NE YAPARSAK OLMUYOR

Hocam ne yaptıysak olmadı, ne yatabiliyor ne emara girebiliyor, ne uygulanan fizik tedavi ve ilaç ise yarıyor. Gece uzanarak dahi uyuyamaz oldu bacak inceldi ve su torbasıyla ısınıyor hale geldi. Ev de biz tişörtle terlerken onun bacağına torba koyması ve iki kat battaniye altında yatması garip, ne yapacağımızı bilmiyoruz.

ÇÖLYAK TANISI KOYDULAR

Çölyak teşhisi aldım. Almadan önce öyle sıkıntılar yaşadım ki anlatamam. Aldıktan sonra diyetime dikkat etmeme rağmen bir türlü toparlayamadım. Ve vücudum farklı gıdalara karşıda tepki vermeye başladı. Eskiden yediğim bazı gıdaları tüketememeye başladım. Ve sürekli halsizliğim ve bitkinliğim bitmedi. Sizinle görüşmek isterim.

FİBROMİYALJİ

41 yaşındayım. Sırt kaslarında yoğun ve zor geçen ağrılar. Bu ağrılarla tetiklenen migren, çabuk yorulma, sabahları yorgun ve tutuk bir şekilde yataktan kalkmak, ilkbaharda ve özellikle nemli yağışlı soğuk havalarda tutukluk ve kas ağrılarından mustaribim. Sitenizde videolarınızı izledim. Randevu almak istiyorum. Migren dışında bir hastalık teşhisim yok.

SWEET SENDROMU

Hocam bu hasta 44 yaşında Azerbaycan'da. CRP, WBC, sedim sınırın üzerinde, iki yıldır geçiyor tekrar çıkıyor. Sweet sendromu dendi ama geçmiyor. Tehlikeli bir durum olabilir mi? Sizin yazılarınızı okuyunca yanlış teşhis mi acaba diye düşünüyorum. Lütfen bir fikir verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

MİDE AĞRISI

İyi günler hocam. Fibromiyaljimin ve mideme yani ağrılarıma bu ilaç iyi geliyor. Bunu çok kullanmak bağımlılık yapar mı? Bunu gecen sene gastoroloji doktoru vermişti. Kullandım çok iyi geldi. Bu senede çok ilaç çeşitleri denedim. Depresyon ilaçları kullandım, rahatlatmadı beni. Hocam siz bu ilaç için ne dersiniz?

PRP

Hocam iyi akşamlar. Bilmiyorum bu mesaja geri dönebilir misiniz, umarım dönebilirsiniz. Ben yaklaşık 15 yıldır fibromiyalji hastasıyım, 6 yıldır tansiyon ilacı kullanıyorum ve uzun süre migren durumu yaşadım. Şu an migrenden yana çok sıkıntım yok şükür. Sizi netten buldum ve çare arıyorum şu virüs olayı da giderse inşallah muayene için geleceğim. Şu an o kadar kötü ve çaresiz durumdayım ki ağrılardan ötürü. Fibromiyalji ağrıları, bütün makalelerinizi, soru cevap tarzı yazıları, memnuniyetleri hepsini okudum, son bir senedir, hele de son 10 gündür dayanamıyorum ağrıya. Sol kol, sol omuz, sol sırt, sol göğüs... Sanki kalp krizi geçiriyorum. Yıllarca kalp doktoruna da gittim bir şey çıkmadı. Bu fibromiyalji bu kadar ağır bir şekilde göğüs ağrısı yapar mı? Son 5,6 ay öncesi PRP yaptırdım, fizik tedavi, hacamat, medikal masaj aklınıza ne geliyorsa... Ne yapmam gerek ne kullanmam gerek? Özellikle bu kadar yoğun göğüs ağrısı korkutuyor. Yardımlarınızı, fikirlerinizi bekliyor, teşekkürler, sağlıklar diliyorum.

TRAVMA

Selamlar Prof. Dr. Ahmet Akgül. Ben 2 seneden fazla fibromiyalji hastasıyım. Romatoloji doktoru fibrozit teşhisi koydu. c Bütün vücudumda yayılmış ağrıları var artı sakroilik ekremde travma var. Lütfen bana yardımcı olur musunuz? Lütfen, saygılarla.

FİBROZİT

Hocam merhaba. Eşimin 5 senedir geçmeyen ağrıları var, gitmediğimiz doktor kalmadı, hiçbir şey bulamadılar. Ama bacakları sürekli ağrıyor, uyuyamıyor geceleri ağrıdan. En son 6-7 ay önce fibromiyalji teşhisi koyuldu ama tedavi için ilerleme olmadı. Anti-depresan ilaçlar verildi ama kısa süre için geçti ağrıları, etkili bir tedavi değildi. Yardımlarınızı bekliyorum. Randevu için mail attım ama dönüş olmadı maalesef.

