TEDAVİNİN OLMASI BANA UMUT VERDİ

Ahmet Bey merhabalar,

Birkaç hafta önce yoğun ödem ve ağrılarla doktora başvurmam sonucu “iç damar varis olduğunu” öğrendim. İnternetten araştırmamla sizi keşfettim videolarınızı izledim ve orda bir hastanıza söyledikleriniz dikkatimi çekti. Rahatsızlık sebebi ile bacaklarda yoğun yağ tabakasının oluştuğundan sporla, beslenmeyle geçmeyeceğini belirtiyorsunuz. Benzer şikayetler bende de var maalesef. Doktorların yönlendirmesi ile varis tedavisinin yalnızca ilaç ve çoraptan öteye gitmediği, ki ilacında olanı tedavi etmek değil ilerlemesini önlemek olduğunu biliyordum. Sizin videoları izleyince farklı bir tedavinin olması umut verici göründü. İzmir’de yaşıyorum, Corona nedeni ile muayene gelmem mümkün değil ama burada yönlendirebileceğiniz bir doktor var mıdır ya da kısıtlamalar kalktıktan sonra sizinle nasıl iletişime geçebiliriz? Geri dönüş yaparsanız çok mutlu olurum .
Saygılar

DAMARLARIM ŞİŞMEYE BAŞLADI

İyi günler hocam,
Ben 33 yaşındayım 2 çocuk annesiyim.7 yıldır çalışıyorum yeri geliyor 8 saat, yeri geliyor 10 saat ayak duruyorum. Tekstil sektöründe çalışan ütücüyüm. Dizimin altında şişlikler oluyor, arka kısmında varisler var. Başka yerlerden damarlarım top top şişmeye başladılar. Küçük kılcal damarlar var. Kilom 65, vücudum armut tipi üst ve alt kısım arasında 2 beden var. Dolaşım bozuklukları alt tarafta. Ne yapmalıyım hocam? Şimdiden teşekkürler ederim.

 

Durumum Çok Vahim
Hocam bir senedir lenf ödem hastasıyım Balıkesir’de ikamet etmekteyim gitmedim doktor kalmadı. Hocam inanınki ağrılardan yatamıyorum ayrıca iki ayağımda yaralar durumum çok vahim acil size ulaşmam lazım. Allah rızası için bana yardımcı olur musunuz Allah sizden razı olsun.

Bileğe Kadar Yayılan Bir Şişlik

Hocam iyi günler,
Annem 2015 yılında meme kanseri teşhisi ile sağ göğsü ve lenfleri ameliyatla alındı. Kemoterapi ve radyoterapi tedavisi gördü bu yıla kadar herhangi bir şişlik yokken kısa sürede bileğe kadar yayılan bir şişlik ve ona eşlik eden şiddetli sırt kol ve göğüs ağrıları başladı. 20 gün fizik ve bandaj tedavisi aldı hali hazırda eldivenli lenfödem çorabı ve Zaldiar 37.5/325 mg ilaç kullanmakta buna rağmen ağrılarında sadece ilacın etkisi sürecinde geçme olmaktadır. Bu durum psikolojik olarak ta yıpratıcı hal almaktadır. Bu durumun tedavisini araştırırken karşıma siz çıktınız. Sizin de muayene etmenizi istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim...Allah kolaylık versin

Ödem Yapmış Deyip Bir Çaresine Bakmıyorlar
Merhabalar hocam,
Babam prostat ca buna bağlı 2018 yılında kapalı operasyon geçirmişti lakin bu yıl testislerini aldılar, ama sürekli kanama yapmaya başladı ardından yakma işlemi yapıldı sonrasında 5 gün ışın tedavisi aldı. Şimdi 2 bacağında da inanılmaz derecede şişlik oldu ve doktorlar ödem yapmış deyip bir çaresine bakmıyorlar. Babam şuanda evde inanılmaz derecede acı çekmekte bu konuda bize yardımcı olmanızı rica ediyorum saygılarımla. Bize ulaşabilirseniz ziyadesiyle mutlu olurum.

Muayene Şartları Nedir
Merhabalar,
İstanbul’da yaşıyorum Trabzon’da yaşayan annemde lenf ödem hastalığı var. İnternet bayağı araştırdım sizi gördüm yerinizi öğrenip bir ön görüşme yapmak istiyorum. Muayene şartları nedir, ücreti ne kadar sgk karşılıyor mu gibi sorulara cevap aramak uygun artlarda sizinle tedaviye başlamak istiyorum.

