TIKALI BACAK DAMARLARI DAMAR TRAŞLAMA İLE AMELİYATSIZ BİR ŞEKİLDE AÇILDI

 

Babam Bahri Özden’in yıllardır bitmeyen bacak ağrılarını hocamız Prof. Dr. Ahmet Akgül teşhis ve tedavi etmiştir. Bacak ağrıları nedeniyle çok zor yürüyordu ve ayaklarında yaralar çıkmaya başlamıştı.

Hocamız Prof. Dr. Ahmet Akgül; tıkalı olan bacak damarlarını açtı ve şifa bulmamızı sağladı.

Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Böyle eli şifalı ve değerli hocalarımızın sayılarının artmasını dileriz.

Elleriniz dert görmesin;

Saygılar ve sevgiler hocam.

 

 

Perifer damar hastaligi tedavisinde damar traslama

 

 

Perifer damar hastaligi tedavisinde damar traslama 2

 


BACAĞIMIN KESİLMESİNDEN KURTULDUM

 

Sevgili Hocam,

2018 yılından beri parmaktan ameliyat olduk ama iyileşemedik. Damarlarımın tıkalı olduğunu çok sonra öğrendik. Bu yüzden yaralar geçmiyordu. En son bacağımı kesmek için izin istediler. Ablam ... önermesiyle Dr. Ahmet Hocamıza geldik. İki bacağımdan da yapay damar takıldı. Bacağımın kesilmesinden de kurtuldum. Size çok teşekkür ederim. Size ne kadar teşekkür etsem azdır.

Size meslek hayatınızda başarılar dilerim. Sizin güler yüzünüz ve insanlığınızdan ötürü ayrıca çok teşekkür ederim. Sizi yetiştiren anne babanıza ve hocalarınıza da teşekkür ederiz.

Allah sizi ve ekibinizi korusun, sağlıcakla kalın.

Sevgi ve saygılarımla.

 

 

 Damar tikanikligi belirtisi

Damar tikanikligi belirtileri

 

 


Umutsuzluktan Mucizeye…

 

 

Umutsuzluktan mucizeye 2Umutsuzluktan mucizeye

 


2016 Mart ayı’nda tanıştığım sağ bacağımda damar daralması ile 15 gün öncesine kadar ilaçla mücadele etmeye çalıştım. O zaman gittiğim hastanede damarların incelmesi nedeni le değil stent takmak, anjiyo bile yapılamayacağını söylemişlerdi. Onbeş gün önce tablo normal yaşamımı sürdüremeyecek bir boyuta ulaştı. 100 metre bile yürüyemiyor; korkunç geçmeyen kramplarla boğuşuyordum. Balıkesir ... hastanesinde 3 gün serum serum tedavisi yapıldıktan sonra; Burada bir şey yapılamayacağı, teşekkürlü bir merkeze gitmem gerektiği gerekçesiyle taburcu edildim. 14 Haziranda İstanbulda konudaki uzmanlığı ile bilenen tam teşekküllü bir hastaneye gittim. Orada da bacağıma müdahale etmenin mümkün olmadığı kesilecek boyuta gelene kadar ağrı kesiciyle idare etmem söylendi. Bu arada bu konuda uzman ve çalışmaları ile tanınan Prof. Dr. Ahmet Akgül’ün adına ulaştık. 18 Haziran’da randevu alarak kendisine ulaştık. 19 Haziran’da kalp ve bacak anjiyosu yapıldı. 24 Haziran günü yapılan operasyonla önce Aterektomi daha sonra balon uygulaması ile dizden ayağa kadar tıkalı olan damar tamamen açıldı. 22 Haziran’da(bugün) taburcu edildim. Bugün ayaklarım 3,5 yıldan beri olmadığı kadar sıcak ve an itibariyle 2000 adım yürüdüm ağrıdan eser yok. Şu an bir mucize yaşıyorum.

Sn. Prof.Dr. Ahmet AKGÜL ve ekibine duyduğum ömür boyu şükran hislerimin yanında; Ülkemde böyle doktorların varoluşu beni çok gururlandırdı ve ülkem adına umutlandırdı. Sonsuz teşekkürler Prof. Dr. Ahmet Akgül ve ekibi.

Allah eksikliğinizi göstermesin.

