LENFANJİT Mİ, VENÖZ YETMEZLİK

Hocam merhaba benim rahatsızlığım altı yaşından itibaren başladı. Şuan ben 38 yaşında 2 çocuk annesiyim ve mağdur durumdayım. Bu zamana kadar gitmediğim doktor kalmadı. Çaresi yok denildi kimi lenfanjit kimi venöz yetmezliği kılcal damarlar tıkanmış. Bundan 8 sene önce Ankara … Hastanesi'nde ameliyat oldum hem de üç sefer. Doktora güvendim, uç yüz ameliyat ettiğini söyleyip bunlardan çok az olanın başarısız ameliyat geçirdiğini söyledi. Ben de bir ümit şansımı denemek istedim, bacağım ayağımın üstü bacağım komple boydan boya dikiş iziyle kaldım. Başarısız geçti ameliyatlarım, doktor bana beş ameliyat sonrası sonuç alabilirsin dedi. Ben de asistanları dan birisine sordum ben gerçekten netice alabilecek miyim diye bana verdiği cevap hayır oldu. Özel ameliyat oldum hem maddi hem manevi olumsuzlukla karşılaştım sonra bir ümitsizlikle döndüm İstanbul'a. Hocam ben çok mutsuzum hiç rahat değilim eşimle de sürekli tartışıyoruz. İyice bunalıma girdim, ben zengin biri değilim bunun tedavisi var mı? Bana ışık olabilir misiniz yıllar sonra? Ne kadar tutar tedavi ücretim lütfen bana yardımcı olun inanın ben çok mutsuzum eşimin SSK var yalnızca ondan faydalanıyorum. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Gitmediğim Doktor Kalmadı Teşhis Yok İlaç Yok Ağrıdan Halim Yok


Ben size bir şey sormak istiyorum 3 aydan beri ayak ağrısı çekiyorum, ayaklarım ve ayak bileklerim çok şişiyor ayrıca onkoloji hastasıyım kalp damar iç hastalıkları gitmediğim doktor kalmadı teşhis yok ilaç yok ağrıdan halim yok. Topuklarım uyuşuk yürümede zorlanıyorum bir tedavisi olmalı bu hastalığın bana yardımcı olur musunuz hocam çok sevinirim. Ameliyat ile lenfler alınmış dedi doktorum sordum bir tedavisi olmalı bu hastalığın yok dedi bana.

Kimseyle Konuşamaz Duruma Geldim


Hocam merhaba az önceki paylaşımınızı gördüğüm de lenfödem bacağının tedavisi olan. Benimde 19 senedir bacağımda lenfödem rahatsızlığım var, tedavisi yok deniyor bana kime gitsem bununla yaşamak zorundasın diyorlar. Gerçekten tedavisi var mı lenfödem hastalığının, ama benim ileri düzey olduğu için sivilceler çıkmaya başladı ve o sivilceler nohut büyüklüğünde şuan ve sıvı akıyor durdurmakta zorlanıyorum. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz gerçekten artık iyileşmek istiyorum. Çok zorluyor beni psikolojikmen artık kimseyle konuşamaz duruma geldim, kıyafet bulmakta çok zorlanıyorum.

 

Durumum Çok Vahim


Hocam bir senedir lenf ödem hastasıyım Balıkesir’de ikamet etmekteyim gitmedim doktor kalmadı. Hocam inanınki ağrılardan yatamıyorum ayrıca iki ayağımda yaralar durumum çok vahim acil size ulaşmam lazım. Allah rızası için bana yardımcı olur musunuz Allah sizden razı olsun.

 

Ömür Boyu Bu Şekilde Yaşaman Gerekebilir


Merhaba Sayın Ahmet Hocam,
Yaklaşık 10 yıldır sağ bileğim ve diz altımda gün içinde saat ilerledikçe şişlik oluyor. Bu sebeple doktora gittim. Venoz yetmezlik tanısı koydu ve 2 ay varis çorabı giydikten sonra ameliyat önerdi. 5-6 ay sonra farklı bir hastaneye gittim. Orda da lenfödem var dendi ve ilaç tedavisi önerildi. Geçmezse lenfödemin sebebi araştırılmalı. Belki sebebi yok ve ömür boyu bu şekilde yaşaman gerekebilir dendi. Daha önceden de size ulaşmaya çalıştım; ancak ulaşamamıştım. Randevu almak istiyorum. Yardımınızı rica ederim. Teşekkürler, sağlıklı günler.