Sayın Hocam,
4 gün önce lenfoma şüphesiyle sol kasık lenf nodum çıkarıldı. Bugün bacağımın üst kısmında şişlik ve basılınca ağrım oluştu . Çıkarılan lenf nodum Patolojide inceleniyor 22 Nisan günü sonuç verecekler. Sizden ricam şudur. Bugünkü durumumda lenf ödem için bir şeyler yapmak mümkün mü? Muayenehaneniz nerede? Bilgi verirseniz çok mutlu olurum Saygılarımla...

Yardımcı Olabileceğinizi Düşündüm
Ben Almanya'da yaşıyorum ve annemin bir süredir olan bir rahatsızlığından dolayı size danışmak istedim. Kendisinin bir zamandır bir bacağı daha kalın, yani su topluyor.
Ve gittikçe de artıyor bu şişlik. Burada doktorlara gösterdik fakat hiç bir sonuç elde edemedik, şaka gibi! Annemin günden güne su toplayan bir bacağı var, fakat çare bulunamıyor!
Tam olarak ne olduğunu, hangi doktora göstermek zorunda olduğumuzdan açıkçası bilmiyorum. Her doktor farklı bir bölüme yolluyor ve sonuç yine sıfır!
Sizin videolarınızı izledim ve oradan yola çıkarak, yardımcı olabileceğinizi düşündüm. Eğer iletişime geçebilirsek, yani eğer bu sefer doğru adresteysem, annemi oraya getirmeye çok isterim.
Umarım bana yardımcı olabilirsiniz.

İyi aksamlar diliyorum...

ÇOK DOKTORA GİTTİK AMA SONUÇ ALAMADIK

Kolay gelsin hocam,
Eşimin ayağında diz kapağından ayağa kadar şişme var sadece sağ ayağında. Çok doktora gittik ama sonuç alamadık, rahatsızlığın ne olduğunu bilmiyorlar. En son “Lenfödem olabilir” dediler. İnternetten araştırırken sizi gördüm. Yeriniz nerede ve nasıl randevu alabiliriz?

LENÖFEM ERKEN TANIYLA ÖNLENEBİLİR Mİ?

İyi günler hocam,
Kızım 15 yaşında bir yıldır sol ayak bileği ve ayak üstünde ödem var. Lenfosintigrafi çekildi,”sol alt ekstremitede gecikmiş lenfatik akım tanısı” dendi. Fizik bölümünde bası uygulaması yapıldı, şu an Lenfödem çorabı verildi.”1 ay sonra kontrol” denildi. Lütfen kızım için yapabileceğiniz bir şey var mı, bana yardımcı olur musunuz? Sağlık çalışanı bir anneyim. Bu yaşlarda önlenebilir bir hastalık mı?

Sıvı Dolaşımında Problem Var Bunun Bir Çözümü Yok Dedi

28 yaşındayım. Küçüklüğümden beri sol ayağım balon gibi şişiyor bazen iniyor. Gitmediğim doktor kalmadı hiçbir şeyin yok diyorlar ağrım olmuyor. Bundan 7 sene önce de sağ göz kapağım ve sağ yanağım şişmeye başladı. En son bir doktor sıvı dolaşımında problem var bunun bir çözümü yok dedi. Gitmediğim bölüm çekilmediğim film emar kalmadı. Herhangi bir ağrım olmuyor ama şişlikler yaşam kalitemi çok etkiliyor. Randevu almak istiyorum.

AYAKLARDAN SU AKIYOR

Hocam merhaba. Annem yaklaşık 3 yıldır Lenf ödem ve Lipodem hastası. Tabi biz bunu kısa süre önce öğrendik. Biz yıllardır kilolu olduğundan ve şeker hastası olduğundan dolayı bu yaraların çıktığını düşünüyorduk ama öğrendiğimizden beri bir türlü tedavisini bulamıyoruz. Ayakları çok kötü durumda. Ağrı, acı, yanma, yaralar ve sürekli su akıyor ayaklarından. Geçen hafta İstanbul’da lenf ödem konusunda çok bilinen bir özel kliniğe doktora gittik ama yüzümüze bile bakmadı. Bilgi bile vermedi bizi başka bir hastaneye yönlendirdi ama randevular dolu zaten. Çok uzattım hocam ama eğer tedavisi varsa biz her şeye açığız. Bir çözüm arıyoruz hocam, eğer var derseniz tedavi için gelmeyi çok isteriz, şimdiden teşekkürler.

