10 YIL ÖNCE KORONER BAYPAS OLDUM 

ali1.jpgali.jpg


10 sene önce bana koroner yetmezlik ile gelip, koroner baypas olan Değerli Hastam Ali Bağış'ın, o dönemde hastane Başhekimliğine yazdığı teşekkür mektubu ve hastamızın bugünkü hali. Kendisi 10 sene sonra fakülteye geldi ve benimle resim çektirdi. Sağolsun varolsun.

....... HASTANESİ BAŞ HEKİMLİĞİ'NE

Bakırköy ..... Hastanesine tedavi olmak üzere geldiğimde doğrusu bazı endişelerim vardı. Tansiyonum  18-20'lerde seyrediyor, vücudumdaki yetersiz kanı pompalamaya  çalışan kalbimin atışları kulaklarımda hatta beynimde yankılanıyordu.  Anjiyoda  sol ana arterinin tamamen tıkandığı anlaşıldı. Acilen bypass  olmam gerekiyordu. Ancak kronik kistis teşhişi konan böbreklerimin tamamen iflas etmesi  söz konusuydu.. Ben bu şüphe ve düşüncelere dalmışken bir anda kendimi sedye içerisinde yarıçıplak bir vaziyette ameliyathane kapısının önünde buldum. Sonrasını hiç mi hiç hatırlamıyorum. Gözümü açtığımda yoğun bakımda idim. Etrafımda hocam Ahmet AKGÜL  ve operasyon ekibi vardı; "Uyan Ali Bey çok uyudun" diyorlardı. Ben hayatta olmamın, onlar ise bypass'ın başarılı neticesini almanın  mutluluğunu yaşıyordu. Tedavim çok şükür bitti. Fonksiyonlarım stabil, herşey olması gerektiği gibi. Bu başarının ekibine minnet ve şükranlarımı sunmak isterim. Zira hocam kalbimi durdurmaksınız  şifalı elleri ile ameliyatı gerçekleştirmiş ve 75 yaşındaki bu ihtiyarı yeniden hayata  bağlamıştır. Takdire şayan hocamızın başarılarının devamını can-ı gönülden diler, ömrüm olursa onu Ord. Prof. Opr. Dr. Ahmet AKGÜL olarak görmek isterim.

Ayrıca hizmet için yaratılmış, aktif, mesleğine aşık, sempatik, gözlerinin içi gülen, mütevazi, centilmen, yağız, genç delikanlı Dr. Cabir GÜLMALIYEV'i de zikretmeden geçemeyeceğim. Hele beni anjiyoya hazırlayan, yoğun bakımda ise bir ana şefkati ile başucumdan ayrılmayan, hastalığımın verdiği zaaf ve üzüntülerime moral kaynağı olan Cengiz Bey'ide asla unutamam.

Kısacası; Bakırköy ...... Hastanesi operasyon, bakım, temizlik, disiplin, tıp bilgisi ve hasta memnuniyeti açısından hocasından doktoruna, hemşiresinden hasta bakıcısına, temizlikçisinden güvenlik görevlilerine varıncaya kadar dört dörtlük olup tarafımdan tam not almıştır. Bana kalırsa adı geçen hastane, ileride müsait hinterlandı nedeniyle İstanbul'un hatta Türkiye'nin en büyük tıp merkezi olmaya adaydır ve son olarak üzerimde hakkı olan tüm personelden Allah razı olsun, ben onlardan razıyım. Onların da haklarını helal etmelerini bekliyorum. Tüm kalbimle başarılarınızın devamını dilerim.

Hürmet ve Saygılarımla

Ali BAĞIŞ

Kalp Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız  

Kalp hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız  

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.