LENFÖDEM GENETİK OLARAK GEÇER Mİ?

Lenf ödem den annemin ayağı çok kötü bir şekilde şekil bozukluğu var ve hiç bir doktor çare bulamadı, tedaviler sonuç vermedi. Bende de aynı rahatsızlıklar başladı araştırdım genetikmiş. Benimde şimdiden ayağımda şekil bozukluğu başladı, yardımcı olursanız sevinirim.

 

Tecrübelerinizden Faydalanmak İsterim

Merhaba hocam,
Annem 50 yaşında rahim kanserini atlattı ama rahim alınma operasyonundan sonra lenfödemi oluştu, bacaklarda ve göbeklerde şu an için sargı tedavisi uygulanıyor. Bir de size muayene ettirmek isterim sizin tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Yeriniz nerede bilmiyorum detaylarını paylaşırsanız sevinirim. Saygılar.

Lenf Damarında Genişleme Veya Tıkanıklığı Söylüyor

İyi günler hocam. Bir yıldır genital bölgemde şişlik oluştu. Tüm tetkikler yapıldı hatta sintigrafi bile çekildi. Hiçbir şey bulunamadı. Doktorum sintigrafide çıkmasa bile lenf damarında genişleme veya tıkanıklığı söylüyor. İstanbul veya Ankara’da bu alanda uzman birisine görün diyor. Bacaklarımda herhangi bir şişlik yok bu arada.

Sizin De Fikriniz Bizim İçin Önemli Teşekkürler


Hocam iyi günler dilerim 1.bucuk yaşında kızımın sağ kolunda doğuştan lenf ödem var. Bildiğiniz üzere diğer kolundan daha fazla şiş ayrıca parmakları olmadığı için kolunu çok fazla kullanmıyor. Şuan da ameliyat olmalı mı çok mu erken karar vermiş değiliz. Doktorlarımızda en azından kovid sürecinde beklememizi öneriyor, sizin de fikriniz bizim için önemli teşekkürler.

 

Tanı Koyulamadı


Merhabalar,
Yaklaşık 5 yıl önce annemin sol kolunda şişlik olduğunu fark edince, kalp damar cerrahisi arter- ven dopler, karotis doppler, eko, ultrason vb. tahlillerini yaptırdık. Tanı koyulamadı ve lenf ödem bulgusu yok denildi. Sonrasında fizik tedavi emarlar çekildi tanı koyulamadı. Yaklaşık 1 ay önce başka bir fizik tedavi doktoru ve lenfosintigragi ile lenf ödem tanısı koyuldu ve kolluk kullanmaya başladık. Sizlerin de görüşlerinizi almak istiyorum.
İyi çalışmalar.

Polip Bir Müdahale İle Alındı


Hayırlı akşamlar hocam sizi net de gördüm ve lenfödem ile ilgili yorumlarınızı izledim. Size izniniz olursa bir şey sormak istiyorum, annem benim göğüs ameliyatı oldu yaklaşık 12 yıl öncesinde son 1 yıldır ışın ve kemoterapi aldığı kolunda şişme ağrı yanma uyuşma oluştu. Bu karnının oraya bacağına da yansıdı sağ tarafta komple ağrı şişlik olmaya başladı. Sizin bir yorumda dediğiniz gibi yürürken hepten şişiyor ve ağrıyor ve doktorlarda bir şey demiyorlar. Klinikten kliniğe yolluyorlar son olarak endoskopi sonrasında mideye yakın yerde polip çıktı ve o polip bir müdahale ile alındı sürekli ödem var dediler.

 

Durumum Çok Vahim


Hocam bir senedir lenf ödem hastasıyım Balıkesir’de ikamet etmekteyim gitmedim doktor kalmadı. Hocam inanınki ağrılardan yatamıyorum ayrıca iki ayağımda yaralar durumum çok vahim acil size ulaşmam lazım. Allah rızası için bana yardımcı olur musunuz Allah sizden razı olsun.

Bileğe Kadar Yayılan Bir Şişlik

Hocam iyi günler,
Annem 2015 yılında meme kanseri teşhisi ile sağ göğsü ve lenfleri ameliyatla alındı. Kemoterapi ve radyoterapi tedavisi gördü bu yıla kadar herhangi bir şişlik yokken kısa sürede bileğe kadar yayılan bir şişlik ve ona eşlik eden şiddetli sırt kol ve göğüs ağrıları başladı. 20 gün fizik ve bandaj tedavisi aldı hali hazırda eldivenli lenfödem çorabı ve Zaldiar 37.5/325 mg ilaç kullanmakta buna rağmen ağrılarında sadece ilacın etkisi sürecinde geçme olmaktadır. Bu durum psikolojik olarak ta yıpratıcı hal almaktadır. Bu durumun tedavisini araştırırken karşıma siz çıktınız. Sizin de muayene etmenizi istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim...Allah kolaylık versin

