BELÇİKA

 

Belçika’da geçirdiğim kalp krizi sonucunda acil olarak hastaneye kaldırıldım ve Belçika’daki doktorlar sağ kol atardamarın pıhtı attığını söylediler. Damarlarım çok ince olduğu için doktorlar riskli buldu ve ameliyat yapmadılar. Yatakta kalırsın dediler. 40 gün süresince Belçika’da gitmediğim Hastane kalmadı. Çareyi Türkiye’deki hastaneleri araştırmak oldu. Araştırmalar sonucunda bir ümit Türkiye’ye geldik. Ankara’da bir hastanede sağ kol atardamar ameliyatım gerçekleşti ve başarılı geçti. Sonrasında sağ el bilek ve parmaklar şişmeye ve hareket etmemeye başladı. Ankara’daki doktorlar bu şişlik normal zamanla geçer dediler. 20 gün geçmesine rağmen şişlik ve ağrı hiç geçmedi. Acıdan ağrıdan duramaz hale geldim. Bu durum korkutmaya başlamıştı beni. Yine araştırmalar sonucunda İstanbul’da Doktor AHMET AKGÜL’ü bulduk. Bu corona sürecinde sağolsun benimle ilgilendi. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Derdime çare bulmaya çalıştı. İlgisine ve çabasına çok memnun kaldım.

Yurtdışındaki ve Ankara’daki doktorlar yatakta kalırsın veya kolun kesilebilir denilen kolu Ahmet Bey kurtardı. Allah kendisinden razı olsun. Allah böyle doktorların sayısını artırsın.

 

 

Kol damar tikanikligi ve en iyi tedavisi 1Kol damar tikanikligi ve en iyi tedavisi

 

EN İYİSİ SİZSİNİZ

 

Merhaba hocam,
Bilmiyorum bu mesajı gerçekten siz mi yoksa çalışanlarınız mı okuyor ancak şansımı deneyeyim dedim. Benim sorunum varis ve en iyi cerrahta sizsiniz. Çok araştırdım ama benim şanssızlığım maddi imkansızlığı bir tarafa, genç yaşta bu hastalıkla uğraşmak bir tarafa. Bu mesajı niye attım bende bilmiyorum en azından psikolojik olarak içimden geçenleri söyleyip rahatlamak istedim. Belki bir gün tanışırız, size başarılar hocam…

 

 

Prof Dr Ahmet Akgul Kalp Damar Cerrahi En iyi Klinik ve MerkezEn iyi ve en yasli kalp ameliyati


Robotla kalp zari ameliyatiÇAYIMI İÇİN

 

Sayın hocam. Bir hemşeriniz olarak sizinle bir kez daha duygulanıp ve gurur duydum. Rabbim insanlığa böyle bir sağlıkçı ve mütevazi, işinde daima başarıdan başarıya ulaşan/ulaştıran rabbime hamd olsun. İyi ki iyiler her yerde var. Sizinle bu nacizane alt tabakanın insanı olarak duygularımı paylaşmak istedim. İnşallah bir gün sizi ziyaret edip, bir çayınızı içmek nasip olursa çok daha mutlu olurum. Sizi ve ailenizi rabbime emanet ediyorum. Allah’ın izniyle başarılarınız daim olsun.

 

BABAM KALP AMELİYATI SONRASI AĞRI KESİCİ ALMADI

 

 

parakos2.jpgparakos.jpg

 


Sevgili Facebook insanları,
 
Babamı, şu zorlu süreçten bir nev'i kurtardık. Kalp ameliyatı Prof. Dr. Ahmet AKGÜL sayesinde başarıyla sonuçlandı. Bundan sonrası da çok mühim; zira beslenme, egzersiz, yakın ilgi, gönül eşiği, mutluluk pek mühim.
 
