İLGİLENEN DOKTOR

 

En iyi doktor randevu

 

AĞRILAR AZALDI AMA GEÇMEDİ

 

Çok değerli Ahmet hocam,

Ülkemiz için büyük bir değersiniz. Benim içinse çok daha büyük. Siz Allah'ın yarattığı özel bir kulsunuz. Başarılarınız sonsuza dek sürsün inşallah. Benim yaşadıklarım: Ben Konya’da yaşıyorum, 3 yıl önce DVT rahatsızlığı yaşadım. Sağ ayağımda damar tıkanıklığı oldu. 10 gün boyunca hiç yürüyemedim. Bu arada doktora gidiyorum, çekilen dopplerde tıkanıklığı göremediler ne yazık ki bir kan tahlili bile yapmadılar. Fizik tedaviye yönlendirildim. Bu arada ayağım da şiddetli ağrılar, şişme ve morluk oluştu. 1 hafta sonra anlayabildiler damar tıkanıklığını ilk böyle başladı. Kabusum bana 3 aylık kan sulandırıcı iğne verdiler. 3 ay sonra iğne bitti ağrılarım azaldı ama geçmedi. Doktorun dediği "böyle yaşamaya alışacaksın, tedavi bitti, yapacak bir şey yok" dediler ama aslında her şey yeni başlamış.

Aradan 3 yıl geçti. Çok şiddetli bir baş ağrısı ve dönmesiyle eşim beni hastaneye götürdü. İlaçlar serumlara rağmen başımın ağrısı geçmek bilmedi ve tomografi de çektiler. Ben maalesef beyin kanaması geçiriyormuşum. Beni çok hızlı bir şekilde ameliyata aldılar. Büyük bir beyin ameliyatı oldum ama yine bitmedi ve yine damarlarıma bağlı olduğunu söylediler. Aslında sorunum toplar damar yetmezliği imiş ve beynime kadar ulaşmış bitti mi peki yine bitmedi:

Beyin ameliyatından 8 ay sonra sol ayağımda şişlik ve şiddetli ağrılarla yine hastaneye gittim ve yine damar tıkandı. Konya'da doktorlar bana kan sulandırıcı iğneye başladılar bu arada beynime tekrar pıhtı attı zor günler bitmiyordu çare bulmalıydım.

4 tane çocuğum var her biriyle kurduğumuz büyük hayallerim var görmeliyim yaşamalıyım derken elime teli aldım. Rabbim karşıma Ahmet Akgül hocamı çıkardı 3 gün boyunca dinledim. Hocamın büyük başarılarını gördüm izledim. Hasta yorumlarını okudum, kesinlikle Ahmet Akgül hocama gelmeliydim. Çarem oydu, yürekten inandım şükürler olsun ki Ahmet Akgül hocamı buldum.

Bana "sana dokunamayız" diyen bütün doktorlara inat benim bütün sorunlarıma mucizevi elleriyle dokundu. Kendi buluşu olan oxi tedavisiyle benim artık ayaklarım normal hissetmeme sebep oldu. Bütün ağrılarım geçti. 4 aydır sol tarafıma hiç yatamıyordum. Artık her şey bitti. Ağrısız uyuyorum, ağrısız yürüyorum. Merdivenleri çok kolay çıkabiliyorum. Kendisine sonsuz teşekkürler.

Bu yazımı da yazarken benim gibi olup ta çare arayanların olduğunu düşünüp Ahmet Akgül hocamı bulmalarına sebep olmak istedim. Benim hayata yeniden eskisi gibi bakmamı sağlayan Ahmet Akgül hocama sonsuz teşekkür ediyorum. Ayrıca ekibine ve bana tatlı tatlı gülen psikolojimin her şeyden önemli olduğunu düşündüren Mümine hanıma da sonsuz teşekkürler.

 

 

Damar pihtisi agrisi

 

 

Damar pihtisi agrisi 2Damar pihtisi agrisi 3

 YOLUNUZ AÇIK BAŞARILARINIZ DAİM OLSUN

 

Hocam daha önce yazıp gönderdiğim teşekkür yazımı şimdi tekrar gönderiyorum. Ayın 11’inde teyzemi aynı rahatsızlıktan ameliyat edeceksiniz, size kolaylıklar diliyorum. Bizlerden kucak dolusu selamlar saygılar...

Sevgili Hocam,


Bu yazıyı yazarken gerçekten zorlandım neden derseniz umutsuzluğun umuda, çaresizliğin yeniden çareye dönüşmesinin, kelimelerle karşılığı yok; kelimelerin kifayetsiz kaldığı durumdayım. İçinde bulunduğum şu ana binlerce şükür ettiğim, artık her duamda size yer verdiğim güzel insan, iyi ki sizinle karşılaştık ve iyi ki sizi tanıma ve tedavi olma sansını yakaladık.