Ödem Yapmış Deyip Bir Çaresine Bakmıyorlar


Merhabalar hocam,
Babam prostat ca buna bağlı 2018 yılında kapalı operasyon geçirmişti lakin bu yıl testislerini aldılar, ama sürekli kanama yapmaya başladı ardından yakma işlemi yapıldı sonrasında 5 gün ışın tedavisi aldı. Şimdi 2 bacağında da inanılmaz derecede şişlik oldu ve doktorlar ödem yapmış deyip bir çaresine bakmıyorlar. Babam şuanda evde inanılmaz derecede acı çekmekte bu konuda bize yardımcı olmanızı rica ediyorum saygılarımla. Bize ulaşabilirseniz ziyadesiyle mutlu olurum.

Muayene Şartları Nedir


Merhabalar,
İstanbul’da yaşıyorum Trabzon’da yaşayan annemde lenf ödem hastalığı var. İnternet bayağı araştırdım sizi gördüm yerinizi öğrenip bir ön görüşme yapmak istiyorum. Muayene şartları nedir, ücreti ne kadar sgk karşılıyor mu gibi sorulara cevap aramak uygun artlarda sizinle tedaviye başlamak istiyorum.

LENFOMA

Sayın Hocam,
4 gün önce lenfoma şüphesiyle sol kasık lenf nodum çıkarıldı. Bugün bacağımın üst kısmında şişlik ve basılınca ağrım oluştu . Çıkarılan lenf nodum Patolojide inceleniyor 22 Nisan günü sonuç verecekler. Sizden ricam şudur. Bugünkü durumumda lenf ödem için bir şeyler yapmak mümkün mü? Muayenehaneniz nerede? Bilgi verirseniz çok mutlu olurum Saygılarımla...

Yardımcı Olabileceğinizi Düşündüm


Ben Almanya'da yaşıyorum ve annemin bir süredir olan bir rahatsızlığından dolayı size danışmak istedim. Kendisinin bir zamandır bir bacağı daha kalın, yani su topluyor.
Ve gittikçe de artıyor bu şişlik. Burada doktorlara gösterdik fakat hiç bir sonuç elde edemedik, şaka gibi! Annemin günden güne su toplayan bir bacağı var, fakat çare bulunamıyor!
Tam olarak ne olduğunu, hangi doktora göstermek zorunda olduğumuzdan açıkçası bilmiyorum. Her doktor farklı bir bölüme yolluyor ve sonuç yine sıfır!
Sizin videolarınızı izledim ve oradan yola çıkarak, yardımcı olabileceğinizi düşündüm. Eğer iletişime geçebilirsek, yani eğer bu sefer doğru adresteysem, annemi oraya getirmeye çok isterim.
Umarım bana yardımcı olabilirsiniz.

İyi aksamlar diliyorum...

Lenfatik Drenaj Saptanmadığı


Ahmet Bey merhaba,
Sağ elim ve bileğimde şişlik problemim var. En son çekilen lenfosintigrafide sağ ön kol ve kolda lenfatik drenaj saptanmadığı gözlemlendi. Mümkünse konuyla alakalı olarak randevu almak istiyorum. İyi çalışmalar dilerim.

Lenf Düğümü Nakli


Merhaba hocam,
Yurtdışından yazıyorum bir ameliyat için bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Alt ekstremite lenfoması, evre 4, belirgin fibrosklerotik değişiklikler, ekstremite deformitesi. Kapsamlı Fiziksel Dekonjestan Tedavi kursunu geçiyor ( CTD ). Lenfovenöz anastamoz mümkün mü? Deri altı yağ dokusunun liposuction? Lenf düğümü nakli? Risk var mı? Uzun vadeli sonuçlar? Rehabilitasyon? Teşekkür ediyorum
İyi günler.

Tedavi Yöntemleriniz


Merhaba,
Yaklaşık 9 ay önce sağ ayağımı aynı yerden 3 4 sinek ısırığı sonucunda şişti ve doku kalınlaştı. Lenfödem hakkındaki tedavi yöntemleriniz çok ilgimi çekti. Ahmet Akgül hocamızdan bu konuda muayene olmak istiyorum. Mümkünse Temmuzun ilk veya ikinci haftası randevu alabilir miyim? Ya da en yakın ne zaman boşluk varsa bilgilendirebilir misiniz? İyi günler.

