HASTANEYE GİTMEYE KORKUYORUZ

Merhaba hocam. Uzun süredir diz kapağımın altındaki bir karışlık kısımda ağrı hissediyorum, bazen ağrısından uyandığım bile oluyor. Bunun için 3 gün boyunca açlık orucu yaptım. Bir kaç yudum su dışında bir şey yemedim, içmedim. Ağrının şiddetinin hafiflediğini düşünüyorum. Bugünde tesadüf eseri Lipodem ile ilgili bir yazı okudum ve sanki benim hissettiklerimi anlatmışlardı
ama kanser tümör vs. gibi şeyler yazmışlar altına, endişelendim. Şu dönemde hastaneye gitmeye de korkuyoruz maalesef ama gözüme uyku girmedi, araştırırken sizi buldum. Öncelikle Lipodem olduğumu kendim anlayabilir miyim? Şuan için ne tavsiye edersiniz? Her gün 1 saat eliptik ile yürüyorum. Bu eğer Lipodem varsa olumsuz yönde etkiler mi?

LİPODEM TEDAVİSİ

Merhaba doktor bey. Bende Lipodem olduğunu düşünüyorum ama bunun teşhisini koydurmakta bulunduğum ülkede bu hastalıkla alakalı bilgisizlikten dolayı zor. Sadece kilo vermem gerektiğini söylüyorlar. Teşhis için sizinle görüşmek istedim. Oraya gelmem şu an için mümkün değil, bu virüs sürecinde. Nasıl bir yol izleyebiliriz veya bekleyip yüz yüze görüşmek mi en etkilisi olacak?

KOLDA ÖDEM

Ahmet hocam merhaba. Size Çanakkale’den yazıyorum. Abim kanser hastası ve tümörü almak için ameliyat oldu. Ameliyat olduktan sonra omuzundan parmaklara kadar ödem oluştu ve şuan kolunu tamamen kaybetmiş durumda. Resim olarakta size atıyorum. Hangi doktora gitmişsek çare bulamadılar. Yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

“SAĞ ALT BALDIRIMDA 7-8 SENEDİR YANMA VAR.”

Merhaba, kolay gelsin doktor bey. Benim bir şikâyetim var ama tam tanımlayamadığım, tam anlatamadığım bir şikâyet ve hangi bolüme gitmem gerektiğini bile bilemiyorum. Daha sonra internette araştırma sonucu sizi gördüm, gelmeden önce bir danışmak istedim size. Öncelikle ben askeri personelim ve yaklaşık 1-2 ay izin kullanamayacağım salgından dolayı ama ben sorup daha sonra ilk iznimde direk sizin yanınıza gelmeyi düşünüyorum. Şimdi doktor bey benim sağ alt baldırımda yaklaşık 7-8 senedir bir yanma var. Bu yanma her zaman rahatsız eden bir yanma. Birde bunun daha fazla yanma olayı var. Mesela sıcak havalarda merdiven çıkarken, yürürken yani her zaman bu yanma var. Ama gün geliyor halı sahada 1 saat boyunca hiç yorulmadan koştuğum oluyor. Ve o sıra pek engel teşkil etmiyor. O yanma aklıma geldiğinde yada üstüne gittiğimde mesela sıktırıyorum, gerdiriyorum yani yanmanın üstüne gittiğimde ya da aklıma geldiğinde yanmaktan çıkıyor sanki karıncalanmaya başlıyor. Böyle bir rahatsızlığım var. Bir çok doktora gittim. Genelde bana EKG, iğneli EKG, kan tahlili ve MR istendi ama herhangi bir sonuç elde edilmedi. Genelde bu şikâyetlerimi anlattığımda hemen bel bölgeme yönlendiler ve belimde çok şükür hiç bir şey çıkmıyor. MR'dan sonra bir kas gevşetici yazıp gönderiyorlardı ve yine bir sonuç elde edemiyorduk. Şikâyet bu yönde doktor bey. Birde bu aralar olan şikâyetlerim biraz yürümeye başladığımda sağ üst baldır sanki çekme yapıyor ve sanki güçsüz hissediyorum gibi geliyor. Ve son olarak doktor bey büyük tuvaletimi yaparken ıkındığım zaman ya sağ ya sol fark etmiyor baldır bölgemde aşırı ağrı oluyor ve ıkınamıyorum. Şikâyetlerim bunlar doktor bey. Yani bu konu hakkında beni bilgilendirirseniz gerçekten çok mutlu olacağım. İşinize karışmak gibi olmazsa doktor bey en azından şu olabilir diyebilirseniz gerçekten çok mutlu olurum. Allah sizden razı olsun, uzun ömürler versin doktor bey. Bu durumdan kurtarmak ve sağlığına kavuşturmak yönünden fikirlerinizi öğrenmek ve tedavi için getirmek istiyorum. Sağlığına kavuşma durumu var mı? Bu moralle gelmek istiyorum. Resimler ektedir.

