Ayak Bileğinden Kesilmeli Diyorlar

İyi günler hocam, babamın sağ ayağı bilekten kırılmıştır. Yanlış kaynama sonucu ve şeker hastası olduğu için sağ ayak baş parmağında yara oluştu. Şeker hastalığından dolayı kesildi. Baş parmağı yarası kapanmadı ve baş parmağı yaradan dolayı akmaya başladı, sağ ayağı bilekten itibaren şişti. Doktorlar ayak bileğinden kesilmesi lazım diyorlar, babamın sağ ayak fotoğrafları mevcuttur. Sayın hocam bana yardımcı olur musunuz? 

"Kösnü" Diye Tabir Edilen Yara Olduğu Söylendi

Hocam varis ameliyatı oldum ayağımda yara oluştu, bu yara için "kösnü" diye tabir edilen yara olduğu söylendi, kösnü çamuru ve kösnünün iyi ettiği söylenilen tedavileri uyguladım ama hiç bir yanıt alamadım. 4/5 yıldır gitmediğim doktor kalmadı bana yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkür ederim saygılarımla.

KAHRAMANMARAŞ’TA OTURUYORUZ, KAYSERİ’DE YARA TEDAVİSİ


Hocam öncelikle merhaba başarılar dilerim işiniz ve hayatınızda. Size ulaşma sebebim kardeşimin ayağın da vaskülit hastalığı var ve yaralar çıkıyor. Daha önce Kayseri'de tedavi gördü. 2 yıldır çıkmıyordu yara. İğne ve hap ayrıca ozon tedavisi gördü. Eğer uygun görürseniz yanınıza gelmek isteriz. Kahramanmaraş’ta yaşıyoruz, bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz hocam. Kolay gelsin, sağlıkla kalın.

Çözüm Arıyorum

35 gün önce sağ el bileğimden köpek ısırdı, kuduz aşılarımı oldum 9 Eylül acilde ilk müdahale yapıldı iki noktadan dikiş atıldı rig iğnesi yapıldı. Cipro 500 ve sefpodo verildi sonra kolum kızardı augmentin 1000 bıd verildi sonra klin 150 verildi sonuç olarak kolumun kızarıklığı gitti ancak bir kez antibiyotik kullanmama rağmen bir noktadan akıntı devam etmekte. Plastik cerrahi ve enfeksiyon kliniğinden fayda göremedim, konu sizi ilgilendirir mi onu bile bilmiyorum ancak haliyle çözüm arıyorum kolay gelsin.

Daha Hızlı Bir İyileşme Sağlaması


Merhabalar benim babamın sol ayak bileğinde tıpkı yazınızda bahsettiğiniz gibi önce ufak sivilce gibi başlayıp daha sonra patlayıp açılan bir yarası var. Şu an 4-5 cm kadar büyüklüğü var Rif ve furacin kremi karıştırıp macun gibi steril spanç üzerinde yaraya pansuman yapıyorum, sarı kısımları azalıp yara kanlanmaya başladı ama daha hızlı bir iyileşme sağlaması için ne yapabilirim.

Acı Verici Şekilde Çıkmaya Başladı


Babamın kaba et, dizin arka kısmı fazla olmakla beraber önce kızarık şeklinde sonra yara şeklinde çıkmaya başladı. Şimdi de ayakaltında küçük kızarıklar şeklinde ama acı verici şekilde çıkmaya başladı. Babam tıp 2 diyabet hastası. Çoğu zaman dikkat etmedi ve sanıyorum bunun sonucu ortaya çıktı. Aynı zamanda tiroit hormonunda da sıkıntı oldu. Eutrox kullanıyordu ne yapmamız gerek?

Ne Olur Hocam Doktor Doktor Gezmeyeyim


Hocam merhaba benim bir maruzatım var, 1,5 aydan beri geçmeyen yara var hocam kaşıntıyla gelen. Kaşıdım yara oldu hocam, 3 cildiyeye kalp doktoruna çıktım her biri değişik ilaçlar vere vere bir türlü kapanmadı. Ne olur hocam canım yanıyor uyutmuyor yanma yapıyor, kızarıklık var ve kapanmadı size gelecektim. Temmuz ayına attılar hocam erken tedavi yapamaz mısınız işte çalışamıyorum zor durum dayım işten rapor alıyorum diye kızıyorlar ne olur hocam doktor doktor gezmeyeyim.