Görüntü Bozukluğu


Ayak tırnağındaki batıklardan dolayı 10-12 yıl önce ameliyat oldum. Doktorun bu ameliyattan sonra birde estetik operasyon uygulayacağım diye şekille ilgili ciddi görüntü bozukluğuna yol açan bir şekilde saçma sapan bir ameliyat yapması üzerine o tarihten bu yana hem tırnak batıklarımla hem de ayak parmaklarımın şekil bozukluklarıyla uğraşıyorum. Akşama kadar ayakta olmak zorunda olduğum bir işim var ve ben çok zor dayanıyorum. Bir kaç ayak bakım uzmanının yanlış ameliyat yapılmış yapılacak hiç bir şey yok demesi üzerine sizle iletişime geçmeye karar verdim. Görüntü bozukluğundan ve tırnak batmasından dolayı açık ayakkabı terlik giyemiyorum utanıyorum görüntüsünden ayağımın. Bana yardımcı olabilirseniz çok çok sevinirim. Bir çaresi olduğunu ve artık ayaklarımdan utanmayacağımı bilmeye çok ihtiyacım var. Hayat kalitemi çok etkiliyor bu durum. Lütfen bana bir yol gösterin rica ederim. Ne yapmalıyım? Ankara'da yaşıyorum.
Bana bir dönüş yapabilirseniz çok mutlu olurum.

Hastalığı 2. Seviyede

Merhabalar Hastamız 75 yaşında 93 kilo kalp, şeker, tansiyon rahatsızlıkları bulunmaktadır. Ankara ve İstanbul da yapılan muayenelerde lenfödem ( fil hastalığı ) teşhisi koydular. Sizi takip ettiğim kadarıyla hastalığı 2. seviyede
muayene olmak istiyoruz muayene ücretleri ve tedavi süreci nasıl geçecek bunların hakkında bilgi almak istiyoruz. Şimdiden teşekkür ederim.
İyi çalışmalar dilerim.

Bunu Giydiğim Botun Oraya Vurup Acıtması Sayesiyle Anladım


Merhabalar hocam,
Ben 18 yaşındayım. Bir akşam aniden sağ ayak bileğimde bir şişlik belirdi. Bunu giydiğim botun oraya vurup acıtması sayesiyle anladım. Bacaklarım(damarlarım) anlam veremediğim bir şekilde morarıyor. Kalp damar doktoruna gittim doppler ultrason verdi. Sonuçların normal olduğunu ve dahiliyeye gitmem gerektiğini söyledi. Ama ben normal olduğunu düşünmüyorum. Belirtiler hala devam ediyor. Biraz ayakta durunca bacaklarım acı bir şekilde ağrıyor ve sağ bileğim çok şişiyor. Bugün sol bacağımda ve kolumda bir çekilme hissi yaşadım, daha sonrasında bunu ağrı, yanma ve kalp atışı gibi atma hisleri takip etti. Size muayene olmak istiyorum. Polikliniğiniz nerede bilmiyorum. Lütfen mesajımı görün ve bana cevap verin. Sağlığıma kavuşmak istiyorum..!

Tanı Koyamadılar


Mesajı okuma fırsatınız olur mu bilemiyorum ama yine de yazmak istedim.
Kasık, karın, kaburga kemiklerimin üzerinde kol ve bacaklarımda lenf nodları şişti
tanı koyamadılar. Tesadüfen sizin makalenizi okudum o sebeple yazdım.

Hastalık Dedemde, Amcalarımda, Kuzenlerimde, Babam Ve Kardeşlerimde De Var

Merhaba, bende konjenital varis ve lenfödem var ( hastalık dedemde, amcalarımda, kuzenlerimde, babam ve kardeşlerimde de var). Tedavisinin olmadığı söylendi bize, ama sizi izlerken bir umut yaşandı. Konsültasyon için (tüm muayeneler dâhil) ne kadar ödememiz lazım acaba? Ben yurtdışından rahatsız ediyorum sizi, gelmeden önce bazı şeyleri netleştirmek istiyorum. Geri dönerseniz çok sevinirim. Görünürde yalnız dizden aşağıda mevcut. Hastalık dedemin dedesinde bile olmuş̧, nadir rastlanan bir şey olduğu söylendi, tam olarak tanı koyulamadı.

Nasıl Sizden Yardım Alabilirim


Masa başı çalışmadan önce 100 kilo iken sporda zorlamadan dolayı kolumda ödem olmuştu. Çapada MR sonucu yırtık yok ödem var denmişti. Masa başı yine bir işe girdim ve kilo alarak ta 122 kiloya vardım. Omuzumdaki ağrılar artık dayanılmaz hale geldi. Ya ödem büyüdü ya da hareketsizlikten kireçlendi, kısacası donuk omuz belirtileri var. Sizi önerdiler sizin branşınıza giriyor mu nasıl sizden yardım alabilirim diye size danışmak isterim. Affınıza sığınarak benim anladığım sizin kalp damar diye anlıyorum, benimki de fizik tedavi gözüküyor. Yardımınızı rica arz ederim. Saygılarımla.