Bileğe Kadar Yayılan Bir Şişlik

Hocam iyi günler,
Annem 2015 yılında meme kanseri teşhisi ile sağ göğsü ve lenfleri ameliyatla alındı. Kemoterapi ve radyoterapi tedavisi gördü bu yıla kadar herhangi bir şişlik yokken kısa sürede bileğe kadar yayılan bir şişlik ve ona eşlik eden şiddetli sırt kol ve göğüs ağrıları başladı. 20 gün fizik ve bandaj tedavisi aldı hali hazırda eldivenli lenfödem çorabı ve Zaldiar 37.5/325 mg ilaç kullanmakta buna rağmen ağrılarında sadece ilacın etkisi sürecinde geçme olmaktadır. Bu durum psikolojik olarak ta yıpratıcı hal almaktadır. Bu durumun tedavisini araştırırken karşıma siz çıktınız. Sizin de muayene etmenizi istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim...Allah kolaylık versin

 

Kol Şişmesi


İyi günler ben Eskişehir’de ikamet ediyorum. 41 yaşındayım ve meme kanseri teşhisi konuldu ve ameliyat diyorlar tamamı alınmayacak erken teşhis. Ameliyat kemoterapi radyoterapi falan bunlardan korkmuyorum ama sonrasında kol şişmesi beni epey üzecek. Bu konuyla ilgili araştırma yaparken sizi buldum bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Karıncalanma Ve Uyuşmayla Uyandım


Merhaba,
Yaklaşık 2019 Temmuzda bacağımda ağrı yaşamaya başladım. Öncesinde normalden çok fazla yürüdüğüm için olduğunu düşündüm ama bu ağrı uzun süre geçmedi ve çok ağrıdığı bir gün sağ bacağıma göre hafif dizden aşağı arka kısmının şiş olduğunu fark ettim ve Ağustos 2019 da kardiyolojiye gittim. Muayene, ekg, eko ve doppler çekimi yapıldı sonucunda kardiyolojik veya damarla alakalı bir şey olmadığı söylendi. Sonrasında Aralık 2019 da beyin ve sinir cerrahisine gittim. L4 VE L5 bölgemde fıtık ve hafif kanalda daralma vardı (2018 Şubat itibariyle tanı konuldu) Bel ile alakalı olmadığı söylendi ve fizik tedavi ile emg çekimine yönlendirildim. EMG çekimi yumuşak doku ultrasyonu ve MR çekildi sonuç olarak bacak ağrıma sebep bir şey çıkmadı. Daha sonra ortopediye gittim ama branşı olmadığı söylenildi ve ölçme yapıldığında sağ bacağıma göre şiş ağrılı sol bacağımda 1 cm’lik fark olduğu söylendi. Grip olduğumda gittiğim bir dâhiliye doktoru ise tam net bir şey diyememekle birlikte lenflerle alakalı olabilir dedi.
Uzun süre gözlemledim yol yürüdüğümde ağrı artıyor, fakat tüm gün oturarak çalıştığım için hareketsiz kaldığımda da artıyor. Çok şiddetli ağrıdığında dayanma hissi oluşuyor ve o hafif şişlik hep var, bazen özellikle ayakta durduğumda çok daha fazla şişlik oluyor böyle ödem gibi diyebilirim. Yaklaşık 3 hafta önce bir dâhiliyeye gittim tekrardan sırt ağrısı şikâyetimde vardı gittiğimde. RF 20, Sedimantasyon 1. Saat 36, Sedimantasyon 2. Saat 51, Protein elektroforezi normal, ANA düşük titrede pozitif 1:80, immün elektroforezi de normal çıktı. Verilen ilaçlar: daflon, colchicum dispert, ecopirin. İlaçlardan bir hafta sonra sırt ağrım geçti ama bacak ağrımda hiçbir iyileşme söz konusu değil. Varis çorabı giydim 3-4 gün biraz rahatlıyor sandım ama değişen bir şey olmadı. Son bir haftadır, komple kalçama kadar ağrı vuruyor ve dün sabah bacağımda karıncalanma ve uyuşmayla uyandım. Kan vitamin değerlerim normal, kendimi bildim bileli halsizlik bitkinlik çabuk yorulma vardır. Ama spor yapmama sürekli oturarak çalışma fiziksel aktivite olmamasının etkisi vardır diye düşünüyorum halsizliğimde. Yaşam kalitem bozuldu, sürekli ağrı çekiyorum lütfen yardımcı olur musunuz bana?
İyi çalışmalar dilerim.

