KOLLARIMDAKİ DAMARLAR DA GENİŞ VE VARİSLİ

5 ay öncesine kadar vücudumdaki tüm damarlar sağlam iken farklı bir hastalıktan gittiğim tamamlayıcı tıp doktorunun uyguladığı damardan ozon tedavisi seansları sonucu bir anda vücut damarlarım bozuldu. Bacaklarımda yanma ağrıdan gittiğim dr kontrolünde varis olduğum ameliyat olmam söylendi. Ama benim kol damarlarımda çok belirginleşti ve aynı şikayetler kollarımda da var. Ahmet hocamdan randevu talep ediyorum.

MEME AMELİYATI SONRASI LENFÖDEM OLMADAN ÖNLEM ALMA

Annem 2 hafta önce meme kanseri nedeniyle ameliyat oldu. Sağ memesinden kitle çıkarılarak 17 adet lenf bezi alınmış. Henüz kolunda bir şişlik yok ancak okuduğum kadarıyla ilerleyen dönemde şişlik olma riski çok yüksek. Şişlik olmasını önlemek amaçlı da tedaviniz uygulanıyor mu? Sadece şişlik oluştuktan sonra mı tedavi ediyorsunuz. Cevabınıza göre sizden randevu almak istiyorum.
Çok teşekkür ederim.

Gitmediğim Doktor Kalmadı Teşhis Yok İlaç Yok Ağrıdan Halim Yok


Ben size bir şey sormak istiyorum 3 aydan beri ayak ağrısı çekiyorum, ayaklarım ve ayak bileklerim çok şişiyor ayrıca onkoloji hastasıyım kalp damar iç hastalıkları gitmediğim doktor kalmadı teşhis yok ilaç yok ağrıdan halim yok. Topuklarım uyuşuk yürümede zorlanıyorum bir tedavisi olmalı bu hastalığın bana yardımcı olur musunuz hocam çok sevinirim. Ameliyat ile lenfler alınmış dedi doktorum sordum bir tedavisi olmalı bu hastalığın yok dedi bana.

Kimseyle Konuşamaz Duruma Geldim


Hocam merhaba az önceki paylaşımınızı gördüğüm de lenfödem bacağının tedavisi olan. Benimde 19 senedir bacağımda lenfödem rahatsızlığım var, tedavisi yok deniyor bana kime gitsem bununla yaşamak zorundasın diyorlar. Gerçekten tedavisi var mı lenfödem hastalığının, ama benim ileri düzey olduğu için sivilceler çıkmaya başladı ve o sivilceler nohut büyüklüğünde şuan ve sıvı akıyor durdurmakta zorlanıyorum. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz gerçekten artık iyileşmek istiyorum. Çok zorluyor beni psikolojikmen artık kimseyle konuşamaz duruma geldim, kıyafet bulmakta çok zorlanıyorum.

Şiş Sanki Patlayacakmış


Hocam sizi severek takip ediyorum internetten, benim size sorum var varis tedavisi doktora gittim ultrasyon sonucundan venöz yetmezliği tespit edildi ve ameliyat denildi. Sizi takip ettiğim bir videoda lenfödem anlatıyorsunuz aynı şikâyetler bende de var sürekli bilekte şişme baldır da dizde ve ortopedi doktoruna gittim, kimisi kas yırtılması dedi ama geçmiyor ve ilerliyor sabah uyanınca daha iyi sonra şiş sanki patlayacakmış bir his çok zorluyor beni.

Damar Kapama


Merhaba hocam,
Benim bacaklarımda genetik varis ve ödem var. Gittiğim bir doktor lenfosintigrafi çektirmemi istedi sonucunda kasıklardan ameliyat damar kapama gibi bir işlemden bahsetti fakat bu beni korkutuyor.
Size muayeneye gelmek istiyorum muayene ücret bilgisi verir misiniz?
Teşekkürler.