Kalıcı Bir Tedavisi Var Mıdır?

Merhaba, size annem için yazıyorum. Sol göğsü ile birlikte kol altı lenfleri aldılar ve kolu devamlı şişmekte. Sivas'ta gittiğimiz doktor hanım, kol bandajları verdi tek tek parmakları da dahil sarıp üzerine sıkı bir bandaj geçiriyorduk. Şimdi sadece bandajı takıyoruz fakat en ufak bir iş yapmasında kolu şişmektedir. Kalıcı bir tedavisi var mıdır? Kol resimlerini çektim fakat buradan size gönderemiyorum. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Dolaşım Bozukluğu Ve Mikroplu Ödem Olduğunu Söyledi

İyi günler hocam, annemin ayaklarında şişlikler oluşuyor gitmiş olduğumuz birkaç yer dolaşım bozukluğu ve mikroplu ödem olduğunu söyledi. Medyadan sizi buldum ailem Denizli de ikamet ediyor, öncesinde yanınıza gelip gerek foto gerekse tahliller ile bilgi almak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin.

Kalıcı Bir Tedavisi Var Mıdır?

Merhaba, size annem için yazıyorum. Sol göğsü ile birlikte kol altı lenfleri aldılar ve kolu devamlı şişmekte. Sivas'ta gittiğimiz doktor hanım, kol bandajları verdi tek tek parmakları da dahil sarıp üzerine sıkı bir bandaj geçiriyorduk. Şimdi sadece bandajı takıyoruz fakat en ufak bir iş yapmasında kolu şişmektedir. Kalıcı bir tedavisi var mıdır? Kol resimlerini çektim fakat buradan size gönderemiyorum. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Hiçbir Tedavisi Yoktur, Tedavi Yapan Da Bulamazsınız Denildi

2001 yılında doğum yaptım, hamileliğim sırasında özellikle sol ayağımda şişlik oluştu. Doğumla birlikte azalsa da ayak bileğimdeki ödem hep devam etti. Lasix içerek bugünlere geldim, fakat sorunum artarak devem etti. Kilo alımıyla birlikte sol ayak bileğimin şişliği daha da arttı. Şu anda ayaklarım, alt bacağım, ellerim şiş vaziyette. 2009 yılında detaylı araştırma yapıldı hiçbir şey bulunamadı. 2021 yılı Şubat ayında checkup geçtim. Lenfödem teşhisi kondu hiçbir tedavisi yoktur, tedavi yapan da bulamazsınız denildi. Daflon adlı
ilacı verdiler. Ayaklarınızı havaya dikin, yürüyüş yapın dendi, aktif iş hayatım ve bakmak zorunda olduğum alzheimer hastası annem var. Benim yatmam ve pasif olmam mümkün değil. Sizin videonuzu seyredince benim doktorum dedim. Bursa da oturuyorum sizinle iletişime geçmek isterim. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Senle Bu Hastalık Gidecek Ameliyatta Damara Sıvı Kaçırmışlar Dedi

Hocam hayırlı kandiller biz Konya’da ikamet etmekteyiz. Annem 10 yıl evvel endometrium ca hastası, lenf diseksiyonu yapıldı, patoloji sonucu radyoterapi verildi sol bacak şişmeye başladı kalp damar bize senle bu hastalık gidecek ameliyatta damara sıvı kaçırmışlar dedi. Varis çorabı verdi kullanamadık annem kendini toplumdan dışladı ayağın niye şiş diyen çabası ayakta kızarmalar başladı. 3 aya kadar yürüyordu sonra yürümesi zorlaştı daralmaya başladı, hastaneye gittik kalpte sıvı artışı enfeksiyon var dedi kardiyoloji bu lenf ödemin çaresi yok denildi dedim hocaya sizin isminizi yazdı bana instagramdan, youtube’dan izledim. Bu tedavi için biz geç mi kaldık hocam. Allah size hayırlı uzun ömür versin inşallah.

Kendimi Taşıyamıyorum

Merhaba hocam 31 yaşında lipodem ve lenfödem teşhisi aldım, 3 yaşında ikizlerim var doğumdan sonra kilolarımı veremedim varislerim de çok fazla kacak var dedi doktor. Ankara’dayım randevu almak için uğraşıyorum ama telefon ile ulaşamadım öğretmenim ve artık kendimi taşıyamıyorum tedavi hakkında bilgi verir misiniz? Randevu nasıl alabiliriz sizden.