 

Benim Başıma Geleceğini Hiç Tahmin Etmezdim


Merhaba,
18 sene ameliyathanede çalıştım, birçok mastektomi, kvc ameliyatlarına girdim, benim başıma geleceğini hiç tahmin etmezdim. Ailemde kanser geçmişi yok, çocuklarımı iki yıl emzirdim, sağlıklı beslenmeye dikkat ederdim, ama meme CA oldum. Olacağa çare yok, gelen Allah CC dan razı olmak zorundayız. Kemoterapi, mastektomi 17 Eylül 2020, radyoterapi (operasyondan üç hafta sonra 25 gün) ve şimdi de radyoterapiden 5ay sonra el üstünde daha fazla olarak kolda şişlik.
26.04.2021 den beri masaj ve bandaj tedavisi görüyorum, bir hafta daha masaj ve bandaj, sonrasında bası giysisi kullanmam söylendi. Bu sürecin daha başında olsam da psikolojik olarak yıpratıcı, bu kolumdaki lenf ödemin kalıcı bir tedavisi var mıdır? Daha bası giysisi kullanmadım, bandaj uygulaması hayatımı felç eden bir uygulama, bası giysisi de eğer öyle ise, başlamadan bir çare arıyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?
Saygılar.

Karın İçi Lenf Bezleri


Öncelikle bu konuda bize yardımcı olacağınızı ümit ederek yazıyorum. Annem 10 yıl önce rahim ağzı kanseri ameliyatı oldu. Karın içi lenf bezleri de alındı. Bu süre içinde artarak yürüme zorluğu ve sıkça düşmeler yaşamaya başladı. Konsantrasyon bozukluğu, sol tarafta gerginlik ve hareket kaybı artarak devam ediyor. Bu durumun tedavisi var mı? Bilgi verebilir misiniz? Minnettar kalırız. Teşekkürler.

SİNOVAC Aşısı Olabilir Mi


Hocam merhaba,
Annem 5 yıl önce sağ sol bacak ve kollar göbek kısmı olarak lenfödem teşhisi koyuldu. Bilindiği üzere doktorlar bu konuda yapacak bir şey yok deyip ya gönderdi ya da annem yoruldu. Biraz hacamat ve sülük tedavisi oldu biraz rahatladı. Ancak salgın sebebiyle evden pek çıkarmıyoruz yaş 55 kilo 125 boy 160 astım tansiyon rahatsızlıkları ve bir ayakta başparmak tırnak batması iltihabı var. 1 yıldır ama kimse müdahale etmek istemiyor. Şimdi asıl soru annem SİNOVAC aşısı olabilir mi. Şimdiden kıymetli cevabınız için teşekkür ederim.

İzi Çıkıyor Ve Göçük Oluşuyordu

Kız arkadaşım deri aldırma ameliyatına girdi ve ameliyattan 2-3 ay sonra sol bacağı ve sol kolunda ödem belirdi. Ayakta kaldıkça şişiyor ama ayağın yukarı diktikçe şişliği bir nebze olsun iniyor. Ultrasonda damarlarla ilgili herhangi bir sıkıntı çıkmadı, idrar tahlili de normal çıktı. Bir gün bot giyerek dışarı çıktı ve kendini yordu o gün ayağına bastırınca parmak izi çıkıyor ve göçük oluşuyordu. Şimdi ayağı hafif şiş halde rengi normal duruyor ve ayakta kalınca biraz ağrıyor. Fil hastalığına yakalandığını düşünüyoruz. Çok endişeliyiz sizin sitenizi gördüm ve bu alanda bilgili olduğunuzu gördüm lütfen bize yardımcı olur musunuz çok korkuyoruz.

