AYAKTA YARA

Selam hocam. Babam 50 yaşında. 6 aylıkken çocuk felci geçirdi. Bir buçuk yıldır 3 ayda geçen, 3 ayda bir tekrarlayan yara oluşuyor, yara iç tarafa doğru genişliyor ve aşırı şekilde sızı yapıyor. Bununla ilgili tüm tahlillerimiz temiz çıkıyor. Plastik cerrah ve kalp damar cerrahına gittik, içe doğru delinerek parça alındı. Tahlillerimiz temiz çıktı, hastalığa herhangi bir isim konulmadı. Yara tekrardan oluştu. Şuan da aşırı şekilde sızı yapıyor. Yaranın fotoğrafını atıyorum. Önereceğiniz bir merhem veya ilaç var mıdır? Cevap verirseniz seviniriz. Allah razı olsun.

 

Var İse Ne Tür Bir Yol İzlemeliyim


Merhaba 1 ay önce sol bacağımdan yapıştırma sağ bacağımdan köpük yapıldı. Fakat operasyondan 2 hafta sonra ayaklarımda şişme oluştu bileklerimde bu yapılan operasyonda kullanılan ilaçların vücuduma alerji yapma olasılığı var mı, var ise ne tür bir yol izlemeliyim teşekkür ediyorum.


Yaralar Gün Geçtikçe Büyüyor


İyi günler hocam. Benim babam 66 yaşında iki defa anjiyo oldu belirli aralıklarla. Babamda kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği şeker hastalığı, hipertansiyon vs. bir çok rahatsızlığı çıktı. Babamın ayaklarında yaralar oluştu bu yaralar gün geçtikçe büyüyor. Önce sanki kaynar su dökülmüş gibi su topluyor büyük büyük sonra patlıyor ve yara oluyor. Hocam birçok hastaneye götürdüm ama hiç bir şekilde olumlu sonuç alamadık. Ve şuan babamın ayaklarının altlarına indi yaralar yürüyemiyor. Lütfen hocam babamı bu durumdan kurtarmaya yardımcı olur musunuz? Randevu verebilirseniz bize hemen getiririm..

Yara İçin Yârdim Ede Bilirimsiniz Acaba


Merhabalar Dr. Ahmet bey. Bizim bir sorunumuz var. Virüsle alakalı olarak maalesef şu anda Türkiye’ye gelemiyoruz. Annemde memesinde fungated yara var. Sizi internetten bulduk. Bize bu yara için yârdim ede bilirimsiniz acaba?

 

Psikolojik Olarak Ta Yıpranmaya Sebep Oldu


Selamlar ben. Ankara’dan yazıyorum. 13 Aralıkta babamın bacağına inşaatta tahta ağaç düştü. İlk anda dışarda hiçbir yara belirtisi olmadı 3-4 gün sonra şişme başladı ve ağrı ile hastaneye gitti. Ağrı kesici ve antibiyotik aldı 10-15 gün içinde bacakta önce 1 noktada iltihap boşalma yarası oldu. Sonra 2-3 cm yanında bir daha uç verip yine iltihap boşaldı. Bundan sonra basıncın azalması ile ağrıları hafifledi. İlk açılan iltihap yarasının üzeri siyah bir kabuklanma yaptı. 2. açılan iltihap yarası zamanla kapandı. bu süreçte 2 kez devlet hastanesinde farklı doktorlara muayene olmak zorunda kaldı. pandemi sebebiyle aynı doktora randevu alamadı. 1 kez özel bir poliklinikte 3-4 kez kontrol için gitti ve bu arada ozon tedavisi uyguladılar. fakat yine yara bölgesinde bir toparlanma görünmedi. buraya kadar ortopedi uzmanları ile tedaviyi sürdürdük. son olarak ise üniversite hastanesinde kalp damar cerrahisine başvurduk. kalpten, şekere, böbrekten kana kadar ciddi tetkikler yapıldı yaradan kültür alındı kemiklerde iltihaplanma var mı bakıldı. Çok şükür olumsuz bir bulguya rastlanmadı, sadece yara bölgesinde iltihap olduğu söylendi ve ayak parmaklarında mantar olduğu için sürecin biraz uzun sürebileceği söylendi. İlaç tedavisine devam edildi bu süre şuan 105-110 gün oldu. Bu zaman içinde bireysel ihtiyaçları için yürüdü bazen bir kaç saat ayakta kaldı. Bazen sadece wc ihtiyaçları için kalktı. Geldiğimiz noktada yara bölgesinde iyileşme görülmedi hatta ilk açılan ve iltihap boşalmasının olduğu açıklık halen kapanmadı. Sürecin uzaması hastada doğru tedavi yönteminin bulunamadığı düşüncesi oluşturdu ve psikolojik olarak ta yıpranmaya sebep oldu. Bende internet üzerinden benzer vakaları araştırmaya başladım ve sizlerin videolarını izledim, anlatımlarını dinledim. Sonra da buradan durumu size yazmaya karar verdim. bu konuda sizlerden nasıl destek alabiliriz.

saygılarımla

Uyanırken Kollarımın Her İkisinde Uyuşma İle Uyanıyorum


Hocam merhaba,
39 yaşındayım ve ağrılı migren hastasıyım. 2 sene önce fibromiyalji teşhisi kondu, 2 yıllık antidepresan ve sibelium tedavisi gördüm. Şuan ataklar anında kullandığım relpax adli migren ağrısı ilacın dışında bir ilaç kullanmıyorum. Uykudan uyanırken kollarımın her ikisinde uyuşma ile uyanıyorum. Durup dururken ayağımda karıncalanma ve kol ağrıları yaşıyorum, artık psikolojim bozulmaya başladı. Kol ağılarından ve uyuşmalarımdan nasıl kurtulabilirim. Lütfen yardımcı olun

