Nasıl Bir Yol İzlemeliyim


Merhabalar,
Yaşım 20 ve bacağımda 2 tane yara çıktı. Ankara'da yaşadığım için ilk olarak mail atmak istedim. İlk olarak gittiğim doktorum ektima tanısı daha sonra piyoderma teşhisi koydu. 1 ay boyunca antibiyotik tedavisi gördüm fakat yaram tam iyileşmedi. Fotoğrafla birlikte sizlerin görüşünüzü alıp nasıl bir yol izlemeliyim danışmak istiyorum. Teşekkürler

AĞRILARI ÇOĞALDI

Hocam merhaba, eşimin yıllar önce tırnak kenarında kırmızılık oluştu ve geçti ama derisi kurudu kaldı. Bu süreç böyle devam etti önemsemedi. Şu an
İşaret parmağın iki eklem yerine kadar gelmiş. Ben yurt dışındayım ama esim Türkiye’de bu yüzden Bu kadar yaranın çoğaldığını yeni öğrendim.
Bana yardımcı olur musunuz? Lütfen ağrıları çoğalmış daha önce de kabuk oluştuğunda o bölgede hissizlikte oluşuyordu iyileşince her şey normale dönüyor ama bir daha tekrarlıyor.

Yardımınızı Bekliyorum


Merhaba,
2-3 yıldır bacaklarımın bilek kısmında iyileşmeyen yaralar oluşuyor. Vaskülit olduğunu düşünüyorum, tedaviye gittiğim doktorda aynı düşüncede siz bu işin en iyisisiniz lakin size ulaşmam zor çünkü Samsunda yaşıyorum.
Mümkünse bir kaç fotoğrafını göndermek isterim. Yardımınızı bekliyorum.
Sağlıcakla kalın.

Kalçaya Kadar Devam Eden Bir Ağrı Oluyor


Hocam iyi günler bir sorum olacaktı pandemi süresinde doktora gidemediğimiz için size sormak istedim cevaplarsanız çok sevinirim. Annem 75 yaşında ve Haziran ayından beri iki bacağında ağrı başladı. Önce sağ ayağın üst kısmında renk değişikliği oldu sonra zamanla o geçti. Sadece sol bileğin sol ön tarafında başlayan bir şişlik yukarı doğru azalarak devam ediyor ağrı yapıyor kalçaya kadar devam eden bir ağrı oluyor. Uyuşukluk oluyor. Ve iç sıkıntısı veriyor. Herhangi bir kızarıklık yok. Elimi bileğine vurduğumda yumuşak bir şişlik hissediyorum. Annem tansiyon ilacı kullanıyor ve kansızlık ve d vitamini eksikliği var. Bunların bir etkisi olur mu yoksa damar tıkanıklığı kalp veya böbrek yetmezliğinden mi kaynaklanmakta korkuyorum böyleyse. Şimdiden çok teşekkür ederim. 

 

Venöz ülserin tedavi şekli nedir? Kapanmayan yaralar için ne yapabiliriz?

İyi günler, iyi çalışmalar. Babamın ayağında araştırmalarımız sonucu ne olduğunu öğrendiğimiz venöz yarası diye tabir edilen bir yara mevcut. Yaranın çapı 1cm civarında. Yaklaşık dört buçuk aydır iş hayatını, sosyal aktivitelerini, ibadetlerini, gece uykularını büyük ölçüde olumsuz yönde etkiledi. İkamet ettiğimiz bölge hastanelerindeki hekimlere bu rahatsızlık ile ilgili şikâyetlerimizi ilettik fakat yoğun antibiyotik tedavileri de dâhil olmak üzere yarada iyi yönde bir düzelme sonucuna varamadık. Rahatsızlık ile ilgili araştırmalarımız da internet aracılığıyla sizi bulduk. Konu ile görüşme talep ediyoruz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

BASI YARALARI

Hocam merhaba,
Benim annem şeker hastası, Asidoz ve Kalp durmasından kaynaklı 15 gün bilinç kapalı olmak üzere toplam 33 gün yoğun bakımda 3.derece yoğun bakım hastası olarak yattı. Bu yoğun bakım sürecinde 92 saat diyaliz tedavisi de gördü. Bu süreç içerisinde vücudunda kuyruk sokumu ve kalça bölümü ayak topuk kısımları olmak üzere bası yaraları açıldı. Şu an bilinci açık ve vücudunda herhangi bir his kaybı olmamakla birlikte ayaklarında kas zayıflaması mevcut olduğundan fizik tedaviye ihtiyaç duymakta ancak bası yaraları kapanmadığı için henüz başlanamıyor. Kendisinde şeker hastalığı da olduğundan dolayı bu yaraların tedavi ve kapanma süreleri hakkında yardımınızı ve önerilerinizi rica etmekteyim.
Saygılarımla.

İçerisinde Cam Varmış Gibi De Çok Açıyor


Merhaba, bundan 3 yıl önce ayak tabanıma cam batmıştı hamile olduğum için doktorlar detaylı işlem yapamamışlardı, sonradan yaram iyileşti sıkıntı yoktu. 3 yıl sonra cam batan yerimde ödem oluştu üzerine zor basar hale geldim. Bunun için çevremdeki doktora gittim film, tomografi ve ultrason çekti içeride cam parçası var mı diye görülmedi ama ödem saptandı bununda zamanla geçeceğini söylediler ve geçmiyor içerisinde cam varmış gibi de çok açıyor ne yapmam gerekiyordu bana yardımcı olabilir misiniz?

