VARİS AMELİYATI VE PIHTI TEMİZLEME

 

 

Daha once yapilan varis ameliyati ve sonrasi

 

 

TOPLAR VE ATAR DAMAR TIKANIKLIĞI

 

Atar ve toplar damar tikanikligi

 

 

PANDEMİ DE TEDAVİ

 

Eylül 2019 yılında geçirmiş olduğum DVT buna bağlı olarak yaşadığım pıhtı atması sonucu hayatım çok farklı bir boyuta geçmişti. Hayatımda ilk defa ciddi bir hastalık ile karşı karşıyaydım en kötüsü de ne yapacağımı kime gideceğimi bilmiyordum. Hastanelerden geçen kontroller, defalarca kez operasyonlar sonucu elime geçen tek şey “buna yapacak bir şey yok hayatına bu acıyla ve varis çorabıyla devam edeceksin” oldu. 1 poşet hap 1 çift varis çorabıyla sırtım okşanarak taburcu edildim.

Ne fiziksel ağrım değişti ne de psikolojik acım. Sizi öldürmeyen şey güçlendirir ya tamda bu şekilde oldu ve arayışa girdim. Sevgili Ahmet Akgül hocamı tanıdım. Pandemi zamanı her yer kapalıyken, evinden kalkıp sadece 1 hasta için gelmiş bir doktordan bahsediyorum. Tedavi sürecim psikolojik olarak başladı, ilk başta hastalığın ne olduğunu, neden olduğunu ne yapacağımızı öğrendim. Çünkü bilmediğim şey korkutur zarar verir. Daha sonra yapılacaklar, dikkat edilecekler, daha çok yapılacaklar v.s. bu süreçte gördüğüm destek standart doktor ve hastanelerde alışık olmadığım bir şekilde mükemmel geçti.
güncel durumda hocamın destekleriyle elimde 1 çift sağlam bacak, sağlam bir psikoloji manken olma yolunda ilerleyen bir vücut var J Sayın Ahmet Akgül hocam seni burdan manken yapıp yollayacağım demişti ve şuan olmak üzereJ Çok değerli Ahmet Akgül hocama ve harika ekibine bu süreçteki desteklerinden dolayı binlerce kez teşekkür ediyorum.

Saygılarımla

 

 

 Bacak pihtisi nasil tedavi edilir 2
Bacak pihtisi nasil tedavi edilir 1

 


DVT VE VENÖZ YETMEZLİĞE BAĞLI BACAK AĞRISI

 

SEVGİLİ DOKTORUM PROF. DR. AHMET EKGÜL

Yaklaşık 7 yıl önce geçirmiş olduğum, bacak ağrılarım ve sonrasında gelişen Derin Ven Trombozu ve Venöz yetmezlik sonucu bacak ağrılarım artmıştı. Sosyal ortamda ve internet sitenizde geliştirmiş olduğunuz tedavi yöntemlerini dikkatle okuyarak tedavi ettim. Ahmet hocam ilgisi, bilgisi ve tecrübeleri ile bana hastalığım hakkında çok kapsamlı bilgiler verdi. Ameliyat olmam gerektiğini ve tedavi sürecinin devam edebileceğini söyledi. Ameliyattan sonra bacak ağrılarım azaldı. Gerek ameliyat öncesi gerekse ameliyat sonrası ilgisi ve hastalarına verdiği öz güven sayesinde insanda cesaret özgüven aşılmayı en iyi yapan doktorlardandır. Prof. Dr. Ahmet AKGÜL hocama ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum…

EMRE ÇELİK

 

 

 

 

INR TAKİBİ İLE YAŞAMAK KADER DEĞİL

 

 

inr_takibi_ile_en_iyi_dvt_tedavisi.jpg

 


Adım M.A.K.