Sizin Bize De Umut Olmanızı Ümit Ediyoruz


Merhabalar,
İki yıldır Muğla da olan birisi olarak bir sene önce de daha huzurlu bir hayat sürmeleri için anne babamı Ankara’dan Muğla ya getirdim. Ancak şu an 64 yaşında olan babamın, gelmeden bir süre önce hafif düzeyde başlayan ağrıları şu an hayatını son derece olumsuz etkileyerek uyutmayan nefes aldırmayan ve yaşam sevincinden soyutlayan bir hal aldı. İlk başta vücutta yüksek oranda çıkan enfeksiyon sonrası antibiyotik tedavi ile başladık. Ardından vücudun kendi kendine enfeksiyon oluşturduğu, bu durumun ürolojik de olabileceği söylenirken kesin bir tanı ve tedavi yöntemi sunulmadı. Babam şu an ağrıları sadece bastırmaya çalışarak hayatına devam etmeye çalışıyor. İnternette araştırma yaparken sizin sayfanıza rastladım inceleme fırsatı buldum, tedavi edilen hastaların yorumlarını okurken içimde bir ümit yeşerdi. Muğla’da ikamet ediyoruz ama sizin bize de Umut olmanızı Ümit ediyoruz.

Kökten Çözmek İstiyorum


Merhaba, iyi çalışmalar. Uzun zamandır kabızlık problemi yaşıyorum, lifli gıda, su tüketimim ve egzersizlerimde olduğu halde. Artık bu durumu kökten çözmek istiyorum, internette konuyla ilgili araştırma yaparken karşıma çıktınız. Randevu nasıl alabilirim? Toplamda kaç seans gelmem gerekiyor? Ücret nedir? Adresiniz nerede? Sağlıklı günler, iyi çalışmalar.

Hayatımdan Artık Zevk Alamamaya Başladım


Selamlar, hastalığım fibromiyalji bu hastalığı yaklaşık olarak 6 yıldır çekiyorum ve hayatımdan artık zevk alamamaya başladım. Her gece yatarken hasta olmamak için dua ediyorum. İnternette dolaşırken size denk geldim. Bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm ve yazmaya karar verdim. Telefon numaranızı bulamadım, âmâ bu mesaja bir geri dönüş sağlar ve beni tedavi etmeyi kabul ederseniz çok mutlu olurum saygılarımla. İyi akşamlar.

Doktorlarım Bu Duruma Alış Diyor


Çok zor durumdayım lütfen bana geri dönüş yapar mısınız? 2 yıldır ayda bir kere bile çıkamıyorum tuvalete doktorlarım bu duruma alış diyor. Anlatamıyorum sizden haber bekliyorum lütfen geri dönüş yapar misiniz?

Yeşil Reçeteli İlaçlar Kullanıyor


Hocam iyi çalışmalar eşimin dizlerinde aşırı derecede ağrı ve yanma şikâyeti var. Biz Sivas merkezde ikametgâh etmekteyiz. Gittiğimiz doktorlar kas romatizması dediler ve yeşil reçeteli ilaçlar kullanıyor eşim, ama hiçbir fayda görmedi size nasıl randevu alıp muayene ettirebiliriz. İyi çalışmalar.

Topuk Dikeni Diye Başlayıp Giderek Dayanılmaz


Son yıllarda giderek topuk dikeni diye başlayıp giderek dayanılmaz olmaya başlayan ayak yanması şikâyeti üzerine yapmadığım test gitmediğim poliklinik kalmadı, ve sonuç olarak bir çözüme varamadık geceleri yanma ağrılardan uyuyamıyorum yaşam kalitem uyku düzenim alt üst oldu. Kullandığım ilaçların bir faydasını görmemekle birlikte içmeye devam ediyorum bir umut lütfen bana yardımcı olun ve beni bu ağrılardan kurtarın.

Ruh Sağlığım İyi Değil


Hocam ben kendimin fibromiyalji hastası olduğumu düşünüyorum. Kronik yorgunluk, denge problemi, baş dönmesi, ense bandı ve boyun ve sırt bölgemde sanki dayak yemiş gibi bir halim var sinir sistemim sanki çökmüş. Ayaktayken ağaç dalındaymış gibi sendeliyorum. Ruh sağlığım iyi değil. Araştırdım bana tedavi konusunda en mantıklı siz geldiniz. Yardımcı olursanız sevinirim . Hoşçakalın.

Yumuşak Doku Kanseri Olabilir Mi


Hocam kolay gelsin bir sorum olacaktı, sol bacağımda 5 aydır hiç geçmeyen bir ağrım var gece gündüz demeden ağrı oluyor diz kapağımın arkasında şişlik var yapısı yumuşak. 3 ay önce de ağrım olduğunda mr çektim doktorlar baktı her hangi sorun tok dedi sadece eklemlerde yıpranma var dedi buz uyguladım geçmedi. Son 3 haftadır aşırı ağrım var uyutmuyor ve şişlik var tekrar mr çekeceğim ve yaptığım kan testlerinde rh değerim 20 çıktı sizce ne olabilir. Randevu almak istiyorum, yumuşak doku kanseri olabilir mi acaba yardımcı olabilir misiniz teşekkürler.

