LENFÖDEM İÇİN OZON TEDAVİSİ YAPTILAR

Annemin 2018 de endometriyum ameliyatı ile yumurtalık, rahim ve lenfleri alındı. Ameliyat sonrası kemoterapi ve ışın tedavisi alındı fakat sağ bacakta içerde lenflerde ameliyat sonrası sıvı birikmesi dolayısıyla şişme ve ağrılar oldu. Doktorun tavsiyesi ile bu sıvı radyolojik yöntemle alındı ve şişlik 2 gün içerisinde gitti fakat kısa süre sonra tekrar sıvı birikmesi oldu ve bacak yine şişti. Ağrılar kesilmiyor. Doktor tavsiyesi ile şuan ozon tedavisi ve lenflere fizik tedavi yapılmasına başlandı. Bu tedaviden sonuç alınmaz ise ameliyat ile bu kısmın alınacağını söyledi doktor. Tedavi ve tavsiyeleriniz için muayene talep ediyorum. Destekleriniz için şimdiden teşekkür eder. Başarı ve kolaylıklar dilerim.

FİL HASTALIĞI

Merhaba Doktor Bey, ben Kosova'dan yazıyorum. 30 yaşındayım ve 18 yıldır Fil Bacağı olarak adlandırdığınız bu hastalıkla mücadele ediyorum. 18 yıl önce ameliyat oldum bir dönem iyiydi fakat son 7 yıldır tekrar sağ ayağım şişti. Sizden bu konu hakkında bilgi almak istiyordum. Bu konuda iyi olduğunuzu duydum. Hangi hastanede çalışıyorsunuz ve gelip sizde muayene olabilir miyim? Ne tavsiye edersiniz? Aynı zamanda iletişim bilgilerinizi benimle paylaşırsanız size buradaki muayene belgelerimi ve ameliyattım hakkında bilgi vermek isterim. Şimdiden teşekkürler.

Şişlikle doğdu

Hocam benim kızım 14 yaşında, doğuştan lenfödem hastası. Osmaniye’de yaşıyoruz. Şimdiye kadar düzgün güvenilir doktor bulamıyorduk, şimdi iyi bir doktor bulduk tedaviye başlayalım dedik ama kızımın ayağının üzerinde bir kitle olduğu ortaya çıktı. Bize bu kitleyi aldırın dediler. Bize yardımcı olur musunuz doğuştan ayağının üzerinde şişlikle doğdu bugüne kadar kimse bu bir kitledir demedi taki ben bakın buna diyene kadar.

LİPO-LENF ÖDEM VE LENF DRENAJI

Hocam iyi akşamlar. Bende orta derece Lipo-lenf ödem var. 2 yıldır çorap kullanıyorum. Bir kez lenf drenajı yaptırdım fakat çok pahalı bir daha yatıramayacağım. Yiyecek ve içecek olarak ne yemeliyim, günlük hayatımda neler yapmalıyım? Kollarda da azar azar başlıyor.

LENF ÖDEM VE KÖTÜYE GİDİŞ

Benim kardeşimde doğuştan Lenf ödem var ve kime gittiysek bir olumlu sonuç alamadık. Her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Bir de sizin görmenizi istiyorum, sizin çare olacağınıza inanıyorum.

FİL HASTALIĞI VE ŞİŞLİK

Hocam iyi günler. Ablamda Fil hastalığı var, tedavisi yok demişler. Bacaklarda başladı, şimdi kollarda ve yüzünde de şişmeler var. Boğum boğum ve anormal bir şişlik yürümekte zorlanıyor. Engelli kızı var ve ayakta olmak zorunda. Ramazandan sonra sizin görmenizi isterim, nasıl ulaşabiliriz?

AYAKTA ŞİŞLİK

Doktor bey 10 yıldan uzun süredir ayağımda geçmeyen bir şişlik var sağ ayakta. Sürekli su topluyor. Nereye gittiysem tedavi bulunamadı. Yanlış ilaçlar kullandım, iğneler vuruldum, geçmedi. İşim gereği sürekli ayaktayım. Eve geldiğimde diğer ayağımla arasında iki kat fark oluyor. Size nasıl gelip görünebilirim?