Devam Eder İken Size Denk Geldik


Hocam merhabalar,
Hayırlı günler 28 aylık oğlumun doğuştan sağ ve sol ayaküstlerinde ve ayak bilek kısmında şişlik var, çeşitli doktorlara ve hastanelere muayene olduk fakat net bir cevap maalesef alamadık. Oğlumun rahatsızlığına lenf ödem denildi fakat yaşı küçük olması ve şuan için aciliyet gerektiren bir durumunun olmadığı söylenerek herhangi bir tedaviye başlayamadık. İnternetten araştırmaya devam eder iken size denk geldik, oğlumun muayenesi için sizinle nasıl irtibat kurabiliriz, yardımcı olabilirseniz memnun olurum. Hayırlı ramazanlar.

Ödem Yapmış Deyip Bir Çaresine Bakmıyorlar


Merhabalar hocam,
Babam prostat ca buna bağlı 2018 yılında kapalı operasyon geçirmişti lakin bu yıl testislerini aldılar, ama sürekli kanama yapmaya başladı ardından yakma işlemi yapıldı sonrasında 5 gün ışın tedavisi aldı. Şimdi 2 bacağında da inanılmaz derecede şişlik oldu ve doktorlar ödem yapmış deyip bir çaresine bakmıyorlar. Babam şuanda evde inanılmaz derecede acı çekmekte bu konuda bize yardımcı olmanızı rica ediyorum saygılarımla. Bize ulaşabilirseniz ziyadesiyle mutlu olurum.

Muayene Şartları Nedir


Merhabalar,
İstanbul’da yaşıyorum Trabzon’da yaşayan annemde lenf ödem hastalığı var. İnternet bayağı araştırdım sizi gördüm yerinizi öğrenip bir ön görüşme yapmak istiyorum. Muayene şartları nedir, ücreti ne kadar sgk karşılıyor mu gibi sorulara cevap aramak uygun artlarda sizinle tedaviye başlamak istiyorum.

Sayın Hocam,
4 gün önce lenfoma şüphesiyle sol kasık lenf nodum çıkarıldı. Bugün bacağımın üst kısmında şişlik ve basılınca ağrım oluştu . Çıkarılan lenf nodum Patolojide inceleniyor 22 Nisan günü sonuç verecekler. Sizden ricam şudur. Bugünkü durumumda lenf ödem için bir şeyler yapmak mümkün mü? Muayenehaneniz nerede? Bilgi verirseniz çok mutlu olurum Saygılarımla...

Yardımcı Olabileceğinizi Düşündüm


Ben Almanya'da yaşıyorum ve annemin bir süredir olan bir rahatsızlığından dolayı size danışmak istedim. Kendisinin bir zamandır bir bacağı daha kalın, yani su topluyor.
Ve gittikçe de artıyor bu şişlik. Burada doktorlara gösterdik fakat hiç bir sonuç elde edemedik, şaka gibi! Annemin günden güne su toplayan bir bacağı var, fakat çare bulunamıyor!
Tam olarak ne olduğunu, hangi doktora göstermek zorunda olduğumuzdan açıkçası bilmiyorum. Her doktor farklı bir bölüme yolluyor ve sonuç yine sıfır!
Sizin videolarınızı izledim ve oradan yola çıkarak, yardımcı olabileceğinizi düşündüm. Eğer iletişime geçebilirsek, yani eğer bu sefer doğru adresteysem, annemi oraya getirmeye çok isterim.
Umarım bana yardımcı olabilirsiniz.

İyi aksamlar diliyorum...