VARİS

Henüz 23 yaşındayım ve bacaklarımda varisler mevcut. 2 doktora göründüm ameliyatlık bir durumun yok deyip 2 tane de ilaç yazıp beni yolladı. Buna şu anlık yapılabilecek bir şey yok dendi. İnternette araştırma yaparken sizin yaptığınız işlemleri okudum ve biraz olsun evet tedavisi varmış dedim kendi kendime. O yüzden sizlerden detaylı bilgi almak istiyorum.

UYUMA GÜÇLÜĞÜ VE VÜCUTTA YAYGIN AĞRI

Merhaba hocam, ben asgari 1 aydır uyuma güçlüğü yaşıyorum. Son 1 haftadır da vücudumun çeşitli yerlerinde ( özellikle sol göğüs çevresinde) , alt sırt bölgesi, bacaklar(diz kapakları) hafif ağrı, iğnelenme, yanma yaşıyorum. 2 gündür hafif olmakla birlikte karın ağrısı olmaya başladı. Bu öngörülere göre bir yönlendirme yapabilir misiniz? Muayeneye de gelebilirim. Sizden cevap bekliyorum. İyi günler.

MP HASTALIĞI

28 yaşındayım, herhangi bir kronik rahatsızlığım yok. Yaklaşık 5 yıldır azar azar, son 1 yılında çok yoğun yaşadığım rahatsızlığım MP. Bacağımın belli bölgelerinde sıcak soğuk his kaybı, bir yere çarptığımda yoğun acı hissi, geceleri yatarken ve gündüzleri otururken batmalı ve acılı bir uyuşukluk var. Bu şikayetler için tanım doğru sanırım, tedavi edilebilir değil mi? Sizle görüşmek isterim. İyi akşamlar.

FİBROMİYALJİ

15 yıldır fibromiyalji hastasıyım ve artık çok kötü ağrılarım var. Günlük işlerimi bile görmekte zorlanıyorum, yaşam kalitem tamamen bozuldu. 15 yıldır tek verdikleri antidepresan. Geçen yıl antidepresanı bıraktım üç ay kadar. Ne olur ki diye düşündüm, üç ayın sonunda 16 saat uyumaya başladım, yataktan kalkamaz bir duruma geldim. Ağrıdan duramadım. Sadece karnım acıkınca yataktan kalkıp, bir lokma bir şey yiyip geri yattım. İş güç hiç bir şey gözüme gelmedi. Öfke nöbetleri, ağlama krizleri, tahammülsüzlük... Kabus gibi bir dönemdi. Tekrar dahiliyeye gittim. Ağrılarımı anlattım. Doktor direk “Etlerin liğme liğme bölünüp, bütün vücudun dayak yemiş gibi ağrıdan yatamıyorsun değil mi?” dedi. Evet dedim. Fibromiyalji çok yorucu bir hastalık kan tahlilini göreyim konuşalım dedi. Tahlili görünce direk psikiyatriye sevk etti . 10 yıldır Lustral kullanıyordum. Vücudum alışmış etkisi kalmamış. İlacımı Duloxx 60 mg lık olarak değiştirdi. Bir yıldır gün de bir tane içiyorum. Psikolojim iyi, krizleri tahamülsüzlük ve öfke nöbetleri geçti ama ağrılarım hiç geçmiyor. Vücudum taş gibi kaskatı, hareket etmekte zorlanıyorum. Gece ağrılarım çok yoğun oluyor. Sabah ezanları okunuyor ağrıdan uyuyamıyorum. 13 yaşında bir kızım var onunla yaşıyorum, onu okula gönderiyorum sabah 8 de sonra bitkin düşüp uyuyorum öğlen iki gibi kalkıyorum bazen uyanamıyorum. Kızım üç buçukta okuldan gelince uyandırıyor kısacası yaşam kalitem bozuldu. Bu hastalıkla başa çıkamaz oldum. Antalya’da oturuyorum maddi durumum çok iyi değil. Dul yetim maaşı ile geçiniyorum. Yardımınıza çok ihtiyacım var. 47 yaşındayım. Muayene ücretiniz nedir? Mümkünse bir randevu rica ediyorum, teşekkürler.

FİBROMİYALJİ

Yaklaşık 20 senedir sağ omuz, sağ kol, iki omuz arasında teşhisi konulamayan ağrılar çekiyorum. Başımın arkasında uyuşma oluyor. Doktor Duloxx 60 mg kullanmamı istedi. İlacı kullanmadığım zaman ağrılarım artıyor. Ayrıca son 10 yıldır da diyabete ve prostatite yakalandım. Acaba bunlar fibromiyaljinin sebep olduğu hastalıklar mı? Çözümü var mı? Yeriniz nerede, ücret olarak tahmini ne kadar öderim? İzmir’de yaşıyorum tedavi süreci kaç gün sürer? İyi günler.