Babam Tıp 2 Diyabet Hastası


Babamın kaba et, dizin arka kısmı fazla olmakla beraber önce kızarık şeklinde sonra yara şeklinde çıkmaya başladı. Şimdi de ayakaltında küçük kızarıklar şeklinde ama acı verici şekilde çıkmaya başladı. Babam tıp 2 diyabet hastası. Çoğu zaman dikkat etmedi ve sanıyorum bunun sonucu ortaya çıktı. Aynı zamanda tiroit hormonunda da sıkıntı oldu. Eutrox kullanıyordu. Ne yapmamız gerek?

Çorap Giysem Alev Gibi Parmaklar Yanıyor


Merhabalar hocam,
1 yıl önce ayağımda hem ayak mantarı hem de tırnak mantarı oluşmuştu. Ayak mantarım 1 ay falan içinde geçti fakat tırnak mantarım 1 yıldır ilerleme görülmüyor. Ayak tırnaklarımın 8 tanesi hafif sarı renkte. Sol baş parmağım en kötü olanı, doktorların söylediği ilaçları düzenli kullanıyorum ama hiç değişen bir şey yok. Ayağıma bırakın ayakkabıyı çorap giysem alev gibi parmaklar yanıyor. Geceleri yorganı ayağımı örtmeyecek şekilde uyuyorum havasız, hafif sıcak almasın yoksa cayır cayır parmaklarımın üst kısımları yanıyor. Ayağımı yıkamaktan mıdır bilmiyorum doktorlar bir şey demiyor. Elim, dudağım yanıyor. Ne olur bana yardım edin.

 

Damar Açıcı Tedavi


Merhaba Doktorum, sol ayağımın baş parmağında şekere bağlı yara oluştu. Hastanede tedavi gördüm damar açıcı ilaçlar aldım şekerim düştü ancak sol başparmakta yara devam ediyor ancak azalıyor. Damar açıcı tedavi ücreti nedir teşekkürler.

Uyanırken Kollarımın Her İkisinde Uyuşma İle Uyanıyorum


Hocam merhaba,
39 yaşındayım ve ağrılı migren hastasıyım. 2 sene önce fibromiyalji teşhisi kondu, 2 yıllık antidepresan ve sibelium tedavisi gördüm. Şuan ataklar anında kullandığım relpax adli migren ağrısı ilacın dışında bir ilaç kullanmıyorum. Uykudan uyanırken kollarımın her ikisinde uyuşma ile uyanıyorum. Durup dururken ayağımda karıncalanma ve kol ağrıları yaşıyorum, artık psikolojim bozulmaya başladı. Kol ağılarından ve uyuşmalarımdan nasıl kurtulabilirim. Lütfen yardımcı olun

Sizin Bize De Umut Olmanızı Ümit Ediyoruz


Merhabalar,
İki yıldır Muğla da olan birisi olarak bir sene önce de daha huzurlu bir hayat sürmeleri için anne babamı Ankara’dan Muğla ya getirdim. Ancak şu an 64 yaşında olan babamın, gelmeden bir süre önce hafif düzeyde başlayan ağrıları şu an hayatını son derece olumsuz etkileyerek uyutmayan nefes aldırmayan ve yaşam sevincinden soyutlayan bir hal aldı. İlk başta vücutta yüksek oranda çıkan enfeksiyon sonrası antibiyotik tedavi ile başladık. Ardından vücudun kendi kendine enfeksiyon oluşturduğu, bu durumun ürolojik de olabileceği söylenirken kesin bir tanı ve tedavi yöntemi sunulmadı. Babam şu an ağrıları sadece bastırmaya çalışarak hayatına devam etmeye çalışıyor. İnternette araştırma yaparken sizin sayfanıza rastladım inceleme fırsatı buldum, tedavi edilen hastaların yorumlarını okurken içimde bir ümit yeşerdi. Muğla’da ikamet ediyoruz ama sizin bize de Umut olmanızı Ümit ediyoruz.

