FİBROMİYALJİ AĞRILARI

 

Fibromiyalji ağrılarım sebebi ile uzun yıllardır uğraşıyordum. Gittiğim doktorlar ağrılarımın geçmeceğini bu ağrılar ile yaşamam gerektiğini söylediler.
Araştırmalarım üzerine Prof. Dr. Ahmet Akgül hocamla tanışıp tedavi sürecine başladım. 2 aylık tedavi sürecinde Allah'ın izni ve hocamızın yardım ve tedavileri ile ağrılarım %99 azaldı. Bölgesel yerlerde çok çok az kaldı yok denecek kadar.
Hayatım, moralim eski düzenine döndü. Emeği geçenlere Teşekkür eder, Allah razı olsun.

 

Fibro tedavisi 1

 

Fibro tedavisiHUZURSUZ BACAK SENDROMU

 

Doktor bey merhabalar ben Simav’dan hastanız ... huzursuz bacak sendromu ve fibromiyaljim vardı, sizin sayenizde kurtuldum çok şükür, haklınız ödenemez.

 

Huzursuz bacak sendromu nasil tedavi edilirBİTMEYEN TEDAVİLER, BİTEN SABIR

 

Ahmet Hocam merhaba,

20 Temmuzdaki muayenemden sonra tatile çıktım, dönünce evimizi taşıdık. Size söz verdiğim yazıyı o nedenle bugüne kadar yazamadım, mahçup oldum. Yarın Fibromiyalji tedavimin başlayacak olması nedeniyle bugün size teslim etmek istedim.

Yıllar önce yurt dışında yaşamaya başladığımda evimden, ailemden, çevremden, işimden uzaklaşmış bambaşka bir hayata yelken açmıştım. Ülkemde oldukça sağlıklı bir kişiyken, yaklaşık 6 ay sonra bedenimden yoğun sinyaller almaya başlamıştım. Ufak bir operasyon geçirdim, kum düşürdüm ve bacaklarımda ağrılar oluştu; o ağrılara iç varis teşhisi kondu. Kendimdeki bu değişime şaşırıp kalıyor, bir anlam veremiyordum, gurbeti derinden yaşıyordum adeta, sudan çıkmış balığa dönmüştüm. Bir süre sonra sağlığım düzelmeye başladı, ilerleyen zamanda da ülkeme döndüm.

Zaman içinde stresli bir dönemimde Huzursuz Bacak Sendromu ile tanıştım, geceleri dizlerimin seğirmesi, uyuşması ve ağrıması ile uykudan kalkıyor, yürüyerek semptomlardan kurtulmaya çalışıyordum. Ağrı kesicilerden de yardım alıyordum. Stresli dönem geçince belirtiler de kayboldu.

Tüm bu yaşadıklarım hayatı sorgulamama, arayış içine girmeme ve ruhsal öğretilere yönelmeme neden oldu. Önce Reiki ile tanıştım, Evrensel Yaşam Enerjisi olarak ifade edilen Reiki’de kişi, inisiye edilerek kendisi ya da çevresine bu enerjiyi aktarmakta. Fiziksel, duygusal, ruhsal şifalanmayla birlikte içsel yolculuğa da zemin hazırlamakta. Böylece farkındalığımı oldukça artıran bu öğreti, bana başka kapılar açmaya başladı. Mesleğim olan Makine Mühendisliğinin icrasında kullandığım analiz etme, ihtiyaçları belirleme, problem çözme, standartlara uygun güvenli ve kaliteli üretim gibi somut kavramlar ve olgulardan, soyut kavramlara geçiş, sarsıcı ve zorlayıcı olmakla beraber, Dünyadaki yolculuğumu Bütüne ve Herkesin En Yüksek Hayrına doğru çevirdi.

