TIRNAK SORUNU

Ahmet hocam, bu iletişim formunu görmeniz ve beni yönlendirmeniz ümidiyle dolduruyorum. 2019 nisan ayında sol el baş ve işaret parmaklarımın uçlarında etten ayrılma, hafif beyazlama biri uçtan yatay olarak diğeriyse kenardan dikey olarak ayrılmaya başladığını fark ettim, derhal cilt doktoruna başvurdum. Ordu’da yaşamaktayım. Yalnızca göz ile yapılan muayene sonrası iltraspor ilacına başladım, 4 kutu 28 kür kullandım, kontrollerimi aksatmadım her ay muayenemi oldum, fakat hastalığım daha da ilerleri değişim olmayınca doktor bey yapacak başka bir şeyi olmadığını belirterek daha ileri tetkikler için Ordu ya yönlendirdi, orada tedavime başladım, 4 kutu terbisil ve sprey kullandım, düzenli olarak törpüleyip temizliğine dikkat ettim, yine sonuç alamadım. Şuanda ayak tırnaklarımda da bu hastalık başladı, ne yapmalıyım, nasıl hareket etmeliyim bilemiyorum. Araştırırken sizin sayfanızı buldum, lütfen bana bir yol gösterin, teşekkür ederim.

YÜRÜMEKTE ZORLANIYORUM

Merhaba hocam,
24 yaşındayım ve üniversite son sınıf öğrencisiyim. Bende lise 2'de ortaya çıkan ve halen devam eden lenfödem var. Ağrılarım eskiye göre daha çok artık. Sol ayağım ve sol dizimde ve eskisi gibi yürümekte zorlanıyorum. Şu an için sadece okula gidip eve geliyorum fazlasını yapamıyorum. Yaptığım ise ekstra koşuşturduğum da ise lenfödem olan dizimde şişme oluyor ve sızı oluyor ağrısı geçmiyor. 2-3 gün devam ediyor. Sol ayağım altında tabaka oluştu. Sert bir tabaka geçmiyor, doktora gittiğimde “ayağın gücü zayıflamış” dedi. ”Sol ayağın güçsüzleşmiş” dedi. İlaçta kullanmıyorum. Bu durumda ne yapmayalım. Kayseriliyim, lenfödem de hiçbir ilaç kullanmıyorum, ne yapmalıyım?

BANDAJ TEDAVİSİ ÖNERİLDİ

Hocam öncelikle selamlar. Ben Fransa’dan, Tekirdağ‘da yaşayan 55 yaşında bir ablam var kendisinin sırtında hafif kamburu olduğu için kemik yapısı da bozuk ama 2-3 senedir sol bacağı şişmeye başladı ve buna en son damar cerrahi uzmanı bir meslektaşınız lenfödem tanısı koydu ve bize makine almamızı veya bandaj tedavisi önerdi. Ben internetten sizi görünce ve hasta yorumlarını da okuyunca inanın ki bir umut doldu gönlüme. Sizden randevu talep ediyorum ve poliklinik adresiniz tam olarak yazarsanız çok memnun olurum. İnşallah en yakın zamanda ablam içinde bize bir randevu verirsiniz. Ablam bizim için bu dünyada Allah tarafından bize verilen en büyük hediye ve bu dünyadaki sınavımız...
Teşekkürler size ve ekibinize hayırlı çalışmalar diliyorum...

GİTMEDİĞİMİZ DOKTOR KALMADI

Hocam merhabalar,
Annemin bacağında 1 cm’lik bir büyüme vardı. Gitmediğimiz hastane, doktor kalmadı hiç bir tanı da koyamadılar. Yumuşak dokuda artış var ama patolojik değil. Sıvı da değil bu. Normal doku ile muayenede farklı bir bulgusu yok. Sizden rica ediyorum şuan diğer bacağı ile 8 cm mi geçen farklılık var. Tedavisi vs. için annem Malatya’da ama Ankara’ya gelecek yanıma. Burada bir muayene imkanınız var mı? İstanbul’da kimsemiz yok. Ankara’da bize yardımcı olabilecek fil hastalığını bilen en azından bir doktor hocamız var mı?

Hayatının Geri Kalan Kısmını Böyle Yaşayacaksın Diyorlar

Merhaba hocam, benim sol bacağım hep şiş. Adana’da gezmediğim hastane kalmadı, ameliyat oldum ama ameliyat oldukça daha da şiş olmaya başladı. Hocam en son çektiğim ultrason sonucunu size atayım, bir bakar mısınız tedavisi var mı? Buradaki doktorlar, hayatının geri kalan kısmını böyle yaşayacaksın diyorlar. Hocam bir sonuçlarıma bakar mısınız, varsa tedavisi yanınıza geleyim psikolojim bozuldu bacağım yüzünden.

