SON ZAMANLARDA ŞİKAYETLERİM ARTTI

Merhaba değerli hocam.
Yaklaşık on yıldır bacaklarım da varis sorunum var, fakat son bir yıldır bacaklarım da ödem oluştu ayni zaman da inanılmaz ağrılı kramplar yaşıyorum. Ölçümler yapıldıktan sonra variz çorabi verildi. Kullanıyorum fakat bu sorundan kurtulmak istiyorum. Size bir kaç sorum olacak öncelikle fiyatlarınız ve bu ameliyatların zamanı yani kış olmam gerektiği söylendi. Doğruysa ben yurtdışında olduğum için ne kadar bir süre için Türkiye’ye gelmem gerekiyor? Bu bilgileri bana iletirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden çok teşekkür ederim, umarım inşallah bana da şifa olursunuz.

LİPODEM AĞRILARI

İyi aksamlar, internette hastalığımla ilgili bir ipucu ararken sizi ve yazılarınızı okudum. Hamileliğimden beri bacak ağrılarım var. Gitmediğim doktor kalmadı, bir ara azaldı gibi oldu ama son iki yıldır basenlerimde şişme ve ağrı var. Yan yatamıyorum dizlerimde de ufak şişmeler var. 77 kiloyum, diyet yapsam da çok zor kilo veriyorum. Her gün yürüyüş ve iki gün pilates yapıyorum ama bir değişim yok. İzmir’ den yazıyorum. Bana bir fikir verir misiniz. Ağrılar artık dayanılmaz oldu.

LİPODEM PSİKOLOJİSİ

İyi günler. Bacak ağrılarımın nedenini araştırırken tesadüfen sizin yazınız ile karşılaştım. Anlattıklarınız, yazdıklarınız tıpkı benim ağzımdan yazılıp konuşuluyor gibiydi. Okudukça seviniyordum çünkü yıllardır gerek sağlık gerek psikoloji anlamında o kadar büyük sorunlar yaşıyordum ki anlatamam. Gittiğim doktorların hiç birinin tedavisi ağrılarımı ve şişliklerimi dindirememişti. Sizin paylaşımlarınız ve görselleriniz tamamen bendim. Kendi teşhisi mi koydum. Evet ben de de Lipodem var.

LİPODEM HASTASI

Merhaba. Annem ağır Lipodem hastası, sanırım evre 2. varislerini aldırdıktan sonra bacaklarında yağ birikimi oluştu. Yardımcı olabilir misiniz? Bir fiyat aralığı alabilir miyiz? Çok acı çekiyor fakat doktor bu evrede bu kadar acı olmaması gerekiyor diyor. Şuan tedavisi devam ediyor fakat tek çözüm Liposuction gibi duruyor. Teşekkür ediyorum. Saygılarımla.

BURASI AVRUPA AMA DOKTORLAR

Hocam merhaba, ben yurtdışında ikamet ediyorum yaklaşık 2 aydır sağ bacağımda şişlik var. Sol bacağım incecik fotoğraf ekleyemediğim için şu an tam anlatamıyorum ama bariz bir fark var. Sağ taraf kocaman bilekten itibaren. Masa başı iste çalışıyorum. Sadece sağ ayak bileğimde dolgunluk hissi var ve kılcal damarlarım mavi mor şekilde belirgin. Ağrım yok ilginç bir şekilde ama sürekli morarıyor bacağım ve hatırlamıyorum da çarpıp çarpmadığımı. Burası Avrupa ama doktorlar sizlerin tırnağı olamaz, sağlık sistemi de ha keza. Sizden randevu almam mümkün ise bizzat gelip muayene tedavi olmak isterim ağrım olmasa da bu görüntü farklılığı ve hastalığımın ne olduğunun anlaşılmaması burada moralimi bozuyor artık.

Sevgi ve saygılarımla, desteğinizi bekliyorum.

KILCAL DAMARLAR YÜZEYE ÇIKTI

Normal doğumdan sonra özellikle bacak kısmımda ağrı, şişlik, sarkma olmaya başladı. Ayrıca kılcal damarlar yüzeye çıktı ve mavi kırmızı görüntüdeler.

Nasıl bir yol izlememiz gerekiyor sorunumun teşhisi için?

KASIKTA DAMAR BÜYÜMESİ

İyi günler dilerim oğlumun ayak başparmak tırnakları doğuştan bu yana bozuk çıkmaktadır şimdiye kadar bir başarılı tedavi bulamadık kendisi 18 yaşında bu durumdan artık rahatsızlık duymakta nasıl bir tedavi olmalıdır ve siz nasıl yardımcı olabilirsiniz. Arkadaşımın kasık üstün de damar büyümesi ve tıkanıklığı oluşmuş ve o bölge de bir kıl dönmesi o damara girmeye başlamış ameliyat olması gerektiği için bu konuda uzman bir cerrah arayışında size ulaştık, sizden bir randevu talebi içerisindeyiz.