 

 

İLK DEFA AYAKLARIMDA KANIN SICAKLIĞINI HİSSETTİM

 

6 Aralık 2016
Kaçıncı kapı olacaktı kim bilir çaldığımız 15-25-26?
Hiç de umudum yoktu niye olacaktı ki?
Diğerleri de yrd doç, doç, prof değil miydi?
Kalp Damar Cerrahı hatta kimileri fikir lideri değil miydi?
Bu adam ne söyleyecekti, onlar “ancak mezarda kurtulursun, rahata erersin” dememişler miydi?
Çok da ümitli dinlemedim seni, çok da istekli çektirmedim istediğin dopleri, duyacaklarım aynıydı.
Kalbim durdu biliyor musun “ben bu ameliyatı yaparım” dediğinde.
Şaşırttın, umut verdin, “yanlışlıkla söyledi” dedim, üstüne kağıt kalem üzerinde ne yapacağını gösterdin.
”Sen ne güzel bakıyorsun, ne güzel gülümsüyorsun, gel bir fotoğraf çekilelim” dedin.
16 Aralık 2016
Herkes benden helallik istedi, haklarını helal etti.
Ameliyathanede hemşire “hiç korkmuyor musun“ dediğinde, 16 yıldır bu ânı beklediğimi söyledim.
Hiç korkmadım, hiç aklımdan kötü bir şey geçirmedim, kadere inanıyor, onun karşıma çıkardığı sana sonsuz güveniyordum.
Narkozun etkisi geçip uyandığımda ayaklarımda, ayak parmaklarımda kanın sıcaklığını hissetmiştim, buz gibi değillerdi. Baldırlarım ağrımıyordu. GEÇMİŞTİ.
Kimsenin diyemediğini dedin, kimsenin yapamadığını yaptın o öpülesi ellerinle.
Benim elimden gelen ise her ezan vakti senin ömrün için Rabbime dualar etmek oluyor sevgili hocam.
Seni çok ama çok seviyorum

 

 

BACAK DAMARINA BAYPAS

 

 

erol.jpg

 


........  EĞİTİM VE ARAŞTIRMA Hastanesi PERSONELİNE  

...... tarihinde geçirmiş olduğum Bilateral  Femoropopiteal By Pass ameliyatımda çalışmalarıyla gösterdikleri büyük başarıyla başta Prof.Dr.Ahmet AKGÜL olmak üzere, teşekkürlerimi sunar Allah'tan çalışmalarında başarılar dilerim.

Erol KARUL

12.10.1940 /İstanbul 

 

Damar yaslanmasi ve damar yasi olcumu 2

 


BABAMIN BACAK DAMARI TIKANMIŞTI

 

Merhaba; Sayın Ahmet Akgül ile babamın periferik bypass ameliyatı gerektiği zaman tanıştık ve ameliyatımız öncesi,sonrasında kendisi ve ekibini işindeki disiplinli,ilgili, sorularımıza açıklayıcı, güleryüzlü, en önemlisi insani yaklaşımlarınla tanıdık... Babam şimdi çok iyi, ameliyat öncesi aklında ya sonra... diye düşünlerinin gereksiz olduğunu düşünüyor şimdi, heran dualarını DOKTORUMUZDAN, EKİBİNDEN eksik etmiyor herbir hastanın dualarını aldıklarından eminim (hastanede 6 gece kaldık,çok şeye tanık olduğum için eminim) Ve inanıyorumki çok daha başarılı olucaklar...

Ahmet Akgül kişilik olarak disiplinli,ameliyatlarını işi gibi görmüyor hayat kurtarmak ve bunu takip etmek aklında sadece bunu düşünmek gibi bir yaşamı var,daha iyisini yapmak ve kendisini yenilemekle bütün takdirleri hak ettiğine inanıyorum,yanında yetiştirdiği uzmanları, asistanları,klinikteki bütün çalışanlarınla gözle görülür biçimde uyum içinde.

Bu ekip içinde sayın doç.dr Ahmet Akgül den,kat sorumlusuna kadar emekleri geçen herkese sonsuz sevgilerimizi gönderiyoruz.

Nazan Ç.  

 

 

 

 

 

 

HOCAMIN EN BÜYÜK ŞANSIZLIĞI KENDİ KENDİNİ AMELİYAT EDEMEYECEK OLMASI

 

 

kronik_damar_yetmezligi_ve_reflusu_tedavisi_3.jpg

 kronik_damar_yetmezligi_ve_reflusu_tedavisi_2.jpg
kronik_damar_yetmezligi_ve_reflusu_tedavisi_1.jpg

 


Devamlı hareket halinde olan, yerinde pek durmayan birisiydim. Son iki yıldır üzerimde bir ağırlık hissetmeye başlamıştım. Sanki bir güç beni durdurmaya çalışıyor, sürekli yorgun, kırgın, bitkin hissediyor, yürürken belden aşağısını ben taşıyor gibiydim. Bacaklarımı hissediyordum bir sıkıntı olduğunu anlatmaya başlamıştım. Artık eskisi gibi yürümek, koşmak ve spor yapamamak bir tarafa hiçbir şey yapmak istemiyordum.