Kökten Çözmek İstiyorum


Merhaba, iyi çalışmalar. Uzun zamandır kabızlık problemi yaşıyorum, lifli gıda, su tüketimim ve egzersizlerimde olduğu halde. Artık bu durumu kökten çözmek istiyorum, internette konuyla ilgili araştırma yaparken karşıma çıktınız. Randevu nasıl alabilirim? Toplamda kaç seans gelmem gerekiyor? Ücret nedir? Adresiniz nerede? Sağlıklı günler, iyi çalışmalar.

Hayatımdan Artık Zevk Alamamaya Başladım


Selamlar, hastalığım fibromiyalji bu hastalığı yaklaşık olarak 6 yıldır çekiyorum ve hayatımdan artık zevk alamamaya başladım. Her gece yatarken hasta olmamak için dua ediyorum. İnternette dolaşırken size denk geldim. Bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm ve yazmaya karar verdim. Telefon numaranızı bulamadım, âmâ bu mesaja bir geri dönüş sağlar ve beni tedavi etmeyi kabul ederseniz çok mutlu olurum saygılarımla. İyi akşamlar.

Doktorlarım Bu Duruma Alış Diyor


Çok zor durumdayım lütfen bana geri dönüş yapar mısınız? 2 yıldır ayda bir kere bile çıkamıyorum tuvalete doktorlarım bu duruma alış diyor. Anlatamıyorum sizden haber bekliyorum lütfen geri dönüş yapar misiniz?

Yeşil Reçeteli İlaçlar Kullanıyor


Hocam iyi çalışmalar eşimin dizlerinde aşırı derecede ağrı ve yanma şikâyeti var. Biz Sivas merkezde ikametgâh etmekteyiz. Gittiğimiz doktorlar kas romatizması dediler ve yeşil reçeteli ilaçlar kullanıyor eşim, ama hiçbir fayda görmedi size nasıl randevu alıp muayene ettirebiliriz. İyi çalışmalar.

Topuk Dikeni Diye Başlayıp Giderek Dayanılmaz


Son yıllarda giderek topuk dikeni diye başlayıp giderek dayanılmaz olmaya başlayan ayak yanması şikâyeti üzerine yapmadığım test gitmediğim poliklinik kalmadı, ve sonuç olarak bir çözüme varamadık geceleri yanma ağrılardan uyuyamıyorum yaşam kalitem uyku düzenim alt üst oldu. Kullandığım ilaçların bir faydasını görmemekle birlikte içmeye devam ediyorum bir umut lütfen bana yardımcı olun ve beni bu ağrılardan kurtarın.

Ruh Sağlığım İyi Değil


Hocam ben kendimin fibromiyalji hastası olduğumu düşünüyorum. Kronik yorgunluk, denge problemi, baş dönmesi, ense bandı ve boyun ve sırt bölgemde sanki dayak yemiş gibi bir halim var sinir sistemim sanki çökmüş. Ayaktayken ağaç dalındaymış gibi sendeliyorum. Ruh sağlığım iyi değil. Araştırdım bana tedavi konusunda en mantıklı siz geldiniz. Yardımcı olursanız sevinirim . Hoşçakalın.

Yumuşak Doku Kanseri Olabilir Mi?


Hocam kolay gelsin bir sorum olacaktı, sol bacağımda 5 aydır hiç geçmeyen bir ağrım var gece gündüz demeden ağrı oluyor diz kapağımın arkasında şişlik var yapısı yumuşak. 3 ay önce de ağrım olduğunda mr çektim doktorlar baktı her hangi sorun tok dedi sadece eklemlerde yıpranma var dedi buz uyguladım geçmedi. Son 3 haftadır aşırı ağrım var uyutmuyor ve şişlik var tekrar mr çekeceğim ve yaptığım kan testlerinde rh değerim 20 çıktı sizce ne olabilir. Randevu almak istiyorum, yumuşak doku kanseri olabilir mi acaba yardımcı olabilir misiniz teşekkürler.