LENF ÖDEM VE ÇORAP

Hocam hayırlı akşamlar, hayırlı ramazanlar. Bir doktor arkadaşımız sizi tavsiye etti. Ben de hemşirelik yapıyorum. Ablamın sağ ayağı Lenf ödem. İzmir'de gitmediğimiz doktor kalmadı desem yeri olacak sanırım. Tavsiye ettiği çoraplardan da aldık, masaj yaptık, özel makinası vardı onu da aldık lakin fayda vermiyor. Ayağı gittikçe şişmeye başladı ve çok yanıyor, yürüyüş yapmasına ve yediklerine dikkat etmesine rağmen.. Nasıl bir yol izleyebiliriz? Yardımcı olabilir misiniz? Saygılarımla.

LENF ÖDEM ve ENFEKSİYON

Hocam iyi günler çalıştığınız kurum nerede acaba? Randevu nasıl alabilirim? 2 senedir bacağımdaki şişlik için doktor doktor geziyorum. Enfeksiyon denildi, tedavi uygulandı. Lenf ödem denildi, fizik tedavisi uygulandı. Şimdi Venöz yetmezlik denildi. Masaj ve varis çorabı önerildi. Kimse net bir tanı koyamıyor ve bacaklarım günden güne şişiyor. Lenf ödem olduğu için kapakçık ameliyatı da yapılamıyor. Siz beni tedavi edebilir misiniz? Daha 24 yaşındayım, anne olmak istiyorum , bu şişliklerden korkuyorum...

LENF ÖDEM VE KAS GEVŞETİCİ İĞNE

Merhaba hocam. Ablamın lenf ödemi var bacağında. Bu yaz size gelmeyi düşünüyorduk ancak şuan kolunda da başladı. Yakın zamanda ödemli bacağından kas gevşetici iğne oldu. Sonra kolda da şişme başladı. Bu durum iğnenin etkisi olabilir mi? Birde bacağının şişmemesi için çok çaba harcıyor. Şişlik bir cm falan iniyor kolda da aynı şekilde, uzun zamandır var. Sormak istedim hemen gelelim mi? Yoksa yaza kadar durmamızda bir sakınca yok mu?

RAHİM AĞZI KANSERİ

İyi günler anneme 2008 yilinda rahim agzi kanseri tanisi konuldu. Ameliyat sirasinda kanser lenflerine de sıçramıştı. Ameliyat sonrası sağ bacak da şişme oluştu varis çorabı kullandı kompresyon cihazi kullandı ancak bir iyileşme olmadı tedavi icin sizin videolarınızı ve sunumlarınızı araştırdık ve anneme yardımcı olacağınıza inandığımız için sizden bize tedavi için yardımcı olmanızı rica ediyoruz annemin bacak ağrısı çok şimdiden teşekkür ederim.

GUT HASTALIĞI BİLE DEDİLER

Yıllardır lenfödem hastalığıyla baş etmeye çalışmaktayım. Ayaklarım son evrede dizlerim çok kötü kilom çok fazla. Nereye gittiysem yanlış tedavi gut ilaçları verdiler iyice ilerledi. Geçen sene bir yere vurma sebebiyle bir yara açıldı mikrop kaptı yarayı temizlettik fakat deri oluşmuyor üzerinde sürekli oradan akıyor. Bandajlatıyoruz ama fayda etmiyor. Artık bir çözüm olsun istiyorum.

LİPODEM TEK BACAKTA OLUR MU, İLACI VAR MI?

Merhaba hocam. Lenfosintigrafi başlangıçta olan kenfödemi belirler mi? Daha bacak çapı 2 santimi aşmadan?
Lipödem genelde iki bacakta olur dediniz, tek bacakta olursa o da ağrılı mı olur? Sintigrafide lipödem hastalarında ilaç dağılımı olur mu, yoksa lenfödemdeki gibi tıkanır mı bi yerde? Bu soruları çok merak ettim, cevaplarsanız çok mutlu olurum. Sizi takip ediyorum, çok şey öğrendim sayfanızdan saygılarımla hocam.

