KEMOTERAPİ LENF ÖDEM

Ahmet hocam iyi günler. Benim annem 60 yaşında, iki buçuk yıl önce sol göğsünde kanser teşhisi kondu. Önce kemoterapi gördü, daha sonra göğsü ve lenf bezleri alındı ve ışın tedavisi aldı. Belli bir zaman sonra kolunda lenf ödem oluştu. İki kere 30 günlük fizik tedavi merkezinde fizik tedavi aldı fakat ilk seferde çok az şişlikte inme olsa da daha sonra tekrar şişti. Şu anda diğer kolunda ve bacağında kasılmalar ve ağrılar başladı, ödemde yayılmalar olabilir dendi. Biz İzmir’ de yaşıyoruz anneme nasıl bir tedavi önerirsiniz? Size getirsek maddi olarak ne tutar? Yardımcı olursanız sevinirim annem için.

Gitmediğim Doktor Kalmadı Teşhis Yok İlaç Yok Ağrıdan Halim Yok
Ben size bir şey sormak istiyorum 3 aydan beri ayak ağrısı çekiyorum, ayaklarım ve ayak bileklerim çok şişiyor ayrıca onkoloji hastasıyım kalp damar iç hastalıkları gitmediğim doktor kalmadı teşhis yok ilaç yok ağrıdan halim yok. Topuklarım uyuşuk yürümede zorlanıyorum bir tedavisi olmalı bu hastalığın bana yardımcı olur musunuz hocam çok sevinirim. Ameliyat ile lenfler alınmış dedi doktorum sordum bir tedavisi olmalı bu hastalığın yok dedi bana.

 

Durumum Çok Vahim
Hocam bir senedir lenf ödem hastasıyım Balıkesir’de ikamet etmekteyim gitmedim doktor kalmadı. Hocam inanınki ağrılardan yatamıyorum ayrıca iki ayağımda yaralar durumum çok vahim acil size ulaşmam lazım. Allah rızası için bana yardımcı olur musunuz Allah sizden razı olsun.

Bileğe Kadar Yayılan Bir Şişlik

Hocam iyi günler,
Annem 2015 yılında meme kanseri teşhisi ile sağ göğsü ve lenfleri ameliyatla alındı. Kemoterapi ve radyoterapi tedavisi gördü bu yıla kadar herhangi bir şişlik yokken kısa sürede bileğe kadar yayılan bir şişlik ve ona eşlik eden şiddetli sırt kol ve göğüs ağrıları başladı. 20 gün fizik ve bandaj tedavisi aldı hali hazırda eldivenli lenfödem çorabı ve Zaldiar 37.5/325 mg ilaç kullanmakta buna rağmen ağrılarında sadece ilacın etkisi sürecinde geçme olmaktadır. Bu durum psikolojik olarak ta yıpratıcı hal almaktadır. Bu durumun tedavisini araştırırken karşıma siz çıktınız. Sizin de muayene etmenizi istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim...Allah kolaylık versin

Ödem Yapmış Deyip Bir Çaresine Bakmıyorlar
Merhabalar hocam,
Babam prostat ca buna bağlı 2018 yılında kapalı operasyon geçirmişti lakin bu yıl testislerini aldılar, ama sürekli kanama yapmaya başladı ardından yakma işlemi yapıldı sonrasında 5 gün ışın tedavisi aldı. Şimdi 2 bacağında da inanılmaz derecede şişlik oldu ve doktorlar ödem yapmış deyip bir çaresine bakmıyorlar. Babam şuanda evde inanılmaz derecede acı çekmekte bu konuda bize yardımcı olmanızı rica ediyorum saygılarımla. Bize ulaşabilirseniz ziyadesiyle mutlu olurum.

Muayene Şartları Nedir
Merhabalar,
İstanbul’da yaşıyorum Trabzon’da yaşayan annemde lenf ödem hastalığı var. İnternet bayağı araştırdım sizi gördüm yerinizi öğrenip bir ön görüşme yapmak istiyorum. Muayene şartları nedir, ücreti ne kadar sgk karşılıyor mu gibi sorulara cevap aramak uygun artlarda sizinle tedaviye başlamak istiyorum.