Eşime 8 yıl önce “derin venöz yetmezlik teşhisi” konduğunda durumun ciddiyetinin çok farkında değildik. Yanlış çekilen Doppler’ler, yanlış uygulanan tedaviler sonucu yaşam kalitesi düşmeye başladı ki bu durum sadece eşimin değil ailemiz tüm fertlerini birinci derecede etkiledi ve sonrasında Türkiye'nin tüm ünlü hastanelerini ve doktorlarını dolaşmaya başladık. Her doktor ayrı bir tedavi yöntemi önerip farklı sonuçlar çıkarıp kafamızı karıştırıp hep aynı cümleleri söylediler. “Bu senin kaderin, bu hastalıkla ve varis çoraplarınla yaşamaya alışacaksın, bunun tedavisi yok, bir ömür bu hastalık senin arkadaşın olacak” demişlerdi.

Eşim; “tamam ben artık düzelmem, bu ağrılarla bir ömür nasıl geçer” diye umutsuzluğa kapıldığında ben asla umudumu yitirmedim. Dünyada çok önemli rahatsızlıklara çare bulunurken neden bu hastalığında tedavisi olmasın derken internetten sizi gördüm ve sevincim kat kat arttı. Hem hastalığın tedavisi vardı ve bunun tedavisinde dünyada bir Türk doktor bulmuş, bunu dünyaya tanıtmıştı. Sizinle iletişime geçip size muayene olduktan sonra umudum daha çok arttı. Sizin yaklaşımınız, söyledikleriniz ve en önemlisi yaptıklarınız sonucunda iyi ki umudumu yitirmemişim dedim kendime. Size yürekten teşekkürler, iyi ki sizin gibi doktorlarımız var daha birçok başarıya imza atacağınıza biz yürekten inanıyoruz. Yolunuz açık, başarılarınız daim olsun.

Selamlar

 

 

 

 

BACAKLARIMIN RENGİ AÇILDI

Bacakta renk degisikligi duzeldi

 

 

TOPLAR VE ATAR DAMAR TIKANIKLIĞI

 

Atar ve toplar damar tikanikligi

 

 

KRONİK DVT TEDAVİSİNİ YAPAN DOKTOR

 

 

kronik_derin_ven_trombozu_hangi_doktor_bakar_2.jpg

kronik_derin_ven_trombozu_hangi_doktor_bakar_1.jpg

 


2007 yılından itibaren DVT teşhisi konuldu her iki bacağıma. Gittiğim bütün hastaneler bunun tedavisinin mümkün olmadığını söylediler, ilaç verip çorap giymemi söylediler ve hiçbir cerrahi operasyon yapılamacağını ve bununla yaşamayı öğrenmemi söylediler. Ta ki Ahmet Akgül hocamı internette bulana kadar.

Kendisiyle ilk görüşmemizden itibaren insani karşılaması ve hastalığımı detaylı ve çok açık bir şekilde anlatması bana çok büyük umut oldu, ve operasyon yapmaya karar verdik. Bu operasyon öncesi ayağımda yaralar vardı ve yürümekte sıkıntı çekiyordum. Operasyondan 10 gün içerisinde yaralarım kapandı, ağrılarım azaldı. Oysa ki bu yaraların bazı doktorlar tarafından 3 ayda kapanması öngörülmüyordu. Şükürler olsun ki 10 gün içinde kapandı ve yürüyüşümdeki aksamalar düzeldi. Bir sonraki randevumda da bana beslenme programı verdi. Açık söylemek gerekirse Türkiye'de bu hastalıkla ilgili teksiniz, Teşekkürler, Allah razı olsun. Benim gibi hastaların kesinlikle Ahmet Hocam'la görüşmesini canı gönülden isterim.

Saygılar...

Süleyman CAN

 

 

ÇOCUKLAR GİBİYDİM

 

Bundan tam 8 yıl önce dvt teşhisi ile beraber Rize ... hastanesinde tedavi gördüm. O günden bu yana bana sürekli söylenen şey şu oldu: Bu hastalığın tıpda tedavisi yok bu hastalıkla beraber yaşamasını öğrenmelisin. Sürekli varis çorabı kullanmalısın, ayağını kalp seviyesinden yukarda tutmalısın. Zaman içerisinde şikayetlerim geçmedi aksine gittikçe şiddetlendi, daha sonraları ayağımda sürekli ateşlenmeler arttı, ağrılar arttı, ayak dokuları bozulmaya başladı. Çok kilo aldım. Bir yandan da psikolojim bozuldu. Mesleğimi bırakacak evde yatacak duruma geldim. Tempolu bir hayatım var ama ayağımda sanki kırk kiloluk bir yükle dolaşıyorum bu yükü taşırken ağrı, sızı, huzursuzluk had safhaya ulaştı.