LENFÖDEM GİYSİSİ VE ÇORABI

Benim babam Erzurum’da prostat kanseri ameliyatı oldu, sonrasında Trabzon’da 35 seans ışın tedavisi aldı. Daha sonra lenfödem hastalığına yakalandı. Erzurum’da tekrardan bunun için ameliyat oldu ama başarılı olmadı. Daha sonra Ankara’ya götürdük. 15 seans masaj ve bandaj tedavisi uygulandı ve Almanya’dan bir lenfödem giysisi (çorabı) geldi. Babam tekrar Trabzon’a döndü ama şuan yine yürüyünce bacağı şişiyor çorabı giymeye devam ediyor sorun sol bacağında. Ben size de getirmek istiyorum babamı bizlere ne şekilde yardımcı olursunuz, teşekkür eder iyi günler dilerim.

BANDAJ TEDAVİSİ

Merhaba, 2009 yılında sol bacağımdaki şişme nedeniyle hekime başvurdum net olmamakla beraber lenfödem şüphesi ile bandaj tedavisine başlamak için randevu verdiler. Ancak şişliğin inmesi nedeniyle devam etmedim. Son 5 yıldır masa başında çalışmaya başlamamla beraber şişlik her gün oluşmaya başladı. Sabah uyandığımda geçiyor ancak akşama kadar sol bacağım yine şişiyor. Bu konuda araştırma yaparken tedavi yöntemlerinizi gördüm ve muayene olmak istiyorum. Geri dönüş yaparsanız çok sevinirim.

CLASS 2 LENFÖDEM ÇORABI

Sizleri annemin geçirmiş olduğu yumurtalık kanseri sebebiyle yapılan ameliyattan sonra oluşan (26 lenf bezi alındı deniliyor) sağ bacakta evre 1 olarak tanımlanmış sıvı birikmesi için rahatsız etmekteyiz. Ben sizin araştırmalarınızı okumuş bulunmaktayım. Doğru yerde olduğumu düşünmekteyim. Biz Ankara'da ... hastanesinde manuel terapi ve bası uygulamalarının tümünü gördük. Şimdi ise Class 2 basınç sınıfında çorabımız cumartesi Almanya’dan gelecek ve oldukça ücreti yüksek. Açıkcası tabiki buradaki hocalarımıza da güveniyoruz ancak özelikle sizin gibi bu araştırmaları yapmış birinden de konu hakkında bilgi almak gerekirse randevulaşmak istiyoruz. Buraya numaramı bırakıyorum, iyi çalışmalar diliyorum.

VACUMED CİHAZI

Merhabalar Hocam,
Öncelikle sizi buradan rahatsız ettiğim için kusura bakmayın lütfen. Ben 2 sene önce bacaklarımdaki ödem sebebiyle size geldim; çok şükür lenfödem vb. bir tanı konmadı. Alt ekstremitede grade 1 venöz yetmezlik teşhisi kondu sadece. Ödem sorunum hala devam ediyor özellikle de yazın ve iş yerinde. Sitenizde vacumed adlı cihazı gördüm. Bu cihazı kullanmam doğru mudur? Bir de İstanbul Anadolu yakasında bu cihazı kullanan bir yer varsa önerebilir misiniz? Size güven duyduğum için sormak istedim kusurum olduysa şimdiden affola...Aslında size gelip uygulatmak isterdim ancak çalışıyor olmam ve uzaklık sebebiyle bir türlü gelemedim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,

HAREKETLERİ DE KISITLANDI

Sizi annemin rahatsızlıkları başladığı 6 yıl öncesinden beri takip ediyorum. Daha önce de defalarca yazmak istedim hatta annemi direk getirmek ama annem zor bir insan ve biz maalesef Ankara’dayız. Hocam annem 79 yaşında ve esansiyel tansiyon hastası ve lenfödem olarak son safhada. Ev taşıma işimizden dolayı iltihaplar akıyor. Kimseden tedavi konusunda yardım alamıyorum. Gençliğinde bir apandisit ameliyatı olmuş. Bir de karın fıtığı var. Bize söylenen lenfödem ve selülit. Lenfödem için tedavi önermedi. Bir de kalçasındaki sıkıntıdan dolayı olan hareket kısıtlaması daha da arttı. Hocam bir çaresi var mı annemin çektiği acılar beni de mahvediyor.