 
 

 

En başta sevgili doktorumuz Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'e binlerce teşekkür. Hiçbir komplikasyon olmadan, ameliyat sonrası süreci de gayet rahat geçirmemize sebep oldu ki (ayıptır söylemesi tek bir ağrı kesici almadı peder), 70 yaşındaki bir hasta için bu Khalesi'nin 7 krallığa hükmetmesi gibi bir şey. :)Bu arada kan bağışı için desteklerini esirgemeyen sevgili Şenol Erdoğan, Murat Gülsoy, Naim Dilmener, Alper Turgut, Özgür Ballı, Metin Solmaz, Ahmet Büke, Mehmet Said Aydın, Cihat Duman, Ender Atik, Orhan Düz gibi insanlar, harbi büyük adamlar...:) 
Hepinize yürekten teşekkür...
Yırttık galiba, sanırsam, :)
Bi de bi de, babalar ve kızları başka başka bir öykü...
Aylin Parakos 
 

BABAMIN BY-PASS AMELİYATI

 

Prof. Dr. Ahmet Akgül, babamın by-pass ameliyatını gerçekleştirdi. Ameliyat öncesi ve sonrası bizi detaylı olarak bilgilendirdi. Ameliyat sırasında yapılacak ve yapılan işlemi anlattı. Psikolojimizi de gözönüne alarak olağanüstü bir hoşgörü ve anlayış örneği gösterdi. Ameliyat sonrası her türlü kontrol ile de bizzat ilgilendi. By-pass ameliyatı ve sonrasındaki süreç hayati bir ciddiyet taşıyor. Özellikle ameliyat sonrası enfeksiyon riski gerçekten büyük. Babam enfekte olmadan, çok iyi bir moral ile Bakırköy .. Hastanesi Koroner Kalp Cerrahisi'nden taburcu oldu. Klinik Şefi Prof. Dr. Ahmet Akgül ve ekibi tarafından son derece ciddi çabalar sonucunda hayata ve sağlığına kavuştu. Hem samimiyeti hem de mesleki başarısı nedeniyle kendisini ve değerli ekibini takdir ediyor ve saygılarımı sunuyorum.  Hastanelerde görmeye alışkın olmadığımız bu durum beni çok sevindirdi. Kendisine babamızı sağlığına kavuşturduğu ve bizimle samimiyetle ilgilendiği için minnettarız. Saygılarımla.

Selma AYDIN

 

ROBOT İLE KALP AMELİYATI 

 

img_1121_1.png

 


Yukarıdaki gazete haberinin tamamını okumak için aşağıdaki renkli yazıyı okuyun veya orijinal haberi görmek için TIKLAYINIZ.

Robotik sistemler, kalp kapakçığının değiştirilmesi ve tamiri, kalpteki deliklerin tamiri, tek damara by-pass ve kalp tümörlerinin çıkarılmasında başarılı.

Teknolojinin cerrahiye en fazla yansıdığı alan olan robotik cerrahiyle, artık kalp ameliyatları da başarıyla yapılıyor. Yıllar önce beyinden biyopsi almak için en basit haliyle ameliyathanede ilk kez kullanılan robot, bugün "uzay teknolojisinin ameliyathaneye girmiş hali" olarak tarif edilen gelişmiş durumuyla kalpte, kalp kapakçığının değiştirilmesi ve tamiri, deliklerin tamiri, by-pass, kalp tümörlerinin çıkarılmasında uygulanıyor.

KABURGALAR KESİLMİYOR

Kamu hastanelerinde ilk robotik kalp ameliyatını gerçekleştiren Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Klinik Şefi Prof. Dr. Ahmet Akgül, kalp ameliyatlarının robot kullanılarak yapılmasının, ameliyatın başarısı ve hastanın iyileşme süreci açısından önem taşıdığını vurguluyor. Robotik kalp ameliyatında, açık kalp ameliyatına kıyasla hastaya en az zararın verildiğini belirten Prof. Akgül, "Bu da hem ameliyat sonrası ortaya çıkabilecek problemleri önlüyor hem de hastanın çok daha kısa sürede günlük hayatına dönmesine yardımcı oluyor" dedi.