Dizim Kırık Bir Şekilde Oturduğumda


Ahmet Bey merhaba,

Pandemi sürecinde evden çalışmaya başlayan bir bilgisayar mühendisiyim. Yaklaşık 1 senedir sağ bacağımın uyluk bölümünde bir yanma şikayetim var. Hiçbir şekilde bir koltuğa, sandalyeye 1 saatten fazla oturamıyorum. Normal çalışma pozisyonunda yanmalar giderek artıyor bir noktadan sonra çekilmez bir hal alıyor ve normale dönmesi günler sürebiliyor. En rahat bulunduğum pozisyon ayakta durmak veya yüz üstü yatmak. Dizim kırık bir şekilde oturduğumda, kasıklardan uyluğa, oradan da ayağımın altındaki damarlara kadar bir yanma hissi oluyor. (alt baldırda bir yanma yok)

Bu Hayat Boyu Çekilebilecek Cinsten Bir Problem De Değil


Konuyla ilgili olarak önce Beyin ve Sinir Cerrahisi, Nöröloji ve sonrasında da yakın zamanda Kalp ve Damar bölümlerine gittim. Omur ile ilgili yapılan MR'larda bir problem görülmediği gibi, detaylı iki MRG'de de herhangi bir sinir sıkışmasına rastlanamadı. Kalp ve damar cerrahisi bölümü ise yaptığı Doppler Ultrasyonda damarlarda herhangi bir sıkıntı tespit edemedi. Açıkçası tüm doktorlar harikasın hiçbir sıkıntın yok diyor ama ben hayatıma bu şekilde devam edemiyorum. Daha 34 yaşındayım ve bu hayat boyu çekilebilecek cinsten bir problem de değil. Belli ki yaygın görülen ve saptanabilen bir vakalar arasında yer almıyor. Açıkçası çaresiz kaldım, ne yapacağımı da bilemiyorum.

Konuyla ilgili olarak size muayene olmak fikrinizi almak isterim.


Hayatım Çok Olumsuz Etkileniyor
Yaklaşık 10 senedir sırt ve vücut ağrılarım var. Fibromiyalji teşhisi kondu fakat tedavi olamadık. Hayatım çok olumsuz etkileniyor kaliteli yaşayamıyorum. Rize’den yazıyorum randevu alarak size gelmek istiyorum.

Aynı Saniye İçinde Bir Sızlıyor Bir Ağrıyor


Merhaba hocam, benim 13 yıldır göğüs bölgemde geçmeyen bir ağrım var. Kalp ve diğer doktorlara göründüm ve bir şey olmadığını söylüyorlar, ama benim yaşam kalitem bozuk ve sürekli ağrım oluyor. Aynı saniye içinde bir sızlıyor bir ağrıyor ne yapacağımı bilemiyorum. Beni nasıl yönlendirirsiniz ne yapmam lazım bu ağrıdan kurtulmam için önerinize ihtiyacım var hocam gel derseniz koşarak geleceğim o kadar bunaldım. Saygılar hocam

Bel Altımdan Bacak Başlangıcından Diz Kapağıma


Merhaba,
Benim bir sorum olacaktı otururken bazen böyle garip bir şekil de bel altımdan bacak başlangıcından diz kapağıma kadar böyle ağrı ve acımsı gibi bir şey oluyor, sürekli olmuyor fakat neden olur sizce cevap verirseniz memnun olurum.

Baş Ağrılarım Ve Mide Rahatsızlıklarım Da Eklendi


Merhabalar,
Uzun zamandır ortopedi, fizik tedavi, romatoloji dahil her yere gittim. Fakat şiddetli ayak ağrılarım ve bacak kasılmalarıma çare bulamadım. Yakın zamanda fibromiyalji tanısı kondu, ancak şişlik ve ağrılarım için tanı konamadı. Bu hususlarla ilgili randevu almak istiyorum. Geçmeyen baş ağrılarım ve mide rahatsızlıklarım da eklendi. Desteğinizi rica ederim.

Derslerime Odaklanamıyorum


Merhaba,
20 yaşındayım vücudumda gezici ağrılar var. Bel, boyun , sırt ve göğsümde ağırlık hissi var sürekli . Uzun zaman ayakta kalınca sırt ve belde ağırlık artıyor. Boğazımda da gerginlik oluyor. Mide bulantılarım oluyor . Psikolojim çok bozuldu tüm vücudum sıkılıyor gibi oluyor, mutsuz ve yorgunum derslerime odaklanamıyorum. Nasıl iletişime geçebilirim acaba ?

Ayağımdaki Bu Renk Hep Kalıcı Mı Olacaktır Eski Rengine Dönmesi İçin Bir Yol Var Mıdır?


Merhaba kolay gelsin size bir sorum olacak, babam yaklaşık 20-25 senedir platin takılı halde yaşıyor. 3 ya da 5 yıl önce ayağını beton yaktıktan sonra hep pansuman yapmaya çalışıyorum, bu arada seker hastası olduğu için yaraları çok zor iyileşiyor pansumanı mı yanlış yapıyorum diye düşünüyorum bulamıyorum çözümü. Sizden ricam bana tavsiye vermeniz birde ayağımdaki bu renk hep kalıcı mı olacaktır eski rengine dönmesi için bir yol var mıdır? Şimdiden çok ama çok teşekkür ederim iyi günler.

Gece Yine Yoğun Bakıma İndi


Kalp kapağı ameliyatı oldu yoğun bakımdan çıktığı gece hastalanarak tekrar yoğun bakıma indi, ritim bozukluğu var dendi 2 gün daha yoğun bakımda yattı dün yine çıktı gece yine yoğun bakıma indi. Bu normal mi hocam lütfen yardım edin.

Kanama Durdurulmuyor


Ahmet Bey merhaba, Size bir sorum olacak bana yardımcı olurumsunuz?
Bir seneye yakın anormal rahim kanaması geçiriyorum. Bütün taramalar kan testleri ultrasyonlar temiz çıktı fakat sizin söylediğiniz gibi, hormon ilaçları alamadığım için kanama durdurulmuyor. En son rahim biyopsi kolonoskopi yapıldı temiz çıktı fakat kanama hormonlu spiral ile durdurulabilirmiş, bu işlem bana yapılabilir mi? Yoksa rahim alma ameliyatına gidecekmiş durumum.
Lütfen yardımcı olumusunuz Ahmet Bey.
Çok teşekkürler şimdiden.