Çeşitli Ağrı Kesiciler Kullanıyor Yine De Tam Bir Rahatlama Sağlanamıyor


Annem yaklaşık 31 senelik dvt hastası. Aynı zamanda lenfödem hastalığı da mevcut. Bir süre lenfödem çorabı giydi ancak çorabın iki dizinin de arkasında yara açması sonucu şuan çorabı giyemez hale geldi. Çorabı giymeden önce 3 hafta kadar bandaj yapıldı ödem atması için daha sonra çorap kullanmaya başladı. Şuanda iki ayağında da açık yara var. 2 senedir kapanma göstermedi. Zaman zaman küçülüp büyüyor yaralar. Şuan hem yaraların büyüdüğü bir dönemden geçiyor hem de inanılmaz bir kaşıntı ile ağrı oluyor ayaklarında. Çeşitli ağrı kesiciler kullanıyor yine de tam bir rahatlama sağlanamıyor. Belki hala yeni hasta kabul etmiyorsunuzdur bilemiyorum ama size yazıp şansımı denemek istedim, yardımınıza çok ihtiyacımız var. Sizden randevu alma şansımız olur mu ya da yapabileceklerimizle alakalı yol gösterebilir misiniz?
Sağlıklı günler dilerim

Her Gün Biraz Daha Küçülüyor

1, Ayak bileğimde sert bir kitle oluştu ve büyüyor ödem var dedi doktor. Sert kitleye Alabalık yağı kremi sürdüm, her gün biraz daha küçülüyor. Yalnız yan tarafından bir tane daha çıktı. Ben ödemin sertleştirdiğini düşünüyorum. İyileşemeyince ödem bir yerden daha patlak mı veriyor diye düşünüyorum.
2. Her iki bacağımda ağrılar var kılcal varisler var.

YARDIM EDECEĞİNİZİ UMUYORUM

Benim annemin bacağında lenfödem mevcut ve ilerliyor. Hocam bizim sizin muayene ücretini karşılayacak gücümüz yok ama bize yardım edeceğinizi düşünüyorum. Bizi geri çevirmeyeceğinizi tedavi için yardımcı olacağınıza inanıyorum.

ŞİŞLİĞİN SEBEBİ LENFÖDEM OLABİLİR Mİ?

Merhaba Hocam,
Ben varisten bir buçuk yıl önce mikro cerrahi yöntemiyle ameliyat oldum. İç damarı tamir ettiler. Doktorun tabiriyle tedavi süreci devam ediyor lekeler ve köpük yani görsel tedavisi kaldı. Araştırmalarım sonucu internetten sizi buldum yazılarınızı okudum, sunumlarınızı dinledim. Ben birçok şikayetimden kurtuldum fakat bacaklarım hala şiş, özelliklede bilek kısmı. Bu şişlik ayakta durunca daha da artıyor. Satış danışmayım ve ayakta işimiz. Acaba sizin anlattığınız gibi varisten ziyade lenfödem olabilir mi? Doktor “şişliğin nedeninin tuz ve egzersiz yapmamamdan kaynaklı olduğunu “söylüyor. Bana yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

BACAKLARIM ÇOK ŞİŞ

Ahmet hocam merhaba,
31 yaşındayım."Venöz yetersizlik ve periferik" denildi. Bacaklarım şiş fakat sol bacak çok şiş. Sağ bacağımda şiş ama sol kadar değil. Bilek kısmın çok şiş ve bacaklarım. Şekil bozukluğu var sanki hocam selülit gibi. Bugün de görüştüm ama beni hiç aydınlatmadı. Ne yapmam gerekiyor? Nasıl bir yol izlemem lazım? Kilom 65, 5 aylık bebeğim var. Fakat aşırı kilolu gözüküyordu ve bacaklarımda ağrı bilek kısmıma giriyor. Sizin görüşleriniz benim için çok önemli. Ne yapmam lazım lütfen bilgi verir misiniz?
Teşekkürler

SABAH NORMALE DÖNÜYOR

Hocam size nasıl ulaşa bilirim? Benim ayaklarımda lenfödem var. Özellikle sağ ayağım çorap giyiniyorum ama sadece şişmesini önlüyor. Giyinmediğim zaman yine ayni ve diğer ayağımda da var ama o şişse de sabah kalkınca normale dönüyor. Ben tekstil işçisiyim, 12 saat oturarak çalışıyorum lütfen hocam size nasıl ulaşa bilirim?