Prof. Dr. Akgül, "Robot kullanarak gerçekleştirdiğimiz kalp ameliyatında göğsün altından, kaburgaların arasından 2 delik açıyoruz ve kameranın girebilmesi içinde 4-5 santimlik kesi yapıyoruz. Kaburgaları kesmiyoruz. Açık kalp ameliyatında göğüs kafesi yukarıdan aşağı kesiliyor, ayrılarak iki tarafa doğru açılıyor. Açılırken o bölgedeki kemiklerin elastikiyeti yetmezse bazen bir iki kaburga kırılabiliyor. Kaburgaların kaynaması ve yaptığımız büyük kesinin kapanması zaman alıyor. Robot ameliyatında bunların hiçbirini yapmadığımız için hasta çok daha çabuk işine gücüne dönebiliyor" dedi.

Robotik cerrahi, kalp ameliyatlarının yanı sıra prostat ameliyatları, bazı obezite ameliyatları, kadın hastalıkları, kulak burun boğaz ameliyatlarının bazılarında açık cerrahiye üstünlük sağlıyor. Açık cerrahinin riskli olduğu hastalarda robot cerrahisinin tercih edildiğini belirten Prof. Dr. Akgül, "Akciğerde solunum problemi olan kişilerde, şeker hastalarında ve şişmanlarda robot hastaya verilen riski azaltıyor" diye konuştu. Robotik ameliyatların her yaşta yapılabileceğini, by-pass için damar sayısının önemli olduğunu söyleyen Prof. Dr. Akgül, "Tek damar tıkanıklıklarını yapabiliyoruz. Ancak kalbin arka tarafına stent konulacaksa 3-4 damar da yapılabiliyor. Şu anda aort kapağına çok fazla müdahale edemiyoruz ama diğer kapaklara müdahale edilebiliyor" şeklinde konuştu.

KALBİ SU TOPLAYAN AVUKAT BU YÖNTEMLE KURTULDU

7 ayda 57 kilo veren 40 yaşındaki avukat Ferhan Saner'in kalp kapakçıkları, hızlı kilo verme yüzünden bozuldu. Acil olarak ameliyata alınan Saner'in kapakçıkları değiştirildi. Ancak kullanmak zorunda olduğu kan sulandırıcı yüzünden 3 ay sonra kalbi su topladı. Saner'in kalp zarına pencere açılarak suyun boşaltıldığı ameliyat, dünyada ilk defa robot kullanılarak Prof. Dr. Ahmet Akgül tarafından gerçekleştirildi.

 

YERE YANLIŞ BASMA ve KILCAL DAMAR DOLAŞIM BOZUKLUĞU

 

Bugün 31.12.2020. 24.11.2020 tarihinde başladığımız annemin tedavisinin sonuna geldik. İlk geldiğimizde ayaklarında ağrı ve yürüyememe şikayetlerimiz vardı, yapılan çekimlerde ana atar ve toplar damarların açık olduğu fakat kılcal damarlarda bir sıkıntı olduğu bize bildirildi. Vücuttan alınan kan ayaklarına ozonla beraber verildi ve yürüyüşlerimizde belli bir düzelme olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca ilk yapılan tedavide annemin aslında yıllardır yere yanlış bastığını da yapılan taban analizinde görmüş olduk. Bunun içinde uygun tabanlık yaptırıp artık onu kullanıyoruz. Belki de bu rahatsızların sebebi yanlış basmadan dolayı kılcal damarların normal düzenini bozup kan akışın olumsuz hale getirmişte olabilir diye düşünüyorum. Sonuçta tedavimizi yaptırdık. Bundan sonra beslenmemize dikkat eder. Düzenli yürüyüşler yaparsak bu sıkıntılarımızdan tamamı ile kurtulmuş olacağız. Bu süreçte bize yakın ilgi ve güler yüz gösteren başta hocamız Prof.Dr. Ahmet AKGÜL'e, asistan doktorlarımıza hemşirelerimize ve tüm çalışanlara teşekkür ediyorum.