30 SENEDİR ZAMAN ZAMAN ŞİDDETLİ ZAMAN ZAMAN DA HAFIF SEYREDEN BEL AĞRISI MEVCUT

İyi günler, bende 30 senedir zaman zaman şiddetli, zaman zaman da hafif seyreden bir bel ağrısı mevcut. Gitmediğim doktor kalmadı, belimin orta kısmında doğuştan 3 omurgam birleşik. Ancak bel ağrımın bundan kaynaklanmadığını gittiğimi bütün doktorlar söyledi. En son geçtiğimiz Ağustos 2019 ayında yine bel ağrım tekrarladı, çok zor durumlarda kaldım, fibromiyalji olabileceğim söylendi ve psikiyatri bölümünce Duloxx 60 mg. ilaç kullanmaya başladım. Şimdi ağrılarım biraz azaldı fakat tutukluk ve zaman zaman ağrı şiddeti artmakta internetten yaptığım araştırma neticesinde sayın hocamız Ahmet Akgül’ün sitesinde Biyorezorans ile hastalığımın tespit ve tedavisinin olabileceğimi düşünmekteyim. Bilgilendirebilirseniz sevinirim. Kolay gelsin.

ANTİDEPRESAN İLAÇLARI BIRAKTIM

15 yıldır fibromiyalji hastasıyım ve artık çok kötü ağrılarım var. Günlük işlerimi bile görmekte zorlanıyorum yaşam kalitem tamamen bozuldu. 15 yıldır tek verdikleri antidepresan, geçen yıl antidepresanı bıraktım. Üç ay kadar ne olur ki diye düşündüm. Üç ayın sonunda 16 saat uyumaya başladım. Yataktan kalkamaz bir duruma geldim, ağrıdan duramadım sadece karnım acıkınca yataktan kalkıp bir lokma bir şey yiyip geri yattım. İş güç hiç bir şey gözüne gelmedi. Öfke nöbetleri ağlama krizleri tahammülsüzlük çok kötü kabus gibi bir dönemdi. Tekrar dahiliyeye gittim, ağrılarımı anlattım doktor direkt etlerin lime lime bölünüp bütün vücudun dayak yemiş gibi ağrıdan yatamıyorsun değil mi dedi. Evet dedim. Fibromiyalji çok yorucu bir hastalık. Kan tahlilini göreyim konuşalım dedi. Tahlili görünce direk psikiyatriye sevk etti. 10 yıldır lustral kullanıyordum. Vücudum alışmış etkisi kalmamış ilacımı duloxx 60 mg lık olarak değiştirdi. Bir yıldır gün de bir tane içiyorum, psikolojim iyi. Krizleri tahammülsüzlük ve öfke nöbetleri geçti ama ağrılarım hiç geçmiyor. Vücudum taş gibi kaskatı hareket etmekte zorlanıyorum. Gece ağrılarım çok yoğun oluyor. Sabah ezanları okunuyor, ağrıdan uyuyamıyorum. Bir kızım var onunla yaşıyorum, onu okula gönderiyorum. Sabah 8 de sonra bitkin düşüp uyuyorum. Öğlen iki gibi kalkıyorum bazen uyanamıyorum. Kısacası yaşam kalitem bozuldu, bu hastalıkla başa çıkamaz oldum. Antalya’da oturuyorum maddi durumum çok iyi değil. Yardımınıza çok ihtiyacım var. muayene Ücretiniz nedir, mümkünse bir randevu rica ediyorum, teşekkürler.

EL PARMAKLARINDAN AYAK PARMAKLARINA KADAR UZANAN DURAĞAN AĞRILAR, KRONİK YORGUNLUK, EL VE AYAK BİLEKLERİNDE GÖRÜNEN DAMARLAR, BALDIRLARDA OLUŞAN BENLER

Dünyada ve ülkemizde yaşanan virüs salgının tavan yaptığı şu dönemde, sizlere ulaşmaya çalıştığım için bu satırları çekinerek yazdığımı öncelikle bilmenizi isterim. Ben 43 yaşındayım, Ankara'da yaşıyorum, evli ve tek çocuk annesiyim. Özel bir sektörde sekreter olarak çalışıyorum. Vücudumda el parmaklarımdan tutun da ayak parmaklarıma kadar uzanan yoğun, durağan ağrılar yaşıyorum. Yürüme güçlüğü, merdiven çıkmada zorluk ve oturduğum yerden kalkamama, kaslarda kronikleşen yorgunluk, güçsüzlük ve seğirme, bazen deri altında oluşan hafif morluklar, baldırlarım da oluşan kırmızı benler, el-bacak ve ayak bileklerimde mavi mor damarlar, hafifte olsa her iki ayak bileği cilt renginde değişiklik, nabız alınan bölgelerde ve özellikle de sol kasığımda bana harakiri yapmayı bile düşündürten ağrı yaşıyorum. Hayatımdan bezdirmiş olan bu sağlık problemime diğer doktorlar tarafından çözüm bulunamadığı gibi eşimin ve üniversiteye hazırlanan oğlumun da bana inanmaması ve psikolojik demesi içimi acıtan diğer bir mevzu... Ben sizin gibi işinin ehli olan bir doktor ile tanışmak ve şifahanesinde sağlığıma kavuşmak istiyorum. 3 aydır sigarayı da bırakmış biri olarak ikinci baharımı ağrısız, sızısız, sağlıklı geçirmek benimde hakkım değil mi? Gerçi Türkiye 'nin gündemi Covid-19 olmuşken böyle bir talepte bulunmam ne kadar doğru? O konuyu da kendimce sorguluyorum fakat yazımı okumanızı bana yardımcı olmanızı, beni yönlendirmenizi canı gönülden diliyor, cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Sağlıklı günlere bir an önce kavuşmak dileğiyle selam ve saygılarımı iletiyorum.

