INR TAKİBİ İLE YAŞAMAK KADER DEĞİL

inr_takibi_ile_en_iyi_dvt_tedavisi.jpg


Adım M.A.K.

Hastalığımın ilk belirtileri üniversite hayatımın ilk yıllarında kendini gösterdi. İlk zamanlar fazla önem vermedim. "Geçer" dedim. Ancak artarak devam etti. Hastaneye başvurdum. Yanlış teşhis koydular. Ardından yanlış ilaçlar derken tedavide iyice gecikmiş oldum. Daha sonra gittiğim başka bir hastanede doğru teşhis (DVT) konuldu. Doktor bana " Artık yapacak bir şey yok bu hastalıkla yaşamayı öğren" dedi ve Coumadin denilen bir ilaç verdiler sürekli kontrol edilmesi gereken. İlk zamanlar fazla umursamadım ancak bu ilaç yüzünden iki kez iç kanama geçirdim. Hastanede yattım, ağrılı ve sancılı bir süreçti. Ben spor yapmaya çok düşkün bir insan olmama rağmen artık yapamaz olmuştum. Sosyal hayatım bozulmuştu insan alışkanlıklarından vazgeçemiyorum.

Sonra Prof. Dr. Ahmet Akgül hocayı buldum. İnternette videolarını izledim. Bana ümit oldu. "İNR ile yaşamak kolay değil" diyordu. Telefonla aradım. Gelip muayene oldum. İki aşamalı bir operasyon olacağını söyledi. Ameliyat süreci beş gün sürdü. On gün sonrada dikişler alındı. İnanın insan sağlığının kıymetini kaybedince anlıyor. Şimdi kendimi yeni yürüyen bir çocuk gibi hissediyorum. Çok mutluyum. Sanki bir rüyadayım uyanınca her şey gidecek gibi geliyor. Yıllardır tedavisi yok diye yüzüme kapanan kapılara artık geride kaldı.

Doktorluk dünyanın hem en iyi hem de en kötü mesleğidir bence. Yanlış bir teşhisler hayat kurtaran doktorlar var. Ama buna karşın Prof. Dr. Ahmet ALGÜL gibi size sağlığınız geri kazanmanıza vesile olanlar var. İşte bu doktorlar hastalarından aldıkları duaları ile hem bu dünyada hem diğer dünyada Allah ondan razı olsun.

M.A.K. 

ARTIK VARİS ÇORABI BENİM PROGRAMIMA UYACAK, BEN ÇORABA DEĞİL

en_iyi_dvt_ameliyati_1.jpgen_iyi_dvt_ameliyati_2.jpg


Benim İçin Devrim Tarihi                              

2000 yılında gebelik sürecimde geçirdiğim DVT tanısıyla başlayan bu sancılı süreci 17 yıldır yaşadım ve yaşayacağımı sanıyordum. Bir sürü hocaya ve doktora göründüm hepsi de ana damara müdahale edemeyiz kapakçıklara yapabilecek bir şey yok varis çorabı ve belirli ilaçlarla hayatına devam edeceksin deniliyordu ta ki çok kıymetli Sn. Ahmet hocamızı tanıyana kadar, hocam bacaklarımdaki bütün sorunları detaylı anlatarak ameliyatını yaparım dedi ve yaptı 17 yıllık sürece Sn. Ahmet hocam noktayı koydu........... çok şükür. Bacaklarım artık daha hafif ve ince, artık varis çorabı benim programıma uyacak ben çoraba değil, Rabbim Ahmet hocamın ilmini arttırsın ve böyle kıymetli hocaların sayısını da ben 17 yıl bekledim çözüm, sizler beklemeyin inşallah.

Esin BİLGİLİ 

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

Derin Ven Trombozu (DVT) hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz lütfen tıklayınız

DVT tedavisi gören diğer hasta yorumlarını görmek için lütfen tıklayınız  

İletişime geçmek veya randevu almak için lütfen tıklayınız  

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.