Anneme 5 yıl önce 4. Evre kolon kanseri tanısı konmasıyla, farklı bir sürece geçtik. Tedavilerinin yanında özellikle Londra Imperial Colloge’ın çalışmalarında yer alan Nano Kolloidal Altın suyunu kullandık, vücudu kendini toparladı, kanseri yendi. Ancak kanser yeniden nüksetti. Bu sefer son verilen ve diğerlerinden farklı olan kemoterapiden sonra Homeopatik tedavi ile destek aldık. Kilo almaya başladı annem, ağrıları azaldı ancak komplikasyonlar olmaya başladı. Destek almasına rağmen son kemoyu vücudu kaldıramadı, bu süreç yaklaşık 3 ay sürdü, Hakkın Rahmetine kavuştu Annem. 2.5 yıl süre kanserle mücadelede geçti, annem hiçbir zaman isyan etmedi, inancı ile hep tevekkül eder, iyileşeceğini düşünürdü. Sağlıklıydı, sağlıklı beslenirdi, kronik bir hastalığı yoktu.

Yaşadıklarımla bu sefer benim bedenim sinyal vermeye başladı, bacaklarımda inanılmaz ağrılar ortaya çıktı, geceleri uyutmuyordu. Yıllar önce konulan iç varisin yeniden tetiklendiğini düşünmeye başladım. Homeopatik tedaviden yararlandım, bir süre ağrılarım geçti, sonra yeniden nüksetti, aynı zamanda Huzursuz Bacak Sendromum da, varisle el birliği yaparak devreye girdi. Gittiğim doktor varis çorabı giymemi, ağrılarımın azalacağını belirtti. Azalmadı. Huzursuz bacaklarım için ise gece yatmadan önce “siyah hardal tohumu” alarak ağrılarımı azalttım. Ancak kullanıma belli bir süre sonra ara verince, ağrılar geri geldiler.

Bu sefer hem arkadaşımdan edindiğim pozitif sonuç hem de Homeopatımın önerisiyle varislerim için tıbbi sülük tedavisine geçtiğimiz yaz başladım. Önce vücudun sülüğe nasıl reaksiyon vereceğine bakılıyor, bacaklara konulmadan önce bel bölgesine yerleştiriliyor. Tedavi belirli aralıklarla yapılıyor, dizlere sülük konulması ise serin havalarda uygulanıyor aksi takdirde dizler, bacaklar şişiyor. Havalar bir türlü soğumayınca ben de sülüklere veda ettim. Ancak tedavi sırasında sülüklerin insanlar için kendilerini feda etmeleri bir anlamda insana şifa vermek amacıyla yaşam sürelerini tamamlamaları, beni duygusal olarak etkiledi.

Şifa için bir başka canlının hayatı önemsiz midir?

İnsana, İnsanlığa, Bütüne Hizmet midir bu?

gibi sorularla epeyce meşgul oldum. Bütüne Hizmet yaklaşımı aklıma ve kalbime daha çok yattı.

Fotoğrafa, özellikle doğa fotoğrafçılığına meraklıyım. Baharın gelişini iple çekip çiçeklerin, bitkilerin, ağaçların arasında doğayı fotoğraflarken, güzelim kokularını doya doya koklarken, isimlerini öğrenirken içten içe aromaterapiye yol aldığımı fark ettim.
Bahar aylarında Uluslararası NAHA Aromaterapi 1. Seviye eğitimini tamamladım. Belgeye, vaka çalışmaları ve sonunda yapılacak sınav ile hak kazanılıyor.

Aromaterapi bitkilerden, köklerinden, meyvelerinden, reçinelerinden, kabuklarından elde edilen uçucu yağların kişilerin ruhsal, duygusal ve fiziksel sağlıklarının güçlendirilmesi için Bütüncül Tıp anlayışı ile uygulanıyor. Uçucu yağlar, bitkilerin “Ruhu” olarak nitelendirilip çok kıymetlidirler; sabit yağlar ve başka hammaddeler kullanılarak terapötik fayda yanında kozmetik, masaj yağları, koku çubukları, dezenfektanlar, temizlik malzemeleri gibi geniş bir yelpazede kullanımları vardır. Kokular ile beyindeki limbik sistem uyarılır, böylece nöroendokrin, duygusal ve fizyolojik fonksiyonların nasıl etkilendiği tarafımızca anlaşılabilir.

Vaka çalışmalarında ilk aday olarak kendimi aldım. Varislerim için aromaterapik karışımımı büyük bir heyecanla ve minnettle hazırladım. Hafif bir masajla yatmadan önce sürdüm. Sabaha kadar deliksiz uyumuşum, ağrısız sızısız bir gece geçirmiştim. Bu bir Mucizeydi! Gündüzleri ağrılarım ortaya çıkıyordu, en azında geceleri uyumaya başlamıştım.