SOL BACAKTA 5 CM'LİK ALANDA BAŞLAYAN KAŞINTI TÜM VÜCUDUMU SARDI

Sayın hocam 45 senedir sağlık sektöründe çalışıyorum. Sol bacağımda 3 ay önce 5 cm’lik bir alanda kaşıntı başladı giderek arttı. Dermatoloji tedavi etmek isterken, bu kaşıntı tüm vücudumu sardı. Prednol amp. 5 adet yapıldı. 1 ay kadar Prednol 16 mg kullandım. Hatta uyuz düşünerek Kuwel verildi, o daha da beter etti. Bu arada bacağıma buz ve topikal krem ve losyonlarda uygulandı. İlaçlar bitti. 13 gün sonra yama testi ve diğer alerjen testlerinin tümü normal çıktı. Vücut kaşıntılarım azaldı gibi ama bacağım çok kaşınıyor kızarıyor ve yanıyor giderekte tüm bacağımı kapladı. Buz tedavisi kısmen iyi geliyor. Fotoğraf gönderebilirim. Lütfen bana yardımcı olunuz. Şimdiden teşekkür ve sevgilerimi yolluyorum.

HUZURSUZ BACAK SENDROMU

İyi akşamlar Ahmet Bey. Ben Kayseri’den. Nerdeyse 10-12 senedir huzursuz bacak hastasıyım. Bu hastalık canıma tak ettirdi. 5-6 yıl önce üniversite hastanesinde teşhis koyuldu. Peksola diye parkinson ilacını 2-3 yıl kullandım. Fakat ilaç beni hayattan kopardı sanki. Yaşamaktan bir şey anlamadım. Sonra teşhis koyan doktor özel bir hastaneye geçti. Hiçbir sağlık güvencesi geçerli olmadığı için anlaşmasında muayeneye gücüm yetip gidemedim. Zaten daha önceki kontrollere gittiğimde de faydası olmadı çünkü her seferinde Peksola’nın dozu artırıldı. En son 100 mg birkaç ay içtim bıraktım. Şu an hiç bir ilaç kullanmıyorum ama çok çaresizim. Gerçekten bu huzursuz bacağın tedavisi var mı? Doktorlar daha bu hastalığın tedavisi yok araştırılıyor demişti yıllar önce. Bu hastalık genetik mi? Babamda da vardı. Ben aynı zamanda yüksek trombosit ve Venöz yetmezliği tedavisi görüyorum. Biraz uzun yazdım kusura bakmayın lütfen. Sizin hastalara olan duruşunuz, samimiyetiniz benim bu mesajı yazmam için cesaret verdi. Sizden zamanınız varsa acil yardım ve destek bekliyorum. Selam ve saygılarımla.

BİOREZONANS TERAPİSİ

Cumartesi günü size geldiğimde çıkan aort anevrizmasından sonra bir de inen aort anevrizması teşhisi de çıkınca ben biraz açıkçası afalladım. Size asıl sormak istediğim konuyu unuttum. Ben "Biorezonans Terapisi" ne sonradan eve gelince düşündüm de gerçekten başlamak istiyorum. Hem de İzmit'ten gelmem ne kadar zor olursa olsun, kaç seans uygulanacaksa uygulansın. Salı günü için de randevu alacağım. Ancak mutlaka bağırsaklarım için de konuştuğumuz gibi seanslar olsun, hatta çok fazla olsun. Çünkü ben "irritabl barsak sendromu” nun verdiği şişkinlikten yıllarca çok çektim. Herkesin hamile misin diye sormasından bıkıp, eski kalp-damar cerrahımın onaylamamasına rağmen karın gerdirme ameliyatı oldum ve daha ameliyat tahtasından kalkamadan ayıldığım gibi nefes darlığından dolayı ölümden dönmüşüm ve dikişlerim tekrardan açılmış dolayısıyla ameliyat başarısız olmuş. Ayrıca geçmişte yaşadığım hastane-doktor koşuşturmalarında (nur içinde yatsınlar, annem ve babam için) ben de hastane, hastalık ve doktor fobilerimi oluşmuş. Geçmişi bir türlü silemiyorum, geçmiş bana acı gelecek ise şu an kendi rahatsızlığımdan dolayı kaygı veriyor. Çok mutsuzum ve halsizim, yaşamaktan bir zevk almıyorum. Siz psikiyatr eğitimi de aldığınızı söylediğiniz için bu konuyu açıklamak istedim. Lütfen bana buna uygun bir terapi programı hazırlayın. Sizi tanıdığım için çok mutlu oldum, bana güven verdiniz, teşekkürler.