Dizim Kırık Bir Şekilde Oturduğumda


Ahmet Bey merhaba,

Pandemi sürecinde evden çalışmaya başlayan bir bilgisayar mühendisiyim. Yaklaşık 1 senedir sağ bacağımın uyluk bölümünde bir yanma şikayetim var. Hiçbir şekilde bir koltuğa, sandalyeye 1 saatten fazla oturamıyorum. Normal çalışma pozisyonunda yanmalar giderek artıyor bir noktadan sonra çekilmez bir hal alıyor ve normale dönmesi günler sürebiliyor. En rahat bulunduğum pozisyon ayakta durmak veya yüz üstü yatmak. Dizim kırık bir şekilde oturduğumda, kasıklardan uyluğa, oradan da ayağımın altındaki damarlara kadar bir yanma hissi oluyor. (alt baldırda bir yanma yok)

Bu Hayat Boyu Çekilebilecek Cinsten Bir Problem De Değil


Konuyla ilgili olarak önce Beyin ve Sinir Cerrahisi, Nöröloji ve sonrasında da yakın zamanda Kalp ve Damar bölümlerine gittim. Omur ile ilgili yapılan MR'larda bir problem görülmediği gibi, detaylı iki MRG'de de herhangi bir sinir sıkışmasına rastlanamadı. Kalp ve damar cerrahisi bölümü ise yaptığı Doppler Ultrasyonda damarlarda herhangi bir sıkıntı tespit edemedi. Açıkçası tüm doktorlar harikasın hiçbir sıkıntın yok diyor ama ben hayatıma bu şekilde devam edemiyorum. Daha 34 yaşındayım ve bu hayat boyu çekilebilecek cinsten bir problem de değil. Belli ki yaygın görülen ve saptanabilen bir vakalar arasında yer almıyor. Açıkçası çaresiz kaldım, ne yapacağımı da bilemiyorum.

Konuyla ilgili olarak size muayene olmak fikrinizi almak isterim


Hayatım Çok Olumsuz Etkileniyor
Yaklaşık 10 senedir sırt ve vücut ağrılarım var. Fibromiyalji teşhisi kondu fakat tedavi olamadık. Hayatım çok olumsuz etkileniyor kaliteli yaşayamıyorum. Rize’den yazıyorum randevu alarak size gelmek istiyorum.

Aynı Saniye İçinde Bir Sızlıyor Bir Ağrıyor


Merhaba hocam, benim 13 yıldır göğüs bölgemde geçmeyen bir ağrım var. Kalp ve diğer doktorlara göründüm ve bir şey olmadığını söylüyorlar, ama benim yaşam kalitem bozuk ve sürekli ağrım oluyor. Aynı saniye içinde bir sızlıyor bir ağrıyor ne yapacağımı bilemiyorum. Beni nasıl yönlendirirsiniz ne yapmam lazım bu ağrıdan kurtulmam için önerinize ihtiyacım var hocam gel derseniz koşarak geleceğim o kadar bunaldım. Saygılar hocam

Bel Altımdan Bacak Başlangıcından Diz Kapağıma


Merhaba,
Benim bir sorum olacaktı otururken bazen böyle garip bir şekil de bel altımdan bacak başlangıcından diz kapağıma kadar böyle ağrı ve acımsı gibi bir şey oluyor, sürekli olmuyor fakat neden olur sizce cevap verirseniz memnun olurum.

Baş Ağrılarım Ve Mide Rahatsızlıklarım Da Eklendi


Merhabalar,
Uzun zamandır ortopedi, fizik tedavi, romatoloji dahil her yere gittim. Fakat şiddetli ayak ağrılarım ve bacak kasılmalarıma çare bulamadım. Yakın zamanda fibromiyalji tanısı kondu, ancak şişlik ve ağrılarım için tanı konamadı. Bu hususlarla ilgili randevu almak istiyorum. Geçmeyen baş ağrılarım ve mide rahatsızlıklarım da eklendi. Desteğinizi rica ederim.

Derslerime Odaklanamıyorum


Merhaba,
20 yaşındayım vücudumda gezici ağrılar var. Bel, boyun , sırt ve göğsümde ağırlık hissi var sürekli . Uzun zaman ayakta kalınca sırt ve belde ağırlık artıyor. Boğazımda da gerginlik oluyor. Mide bulantılarım oluyor . Psikolojim çok bozuldu tüm vücudum sıkılıyor gibi oluyor, mutsuz ve yorgunum derslerime odaklanamıyorum. Nasıl iletişime geçebilirim acaba ?