Bacaklarımda yaralar çıkmaya başlamıştı. O kadar çok rahatsız ediciydi ki sürekli kanıyor, kaşınıyor, pul pul deri dökülüyor ve tekrar aynı süreç devam ediyordu. İlk başlarda deri hastalığı olduğunu düşünüp cildiyeci ye gittim, doktorlar doğru dürüst teşhis koyamayıp krem verip gönderiyordu. Hiçbir değişiklik olmayıp yaralar ilerliyordu. Sıkıntının içerden damarsal olduğunu tahmin etmeye başlayıp internetten araştırmalara başladım. Uzunca sürek araştırmalar sonucu değerli hocam Prof.Dr. Ahmet Akgül'ü keşfettim ve muayene olmaya karar verdim.

Biz insanları kendisini ifade etmek için ne yazsak, ne desek eksik kalır. İlk önceliği hastasını tedavi etmek olan, Türkiye'nin yetiştirdiği kendini geliştirmiş, son derece zeki, donanımlı, alanına ve hemen hemen her alana hakim olan, hastalıklara kökten çözüm odaklı kesin tedavi yöntemlerini bulan ve geliştiren, klasik tıp yaklaşımlarına bağlı kalmadan yeni yöntemleri tıp dünyasına kazandıra, kariyeri ve yaptıklarıyla kendisini zirveye yerleştirmiş olan bir hekimden çok daha fazlası çok sevdiğim hocam renkli doppler sonucu iç varis olduğumu basit bir ameliyat ile tüm sıkıntılarımın geçeceğini gayet emin ve özgüveni tam olarak bana ifade etti.

Muayene olduğum zaman farklı olduğunu anlamıştım ama ben genel yapım olarak kimseye güvenmeyip sürekli araştıran birisi olduğum için süreci uzatarak renkli doppler sonuçlarıyla farklı doktorlara bu işin ne olduğunu, ne olacağını sorup sorgulamaya başladım, hiçbiri ne kesin bir ifade ne kesin bir çözüm sunmadılar, çelişkili ifadeler ve geçiştiriliyordum...

Hatta öyle ki içlerinde Prof.Dr. Ahmet Akgül'ü kıskananlar olduğuna bizzat şahit oldum. Kimisi renkli dopplerde açık olmasına rağmen ben bunda bir sorun görmüyorum bile dedi.

Kendimden emin şekilde Prof.Dr. Ahmet Akgül'e ameliyat olmaya karar verdim. Bana aynı gece hastanede sıkılacağımı söylediğinde inanmayıp içimden gülmüştüm. Söylediği, dediği ne varsa söylediği gibi gerçekleşti inanamadım. Hocanın cerrahi müdahale ettiği iki bacağım o kadar rahatladı ki rahatlamayı buradan ifade etmem mümkün değil.

Şuan resmen hafiflediğimi, iyileştiğimi fiziksel olarak hissediyorum. Gün geçtikçe daha da iyi olacağıma eminim. Buradan diğer hasta insanlara şahsi tavsiyem bütün hastalıkların bir çaresi bulunuyor, tıp gün geçtikçe ilerliyor, Umudunuzu kaybetmeyin.

Sayın hocam Prof.Dr. Ahmet Akgül gibi hekimlerimiz sürekli araştırıyor ve geliştiriyor ama bence önemli olan doğru hekime, doğru zamanda teşhis koydurarak biran önce tedavimizi gerçekleştirmek.

Ben tekrar tekrar buradan çok sevdiğim Prof.Dr. Ahmet Akgül başta olmak üzere, Salih abiye ve hocamın bütün ekibine yürekten çok çok ediyorum, iyi ki varsınız.

Çok uzattım ama olarak bunu yazmadan edemeyeceğim "hocamın en büyük şansızlığı kendi kendini ameliyat edemeyecek olması".

Anıl GÜVEN

İstanbul Üniversitesi

 

 

GEREKSİZ ACILARA PİŞMAN OLDUM

 

 

en_iyi_varis_tedavisi.jpg

 

 


Prof. Dr. AHMET AKGÜL'e ameliyat oldum.