BACAKLARDA AĞRI

Hocam merhaba. 10 yıldır bacaklarımda ağrı yaşıyorum. Giderek şiddetlenmeye başladı. Fizik tedavi, kalp damar, nöroloji, genel cerrahi olmak üzere tüm bölümlere göründüm. Tahliller sonucu hiç bir sonuç alamadım. Gitmiş olduğum bütün bölümler tahlil sonucuna göre bizlik değil dediler, sonuç almıyorum. Ağrılarım yüzünden uyuyamıyorum. Bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz. Teşekkürler.

FİBROMİYALJİ

Beş yıldan fazladır Fibromiyalji hastasıyım. Sürekli antidepresan ilaç kullanmaktayım. Ağrı kesicileri sürekli kullanmam sakıncalı olduğundan kullanmıyorum. Hastalığın tedavisi olmadığı, sadece bazı ilaçlarla ve davranışlarla yaşam kalitesinin yükseltilebileceği söylendi. 56 yaşında sınıf öğretmeniyim. Mükemmeliyetçi, son derece titiz ve simetri hastasıyım. Şimdiden teşekkür ederim.

ASTIM İLACI KULLANIMINA RAĞMEN NEFES DARLIĞININ SEBEBİ NE OLABİLİR?

Merhabalar hocam. Benim size danışmak istediğim bir sorunum var. Ben 13-14 yaşlarındayken astım geçirdim. İlaç kullandım (kırmızı başlıklı bir tüp) 2 sene ve geçti ta ki 15 gün öncesine kadar. Karantinadan mı kaynaklı bilmiyorum ama son 15 gündür özellikle akşam yemeğinden sonra nefes almakta zorlanıyorum. Çok ağır bir nefes darlığı değil hatta haftada 1-2 kere çıkıp koşuyorum da ama yine de rahatsız ediyor. Gece uyurken herhangi bir öksürük, uyanma yok gün içerisinde de öksürük yok ama hafif tıkanma var. Fakat akşam yemeğini yedikten sonra 2 ila 3 saat daralma oluyor sonra geçiyor. Ama dediğim gibi hırıltı yahut ıslık sesi, öksürük gece uyanma falan yok. Sadece gün içerisinde çok az hafif bir daralma var fakat akşam yemeğinden sonraki biraz daha fazla. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Bu arada depresyon ilacı da kullanıyorum. Sizin görüşünüz nedir?

ANTİDEPRESAN KULLANDIM AMA AĞRILAR DEVAM ETTİ

Nefes açlığı problemiyle bir iki yıl önce gittiğim bir doktor anksiyete olduğumu söyledi. Baya bir süre devamlı olarak antidepresan kullandım ama bir fark hissedemediğim için bıraktım bu günlerde de yutkunma zorluğu çekiyorum ve bu sabahta boynumdaki sırtımdaki arada bir oluşan ağrılar için doktora gittiğimde bende fibromiyalji olduğunu söyledi. Sanırım elle tutulur hiç bir şeyim yok ama asla rahat hissetmiyorum ve hangi bölüme gitmeliyim bilmiyorum. Sizin kalp cerrahisi uzmanı olduğunuzu duydum ama bana da yardımcı olabilir misiniz?

AŞIRI ALLERJİ

Antibiyotik alerjim var. Antibiyotiği yalamam dahi beni şoka sokuyor.Tansiyon nabız kayboluyor.