Hastalığımın ilk belirtileri üniversite hayatımın ilk yıllarında kendini gösterdi. İlk zamanlar fazla önem vermedim. "Geçer" dedim. Ancak artarak devam etti. Hastaneye başvurdum. Yanlış teşhis koydular. Ardından yanlış ilaçlar derken tedavide iyice gecikmiş oldum. Daha sonra gittiğim başka bir hastanede doğru teşhis (DVT) konuldu. Doktor bana " Artık yapacak bir şey yok bu hastalıkla yaşamayı öğren" dedi ve Coumadin denilen bir ilaç verdiler sürekli kontrol edilmesi gereken. İlk zamanlar fazla umursamadım ancak bu ilaç yüzünden iki kez iç kanama geçirdim. Hastanede yattım, ağrılı ve sancılı bir süreçti. Ben spor yapmaya çok düşkün bir insan olmama rağmen artık yapamaz olmuştum. Sosyal hayatım bozulmuştu insan alışkanlıklarından vazgeçemiyorum.

Sonra Prof. Dr. Ahmet Akgül hocayı buldum. İnternette videolarını izledim. Bana ümit oldu. "İNR ile yaşamak kolay değil" diyordu. Telefonla aradım. Gelip muayene oldum. İki aşamalı bir operasyon olacağını söyledi. Ameliyat süreci beş gün sürdü. On gün sonrada dikişler alındı. İnanın insan sağlığının kıymetini kaybedince anlıyor. Şimdi kendimi yeni yürüyen bir çocuk gibi hissediyorum. Çok mutluyum. Sanki bir rüyadayım uyanınca her şey gidecek gibi geliyor. Yıllardır tedavisi yok diye yüzüme kapanan kapılara artık geride kaldı.

Doktorluk dünyanın hem en iyi hem de en kötü mesleğidir bence. Yanlış bir teşhisler hayat kurtaran doktorlar var. Ama buna karşın Prof. Dr. Ahmet ALGÜL gibi size sağlığınız geri kazanmanıza vesile olanlar var. İşte bu doktorlar hastalarından aldıkları duaları ile hem bu dünyada hem diğer dünyada Allah ondan razı olsun.

M.A.K. 

 

 

MUAYENE OLDUM VE AMELİYATI YAPTI

 

Sayın Ahmet Akgül hocama çok teşekkür ederim. 2017 yılında ilk tanı konmuştu ayağıma 4 yıldır birçok doktora başvurdum. 3 kez operasyon geçirdim, bir sürü ilaçlar kullandım ama hiç fayda görmedim. Bana bununla yaşamasını öğrenmen gerek dediler sonra Ahmet hocamı tanıdım muayene oldum ve ameliyatımı yaptı.
Bugün üstünden 1 ay geçti ve ayağım çok iyi durumda kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun.

 

 

Damar traslama ve venoz pihti temizleme 1

 

 

 Damar traslama ve venoz pihti temizleme 2

 

 

ARTIK VARİS ÇORABI BENİM PROGRAMIMA UYACAK, BEN ÇORABA DEĞİL

 

 

en_iyi_dvt_ameliyati_1.jpg

en_iyi_dvt_ameliyati_2.jpg

 


Benim İçin Devrim Tarihi                              

2000 yılında gebelik sürecimde geçirdiğim DVT tanısıyla başlayan bu sancılı süreci 17 yıldır yaşadım ve yaşayacağımı sanıyordum. Bir sürü hocaya ve doktora göründüm hepsi de ana damara müdahale edemeyiz kapakçıklara yapabilecek bir şey yok varis çorabı ve belirli ilaçlarla hayatına devam edeceksin deniliyordu ta ki çok kıymetli Sn. Ahmet hocamızı tanıyana kadar, hocam bacaklarımdaki bütün sorunları detaylı anlatarak ameliyatını yaparım dedi ve yaptı 17 yıllık sürece Sn. Ahmet hocam noktayı koydu........... çok şükür. Bacaklarım artık daha hafif ve ince, artık varis çorabı benim programıma uyacak ben çoraba değil, Rabbim Ahmet hocamın ilmini arttırsın ve böyle kıymetli hocaların sayısını da ben 17 yıl bekledim çözüm, sizler beklemeyin inşallah.

Esin BİLGİLİ 

 


KALP VE DAMAR CERRAHİSİ UZMANI

 

Kalp ve damar uzmani ne is yapar

 Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

Derin Ven Trombozu (DVT) hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz lütfen tıklayınız

DVT tedavisi gören diğer hasta yorumlarını görmek için lütfen tıklayınız  

İletişime geçmek veya randevu almak için lütfen tıklayınız  

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.