Sayın Hocam,
4 gün önce lenfoma şüphesiyle sol kasık lenf nodum çıkarıldı. Bugün bacağımın üst kısmında şişlik ve basılınca ağrım oluştu . Çıkarılan lenf nodum Patolojide inceleniyor 22 Nisan günü sonuç verecekler. Sizden ricam şudur. Bugünkü durumumda lenf ödem için bir şeyler yapmak mümkün mü? Muayenehaneniz nerede? Bilgi verirseniz çok mutlu olurum Saygılarımla...

Yardımcı Olabileceğinizi Düşündüm
Ben Almanya'da yaşıyorum ve annemin bir süredir olan bir rahatsızlığından dolayı size danışmak istedim. Kendisinin bir zamandır bir bacağı daha kalın, yani su topluyor.
Ve gittikçe de artıyor bu şişlik. Burada doktorlara gösterdik fakat hiç bir sonuç elde edemedik, şaka gibi! Annemin günden güne su toplayan bir bacağı var, fakat çare bulunamıyor!
Tam olarak ne olduğunu, hangi doktora göstermek zorunda olduğumuzdan açıkçası bilmiyorum. Her doktor farklı bir bölüme yolluyor ve sonuç yine sıfır!
Sizin videolarınızı izledim ve oradan yola çıkarak, yardımcı olabileceğinizi düşündüm. Eğer iletişime geçebilirsek, yani eğer bu sefer doğru adresteysem, annemi oraya getirmeye çok isterim.
Umarım bana yardımcı olabilirsiniz.

İyi aksamlar diliyorum...

Kimseyle Konuşamaz Duruma Geldim
Hocam merhaba az önceki paylaşımınızı gördüğüm de lenfödem bacağının tedavisi olan. Benimde 19 senedir bacağımda lenfödem rahatsızlığım var, tedavisi yok deniyor bana kime gitsem bununla yaşamak zorundasın diyorlar. Gerçekten tedavisi var mı lenfödem hastalığının, ama benim ileri düzey olduğu için sivilceler çıkmaya başladı ve o sivilceler nohut büyüklüğünde şuan ve sıvı akıyor durdurmakta zorlanıyorum. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz gerçekten artık iyileşmek istiyorum. Çok zorluyor beni psikolojikmen artık kimseyle konuşamaz duruma geldim, kıyafet bulmakta çok zorlanıyorum.

Sizce Kardiyolojiye Mi Gitmeliyim
Bir kaç senedir özellikle sağ üst bacağımda şişlikler oluşmaya başladı. 3 kere doktora gittim ama bir sonuca varamadık. Son iki gündür sol ayağımda ve sol kolumda uyuşmalar olmaya başladı. Sizce kardiyolojiye mi gitmeliyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim
Şiş Sanki Patlayacakmış
Hocam sizi severek takip ediyorum internetten, benim size sorum var varis tedavisi doktora gittim ultrasyon sonucundan venöz yetmezliği tespit edildi ve ameliyat denildi. Sizi takip ettiğim bir videoda lenfödem anlatıyorsunuz aynı şikâyetler bende de var sürekli bilekte şişme baldır da dizde ve ortopedi doktoruna gittim, kimisi kas yırtılması dedi ama geçmiyor ve ilerliyor sabah uyanınca daha iyi sonra şiş sanki patlayacakmış bir his çok zorluyor beni.

Yeter Ki Eşim İyi Olsun
İyi günler kolay gelsin hocam, eşimin bacağında lenf ödem var. 29 yaşında ne olur bize yardımcı olun eğer tedavisi mümkünse ne derseniz yaparız yeter ki eşim iyi olsun. Size resimleri atayım hocam yaparım derseniz gelelim yanınıza.
Damar Kapama
Merhaba hocam,
Benim bacaklarımda genetik varis ve ödem var. Gittiğim bir doktor lenfsintigrafi çektirmemi istedi sonucunda kasıklardan ameliyat damar kapama gibi bir işlemden bahsetti fakat bu beni korkutuyor.
Size muayeneye gelmek istiyorum muayene ücret bilgisi verir misiniz?
Teşekkürler.