FİBROMİYALJİ

Hocam inşallah okuma imkanınız vardır. 52 yaşında bir hastayım hayatım ağrılarım nedeniyle zindana dönüşmüş durumda şuan dahil ağlıyorum dayanacak mücadele edilebilecek gücüm kalmadı.1999 yılında mide kanseri nedeniyle Ankara yüksek ihtisas hastanesinde ameliyat oldum. Herhangi bir kemoterapi veya radyoterapi almadım. Sadece cerrahi uygulandı .2006 yılında sol kulak arkası boynun üst kısmında kafatası ile boyun kasının birleştiği noktada başlayan ağrı nedeniyle MR çekildi. Kas ağrısı teşhisiyle çeşitli fizik tedaviler aldım ağrılarım devam etti. 2012 yılı eylül ayı içesinde çok şiddetli ağrılarım oldu ve boyun fıtığı teşhisi kondu. 22 kasım 2012 de beyin cerrahi de ameliyat oldum. Ameliyattan 35 sonra sağ bacak arka adelesinde başlayan ağrı nedeniyle hastaneye gittim. O günden sonra başlayan ağrılar bütün vücuduma dağıldı. Tüm branşlarda hastanede doktorlara tedavi amaçlı gittim. Alternatif tıp yöntemleri denendi. Psikolojik ilaçlar nörololjik ilaçlar denendi. Hiçbirinden sonuç alınamadı. Teşhisler bazen psikolojik oldu bazen nöropati bazen miyopati bazen de fibromiyalji. Ama sonuç olarak tedavi olamadım. En son araştırmalarımda sizin isminize ulaştım. İstanbul dışında yaşıyorum hocam, bana yardım edin bütün vücudum durmaksızın yanıyor ne olur bana dönüş yapın. Size ulaşmak istiyorum. Ağrısız bir insan olarak yaşamak istiyorum. Ne olur sesimi duyun, bana yardımcı olun.

FİBROMİYALJİ 1

Sayın hocam ben 4_5,yıldır çok fazla fibromiyalji ağrısı çekiyorum. Bunun için Duxet 60mg verdiler. Fakat ağrılarım zaman zaman dayanılmayacak derecede oluyor. Sabahları hep yorgun uyanıyorum. Eşim SGK emeklisi sizden tedavi ücretini öğrenebilir miyim? Bir de SGK dan faydalanabiliyor muyuz? Şimdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin.

FİBROMİYALJİ 2

Merhaba hocam, yaklaşık 2 senedir sırt ve boyun kaslarında kasılma, kulunç vb. şikayetlerim var. 2 günüm iyi geçse sonraki 3-4 günüm sıkıntılı geçiyor ve bu durum yaklaşık 2 senedir aralıksız sürüyor. Muayene talep ediyorum ama hangi şehirdesiniz ve şu pandemi günlerinde muayene ve tedavi yapıyor musunuz?

FİBROMİYALJİ 3

Hocam selamun aleyküm. Öncelikle şunu bilmenizi isterim ki eğer bunu okuyorsanız karşınızda normal bir hasta yok bilmenizi isterim. Tanısı bile konulmamış bir hasta var. Bu Covid-19 yüzünden evden çıkmıyoruz, çıkmadığımız için hareketsiz kalıyorum. Ve ben meğer bu evde kaldığım süreç boyunca daha kötüymüşüm. Ben çok acı çekiyorum bu yaşımda çok kırıldım hocam ,hiç iyi değilim. Rize’den yazıyorum size. Rize Araştırma Hastanesi'nde gitmediğim doktor profesör kalmadı. Ablam orda hemşire olarak çalışıyor, beni her doktora götürdü ve psikolojik diyorlar. Psikiyatrik ilaçlar kullanıyorum geçmiyor ağrılarım bir tık bile. İlaç içmekten yoruldum. Kas gevşetici geçirmiyor. Annem babam zeytin yağıyla masaj yapmaktan yoruldu. Ben iyi olamıyorum, kaslarımda bir sorun var titriyorlar. Sırtım çok ağrıyor. Scapula lalarımdan yoğun bir ağrı göğsüme doğru vuruyor. Bir şey deliyor resmen beni. Aşırı bir gaz var, gaz hiç bitmiyor mide koruyucular, gaz gidericiler kullanıyorum geçmiyor. Sindirim sistemim bozuk. Bir acayibim, bir gün böyle biraz iyi olsam dünyalar benim oluyor ama biraz iyi olduğum halde bile normal bir insanda olsa o ağrı hastaneden çıkmaz. Sol göğsümün içinde lif gibi bir şey oynuyor ve acayip bir şekilde ağrıyor. Sol tarafıma sırt üstü yatınca dokunamıyorum, sanki arkaya kayıyor. Bundan beş sene önce sadece göğsümde oynama vardı ve biraz ağrım vardı. Yaşıyordum, hafif bi ağrıydı. Güçlendirmek istedim kaslarımı sporla, bütün dengem bozuldu katlanamıyorum. Ağrıdığı için vücudumu sağa sola çevirmekten göğsümdeki kemikler kıtlaya kıtlaya kireçleme oldum. Dizlerimde menüsküs vardı futbol oynarken olmuştu. Onun da ağrısı arttı, bütün kemiklerim ağrıyor artık.Gitmediğim doktor kalmadı bir şey bulamıyorlar, ben böyle yaşamak istemiyorum. Ben bunu ömür boyu çekemem, erken yaşta saçlarım beyazladı, stresten çöktüm resmen. İnsan her dakika ağrı çekebilir mi? Kollarıma biraz çalışsam gece nöbetler geçiriyorum, terliyorum, göğsüme bir ağrı geliyor. Bayılacağım gözlerimi kapattığımda, tam uyuyacağım o sırada sol taraftan bir şey bana bir vuruyor ,sanki oradan bir şey göğsümden dışarı çıkacak. Bu o oynayan lif gibi bir şey olsa gerek adım gibi eminim. Kime gittiysem bir şey demediler bana, daha çok gencim hocam. Bu dünyada bu yaşta uğraşmam gereken o kadar şey varken yıllardır kendimle uğraşmaktan çok yoruldum. Bana psikolojik diye diye doktorlar psikolojimi bozdular. Alternatif tıpta aradım çareyi. Hacamat, ozon tedavisi, akupunktur yaptırdım. Bunlardan fayda görmedim geçmiyor. Son senede başımda ağrımaya başladı. Hareket halindeyken ağrımıyor. Ne zaman otursam ağrılarım geliyor hemen. Artık sadece göğsümde değil türlü türlü yerlerimde lif gibi bir şey oynuyor. Sanki kaynıyor fokur fokur, ama genelde sırtım sürekli her dakika ağrıyor. Bir de bir yerim çabuk inciniyor, küçük ters bi hareket yapsam hemen ortamda incilme ağrısı oluyor kemiklerim birbirine sürtüyor, sesler geliyor. Bu sene midem çok rahatsız. Son bi haftadır da sağ gözüm kapağı titriyor sürekli. Bazen kafatasında yakın yerlerde bir şey şişiyor yağ bezesi, dokununca ağrıyor, sonra iniyor kendiliğinden. bazen belim ağrıyor. Bunları yaşıyorum şuan gece 03:46 göğüs kafesim çok ağrıyor, midem gaz dolu rahatlasam da hemen doluyor. Midem ağrıyor başım ağrıyor (uyurken ağrı hissetmiyorum). Sabah uyandığımda çok ağrım var kalkamıyorum yataktan. Hareket edince geçiyor biraz. Şınav çekemiyorum sırtım çok ağrıyor diye egzersiz de yapamıyorum. İp atlıyorum kendimi birazcık iyi hissetsem egzersiz yapmaya çalışıyorum. Ailemde çok rahatsız bu konudan. Allah rızası için bana bir yardımcı olun, lütfen ben daha çok gencim.