Öte yandan bir yayında “üzüm çekirdeği yağı”nın varis tedavisinde kullanıldığı bilgisine rastlayınca onu da almaya başladım.

Geceleri varis ağrıları gidip yerine huzursuz bacak kasılmalarım geri gelince aralarında nasıl bir ilişki olabileceği gibi sorular kafamı kurcalamaya başladı. Varis tedavilerinde uygulanan yöntemlerden olan damarlara köpük sıkılması beni ürküttüğü için uzun bir süredir köpüksüz bir tedavi ve doktor arayışına girmiştim. Tam da bu sırada Prof. Dr. Ahmet Akgül’ün tedavileri ikna edici geldi, kendisinden randevu aldım.

Ahmet Hocamın teşhisi Fibromiyalji, beni ters köşe yaptı! Orayı çalışmamıştım, sorular çalışmadığım yerden geldi 😊

Hastalık, Şifaya giden yoldur. Bu yol Bütünsel yaklaşım yani bedensel, ruhsal, zihinsel olarak değerlendirilmeli ona göre ihtiyaçlar belirlenmelidir. Ruhsal bilgilerde hastalıkların, zihinsel bedendeki karmaşalardan, astral bedene oradan da eterik bedene iletildiği ve eterik bedende başladığı fiziksel bedene yansıdığı belirtilir. Farkındasızlık, dengeden uzaklaşma hastalıklara davetiye çıkarır.

Şifaya giden yolda kişi araştırır, kendisi için en iyiyi arar. Soysal ilişkiler, içinden çıkılmaz olaylar, durumlar karşısında pes etmez, çözümler üretir. Deneyim ile gelen zorlanım ve buradaki murat, bütün bu süreci yönetmektedir. Bu görünür ve görünmez büyük bir ağı oluşturur.

Sorunlarımın, takıntılarımın, beklentilerimin farkındayım. Şifalanma sürecinde benim ruhsal, zihinsel ve bedensel gelişmeme katkı sundukları için onlara teşekkür ederim.

Bütünün esası olan denge, güç ve şifayla…

 

ALLAH'A EMANET OLSUNLAR

 

Allah yar ve yardımcınız olsun Ahmet Hocam canı gönülden çok teşekkürler.

Ahmet Akgül hocam ve ekibine hiç bitmeyecek sandığım ağrılarıma çare oldular evvel Allah'ın izniyle. Allah tüm çaresiz hastalara çare olmaları için dualarımda olacaklar her zaman sonsuz teşekkürler.

Allaha emanet olsunlar.

 

Fibromiyalji ve bacak agrilari 1

 

 

Fibromiyalji ve bacak agrilari 2

 

KAŞINTILARIM DA YOK OLDU

 

30 yıldır geçmeyen huzursuz bacak sendromu rahatsızlığım hocam sayesinde son buldu.

Ayrıca sebebi bulunamayan vücut kaşıntılarım vardı sekiz yıldır süren Ahmet hocam sayesinde Kaşıntılarım da sonlandı. Kendisine çok teşekkür ediyor meslek hayatındaki başarılarının devamını diliyorum. İşini son derece severek yapan insanlık adına faydalı olmak adına bütün imkanlarını seferber eden Ahmet Akgül hocama Sonsuz SAYGILARIMLA….

 

 

Huzursuz bacak sendromu agrisi

 

FİBROMİYALJİNİN TEDAVİSİ VAR MI?

 

18 senedir boyun ağrısı, baş ağrısı, omuzlar, kollar son zamanlarda ise bacaklarım ağrıyor. Çok zor süreçti. Yataktan hiç kalkamadan 1 bardak su içmeden geçirdiğim günleri bilirim. Yeri geldi hüngür hüngür ağladım. Bu kadar ağrılarla çocuklarımı büyüttüm. Çok ağrılarım olduğu bir günde internette yeni “Fibromiyoloji tedavisi var mı” diye araştırırken tesadüf Ahmet Akgül hocamı gördüm

Özellikle yorumlara baktım, beni de iyi edeceğini düşünerek randevu aldım. Randevuyu bekledim, günüm gelince Ahmet Hocama geldim. Tedavimi gördüm. Çeşitli tedavilerle, tedavi oldum. Önce Ahmet Hocama sonra harika ekibine çok teşekkür ediyorum. Hepsi çok ilgili, güler yüzlü özellikle Mümine Hanıma ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim. Bacım olsa bu kadar ilgilenmezdi. Hepsini çok seviyorum.