LENFÖDEM’DEN ŞÜPHELENDİLER

Merhaba hocam,
Ben Artvin'de yaşıyorum. 45 yaşında bir bayanım. 2014 yılında sağ kolumda şişlik hissettim. Doktora gittim; ” lif kopmuş denildi.” İlaç kullandım fakat geçmedi. Sırası ile ortapedi, kalp damar cerrahisine gittim, ilaç verdiler. “Lenflerden geldiğini söylediler.” Gene sonuç alamadım. En son fizik tedavim doktora gittim . “Lenfödem gibi” dedi bunun için lenfödem sintigrafisi çekimi önerdi. Maalesef burada bu çekim olmuyor. Araştırma yaparken size denk geldim. Anlatımlarınızdan çok etkilendim. Nasıl bir yol izlemeliyim? Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
Saygılar. ...

Yardımcı Olun Çok Zor Durumda Anne Ve Baba Perişanlar

Merhaba hocam,
Kardeşimin henüz 6 aylık oğlunda yaklaşık 3 aydır ayağının bir tanesinde üst kısmında şişlik meydana geldi. Birkaç defa doktora götürdü bilinemedi takip denildi kendisi de doktor olan kardeşim lenfödemden şüpheleniyor, şu anda ayağından kaynaklı enfeksiyon gelişti vücudunda ateşlendi hastanede yatıyor günlerdir. Sizin bütün videolarınızı izledim kardeşimde sizi aramış ama randevu çok geç veriliyormuş, lütfen hocam randevu için yardımcı olun çok zor durumda anne ve baba perişanlar lütfen rica ediyorum hemen alın.

BACAĞIMDA ÖDEM VAR

İyi günler ben bacaktan yağ çektirdim. Bacak germe yaptırdım. 3 ay oldu bir bacağım iyileşti fakat bir bacamda halen ödem var. Bol su içiyorum, özel çorap giyiyorum ve masaja da gidiyorum. Fakat çok yavaş düzeliyor. Bu normal diyorlar doğru mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

BACAKLARI ŞİŞMEYE VE ÖDEM TOPLAMAYA BAŞLADI

Sevgili Hocam iyi akşamlar diliyorum,
Size bu mesajı Sinop'tan yazıyorum. Babamın kalbine stent takıldıktan sonra sanıyoruz kullanmaya başladığı ilaçlarında etkisi ile bacakları aşağıda resimlerde gönderdiğim gibi şişmeye ödem toplamaya başladı biz bu duruma ailece çok üzülüyoruz.
Engin bilgi ve deneyimizle bize yardım eder misiniz?
Ne yapabiliriz?

LENF BEZLERİNİ ALDILAR

Hocam merhaba,
Sizin gibi birinin varlığı o kadar mutlu etti ki beni. Yeni keşfettim. Eksik olmayın, insanlara umut dağıtıyorsunuz. Allah’ta sizin yüzünüzü güldürsün ömür boyu inşallah. Bende bir lenfödem hastasıyım. Antep’te öğretmenim, evliyim, bir kızım var. Yani hayat benim için o kadar zor oluyor ki, öğretmenim ayakta durmam gerek. Kızım var peşinde koşmam gerek. Hamileyken de çok zor geçti sevgili lenfödemimin üzerine birde hamile ödemi eklendi. Baya arkadaş olduk kendileriyle ama kurtulmak istiyorum artık. Siz İstanbul’dasınız. Tedavi için gelirsem yanınıza tedavim ne kadar sürer acaba. Tabi görmediniz hastayı ne diyeceksiniz. Yumurtalık ameliyatı oldum tekini aldılar sonra bir ameliyat daha lenf bezlerini aldılar. Kansere yakalanmadım atlattım. Bacak şişliğim %30 falandır diğerine oranla ama bu bile o kadar ağrı yapıyor ki. Size ulaşabileceğim güne kadar bu süreci nasıl kolay geçirebilirim? Bana önerilerde bulunursanız dünyanın en mutlu insanı edersiniz beni…

TEDAVİ GÖRMEME RAĞMEN AYAĞIM TEKRAR ŞİŞTİ

Hocam merhaba,
Benim sağ ayağımda lenfödem var. 5-6 senedir devam etmekte. Tedavi gördüm ama çorap giymeme rağmen tekrar şişti. Şimdi üçüncü kez tedavi görüyorum. Özel ölçü çorap sipariş verdik, onu bekliyorum. Şu an ayağım bandajda hala ama yinede eskisi gibi inmedi. Aradaki fark 3 cm- 2 buçuk cm arasında değişiyor. Bir de üzerine bastığım zaman ayağım morarıyor. Kasığa kadar sabit durduğum zaman uzatınca geçiyor. Morluk için hangi doktora gitsem bunun sebebini bulunamadı. MR, Ultrason, Doppler çekildim bir şey çıkmadı. İzmir’de yaşıyorum. Size gelmek istiyorum ama şartlardan dolayı bir süre daha gelemeyeceğim gibi. Size ayağımın resmini atsam bir yorum yapabilir misiniz? Ya da bir öneriniz olur mu? Bir gün elbette geleceğim ama zamanını bilemiyorum…
İyi akşamlar, saygılarımla.