 

Kilcal damar yetmezligi ve tikanikligi

 

Kilcal damar yetmezligi ve tikanikligi 1

KARDEŞİMİN BAYPASS AMELİYATI

 

Sevgili Hocam

Ağustos 2012 de tanıdım sizi. Kardeşim Ahmet Sütçüoğlu'nun 4 damarını baypass yapıp bize onu bağışladınız ama insanlığınızı hasta ve hasta yakınlarınıza yaklaşımınızı sizi tanımayan hiç kimse anlayamaz. Sizi televizyon kanallarında gördükçe gurur duyuyorum.

HEP VAR OLUN HEP BİZİMLE OLUN İYİ YILLARA

Melike Sütçüoğlu Özyazar

 

MEĞER KALP KRİZİ GEÇİRİYORMUŞUM 

 

53 yaşındaki Mehmet Erdem,'' Şeker hastalığım dışında her hangi bir sağlık sorunum yoktu. Maç yaptıktan 1 saat sonra kendimde bir sıkıntı duyarak elimi yüzümü yıkamaya gittim. Ancak daha elimi yüzümü yıkamaya fırsatım olmadan kendimden geçmişim. Meğer kalp krizi geçiyormuşum. Oysa ki kalp krizinin hiçbir belirtisi bende olmadı,ne göğüs ağrısı ne sol kol uyuşması ya da ağrısı ne de başka bir belirti. Ama kalp krizi geçirdim işte.
 
 

 

'Bu arada sözlerime eklemek istediğim bir detay daha var ki ben sporcu olduğum için düzenli aralıklarla sağlık kontrollerine gidiyorum. 2 ay önce de sağlık kontrolüm yapılmıştı ve herhangi bir şey çıkmamıştı. 'Eşim fenalaştığımı görünce hemen ambulansı aramış. Ambulansla hemen hastaneye götürülmüşüm. Evde 1 ambulansta 2 kere kalp krizi geçirmişim. Prof.Dr.Ahmet Akgül ve ekibi tarafından hemen ameliyata alındım. Şu anda gayet iyiyim. Ahmet Hocam ve ekibi beni ölümün kıyısından aldı. Prof.Dr.Ahmet Akgül ve ekibine sonsuz teşekkürler ediyorum
Mehmet Erdem
 
 

EN İYİ BAYPAS AMELİYATI BAKIRKÖY DE PROF DR AHMET AKGÜL'DE

 

Bakırköy Hastanesi - Kalp Damar Cerrahisi Bölümünde, Babam Sali ERDEM, 09.04.2014 tarihinde kalp ameliyatı oldu. 2 hafta hastanede tedavi gördü, hastalığı boyunca özveriyle tıbbi bilgi ve insani ilgilerini esirgemeyen. Prof. Dr. Ahmet AKGÜL başta olmak üzere, babamın ameliyatını gerçekleştiren  tüm bölüm çalışanlarından gördügümüz güven, güleryüz, ilgi ve saygının karşılıgında teşekkürü borç bildim, bu kadar meslegini severek yapan, hastalarına duydukları saygı ve ilgi için kendilerine sonsuz teşekkürler, özel hastanede bile görülmeyen güven ve ilgiyi burada gördük.

Mustafa Kemal Atatürk boşuna dememiş, beni türk hekimlerine emanet edin diye, ülkemizde sizin gibi doktorların varlığını bilmek gurur ve güven verici, başımızdan eksik olmamanız dileğiyle, Teşekkürler.