 

Kapanmayan yaraların tedavi yöntemi nedir?


Annemin el ve ayaklarında egzama gibi yaralar çıktı hem felaket kaşınıyor hem de ağrıyordu. Elleri 5-6 ay sonra yavaş yavaş geçti ayakları da 1 sene sonunda kapanmaya başlamıştı ki şimdi yeniden ayaklarında yaralar çıkmaya başladı. Bu sefer iltihaplı yaralar artık diz kapağına kadar oluştu. Bacakları ağrıyor dokunamıyor bile. 2 yıldır uğraşıyoruz tedavi edilemedi lütfen yardımcı olun.

Varis ameliyatı ötelenmeli mi?


Ahmet Akgül Hocam, bazı videolarınızı izledim. Öncelikle hastalarınıza sahiplenerek tedavi etme üslubunuz çok güzel ve etkileyici. İnsanın sizi dinledikten sonra gözü kapalı ameliyat olası geliyor. Muhterem hocam. Ben 47 yaşında evli ve 3 çocuk babasıyım. Askerlik yıllarımda ayağımda ki toplardamarlar da yeşil damarlar belirmeye başlamıştı. İlerleyen yıllarda dizlerime kadar koca koca yeşil damarlar ve çok çirkin görüntüler oluştu. Fakat yaşamımı etkilemediği için ameliyat olmayı düşünmedim. 10 yıl önce … hastanesinde doppler çektiler ve ameliyat olman lazım dediler. 5 yıl önce de … Üniversitesi’nde Doppler çektirdim. Ameliyat ol veya varis çorabı kullan dediler. Ben ise her ikisini de yapmadım yürüyerek Bu hastalığı tolere ederim diye düşündüm. Fakat son 1 yıldır sürekli motora bindim yürümedim ve son bir aydır da dizimden aşağıda bir noktada ayağımda enfeksiyon çıktı. Selülit dediler. Bir enfeksiyon uzmanı doktor 1 ay antibiyotik tedavisi verdi. Crp 90 lardan 2.24 düştü. Enfeksiyon uzmanı doktor bu durumun varisle alakalı olma ihtimali var. Kalp damar doktoruna da görün dedi. Ben de İzmir’e gittim. Orası kesin ameliyat dedi. Ama hiçbir doktor sizin kadar ikna edici konuşmuyor hocam. Bu yüzden size ameliyat olmak istiyorum. İstanbul'a uzak olduğum için bizzat gelemedim o yüzden uzun bir yazı ile kendimi anlatmaya çalıştım. Bu konu da bana dönüş yaparsanız teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını dilerim. Selam ve dua ile...

Elimle Et Kısmına Bastırınca Renk Düzeliyor


Merhaba, benim tırnaklarımda son 1 yıldır renk değişimi oluştu. 3 kez hastaneye gittim sebebi bulunamadı. Zaman zaman renk belirginleşiyor plağın altında kanama var gibi bazen o kan rengi soluklaşıyor. En son serce parmağımda dikey çok küçük çizgi oluştu ince kan olduğu belli bir kısmı kırmızı bir kısmı siyahımsı kurumuş kan gibi. Estetik açıdan gördükçe rahatsız oluyorum ve endişeleniyorum. Elimle et kısmına bastırınca renk düzeliyor kan akışı durmuş gibi bırakınca geri geliyor. Bir fikriniz var mı?

Yaralar ve kokulu iltihaplar


Hocam merhabalar,
Babam 38 yıl öncesinde geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu Pr Dr. hocamız tarafından deri nakli ameliyatı olmuş ancak son 1,5 yıldır sol bacakta kapanmayan yaralar ve kokulu iltihaplar meydana gelmiştir.
Bazı hocalara göründüğümüzde bacağın acilen kesilmesi gerektiği bize bildirilmiştir. Bu sürede bacaktan alınan biyopsi sonucu ne yazık ki cilt kanseri teşhisi konulmuştur.

Tedavi Ediyor


Size Kocaeli Gebze’den yazıyorum annemin ayağında damar tıkanıklığına bağlı ileri derecede şeker yaraları bulunmakta. 2_3 hastaneye rağmen bir türlü tedavi edemedik sürekli bizi sonra arayacaklarını söylediler. Annem 3 aydan beri ağrı sızı içinde ve uyuyamıyor. Elimizde ayağı için anjiyografi CD bulunmaktadır annemi sizin tarafından muayene edilmesini bir an önce tedavi ediyor gerekiyor.

Kerpeten Tırnak


Hocam bende bu sene oluştu tırnaklaması var kerpeten tırnak ondan olur mu şeker tansiyon böbrek yetmezliği var tiroit safra kesesi ameliyatı oldum toplardamar genişlemesi var böbreklerimden olmadığını öğrendim hangi doktora gideyim.

varisyarasi1.png

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.