AYAKTA ŞİŞLİK

Hocam merhaba. Benim size ulaşmam lazım. Çünkü benim ikizlerimin doğumundan kalma sol ayağımda şişlik oluştu. Kasığımdan kırmızı damar şeklinde ve ayağıma kadar indi. Çeşitli iğneler yaptılar ama şişlik inmedi. On altı yıldır çekiyorum. Sizi izledim. Eğer uygun olursa size tedavi olmak istiyorum.

BACAKLARDA AĞRI VE ŞİŞLİK

Hocam merhaba, size Denizli den yazıyorum. Burada gitmediğim bölüm doktor kalmadı. Bir sonuca ulaşamadık. Daha 28 yaşındayım. Bacaklarımın ağrısı şişliği vs. Üst bedenim 36, alt bedenimi 44 görünüyorum. Şanslıyım ki size rastladım. Buradan fotoğraf atsam size? Gel derseniz çıkıp geleceğim. Bana yardımcı olur musunuz? Lütfen.

BACAKLARDA ŞİŞME VE AĞRI

Merhaba Ahmet bey. Sizi bize tavsiye eden kuzenimin eşi doktordur. Annemin senelerdir tanısı konulamayan ve başlangıcı 42 sene önce yaptığı son doğum sonrası bacaklardaki şişmeler ve ağrılar. Bir çok yerde gitmediği bölüm ve doktor kalmadı. Sizin hastalarınıza bakınca umutsuz olan annem için benim bir umudum var. Nerede muayene ediyorsunuz bunu öğrenmek istiyorum. Biz İstanbul’da ikamet etmekteyiz. Şimdiden teşekkür ederim.

BACAKLARDA ŞİŞLİK

Hocam merhabalar. Kusura bakmayın rahatsız ediyorum buradan.
Sizden randevu almak istiyorum, annemi getirmek istiyorum.
Bacakları çok aşırı derece de şiş ve artık yürümede çok zorluk çekiyor. Nereye gittiysek bize egzersiz ve yürüyüş yapmamız gerektiği söylendi fakat hiç bir şey sonuç vermiyor. Randevu almak için arkadaşlarla görüştük fakat en erken aralık ayına verebileceklerini söylüyorlar. Bize yardımcı olsanız? Boş bir zamanınızda randevu alma imkanımız yok mu acaba? Hocam şehir dışından geleceğiz Kırşehir’den. Yarın pazartesi bile olabilir.

KÖPÜK TEDAVİSİ SONRA BACAKTA PIHTI VE MORLUKLAR OLUŞTU

Hocam size Trabzon’dan yazıyorum, 35 yaşındayım. 18 yaşımdan beri bacaklarımda oluşan kılcal damar çatlaklarıyla uğraşıyorum. Doktorlar “sende venöz yetersizlik var” dediler. Yıllar içinde o kılcallar öbek öbek oldu. Kvc “bu bizlik değil, devlet bunu karşılamaz, seninki estetik kaygı” dedi ve bende burada plastik cerrahiye gittim. Dr bana “sana köpük tedavisi yapalım, ardından lazerle devam ederiz” dedi. İlk zaman güzel sonuç aldım fakat 2-3 yıl içinde tekrarladı. Maddi durumumu ayarlayıp bu seansları bu yaşıma kadar 4 defa yaptırdım. En son yapılan tedavide sol alt bacağımda şişme, kızarma, isi artışı oldu. Büyük bir korku yaşadık, “tromboz” dediler. Bir sürü uğraştırdılar. En son “selulit” diye teşhis koydular. Antibiyotik tedavisi başladılar, “bu kadar yapabileceğimiz” denildi. Hocam şimdi bacağımda şiş kaldı ve gün içerisinde de şişiyor. Morluklar kaldı. Bacaklarımda ağrı huzursuzluk hissi var. İstanbul'a geleceğim, size nasıl ulaşırım?

img_1150_1.jpg


İSTANBUL DIŞINDAN GELENLER İÇİN TEDAVİ NASIL OLUYOR?

