ÇOK KÜÇÜK BİR NOKTA BÜYÜDÜ VE YARA OLDU

Bundan 2 ay önce sol ayağımda çok küçük bir noktada acıma oldu sonrasında orada kızarıklık meydana geldi daha sonra şişip üstünü basamaz hale geldim. Antibiyotik tedavisi ile geçti. Şimdide sağ ayağımda aynı şekilde meydana iltihaplı selülit meydana geldi. Bu durum sürekli şekilde tekrarlıyor. Tedavisi için size nasıl ulaşabilirim?

DÜZENLİ PANSUMAN

Merhaba babamda kalp yetmezliği, akciğerde sıvı, şeker ve vücutta ödem olduğu için bacaklarında hem şişlik hem de su toplayan ve derinlersen yaralar olduğu için özel bir doktora gittik. Fakat pansuman ve kremler verilmesine rağmen düzenli yapılmasına rağmen yaralar iyileşmek yerine daha da kötü oldu. Ve ağrıları var bunun için siz bize nasıl destek olabilirsiniz, bilgi verirseniz çok sevinirim.

 

Gitmediğim Hastane Görmediğim Tedavi Kalmadı


İyi günler diliyorum tıp 1 diyabet hastasıyım, 46 yaşındayım 5 yıldır sol topuğumda ve sağ ayağımın altında yaralar var. İstanbul’da gitmediğim hastane görmediğim tedavi kalmadı. Birde siz bakin lütfen her gittiğim son merkezler ikisini de keseceğiz dedi ama ben hazır değilim lütfen yârdim edin saygılarımla selamlar.

 

Var İse Ne Tür Bir Yol İzlemeliyim


Merhaba 1 ay önce sol bacağımdan yapıştırma sağ bacağımdan köpük yapıldı. Fakat operasyondan 2 hafta sonra ayaklarımda şişme oluştu bileklerimde bu yapılan operasyonda kullanılan ilaçların vücuduma alerji yapma olasılığı var mı, var ise ne tür bir yol izlemeliyim teşekkür ediyorum.


Yaralar Gün Geçtikçe Büyüyor


İyi günler hocam. Benim babam 66 yaşında iki defa anjiyo oldu belirli aralıklarla. Babamda kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği şeker hastalığı, hipertansiyon vs. bir çok rahatsızlığı çıktı. Babamın ayaklarında yaralar oluştu bu yaralar gün geçtikçe büyüyor. Önce sanki kaynar su dökülmüş gibi su topluyor büyük büyük sonra patlıyor ve yara oluyor. Hocam birçok hastaneye götürdüm ama hiç bir şekilde olumlu sonuç alamadık. Ve şuan babamın ayaklarının altlarına indi yaralar yürüyemiyor. Lütfen hocam babamı bu durumdan kurtarmaya yardımcı olur musunuz? Randevu verebilirseniz bize hemen getiririm..

Yara İçin Yârdim Ede Bilirimsiniz Acaba


Merhabalar Dr. Ahmet bey. Bizim bir sorunumuz var. Virüsle alakalı olarak maalesef şu anda Türkiye’ye gelemiyoruz. Annemde memesinde fungated yara var. Sizi internetten bulduk. Bize bu yara için yârdim ede bilirimsiniz acaba?

 

Genel Bir Muayene


Merhabalar,
İki konu İle ilgili sorunumuz var ilki annem için. Annem 80 yaşında uzun zamandır bacaklarında yaralar çıkıyor. Bir de topuğundaki geçmeyen yarası var diz altı da ödemli. Evden çıkartamıyoruz evde muayene ve tedavi mümkün müdür? İkinci olarak da kendim için genel bir muayene istiyorum. 50 yaşındayım. Babamda by-pass öyküsü var. Bu nedenle bir kontrol istiyorum. Dönüş yapabilirseniz çok sevinirim. Kadıköy Caddebostan’da oturuyoruz.
Teşekkürler

Suni Karın Duvarı Takıldı


2012 yılında her iki bacağa inen çatalda suni damar uygulaması yapıldı. 2015 yılında karın fıtığı ameliyatı oldu ve suni karın duvarı takıldı. 8 yıldır bir sorun yoktu ancak son 9 aydır defalarca anjiyo oldu, karını açıp ameliyat yapmak ölüm demek diyor doktorlar. Son anjiyo sonrası ameliyat yarasının iyileşmesi 3 ayı buldu. Bu sırada sağ bacak üst baldır diz altından bileğe kadar ve ayak parmaklarında siyah renkli yaralar oluştu. Bir süre sonra sağ ayak 4 parmak alındı. Yara iyileşmeden yeterli olmadı şimdi diz altından alınması lazım deniyor. Bacakta yaralar olduğu için kesemeyiz yaraların iyileşmesi gerekli deniyor.