Yanlış Bir Tedavi Görmek İstemiyorum

Ankara’da bir hocamız bana daflon ve venotrex ilaçlarını 2 ay kullanın dedi, daha önce yazın tendinit gibi stres kırığı gibi demişlerdi. Ağustosta İzmir’de sol ayağım şişmeye başlamıştı, üzerine basamadım röntgen de tendinit demişti. Emar da oldu fakat Ankara’da fizyoterapist lenf ödem olabilir dedi. Şimdi lenfödem tedavisine başlayacağım ama sadece sol ayağımda şişlik var. Resimleri mevcut size nasıl ulaşabilirim, yanlış bir tedavi görmek istemiyorum.

Kasığında Ağrı Oluştu Ve Yürüme Zorluğu Çekti

Merhaba hocam,
Annem İçin Elazığ’dan yaşıyorum. Bacaklarda şişme daha önce vardı şimdi sertleşme de oluşmuş. Yakın bir zamanda annemin kasığında ağrı oluştu ve yürüme zorluğu çekti. Doktora gidiyoruz bir netice alamıyoruz. Konu hakkında yardımınızı rica ediyoruz. Saygılarımla

Yardımcı Olun Çok Zor Durumda Anne Ve Baba Perişanlar

Merhaba hocam,
Kardeşimin henüz 6 aylık oğlunda yaklaşık 3 aydır ayağının bir tanesinde üst kısmında şişlik meydana geldi. Birkaç defa doktora götürdü bilinemedi takip denildi kendisi de doktor olan kardeşim lenfödemden şüpheleniyor, şu anda ayağından kaynaklı enfeksiyon gelişti vücudunda ateşlendi hastanede yatıyor günlerdir. Sizin bütün videolarınızı izledim kardeşimde sizi aramış ama randevu çok geç veriliyormuş, lütfen hocam randevu için yardımcı olun çok zor durumda anne ve baba perişanlar lütfen rica ediyorum hemen alın.

Ayağına Göre Ölçü Alınıp Çorap Sipariş Edeceğiz

Merhabalar Ahmet hocam, annem lenfödem hastası. Ayağına göre ölçü alınıp çorap sipariş edeceğiz. Fakat devlet ne kadarını karşılıyor nasıl oluyor sağlıklı bir bilgi alamıyoruz? Bununla ilgili ne yapabilir nasıl öğrenebiliriz hocam? Çok teşekkür ederim şimdiden. Rahatsız ettim sizleri.

Ben Büyüdükçe Benimle Beraber Büyüdü Ve Bacak Boyumca Aynı Renk Farklılığı Büyüdü

Ahmet hocam selamlar. Ben çok uzaklardan size ulaşmaya çalışıyorum, ta Van’dan 35 yaşında iki çocuklu bir anneyim. Çocukluğumdan beri renk lekeleri olan ayağım, ben büyüdükçe benimle beraber büyüdü ve bacak boyumca aynı renk farklılığı büyüdü. Sağ bacağımda olan bu renk farklılığı onca hastane dolaşmama rağmen doğuştan denildi ve bir tedavi sürecine başlayamadım. Ancak bir ay sonra 2 yaşını dolduracak olan bebeğimin doğumundan sonra bacağımda şişkinlikler meydana geldi. Sol bacağıma göre boyut farkı gözle görülür bir hal aldı ve ayakkabı numaram 38 ilken şuan 40 giymeye başladım.
En son bir üniversite hastanesinde lenfödem olduğu söylendi.
Hastalığı araştırdım ve beynim yandı. Hocam ben çocuklarımın çocuklarına anneannelik etmek istiyorum, koltuğa bağlı kalmak veya o psikolojiye düşmek istemiyorum.
Çok araştırdım ve sizin bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm. Hocam en kısa zamanda sizinle nasıl görüşebilirim, hemen gelsem sizinle görüşme imkânım olur mu bilmiyorum.