Hafif Çarpıntısı Var


Merhabalar hocam eşim 38 yaşında yaklaşık 5 ay önce 41cm asendan aorta anevrizma tanısı konuldu, 6 ayda bir takip altındayız ama 1 haftadır tansiyon ölçüyoruz hafif çarpıntısı var nabız 120 102 en düşük 90 oluyor açıkçası endişeliyiz. Bir değerlendirme yapar mısınız lütfen.

Fakat Yaralar İyileşmedi


Merhaba bir hastamız var varis yaraları var bacağında daha önce ameliyat oldu fakat yaralar iyileşmedi size bir getirmek istiyoruz adres bilginizi alabilir miyim?

Bu Hastalığa Hangi Doktorlar Bakar


İyi günler hocam ben iki senedir doktor doktor dolanıyorum. En son pelvik konjesyon diye bir hastalık dediler bu hastalığa hangi doktorlar bakar lütfen yardımcı olun çok zor durumdayım.

Çözüm Arıyorum

35 gün önce sağ el bileğimden köpek ısırdı, kuduz aşılarımı oldum 9 Eylül acilde ilk müdahale yapıldı iki noktadan dikiş atıldı rig iğnesi yapıldı. Cipro 500 ve sefpodo verildi sonra kolum kızardı augmentin 1000 bıd verildi sonra klin 150 verildi sonuç olarak kolumun kızarıklığı gitti ancak bir kez antibiyotik kullanmama rağmen bir noktadan akıntı devam etmekte. Plastik cerrahi ve enfeksiyon kliniğinden fayda göremedim, konu sizi ilgilendirir mi onu bile bilmiyorum ancak haliyle çözüm arıyorum kolay gelsin.

Daha Hızlı Bir İyileşme Sağlaması


Merhabalar benim babamın sol ayak bileğinde tıpkı yazınızda bahsettiğiniz gibi önce ufak sivilce gibi başlayıp daha sonra patlayıp açılan bir yarası var. Şu an 4-5 cm kadar büyüklüğü var Rif ve furacin kremi karıştırıp macun gibi steril spanç üzerinde yaraya pansuman yapıyorum, sarı kısımları azalıp yara kanlanmaya başladı ama daha hızlı bir iyileşme sağlaması için ne yapabilirim.

Acı Verici Şekilde Çıkmaya Başladı


Babamın kaba et, dizin arka kısmı fazla olmakla beraber önce kızarık şeklinde sonra yara şeklinde çıkmaya başladı. Şimdi de ayakaltında küçük kızarıklar şeklinde ama acı verici şekilde çıkmaya başladı. Babam tıp 2 diyabet hastası. Çoğu zaman dikkat etmedi ve sanıyorum bunun sonucu ortaya çıktı. Aynı zamanda tiroit hormonunda da sıkıntı oldu. Eutrox kullanıyordu ne yapmamız gerek?

Ne Olur Hocam Doktor Doktor Gezmeyeyim


Hocam merhaba benim bir maruzatım var, 1,5 aydan beri geçmeyen yara var hocam kaşıntıyla gelen. Kaşıdım yara oldu hocam, 3 cildiyeye kalp doktoruna çıktım her biri değişik ilaçlar vere vere bir türlü kapanmadı. Ne olur hocam canım yanıyor uyutmuyor yanma yapıyor, kızarıklık var ve kapanmadı size gelecektim. Temmuz ayına attılar hocam erken tedavi yapamaz mısınız işte çalışamıyorum zor durum dayım işten rapor alıyorum diye kızıyorlar ne olur hocam doktor doktor gezmeyeyim.

Babam Tıp 2 Diyabet Hastası


Babamın kaba et, dizin arka kısmı fazla olmakla beraber önce kızarık şeklinde sonra yara şeklinde çıkmaya başladı. Şimdi de ayakaltında küçük kızarıklar şeklinde ama acı verici şekilde çıkmaya başladı. Babam tıp 2 diyabet hastası. Çoğu zaman dikkat etmedi ve sanıyorum bunun sonucu ortaya çıktı. Aynı zamanda tiroit hormonunda da sıkıntı oldu. Eutrox kullanıyordu. Ne yapmamız gerek?

Çorap Giysem Alev Gibi Parmaklar Yanıyor


Merhabalar hocam,
1 yıl önce ayağımda hem ayak mantarı hem de tırnak mantarı oluşmuştu. Ayak mantarım 1 ay falan içinde geçti fakat tırnak mantarım 1 yıldır ilerleme görülmüyor. Ayak tırnaklarımın 8 tanesi hafif sarı renkte. Sol baş parmağım en kötü olanı, doktorların söylediği ilaçları düzenli kullanıyorum ama hiç değişen bir şey yok. Ayağıma bırakın ayakkabıyı çorap giysem alev gibi parmaklar yanıyor. Geceleri yorganı ayağımı örtmeyecek şekilde uyuyorum havasız, hafif sıcak almasın yoksa cayır cayır parmaklarımın üst kısımları yanıyor. Ayağımı yıkamaktan mıdır bilmiyorum doktorlar bir şey demiyor. Elim, dudağım yanıyor. Ne olur bana yardım edin.

Damar Açıcı Tedavi


Merhaba Doktorum, sol ayağımın baş parmağında şekere bağlı yara oluştu. Hastanede tedavi gördüm damar açıcı ilaçlar aldım şekerim düştü ancak sol başparmakta yara devam ediyor ancak azalıyor. Damar açıcı tedavi ücreti nedir teşekkürler.