Bir Çözüm Bulamadılar

Kısaca okuma şansınız olursa diye hikâyemi yazmak istedim. Ben 42 yaşındayım ve yaklaşık 15 yıldır bacaklarımda ağrı ile yaşıyorum. Defalarca çeşitli branşlarda doktorlara gitmeme rağmen bir çözüm bulamadılar. Kalp damar cerrahi doktorları lenfödem olduğunu söyleyip, sürekli varis çorapları ve ilaçları verdiler ama çorapları giydiğimde boğazımı sıkıyorlar gibi zorlanıyordum en son geçen yıl sizin lipödem ile ilgili videolarınızı izleyince aslında hastalığımın bu olabileceğini düşündüm. Artık yürürken çok zorlanıyorum aynı zamanda kolumda da ödem oluştu. Tüm hayat kalitemi etkilemeye başladı. Bacaklarımda oluşan yağ kitleleri nedeni ile 2 kez lazer liposuction yaptırdım ama bu da tabi ki çözüm olamadı. Önümüzdeki aylarda evlilik planımız var ve ben bir an önce size muayene olup tedavi olmak istiyorum. Yeniden randevu oluşturma konusunda desteğinizi rica edebilir miyim? Saygı ve sevgi ile.
Şimdiden teşekkür ederim.

DOĞUŞTAN ÖDEM

Kardeşim doğuştan gelen bir rahatsızlığı var ve sağ ayağı ve testis bölgesi şişiyor birçok doktora gittik. Antalya senelerce tedavi gördü ama bir sonuç alamadık. İşin maddi kısmında değiliz iyi olacağını duysak yurt dışına tedaviye bile gideriz. Yalnız bir işaret bir umut gerekiyor bize sizin bize yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum yardımınıza çok ihtiyacımız var.

Antibiyotik Veriliyor Ama Annem Hiç Yürüyemiyor

İyi günler hocam.
Hocam benim annem yaklaşık 1 yıldır lenfödem hastası. İlk başlarda ayak bilekleri şişmeye başladı, hastaneye gittik şekeri var dediler ilaç verdiler ama işe yaramadı. Gezmediğimiz hastane kalmadı, bir türlü teşhis koyamadılar. Gün geçtikçe ayakları, bacakları göbeğe kadar şişti ve sağ bacakta 5 yerden yaralar çıktı. Hastaneye götürdük, enfeksiyon bölümünde 45 gün yatış yaptı. Yaraları iyileşti sadece 1 tane şeker yarası var açık yara ve bacağından ameliyat oldu. Eve getirdik ama bir türlü yürüyemedi, ayakları morardı aradan 1-2 ay geçti düzelme olmadı ve tekrar şişmeye başladı ayakları. Hastaneye geldik böbreklerin de hasar var dediler, diyalize giriyor yaralı olan ayakta kabarma var ve ölü deriler mevcut her gün pansuman yapılıyor antibiyotik veriliyor ama annem hiç yürüyemiyor hocam. Bu arada annem 10 yıla yakındır şeker hastası.

Sonuçlara Birde Sizin Yorumunuzu Almak İstiyorum

Kızıma (10 yaş) bugün venöz yetersizlik ve lenfödem (başlangıç seviyesi) teşhisi kondu. Muayene ücretiniz nedir? Ne yapmalıyız? Sonuçlar doğru mu? Sonuçlara birde sizin yorumunuzu almak istiyorum. Fizyoterapist mi bulmalıyım? Sizinle iletişime geçmek istiyorum. Geri dönüşünüzü rica ederim.
Saygılarımla.

Net Ve Tane Tane Açıklamanıza Hayran Kaldım

Sevgili Hocam merhaba,
Bende primer lenf ödem rahatsızlığı var. Geçtiğimiz aylarda bir enfeksiyon sonucu sağ bacağım gözle görülür şekilde şişti. Bahsettiğiniz gibi sertifikalı bir fizyoterapist buldum yakın zamanda tedaviye başlayacağız. Sizinle de görüşebilmeyi, sizden tedavi görebilmeyi çok isterim. Bu rahatsızlığı bugüne kadar çoğu doktor bilmiyor/böyle yaşamaya alış şeklinde karşılıyordu. Net ve tane tane açıklamanıza hayran kaldım. E posta görmeme durumu oluşabilir, diye telefon numaramı versem iletişime geçme şansımız olabilir mi?

Bacaklarıyla Çok Fazla Sıkıntısı Ve Ağrısı Var

Merhaba doktor bey,
Annemin bacakları aşırı derece şiş videolarınızı izledik ve lenfödem olabileceğini düşünüyoruz. Bacaklarıyla çok fazla sıkıntısı ve ağrısı var. Sizin ile iletişime geçmek ve muayene ettirmek istiyoruz. Hangi il hangi hastanede görev yapıyorsunuz? Nasıl randevu alabiliriz ve Muayene ücretiniz hakkında bilgi verebilir misiniz? Biz Düzce de ikamet etmekteyiz.