Kan Pıhtılaşmış Ve Orayı Tekrar Açtılar Temizlediler


Hocam merhaba,
Babam şeker hastası 7 ay önce damar tıkanıklığı sebebiyle bacaktan baypas ameliyatı gerçekleştirildi. Kasık bölgesinde bir yer açılıp oradan damarla ilgili bir operasyon geçti, daha sonra kasık bölgesinde açılan yerde kan pıhtılaşmış ve orayı tekrar açtılar temizlediler. Daha sonra kapatıp taburcu edip bu seferde enfeksiyon kapmış vak takılıp 1 ay 2 ay onunla hastanede yattı tedavinin ardından göğüs bölümünden parça alınıp o açık yaraya yama yaptılar ve orası şiş vaziyette bize oranın şişliğinin uzun süre sonra ineceğini söylediler bu arada o yamayı plastik cerrahi ile yaptılar daha sonra yaranın her yeri kapandı ama belirli kısımları bir türlü kapanmıyor. 1 hafta öncede o yamada pıhtı oluştu diye açıp diktiler ve şuan sıvı akıyor oralardan. Kaç kere açıldı psikolojisi yerinde değil babamın ne yapmamız gerekiyor ne olur cevap verin. Başka doktora gitsek aynı şeyleri yaşayacak diye çok korkuyoruz neden kapanmaz ne yapmamız gerek normal mi?

Açık Yaramız Var


Merhaba hocam,
Annemin radyoterapiden kaynaklı açık yaramız var, gitmediğimiz yer kalmadı yaklaşık 1senedır yara açık farklı debritman kremler kullandık cerrahı olarak ta debride edildi. Ama yara üzeri kısa sürede biyofilm kaplıyor yanı çok çaresiziz ve hocam ağrıda çok fazla bize yardımcı olabilirseniz sevinirim Eskişehir

 

Nasıl Bir Yol İzlemeliyim


Merhabalar,
Yaşım 20 ve bacağımda 2 tane yara çıktı. Ankara'da yaşadığım için ilk olarak mail atmak istedim. İlk olarak gittiğim doktorum ektima tanısı daha sonra piyoderma teşhisi koydu. 1 ay boyunca antibiyotik tedavisi gördüm fakat yaram tam iyileşmedi. Fotoğrafla birlikte sizlerin görüşünüzü alıp nasıl bir yol izlemeliyim danışmak istiyorum. Teşekkürler

Kalçaya Kadar Devam Eden Bir Ağrı Oluyor


Hocam iyi günler bir sorum olacaktı pandemi süresinde doktora gidemediğimiz için size sormak istedim cevaplarsanız çok sevinirim. Annem 75 yaşında ve Haziran ayından beri iki bacağında ağrı başladı. Önce sağ ayağın üst kısmında renk değişikliği oldu sonra zamanla o geçti. Sadece sol bileğin sol ön tarafında başlayan bir şişlik yukarı doğru azalarak devam ediyor ağrı yapıyor kalçaya kadar devam eden bir ağrı oluyor. Uyuşukluk oluyor. Ve iç sıkıntısı veriyor. Herhangi bir kızarıklık yok. Elimi bileğine vurduğumda yumuşak bir şişlik hissediyorum. Annem tansiyon ilacı kullanıyor ve kansızlık ve d vitamini eksikliği var. Bunların bir etkisi olur mu yoksa damar tıkanıklığı kalp veya böbrek yetmezliğinden mi kaynaklanmakta korkuyorum böyleyse. Şimdiden çok teşekkür ederim.

İçerisinde Cam Varmış Gibi De Çok Açıyor


Merhaba, bundan 3 yıl önce ayak tabanıma cam batmıştı hamile olduğum için doktorlar detaylı işlem yapamamışlardı, sonradan yaram iyileşti sıkıntı yoktu. 3 yıl sonra cam batan yerimde ödem oluştu üzerine zor basar hale geldim. Bunun için çevremdeki doktora gittim film, tomografi ve ultrason çekti içeride cam parçası var mı diye görülmedi ama ödem saptandı bununda zamanla geçeceğini söylediler ve geçmiyor içerisinde cam varmış gibi de çok açıyor ne yapmam gerekiyordu bana yardımcı olabilir misiniz?