Ben yaklaşık 6 yıldır varis rahatsızlığı ile yaşayan birisiyim. İstanbul dışındayım Konya’dayım açıkçası burada çok başarılı tedaviler yok maalesef. İstanbul dışından gelen hastaların tedavi süreci nasıl oluyor aynı zamanda bu şu an çok popüler olan bir lazer tedavisi mi? Birçok girişimsel radyoloji uzmanı da varis tedavisi yapıyor artık. Yarım saat ya da 1 saat gibi kısa bir sürede tamamen varislerimizden kurtulun gibi bir açıklama söz konusu. Siz kendi tekniğinize Akgül tekniği diyorsunuz ama tam olarak içeriğini anlayamadım yardımcı olursanız çok sevinirim. Ayrıca bu cerrahi bir müdahale mi yoksa tamamen lazerle yapılan bir işlem mi?

DİZLERİ VE BACAĞI BÜKÜNCE BACAKTA AĞRI

Sağ üst baldırımda özellikle otururken çok şiddetli bir ağrı oluşuyor ve hareket ettiremiyorum ancak ayağa kalktığımda ağrısı azalıyor. Fakat son zamanlarda da yürürken de ağrısı olmaya başladı, özellikle bacağımı büktüğümde ağrısı çoğalıyor acaba neden olabilir ciddi bir şey olabilir mi?

BACAKTA KENDİLİĞİNDEN OLUŞAN MORLUKLAR

Merhabalar hocam, annemin vücudunda sürekli morluklar oluşuyor ve sol bacağının sürekli ağrıdığını söylüyor. Birçok doktora gittiler, doktorların hepsi farklı hastalıklar olduğunu acil ameliyat olması gerektiğini kimisi hayır ameliyat gerektirmiyor, kimisi damarında yırtık var demesiyle hiçbir çözüm bulunamadı. Sorun nedir acaba bu konuda nasıl bir yol izlemeliyiz, rica etsem yardımcı olur musunuz?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

AYAK BİLEĞİNDE MORARMA

Merhaba hocam. Ben Manisa'nın ... ilçesinde yaşıyorum. 37 yaşımdayım. Yıllardır varis rahatsızlığı çekiyorum. Ameliyat olmaya cesaret edemedim. Sonunda ayak bileğim morarmaya  başladı. Ağrılar dayanılmaz hale geldi. Sizi en iyi varis doktoru diye Google'a yazınca gördüm.  Ben öğretmenim ve yaz tatilinde tedavi için gelmek istiyorum. Bana yardım eder misiniz?  Sağlıkla var olun inşallah. Teşekkürler. 

KILCAL DAMAR İĞNESİ

Annem 62 yaşında şeker hastası, topukta ve parmak alt tabanında 2 büyük yara mevcuttu. 4 parmak 6 yıl önce ampute olmuştu, simsiyah kabuk bağlamıştı (ölü dokuymuş). Doktorumuz stent takmayı uygun gördü,  stent takıldı, debridman yaptırdık, birçok merkeze gittik. Kılcal damar açıcı iğne vuruldu. Stent, 2018'in 2. ayında takıldı, yaralar geçecek bekleyin dendi ama geçmedi fakat üst yara oyuktu, kırmızı et doldu. Topuk ise nerdeyse kemiğe kadar derin ama kemik çıkmadı, kırmızı, canlı hücreler sağdan soldan büyüyor, nasıl et dolar orası bilmiyoruz. Çok perişan haldeyiz kılcal damar iğnesi yapan dokumuz canlı hücrelerin çoğaldığını görüyoruz bekleyeceğiz sadece zaman geçecek diyor. 

Biz bu 2 yara ile uğraşırken aynı ayakta nokta gibi morlukla başlayan sonra ortası beyaz, kenarları mor daha sonrasında siyahlaşan ve büyüyen yara oluştu, uzun yürüdüğü zaman akıntı geliyor. Enfeksiyon doktoruna ve girişimsel radyoloji doktoruna gittik. Enfeksiyon doktoru antibiyotik tedavisine başladı. O siyah alanın "temizlenmesi gerektiğini" söyledi, biz kabul etmedik. Nisan ayında 2 sene olacak bu iki büyük yara ile uğraşmamız, yaralar hala geçmedi. Girişimsel radyoloji ise bizi yıktı, damarlara kontrol etti, önce "kan gidiyor ama yaraları besleyecek kadar değil, az" dedi.

Stent videosunu görmek istedi, "doktorunuz sizi mahvetmiş, diz arkasına uzun stent takarak" dedi. "Tek bir şey yapılabilir, tıraşlama çok yüksek meblağ 1 ay sonra yine tıkanabilir" dedi

Size neden yazdım?

Annem için çare arıyoruz, yeriniz nerde ve hangi hastane, ücretleriniz nasıl?  