Her dvt hastasının diyebileceği gibi gitmediğim hastane ve doktor kalmadı. Sürekli söylenen şey aynı idi "bu hastalıkla yaşamasını öğren, varis çorabını giy, ayağını yüksekte tut".

Üç ay önce sözde Rizenin "en iyi kalp damar cerrahına" gittim . Hocam yeni bir tedavi yöntemi var mı diye sordum. Aldığım cevap şu oldu: hayır yok.

Araştırmalarım neticesinde Ahmet Hocamın sekreterine ulaştım. Sağolsun çok ilgilendi. Ona da minnettarım. Amacım İstanbul’a gitmek, doktorla görüş alışverişinde bulunmaktı. Başlangıçta "Bir de bu doktora gideyim nasıl olsa yine bir şey çıkmayacak" diye düşünmüştüm. Tıp dünyası tedavi olamayacağıma beni inandırmıştı. Görüşüp tekrar Rize’ye dönerim diye düşündüm. Ahmet Hocamın tedavi ettiği hastalarla telefonla görüştüm bu arada, görüşme isteğim daha da arttı. Hemen İstanbula gittim Ahmet Hoca ile görüştüm ve hemen ameliyat olmaya karar verdim. İki gün sonra da ameliyat oldum .

Ameliyat sonrası yine iyileşeceğime dair en ufak bir ümidim yoktu. Çünkü doktorlar tarafından buna inandırılmıştım.

Ameliyattan iki gün sonra ayağımda bir takım değişiklikler fark ettim. O anı hiç unutamam sabahın dördü idi .(Kelimelerin bittiği an ) gözlerim doldu. Hastane koridorlarında bir cocuk gibi dolaşıyordum. Heyecandan ne yapacağımı şaşırmış hastane dışına çıkmışım.

Yaşadığım duyguları inanın kelimelere dökemiyorum. Uygun kelime bulamıyorum. Bu satırları yazmak için iki ay bekledim. Neticeyi daha da iyi görmek için.

Ayağım daha da iyi oldu iki aydır ne bir ağrı ne bir şikayetim var. Ayak dokularım daha da düzeldi her gün dahada iyi oluyor.

Damar hastalıkları konusunda özellikle dvt hastalarının ivedi bir şekilde Ahmet hocamla görüşmelerini tedavi olmalarını tavsiye ederim.

Cenabı hakka sonsuz hamd olsun. Bana Ahmet Akgül eliyle şifa verdi. Hayatımda ununtamıyacağım insanlardan biri oldu. O bilmiyordur belki yüzlerce hastası var ve oluyor beklide hatırına gelmiyorumdur. Bu durum normaldir de. Ama benim kalbimde onun müstesna bir yeri var ölene kadar orada olacak. Zaman zaman Ahmet beyin sureti hayalime geliyor. O anda rabbime hamdediyorum ve de Ahmet hocama ve ekibine çok dua ediyorum.

Ey Ahmet Akgül cenabı hak sana dünya ve ahirette hayırlar versin, İmanı kamil versin Salihlerden eylesin, Fakirlere abi, baba eylesin. Ayağın taşa değmesin. Ellerin dara düşünce Cenabı hakkın yardımı hep yanında olsun.

Yaşadışım duyugular yazdıklarımın binlerce katıdır. Ama kelimelere dökemiyorum . gözlerim doluyor desem belki daha anlaşılır olabilirim .

OLANLARA İNANAMIYORUM .

Sedat A

 

 

YILLARDIR BACAKLARIMDA DVT HASTASIYIM

 

13 yıldır DVT hastasıyım bacaklarımda aşırı fazla varislerim vardı, yıllardır gittiğim hastanelerde doktorlarda bir şifa bulamadım, verdiklerimi cevap bir ömür boyu bu hastalıkla yaşayacaksın, varis çorabı kullanacaksın dediler.

Bir gün internette araştırma yaparken Prof. Dr. Ahmet Akgül hocamı gördüm ve hasta yorumlarını okumaya başladım. Kimse hakkında olumsuz bir yorum yazmamıştı. Her giden kişi şifasını hocam vesilesiyle buluyordu. ... tarihinde ameliyat oldum. Hocam bana ameliyat öncesi yapacağı işlemleri, bacaklarımın durumunu anlattı, ve bu hastalıktan kurtulacağımı söyledi.

Şuan ağrılarım yarı yarıya azaldı ve ilerde zamanla hiç ağrımın olmayacağını varis çorabını da 1 ay sonra bırakacağımı söyledi.

Allah hocamdan razı olsun beni bu hastalıktan kurtardığı için. Ömür boyu hocama dua edeceğim. 

 

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

Derin Ven Trombozu (DVT) hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz lütfen tıklayınız

DVT tedavisi gören diğer hasta yorumlarını görmek için lütfen tıklayınız  

İletişime geçmek veya randevu almak için lütfen tıklayınız  

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.