Elimle Et Kısmına Bastırınca Renk Düzeliyor


Merhaba, benim tırnaklarımda son 1 yıldır renk değişimi oluştu. 3 kez hastaneye gittim sebebi bulunamadı. Zaman zaman renk belirginleşiyor plağın altında kanama var gibi bazen o kan rengi soluklaşıyor. En son serce parmağımda dikey çok küçük çizgi oluştu ince kan olduğu belli bir kısmı kırmızı bir kısmı siyahımsı kurumuş kan gibi. Estetik açıdan gördükçe rahatsız oluyorum ve endişeleniyorum. Elimle et kısmına bastırınca renk düzeliyor kan akışı durmuş gibi bırakınca geri geliyor. Bir fikriniz var mı?

Yaralar ve kokulu iltihaplar


Hocam merhabalar,
Babam 38 yıl öncesinde geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu Pr Dr. hocamız tarafından deri nakli ameliyatı olmuş ancak son 1,5 yıldır sol bacakta kapanmayan yaralar ve kokulu iltihaplar meydana gelmiştir.
Bazı hocalara göründüğümüzde bacağın acilen kesilmesi gerektiği bize bildirilmiştir. Bu sürede bacaktan alınan biyopsi sonucu ne yazık ki cilt kanseri teşhisi konulmuştur.

Tedavi Ediyor


Size Kocaeli Gebze’den yazıyorum annemin ayağında damar tıkanıklığına bağlı ileri derecede şeker yaraları bulunmakta. 2_3 hastaneye rağmen bir türlü tedavi edemedik sürekli bizi sonra arayacaklarını söylediler. Annem 3 aydan beri ağrı sızı içinde ve uyuyamıyor. Elimizde ayağı için anjiyografi CD bulunmaktadır annemi sizin tarafından muayene edilmesini bir an önce tedavi ediyor gerekiyor.

Kerpeten Tırnak


Hocam bende bu sene oluştu tırnaklaması var kerpeten tırnak ondan olur mu şeker tansiyon böbrek yetmezliği var tiroit safra kesesi ameliyatı oldum toplardamar genişlemesi var böbreklerimden olmadığını öğrendim hangi doktora gideyim.

 

Çözüm Arıyorum

35 gün önce sağ el bileğimden köpek ısırdı, kuduz aşılarımı oldum 9 Eylül acilde ilk müdahale yapıldı iki noktadan dikiş atıldı rig iğnesi yapıldı. Cipro 500 ve sefpodo verildi sonra kolum kızardı augmentin 1000 bıd verildi sonra klin 150 verildi sonuç olarak kolumun kızarıklığı gitti ancak bir kez antibiyotik kullanmama rağmen bir noktadan akıntı devam etmekte. Plastik cerrahi ve enfeksiyon kliniğinden fayda göremedim, konu sizi ilgilendirir mi onu bile bilmiyorum ancak haliyle çözüm arıyorum kolay gelsin.

Daha Hızlı Bir İyileşme Sağlaması


Merhabalar benim babamın sol ayak bileğinde tıpkı yazınızda bahsettiğiniz gibi önce ufak sivilce gibi başlayıp daha sonra patlayıp açılan bir yarası var. Şu an 4-5 cm kadar büyüklüğü var Rif ve furacin kremi karıştırıp macun gibi steril spanç üzerinde yaraya pansuman yapıyorum, sarı kısımları azalıp yara kanlanmaya başladı ama daha hızlı bir iyileşme sağlaması için ne yapabilirim.

Acı Verici Şekilde Çıkmaya Başladı


Babamın kaba et, dizin arka kısmı fazla olmakla beraber önce kızarık şeklinde sonra yara şeklinde çıkmaya başladı. Şimdi de ayakaltında küçük kızarıklar şeklinde ama acı verici şekilde çıkmaya başladı. Babam tıp 2 diyabet hastası. Çoğu zaman dikkat etmedi ve sanıyorum bunun sonucu ortaya çıktı. Aynı zamanda tiroit hormonunda da sıkıntı oldu. Eutrox kullanıyordu ne yapmamız gerek?