Tıpkı Lenfödem De Bahsettiğiniz Gibi Bir Durum Var

Hocam merhaba, bir süredir sizi takip ediyordum. Randevu almaya çalıştım fakat alamadım. Bana varis teşhisi koyulmuştu, ayrıca yıllardır alt bacağımda tıpkı lenfödem de bahsettiğiniz gibi bir durum var. Size muayene olmayı ve tedaviye başlamayı çok istiyorum.

Kadın İlaç Kullanmaktan Ölecek Yardımcı Olursanız Sevinirim

Hocam annemin bacağında lenfödem var, enfeksiyon oluşmuş sürekli ateş ve titreme oluyor ve biz ayda üç dört defa hastanelik oluyoruz. Psikolojisi mahvolmuş durumda her ateşlendiğinde kusmaktan midesi mahvoldu, her seferinde yapılan serumda antibiyotik ağrı kesiciler ayrıca evde kullandığı antibiyotikler kadın ilaç kullanmaktan ölecek yardımcı olursanız sevinirim. Hocam en kısa süre için randevu almak istiyorum, lütfen yardımcı olun.

Yardımcı Olun Çok Zor Durumda Anne Ve Baba Perişanlar

Merhaba hocam,
Kardeşimin henüz 6 aylık oğlunda yaklaşık 3 aydır ayağının bir tanesinde üst kısmında şişlik meydana geldi. Birkaç defa doktora götürdü bilinemedi takip denildi kendisi de doktor olan kardeşim lenfödemden şüpheleniyor, şu anda ayağından kaynaklı enfeksiyon gelişti vücudunda ateşlendi hastanede yatıyor günlerdir. Sizin bütün videolarınızı izledim kardeşimde sizi aramış ama randevu çok geç veriliyormuş, lütfen hocam randevu için yardımcı olun çok zor durumda anne ve baba perişanlar lütfen rica ediyorum hemen alın.

Fakat Ben Tedirginim

Merhaba hocam,
Benim lenf nodlarımda büyüme var doktorlar kötü bir durum olmadığını söylüyor fakat ben tedirginim. Aynı zamanda göğüslerde küçük kistler mevcut. İnsülin direncim ve yumurtalıklarda kistimde var. Az önce tesadüfen sayfanıza rastladım gerpntolojin biorezonans tedavisi ilgimi çekti. Biraz bilgi alabilir miyim, yeriniz nerede kaç seans görmek gerek ve ücret bilgileri?

Sizin Görüşünüz Çok Önemli

Hocam merhaba,

Rahatsız ediyorum kusura bakmayın. 6 Ekimde lenf ödem tedavisi gördüm kliniğinizde. Konu dışında bir sorum olacaktı çok önemli bizim için. Ankara da avukat bir ablam var sanıyoruz duruşmalar esnasında maruz kalmış virüse. Programlarınızda izlediğimiz üzere kan sulandırıcı alınması gerekiyormuş bulaş durumunda. Ancak verilen ilaçlarda bunlar yok. Kan sulandırıcıyı mutlaka alsın mı sizin görüşünüz çok önemli. Çok teşekkür ediyorum.

Yine Ağrı Var

İyi aksamlar Ahmet bey,
Sizden bir konu hakkında bilgi almak istiyordum. Benim annemde lenfödem var uzun yıllardır. Bir kaç yıl önce bacağındaki yağları aldırdı. Ama şimdi bacaklarında yine ağrı var. Ve bir bacağı daha şiş. Doktor masaj yazdı, masaj yaptırıyor ama fayda etmiyor, ayrıca korse çorapta verdi doktor onu da giyiyor ama oda nafile. Şimdi lenfödem için kompresor cihazı alalım diye düşündük ama biraz araştırdım ve sizin bu cihazı önermediğinizi okudum. Ağrıları geçirmede yardımcı oluyor mu bu cihaz? Ve birde lenfödemde nasıl beslenmeli? Umarım cevap verirsiniz. Çok sağ olun şimdiden. İyi akşamlar

LENF ÖDEM

Merhabalar. Kocaeli’de ikamet ediyorum. Şuan 39 yaşındayım ve 17 yaşında lise son sınıfta bir sivrisinek sokması sonucunda sağ ayağımdan başlayan hafif bir şişlikle ayağımdaki şişliği araştırmaya başladık. Ortopedi, Kalp Damar Cerrahisi, Kadın Doğum, Fizik tedavi, Dahiliye, Cildiye tüm bölümlerde araştırma yapıldı ve 35 yaşıma kadar hiçbir teşhiş konulmadı. En son bir hastanede 2015 yılında lenf ödem teşhisi kondu. Bu arada evlendim ve 2 çocuk annesiyim. Doğumlarımdan sonra ayak numaram 2 numara büyüdü ve şişliklerim artarak sol ayağıma da geçti. Ahmet bey lenf ödemi tedavi ediyor dediklerinde içimde bir umutla bu mesajı yazdım. Tarafıma muayene ücreti ve randevu alabileceğim bir numara atarsanız sevinirim. En kısa zamanda görüşmek üzere.

