YILLARCA VARİS ÇORABI GİYDİM

 

Sayın Prof. Dr. Ahmet Akgül ve Ekibine

Sonsuz teşekkür ederim.

Prof. Dr. Ahmet Akgül’e başvurmadan önce dermatoloji, ortopedi ve travmatoloji, damar cerrahisi uzmanlarına başvurdum, dopler ultrasongrafi filmler ile olmayan damar reflü teşhisleri ile yıllarca varis çorabı giyip bacaklarımın asıl sorunu olan lipödem ve sonrasında gelişen lenfödemin bacaklarımda ülseratif yaralar oluşmasına neden oldu. Prof. Dr. Ahmet Akgül’e geldiğimde kaşıntıdan tüm huzur ve hayat kalitem tükenmişti, bacaklarımda kaşıntıdan yaralar çıkmaya başlamıştı. Beş haftalık, ilk üç haftada 9’er gün, son iki haftada her gün tedaviye gelerek şikayetlerimin üstesinden gelindi, iyileştim, yaşam sevincimi , bacaklarımın kuvvetini geri kazandım.

Bu kliniğe gelerek bundan sonra yaşamımı nasıl sağlıklı bir biçimde sürdürmem gerektiği ile ilgili çok şey öğrendim. İyi ki varsınız Prof. Dr. Ahmet Akgül, iyi ki sizi tanıma fırsatım oldu.

Sonsuz minnet ve teşekkürlerimle.

 

Lipodem ve lenfodem bacak sisligi

 

 

Lipodem ve lenfodem bacak sisligi 2DOKTORLAR BENİMLE İLGİLENMEK İSTEMEMİŞTİ

 

 

Bacaklarda lipodem lenfodem ic varis tedavisi

 

 

Bacaklarda lipodem lenfodem varis tedavisi

 


Yaklaşık 4 yıl öncesinden toplardamar tıkanmasıyla başlayan maceramda geçen yıl Ekim ayında Ahmet hocam'la kesişti yolumuz. Ahmet Hocam'la buluşuncaya kadar zorlu bir yol geride bıraktım. Beyninde rahatsızlıkları olan, epilepsi hastalığı olan, tümörle yaşayan ve 2009'dan bu yana gittiği hiçbir doktorun ilgilenmek istemediği bir hastaydım. Ahmet Hocam tepeden tırnağa bütün rahatsızlıklarımla ilgilendi, hastaneye yatırdı, alanında uzman doktorlara yönlendirdi.
İç varis, lenfödem, lipödem ve diğer rahatsızlıklarımla samimi ve titizlikle ilgilenen Ahmet Hocam'a teşekkür ediyorum. Yolun bundan sonraki kısmında da desteğini yanımda hissedeceğim.
Rabbim ilminizi artırsın ve daha fazla şifa bekleyenlere şifa versin.

 

 

 

 

BACAKTA ŞİŞLİK VE AĞRILAR

 

Uzun yıllardır bacağımdaki şişlik ve ağrılarla yaşıyordum. 10 yaşlarımdan beri gitmediğim doktor kalmamıştı. Nereye gitsek bir teşhis koyamıyorlardı ve bununla yaşamam gerektiğini söylüyorlardı.
Araştırmalarım sonucu karşıma Ahmet Bey çıktı ve hemen randevu aldık. Bacağımı görür görmez teşhisi koydu Klippel olduğumu söyledi. Tedavi sürecimi anlattı. İlk olarak ameliyat oldum ve aynı gün içinde yürümeye başladım. Ameliyattan sonra ağrılarım yok oldu. Lenfödem seanslarıyla da bacağımda incelmeler gerçekleşti.


Yıllardır çektiğim bu dertten beni kurtararak sağlığıma kavuşmamı sağlayan Ahmet Hocam’a ne kadar teşekkür etsem az.
Benim gibi bu hastalığı yaşayanlar gönül rahatlığıyla Ahmet Hoca’ya güvenebilir. Kendisi adeta bana bir şifacı oldu.