Şiş Sanki Patlayacakmış


Hocam sizi severek takip ediyorum internetten, benim size sorum var varis tedavisi doktora gittim ultrasyon sonucundan venöz yetmezliği tespit edildi ve ameliyat denildi. Sizi takip ettiğim bir videoda lenfödem anlatıyorsunuz aynı şikâyetler bende de var sürekli bilekte şişme baldır da dizde ve ortopedi doktoruna gittim, kimisi kas yırtılması dedi ama geçmiyor ve ilerliyor sabah uyanınca daha iyi sonra şiş sanki patlayacakmış bir his çok zorluyor beni.

Damar Kapama


Merhaba hocam,
Benim bacaklarımda genetik varis ve ödem var. Gittiğim bir doktor lenfosintigrafi çektirmemi istedi sonucunda kasıklardan ameliyat damar kapama gibi bir işlemden bahsetti fakat bu beni korkutuyor.
Size muayeneye gelmek istiyorum muayene ücret bilgisi verir misiniz?
Teşekkürler.

Çeşitli Ağrı Kesiciler Kullanıyor Yine De Tam Bir Rahatlama Sağlanamıyor


Annem yaklaşık 31 senelik dvt hastası. Aynı zamanda lenfödem hastalığı da mevcut. Bir süre lenfödem çorabı giydi ancak çorabın iki dizinin de arkasında yara açması sonucu şuan çorabı giyemez hale geldi. Çorabı giymeden önce 3 hafta kadar bandaj yapıldı ödem atması için daha sonra çorap kullanmaya başladı. Şuanda iki ayağında da açık yara var. 2 senedir kapanma göstermedi. Zaman zaman küçülüp büyüyor yaralar. Şuan hem yaraların büyüdüğü bir dönemden geçiyor hem de inanılmaz bir kaşıntı ile ağrı oluyor ayaklarında. Çeşitli ağrı kesiciler kullanıyor yine de tam bir rahatlama sağlanamıyor. Belki hala yeni hasta kabul etmiyorsunuzdur bilemiyorum ama size yazıp şansımı denemek istedim, yardımınıza çok ihtiyacımız var. Sizden randevu alma şansımız olur mu ya da yapabileceklerimizle alakalı yol gösterebilir misiniz?
Sağlıklı günler dilerim

Her Gün Biraz Daha Küçülüyor

1, Ayak bileğimde sert bir kitle oluştu ve büyüyor ödem var dedi doktor. Sert kitleye Alabalık yağı kremi sürdüm, her gün biraz daha küçülüyor. Yalnız yan tarafından bir tane daha çıktı. Ben ödemin sertleştirdiğini düşünüyorum. İyileşemeyince ödem bir yerden daha patlak mı veriyor diye düşünüyorum.
2. Her iki bacağımda ağrılar var kılcal varisler var.

HASTALIĞA VE DOKTORLARA KÜSTÜM

Hocam merhabalar. 11-12 yaşımda sol ayağım şişmeye, ayakkabının teki küçük gelmeye ayağımı sıkmaya, çoraplar iz yapmaya başladı. İlk 5-6 yıl tanısı koyulana kadar damar tıkanıklığı/varis vs teşhisler kondu farklı birimlerin doktorları tarafından. İlk şikayetlerim başladıktan 6 sene sonra dopler usg istemiyle beraber lenf ödem diye bir hastalıktan haberdar olduk ve ardından lenf sintigrafisi çektirmemle hastalığımın tanısı konmuş oldu. Bu 10 yıllık serüven boyunca varis çorapları, ödem attırıcı ilaçlar, lenf ödem uzmanları tarafından masaj seansları, evde kendi kendime yapabileceğim basit egzersiz ve masajlar her şeyi denedik. Bilinçli bir ailem olmasına rağmen o kadar çaresiz hissettik ki kulaktan dolma bilgilerle gelen "İran’dan gelen bir fizyoterapist kadın varmış ona götürün." cümlelerine de kulak astık 1 ay boyunca her gün 100 er lira vererek asla hijyenik olmayan bir ev ortamında masaja da gittim. Patates soğan rendeleyip tülbentle sardık, gazeteye ispirto döküp ayağıma sardık. Gittiğimiz her doktordan "Tedavisi yok bununla yaşamaya alışacaksın varis çorabını giymeyi ihmal etme. Gün geçtikçe ne yaparsan yap şişliğin artacak. Bu çorap tedavisi ve masajlar sadece senin hastalığının daha yavaş ilerlemesini sağlayacak. Hastalığında bir gerileme ve iyileşme mümkün değil" vb cümleler duymamızın da etkisiyle az önce bahsettiğim ne kadar cahil cühela işi kulaktan duyma bilgi varsa hepsini deneyecek kadar çaresiz kaldık. Artık son 2-3 senedir hastalığımla ve hasta ayağımla tamamen küsmüş durumdayım. Ne bir tedavi girişimi ne bir araştırma hiçbir şey yapmıyorum artık pes ettim. Yaptığım tek şey şişliği anlık rahatlatma çabaları. Soğuk suyla yıkayıp yukarı kaldırıp dinleniyorum. Hastalığımla ilgili yaptığım tek şey bu. Son çare olarak seneler sonra ilk defa size başvuruyorum. Umarım bana bir umut olursunuz. İyi günler diliyorum.