Hızlıca Uyuşma Çok Fazla Olmaya Başladı

Hocam 3-4 saattir lenf ödemiyle ilgili bütün videolarınızı izliyorum. 5 sene önce sol ayak başparmağın tırnağımın çekilmesi sonucu 3 gün sonra ayağım şişti. 5 seneden beri gitmediğim doktor kalmadı, tırnağı çeken doktor dâhil (benimle alakası yok dedi geçti) (ortopedi, nöroloji, kardiyoloji, kalp damar cerrahi, damar merkezleri, sayısız mr ve röntgen çekimi, sintigrafi çekimi vs. vs.) Sonuç: Ayağın şiş, doğru, görüyoruz ama tahliller temiz, dolayısıyla ayak sağlıklı Tedavi: Teşhis yok ama lenf çorabı giy bakalım ve 8-10 seans masaja git, ayakkabına tabanlık. (Yoğurt sür şişkinliğini alır diyen doktor bile vardı) Sonuç: şişlik geçmiyor, ağrılar yaş ilerledikçe artarak devam ediyor. Ağrısı geceleri uykudan uyandırıyor, hızlıca uyuşma çok fazla olmaya başladı. Sizin tavsiyelerinizden günde 10 bardak suya ve 45 dakika tempolu yürüyüşe kendimi zorlayacağım. 18 Martta yine masaj seanslarım başlayacak (bir seans 40 dk.) ve şuan kasıklarıma kadar yeni çorap yapılıyor onu. (öncekiler dize kadardı) Almanya’dan yazıyorum ve yaza izine kadar fayda görmezsem benim sizi bulmam şart. Yaşım 35 ve hayata küstürdü bu ağrı ve şişkinlik beni. İşim de hareketli bir iş değil maalesef şehir içi otobüs şoförüyüm. En çok şikâyetim 1 yatarken 2 otururken. Şişmekten orta parmak üstü ve parmağın ayakla birleşim yeri patlıyor ve yara oluyor kanıyor, sonra kuruyup 1-2 hafta iyileştikten sonra yine aynı yerlerden patlıyor ve yara oluyor. Yaraların acısı ekleniyor birde. Devamlı aynısı. Mikroplar da oralardan girmeye devam ediyor demek ki. Videolardan emin oldum gibi artık lenf ödemi kesin diye düşünüyorum. En son geçen hafta gittiğim alman doktorda lenf ödemi (lymp) dedi ve çaresi olmadığını, bununla yaşamamı söyledi ve gönderdi, ağrıdığına inanmadı. Ağrımaz sadece şişer dedi :) İnşallah sizinle bir görüşme fırsatımız olursa tedavisi olduğuna inandım artık. Görüşebilmek ümidiyle. Sağlıcakla kalın.

Bu Durumu Çok Kafaya Takıyorum

Hocam merhaba, ben 20 yaşındayım ve son 5-6 yıldır bacaklarımın bileğinde anormal şişlikler var kilom fazla olduğu için kilodandır diyordum fakat bu şişlik gittikçe daha da tuhaflaşmaya başladı. Ayaklarımda hafif şişlikler oluşmaya başladı. Bu durumu çok kafaya takıyorum sizden nasıl randevu alabilirim?

Şu An Ağrılar Arttı Ve Şişlik Var

Kolay gelsin, eşimde yaklaşık on yıldır lenf ödem tanısı kondu. Hacamat sülük ve alternatif tıpta ozon ve diğer tedavi gördü, biraz rahatlar gibi olduk. Ama şu an ağrılar arttı ve şişlik var. Nasıl yardımcı olursunuz ne yapmamız lazım. Tedavi imkânı varsa ortalama maliyet ne olur. Eşim 57 yaşında bayan. Saygılar.

Varis Çorabı Giyiyorum, Ağrım Geçiyor Ama Çıkarınca Ağrım Artıyor

Hocam merhaba, hocam sağ bacağımın arka baldırında hem şişme hem ağrım var. Kalp damar cerrahisine gittim doppler çekimi yapıldı damarlarımda bir tıkanıklık bulunmadı. Bende internetten araştırma yaparken sizi gördüm. Acaba lenfödem olabilir mi bacağım diye sormak istedim. Varis çorabı giyiyorum, ağrım geçiyor ama çıkarınca ağrım artıyor. Şuan ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Beni bilgilendirebilirseniz çok mutlu olurum.

10 Yaşından Beri 1 Ayağı Kötü Bir Şekilde Şiş

Merhaba nasılsınız Doktor Bey. Ben eşim için bilgi almak isterdim. DVT ve lenfödem hakkında lütfen 10 yaşından beri 1 ayağı kötü bir şekilde şiş şimdi 29 yaşında.
Teşekkürler.

PEDİKÜR YÜZÜNDEN PARMAĞIM ŞİŞTİ

Hocam merhaba,
Sol ayak batık tırnak nedeniyle pedikür ve yanlış kesimler neticesinde parmağım şişti. Ayakta kaldığımda tırnağım ve parmağımda zonklama uyuşukluk vs şikayetlerim oluyordu. (Bu şikayetim ilk tırnağımla uğraşıldıktan bir kaç gün sonra ekim 2019 tarihinde ayak baş parmağımın üzerine basamamam üzerine başladı.) Ortopedi cildiye birçok hekime gittim. Ayak röntgeni MR çekildi. Ödem görüldü. Cipro ve seftinex ayrıca arveles kullandım. En son medikal ayak bakımı tırnak için de bant uygulaması yaptırdım. Parmağım ayakta uzunca kalınca şikayetlerim devam etmekte. Yaklaşık 10 seneyi aşkın zamandır sigvaris clas II çorap kullanmaktayım. Parmağım konusunda hekimler “bekle istirahat et “diyor ama yaşam kalitemi düşürdü inanın. Bu konuda bana yardımınız olabilir mi acaba. Cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

TIRNAK SARARMASI

41 yaşında bir bayanım iki sene önce annemi ödem den kaybettim. Bazı belirtiler bende olmaya başladığını fark ettim. Tırnak sararması la ilgili araştırma yaparken sizi buldum yorumları okudum. Ben İstanbul’da yaşıyorum, benim de derdime çare olmanızı istiyorum birçok dr gittim ama geçiştirdiler. Krem ilâç ve annemin yaşadıklarını ben de yaşamak istemiyorum.

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.