Yorumları Okudum İlaç Gibisiniz

Merhaba Ahmet, nasılsınız rahatsız ediyorum ama bir sorum olacaktı dedemin tek bacağında dizden aşağısındaki damarlar çalışmıyor 1 kere bypass oldu düzelmedi daha kötüye gitti. İltihaplı yara oldu ve 2 parmak kesildi, ama yine geçmedi ve inanılmaz ağrıları var ağrıları hiçbir şekilde geçmiyor bir kaç gün önce yapay damar takıldı ama doktorlar bacağın kesilmesi gerektiğini söylüyorlar ağrının olmaması için. Ben nette sizinle ilgili yorumları okudum, ilaç gibisiniz dedemin de ağrılarını dindirebilecek ilacınız bir tedaviniz var mı inşallah görürsünüz mesajımı cevap yazarsanız çok sevinirim.

BACAKTA YARA

Merhaba hocam. Sizi rahatsız ediyorum çok özür diliyorum. Sizi internetten buldum. Benim annemin iki bacağında da varis yarası mevcut. Sayfanızda baktım VAC tedavisi uygulamasında ki fotoğraftakinin aynısı hatta daha büyüğü. Anneme İskenderun’da üst bacağının derisinden alıp yaraları kapattılar fakat çok zaman geçmeden tekrar açıldı. Hata daha da büyüdü. Hatay İskenderun’dayız. En kısa zamanda annemi sizin yanınıza getirmek istiyorum. İstanbul'u bildiğim söylenemez. Bakırköy’de diye yazıyor, bir klinik adresiniz var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkür ederim.

Durumumda Yok İş Gücü Yok Hayatım Kâbusa Döndü

İyi günler benim sıkıntım 20 seneden beri sol bacağım şişti sonra yaralar çıkmaya başladı ve sonunda ayağımda deri kalmadı. 14 sefer ameliyat oldum plastik cerrahi de vak makinesi taktılar ayağım üstünden deri parçası alıp yama yaptılar tutmadı merhemle ayağımı uyuşturuyorum ne olur kurtarın bu ıstıraptan. Durumumda yok iş gücü yok hayatım kâbusa döndü devlet tarafından karşılanıyor mu?

AYAKTA AÇIK YARA

Hocam merhaba. Hastanede yatıyorum. Ayağımda aşağıdaki yaradan var. Tam teşhis koyamadılar. Kilom var ve 2 yıl önce çıban şeklinde çıkıp patlaması ile ayağımda yayılarak bu şekilde yara ve kötü renk oluştu. Bu rahatsızlığımı çözecek tanıdığınız doktor var mı? Ne yapmalıyım ki koyuluk ve yara çıkmasın. Yürüyüş yaparken böcek ısırmış olabir mi? Ondan olur mu? Maddi durumum özel hastane için uygun değil. Tahlillerim temiz çıktı. Şekerim de yok.

Doktorlar Ne Yazık Ki Bu Yaraya Hiç Bir Kültür Örneği Almadan Egzama Deyip Gönderdiler

Hocam merhaba, annem 71 yaşında benim doğumumla birlikte ayaklarında tam 45 senedir varisle yaşıyor. 2020 Mayıs ayına kadar sadece çorap tedavisi aldı, ama 2020 Mayıs ayında ayağında yara açıldı doktorlar ne yazık ki bu yaraya hiç bir kültür örneği almadan egzama deyip gönderdiler. İnternet üzerinden yaptığım araştırmalar ve internetteki görseller üzerinden anlayabildiğim kadarıyla, annemin ayaklarında oluşan yara varis ülseri olarak geçiyor. Size başlangıçtan bu güne kadar 11 aylık süreçteki resimleri gönderiyorum. Annemin ayaklarında çok ağrısı ve aşırı kaşıntısı var. Lütfen yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler.

KRONİK VENÖZ YETMEZLİK VE AYAK BİLEĞİNDE YARA

Merhaba hocam. Ben Bursa'dan yazıyorum. Sizin ne kadar başarılı bir doktor olduğunuzu incelediğim yorumlardan gördüm. Keşke imkânım olsaydı da size tedavi olabilseydim. Benim Kronik Venöz Yetmezliğim var. Bu 26 yıl gibi uzun bir süredir ayaklarımda, topuk yanlarımda, aşırı kılcal damar çatlamaları oldu. Çok zamandır gittiğim ve benim durumumu bilen bir doktorum var ve bana köpük tedavisi önerdi çünkü kanamalar başlar dedi. Neyse köpüğü verdi damardan ama kanla birlikte geri boşaldı ve benim hayatım alt üst oldu. Ayak bileğimde kocaman bir yara açıldı ve o kadar canım yanıyor ki anlatamam. Kendisine gittiğimde damar yoğunluğu çok olduğu için bu durum oldu diyor. Sabret geçecek diyor ama benim çok psikolojim bozuldu. Bana önerebileceğiniz ilaçlar yada krem olabilir mi? Ben Varidos Surgam ve Hirodoid kullanıyorum ama hiç ise yaramıyor. Lütfen bana bir yol gösterir misiniz? Saygılarımla.