İYİ BİR TEDAVİ İLE BU HASTALIKTAN KURTULACAĞIM

Sayın Dr Ahmet bey, Ben Lenfödem hastasıyım. Gitmediğim doktor, hastane kalmadı. Sizi bir arkadaşım yoluyla tanıdım. İçime bir umut doğdu. Uzun zamandır İstanbul’da yaşıyorum. Astma, kalp ve diyabet gibi kalıtım hastalıklarım var. Bu rahatsızlık benim göğüs kafesimi iki göğüs boşluğunu, (her iki memede lezyonlar ve sancı olarak) tuttu. Karnıma doğru ilerliyor. Bir de boynumdan aşağıya doğru. Nefes almakta zorlanıyorum. Durumum hiç iç açıcı değil. Her türlü tetkik yapıldı. Ama teşhis koyamadılar. Yanlış tedavilerle Hazirandan bu yana geldim. Bu kanıya, zaten dokudan alınan ve belirtilen tanıyla geldim. Sizin anlattıklarınızla aynı örtüşüyor. Lütfen bana yardım elinizi uzatın. İyi bir tedaviyle (tarafınızdan) bu hastalığın durdurulacağına inanıyorum. Saygılar.

ELAZIĞ

Merhabalar Elazığ’dan yazıyorum, yaz döneminde de bahsetmiştim teyzem için kadın hastalıklardan dolayı ameliyat olmuştu, lenf bezleri alındı komple. Bir de beyaz kan akışında problem var eğer mümkün ise aralık da dr beyden randevu talep ediyorum. Çalışma şeklininiz ile ilgili ve diğer konularla ilgili bilgi verirseniz sevinirim.
Teşekkürler.

MİLROY HASTALIĞI

Çocukluğumda Milroy olan ayak şişmesi olurdu, yattımmı geçerdi. Sonraları lenfanjit oldum sağ ayağımda ve daha sonra kronikleşti. Hocam tedavisi var mı bu lenf ödemin.

KANSER AMELİYATINDAN SONRA HAYATIM ZORLAŞTI

Meme kanseri nedeniyle kolumda ki lenfler alındı. Zaten kilolu biriyim, ama bu ameliyat sonrası ödem ve ağrılarım çok oluyor. Kanser ameliyatından sonra hayatım oldukça zorlaştı.
Mikro cerrahi yöntemle yapıldığını izlemiştim, bir TV sağlık belgeselinde. Sizin de bu yöntemi kullandığınızı okuyunca bilgi ve randevu almak istiyorum.
İyi çalışmalar dilerim.

LENFÖDEM HASTALIĞIM İLERLEDİ

Ben Azerbaycan’da yaşıyorum. Benim eşimin sağ ayağında Lenfodem denilen bir hastalık. Biz bunu zaman zaman Bakü’de tedavi ettirdik fakat bir türlü hayrını göremedik. Sizin videolarınızı, çalışmalarınızı gördükten sonra Bakü’dekilerin hiç bir şey anlamadıklarını ve bu hastalığın Azerbaycan’da tedavisi olmadığını anladım. 2012 senesinden var bu hastalık hatta bir kere İstanbul’da ... hastanesinde 14 seans bandajlama tedavisi de aldık fakat bakımsızlık ve köy hayatı artı çocuklar hastalık arttı, çekilmez hale geldi. Şimdi ağrıları artmış ve sağ bacağı dizinden aşağı kızarmış mantarlar oluşmuş. Lütfen size ulaşmamız için hastanenizin adını ve adresinizi bir de mümkünse yetkili biri ile konuşmam için bana yardımcı olun.

LENFÖDEM 1

Merhaba. Fizik tedavi doktoru tarafından anneme son konulan teşhis, lenf ödem. Bacaklarının ikisi de baştan aşağı sert, gergin ve şiş. Ayaklarını basarken acı çekiyor. Yıllardır doktorlardan sonuç alamadık. Son iki senedir lenf ödem teşhisinden sonra hastalığımızın ne olduğunu ancak öğrenebildik. Annemi size getirmek istiyorum ancak Antalya'da yaşıyoruz. Annemin arabaya bacağını kaldırıp binmesi dahi çok zor. Antalya’da çalıştığınız bir hastane var mı? Ya da İstanbul'da hastaneye yatma durumu olabilir mi? Ya da bir resim göndersek öncesinde bize gelip gelmeyeceğimiz konusunda tavsiyeniz olur mu? Teşekkür eder, kolaylıklar dilerim.