VENÖZ MALFORMASYON İÇİN SKLEROTERAPİ

Hocam iyi günler. Benim 5 buçuk yaşında oğlum var. Doğduğunda dudağında şişlikle doğdu. Hemanjiom dediler, geçer dediler. Kendisiyle beraber büyüdü. Bir süre Dideral kullandı. Onkoloji bölümü tedaviye cevap vermiyor dedi. Plastik cerraha yönlendirdi alınması için. MR çekildi, anjiyo yapıldı. Sınırları belli dendi, hemanjiomun sınırları belli olur ama kan akışı yavaş olur dendi. Oğlumda kan akışı hızlıymış. Bu zamana kadarki izlenimine göre ve Dopplere göre Venöz malformasyon dendi. Bursa’da oturuyoruz. Hocamız ameliyat olmaz dedi burun köklerinde de var. Dudak deforme olur dedi. Bize skleroterapi yapılsın dedi ama bu kitleyi besleyen sağ göz arteri varmış. Acaba skleroterapi yapılınca dudağına, diğer damarlara da yayılır mi. Doktorumuza sorduk ama tam yanıt alamadım. Sizi de bir arkadaşım tavsiye etti, mesaj bile atabilirsin dedi. Lütfen yardımcı olun. Skleroterapi sıkılan, ilaç bulunan bölgede mi kalıyor, diğer damarlara yayılıyor mu? Bursa’da profesöre gittik birkaç yere. Kimisi hepsini alırım dedi kimisi yarısını dedi. Ailecek çok kafamız karıştı. Yardımcı olmanızı rica ediyorum.

DOĞUŞTAN LENF ÖDEM

İyi günler. Ben doğuştan lenf ödem hastasıyım. 17 yaşıma girdim. Sağ elimde, kolumda, boynumda, yüzümde, sağ gözümde lenf ödem var. Bu zamana kadar gitmediğim hastane kalmadı fakat bir sonuç alamadım. 2 sene önce lenf ödem merkezine gittim. Yüzüm için maske, kolum için de kolluk diktirdik. Maskeyi takıyorum fakat kolluğu kullanamıyorum. İnternette gördüm sizi, şansımı denemek istedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

KÖK HÜCRE İLE LENF ÖDEM TEDAVİSİ

Ben lenf ödem hastasıyım. Sol bacak ayaktan bele kadar şiş, sağ bacakta da incelme var. Bir defa operasyon geçirdim. Geçen gün sizin bir programda kök hücre nakli ile ilgili bir programınızı izledim. Bu hastalığın kesin tedavisi var mı? Varsa nasıl oluyor? Ben Giresun’da asgari ücretle çalışan iki çocuk babasıyım. Yaşım 42. Ücret ne tutar? Bilgi verirseniz tedavi olmayı düşünüyorum. İki yıldır bu hastalığı çekiyorum. Dönüş yaparsanız sevinirim hocam, saygılar.

15 YILDIR BACAĞI ŞİŞ

Sayın hocam size nasıl ulaşabilirim?15 yıldır eşimin ilk doğumda başlayan bacak şişliği “lenfödem” tespit edildi. Sağ ayak diz kapağına kadar, sol bacak komple şişkin. Son çare olarak size ulaşmak istiyorum, bana yardımcı olursanız sevinirim.

SOL AYAĞIM DA ŞİŞMEYE BAŞLADI

Hocam sizi televizyon da seyrettim. Aynı sorun ve hikâye bendede var. Başladığı zamanlarda bana fazla açıklama yapmadılar. Ayak şişti ve deri kurumaya başladı. Randevu alsak gelsek, emekliyim artı masraf oluyor mu?
Bursa’da yaşıyorum.
Burada aynı tedaviyi yapan arkadaşınız var mı? İki sefer kasıklara kadar basınçlı makineye girdim 20 gün ama faydası olmadı…
Sol ayağım da şişmeye başladı.