Mümkün Olan En Kısa Sürede Gelmek İstiyoruz

Merhaba Hocam,
Ben babam için yazıyorum muayene için gelmek istiyoruz, fakat yerinizi tam olarak bilmiyorum. Babamın iki ayağında da senelerdir kapanmayan yaralar var. Tahlillerinde şeker tansiyon hiçbir şey yok. Hiç bir doktor ne sebebini anlayabildi ne de tedavisini yapabildi. Ozon tedavisi sülük tedavisi denedik kapanmadı. Mümkün olan en kısa sürede gelmek istiyoruz.
Kolaylıklar dilerim.

Röntgen Çekti Bir Bulguya Rastlamadı


Hocam eşimin 5 aydır kalçasında ki ağrı bacağına kadar iniyor. Beyin cerrahi Doktoru emar raporunda ufak fıtıklar var fakat bu kadar ağrı yapmaz dedi, orta pedi Doktoruna gittik kalçada siyatik siniri de röntgen çekti bir bulguya rastlamadı. Bize nasıl yardımcı olabilirsiniz iletişim TLF verip görüşebilir miyiz?

53 Yaşındayım Fakat Kendimi 80 Yaşında Gibi Hissediyorum


Bende uzun zamandır bacak kas ağrısı vardı belimden ameliyat olduğum için acaba belden kaynaklanan bir ağrımı diye emarlar çektirdim. Fakat doktorumun incelemesinde belden kaynaklanan bir sorun olmadığını söyledi. Baş boyun ağrısı ayakta uyuşma karıncalanma var bacaklarım çok şiddetli ağrıyor. Sizden yardım rica ediyorum hocam bu ağrılardan nasıl kurtulabilirim 53 yaşındayım fakat kendimi 80 yaşında gibi hissediyorum saygılarımla.

Bir Kaç Tüp İlaç Verdi Ve İğne Verdi Bunları Kullanıyor


Annemin göğsünde şeker yarası çıktı ilk önce sivilce kadardı sonradan 2 hafta içerisinde elma boyutunda büyüdü. Bu süre içerisinde doktora gittik tatbiki pansuman ve bir kaç tüp ilaç verdi ve iğne verdi bunları kullanıyor ama yara ne yazık ki iyileşmiyor. Acil bir şekilde geri dönüş sağlarsanız sevinirim.

Tam İyileşiyor Derken Bu Seferde Büyük İltihaplı Yara Oluştu


Merhabalar hocam oğlumun her iki bacağında da venöz ülseri oluştu.1.si 4 yıl önce sağ ayak bileğinden, 2.si 4 ay önce sol kaval kemiginden.1 ay önce Samsunda kalp damar cerrahisinde operasyon geçirdi. Tam iyileşiyor derken bu seferde büyük iltihaplı yara oluştu sol bacağında. Sağ bacağında da yeni başladı. Çok çaresiziz ne yapacağımızı bilemiyoruz. Google’den araştırırken tesadüfen gördüm sizi. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler

Yardım Edin Dayanılmaz Acısı Var

Hocam babamın diyabetik ayak sağ ayak yarası pansuman yapıldı ayak anjiyosu yapıldı doppler çekildi oksijen tedavisi 1 gün zor dayandı bu arada yara arttı ilerledi iltihap çok arttı koku az. Ankara’da hastanedeki doktor diz altı kesilmesini söyledi. Yarın hastaneye yatacak cuma kesilecekmiş tansiyon şeker by pas olmuştu 6 sene önce diyalize giriyor. Okurdan salonda disket hastalığı var 76 yaş erkek maddi yönden de zayıfladık ne olur yardım edin dayanılmaz acısı var.

Hem De Ayak Ve El Parmaklarımda Mantar Hastalığı Var


Günaydın hocam, ben Alanya /Antalya da ikamet ediyorum hem varisim var hem de ayak ve el parmaklarımda mantar hastalığı var. 15 yıldır bu durumdan mustaribim, tüm tedavilere rağmen iyileşme yok. Sizi internette gördüm size nasıl muayene olabilirim, bilgi verirseniz memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.