Ne Olur Hocam Doktor Doktor Gezmeyeyim


Hocam merhaba benim bir maruzatım var, 1,5 aydan beri geçmeyen yara var hocam kaşıntıyla gelen. Kaşıdım yara oldu hocam, 3 cildiyeye kalp doktoruna çıktım her biri değişik ilaçlar vere vere bir türlü kapanmadı. Ne olur hocam canım yanıyor uyutmuyor yanma yapıyor, kızarıklık var ve kapanmadı size gelecektim. Temmuz ayına attılar hocam erken tedavi yapamaz mısınız işte çalışamıyorum zor durum dayım işten rapor alıyorum diye kızıyorlar ne olur hocam doktor doktor gezmeyeyim.

Babam Tıp 2 Diyabet Hastası


Babamın kaba et, dizin arka kısmı fazla olmakla beraber önce kızarık şeklinde sonra yara şeklinde çıkmaya başladı. Şimdi de ayakaltında küçük kızarıklar şeklinde ama acı verici şekilde çıkmaya başladı. Babam tıp 2 diyabet hastası. Çoğu zaman dikkat etmedi ve sanıyorum bunun sonucu ortaya çıktı. Aynı zamanda tiroit hormonunda da sıkıntı oldu. Eutrox kullanıyordu. Ne yapmamız gerek?

Çorap Giysem Alev Gibi Parmaklar Yanıyor


Merhabalar hocam,
1 yıl önce ayağımda hem ayak mantarı hem de tırnak mantarı oluşmuştu. Ayak mantarım 1 ay falan içinde geçti fakat tırnak mantarım 1 yıldır ilerleme görülmüyor. Ayak tırnaklarımın 8 tanesi hafif sarı renkte. Sol baş parmağım en kötü olanı, doktorların söylediği ilaçları düzenli kullanıyorum ama hiç değişen bir şey yok. Ayağıma bırakın ayakkabıyı çorap giysem alev gibi parmaklar yanıyor. Geceleri yorganı ayağımı örtmeyecek şekilde uyuyorum havasız, hafif sıcak almasın yoksa cayır cayır parmaklarımın üst kısımları yanıyor. Ayağımı yıkamaktan mıdır bilmiyorum doktorlar bir şey demiyor. Elim, dudağım yanıyor. Ne olur bana yardım edin.

Damar Açıcı Tedavi


Merhaba Doktorum, sol ayağımın baş parmağında şekere bağlı yara oluştu. Hastanede tedavi gördüm damar açıcı ilaçlar aldım şekerim düştü ancak sol başparmakta yara devam ediyor ancak azalıyor. Damar açıcı tedavi ücreti nedir teşekkürler.

 

Psikolojik Olarak Ta Yıpranmaya Sebep Oldu


Selamlar ben. Ankara’dan yazıyorum. 13 Aralıkta babamın bacağına inşaatta tahta ağaç düştü. İlk anda dışarda hiçbir yara belirtisi olmadı 3-4 gün sonra şişme başladı ve ağrı ile hastaneye gitti. Ağrı kesici ve antibiyotik aldı 10-15 gün içinde bacakta önce 1 noktada iltihap boşalma yarası oldu. Sonra 2-3 cm yanında bir daha uç verip yine iltihap boşaldı. Bundan sonra basıncın azalması ile ağrıları hafifledi. İlk açılan iltihap yarasının üzeri siyah bir kabuklanma yaptı. 2. açılan iltihap yarası zamanla kapandı. bu süreçte 2 kez devlet hastanesinde farklı doktorlara muayene olmak zorunda kaldı. pandemi sebebiyle aynı doktora randevu alamadı. 1 kez özel bir poliklinikte 3-4 kez kontrol için gitti ve bu arada ozon tedavisi uyguladılar. fakat yine yara bölgesinde bir toparlanma görünmedi. buraya kadar ortopedi uzmanları ile tedaviyi sürdürdük. son olarak ise üniversite hastanesinde kalp damar cerrahisine başvurduk. kalpten, şekere, böbrekten kana kadar ciddi tetkikler yapıldı yaradan kültür alındı kemiklerde iltihaplanma var mı bakıldı. Çok şükür olumsuz bir bulguya rastlanmadı, sadece yara bölgesinde iltihap olduğu söylendi ve ayak parmaklarında mantar olduğu için sürecin biraz uzun sürebileceği söylendi. İlaç tedavisine devam edildi bu süre şuan 105-110 gün oldu. Bu zaman içinde bireysel ihtiyaçları için yürüdü bazen bir kaç saat ayakta kaldı. Bazen sadece wc ihtiyaçları için kalktı. Geldiğimiz noktada yara bölgesinde iyileşme görülmedi hatta ilk açılan ve iltihap boşalmasının olduğu açıklık halen kapanmadı. Sürecin uzaması hastada doğru tedavi yönteminin bulunamadığı düşüncesi oluşturdu ve psikolojik olarak ta yıpranmaya sebep oldu. Bende internet üzerinden benzer vakaları araştırmaya başladım ve sizlerin videolarını izledim, anlatımlarını dinledim. Sonra da buradan durumu size yazmaya karar verdim. bu konuda sizlerden nasıl destek alabiliriz.