ANNEMİN ŞİZOFRENİ HASTASI OLDUĞUNU ÖĞRENDİM YILLAR SONRA, TEDAVİSİ İÇİN NE YAPMALIYIM?

İyi akşamlar Ahmet Bey. Şuan tedavisi sürmekte olan hastamız ... gayet başarılı devam etmekte size ve ekibinize sonsuz teşekkürler.
Uzun süre Türkiye’ye Annemin yanına gelemedim kendisi Kuşadası’nda kalmakta. Şizofreni hastası olduğunu öğrendim yıllar sonra. Tedavisinde bana yardımcı olabilir misiniz? Ne yapacağımı bilmiyorum. Lütfen bana yardımcı olun.

ÇOK ŞİDDETLİ AĞRILAR VE YANMALAR ÇEKİYORUM

Çok şiddetli ağrılar ve yanmalar çekiyorum. 24 yaşıma yeni girdim. Sekiz senedir gitmediğim doktor ve hastane kalmadı. Kimse bir tanı koyamıyor. Psikiyatra kadar gittim ve sonuç yok. Ne olur bana yardım edin ne olur. Lütfen bana ulaşın, sizden tedavi hakkında bilgi almak istiyorum. Muayene ücretinizi, tedavi yöntemlerinizi vs. bana telefon numaram üzerinden bilgi verirseniz sevinirim.

FİBROMİYALJİ 4

Sayın Ahmet Akgül, şikayetlerimizle ilgili araştırma yaparken sizin fibromiyalji hastalığıyla ilgili tanımlarınızın bize çok uyduğunu gördük. Aynı zamanda diğer şikayetleri de tedavi ettiğinizi gördük. Bir an sevindik. Lakin siz özel olarak çalışıyormuşsunuz. Ben ve eşim tedavi için size gelmek istiyoruz. SGK' mız var, eşimin de tamamlayıcı sağlık sigortası var ve ben emekliyim.
Allah rızası için bizim şikayetlerimizi tedavi ederseniz ömür boyu duacınız oluruz. Bize yardımcı olur musunuz?