“Bir şifacı bulunur elbet ve Bulundu”

 

 Fibromiyalji hastaliginin tedavisi var mi 2Fibromiyalji hastaliginin tedavisi var mi 1BANA İLHAM VERDİNİZ

 

Tıp fakültesine Kalp Damar Cerrahı olmak için girdim. O hayalle bitirdim, şimdi sınav sonucunu bekliyorum. İnşallah yakın zamanda hayallerim için bir adım daha atmış olacağım. Paylaşımlarınız, gördüklerim o kadar ilham veriyor ki... Teşekkür ederim. Umarım bizden ilerde birilerinin hayatını değiştirebilecek dokunuşlarda bulunabiliriz...
Saygılarımla

 

SİZ ÇOK İYİ BİR İNSANSINIZ

 

Hocam az önce yazınızı okudum. Tedavi yerine makyaj yapılan varis ameliyatları…
Ben aylardır sizi takip ettim. Başarılı ameliyatlarınız, yaptığınız tedaviler, yazdığınız her şeyi defalarca dikkatle okudum. İyileştirdiğiniz her hastanızın haberini gördüğümde en az onlar kadar çok sevindim. Rabbim her birine sağlık sıhhat versin inşallah. Ben size gelmeyi, ameliyat olmayı çok ama çok istedim. Birkaç kez size yazdım, Allah razı olsun sizde cevap verdiniz. Asistanını aradım randevu almak için ama öğrendim ki siz ameliyatlarınızı sadece özel hastanede yapıyormuşsunuz. Masraflar hakkında bilgi alamadığım içinde gelemedim, bizi aşacağını düşündüm. Sonra ben devlet hastanesinden randevu aldım ve Allah kısmet ederse yarın sabah ameliyat olacağım. Tek dileğim inşallah sizin gibi işini ciddiye alan gerçekten bitti, kurtuldum bu rahatsızlığımdan diyebileceğim bir ameliyat gerçekleşir. Çok uzun oldu, vaktinizi aldım ama bunları bilmenizi istedim. Siz koskoca bir profesörsünüz ama öncelikle çok iyi bir insansınız. Bunca insan size övgü dolu sözleri boşuna söylemiyor ya! Sanki bir ağabey, bir kardeş, bir evlat gibi görünüyorsunuz. Ne mutlu size, Allah yolunuzu açık etsin inşallah. Başarılarınızın devamını diliyorum, hakkınızı helal edin çok vaktinizi aldım. İyi akşamlar hocam.

 

SORUNUN KAYNAĞINI ANLATTI

 

Sevgili Ahmet bey
Sizi ve çalışmalarınızı epey zamandan beri takip ediyorum. Ne mutlu ki sizinle tanıştık. Annemin gece uykuları sağ bacağındaki çok ağrılı krampları ile uyanıyorduk. Gece yatağında bağırması bacağını tutması ve dayanılmaz bir ağrıyla bağırması bizi sürekli düşündürüyordu.
Size ulaşıp bu krampları anlattığımızda bizi çok dikkatli dinleyip daha önce hiçbir doktorun sormadığı sorular sorarak ve anlamadığımız zaman ise sabırla örnekler vererek bize sorunun kaynağını anlattı.
Yaptığı tetkikte ise ameliyatla bu kramp nöbetlerinin düzeleceğini söyleyerek bizi rahatlatıp mutlu etti.
10 gün önce yaptığı zorlu ama başarılı bir ameliyat ile şükürler olsun. Ahmet Hocanın sayesinde tüm ağrılarımdan kurtuldum.
Sizin cesaretinize emeğinize ve uğraşınıza ne kadar çok minnettar olduğumuzu söylesek azdır.

