HALA İYİLER VAR

 

Değerli Doktorum Ahmet Bey,

Neler yazacağım kestiremiyorum ama ben de size bir mektup yazmak diğer hastalarınız gibi.

Öncelikle size çok ama çok teşekkür ederim.

Benim tekrardan hayata tutunmamı sağladığınız için.

Evet; eskiden de tutunuyordum ama artık tüm zorluklara daha farklı bir şekilde tutunuyorum; “UMUTLA, SEVİNÇLE ve İNANARAK”…

Bana bu duyguları kazandırdığınız için ve dünyada hala iyi insanların var olduğunu gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Siz hem bir şifacı, hem hastaların son umudu, hem de son şansısınız. Açıkçası sizin hastanız olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Çünkü sadece doktor-hasta ilişkisi/iletişimi göstermiyorsunuz. Yeri gelince abimiz, yeri gelince arkadaşımızda oluyorsunuz. Siz ve ekibiniz benim 2. Ailem oldunuz. (özellikle İlknur)

Bacağım için o kadar çok doktora gitmiştim ki, artık son 5 yıldır bana verdikleri hiçbir ilacı da kullanmadım, verdikleri varis çoraplarını da giymedim. Çünkü artık kabullenmiştim iyileşemeyeceğimi. Bu . Bu dünyadaki en kötü şeylerden biri kabullenmek ve beklemek. Hayatımın sonuna kadar böyle yaşayacağımı düşünüyordum. Ve hayatımın en güzel yıllarında etek, elbise, hatta bazen çorap bile giyememek , hep ayakkabıları 1-2 numara büyük almak o kadar zor ve sıkıntılıydı ki….

Hep arkadaşımın arkasından baktım. Onlar güzel güzel giyinirken ben onlara imrenirken ama giyememem bana bu dünyada verilmiş en büyük cezalardan biriydi. Umudumu kaybettiğim bu süre zarfında Mart 2020’de ansızın, içime doğan bir sesle en iyi lenfödem doktoru yazdım Google!a. O kadar çok umutsuzdum ki aramayı bile dalgaya olarak yaptığımı söyleyebilirim. Ben aslında yurt dışından bir doktor beklerken, Türkiye’de yaşayan bir doktor görmek beni o kadar çok şaşırtmıştı ki… açıkçası inanamadım. Daha sonra adınızı görünce hemen bakmak istedim. Çünkü “Ahmet Akgül” diyordu, ve “Ahmet” adı benim için önemliydi. Nedenini ise şöyle açıklayabilirim; Daha çok Alevi kültürüne dayanan bir inançla büyütüldüğüm için ve kültürümüzde “dede türbe” inançları da olduğu için önemliydi. Çünkü yaklaşık 7 yıl önce rüyamda “Çıplak Ahmet” ve “Deli Yusuf” adında 2 türbe dede gördüm.

3. kez yine geldi ve bacağıma 3 kez vurarak korkma korkma iyileşecek dedi. Size kabaca anlatıyorum rüyamı. Bu arada hatırlarsanız ameliyat bitiminde de sürekli Yusuf nerede? Diye sayıklıyordum. Çünkü yine ameliyattayken rüya gördüm ve rüyada “ Deli Yusuf” sizin yanınızdaydı, size yardımcı oluyordu. O yüzden adınız önemliydi ve sizin hakkınızda hemen araştırma yapmak istedim. Yorumları ve fotoğraflarınızı görür görmez ilk dediğim şey: “ Berivan bu senin son şansın, son umudun, her ne olursa olsun bu adamı ne yapıp edip bul” Sizi ve hastalıga bakış açımı o kadar çok merak etmiştim ki 12 yıllık hastalığım sürecinde en dikkatli izlediğim röportajlardan biri sizinkiydi.

Zaten en fazla 5-6 tane video izlemişimdir lenfödemle ilgili. Ondan sonra gönderilen hiçbir videoyu izleyemedim, izlemedim.