BACAĞIMIN AĞRISINDAN HAREKET EDEMİYORUM

Ahmet Bey merhaba,
Sol bacağımda yaklaşık bir senedir geçmeyen sivilceden biraz daha büyük ve her hangi bir acı vermeyen bir şişlik var. Nereye gitsem başka bir bölüme yönlendirdi. MR sonuçlarım da sadece ödem görünüyor ama bacağımın ağrısından hiçbir hareket yapamıyorum. Bazı uzun geçen günlerde basmakta, araba kullanmakta bile zorlanıyorum. Ağrı ve güç kaybı oluşturuyor. Bununla birlikte bu ağrılar belime hatta kol bileklerime bile sorun yaratabiliyor zaman zaman... Bununla ilgili araştırma yaparken sizi buldum, danışmak istedim. Cevap verirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler

LENFÖDEMİ TAMAMEN GEÇİRECEK BİR YÖNTEMİNİZ VAR MI?

Ben 10 sene önce aşil tendon bağından ameliyat olmuştum. Sağ bacağımda Lenfödem oldu. Geçen sene fizyoterapist 15 gün tedavi etti. Özel Lenfödem çorabı yaptırdım, kullandım. Fakat yine düzelmedi. Sizden öğrenmek istediğim tamamen geçirecek tedavi yöntemi var mıdır?

LENFÖDEM ŞİKAYETİNE ÇÖZÜM BULAMADIK

Hocam iyi geceler,
Benim kızımın sol bacağında 3 yıldır Lenfödem var. Hep doktora götürüyorum, şişkinlik geçmiyor. Her akşam masaj yapıyoruz, gündüz ise çorap giydiriyoruz. Çorap yurt dışından geliyor. 6 ayda bir çorap yenileniyor. Malum euro bazında olduğu için çok pahalı, devletten hiç yararlanmıyoruz. Bunun tedavisi var mı? Teşekkür ederim.

ŞİŞLİK GEÇMEDİ

Merhaba hocam,
Sizinle direkt görüşmek mümkün değil mi, illaki Türkiye’ye mi gelmeliyim? Ben yurt dışında yaşıyorum. Bacağım bu yazdan beri şiş, soğuğu seviyor. Burada tedavi oluyorum ama faydası yok. Ayaklarım sandalye de otururken kızarıyor, ayakta dikilirken kızarıyor, normal hareket edince gene düzeliyor. Bana son olarak çorap verdiler. Biraz rahatladığımı hissettim ama çıkarınca o bozukluğu gene hissediyorum. Enfeksiyon olmuştu ve geçmedi şişlik. Ayaklarımı yukarda tutunca uyuşukluk oluşuyor. Ödem diyorlar ama bilmiyorum. Saygılar.

LENFÖDEM YARASI OLUŞTU

Selam Prof. Dr. Ahmet Akgül,
Ben Azerbaycan’dan yaşıyorum. Karımın sağ ayağımda Lenfödem hastalığı var. Artık iki tane yarada çıkmış durumda çok ağrıyor bacağı. Size nasıl ulaşabilirim, hastaneniz nerede? Bana cevap verin lütfen.

BURADAKİ HEKİMLER BİR ŞEY BULAMADI

Merhaba doktor,
Ben Belçika’da yaşıyorum. Kısmetse haftaya vatana tatile gidiyoruz. Sorum ise; eşimin sağ ayak bileği şiş buradaki hekimler bir şey bulamadı. Eşim git gide rahatsız olmaya başladı. Sizden ricam bir de sizin muayene etmeniz. Sizden randevu talep ediyorum.23 ile 26 temmuz arası İstanbul’da olacağım, mümkünse görüşebilir miyiz?

DOĞUM SONRASI LENFÖDEM

Merhabalar,
Annem beni doğurduktan sonra fil hastalığına yakalanmış. Yaklaşık 30 yıldır bacakları şiş. Bir şey olacak diye ödüm kopuyor. Derisi oldukça incelmiş gibi. Tuvalete anca gidip gelebiliyor, burada; “fil hastalığının çaresi olmadığını” söylüyorlar. Sizin hakkınızda çok iyi yorumlar okudum, acaba bize de yardımcı olabilme sansınız var mı?

BACAKLARI ÖDEM TOPLADI

Hocam iyi akşamlar,
Annem 52 yaşında kilolu bir bayan 1 sene önce diz kapağı kemiği aşınmadan dolayı platin takıldı ve ayağı daha kötü oldu bacakları, ödem topladı ve çok hızlı bir şekilde şişme meydana geldi. Sizin dalınızda tedavi mümkün mü ve size nasıl ulaşabilirim?