LENF ÖDEM 2

Size Ankara’dan ulaşıyorum. Anneme Lenfoma sonrası sağ femur metastazından dolayı 10 sene önce protez takıldı. Artı kasığındaki lenfi ve karındaki lenf nodları da alındı. Şimdi protez takılan sağ bacakta lenf ödem başladı. Ankara’da yaşadığımız için çok istesekte size gelemiyoruz. Ankara’da tavsiye edebileceğiniz, lenf ödem konusunda uzman bir doktor var mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Saygılarımla.

LENF ÖDEM 3

Ahmet Bey merhaba. Geçen günlerde internette lenf ödem (fil hastalığının) tedavisini uyguladığınızı gördüm. Dizimden protez ameliyatı olduktan bir süre sonra bu hastalık oluştu. Ameliyattan 1-1,5 sene kadar sonra lenf drenaj masajı ve bandaj tedavisi oldum ve özel çoraplarından da aldım. Giymeye devam ediyorum ama çorabı çıkardığım anda yarım saat sürmüyor yine şişiyor. Şeker hastasıyım. Tedavi ile ilgili görüşmek isterim ama size ulaşamıyorum. Muayene için randevu almak ve görüşmek isterim. Lütfen bana dönüş yapabilir misiniz?

LENF ÖDEM 4

Merhabalar, annemin 3-4 sene öncesine kadar ayağında başlayan şişlik sonucunda lenf yollarının tıkanmasından kaynaklı lenf ödem teşhisi konuldu. Annemin ayağındaki şişliğin ileri derecede olduğunu düşünüyoruz. Gerektiği takdirde fotoğraflarını da atabilirim. Özetle sizden bu konuda tedavi hizmeti almak istiyoruz fakat Antalya’da ikamet etmek ile birlikte annem ayağındaki birikmiş ödemler nedeniyle değil uçağa normal bir kısa mesafeyi dahi kat etmekte zorluklar çekiyor. Hocam sizden başka çaremiz yok, bu tedaviyi nasıl yapabiliriz.

LENF ÖDEM 5

Merhabalar hocam.
Annem 62 yaşında rahim kanseri ameliyatı oldu. Kasık bölgesinden 44 adet lenf bezi alındı. Sağ bacağında ameliyat sonrasında ciddi şişlikler oluştu. Gittiğimiz doktorlarda çaresinin olmadığını söylüyor. Lenf ödem tedavisi görüyor ve tedavinin sonunda lenf ödem çorabı giyiyor. Ameliyat ile bir çözümü var mı?
Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim hocam.

LENF ÖDEM 6

Hocam iyi günler. Anneme 6 yıl önce göğüs kanseri teşhisi koyuldu ve ameliyat oldu göğsünün biri alındı ve koltuk altından 22 tane lenf alındı. Sonrasında kolu çok şişti ve şu anda taşıyamaz hale gelecek kadar şiş ve şişmeye devam ediyor. Bunun bir tedavisi ya da ameliyatı var mıdır? Bu konuda yardımınızı rica ediyoruz, teşekkür ederim.

LENFÖDEM 7

Merhabalar, değerli hocam. Youtube videolarınızı izledim ve size ulaşmak istedim. 50 yaşında bir halam var. Yaklaşık 2 senedir dörtlü bandaj yapılmakta. Her hafta geçer gibi oluyor geçmiyor. İltihapta oluşmuş. Ne yapmamız gerekir veya size nasıl tedaviye gelebiliriz? Bir çok doktor çözemedi, sizin çözeceğinize inanıyorum.

KOLLAR VE BACAKLARDA LİPOLENFÖDEM

Kollarda ve bacakta Lipolenfödem 2. aşama seviyesindeyim. İstanbul’da yaşamıyorum. Tedavi için ortalama kaç gün ya da ay gerekli ya da tedavi seansları hangi aralıkta. Hayvansal gıda diyetini tedavi ile birlikte ve sonrasında ya da öncesinde başlamak gerekiyor.
Aynı şekilde seans ücretini öğrenebilir miyim ?
Saygılar

 

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

LENFÖDEM HASTALIĞI ve LENFÖDEM TEDAVİSİ için ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız lütfen tıklayınız

LENFÖDEM TEDAVİSİ OLAN HASTALARIN yorumlarını görmek için lütfen tıklayınız  

İLETİŞİME geçmek ve RANDEVU almak için lütfen tıklayınız

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.