Daha fazla uzatıp, kafanızı şişirmek istemiyorum, zaten baya şişirdim. Beni bir rüya ve son şans, son umut getirdi size. Siz bana umut oldunuz. Ve bana en güzel şanslardan birini verdiniz. Size bunun için minnettarım. Her şey için çok ama çok teşekkür ederim.

“İYİ Kİ AMA İYİ Kİ VARSINIZ”

Ayağınıza taş değmesin. Sağlıcakla kalın

Berivan…..:)

 

 

Lenfodem ameliyati sonrasi sislik tedavisi 1


Lenfodem ameliyati sonrasi sislik tedavisi 2Lenfodem ameliyati sonrasi sislik tedavisi 3Lenfodem ameliyati sonrasi sislik tedavisi 4

 

GÜLER YÜZLÜ EKİP

Doktor beyi İnternet araştırmalarım sonucu buldum ve hasta yorumlarına istinaden randevu alarak kendisine görünmeye karar verdim. Randevu süreci ve sonrası dahil olmak üzere ekibin ilgi, alaka ve bilgilendirmesi gerçekten çok güzeldi.

Doktor bey gerçekten bilgili, güler yüzlü ve hastayı anlayarak işlemleri birebir anlata, teşhisi hastaya anlayacağı bir şekilde anlatan birisi. 3 günlük tedavim sonunda bacağımdaki ödemin azaldığını ve daha iyi hissettiğimi söylemeliyim. Doktor bey ve ekibine teşekkür ediyorum.

Bacakta odem ve agri 1

 

YENİDEN DOĞMUŞ GİBİ OLDUM

 

Ahmet Hocaya gelene kadar bir çok doktora gittim. Psikolojik olarak çökmüştüm ve Ahmet Hocayla tanıştım. Muayene oldum, verdiği tedavileri yerine getirdim. Sağlığıma kavuştum, kendimi yeni doğmuş gibi hissediyorum ve çok mutluyum. Kendisinden ve ekip arkadaşlarından Allah razı olsun.

 

 

Bacak ve sirt agrilari tedavisi ve doktoru 1

 

 

Bacak ve sirt agrilari tedavisi ve doktoru

 

YALNIZCA MASAJ VE BANDAJ YAPILMADI

Sevgili Ahmet Hocam;

1 senedir doktor doktor gezdim. Benden sonrası yok dediniz. Söylenenlerin tam aksine bir tedavi sürecine soktunuz.

Sizin ve ekibinizin eline, yüreğine sağlık. Lenfödem sadece bandajlanıp gönderilen bir süreç olmadı. Sosyal hayata beni kazandırdığınız için çok teşekkür ederim.

En iyi lenfodem doktoru kim 1

En iyi lenfodem doktoru kim 2

LENFÖDEM TEDAVİSİ

Lenf ödemi hastalığım 1999’dan beri ağrılı bir şekilde devam etmekteydi.
Doktorum Ahmet Akgül sayesinde ödemi atmış bulunmaktayım. Mesleğini başarıyla yapan sevgili Ahmet hocam ve ekibine çok teşekkür ederim. Başarılarının devamını dilerim.

Sevgi ve Saygılarımla

Lenfodem tedavisi 13

Lenfodem tedavisi 14

ASLA YÜRÜYEMEYECEĞİMİ DÜŞÜNÜYORDUM

Lenfodem tedavisi ve en iyi ameliyatEn iyi lenfodem tedavisi ve ameliyati
Ben bir Lenfödem hastasıymışım. Bunu bilmiyordum. Bir daha asla yürüyemeceğimi düşündüğüm bir sırada Ahmet hocamla tanıştık. Bana uygulanan özel tedaviler, masajlar, iğneler beni hayata geri döndürdü. İyi ki Ahmet Hocamla karşılaştık. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Şifayı hocamda buldum, kendisinden Allah razı olsun. Kendisine minnettarız. Hocam yolun, bahtın açık olsun. Ayaklarına taş değmesin.