YEDEK DAMARIMI KAYBETMEK İSTEMİYORUM

Ben de intenetten sizin hakkınızda yazılan güzel yorumları okuduktan sonra kafamdaki soru işaretlerini gidermek ve doğru tedaviye başlamak için desteğinizi rica ediyorum.
Yaklaşık 10 yıl önce sağ bacağımdan varis ameliyatı oldum ve maalesef o yıllarda kesiklerle varisler çıkartıldı ancak o zamanlar kapakçık tedavisi uygulanmadı,hatta ultrason bile çekilmemişti.
Şimdi ise gittiğim bir girişimci radyolog bana her iki bacağım için de lazer ile kaçak damarların tedavisini, köpük ile de bozuk damarların çıkartılması gerektiğini söyledi. Ya ameliyat ya da bu tip tedaviler mutlaka bu tedavinin yapılması ve damarların çıkartılması gerekiyor dedi. Benim varislerim dış varis ve kalın, iri dışarı taşan damarlar şeklinde.
Öncelikle ameliyat mı olmalıyım, bu tip tedaviler mi daha uygun bilemiyorum. Ayrıca yedek damarımı kaybetmek bana ileride ne gibi sorunlara yol açar, ameliyat ve yeni yöntemler hakkında bilgi ve yönlendirmenize ihtiyaç duyuyorum.
Ben Antalya'da yaşıyorum,yönlendirmenize göre hareket etmek isterim.
Teşekkür eder,

Saygılarımı sunarım. 

ÇOK KISA ZAMANDA VARİS AMELİYATI

Daha önce yazdığım gibi, ben ve eşim varisli damarlar ameliyatı için İstanbul'a gelmeyi planlıyoruz. Sizinle randevu almak için asistanınızla görüştüm ve  bize rezervasyon yaptı.
Postamın asıl sebebi, Aşkabat'tan İstanbul'a geldiğimiz içindir ve sizden 1 hafta içinde ameliyati yapabileceginizi teyit etmek istiyorum, Türkiye'ye gelmemiz çok zor çünkü evde küçük bir bebeğimiz var ve onu bir haftalığına evde  bırakmak mecburuz. Bu yüzden zamanımız çok kısıtlı ve bu konuda bizi desteklemenizi rica ediyoruz.
Bu e-postayı size yazmamın nedeni, çok meşgul olduğunuzu bildiğimden ve ameliyatımızı bizim için çok zor olacak bir süre için ertelemenizin bir ihtimali olabileceğinden dolayıdır. Tabii ki her şeyden önce hastayı muayene etmeniz ve incelemeniz gerektiğini biliyorum ama buradaki doktorlar tarafından ameliyatın uzun zaman önce yapılması gerektiği söylendi.
Bu konudaki anlayışınız ve desteğiniz için gerçekten umuyorum. Çünkü çocuklarımızı evde bırakmak ve Türkiye'ye gelmek kolay değil ve bundan dolayi bizi bir hafta içinde ameliyata alırsaniz bizim için en iyisidir. 

Sizinle ve işinizle ilgili sadece olumlu şeylerim var ve bize yardım edebileceğinize inanıyorum 

DİZ KAPAĞIMIN ARKASINDA AĞRI VAR

Sol bacağımda diğerine göre daha çok belirgin hale gelen varis son bir iki aydır sürekli ağrı yapıyor. Bilhassa diz kapağımın arkasında hissediyorum ağrıyı. Cerraha gittiğimde doppler bile çekmeden “yarın gel yakalım” dedi. Ben de yaktırmadım. Sizde muayene ve tedavi olmak istersem bu ikisi öğrenebilir miyim?

BACAĞIMDA MORLUK VE KRAMP VAR

Varis problemim var. Bacaklarımda kasığımdan diz kapağıma kadar  kırmızılık ve morluklar oluşmaya başladı. Bazen kramp giriyor, kılcal damar çatlaması olmasından endişeleniyorum acaba yardımcı olabilir misiniz ? 

DOĞDUĞUMDAN BERİ BACAĞIMDA MORLUK VE VARİSLER VAR

Doğduğumdan beri sol ayağım da varisler var. Çok doktora gittim ama ameliyat olup elletme, çok uğraşırsın dediler, kimi de hiç güzel vermedi. Varislerimin üzerinde yaralar var ağrılarım var anki kalan hep çekindim Bursa'da yaşıyorum fakat doğduğumdan beri hep aynı hiç ilerlemedi fakat çok kötü alıştım yaşamaya ama sağlığım açısından yaşlandığımda korkuyorum. 

Varis İç Varis Venöz Yetmezlik Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız

Varis hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.