Açık Yaralar Oluştu


İyi günler,
İleri derecede varis hastalığı var ayaklarda ve diz altındaki kısımlarda açık yaralar oluştu, kaşıntı var bacak damarında tıkanma var. Bu nedenlerden dolayı Prof. Dr. Ahmet Akgül'den muayene randevusu almak istiyorum.

İnsanlardan Kaçar Oldum

8 yıldır hafif başlayarak tüm vücuduma yayılan küçük kabuklu yaralar. Sayısız cildiye doktorlarına göründüm. Sonunda psikiyatriden yârdim almam söylendi. Hâlbuki 15 yıldır antidepresan kullanıyordum. Dozajını artırdılar yine de hiç bir faydasını göremedim. İnsanlardan kaçar oldum. Psikolojim umutsuzluktan dolayı daha da kötü.

Eşimin Rahat Yürüyüp Gezmesini Acı Çekmemesini İstiyorum

Selamın aleyküm, eşimin her iki ayağında yara 2011 ya da 2012 yıllarında başlamış benimle evlenmeden önce. Muş’ta kesilecek diye Malatya ya da Elâzığ’a sevk edilmiş, sevk edilen yerde kesilme olmamış Allah’tan. Baldırdan deri alınıp ayaklara dikilmiş. Gittiği hastaneler Elâzığ, Malatya, Ankara, Bursa, eşimle evlendikten sonra eşimi İstanbul, Bursa ve Samsuna götürdüm Samsun’da tıp fakültesinde ilk önce romatoloji Profesör doktor tedavi etti. Sonra aynı hastanede dermatoloji bölümünde Profesör doktor hoca baktı ve hoca ile devam ediyoruz. Octagam tedavisi görüyor eşimin damarları ince olduğundan fazla tedavi uygulanamıyor. Her iki ayağında 1'rer parmak kesildi farklı ilaç tedavisi yan etki yaptı. 2 kere yoğun bakımlık olacak seviyeye geldi. Şu an Muş 'ta yaşıyoruz ben Amasyalıyım eşimin rahat yürüyüp gezmesini acı çekmemesini istiyorum.

Acil Olarak Dönüş Yapmanızı Rica Ediyorum

Merhaba,
Annemin yaklaşık 1aydır diz altı bacak, bacak üstünde baloncuk şeklinde yaraları çıkıp iltihabı patlayıp etrafına yayılmaya başladı. Kendisi Sinop’ta ikamet ediyor hastanede tetkikleri yapıldı. İlaç tedavisi başlatıldı, kendisi bağırsak kolit hastası yaraların buna bağlı olabileceği söylenildi. Fakat ilaçları kullandıkça yaralar etrafa yayılmaya başladı. Ben haberinizi görüp annemi İstanbul’a getirdim varis ülseri fotoğraflarına çok benziyor. Sizden acil olarak dönüş yapmanızı rica ediyorum, kendisi yürümekte çok zorluk çekiyor.

Gül Lekesi

Sağ bacağımda gül lekesine benzer morluklar var. Doğduğumda doğum lekesi denilmiş fakat ilerleyen yaşlarda varis oluşumu ve bacak uzunluğu gibi sorunlar yaşadım. Bunun için 11 yaşımda Ankara’da hastanede varis ameliyatı oldum. 13 yaşımda uzun olan bacağımın uzamaması için bacağıma platin koydular. 18 yaşımda aradaki 4 cm in kapanmamasından dolayı kısa olan bacağımın uzatma ameliyatını oldum. Yaklaşık iki senedir bacağımın kaynamasını bekliyorum ama gerekli kaynama olmuyor. Şuanda varis olan bacağımda yaralar çıkmaya başladı, egzama olduğu söylenir sizin sayfanıza baktım bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Kaybetmek İstemiyorum