saygılarımla

Uyanırken Kollarımın Her İkisinde Uyuşma İle Uyanıyorum


Hocam merhaba,
39 yaşındayım ve ağrılı migren hastasıyım. 2 sene önce fibromiyalji teşhisi kondu, 2 yıllık antidepresan ve sibelium tedavisi gördüm. Şuan ataklar anında kullandığım relpax adli migren ağrısı ilacın dışında bir ilaç kullanmıyorum. Uykudan uyanırken kollarımın her ikisinde uyuşma ile uyanıyorum. Durup dururken ayağımda karıncalanma ve kol ağrıları yaşıyorum, artık psikolojim bozulmaya başladı. Kol ağılarından ve uyuşmalarımdan nasıl kurtulabilirim. Lütfen yardımcı olun

Sizin Bize De Umut Olmanızı Ümit Ediyoruz


Merhabalar,
İki yıldır Muğla da olan birisi olarak bir sene önce de daha huzurlu bir hayat sürmeleri için anne babamı Ankara’dan Muğla ya getirdim. Ancak şu an 64 yaşında olan babamın, gelmeden bir süre önce hafif düzeyde başlayan ağrıları şu an hayatını son derece olumsuz etkileyerek uyutmayan nefes aldırmayan ve yaşam sevincinden soyutlayan bir hal aldı. İlk başta vücutta yüksek oranda çıkan enfeksiyon sonrası antibiyotik tedavi ile başladık. Ardından vücudun kendi kendine enfeksiyon oluşturduğu, bu durumun ürolojik de olabileceği söylenirken kesin bir tanı ve tedavi yöntemi sunulmadı. Babam şu an ağrıları sadece bastırmaya çalışarak hayatına devam etmeye çalışıyor. İnternette araştırma yaparken sizin sayfanıza rastladım inceleme fırsatı buldum, tedavi edilen hastaların yorumlarını okurken içimde bir ümit yeşerdi. Muğla’da ikamet ediyoruz ama sizin bize de Umut olmanızı Ümit ediyoruz.

Kökten Çözmek İstiyorum


Merhaba, iyi çalışmalar. Uzun zamandır kabızlık problemi yaşıyorum, lifli gıda, su tüketimim ve egzersizlerimde olduğu halde. Artık bu durumu kökten çözmek istiyorum, internette konuyla ilgili araştırma yaparken karşıma çıktınız. Randevu nasıl alabilirim? Toplamda kaç seans gelmem gerekiyor? Ücret nedir? Adresiniz nerede? Sağlıklı günler, iyi çalışmalar.

Hayatımdan Artık Zevk Alamamaya Başladım


Selamlar, hastalığım fibromiyalji bu hastalığı yaklaşık olarak 6 yıldır çekiyorum ve hayatımdan artık zevk alamamaya başladım. Her gece yatarken hasta olmamak için dua ediyorum. İnternette dolaşırken size denk geldim. Bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm ve yazmaya karar verdim. Telefon numaranızı bulamadım, âmâ bu mesaja bir geri dönüş sağlar ve beni tedavi etmeyi kabul ederseniz çok mutlu olurum saygılarımla. İyi akşamlar.

Doktorlarım Bu Duruma Alış Diyor


Çok zor durumdayım lütfen bana geri dönüş yapar mısınız? 2 yıldır ayda bir kere bile çıkamıyorum tuvalete doktorlarım bu duruma alış diyor. Anlatamıyorum sizden haber bekliyorum lütfen geri dönüş yapar misiniz?