LENFANJİOM AĞRISI

Hocam merhaba. Ben size İstanbul’dan ulaşıyorum. Ben 2014 yılında eğitim araştırma hastanesinde lenfanjiom teşhisiyle ameliyat edildim. Ciğerlerimin, kalbimin ve böbreklerimin etrafından yaklaşık 3litreye yakın kist çıkarıldı. Daha sonra süreçte her iki akciğerinde de sıvı kaçağı oluştu, şilotoraks dedi doktorum. Bu hastaneden beni eğitim ve araştırma hastanesine sevk ettiler. Bu hastanede de duktus torakus isimli bir bağlama ameliyatı olduğunu duyduğum bir ameliyat ile karnımdan şilotoraks ameliyatı oldum. Daha sonraki süreçte taburcu oldum ve kontrole gittiğimde sağ akciğer boşluğumda tekrar lenf sıvısı biriktiğini söylediler ve ben bugüne kadar bu şekilde yaşadım. Şuan da ki durumum ise nabzım sürekli normalden çok fazla, 100 ün altına inmiyor, sürekli çarpıntım var, akciğerimde ağrı var, sürekli yorgunum, uyuyamıyorum, sürekli nefes almakta zorluk çekiyorum, yürüyemiyorum. Size bunları yazmak istedim. Size muayene olmaya geleceğim ama belki bana umut olacak bir kaç şey yazarsınız diye size buradan ulaşmak istedim. Çok araştırdım sizi buldum, çok zor durumdayım, iyi günler dilerim.

MALATYA VARİS, LENF ÖDEM

Hocam selam. Eşim, varis + lenf ödem sebebiyle size muayene oldu, operasyon için randevu da aldık fakat o ara reaktif havayolu hastalığı alevlendiğinden ertelemek zorunda kaldık. Mart ayı sonuna yine randevu aldık ama size ulaşmak çok zor, hatta iletişim ekibinize bile ulaşamıyoruz. Biz Malatya'dan kalkıp İstanbul'a geleceğiz. Yardımcı olursanız çok seviniriz.

MEME AMELİYATI VE LENF ÖDEM

Ben meme ameliyatı oldum. Kolum ödemli, çorap kullanıyorum, çok zor ama ona bile razıyım ama çok pahalı. Neden devlet karşılamıyor hocam? Çok teşekkür. Sizden ricam bunu dile getirir misiniz? Neden, çok önemli zaten derdimiz bize yetiyor, benim gibi nice kadınlar bu konuda mağduruz. Lütfen, dolar üzerinden satılıyor.

Sıvı Dolaşımında Problem Var Bunun Bir Çözümü Yok Dedi

28 yaşındayım. Küçüklüğümden beri sol ayağım balon gibi şişiyor bazen iniyor. Gitmediğim doktor kalmadı hiçbir şeyin yok diyorlar ağrım olmuyor. Bundan 7 sene önce de sağ göz kapağım ve sağ yanağım şişmeye başladı. En son bir doktor sıvı dolaşımında problem var bunun bir çözümü yok dedi. Gitmediğim bölüm çekilmediğim film emar kalmadı. Herhangi bir ağrım olmuyor ama şişlikler yaşam kalitemi çok etkiliyor. Randevu almak istiyorum.