DVT ‘DEN SONRA OLUŞAN LENFÖDEM

Hocam merhaba,
Bende DVT vardı kimse tedavi etmedi. Kendiliğinden açıldı damar ama “damar kapağını bulmuş dediler” ameliyat oldum, ağrım sızım yok ama geçmeyen bir ödem var. Ultrason
Sonucu; sol inguinalde büyüğü 2.5cm çapında birkaç adet reaktif görünümlü lenf nodu izlenmektedir. Solda vsm tortiyoze seyirli izlenmiş olup en geniş yerinde 8 mm ölçülmüştür grade 3 yetmezlik izlenmektedir. Sol alt ekstremite alt yarıda yaygın lenfödem mevcuttur popliteal vende belirgin rekanalize akımların izlendiği yer yer minimal dolum defektine neden olan kronik trombüs mevcuttur.
Bu ne olabilir, nasıl bir çözüm bulabiliriz? İlgilenirseniz sevinirim, iyi çalışmalar.

LENFÖDEM OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Selamünaleyküm Cuma'nız mübarek olsun,
Eşimin ayak ve bacaklarındaki şişlik için gittiği doktorlar maalesef tanı koyamadılar. İnternetten aklımın erdiğinde araştırdım sizin videolarınızı izledim ve Lenfödem olabileceği kanısına vardım. Eşim 60 yaşında devlet kurumundan emekli diyabet tansiyon ve prostat hastası.Kocaeli Gebze’de oturuyoruz sizin derdimize çare olacağınıza eminim. Devlet kurumu hastanesinde mi hizmet veriyorsunuz? Eğer özel hizmet veriyorsanız İstanbul veya Kocaeli’deki kamu hastanelerinde gidebileceğimiz bir doktor tavsiye eder misiniz? Bir de sizden ricam randevularınız özelse ücreti nedir?
Saygılar

DÜNYAM BAŞIMA YIKILDI

Merhabalar hocam,
Sizi internetten araştırıp buldum Lenfödem şikayetim var bir kez operasyon geçirdim iç varisten bacağımdaki şişliği atamadım. Sürekli varis çorabı takıyorum, tekrar gittiğimde “Lenfödem olduğunu buna alışma ve sürekli çorap takmamı” söylediler. Dünya başıma yıkıldı bir anda ama sizi buldum internet yorumlarınızı okudum başarılarınızı gördüm ve çok mutlu oldum. Bana yardımcı olur musunuz? Randevu almak istiyorum tedavi görmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

1 GÜN SONRA İŞİME DÖNECEĞİMİ SÖYLEDİLER

Rahatsızlığımdan dolayı hayatımdan vazgeçmiş durumdayım, umudum kalmadı.”1 gün sonra işime döneceğimi” söylediler. Köpük tedavisine benzer başka bir yöntem kullandılar. Endoskopide oysa 40 günden fazla yatalak kaldım. Coumadin ve Daflon ilaçlarına mahkum oldum ve şu an sol bacağım sağ bacağımın iki katı durumunda.4 yıldır bu durumdayım artık o pıhtının ha kalbe ha ciğere kaçtı korkusuyla yaşıyorum. Keşke kabul etmeseydim o tedavi yöntemini ve bu tedavi yöntemini kullanan doktor geçen “İstanbul’a tayini oldu gitti” dediler. Sonraki doktor “iyileştiğimi ilacı bırakmamı” söyledi. Oysa eskisinden daha kötü durumdayım demek ki o doktor beni başından savdı.
Doğrudan bacağın iç kısmından çekilen Ultrasonda görünüyor arka çaprazından bakılması lazım.

TESTİSLERİM 15 KİLO OLDU!

Hocam selamün aleyküm,
Hayırlı günler. Ben bir konu hakkında bilgi almak istiyorum. Antalya’dan yazıyorum,39 kilo 1.75 boyundayım. İki yıl önce doktorlar; ”tesiste Lenfödem”dediler. Benim testisler şişti hocam baya, on beş kilo oldu ağrılı ve çatlak bir de siğiller oluştu çok büyük. Tedavi olmak istiyorum, sosyal medyada bakarken sizi gördüm. Hocam ALLAH siz ve sizin gibilerden razı olsun. Bana yardımcı olur musunuz, tedavisi var mı? Hayırlı günler.

Kalp Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız  

Kalp hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız  

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.