Merhabalar Doktor bey,
Tekirdağ Çorlu’dan yazıyorum. Benim kardeşim taksyasu arteriti hastası ve pandemi nedeniyle akılı ilaç alıyordu pandemi döneminde. Hastane vermedi 6 hafta etkisi olduğu için safra kesesini ve ince bağırsakların bir kısmın kangren yaptı, derken bası yarası açıldı. 17 gün önce 47 yaşında annemi bu hastalıktan kaybettim kardeşim 35 yaşında ve biz bir emekli polis kızıyız. 3 aydır hastanede yatıyor ama bası yarası bakteri kaptı. Vakum tedavisi kullanılıyor ve kardeşim çok kilo verdi 50 gün su bile içmedi şimdi yeni mama veriyoruz ağızdan. Lütfen bizimle diyaloğa geçin ve yardım edin. Bizde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bir canımı daha bu hastalıktan kaybetmek istemiyorum. Kardeşimin özellikle sağ yoğun olmak şartıyla bacak damarları tıkalı, yapay damar ameliyatı olmak da zorunda ama biz bu bası yarasından ilerlemeyi bırakın hep geriledik. Sizi duydum yazmak istedim beni yanlış anlamayın ben bizi önemseyin diye bu kadar detay yazdım. Maddi gücüm yettiği kadar dayanmaya çalışacağım sadece doğru tedavi istiyorum dönüşünüzü bekliyorum.

Sizin Bize Yardım Edebileceğiniz İhtimalinden Dolayı Size Ulaşmaya Çalışıyoruz

Yaşadığımız şehirde aylardır yaraya bir çözüm bulamadık ve anneannemin gece gündüz acı çekmesi bizi çaresiz bıraktı. Araştırdığımız kadarıyla sizin bize yardım edebileceğiniz ihtimalinden dolayı size ulaşmaya çalışıyoruz. Hastanın durumu, pandemi, ve Trabzon-İstanbul yolculuğunun çok uzun oluşu nedeniyle öncelikle sizden bir fikir alıp, ona göre gelmek veya hareket etmek istedik. Hastanın durumu ve yarayla ilgili bilgileri anlatayım:
Bu yarayı buradaki birkaç dermatolog, romatolog, kalp damar cerrahı ve plastik cerrah gördü. İlk başta gut yarası dendi ve ona göre tedavi uygulandı. Hiçbir sonuç alamadık yara daha kötüye gitti ve hastanın ağrıları arttı. Daha sonra şekerden kaynaklı olduğu, en son da venöz ülser + vaskülit +şeker kaynaklı olduğu söylendi. Ultrason çekildi ve kılcal damar tıkanıklığı olduğu söylendi. (tüm bu tetkikleri size atabilirim). Trental isimli bir ilaç verildi ve yaranın ölü dokusunun plastik cerrahisinde alınması ve üzerine vücudun başka bir yerinden alınacak canlı derinin yama yapılması tavsiye edildi. Bu sürece hazırlanırken hastamız beyinde küçük bir pıhtı atması ve sonrasında da deri altında meydana gelen kanamalar yaşadı. (Bu yara kazıma ve yama operasyonu için kullandığı coumadin kesildi ve clexane'a başlandı. Bir yandan da trental adlı damar açıcı ilaç verildi. INR ayarlanması düzgün yapılamadığından yaklaşık 2 hafta önce beyinde küçük bir pıhtı attı. Hemen sonrasında ise INR değerleri neredeyse 5e kadar çıktı ve deri altında sağ bacağında kalçadan dize kadar olan bölgede kanama meydana geldi.) Bu esnada Trental'ı bıraktık, çünkü kullanmaya başladığımız günden beri hem ağrıları arttı hem de vücudunda kanamalar ve inr değerlerinin bozulmasını gözlemledik. Ek olarak ilaç prospektüsünde yazan çoğu yan etkiyi de gözlemledik. Hemen peşinden akut böbrek yetmezliği oluştuğu ve kan değerleri (hemoglobin) aşırı düşmüş olduğu için 3 haftadır devlet hastanesinde yatıyor. 4 - 5 ünite kan verildi. CRP değerleri de yüksek olduğundan bir yandan antibiyotik tedavisi de görüyor (ek olarak son 6 aydır çok fazla antibiyotik verildi). Şu an genel durumu sabit ancak ayağı çok acıyor ve ağrıyor. Ve yaraları hala iyileşmedi. Bu yara ilk olarak Ekim-Kasım gibi ortaya çıkmaya başladı, hafif şekilde. Kasım sonu - Aralık başında ise anneanneme kovid teşhisi koyuldu (pozitif test ile). Ancak ciğer filmine bakarak doktor bunun yeni olmadığını, rahatlıkla birkaç haftadır hastanın kovid’le mücadele ettiğini söyledi. Bu süreçte 20 gün hastanede yattı (sodyumu da çok düşerek bilinç kaybı oluşması zaten ilk hastaneye götürülme nedeniydi ve kovid tespit edildi bu esnada). Hastaneden negatif olduktan sonra çıkarıldı ve bu esnada ayağındaki yara oldukça kötü bir duruma geldi ve aşırı karardı. Doktorlar kovid den dolayı da böyle bir sorun olabileceğini söyledi. Bizim gözlemlerimize göre bu süre zarfında yaranın rengi değişti.