Katibe Erdem

 

 

TAVSİYE ÜZERİNE PROF DR AHMET AKGÜL KALP AMELİYATINI YAPTI

 

Mayis 2010 ayi icerisinde 39 yasinda Yurtdisinda bulundugum esnada kalp krizi gecirdim. Bilahare Turkiyeye gelerek ortak bir arkadasimin tavsiyesi uzerine Prof. Dr. Ahmet Akgul e muayene oldum. Gerekli tetkiklerin akabinde kendisinin teshis ve kararı uzerine Temmuz 2010 ayi icerisinde Ahmet Beyin Klinik Sefligini yuruttugu Bakirkoy  Kalp Damar Cerahisi bolumunde bizzat kendisinin gerceklestirdiği acil By pass ameliyati oldum. Bes adet damarim degistirildi. Halihazirda kendimi son derece saglikli hissetmekteyim. Gerek ameliyat oncesi safhada, gerekse ameliyat sonrasinda Prof. Dr. Ahmet AKGUL ve tum ekibine gosterdikleri gerek PROFESYONEL gerekse İNSANİ ilgiden dolayı sonsuz minnet ve tesekurlerimi iletiyorum. Diger taraftan gozlemlerime gore, oglanustu yogunluga ragmen gerek hemsire gerek diger yardimci personel oglaganustu gayret icerisindeler. Hastane odaları ve genel sartlari  steril ve konforlu. Ulu onder Ataturk'un soyledigi gibi ben kendimi Turk doktorlarina emanet ettim. İyi ki boyle yapmisim. Sayin Hocam, Allah sizleri basimizdan eksik etmesin. Bu arada Kasım 2010 ayi icerisinde Almatiya gidip geldim. Sukurler olsun simdilik hic bir sıkıntım yok. Allah sizlerle razı olsun, hersey gonlunuzce olsun. Sonsuz tesekurler.

Taner Kurt

 

 

KALP AMELİYATI ÖNCESİ VE SONRASI BİZİMLE İLGİLENDİ

 

Ahmet bey bir arkadaşımı ameliyat etti,bu vesile ile kendisi ile tanıştım. Arkadaşımın ameliyat ile ilgili korkuları vardı tabiki her insanda olduğu gibi ameliyat olmak ürkütücü geliyordu, Ahmet Beyin hem ameliyat ile ilgili telkinleri hemde mesleki tecrübesi ve ameliyat ile ilgili verdiği ayrıntılı bilgiler sayesinde biraz daha rahatlamış olarak ameliyat sürecini atlattı. Kısacası Ameliyat öncesi, sonrası tüm aşamalarda bizimle çok ilgiliydi. İş disiplini ve sorumlulugu konusunda çok hassas ve titiz davrandığını düşünüyorum. Özellikle böylesine ciddi ameliyatlarda tecrübe çok önem kazanıyor bu yüzden Ahmet beyin bu konuda en iyilerden birisi olduğunu düşünüyorum. Herşey için tekrar teşekkürler Ahmet bey

Esma H.

 

 

BABAMA ANJİO YAPILDI VE AMELİYAT KARARI ÇIKTI 

 

Dr. Ahmet Akgül'ü tanımam babama yapılan anjiyodan sonra 3 damarının kapalı olduğu ve acil ameliyat gerektiği söylendi. Bunun için doğal olarak ameliyatı yapacak doktorları araştırmaya başladım. Babam sağlık güvencesinde olduğu için bütün özel hastanelerde ücretsiz olarak yaptırabiliyordum ama çevremdeki uzman doktorlar Ahmet beyin bu konuda uzman olduğunu belirtmeleri üzerine kendisiyle tanışmak için girişimlerde bulundum ve kendisini tanıdıktan sonra bütün tereddütlerim ortadan kalktı gönül rahatlığıyla babamı hastaneye yatırmayı kabul ettik. İyi ki de etmişiz allaha çok şükürler olsun, 45 gün oldu amelıyat olalı ve şu an hiçbişey olmamış gibi yaşantımıza devam ediyoruz. Dr Ahmet Bey her konuda bıze yardımcı oldu sorularımızın hiç biri cevapsız kalmadı. Kafamız çok rahat psikolojık acıdan bize çok destek oldu, kendisine tekrar tekrar teşekkür ediyoru,z ailem adına şükran ve dualarım hem onunla olsun.