 

 

Klippel sendromu tedavisi en iyi nerede yapilir 3Klippel sendromu tedavisi en iyi nerede yapilir 2YERE YANLIŞ BASMA ve KILCAL DAMAR DOLAŞIM BOZUKLUĞU

 

Bugün 31.12.2020. 24.11.2020 tarihinde başladığımız annemin tedavisinin sonuna geldik. İlk geldiğimizde ayaklarında ağrı ve yürüyememe şikayetlerimiz vardı, yapılan çekimlerde ana atar ve toplar damarların açık olduğu fakat kılcal damarlarda bir sıkıntı olduğu bize bildirildi. Vücuttan alınan kan ayaklarına ozonla beraber verildi ve yürüyüşlerimizde belli bir düzelme olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca ilk yapılan tedavide annemin aslında yıllardır yere yanlış bastığını da yapılan taban analizinde görmüş olduk. Bunun içinde uygun tabanlık yaptırıp artık onu kullanıyoruz. Belki de bu rahatsızların sebebi yanlış basmadan dolayı kılcal damarların normal düzenini bozup kan akışın olumsuz hale getirmişte olabilir diye düşünüyorum. Sonuçta tedavimizi yaptırdık. Bundan sonra beslenmemize dikkat eder. Düzenli yürüyüşler yaparsak bu sıkıntılarımızdan tamamı ile kurtulmuş olacağız. Bu süreçte bize yakın ilgi ve güler yüz gösteren başta hocamız Prof.Dr. Ahmet AKGÜL'e, asistan doktorlarımıza hemşirelerimize ve tüm çalışanlara teşekkür ediyorum.

 

 

Kilcal damar yetmezligi ve tikanikligi

 

 

Kilcal damar yetmezligi ve tikanikligi 1

 

 

İNANILMAZ İYİYİM

 

 

Ben .... Şu an inanılmaz iyiyim. Lipodem hastanız. 82 kilodan 65 kiloya geldim. En güzeli bacaklarım vücudumu taşımıyordu, 12 seans tedavi oldum, çok iyiyim. 2 adım atamayan, daha doğrusu ağrıdan yürüyemezdim. Şu an bacaklarım beni kendisi yürütüyor. Biraz da neden biliyor musunuz? Hocam mütevazı olamayacağım, pozitif enerjiniz, güzel yaklaşımınız benim yüzde elli iyileşme sebebim. Allah size sağlıklı güzel ömür eylesin. Bunu da Esra Hanım'da tedavinin yanında "hastalarım iletti" derseniz, mutlu olurum hocam.

 

 

Lipodem seansi

 BACAKLARDA ÖDEM

 

 

Lipodem ameliyati ve tedavisi
Lipodem ve lenfodeme bagli bacak sisligi

 

 


Lipödem ve beraberinde gelişen lenfödem rahatsızlığım sonucunda bacağımda çap farkı oluşmaya başladı. Araştırmalarım sonucunda Ahmet Hocanın yanında buldum kendimi. Burada yapılan uygulamalar sonucunda bacağımdaki çap farkı kayboldu ve lipödem oranım azaldı.

Hayatta en büyük lütuf sağlık en büyük şans ise sağlığını güveneceğin bir doktora emanet etmektir. Ben şifamı ve şifacımı buldum. İlgilerinden dolayı Ahmet Hocama ve ekibine teşekkür ederim. E.C

 

 

 


LENFÖDEM TANISI VE TEŞHİSİ

 

16 yaşından beri sayısız doktor ve tedavi ile mücadele de bulundum. Bazı durumlarda umudumu kaybettiğim inancımı yitirdiğim anlar oldu.

BUNUNLA YAŞAMAYI öğreneceksin diyenler, tedavisi olmadığını belirtenler oldu.

39 yaşında Ahmet Bey’e geldiğimde doğru yerde olduğumu hastalığımın ne olduğunu…

Tanı ve tedavisinin olduğunu öğrendik. Şuan tedavi olmuş ve memnun ayrılmış bulunmaktayım.

AHMET AKGÜL ve Ekibine yaptıkları tedaviden dolayı teşekkür ediyorum….

Her zaman UMUT vardır….