Sesimi Duyurabilsem

Merhaba yaşım 29 hocam ben size Samsundan yazıyorum. Hasta haneye gittim, bacağımda şişlik vardı. Lenf ödem ödem hastalığı olduğunu söylediler. Bunun ameliyatının olmadığını söylediler. Fizyoterapide tedavi görüyorum 5 kilodan fazla ağırlık kaldırmayacağımı söylediler bu olay beni çok üzüyor. Sizin uzun süre takipçiniz olarak sizi dinliyorum, sizde ameliyatın mümkün olduğunu soyluyorsunuz bu hastalıkta ameliyat daha mi başarılı oluyor hocam? Sizin düşünceniz öğrenebilir miyim hocam sesimi size duyurabildiysem ne mutlu bana.

ELAZIĞ LENF ÖDEM

Hocam iyi geceler. Ben 3 yıl önce over kanseri teşhisi ile tedaviye başladım. Rahim ve yumurtalık alındı lenfler alındı. 8 kür kemoterapi aldım, 2 yıl oldu tedavi biteli, sonrasında sol bacağımda lenf ödem oluştu. Daha sonra sol bacak indi sağa yürüdü ödem. Sağ göğsümde şişti ve kızardı. Sizi bir süredir takip ediyorum, lenf ödem hastalarınız da var. Bana yardımcı olup bir tedavi yöntemi belirleyebilir misiniz? Drenaj yaptırdım, şuan bası giysisi kullanıyorum. Sizin yeni gelecek olan Vacumed isimli cihazınız için aradım asistanınız eylülde cihazın geleceğini söyledi. Bu arada ben Elazığ'da öğretmenim. Malum sürekli ayakta oluyorum. O yüzden bir an önce çözüm bulmalıyım, şimdiden çok teşekkür ederim.

OPERASYON VE AMELİYAT

Sayın Ahmet hocam. Bir süredir sizi takip ediyorum. Yapmış olduğunuz operasyonları çalışmaları yakinen takip etmeye çalışıyorum. Lenf ödemi olan hastalarınız olduğunu ve yapmış olduğunuz başarılı operasyonlar ile Allah'ın izni ile sağlıklarına kavuştuğu yazılarıyla sizlere iletiyorlar. Benim de annemde lenf ödem var sanırım. Ayakları şişiyor ve yürümekte aksaklıklar yaşıyor. Sizden ricam en kısa zamanda bana bir randevu tarihi vermeniz. Şimdiden sizlere çok teşekkür ederim.

İDRAR SÖKTÜRÜCÜ

Merhaba hocam, babam onkoloji hastası, tedavi görüyor.6 ay gibi bir süre sonra bacakları şişmeye başladı, şimdi karnında da şişlik var, 10 kilodan fazla ödem var. İdrar söktürücü veriyorlar işe yaramıyor, albümin eksikliğinden dediler, eksikliği düzenliyorlar ancak işe yaramadı. Lenf ödem teşhisi konmadı, lenf ödem olabilir mi? Hangi hastanedesiniz, gelsek bize yardımcı olabilir misiniz?

LİPO-LENF ÖDEM

Merhaba. Annemin tek bacağında diğeri ne nazaran ağrılı şişlik var. İleri düzey varisle birlikte Lipo-lenf ödemi olabileceği söylendi. Bu konu ile ilgili araştırma yaparken sizin isminize denk geldim. Muayeneniz hakkında bilgi alabilir miyim? Ücretlendirmeniz ne kadar? Devletle bağlantınız var mı? Alacağım bilgiler dahilinde hazırlıklı gelmek istiyoruz. Annem Sivas’ tan gelecek. Şimdiden teşekkürler.

Kalp Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız  

Kalp hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız  

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.