Hayati Koşak

 

KALP KAPAĞI AMELİYATI OLDUM

 

21.07.2010 Tariihinde Dr. Sadi Konuk Araştirma Hatanesinde Yatışım Yapılmış Olup 27.07.2010 Tarihinde Tarafıma Yapılmış Olan Kalp Kapağı Ameliyatı Öncesi Ve Sonrası Dahilinde 17 Gün Hastanenizde Bulundum. Sy. Prof. Dr. Ahmet Akgül Başta Olmak Üzere Tüm Bölüm Ekibinden Çok Memnun Kaldım. Sonsuz Teşekkürlerimi Sunuyorum Ve Başarılarınızın Devamını Diliyorum. Saygılarımla

Ediz Hasan

 

 

 

anj.png

 


Yukarıdaki gazete haberinin tamamını aşağıda okuyabilirsiniz veya orijinal haberi görmek için TIKLAYABİLİRSİNİZ.

"DÖRT çocuk annesi Hatice Kara ilk kalp krizini 1999’da geçirdi. Yaşadığı yer olan Sivas’ta ve Malatya ile İstanbul’da hastane hastane dolaşmaya başladı.

Anjiyo, balon, stent uygulamaları peşi sıra geldi.

Bir türlü göğsünde hissettiği ağrılar bitmedi. Kısa yürüyüşler bile zor geliyordu. Sırt üstü yatamıyor, ancak oturarak uyuyabiliyordu. Geçtiğimiz martta geçirdiği kalp krizinden sonra yoğun bakım ünitesine alındı. Orada iki kalp krizi daha geçirdi. Hastane dolaşmaktan, anjiyolardan bıktı. “Bütün sosyal hayatım bitmişti. Evden dışarı çıkamıyordum. Her sabah ‘ölecek miyim, kalacak mıyım?’ diye düşünerek uyanıyordum. Sanki göğsümde bir kamyon oturuyordu. Evde yalnız kalamıyordum. Her anjiyo, balon, stent sonrası aynı sıkıntıları yaşıyordum. Artık anjiyo olmak istemiyordum” diye anlatıyor o günleri.

Aldığı ilaçlara rağmen balonla açılan kalp damarlarına yerleştirilen stentler her seferinde yeniden tıkanıyordu. Nihayet televizyondaki bir sağlık programında Bakırköy Sadi Konuk Araştırma ve Eğitim Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Klinik Şefi Doç. Dr. Ahmet Akgül’ü gördü. Divriği’den atlayıp İstanbul’a geldi. Doç. Dr. Akgül, Kara’yı muayene etti. Kalp damarlarındaki 10 stente rağmen ağrı ve yorgunluk şikayetleri devam ediyordu. Doç. Dr. Akgül, “Stentler konduktan sonra verilen kan sulandırıcılara karşı demek ki direnç geliştirmişti. Şeker hastalığının daetkisiyle yeniden tıkanıyordu. Ameliyata karar verdik” diyor.

LİTERATÜRDE ÖRNEĞİ YOK

Kara’nın iki bacağından alınan damarlarla, 4 kalp damarına by-pass yapıldı. Doç. Dr. Akgül, “Stentler damarlara öyle dizilmiş ki, ameliyat yapmak çok zor oldu. Kadın damarları daha ince. Buna şeker hastası olması da eklenince risk artıyordu. Stentlerden birini çıkardık çünkü damarı bağlayacak yer kalmamıştı. Diğerlerine dokunmadık, aralarında kalan boş yerlere yeni damar yollarını bağladık. Stentler böylece devre dışı kaldı. Hastamızın artık kutu kutu kan sulandırıcı ilaç içmesine gerek yok. Literatürü araştırdım, bu kadar çok anjiyo olan hastaya rastlamadım. Guinness Rekorlar Kitabı’na aday olur bence” diyor."

 

Kalp Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız  

Kalp hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız  

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.