 

 

Lenfodem tani ve teshisi 1

 

 

Lenfodem tani ve teshisi 2

 LİPODEM VE LENFÖDEM BİRLİKTE BACAK ÖDEMİ

 

 

 

lipodem_ve_lenfodem_hastaligina_bagli_bacak_odemi_1.jpg
lipodem_ve_lenfodem_hastaligina_bagli_bacak_odemi_2.jpg

 

 


3 senedir ayağımda şişlik vardı ve şekli bozulmaya başlamıştı.

Gaziantep'te birçok doktora gittim teşhis koyamadıkları gibi bir de bunun çaresi yok dediler. Yağ bezesi diye geçiştirdiler. Sonra bir dahiliye Dr. "ödem olabilir" deyince internetten Prof. Dr. Ahmet Akgül hocayı buldum. Yorumlardan memnuniyeti görünce randevu alarak İstanbul'a geldim. Aynı gün hastalığımın lenfödem ve lipodem olduğu anlaşıldı ve en kısa sürede tedaviye başlandı. 20 gün sonunda ayağım rahatladı şişlikler küçüldü. Başta Ahmet Akgül hocaya ve ekibi Selin hanım, Nurcan hanım, Merve hanım ve Hadi hocaya çok teşekkürler.

G. C. 

 

 

SAĞLIKSIZ GELİP SAĞLIKLA AYRILIYORUM 

 

 

bacakta_lipodem_lenfodem_ve_ic_varis.png


bacakta_lenfodem_lipodem_ve_venoz_yetmezlik.png

 

 


Sayın Ahmet AKGÜL Hocam,

8 senedir lenf ödem teşhisi konulan hastalığım ile mücadele ederken, "bu hastalığın tedavisi yok" diye her yerden geri çevrildim. En sonunda size ulaştım. Sizinle konuştum. Önce bana "iç varisim olduğunu" söylediniz, daha önce gittiğim hiçbir doktor söylememişti. Yapmış olduğunuz iç varis ameliyatı ile ayaklarım tamamen hafifledi. Lenf ödem tedavime başladınız. Bu tedavi sürecinde güleryüzlülüğünüz ile başta siz ve ekibiniz Selin Hocam, Tuğba Hocam, Hadi Hocam, Nurcan Hanım, Merve Hanım olmak üzere her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi bildiririm. Sağlıksız gelip sağlıklı bir şekilde sizlerden ayrılmaktan mutluluk duyarım.

Neriman B. 

 

LİPODEM LENFÖDEM VE VENÖZ YETMEZLİK TEDAVİSİ BİR ARADA 

 

 

en_iyi_varis_doktoru_ahmet_akgul_ile_lipodem_tedavisi.jpg
en_iyi_varis_doktoru_ahmet_akgul_ile_lipodem_tedavisi_2.jpg

 


Ben Saliha Önder Almanya'dan geliyorum. Almanya'da üç defa "venöz yetmezliği ameliyatı" oldum ama her defasında tekrarladı ve dördüncü kez olmam gerektiğini söylediler. Ben de Ahmet beyin konuşmalarını hep takip ederdim, nihayetinde dedim ki "ben bir de Ahmet beye kontrol olayım" dedim. İstanbul'a geldim ve muayene oldum. Ahmetbey ameliyatlarımın başarılı olduğunu ama benim sorunumun Lipodem olduğunu söyledi ve ona göre bir tedavi süreci planladı. Bu süreç içinde ben çok memnun olarak rahatsızlığımdan kurtuldum, şimdi sanki bu sıkıntıları ve bu ağrıları çekmemiş kadar rahat ve sağlıklı bir şekilde Almanya'ya dönüyorum. Ameliyat olmamada gerek kalmadı.

Ahmet beye ve personeline çok minnettarım. Ne kadar teşekkür etsem az olur. Allah Ahmet bey'i ve takımını başımızdan eksik etmesin vatanımıza milletimize insanlara hep yardımcı olsun.

Teşekkürler

Saliha Önder  

 

 

 

 

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

LENFÖDEM HASTALIĞI ve LENFÖDEM TEDAVİSİ için ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız lütfen tıklayınız

LENFÖDEM TEDAVİSİ OLAN HASTALARIN yorumlarını görmek için lütfen tıklayınız  

İLETİŞİME geçmek ve RANDEVU almak için lütfen klayınız

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.