BANA LENFÖDEM TEŞHİSİ KONDU

Merhaba 17 yaşındayım Antalya’da yaşamaktayım. Hiçbir ameliyatım yok ancak 4 ay önce lenfödem teşhisim konuldu. Lipödem hayat facebook grubunda ailemle adınıza rastladık araştırmalar yaparken yapmış olduğunuz programları gördük. Biz lenfödemle ilgili tedavi hiçbir şekilde yok denilmişti, izlediklerimiz karşısında heyecanlandık.

BİR DAHA ÇORAP GİYMEK İSTEMİYORUM

10 seneyi aşkın süredir lenfödem hastasıyım. Daha önce bir ameliyat geçirdim. Ayaklarım çok kötü durumda değil. Düzenli yaşadığım ve dikkat ettiğim zamanlarda neredeyse normal görünümüne dönüyor. Fakat eğer mümkün ise bu hastalıktan tamamen kurtulmak ve bir daha varis çorabı giymemek istiyorum. Bu mümkün mü acaba?

LENFÖDEM TEDAVİSİ

Annemin lenfödem rahatsızlığı için sizin uygulamış olduğu tedaviyi uygulayan Ankara'da bir doktor
öneriniz var mıdır? İstanbul’da bir tanıdığımız dolayısıyla kalacağımız yerimizin olmamasından dolayı sormak istedim. Yardımcı olursanız çok memnun oluruz. Çok teşekkür ederiz şimdiden.

EVDE LENF MASAJI HİZMETİ

Lenfödem Drenaj masajı için SGK ile anlaşmanız var mıdır?
Var ise ikametgahım Sarıyer’de ve annemin hareket kabiliyeti sınırlı, evde masaj hizmetiniz var mıdır?

LENFÖDEM İÇİN VERİLEN PNÖMOTİK CİHAZ LENFÖDEMİ TEDAVİ ETMEZ, DAHA DA BOZAR

70 yaşındaki Annem, erken tanı ile ... tarihinde rüptürsüz Asendan Aort Anevrizması Ameliyatı oldu. İlk aydan sonra verilen idrar sökücü ilk zamanlardaki gibi etki göstermedi ve son gittiğimiz kontrolde kalp ve damar cerrahı hem ödem hem lenfödem dediler. FTR ye gidin dediler. Orada hafif egzersiz ve pnömotik cihaz ile uygulama yapılacağı belirtildi. Yarın başlayacağız. Şu an kilo artışı, bacakta şişlik, kızarıklık, kaşınma hareket kabiliyetinde azalma, bıkkınlık haldeyiz. Endişeliyim, çareyi doğru yerde mi arıyorum bilemedim.

LENF ÖDEM TEDAVİSİNDE FARKLI BİR TEDAVİ YOK MU, MASAJ VE ÇORAP DIŞINDA?

Merhaba iyi günler, annemde lenf ödem rahatsızlığı var yaklaşık 22 yıldır. Çeşitli hastanelere gittik; fakat herhangi bir tedaviye rastlamadık. İki yıl önce lenf ödem masajı yapan bir klinikte tedavi oldu bacaklarındaki şişlik çok büyük bir oranda indi, lenf ödem çorabı giymeye başladı. Ancak bandaj ve çorap tedavisini sürekli uygulamadığımız için bacakları eski hale geri döndü kalıcı çözüm olmadı. Bandaj tedavisi çok iyi geldi fakat sürekli yapıldığında hareket kısıtlılığı vs olduğu için bıkkınlık oluyor bir süre sonra o yüzden pek sağlıklı olmuyor devamı, ilk başlarda çok iyi olsa da. Açıklamalarınızı okudum, kalıcı bir çözüm olabileceğine dair umut oldu içimde her şeye rağmen. Daha önce sintigrafi çektirmiştik ama damarlar gözükmemişti. Bir doktor eğer damarlar olsaydı toplardamarla bağlayıp dolaşımını sağlayacağını söylemişti ama umudumuz kalmamıştı sintigrafi sonucu olumsuz olduğu için. Annemde. Guatr hastalığı vardı ameliyat oldu ancak guatr çok büyükmüş tiroit bezine yapışmış, ameliyatla tiroit bezini de almışlar. Şu an ilaç kullanıyor. Hastane de yatmıştı dahiliye bölümünde orda bir test yapıldı, ince bağırsağın emilim yapmadığını söylediler. Tüm bunların lenf ödeme alakası olabilir mi? Tedavi masrafları ne kadar acaba onun hakkında da bilgi verir misiniz? Geri dönüş yaparsanız çok sevinirim iyi günler.