Sizin gibi başarılı ve merhametli öncelikle insan olarak sonrasında ise hekim olarak bizlerin çok ihtiyacı olduğunu samimiyetle belirtmek isterim.
Her şey için size yeniden sonsuz teşekkür ve saygılarımızı borç biliriz.
Selvi Koç
Nurgül Koç

 

İNANILMAZ İYİYİM

 

Ben .... Şu an inanılmaz iyiyim. Lipodem hastanız. 82 kilodan 65 kiloya geldim. En güzeli bacaklarım vücudumu taşımıyordu, 12 seans tedavi oldum, çok iyiyim. 2 adım atamayan, daha doğrusu ağrıdan yürüyemezdim. Şu an bacaklarım beni kendisi yürütüyor. Biraz da neden biliyor musunuz? Hocam mütevazı olamayacağım, pozitif enerjiniz, güzel yaklaşımınız benim yüzde elli iyileşme sebebim. Allah size sağlıklı güzel ömür eylesin. Bunu da Esra Hanım'da tedavinin yanında "hastalarım iletti" derseniz, mutlu olurum hocam.

 

 

Lipodem seansiDUALARIN KABULÜ MÜYDÜNÜZ?

 

Yepyeni hayatimizin ilk gününden sonsuz saygılarımla günaydın hocam…
2 yıl önce eşimle yollarımız birleştiğinde DVT ile de tanıştım...12 yıldır hep bir umut vardı içimde bir yerlerde bir gün her şey öncesini unutturacak diyordum hep. Sonra sayısız tesadüflerle Rabbim seni çıkardı karşıma... Duaların kabulü müydünüz? Rabbimin izniyle eşimi sağlığına, bizi de hep aydın günlere kavuşturduğun... Rabbim size hayırlı sağlıklı uzun bir omur nasip etsin… Rabbimin mucizesi parmaklarınızın ucunda... Sonsuz teşekkürler ediyorum size… Yepyeni hayatımıza başlarken bu sabah, bundan sonrasında hep dualarımda olacaksın. Rabbim sizi eksik etmesin… Saygı ve selam ile Allah'a emanet olun.

 

KIZIMA ŞİFA VERDİNİZ

 

Doktor bey öncelikle size çok teşekkür ederim. 11 yaşındaki Lenfödem rahatsızlığı olan kızıma şifa verdiniz, Allah sizden ve sizi yetiştiren herkesten razı olsun. Bize; “bununla yaşamayı öğreneceksiniz” demişlerdi. “45 dakika yürüyecek, koşacak, oynayacak” demişlerdi. Kızım sizin sayenizde hepsini yapıyor, sağlığına kavuşuyor. Size sonsuz teşekkürler.

 

BACAKTAKİ HUZURSUZLUK HİSSİM YOK OLDU

 

Dünyanın en harika hocası, hocaların en kıymetlisi, gerektiği yerde abi, gerektiği yerde sırdaş, gerektiği yerde yoldaş, her zaman bizim en kıymetlimiz oldun. Senin varlığın bile insanın yüzünde bir tebessüm oluşturmaya yetiyor böyle.  Sen hastalara şifa, çaresiz diyenlere deva, yüzü hiç gülmeyenlere merhem oldun.  Ne ağrı, ne sızı ne de huzursuzluk takmıyorum.  Hocaların bir tanesi eğer ki bu bedende,  bu şehirde nefes alabiliyorsam, gülebiliyorsam, saatlerce yürüyebiliyorsam (araya da katayım) yumurtanın beyazını bile yiyebiliyorsam,  hepsi senin sayendedir. İyi ki benim hocamsın, iyi ki benim öğretmenimsin, iyi ki varsın, iyi ki bizlerlesin. Allah'a binlerce kere şükürler olsun.

Mükü

 

 

KIZIMDA HİÇ GEÇMEYEN BACAK AĞRILARI VARDI

 

varis_ameliyati_sonras_fibromiyalji_tedavisi.jpg

 


Çaresiz kaldığımız bir anda karşımıza çıkan Ahmet Akgül hocama minnettarım. Kızımı iyileştirerek beni 2. kez hayata bağladı. Önce Allah'a sonra hocama çok teşekkür ederim. Allah hocamızı başımızdan eksik etmesin. Sayesinde çok iyiyiz ve çok mutluyuz, yolu her daim açık olsun. 

 

 

Fibromiyalji için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız  

Fibromiyalji hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız  

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.