Çok Ümitsiziz

Merhaba,
Annem 12 yıldır liken planus hastası. Şiddeti zaman zaman artıyor, gitmediğimiz doktor denemediğimiz ilaç-tedavi kalmadı. Ağzında ve ayak tırnaklarında tutundu. Ayak tırnaklarının bazıları düştü. Şu an düşen tırnaklarının yerinde kabarık, akıntılı açık yaraları var. Yıllardır ayakkabı giyemiyordu, artık daha da şiddetlendi otururken yatarken bile zonkluyor canı yanıyor. Şeker hastalığı yok, kolesterolü sınırın biraz üzerinde, yüksek tansiyon ilacı kullanıyor. Kortizon kullandığı zamanlar biraz düzeliyordu ama artık onun da etkisi azaldı, bıraktırdılar. İnternette araştırırken sizin yazılarınıza rastladım, yardımcı olabilir misiniz? Çok ümitsiziz. Annemin canı yanıyor ve bizim elimizden bir şey gelmiyor. Olumsuz da olsa cevap verirseniz çok mutlu olurum. İyi günler

Ağrı Ve Sızılar Uyutmaz Bir Hal Aldı

Merhaba,
9 yıl önce ayak bileğim de meydana gelen “ bir iş kazası sonucu oluşan kesik sonucunda acil müdahale ile yara dikiş atılarak kapatıldı. İyileşme oluştu fakat iki yıl sonra aynı bölge de kızarıklık ve kabartmalar oluştu. Bir tedavi uygulandı ancak maalesef üzerinden uzunca bir zaman geçmesine rağmen, bölgede ki sızı yanma ve kaşıntı hiç bitmedi. Sürekli bir kızarıklık ve yanma kesik sızısı halinde devam etmektedir. Ancak son bir kaç aydır artık ağrı ve sızılar uyutmaz bir hal aldığı için çaresizce dolaşırken sizi buldum ve gelip tedavi olmak istemekteyim.

Kilo Verecek Ve Yürüyecek Dediler

Sayın Hocam hayırlı akşamlar,
Size Niğde'den, Annem için mesaj yazıyorum. Annem 77 yaşında Alzheimer, şeker (18 yıldır insülin kullanır) , kalp (13 yıl önce açık kalp ameliyatı oldu ve kalbi şu anda %50 olarak çalışıyor) , KOAH ( başlangıç aşamasında ameliyat sırasında akciğerlerinin bir kısmı sönmüş) ve obez (160 cm boyu ve yaklaşık 110 kilo). Yürüyemiyor bazı günler hiç yerinden kalkmak istemiyor.
Annemin bacaklarında su akmaya başladı 2 ay önce ve sarı su yara oluşturdu. Çok ağrısı var ve yaralar ateşli. Doktorlar ( kalp cildiye göğüs) hepsi de kilo verecek ve yürüyecek dediler. Biz eczanelerden kendimiz, herkesin ulaşabildiği yara merhemeler kullandık fakat fayda vermiyor. Annem Alzheimer rahatsızlığı ve aşırı kilo nedeniyle hastaneye götürmek çok zor oluyor. Ayrıca salgın dönemi olması büyük bir sıkıntı oluyor.
Sayın hocam annemin bacaklarındaki yaralar için neler yapabiliriz bizlere yardımcı olabilir misiniz? Tekrardan hayırlı akşamlar. Allah razı olsun.

 

Yara Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız  

Yara hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız  

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.