YILLARDIR LENFÖDEM HASTASIYIM

Bana yıllar önce lenf ödem tanısı kondu ve bununla yaşamaya alışmam gerektiği söylendi.
Ve hiç bir tedavi uygulanmadı.
İlk başlarda şişlik sadece ayak parmaklarım ve ayak üstünde iken şuan şişlik bileklerimi geçti.
Ağrılarım arttı ve bu beni oldukça rahatsız ediyor.
Bununla ilgili yapılabilecek herhangi bir tedavi şekli, var mıdır?

LENFÖDEM SARGISI VE ÖZEL ÇORAP

Over ca ve 1 yıl sonra metastaz olmayan bağımsız rektum ca lenflerin de alınması 6 şar kez kemoterapi sonucunda ca dan kurtulma ablamın hikayesi. Fakat simdi de lenf odem ; lenf drenaj sargı ve özel corap ve bununla yaşayacaksın denilmesi gelinen son durum. Sizden başka bir tedavi olabilir mi? Teşekkürler.

EN İYİ LENFÖDEM CİHAZI HANGİSİDİR?

Hocam iyi aksamlar.

İzmir'den yazıyorum. Annem 77 yaşında, iki ayağında lenf sıvısı birikiyor. ... Üniversitesi kurul cihaz verecek ama uygun cihaz hangisidir evde kullanılacak, ayrıca ameliyat imkanı nedir? Genel değerleri iyi, parkinson hastası olmasına rağmen.

İzmir'de de ameliyatlarınız oluyor mu? Yürüyemiyor.

Teşekkürler

BASINÇLI KOMPRESYON CİHAZI

Hocam yaklaşık 4 ay önce sol ayağımda başlarda ağrılı, sonraları ağrısız bir şişme meydana geldi. Önce tendinit denildi, gerileme olmayınca kalp damar cerrahisine başvurdum. Kıbrıs’ta MR çektirdim ancak venografi gibi ileri tetkikler yapılmadığından, sevk alarak İstanbul … kalp damar cerrahisine müracaat ettim. Yapılan sintigrafi sonucunda lenfödem teşhisi konuldu ve doğuştan damar çeperlerinin dar olması dolayısıyla üzerine yük binince oluştuğunu söylediler.
Tedavi olarak doxium tb 2*1, lenfödem çorabi ve jobs cihazı (pnömotik kompresor) kullanmam tavsiye edildi. Çorap ölçülerini verdim 2-3 haftaya gelecek. Ancak cihaz raporu henüz doğru olarak çıkarılamadığından sipariş veremedim. Cihazı hoca önerdi, ancak uzman doktor “bu cihazın kullanımının bir işe yaramayacağını” söyledi. Bende cihaz alımı konusunda kararsız kaldım. Hastaneden bir arkadaşım sizden bahsetti ancak İstanbul’da bulunma sürem fazla olmadığından size gelemedim.
Hocam isterseniz ve eğer kişisel mail adresi verirseniz size ayağımın resimlerini gönderebilirim. Hocam lütfen bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Tedaviye başlamada gecikmek istemiyorum ancak herhangi bir tedavisinin de olduğunu söylemediler. Sadece ilerlemesine yönelik komplikasyonlar için tedavi önerileri oldu. Gerçekten kendimi çok çaresiz hissediyorum. Görüş ve önerilerinizi bekliyor, yardımlarınız ve ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar. Kolay gelsin.