Günün yorgunluğunu atmak ve huzur bulmak için gittiğim evimde akşam sağ bacağımda başlayan yanma, uyuşukluk ve ağrılarımın dinmesini sağlamıştır.

Her gün çektiğim ağrılardan daha azını; ameliyat ve ameliyat sonrası süreçte çektim. Bu nedenle ameliyata karar verene kadar geçen araştırma ve kendi hazırlama sürecinde çektiğim gereksiz acılarıma pişman olmamı sağlamıştır.

Sonsuz teşekkürler.

AYŞE AKGÜL'ün Hastası : )

 

 

 

 

behcet_hastaliginin_en_iyi_tedavisi.jpg

 Yukarıdaki gazete haberinin tam metni aşağıda:

NASA teknolojisi ile damar tedavisi

Bacaklara negatif ve pozitif basınç uygulayarak, toplardamarlardan geriye kan akımını hızlandıran cihaz ayak damar tıkanmalarına çözüm oluyor.

NASA’nın uzaydaki astronotların bacaklarındaki kan akımını düzenlemek için geliştirdiği cihaz, bacak damar tıkanıklıklarının ve bacak damarlarındaki kanlanma problemleriyle oluşan hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde kurulan Türkiye’nin ilk Geronteknoloji Merkezinde hizmete giren Vakum Terapi cihazı sayesinde kangren olup kesilecek ayaklar kurtuluyor.

Vakum Terapi Cihazı’nın vücutta ayaklardaki dolaşımı destekleyen ikinci bir kalp gibi çalıştığını söyleyen İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Kalp-Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Akgül “Lenfödem toplumda 6.000 kişide bir görülen bir hastalık. Derin Ven Trombozu adını verdiğimiz tıkanıklıklar ise çok daha sık. Ayak damarlarının kanlanmasına yardımcı olduğu için her türlü damar hastalığının tedavisinde kullanılabilen bu tedavi yönteminde negatif ve pozitif basınç uygulanarak, toplardamarlardan geriye kan akımı hızlandırılıyor. Atardamarlardaki kan akış hızı ve dokuların oksijenlenmesi artırılarak yara-kas dokusunun iyileşmesi sağlanıyor. Farklı hastalıkların tedavisi için 16 programı olan cihaz aralıklı negatif basınç uygulaması sayesinde,tedavisi oldukça zor olan dolaşım kaynaklı hastalıklarda çığır açmış yeni bir metot” dedi.

Vakum terapisinin uzaya giden astronotların sağlıklarının korunması amacıyla geliştirildiğini anlatan Prof. Dr. Akgül “Uzayda yer çekimi olmadığından son derece sağlıklı olan astronotların dolaşım sisteminde problemler ortaya çıkıyor. Astronotlar günün belirli saatlerinde bu vakum cihazına girerek dolaşım sistemlerini normale döndürüyorlar. Bu cihazın tedavide kullanılması söz konusu olduğunda bir de basınç fonksiyonu eklenmiş” dedi.

"BACAĞINI KESECEĞİZ DEDİLER, 10 GÜN SONRA AYAĞA KALKTIM"

Özlem Tırış 26 yaşında bir ev hanımıydı. Her şey sağ ayak parmaklarının arasındaki kaşıntı ile başladı. Kaşıntı, kısa süre içinde bütün ayağını sardı. Bacağı kızardı ve diğer bacağının 2 katı kadar şişti. Ağrılar içinde kıvranırken acil servise gitti. Ağrı kesici verip gönderdiler. Bir süre sonra bacağında yaralar oluştu ve bacağı mosmor oldu. Antibiyotik tedavisine cevap vermeyince “Bacağını keseceğiz” dediler. Tırış, İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Akgül’e ulaştı. Tırış’a yapılan damar haritalaması işleminde iç varis ve ileri derecede lenfödem hastası olduğu anlaşıldı. Özlem Tırış’ın hastaneye geldiğinde ağır yaraları olduğunu söyleyen Prof. Dr. Akgül “Özlem Hanım’a bir seri tedavi uyguladık. Önce enfeksiyon tedavisine başladık. Bunun etkili olabilmesi için bacaklardaki ödemi azaltmamız gerekiyordu. O yüzden bu cihaza aldık. Beraberinde Oksiplazma dediğimiz iğneli tedavi, varisleri için de cerrahi operasyon yaptık” dedi.

 

 

Damar, Damar Tıkanıklığı ve Yetmezliği ve Damar Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız  

Damar hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış, bu bacak kesilir"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız  

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.