Eski Tetkiklere Göre Hareket Ettiler

Hocam öncelikle kolay gelsin, hocam annemin ayağında yara çıktı. 3 ay önce deri soyuldu ve siyah bir tabaka şeklinde bir sürü krem kullandık. 1 aydır faydası olmadı aksine yara büyüdü, en son çekilen renkli doplerde Samsun’da preferik arter teşhisi kondu. Hocam yarası çok şiddetli ağrımaktadır, 1 aydır uyuyamıyor her gece ağlıyor ağrıdan günde 1 saat belki uyumakta. Bir türlü tedavide ilerleyemedik Sinop’tan İstanbul’a geldik, şuan hastanesindeyiz ve hastaneye yatalı 1 hafta oldu. İlomedin diye bir damar açıcı ilaç veriyorlarmış, ama hastaneye yatalı ayaklarından hiç dopler ve bazı cihazlarla çekim yapmadılar eski tetkiklere göre hareket ettiler. Hastaneden hiç memnun değiliz hocam, korkuyorum ayağı ilerleyecek diye, şuan hastanede çaresizce beklemekteyim. Annem yanımda ağlıyor ağrılar çok ne yapmamız lazım Allah rızası için yardımcı olur musunuz, teşekkür ederim.

BU AYAK AMELİYAT EDİLEMEZ

Merhaba,
Ben Antalya’dan yazıyorum. Yaklaşık 5 yıldır damar tıkanıklığına bağlı, sol ayağımın diz altında ceviz büyüklüğünde damar yarası var. Antalya’da doktora gittim, Zorex isimli bir kan inceltici verdi. Ama hiçbir faydasını görmedim. Coumadin ve Daflon kullanıyorum. Doktor; “ameliyat olmaz bu ayak” diyor. Ne yapmalıyım?

AYAKLARINDA YATAK YARASI AÇILDI

Hocam merhabalar,
Alanınızda çok başarılı olduğunuzu duydum, araştırdım. Size danışmak istedim. Annem 48 yaşında. 20 yaşından beri şeker ve tansiyon hastası. Öncelikle 4 Temmuz 2013 yılında beyinden pıhtı attı ve sağ tarafı kısmi felç oldu. Sonrasında 8 Haziran 2016’da kalp krizi geçirdi. 10 Haziran’da anjiyo oldu fakat sonuç alınamadı. 3 damarı tıkalıydı kalbin, 17 Haziran’da baypas oldu. Kemik erimesinden dolayı kaburgaları tutmadı, kaynamadı, kırıldı, iltihap oluştu. 20 Temmuz’da tekrar açtılar, kaburgaları vidaladılar. Yine kaynamadı kaburgalar, 3 Ağustos’ta tekrar göğüs açılarak kaburgalar alındı. 29 Ağustos’a kadar göğüs açık kaldı sonrasında karnından parça alınarak göğsü kapattılar. Bacak damarlarında %50 tıkanıklık olduğundan her iki ayarlar ayaklarında yatak yarası açıldı ve hala kapanmadı. Bacaklarının ve ayaklarının acısına ve ağrısına dayanamayacak duruma geldi artık. Yürümekte güçlük çekiyor, İzmir’de oturuyoruz. Damarları çok ince ve çapraz gittiğinden sorunlu o yüzden doktorları yanaşmıyor operasyon yapmaya. “Suni damar olmaz, baloncuk tedavisi uygulanamaz ancak cihazla açılacak” dediler fakat 2 aydır oyalama yolundalar. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz, nasıl bir yol izlenebilir? Sizinde annemi kontrol etmenizi istiyorum. Atlanılan bir husus olup olmaması adına. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim, yardımlarınızı bekliyorum.

İZMİR’DE VARİS YARASI

Merhaba hocam. Ben İzmir’den yazıyorum, benim eşim 34 yaşında ve 15 yıldır varis ülseri hastalığı var. Her iki ayağında ilerlemiş yaralar var. İzmir’de bir çok gittiğimiz profesör ve uzman doktorlar bunun çaresi olmadığını söylüyor. İki ayağındaki kapakçıklara kesinlikle müdahale edilemediğini söylüyorlar ve şu anda yürüyemeyecek hale geldi. İnternette araştırırken sizin böyle hastaları iyileştirdiğinizi öğrendik. Tek umudumuz şu anda sizsiniz hocam. Bize lütfen, Allah rızası için yardımcı olur musunuz?

KONYA’DA AYAKTA YARA

Hocam annemin ayağı yanma hissiyle birlikte, bu şekilde yara oldu. Şeker hastası kendisi ve görme engelli. Bende yeni ameliyat oldum bel fıtığından. Konya’dayız nasıl bir tedavi uygulayabiliriz? İstanbul’a şu an hem maddi hemde manevi olarak gelmemiz mümkün değil. Ne olur bize yardımcı olur musunuz? Bu yarayı nasıl iyileştirebiliriz? Biraz morarma var, kullandığı antibiyotikler bugün bitti ama bugün ayak bileğine kadar şişti.

BACAKTA YARA

Ahmet bey merhaba. Annemin bacağında yara var. Biraz kızarıklık var. Bacağındaki yara bir açılıp bir kapanıyor, kilosu da var 140 kg civarı. Lütfen bize yardımcı olun. Son çaremiz sizsiniz. İnternetten gördüm siz, yorumlar çok güzel, ben de yorumlardan destek alarak size randevu almak istiyorum. Randevunuz da nisanın ilk haftasına varmış. Özel hastaneye gittik devlete gittik, o ona yönlendiriyor, o ona yönlendiriyor. Annemin ayağı son noktaya geldi, şuan çok rahatsız. Ayağındaki yaradan su akıyor, yara bir açılıyor bir kapanıyor. Bize lütfen yardımcı olun. Lütfen. Önce Allah’a, sonra size güveniyoruz inşallah.

Herhangi Bir Krem Önerebilir Misiniz?