KOMPRESYON CİHAZI KULLANIYOR AMA FAYDASI YOK

Babamın sağ bacağında olan şişlik için fikir almak istiyorum. Yaklaşık 6 yıl önce geçirdiği erizipel sonrası sağ bacakta yaygın şişlik oluştu ve zaman zaman artıp azalmakla birlikte halen rahatsız edici düzeyde. 3 yıldır eve aldığımız kompresyon cihazını kullanıyor ama fayda gördüğümüz söylenemez. Bu durumdan dolayı hem psikolojik hem de fiziksel olarak çok huzursuz. Kendisi Osmaniye'de yaşıyor. Nasıl bi tedavi sureci olur bu konuda bilgi verirseniz babamı size getirmeyi planlıyorum. Saygılarımla. 

TIRNAĞIMDA MANTAR, BACAĞIMDA LENFÖDEM VAR

Hocam merhaba şuan sağ ayağımda iki aydır devam eden bir şişlik var ayak üstünde ve ayakkabı giyince bileğe çıkıyor. Ayak tırnağımda mantar mevcut. Gittiğim doktorlar mantar ve venotrex tedavisi uyguluyor. Lenfödem teşhisi tam koyulmadı. Sizin yorumunuz nedir? Ben sizinle iletişime geçip tedavi olmak istiyorum ama Kayseri'de yaşıyorum. Şişkinlik şuan netteki görüntüler kadar değil ama ilerlemesinden korkuyorum.  

GECE BACAK AĞRILARI OLAN LENF ÖDEM

İYİ GÜNLER

Bu mesajı Hatay İskenderun'dan yazıyorum. Eşim 4 doğum yaptı. Doğumlardan sonra her iki ayağı da şişmeye başladı. Yaklaşık 20 yıldan bu yan lenf ödem tedavisi (fizik tedavi, basınçlı çorap) şeklinde sürüyor. Fakat gece ağrılarından baya müzdarip. Araştırırken size rastladık. Muayeneniz İstanbul'da ise İstanbul'da kalacak yerimiz mevcut. Size nasıl ulaşabiliriz. Size gelirken istediğiniz renkli doppler olur mu? Olursa burada yaptırıp getirebiliriz. Başka istediğiniz kan test vb benzer şeyleri de yaptırabiliriz. Özel muayeneniz var mı? Bu bilgileri dönüş yaparsanız memnun olurum. 

FİL HASTALIĞI OLAN ENGELLİ HASTA

Merhaba hocam. Benim bir hastam var. Doğuştan yürüme engelli, sağ ayağında fil ayağı hastalığı var. Bir çok doktora gösterdik. Kimileri diyor "böyle idare etsin çaresi yok". Kimileri de diyor "kesilecek başka çare yok". Size de sormak istiyorum eğer sizin yapabileceğiniz bir şey varsa lütfen yardımcı olur musun? 

GENTİTAL BÖLGE VE BACAKLARDA LENFÖDEM

3 sene önce oğlum bakteriyel bir enfeksiyon geçirdi. Sanırım bunun sonucu olarak genital bölge de dahil bacaklarında lenfödem sorunu oluştu. Almanya’da yaşıyoruz ve burada bize söylenen şey ömür boyu çorap giyecek ve fizyoterapi yapılacak. Ancak 13 yaşında bir çocuktan bahsediyoruz. Genital ve bacaklarda terapi ve çoraba rağmen bir incelme de yok. İki bacak arasında da ciddi fark var.
Dediğim gibi Almanya’da yaşıyoruz ve oğlum okula gidiyor. Sizinle telefonla görüşerek uygun bir randevu programı nasıl ayarlayabileceğimizi görüşmek isterim. Yazın 6 hafta tatilimiz var ama bu süreyi tedaviye ayırabilmek için öncesinde bir ön görüşme sanırım faydalı olur. Hafta sonu çalışıyorsanız belki ilk görüşmeyi okul dönemine bile sığdırabiliriz.