Yeşil Reçeteli İlaçlar Kullanıyor


Hocam iyi çalışmalar eşimin dizlerinde aşırı derecede ağrı ve yanma şikâyeti var. Biz Sivas merkezde ikametgâh etmekteyiz. Gittiğimiz doktorlar kas romatizması dediler ve yeşil reçeteli ilaçlar kullanıyor eşim, ama hiçbir fayda görmedi size nasıl randevu alıp muayene ettirebiliriz. İyi çalışmalar.

Topuk Dikeni Diye Başlayıp Giderek Dayanılmaz


Son yıllarda giderek topuk dikeni diye başlayıp giderek dayanılmaz olmaya başlayan ayak yanması şikâyeti üzerine yapmadığım test gitmediğim poliklinik kalmadı, ve sonuç olarak bir çözüme varamadık geceleri yanma ağrılardan uyuyamıyorum yaşam kalitem uyku düzenim alt üst oldu. Kullandığım ilaçların bir faydasını görmemekle birlikte içmeye devam ediyorum bir umut lütfen bana yardımcı olun ve beni bu ağrılardan kurtarın.

Ruh Sağlığım İyi Değil


Hocam ben kendimin fibromiyalji hastası olduğumu düşünüyorum. Kronik yorgunluk, denge problemi, baş dönmesi, ense bandı ve boyun ve sırt bölgemde sanki dayak yemiş gibi bir halim var sinir sistemim sanki çökmüş. Ayaktayken ağaç dalındaymış gibi sendeliyorum. Ruh sağlığım iyi değil. Araştırdım bana tedavi konusunda en mantıklı siz geldiniz. Yardımcı olursanız sevinirim . Hoşçakalın.

Yumuşak Doku Kanseri Olabilir Mi


Hocam kolay gelsin bir sorum olacaktı, sol bacağımda 5 aydır hiç geçmeyen bir ağrım var gece gündüz demeden ağrı oluyor diz kapağımın arkasında şişlik var yapısı yumuşak. 3 ay önce de ağrım olduğunda mr çektim doktorlar baktı her hangi sorun tok dedi sadece eklemlerde yıpranma var dedi buz uyguladım geçmedi. Son 3 haftadır aşırı ağrım var uyutmuyor ve şişlik var tekrar mr çekeceğim ve yaptığım kan testlerinde rh değerim 20 çıktı sizce ne olabilir. Randevu almak istiyorum, yumuşak doku kanseri olabilir mi acaba yardımcı olabilir misiniz teşekkürler.

Dizim Kırık Bir Şekilde Oturduğumda


Ahmet Bey merhaba,

Pandemi sürecinde evden çalışmaya başlayan bir bilgisayar mühendisiyim. Yaklaşık 1 senedir sağ bacağımın uyluk bölümünde bir yanma şikayetim var. Hiçbir şekilde bir koltuğa, sandalyeye 1 saatten fazla oturamıyorum. Normal çalışma pozisyonunda yanmalar giderek artıyor bir noktadan sonra çekilmez bir hal alıyor ve normale dönmesi günler sürebiliyor. En rahat bulunduğum pozisyon ayakta durmak veya yüz üstü yatmak. Dizim kırık bir şekilde oturduğumda, kasıklardan uyluğa, oradan da ayağımın altındaki damarlara kadar bir yanma hissi oluyor. (alt baldırda bir yanma yok)

Bu Hayat Boyu Çekilebilecek Cinsten Bir Problem De Değil


Konuyla ilgili olarak önce Beyin ve Sinir Cerrahisi, Nöröloji ve sonrasında da yakın zamanda Kalp ve Damar bölümlerine gittim. Omur ile ilgili yapılan MR'larda bir problem görülmediği gibi, detaylı iki MRG'de de herhangi bir sinir sıkışmasına rastlanamadı. Kalp ve damar cerrahisi bölümü ise yaptığı Doppler Ultrasyonda damarlarda herhangi bir sıkıntı tespit edemedi. Açıkçası tüm doktorlar harikasın hiçbir sıkıntın yok diyor ama ben hayatıma bu şekilde devam edemiyorum. Daha 34 yaşındayım ve bu hayat boyu çekilebilecek cinsten bir problem de değil. Belli ki yaygın görülen ve saptanabilen bir vakalar arasında yer almıyor. Açıkçası çaresiz kaldım, ne yapacağımı da bilemiyorum.