LENFÖDEM’İN TEDAVİSİ YOK DİYORLAR

Hocam kolay gelsin ben Elazığ’dan yazıyorum size. Benim teyzem lenfödem hastası ayakları çok şiş. Buradaki “doktorlar tedavisi olmadığını” söylüyorlar.

DOĞUŞTAN LENFÖDEM HASTASI

İyi günler Ahmet Bey,
Sizi Azerbaycan’dan rahatsız ediyorum. Bizim oğlumuz 1 yaş 10 aylık. Doğuştan lemfödem hastası. Doğduğundan bu güne doktorlardayız. Fakat hiç bir sonuç almadık. Size öncelikle sorum şu: Bu yaşta küçük çocuklara tedavi ve ameliyat yapıyor musunuz? Size fotoğraflarını da göndereceğim.

LENFÖDEM İÇİN KULLANDIĞIM İLAÇLAR FAYDA ETMEDİ

Merhaba hocam iyi günler,
Diz altı lenfödem hastasıyım. Elazığ’da ikamet ediyorum. Bu sağlık sorunum için bir kaç doktora muayene olduysam da geçmedi. Doxion ve Daflon isimli ilaçları kullandım ama bir faydasını görmedim. Bir hafta lenfödem cihazına bağlandım onun da pek faydasını görmedim.
Şimdi kısmetse size gelmeyi düşünüyorum. Hem Elazığ ilinde ikamet etmem hem de ikiz çocuklarımın olmasından dolayı uygun görürseniz tedavi süreci ile alakalı sorum olacak.
Tedavi süresi ortalama ne kadar sürer?

TEDAVİSİ YOK DİYORLAR

Meme kanserinden dolayı annemin lenfleri alındı ve kolu çok şiş durumda. Bununla ilgili bir tedavinin olmadığını söylüyorlar sürekli ama size danışmak istedim bir yöntemi var mı? Elimizden geleni yapmak istiyoruz.

TANI KEMİK İLTİHABI ÇIKTI

Benim sağ ayak bileğimden dizime kadar şişlik var. MR'a girdim, osteomyelit denen bir şey yazıyor. Sonuçlarda bide doktorum MR sonucu temiz bir şey çıkmamış. Gelsin kan verecek demiş. Ağrıda yok sadece şişlik var lenfödem.

VÜCUDUMDA ŞİŞLİK ÇIKTI

Ben ağır bir fındık işi sonrası sol köprücük kemiğinin üzerinde şişlik çıkması ile birlikte genel cerrahide usg çektirdim. Lenf bezleri büyümesi dediler ama sol tarafımda sol kulak arkamdan köprücük kemiğinin üzerine varan kemiksi bir sertleşme var. Sol tarafıma çalışmıştım. Çok kötü hasar verdim galiba. Tüm kaslarım berbat durumda. Servikal emarımda ; c3 c4 düzeylerinde minimal diffüz anuler taşma mevcut olup sol noral foramen diskopati ve osteofitik değişikliklere sekonder daralmış sınır kökü inferiordan baskılanmıştır. Aynı durum c5 c6 ve c6 c7 arasında da mevcut. Hocam çok baş dönmelerim var. Kaslarım sol tarafımda kalkık durumda. Tansiyon çıkmaya başladı. Lütfen bir fikir verin. Teşekkür ederim.

 

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

LENFÖDEM HASTALIĞI ve LENFÖDEM TEDAVİSİ için ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız lütfen tıklayınız

LENFÖDEM TEDAVİSİ OLAN HASTALARIN yorumlarını görmek için lütfen tıklayınız  

İLETİŞİME geçmek ve RANDEVU almak için lütfen tıklayınız

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.