HER YERİME TELLER BATIYOR, İÇİMDE KAYIP GİDİYOR

SİZİN ALANINIZDA BİR ÇÖZÜMÜ VAR MI?
Sayın hocam, merhaba. Babam iki yıl önce bir akşam eve geldi. “Her yerime teller batıyor, içimde kayıp gidiyor.” dedi. Gece gündüz çalışmaktan başka bir şey yapmadığı için biz ruhsal çöküntü olduğunu düşündük. Balıklı Rum hastanesinde 14 gün yattı, EKT yapıldı. Şuan aynı vücudunda batmalar, tel çekilmeleri olduğunu söylüyor ve uyku uyuyamıyor. Batmalar, teller uyutmuyor şikayetiyle … hastanesine geçtiğimiz pazartesi yatışı yapıldı. 3 EKT aldı ve “İyiyim ama az da olsa tel batıyor.” diyor. Nerde diyoruz, teller geziyor canımı yakıyor diyor. Sizin alanınız da bir çözümü var mı? Eğer varsa hocam, hastane çıkışı 14 gün ev karantinası yapıp muayenehaneniz veya kliniğinize gelmek isteriz. Saygılarımla. Sizlerden acil dönüş beklemekteyim.

FİBROMİYALJİ

Hocam merhaba, yirmi yıla yakın süredir bu hastalık var bende, yıllarca doktorlara anlatmaya çalıştım hiç biri beni anlamadı. O kadar açıklamışsınız ki hastalığımı benim anlatmama gerek kalmamış. Benim rahatsızlığım strese, sıkıntıya bağlı ve rahat olduğum dönemlerde sorun olmuyor. Bazı ilaç isimleri yazmışsınız bu ilaçları uzman doktor yazmadan alamıyoruz sanırım. Bu ilaçları nasıl temin edebilirim? Evde kaldığımız şu dönemde çok rahatsızım uyuyamıyorum. Fazla sinirleniyorum, Sakarya’dayım şuan, hastanız da olamam. Şuan beni rahatlatacak, eczaneden gidip alabileceğim bir ilaç tavsiye edebilir misiniz? Çok teşekkür ederim. Bu arada 41 yaşındayım.

İLAÇ TEDAVİSİ BİLE VERİLMEDİ

Hocam son bir yıldır dört boyunda kas kasılmaları olan ağrı üzerine fibromiyalji tanısı denildi rahatsızlığıma. Fakat bir ilaç uygulaması verilmedi. Ağrılar vücuduma yayıldı bacaklar dizler kollar özellikle nemli hava yağmur öncesi. Yaşam kalitem düştü spor da yapıyorum.
Randevu alıp size muayene olmak istiyorum. Trabzon’da ikamet ediyorum.

GECELERİ KRAMPLAR İLE UYANIYORUM

Ben diz kapaklarımın arkasında hatta şu anda diz kapak arkası ve calf kısmında inanılmaz bir ağrı hissediyorum. Bacağımın üzerine basmakta çok zorlanıyorum. Sanki ayak bileğimden diz kapağıma kadar bir damar ya da kas yanıyor ve geriliyor gibi genelde dar pantolon giydiğim vakit böyle ağrılarım oluyor. Bazı geceler de bacaklarımda kramplar ile uyanıyorum. Kalçamdan tüm bacağıma yada diz kapağım kitlenip kalıyor. Bu konular ile ilgili fikrinizi almak istedim. Bu durum artık beni çok rahatsız ediyor.

DEPRESYON

Sayın Ahmet Bey,
Uzun yıllardan beri aşırı yorgunluk ve vücudumda olan ağrılar (boyun-sırt bel ağrıları), kulak çınlaması, gaz/şişkinlik, karın ağrısı, el ve ayakta uyuşma, gürültüden rahatsız olma, bazen vücutta ödem, aşırı üşüme ve ayak altında sıcaklık hissi, zaman zaman depresif olma

FİBROMİYALJİ

Merhabalar hocam.
Yaklaşık 2006 yılından bugüne fibromiyalji sorunu yaşıyorum. Hayat dengem tamamen bozuldu. Çok şiddetli, yataktan kaldırmayan ağrılarım oldu günlerce. Sizden muayene ücretinizi ve adresinizi öğrenebilir miyim?

GENETİK ROMANTİZMA

Merhaba. Benim ailemde genetik olarak romatizma hastalığı var. Bende de görüntü olarak, soğukta damarlarımın şeklinde belirginlik var. Önce sadece bacaklardaydı, şimdi kollarda da olmaya başladı. Test yaptırdım normal olduğunu, tedavisinin olmadığını söylediler. Aynı zamanda ben karaciğer donörü oldum ablama. O testlerde hep normal çıktı fakat görüntü olarak çok kötü. Bunun tedavisi yok mu gerçekten? Yardımcı olabilir misiniz?

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

FİBROMİYALJİ VE FİBROMİYALJİ HASTALIĞI ve TEDAVİSİ için ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız lütfen tıklayınız

FİBROMİYALJİ TEDAVİSİ OLAN HASTALARIN yorumlarını görmek için lütfen tıklayınız  

İLETİŞİME geçmek ve RANDEVU almak için lütfen tıklayınız

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.