BACAKTA ŞİŞLİK VE AĞRILAR

 

Uzun yıllardır bacağımdaki şişlik ve ağrılarla yaşıyordum. 10 yaşlarımdan beri gitmediğim doktor kalmamıştı. Nereye gitsek bir teşhis koyamıyorlardı ve bununla yaşamam gerektiğini söylüyorlardı.
Araştırmalarım sonucu karşıma Ahmet Bey çıktı ve hemen randevu aldık. Bacağımı görür görmez teşhisi koydu Klippel olduğumu söyledi. Tedavi sürecimi anlattı. İlk olarak ameliyat oldum ve aynı gün içinde yürümeye başladım. Ameliyattan sonra ağrılarım yok oldu. Lenfödem seanslarıyla da bacağımda incelmeler gerçekleşti.


Yıllardır çektiğim bu dertten beni kurtararak sağlığıma kavuşmamı sağlayan Ahmet Hocam’a ne kadar teşekkür etsem az.
Benim gibi bu hastalığı yaşayanlar gönül rahatlığıyla Ahmet Hoca’ya güvenebilir. Kendisi adeta bana bir şifacı oldu.

 

 

Klippel sendromu tedavisi en iyi nerede yapilir 3Klippel sendromu tedavisi en iyi nerede yapilir 2YERE YANLIŞ BASMA ve KILCAL DAMAR DOLAŞIM BOZUKLUĞU

Bugün 31.12.2020. 24.11.2020 tarihinde başladığımız annemin tedavisinin sonuna geldik. İlk geldiğimizde ayaklarında ağrı ve yürüyememe şikayetlerimiz vardı, yapılan çekimlerde ana atar ve toplar damarların açık olduğu fakat kılcal damarlarda bir sıkıntı olduğu bize bildirildi. Vücuttan alınan kan ayaklarına ozonla beraber verildi ve yürüyüşlerimizde belli bir düzelme olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca ilk yapılan tedavide annemin aslında yıllardır yere yanlış bastığını da yapılan taban analizinde görmüş olduk. Bunun içinde uygun tabanlık yaptırıp artık onu kullanıyoruz. Belki de bu rahatsızların sebebi yanlış basmadan dolayı kılcal damarların normal düzenini bozup kan akışın olumsuz hale getirmişte olabilir diye düşünüyorum. Sonuçta tedavimizi yaptırdık. Bundan sonra beslenmemize dikkat eder. Düzenli yürüyüşler yaparsak bu sıkıntılarımızdan tamamı ile kurtulmuş olacağız. Bu süreçte bize yakın ilgi ve güler yüz gösteren başta hocamız Prof.Dr. Ahmet AKGÜL'e, asistan doktorlarımıza hemşirelerimize ve tüm çalışanlara teşekkür ediyorum.

Kilcal damar yetmezligi ve tikanikligi

Kilcal damar yetmezligi ve tikanikligi 1

LENFÖDEM TEDAVİSİNDE EN İYİ YÖNTEM: OKSİPLAZMA® İLE BİRLİKTE GERONTOLOJİK BİYOREZONANS, MİKROPLUS VE VAKUMED TEDAVİSİ

en_iyi_lenfodem_tedavisi_oksiplazma_ve_vakumed.jpgen_iyi_lenfodem_tedavisi_oksiplazma_1.jpg


Yaklaşık üç senedir şiş olan bacağım, Türkiye'nin iyi denebilecek özel hastaneleri tarafından bu ayak böyle deyip, onca tetkik sonucunda Bir tanı dahi koyamamış olmalarına hala aklım almıyor. O hastanelerin tam tersi, bütün profesyonelliği ve kendinden emin duruşuyla ve hastaya hastalığını en ince ayrıntısıyla anlatma sorumluluğu hisseden ve tedavi şekilleri ile güven vermiş olan, Sayın Ahmet Akgül Hocama ve güler yüzlü ekibine çok teşekkür ederim. Yaklaşık on gündür Lenf  ödem tedavisi görüyorum.  Biyorezonans, microplus, vacumed, lenf drenajı mesajı ve bandajlama tedavi yöntemiyle ciddi anlamda bacağımda iyileşme meydana gelmesiyle birlikte oksiplazma tedavi metoduyla birlikte tedavi bitikten sonraki süreçte de dokularımın iyileşeceğine dair  umut oldu. Bundan sonra Allah'ın izni ile klinikte öğrendiklerim doğrultusunda sağlıklı beslenme ve sporu da hayatıma dahil ederek daha da iyi olacağım. Allah tüm hastalara şifa versin ve Allah Ahmet hoca ve ekibinden razı olsun.