Merhaba doktor bey ben Hollanda da ikamet ediyorum ve 23 senedir bu hastalıkla mücadele ediyorum, Türkiye’ye gelme imkanım yok. Ben burada tedavi görüyorum ama yaralar bir kapanıyor, bir açılıyor bana her türlü test yapıldı ama hiçbir şey çıkmadı. Tedavi yöntemleri yaranın etrafına dermovate krem sürüyorum. İçine jel var ondan koyup 2 bandajla sarıyorum. Şişmemesi için balık sırtı gibi yapıyorum. Bazen yanıyor yaralarım, bazen rahat. Benim yaraların etrafı kırmızı oluyor, içi sarı iltihaptan oluşuyor. O iltihabın gitmesi uzun sürüyor ve yaralar çok geç kapanıyor. Bundan 15 sene önce daha kötü şimdi elhamdülillah iyi o zamana göre. Benim sorum herhangi bir krem, merhem önerebilir misiniz? Buradan veya Türkiye’den tedarik ederim?
(YARA Sorular 11. Kısım: Yara tedavileri)

HASTALARIN YAZILARINDAN BİZE BİR UMUT DOĞDU

Hocam Merhabalar,
Çok geç kalmışım sizi tanımakta. Babamın uzun süredir ayağında kronik venöz yetmezlik ve ülseri var. Şimdi de staz dermatit oldu şişliği ve ağrısı var. Kayseri'den geldi, yaklaşık bir haftadır böyle. Doktorlar çok ümitsiz konuşuyor. Hasta mektuplarından bize de bir umut doğdu. Hastaneden randevu alamadım, sonra arayın diyorlar sürekli. Muayenehanenize rastladım, ulaşamadım herhangi birinden size.

BACAĞIM DİĞERİNE GÖRE 4 CM KALIN

Merhaba Ahmet Bey,
Umarım bana geri dönüş yaparsınız. Ben 38 yaşındayım. 15 yıl önce sol bacakta toplardamar tıkanıklığı yaşadım, tedavi gördüm. Damarda kan dolaşımı var fakat ciddi varislerim var ve sol bacağım diğerine göre 4 cm kalın. Ben bir yerde tesadüfen sizi gördüm. Bana yardımcı olur musunuz? Bacağım iyileşebilir mi?

PANTOLON GİYERKEN ÇOK KÖTÜ GÖZÜKÜYOR

Merhaba Hocam,

Size sorum var, Azerbaycan’dan yazıyorum. 5-6 yıl önce varis ameliyatı oldum ayakta şişlik her zaman vardı. Son 2 yıldır daha da artmış durumda. Pantolon giyerken çok kötü gözüküyor. Burada doktora gidince skleroterapi yapıyorlar hiç faydası olmuyor. Ne yapmalıyım? Cevaplarsanız çok sevinirim.

BACAKTA DERİN, AÇIK YARA

İyi günler Doktor Bey. Bir hastamız var ve çaresizliği hepimizi çok üzüyor. Hastamiz 2009 yılında Aort Anevrizması olmuş ve stent takılmış. Stent takıldıktan sonra o kısım açılıp enfeksiyon kapmış. Uzun bir süre tedavi görmüş. Şimdi kasık bolgesinde insan kafası büyüklüğünde ödem var ve giderek büyüyor. Bacaklarda derin yaraları var. Hastaneye gidiyoruz. Bu hasta bizi aşar diyerek herkes geri gönderiyor. 2013 yılında da kalp pili takılmış. Diyabet hastası aynı zamanda.

FİBROMİYALJİ

Hocam merhaba. Ben Fibromiyalji hastasıyım. Elâzığ’dan yazıyorum. Burada görmediğim, gitmediğim doktor kalmadı. Ağrım hiç durmaksızın devam ediyor. Suzi aradım. Eylül gibi randevu verildi. Daha erken olmaz mı hocam? Saygılar .

BY-PASS AMELİYATI

Merhaba Ahmet hocam. Babama 2011 yılında stent takıldı. Babam temmuzun son haftası hacca gidecek, gitmeden önce kalp kontrollerini yaptırmak için doktora gitti. Efor testi kötü çıktı. Bu yüzden dün acil anjiyo yapıldı. Bugünde kurul kararıyla By-Pass olması gerektiği söylendi. Ama babam hacca gitmek için By-Pass'ı kabul etmedi. Başka bir çözüm yolu var mıdır?

VENÖZ TROMBOZ

Merhabalar hocam, nasılsınız? Benim kuzenimde Venöz Tromboz hastalığı çıktı. Sol kolunda morarma ve şişlik oluştu. Daha sonra sağ kolunda da oluştu. Doktoru felç olma riski var diyor. Kuzenim, Elazığ Fırat Hastanesi’nde tedavi görmektedir. Kan pıhtılaşmasına bağlı damar tıkanıklığı var. İstanbul’a getirmek istiyoruz tedavi için. Bilgilerinize, önerilerinize ihtiyacımız var. Hasta erkek.

BY-PASS AMELİYATI

Hocam merhaba. İzninizle bir sorum olacaktı. Ben 53 yaşındayım. 2017 yılında kalp By-Pass ameliyatı oldum. 3 damar değişti ama hâlâ sol tarafında devamlı olarak hep bir sancı var. Almanya’da yaşıyorum. Burada hastaneye gittim. Muayene yapıldı. EKG ve kan tetkikleri yapıldı. Her şey normal, sorun yok diyorlar ama ağrılarım devam ediyor.

AMELİYAT SONRASI PROBLEMLER

Hocam merhaba. Öncelikle rahatsız ettiğim için özür dilerim. Randevu almak için aradım ama 6 şubata kadar doluymuşsunuz. Benim de durumum biraz acil. Ameliyat oldum ama problemler gelişti ve sadece siz derdime derman olursunuz diye düşünüyorum. Tavsiyelerinize ve bilginize ihtiyacım var. İsmimi bıraktım asistanınıza. Bacağım için çok endişeleniyorum hocam, bir müsaitlik bulamaz mısınız?

