3

İYİ Kİ VARSIN TRABZON'LU

“İyi ki varsın TRABZONLU”
Merhabalar diyerek satırlarıma başlamak istiyorum öncelikle sayın Ahmet beye ve ekibine teşekkür ediyorum.
Bizim problemimiz yani oğlumun hastalığı doğuştan tek kolunun büyüklüğüydü. Sağ kolu sol koluna oranla 10 cm daha büyüktü ve kitle vardı. 17 yıl boyunca Danimarka'da ve Türkiye'de bir teşhis konulamadı.
2016 yılında lenfödem olduğu teşhisine varıldı bizi1,5 yıl boyunca Danimarkada bir hastaneye yönlendirdiler ve orada tedaviye başlanıldı yalnız 01.12.18 tarihinde lenfödem değil “Klippel syndrom” olduğu kanısına varıldı. Ve orada ve Avrupa'da bu hastalığın bir tedavisi olmadığı onunla yaşamayı öğrenmesini bildirdiler. O gün orada dünya başıma yıkılmıştı. Oradan çaresiz bir şekilde eve geldim ve hemen bu hastalığın adını yazıp internette araştırmaya başladım ilk karşıma Ahmet beyin adı çıktı ve araştırdım okudum buldum dedim ve ilk işim sabah aramak oldu ve randevumu alıp İstanbul'a geldik ve tedavi süremiz başladı. Ve burası doğru adresti ameliyatla kolundaki 10 cm lik kitleyi aldı şimdiden çok rahatladı oğlum ve bu ameliyat çok riskliydi Danimarka'da bu kitle alındığı takdirde kanamanın durmayacağını hastayı kaybedebileceklerini söyledi. Lakin Ahmet bey çok başarılı bir operasyon gerçekleştirdi ve hiç kanama olmadı.
Şu anda ameliyatımızın 6. Günü ve oğlum moral olarak ta çok rahatladı koluna bakıp seviniyor. Eski resimlerine bakıp ne kadar fark var diyor. Ahmet beye minnet borçluyuz oğlumu ve bizi bu kadar sevindirdiği ve yavrumu sağlığına kavuşturduğu için. Ayrıca o kadar içten samimi bir dr. Görmedim. Ameliyat sonrası bizimle oturup çay içip ameliyat hakkında bilgi verdi ve resim gösterdi. Ben hiçbir yerde bir prof’un böyle yaptığını görmedim. Takdire şayan hareketleri var. Tedavileri süper, herkese tavsiye ederim ve Çevremde hocanın dalında hastalığı olan herkese tavsiye edeceğim.
İyiki varsın TRABZONLU….
Saygılar ...AİLESİ
Danimarka
#birşifacıbulunurelbet #drahmetakgul #lipodem #lenfödem
#varis #kalp #aort #damar

İNANILMAZ İYİYİM

Ben .... Şu an inanılmaz iyiyim. Lipodem hastanız. 82 kilodan 65 kiloya geldim. En güzeli bacaklarım vücudumu taşımıyordu, 12 seans tedavi oldum, çok iyiyim. 2 adım atamayan, daha doğrusu ağrıdan yürüyemezdim. Şu an bacaklarım beni kendisi yürütüyor. Biraz da neden biliyor musunuz? Hocam mütevazı olamayacağım, pozitif enerjiniz, güzel yaklaşımınız benim yüzde elli iyileşme sebebim. Allah size sağlıklı güzel ömür eylesin. Bunu da Esra Hanım'da tedavinin yanında "hastalarım iletti" derseniz, mutlu olurum hocam.

Lipodem seansiYERE YANLIŞ BASMA ve KILCAL DAMAR DOLAŞIM BOZUKLUĞU

Bugün 31.12.2020. 24.11.2020 tarihinde başladığımız annemin tedavisinin sonuna geldik. İlk geldiğimizde ayaklarında ağrı ve yürüyememe şikayetlerimiz vardı, yapılan çekimlerde ana atar ve toplar damarların açık olduğu fakat kılcal damarlarda bir sıkıntı olduğu bize bildirildi. Vücuttan alınan kan ayaklarına ozonla beraber verildi ve yürüyüşlerimizde belli bir düzelme olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca ilk yapılan tedavide annemin aslında yıllardır yere yanlış bastığını da yapılan taban analizinde görmüş olduk. Bunun içinde uygun tabanlık yaptırıp artık onu kullanıyoruz. Belki de bu rahatsızların sebebi yanlış basmadan dolayı kılcal damarların normal düzenini bozup kan akışın olumsuz hale getirmişte olabilir diye düşünüyorum. Sonuçta tedavimizi yaptırdık. Bundan sonra beslenmemize dikkat eder. Düzenli yürüyüşler yaparsak bu sıkıntılarımızdan tamamı ile kurtulmuş olacağız. Bu süreçte bize yakın ilgi ve güler yüz gösteren başta hocamız Prof.Dr. Ahmet AKGÜL'e, asistan doktorlarımıza hemşirelerimize ve tüm çalışanlara teşekkür ediyorum.