Canan Çetinkaya


LENFÖDEM TANISI VE TEŞHİSİ

16 yaşından beri sayısız doktor ve tedavi ile mücadele de bulundum. Bazı durumlarda umudumu kaybettiğim inancımı yitirdiğim anlar oldu.

BUNUNLA YAŞAMAYI öğreneceksin diyenler, tedavisi olmadığını belirtenler oldu.

39 yaşında Ahmet Bey’e geldiğimde doğru yerde olduğumu hastalığımın ne olduğunu…

Tanı ve tedavisinin olduğunu öğrendik. Şuan tedavi olmuş ve memnun ayrılmış bulunmaktayım.

AHMET AKGÜL ve Ekibine yaptıkları tedaviden dolayı teşekkür ediyorum….

Her zaman UMUT vardır….

Lenfodem tani ve teshisi 1

Lenfodem tani ve teshisi 2İNANILMAZ İYİYİM

Ben .... Şu an inanılmaz iyiyim. Lipodem hastanız. 82 kilodan 65 kiloya geldim. En güzeli bacaklarım vücudumu taşımıyordu, 12 seans tedavi oldum, çok iyiyim. 2 adım atamayan, daha doğrusu ağrıdan yürüyemezdim. Şu an bacaklarım beni kendisi yürütüyor. Biraz da neden biliyor musunuz? Hocam mütevazı olamayacağım, pozitif enerjiniz, güzel yaklaşımınız benim yüzde elli iyileşme sebebim. Allah size sağlıklı güzel ömür eylesin. Bunu da Esra Hanım'da tedavinin yanında "hastalarım iletti" derseniz, mutlu olurum hocam.

Lipodem seansiBACAĞIMDAKİ ŞİŞLİK MEĞER AŞIRI KİLODAN DEĞİLMİŞ

bacak_sisligi_ve_lenfodem_tedavisi_2.jpgbacak_sisligi_ve_lenfodem_tedavisi_1.jpg


On yıl oldu şişlik var. Her 2 ay içinde 39° ateşle hastaneye gidiyorum. Fakat bir çözüm bulamadım, gitmediğim doktor kalmadı. "Apandisit" deyip tomografi çektiler, bir şey yok. Kalp damara gittim, "iç varis", peki ne yapacağım? Modet ilacı fayda bile vermedi. Amma ve lakin, ben git gide şişmeye başladım, zorlanıyorum, perişan oluyorum. İnternette araştırırken sevgili kızım "anne buldum" dedi. Bir çığlık attı. Kızım, benim moralim bozulmasın diye "anne sen kilodan oldu" diyor, yapacak bir şey yok zannediyoruz. Ama randevumuzun zamanı geldi. Geldik aradığımızı bulduk. 10 günde benim ayaklarımın tamamen şişi indi. Gemi gibi ağır hissederken vücudumu, şimdi kuş gibi oldum. Ahmet AKGÜL hocama ve çalışanlarına çok teşekkürlerimi iletir, saygılar sunarım. ALLAH RAZI OLSUN, rüyada gibiyim.

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

LENFÖDEM HASTALIĞI ve LENFÖDEM TEDAVİSİ için ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız lütfen tıklayınız

LENFÖDEM TEDAVİSİ OLAN HASTALARIN yorumlarını görmek için lütfen tıklayınız  

İLETİŞİME geçmek ve RANDEVU almak için lütfen tıklayınız

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.