LENF ÖDEM ENFEKSİYONU

Hocam merhaba. 37 yaşındayım ve doğuştan sol bacak lenf ödem hastasıyım. 21 yaşımda hastalığımın adını öğrendim. Varis çorabı, Daflon ve lenf drenaj makinası ile geçiyor ömrüm. Ayrıca geçen ay sol bacağımda enfeksiyon sebebi ile selülit tedavisi gördüm. Hastanede yapılan ultrason sonucu biriken lenf sıvısının haricinde normal damarlarda da kaçak olduğu söylendi. Ve ben artık bu hastalıkla yaşamak istemiyorum. Etek ve çizme giymek, sahilde rahatça denize girmek istiyorum. İnsanların meraklı bakışları artık dayanılmaz bir hal aldı benim için. Ve son arayışlar sonucunda size denk geldim lakin ben İzmir’de ikamet ediyorum. Evli ve bir çocuğum var. Bu tedavi ne kadar sürer, ne yapmam gerekir. Eğer geri dönüş yaparsanız çok sevinirim. Sevgiler, saygılar.

LENF ÖDEM MASAJ VE BANDAJ

İyi akşamlar hocam. Kızım 13 yaşında lenf ödem hastası. Şu anda İstanbul’da doktorun yanına gönderdim. Sizin programınızı yeni gördüm. Lütfen sizinle de irtibata geçebilir miyiz? 15 tatil olduğu için 15 gün boyunca masaj-bandaj yöntemi yapılacak. Adresinizi ya da telefon numaranızı yollarsanız sizin de görmenizi isterim. Allah rızası için hocam, cevabınızı bekliyorum, teşekkür ederim.

LENF ÖDEM

İyi günler. 2016 haziranda sağ göğüs Mastektomi ameliyatı oldum ve son 3 haftadır kolumda lenf ödem başladı. Hareket ve masaj yapıp, akşamları bandaj sarıyorum. 1 cm şişlik var. Ama kalıcı bir çözüm istiyorum. Ankara’da yaşıyorum. Tedaviniz ve toplam ücret konusunda bilgi alabilir miyim? Çok teşekkür ederim.

Lenfanjiektazi, yüzeysel lenfatik damarların genişlemesidir. Bu durum çeşitli dış etkenlere bağlı olarak lenf drenajının bozulması ve obstrüksiyonu sonucunda gelişmektedir. Edinsel lenfanjiektezi oluşumunda maligniteler, cerrahi girişimler, Crohn hastalığı, radyoterapi, keloid ve enfeksiyonlar sorumlu olabilmektedir. Olgularda klinik olarak parlak veziküller, büller ve lenfödem görülmektedir. Lezyonun görünümü malignitesi olan kişilerde kutanöz metastaz ile karışabileceği için önem taşımaktadır. Bu nedenle tanı ve tedavisi oldukça önemlidir. 

LENF KAÇAĞI

Şikayetimiz annemin bacaklarında ki ağrılı şişlikler. Süre gelen doktorlarla görüşmemiz üzerine en son kalp ve damar cerrahisi uzmanı annemin bacaklarında lenf kaçağı olduğunu ve 2. evrede gözüktüğünü söyledi. Ancak hiçbir tedavisi olmadığını da belirtti. Bu rahatsızlık daha nasıl ilerleyecek ve biz hiç bir şey yapamayacak mıyız? Bilgi verirseniz sevinirim.

 

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

LENFÖDEM HASTALIĞI ve LENFÖDEM TEDAVİSİ için ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız lütfen tıklayınız

LENFÖDEM TEDAVİSİ OLAN HASTALARIN yorumlarını görmek için lütfen tıklayınız  

İLETİŞİME geçmek ve RANDEVU almak için lütfen tıklayınız

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.