AYAKTA AÇIK YARA

Hocam merhaba. Ben Antakya’dan yazıyorum. Hocam öncelikle ben orak hücre anemisi hastasıyım. 25 yaşındayım, 2016 yılına kadar hiç öyle bir sıkıntım olmamıştı ta ki 2016 yılında trafik kazası geçirdim, kalça kemiğim kırıldı. Ameliyat oldum, protez takıldı. Ameliyat bitti, ayağım felç oldu. Doktor geldi yürütmek istedi ama ben ayağımı hissetmediğimi söyledim, sonuç olarak siyatik sinirlere zarar verildi ve tekrardan ameliyat oldum. 2. ameliyattan sonra ameliyat olduğum bacakta topukta yumurta büyüklüğünde su topladı patlattılar ve yaraya dönüştü. Ayağımda şuana kadar kısmi felç var, düşük ayak var ve yara geç iyileşiyor. Oksijen ve hiperbarik tedavisine gittim. 2 kere yara çıktığında 1 aylık sürede iyileşiyor, eve geliyorum bir kaç ay sonra ya aynı yerde ya da etrafında tekrardan yara oluşuyor. Oluşan bölgenin yaralanmadan önce rengi soluyor, darbe almış gibi bir görüntü veriyor, içi beyazlıyor ve yaraya dönüşüyor. Hocam ve ayağımda da ödem oluşuyor, şişiyor, ne zaman iyileşirse o zaman şişlik gidiyor. Bu şekilde başlıyor ve yaraya dönüşüyor hocam şuan bu bölgede ilk defa yara oluşacak daha önce topuk ve daha alt kısımda yara oluşmuştu ve bu durumun sebebini kimse çözmüş değil. Hocam bazı doktorlar ameliyatta oluşan hataya, felce bağlıyor. Bazı doktorlar da orak hücreden kaynaklı orak yarası olduğunu söylüyor. Ben iyileşmeyi değil sebebini iyileştirip bir daha yara oluşmamasını, bu durumdan tamamen kurtulmayı istiyorum. 2 yıldır nişanlıyım kısmet olursa evleneceğim hocam ama bu durum şu anda engel önümüzde 2 ay önce vardı en son, iyileşti. Mayıs ayına düğün tarihi almışken bir daha bu durumun olması psikolojimi de bozdu. Hayattan yaşamaktan soğuttu ve devlet memuruyum sürekli izin alıp işimi aksatmakta büyük bir problem. Eğer bana yardımcı olabilirseniz dileyin benden ne dilerseniz hocam. Elinizi ayağınızı öpeyim bana yardımcı olun hocam.

PERİKARDİT

Merhaba. Tekrarlayan Perikardit için Kolşisin ve Brufen kullanıyorum. Bebeğim var, emziriyorum. Bu ilaçları kullanabilirsin dedi droktor ama endişeliyim. Cevaplarsanız çok sevinirim.

Bizde Perişan Olduk Bir Yol Gösterin Ne Olur

Lütfen yârdim edin, annemin elinde ve ayağında diyabetik yara var. Kuruyunca kazıyacaklarmış ama verilen ilaçlar aylardır fayda etmedi. Ağrıdan bayılacak dereceye geliyor ağlıyor sabahlara kadar. Elimiz kolumuz bağlı bir şey yapamıyoruz. Film röntgen çekildi, başka yerlere sıçrama yok iğne vurduruyoruz haftada bir mutlaka. Acillik oluyor dayanamıyor artık, bizde perişan olduk bir yol gösterin ne olur.

KALP KAPAKÇIĞINDA ESER MIKTARDA KAÇAK

Ben şu an 38 haftalık hamileyim ve yaklaşık 3 ay önce sol bacağımda şişme ve kılcal damarlar oluşmaya başladı. Doppler çektirdik, bacak reflüsü denildi. Fakat son ayımda artık aşırı şekilde şişme oluyor. Ayakta kısa bir vakit bile kalsam şişme ve ağrı başlıyor.
Clexane 4000 kullanıyorum hamileliğin başlangıcından beri.
Hamilelik sürecinde nefes darlığı da yaşamıştım, kalbe bakılıp kalp kapakçığında eser miktarda kaçak var dendi.
Doğumdan sonra tedavi için size gelmek istiyorum ama doğumum çok yakın olduğudan, en azından bana hangi doğum şeklinin uygun olduğunu söylerseniz çok mutlu olurum. Sezaryen mi yaptırmalıyım, normal doğum mu? Yapmam gereken özel birşey var mı?
Hamilelikte pıhtı atması ile ilgili haberinizi okudum, bu süreçte böyle birşey yaşamaktan çok korkuyorum.
Desteğinizi bekliyorum
Şimdiden teşekkür ederim
Çok sevgiler

RİTİM BOZUKLUĞU, MİTRAL KAPAKTA KAÇAK

Selam hocam. İyi pazarlar, iyi Ramazanlar. Hocam, ben 5 sene önce ritim bozukluğu mitral kapakta az kaçak tanısı konuldu. Her sene kontrolümü yaptırıyorum. En son 3 ay önce yaptırdım. Kalp kasılması güzel dedi hoca. Tensilo 50 Coveram 10 /5 kulanıyorum. Hocam sorunum devamlı değil. Birde kalp sanki kramp ağrısı gibi ağrı yapıyor. Ateş gibi yanma oluyor. Midemde Gastrik Reflü tanısı konuldu. Mide sorunu kalpte bu tür bir ağrı yapar mı? Cevap verirseniz sevinirim. Saygılarımla.

 

Diyabetik hastalıklarda yara tedavisi ayrıntıları için lütfen tıklayınız

Yara Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız  

Yara hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız  

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.