VÜCUDUN BAZI YERLERİNDE YARA OLUŞUMU VE YÜZ, GÖZDE ŞİŞLİK

Ahmet bey merhabalar. Nasılsınız, iyi misiniz? Sağlıklı olmanızı temenni ediyorum. Sizden bir ricamız var. Rica etsek bizi yönlendirir misiniz? Söz konusu arkadaş bir yıldır derdine çare bulamıyor, kendisi 1967 doğumlu, 2019 yılı mayıs ayında son adet döneminden sonra, yani menopoz döneminde ağustos ayında vücudunun bazı yerlerinde yaralar çıkmaya başlıyor ve yüzü gözü şişmeye başlıyor. Şimdi yürümekte zorluk çekiyor ve çok çabuk yoruluyor. Bir sürü tahlil yapıldı, bir sürü doktora gitmiş ancak bir sonuç yok.

YÜRÜRKEN ZORLUK

Hastaneyi ve siz güzel Türk doktorlarını araştırdım ve kendime dedim ki; bu konuda iyi birini ve hastaneyi buldum dedim. Atatürk bile ne demiş “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz.” Lütfen bende sizin bu tedavilerinizden yararlanmak istiyorum. Beni de bir tedavi etme imkânınız yok mu? Sizin yardımınıza ihtiyacım var, yürüyemiyorum. Yürürken çok zorlanıyorum. Benim bir ailem var, onlara bakmakla yükümlüyüm.1 eşim ve 3 evladım var. Onlara ekmek götürmezsem bu koca büyük İstanbul’da onlara kim bakar. Onların benden başka kimsesi yok. Lütfen bana yardım edin.

FİBROMİYALJİ

15 gün önce tahlillerim yapıldı. Ankara’ya laboratuvara kan tahlillerim gönderildi. Gelen sonucu doktor değerlendirdi ve teşhis koyuldu. Eklem yerlerim, boynum, omuzlarım, gece uyuyamama, yorgunluk, göz kuruluğu gibi şikayetlerim vardı. Şuan ağrıkesiciler ve antidepresan ilaç kullanıyorum. Sizinle iletişime geçmek istiyorum. Birde ücreti öğrenebilir miyim?

KALÇA AMELİYATI SONUCU YARA OLUŞUMU

Merhaba. Eskişehir'de bulunan 87 yaşındaki anneannem, 40 yaşında aldığı radyoterapi tedavisinde fazla radyasyon verilmesi kaynaklı kuyruk sokumu bölgesindeki hücreler ölmüş. 1 sene önce geçirdiği kalça ameliyatında anestezi için aynı bölgeden iğne yapıldı. Ameliyat sonrasında ise bu bölgede yara oluştu ve ne yazık ki geçmedi. Yaşlı, kemik erimesi ve farklı rahatsızlıkları olduğu için ameliyat yapılma ihtimali yok. Silverdin, Hyalo 04 krem, Hyologran toz uyguladık ama sonuç alamadık. Şuan Hametan ve Thiocilline krem kullanıyoruz. Bu konuda sizin yardımınız olabilir mi? Gerekirse görüntülü görüşme yaparak desteğinizi almak isterim. Sağlık danışmanlık ücretiniz nedir? Bilgi verirseniz sevinirim.

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.