LENFÖDEM TERAPİ CİHAZI

14 yaşındaki oğlum sağ ayağında oluşan Lenfödem tedavisi hakkında bilgi almak istiyorum. Antalya’da ikamet ediyorum. 4 senelik bir şikayetim var tetkik konma aşaması biraz uzun sürdü sadece Fizyoterapist tarafından 10 seans elle masaj yapıldı bir de 15 günde andumedic terapi cihazında masaj aldı. Bu konuyla ilgili bize yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

LENFÖDEM HASTALIĞININ KALICI TEDAVİSİ VAR MI?

Merhaba. Benim eşimin yaklaşık 3 yıldır sol ayağı bilekten aşağıya kadar şiş. Birçok yere gösterdik her seferinde bir şey bulamadılar. En son geçen hafta bir doktor lenfödem olduğunu söyledi. Şu anda 30 günlük bir masaj ve bandajlama seansına başladı. Doktor büyük olasılıkla bu seanslarla şişliğin ineceğini ve 1 yıl boyunca da özel bir çorap giymesini söyledi. Ama tekrardan şişme olasılığı olduğunu söyledi. Bende biraz araştırınca sizin isminizle karşılaştım. Bunun kalıcı bir tedavisi var mı? Birde biz size de göstermek istiyoruz ama size bu 30 seanslık uygulamadan sonramı gösterelim yoksa şimdi mi gösterelim bilmiyoruz. Biz Denizli'de yaşadığımız için sizin ne cevap vereceğinizi bilmeden İstanbul'a gelmek istemiyoruz.

Lütfen bize yardımcı olun.

İyi günler

LENFÖDEM İÇİN VERİLEN PNÖMOTİK CİHAZ LENFÖDEMİ TEDAVİ ETMEZ, DAHA DA BOZAR

70 yaşındaki Annem, erken tanı ile ... tarihinde rüptürsüz Asendan Aort Anevrizması Ameliyatı oldu. İlk aydan sonra verilen idrar sökücü ilk zamanlardaki gibi etki göstermedi ve son gittiğimiz kontrolde kalp ve damar cerrahı hem ödem hem lenfödem dediler.  FTR ye gidin dediler. Orada hafif egzersiz ve pnömotik cihaz ile uygulama yapılacağı belirtildi. Yarın başlayacağız.  Şu an kilo artışı, bacakta şişlik, kızarıklık, kaşınma hareket kabiliyetinde azalma, bıkkınlık haldeyiz. Endişeliyim, çareyi doğru yerde mi arıyorum bilemedim. 

DAMARLARDA GENİŞLEME VAR

Bursa'da yaşıyorum. Teyzemin bacakları doktor "lenfodem teşhisi" koydu ama hâlâ bu şekilde kötü ağrıdan duramıyor. Doktoru "makine" tavsiye etti aldık ama bir faydası görülmedi. Damarında da 9.30 milim genişleme varmış, doktorlar "ameliyat olması gerekli" diyor ama şişlik inmeden yapamayız diyorlar. İnternette gezerken sizi gördük, İstanbul'a gelmek istiyoruz. Kesin bir tedavisi var mıdır?

CEVABIMIZ:

Öncelikle geçmiş olsun. Lenfödem tedavisinde biz, yalnızca masaj ve bandaj tedavisi yapmıyoruz. Çok çeşitli tedavi sürecimiz var ve masaj ve bandaj 10 ayrı tedavinin yalnızca biri. Bu tedavilerimizin belli bir sırası var ve her seans yaklaşık 2 saat sürmektedir. Bu nedenle başka bir merkezde yaptıracağınız masaj ve bandaj işlemi bizim tedavi standartlarını bozmaktadır. Yani yanlış yapılacak her işlem hastalığı daha da kötü duruma sokacaktır. O nedenle bize gelmeye karar verirseniz hiçbir işlem yaptırmadan bize gelmenizi öneririz.

Sağlıcakla 

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

LENFÖDEM HASTALIĞI ve LENFÖDEM TEDAVİSİ için ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız lütfen tıklayınız

LENFÖDEM TEDAVİSİ OLAN HASTALARIN yorumlarını görmek için lütfen tıklayınız  

İLETİŞİME geçmek ve RANDEVU almak için lütfen tıklayınız

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.