NE YAPARSAK OLMUYOR

Hocam ne yaptıysak olmadı, ne yatabiliyor ne emara girebiliyor, ne uygulanan fizik tedavi ve ilaç ise yarıyor. Gece uzanarak dahi uyuyamaz oldu bacak inceldi ve su torbasıyla ısınıyor hale geldi. Ev de biz tişörtle terlerken onun bacağına torba koyması ve iki kat battaniye altında yatması garip, ne yapacağımızı bilmiyoruz.

ÇÖLYAK TANISI KOYDULAR

Çölyak teşhisi aldım. Almadan önce öyle sıkıntılar yaşadım ki anlatamam. Aldıktan sonra diyetime dikkat etmeme rağmen bir türlü toparlayamadım. Ve vücudum farklı gıdalara karşıda tepki vermeye başladı. Eskiden yediğim bazı gıdaları tüketememeye başladım. Ve sürekli halsizliğim ve bitkinliğim bitmedi. Sizinle görüşmek isterim.

ANTİDEPRESAN KULLANDIM AMA AĞRILAR DEVAM ETTİ

Nefes açlığı problemiyle bir iki yıl önce gittiğim bir doktor anksiyete olduğumu söyledi. Baya bir süre devamlı olarak antidepresan kullandım ama bir fark hissedemediğim için bıraktım bu günlerde de yutkunma zorluğu çekiyorum ve bu sabahta boynumdaki sırtımdaki arada bir oluşan ağrılar için doktora gittiğimde bende fibromiyalji olduğunu söyledi. Sanırım elle tutulur hiç bir şeyim yok ama asla rahat hissetmiyorum ve hangi bölüme gitmeliyim bilmiyorum. Sizin kalp cerrahisi uzmanı olduğunuzu duydum ama bana da yardımcı olabilir misiniz?

AŞIRI ALLERJİ

Antibiyotik alerjim var. Antibiyotiği yalamam dahi beni şoka sokuyor.Tansiyon nabız kayboluyor.

İLAÇ TEDAVİSİ BİLE VERİLMEDİ

Hocam son bir yıldır dört boyunda kas kasılmaları olan ağrı üzerine fibromiyalji tanısı denildi rahatsızlığıma. Fakat bir ilaç uygulaması verilmedi. Ağrılar vücuduma yayıldı bacaklar dizler kollar özellikle nemli hava yağmur öncesi. Yaşam kalitem düştü spor da yapıyorum.
Randevu alıp size muayene olmak istiyorum. Trabzon’da ikamet ediyorum.

GECELERİ KRAMPLAR İLE UYANIYORUM

Ben diz kapaklarımın arkasında hatta şu anda diz kapak arkası ve calf kısmında inanılmaz bir ağrı hissediyorum. Bacağımın üzerine basmakta çok zorlanıyorum. Sanki ayak bileğimden diz kapağıma kadar bir damar ya da kas yanıyor ve geriliyor gibi genelde dar pantolon giydiğim vakit böyle ağrılarım oluyor. Bazı geceler de bacaklarımda kramplar ile uyanıyorum. Kalçamdan tüm bacağıma yada diz kapağım kitlenip kalıyor. Bu konular ile ilgili fikrinizi almak istedim. Bu durum artık beni çok rahatsız ediyor.

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

FİBROMİYALJİ VE FİBROMİYALJİ HASTALIĞI ve TEDAVİSİ için ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız lütfen tıklayınız

FİBROMİYALJİ TEDAVİSİ OLAN HASTALARIN yorumlarını görmek için lütfen tıklayınız  

İLETİŞİME geçmek ve RANDEVU almak için lütfen tıklayınız

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.