Kilcal damar yetmezligi ve tikanikligi

Kilcal damar yetmezligi ve tikanikligi 1

İYİ Kİ DOĞDUNUZ

Asıl ben teşekkür ederim, sizin gibi değerli bir doktora denk gelmek zaten benim kurtuluşum olmuştu.
Ayakabılarım su içinde gezmek...
İlk defa yaşıyordum ve anlam veremiyordum.
Len ödem ne demek..
Onu da bilmiyordum.
Aylarca su içinde ayakkabı ile dolaşmak zordu.
Sizi tanıyana kadar.
Şuan yazarken bile ağlıyorum ama hastalarınızı görünce de kendimi onlara göre daha hafif ağrılı bulmuştum.
Allah yardımcıları olsun dediğim o kadar hastanıza denk geldim ki..
Ben, onların yanında gerçekten iyiydim.
Ama Allah’ın bir nimetisiniz. İyi ki doğdunuz, iyi ki varsınız Prof Dr Ahmet Akgül.

ALMANYA'DAN GELEN LENFÖDEM HASTASI

lenfodem_tedavisi_ve_ameliyati_1.jpglenfodem_tedavisi_ve_ameliyati_2.jpg


Sevgili okuyucular,

Hikayemi kısaca size aktarmak isterim. Bir sabah kalktığımda ayağım şişmişti. O an geçer diye pek de önemsememiştim. Aradan bir kaç gün geçmesine rağmen ayağımdaki şişlik bir türlü geçmedi. Kendim hemşireyim, bu yüzden, aklıma bin bir türlü hastalıklar da gelmiyor değildi. Almanya'da bir sürü doktorlara göründüm, kendimce de çok araştırmalar yapmıştım fakat istediğim, beklediğim yorum ve sonuçları alamadım. Son kaldı, "lenfödem" tanısı kondu. "Terapisi ömür boyu komprese eden çorap ve lenf cihazı" denildi. Tabi bu da beni pek de tatmin etmedi.

"Ölüm hariç her şeye çare vardır" diyerek araştırmaya başladım ve Ahmet Hocamın sayfasını buldum.

Bir sürü videolarını izleyerek onun muayenehanesine gelip onunla tanıştım.

Çok şükür çok da olumlu sonuçlar aldım.

Tıpta çareler tükenmez. Umudunuzu yitirmeyin. Rabbim onları başımızdan eksik etmesin. Her şey için teşekkür ederim. Hocam ve ekibine sevgilerimle.

İLK DEFA BİR DOKTORUN HASTASINA BÖYLE DAVRANDIĞINI GÖRDÜM

lenfodem_tedavisi_en_iyi_nerede.jpgLENFÖDEM TANISI VE TEŞHİSİ

16 yaşından beri sayısız doktor ve tedavi ile mücadele de bulundum. Bazı durumlarda umudumu kaybettiğim inancımı yitirdiğim anlar oldu.

BUNUNLA YAŞAMAYI öğreneceksin diyenler, tedavisi olmadığını belirtenler oldu.

39 yaşında Ahmet Bey’e geldiğimde doğru yerde olduğumu hastalığımın ne olduğunu…

Tanı ve tedavisinin olduğunu öğrendik. Şuan tedavi olmuş ve memnun ayrılmış bulunmaktayım.

AHMET AKGÜL ve Ekibine yaptıkları tedaviden dolayı teşekkür ediyorum….

Her zaman UMUT vardır….

Lenfodem tani ve teshisi 1

Lenfodem tani ve teshisi 2MERHABALAR

Kardeşim 5 senedir ayağında bir şişlikle yaşıyordu. Sayısız Hastaneye gitmemize rağmen teşhis bile konulmamıştı. En sonunda Lenf Ödem olduğunu öğrendik. Tüm umutlarımızı kaybettiğimiz biranda Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ü internetten gördüm ve gitmeye karar verdim. Yanına gittiğimizde bir öğretmen öğrencisine nasıl ders veriyorsa oda bize hastalığı öğrencisine nasıl ders veriyorsa hastalığı ve çözümünü o şekilde anlatıp bize umut aşıladı ve inançla tedaviye başladık. Tedavi süresi boyunca ekibi ile bizimle özel ilgilendi ilk defa bir doktorun hastaya böyle davrandığını gördüm ve güzel geçen tedavi sonunda kardeşim iyileşti. Hiçbir zaman umudunuzu kesmeyin çünkü "BİR ŞİFACI BULUNUR ELBET" sözünü aklınızdan çıkarmayın.

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'e yüreğimin en ücra köşesinden en derin duygularımla sevgilerimi, saygılarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum. 

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

LENFÖDEM HASTALIĞI ve LENFÖDEM TEDAVİSİ için ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız lütfen tıklayınız

LENFÖDEM TEDAVİSİ OLAN HASTALARIN yorumlarını görmek için lütfen tıklayınız  

İLETİŞİME geçmek ve RANDEVU almak için lütfen tıklayınız

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.