Konuyla ilgili olarak size muayene olmak fikrinizi almak isterim


Hayatım Çok Olumsuz Etkileniyor
Yaklaşık 10 senedir sırt ve vücut ağrılarım var. Fibromiyalji teşhisi kondu fakat tedavi olamadık. Hayatım çok olumsuz etkileniyor kaliteli yaşayamıyorum. Rize’den yazıyorum randevu alarak size gelmek istiyorum.

Aynı Saniye İçinde Bir Sızlıyor Bir Ağrıyor


Merhaba hocam, benim 13 yıldır göğüs bölgemde geçmeyen bir ağrım var. Kalp ve diğer doktorlara göründüm ve bir şey olmadığını söylüyorlar, ama benim yaşam kalitem bozuk ve sürekli ağrım oluyor. Aynı saniye içinde bir sızlıyor bir ağrıyor ne yapacağımı bilemiyorum. Beni nasıl yönlendirirsiniz ne yapmam lazım bu ağrıdan kurtulmam için önerinize ihtiyacım var hocam gel derseniz koşarak geleceğim o kadar bunaldım. Saygılar hocam

Bel Altımdan Bacak Başlangıcından Diz Kapağıma


Merhaba,
Benim bir sorum olacaktı otururken bazen böyle garip bir şekil de bel altımdan bacak başlangıcından diz kapağıma kadar böyle ağrı ve acımsı gibi bir şey oluyor, sürekli olmuyor fakat neden olur sizce cevap verirseniz memnun olurum.

Baş Ağrılarım Ve Mide Rahatsızlıklarım Da Eklendi


Merhabalar,
Uzun zamandır ortopedi, fizik tedavi, romatoloji dahil her yere gittim. Fakat şiddetli ayak ağrılarım ve bacak kasılmalarıma çare bulamadım. Yakın zamanda fibromiyalji tanısı kondu, ancak şişlik ve ağrılarım için tanı konamadı. Bu hususlarla ilgili randevu almak istiyorum. Geçmeyen baş ağrılarım ve mide rahatsızlıklarım da eklendi. Desteğinizi rica ederim.

Derslerime Odaklanamıyorum


Merhaba,
20 yaşındayım vücudumda gezici ağrılar var. Bel, boyun , sırt ve göğsümde ağırlık hissi var sürekli . Uzun zaman ayakta kalınca sırt ve belde ağırlık artıyor. Boğazımda da gerginlik oluyor. Mide bulantılarım oluyor . Psikolojim çok bozuldu tüm vücudum sıkılıyor gibi oluyor, mutsuz ve yorgunum derslerime odaklanamıyorum. Nasıl iletişime geçebilirim acaba ?

Mümkün Olan En Kısa Sürede Gelmek İstiyoruz

Merhaba Hocam,
Ben babam için yazıyorum muayene için gelmek istiyoruz, fakat yerinizi tam olarak bilmiyorum. Babamın iki ayağında da senelerdir kapanmayan yaralar var. Tahlillerinde şeker tansiyon hiçbir şey yok. Hiç bir doktor ne sebebini anlayabildi ne de tedavisini yapabildi. Ozon tedavisi sülük tedavisi denedik kapanmadı. Mümkün olan en kısa sürede gelmek istiyoruz.
Kolaylıklar dilerim.

Röntgen Çekti Bir Bulguya Rastlamadı


Hocam eşimin 5 aydır kalçasında ki ağrı bacağına kadar iniyor. Beyin cerrahi Doktoru emar raporunda ufak fıtıklar var fakat bu kadar ağrı yapmaz dedi, orta pedi Doktoruna gittik kalçada siyatik siniri de röntgen çekti bir bulguya rastlamadı. Bize nasıl yardımcı olabilirsiniz iletişim TLF verip görüşebilir miyiz?

53 Yaşındayım Fakat Kendimi 80 Yaşında Gibi Hissediyorum


Bende uzun zamandır bacak kas ağrısı vardı belimden ameliyat olduğum için acaba belden kaynaklanan bir ağrımı diye emarlar çektirdim. Fakat doktorumun incelemesinde belden kaynaklanan bir sorun olmadığını söyledi. Baş boyun ağrısı ayakta uyuşma karıncalanma var bacaklarım çok şiddetli ağrıyor. Sizden yardım rica ediyorum hocam bu ağrılardan nasıl kurtulabilirim 53 yaşındayım fakat kendimi 80 yaşında gibi hissediyorum saygılarımla.

YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

Annem 67 yasında, diyaliz hastası. Geçen sene 8 ay önce sol bacağını parmak yarası ile başladık. İyileştiremeyince diz altından kestirdik, şimdi de sağ bacağında parmak birini kestirdik diğer başka parmak siyah durumda kesilecek gibi duruyor, kurtarmaya çalışıyoruz. Şimdi ozon tedavisi alıyoruz ama bilmiyorum faydası var mı bize, yardımcı olabilir misiniz, size muayene olabilir miyiz? Sağ bacağı da kestirmek istemiyoruz bu aralar çok ağrısı var ağrıdan duramıyor, yardımcı olursanız sevinirim.

Siz Yardımcı Olabilirsiniz Diye Size Sormak İstedim

Merhabalar,
Kusura bakmayın sizi rahatsız ediyorum ama bir konuda fikrinizi almak istiyorum.
Darülaceze’de yatan bir hastayı sürekli ziyarete gidiyorum. Teyze şeker hastası ve uzun yıllardan beri yatalak. Kuyruk sokumunda yıllardan beri açılan ve kapanan yaralar var. Her konuştuğumda bana bu yaraların tekrar açılmaması için bir ilaç var mı bir doktora sor diyor. Bir mama varmış onu kullanıyor ancak çevremde soracağım bu konu ile ilgili biri yok. Belki siz yardımcı olabilirsiniz diye size sormak istedim. Yapabileceğimiz bir şey var mı teşekkürler.

Psikolojim Bozuldu Uyku Yok Ağrı Dan Duramıyorum

Sayın cerrahim benim ayağımda venöz yetmezlik ülseri var, 18 seneden beri geçmiyor ilk başladığın da kapanıp açılıyordu son açıldıktan sonra kapandı enfeksiyon servisinde yattım. Aynı hastanede sayısını hatırlamıyorum plastik cerrahi tedavi gördüm ameliyat oldum dreft yaptılar tutmadı. Psikolojim bozuldu uyku yok ağrı dan duramıyorum. Allah rızası için beni bu dertten kurtarın yalvarıyorum size hangi hastanede görev yapıyorsunuz.

Dikiş Yerleri Tekrar İltihap Şeklinde Bir Akıntı Oluyor

Merhaba hocam, babamın 4 ay önce sol ayağının iki parmağında şeker hastalığı sebebiyle kangren ve yine aynı ayakta şeker yarası oluştuğu için önce diz altı amputasyon yapıldı daha sonra iyileşme göstermedi ve kesilen ayak sonrasında diz üstüne çıkarıldı. Şimdi dikiş yerleri tekrar iltihap şeklinde bir akıntı oluyor. Babamın kronik venöz yetmezliği ve şeker hastalığı var, ayrıca 14 sene önce kalp krizi geçirmişti sonrasında tekrar sıkıntıları oldu. Bypass yapmak istediler ama damar hastası olduğu için riskli bulundu. Şimdi bu sonu gelmeyen amputasyon işlemi ve şiddetli ağrıları için yapılabilecek bir şey var mıdır?

KASIK BÖLGESİNDE ŞİŞLİK VE SERTLİK VAR

Merhaba hocam. Sağ kasık bölgesindeki damarda büyüme ve sertleşme mevcut. Daha önce birkaç defa farklı özel hastanelere gittim ve muayene eden doktorlar bu damarın makata giden damar olduğunu ve bir iltihaplanmanın mevcut olduğunu söylediler. Bununla beraber Augmentin önerdiler. Düzenli kullanmama rağmen damar şişliği geçmedi. Bir ara epey küçüldü düzeliyor dedim ancak son birkaç gündür yeniden şişti. Daha öncesinde hiç ağrı yoktu (yaklaşık 7 aydır) ancak son birkaç gündür yanma hissi gibi bir his var. Bu konuda size danışmak isterim. Neden kaynaklı olabilir? İltihaplanma dışında başka bir durum olabilir mi? Nasıl bir yol izlemem gerekir? Cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar diliyorum.

Yara Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız  

Yara hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız  

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.