ABİMİN BÜTÜN DAMARLARINI DEĞİŞTİRDİ 

Merhaba, aynı hastanede calıştığım sayın hocama kalbinde 3 damar ve her iki bacağına giden damarlarında tıkanıklık olan sevgili abimin koroner by pass ameliyatı için başvurduğumda; işine son derece titiz her hastası için ayrı özen ve dikkat gösteren oldukça "zor" ve "riskli" olarak tanımlanan vakalara yürekli bir şekilde elinden gelenin ötesinde bir şeyler yapmaya çalışan bir doktorla karşılaştım. Başarılı bir ameliyat geçiren abim şu anda sağlıklı ve mutlu...

Risk alabilmek hekime yönelik baskıların arttığı bu devirde takdir edilmesi gereken ve bu işe karşınızdaki kişinin gercekten yüreğini koyduğunu gösteren bir özelliktir. Yetenek, bilgi, sevgi ve cesaretin birleştiği bir cerrahı tavsiye ediyorum.

Tesekkürler Hocam

Doçent Doktor Meral Mert

Endokrinoloji Uzmanı 

EN İYİ DAMAR HASTALIĞI TEDAVİSİ

en_iyi_bacak_varis_ve_damar_ameliyati.jpg


Sevgili doktoruma,Gerek ameliyat öncesi, gerek ameliyatımda ve sonrasında gösterdiği ilgi ve alakaya çok teşekkür ediyorum. Geldiğim ilk günden beri güleryüzünüzü eksiltmeyip sorularıma ilgiyle yanıtlar verdi. Bana güven sağladı. Ameliyat olmaktan tereddüt etmedim. Bilgisi oldukça yüksek ve tecrübesiyle güvenimizi kazandı. İyileşeceğimize inandırdı ve başardı. İyi ki tanımışız ve iyi ki varsınız.

Teşekkürler

Saide AYDIN 

UYKU UYUYAMIYORDUM HOCAMIN SAYESİNDE UYUDUM, TEK SEANSTA SİGARAYI BIRAKTIM

Ağrılarımdan uyuyamıyordum hiç bir şekilde. Bartın'da "tedavisi yok" dedi doktorlar, Karabük'e de gittim "iç varis" dendi. Araştırdım hocamı buldum internetten. Allah ondan razı olsun, iki ay uyku uyuyamamıştım sayesinde uyudum, yaram iyileşti. Anjiyo oldum ve sayesinde sigarayı bıraktım. Çok teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim,  hocam iyi ki varsınız. Biorezonans seansıyla tek seferde sigarayı bıraktım. 

tek_seansta_sigarayi_birakma.jpgbir_seansta_sigarayi_birakma.jpg

 

 

 

behcet_hastaliginin_en_iyi_tedavisi.jpg

 Yukarıdaki gazete haberinin tam metni aşağıdaki renkli yazıda vardır veya haberin ayrıntıları için TIKLAYINIZ

NASA teknolojisi ile damar tedavisi

Bacaklara negatif ve pozitif basınç uygulayarak, toplardamarlardan geriye kan akımını hızlandıran cihaz ayak damar tıkanmalarına çözüm oluyor.

NASA’nın uzaydaki astronotların bacaklarındaki kan akımını düzenlemek için geliştirdiği cihaz, bacak damar tıkanıklıklarının ve bacak damarlarındaki kanlanma problemleriyle oluşan hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde kurulan Türkiye’nin ilk Geronteknoloji Merkezinde hizmete giren Vakum Terapi cihazı sayesinde kangren olup kesilecek ayaklar kurtuluyor.

Vakum Terapi Cihazı’nın vücutta ayaklardaki dolaşımı destekleyen ikinci bir kalp gibi çalıştığını söyleyen İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Kalp-Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Akgül “Lenfödem toplumda 6.000 kişide bir görülen bir hastalık. Derin Ven Trombozu adını verdiğimiz tıkanıklıklar ise çok daha sık. Ayak damarlarının kanlanmasına yardımcı olduğu için her türlü damar hastalığının tedavisinde kullanılabilen bu tedavi yönteminde negatif ve pozitif basınç uygulanarak, toplardamarlardan geriye kan akımı hızlandırılıyor. Atardamarlardaki kan akış hızı ve dokuların oksijenlenmesi artırılarak yara-kas dokusunun iyileşmesi sağlanıyor. Farklı hastalıkların tedavisi için 16 programı olan cihaz aralıklı negatif basınç uygulaması sayesinde,tedavisi oldukça zor olan dolaşım kaynaklı hastalıklarda çığır açmış yeni bir metot” dedi.

Vakum terapisinin uzaya giden astronotların sağlıklarının korunması amacıyla geliştirildiğini anlatan Prof. Dr. Akgül “Uzayda yer çekimi olmadığından son derece sağlıklı olan astronotların dolaşım sisteminde problemler ortaya çıkıyor. Astronotlar günün belirli saatlerinde bu vakum cihazına girerek dolaşım sistemlerini normale döndürüyorlar. Bu cihazın tedavide kullanılması söz konusu olduğunda bir de basınç fonksiyonu eklenmiş” dedi.

"BACAĞINI KESECEĞİZ DEDİLER, 10 GÜN SONRA AYAĞA KALKTIM"

Özlem Tırış 26 yaşında bir ev hanımıydı. Her şey sağ ayak parmaklarının arasındaki kaşıntı ile başladı. Kaşıntı, kısa süre içinde bütün ayağını sardı. Bacağı kızardı ve diğer bacağının 2 katı kadar şişti. Ağrılar içinde kıvranırken acil servise gitti. Ağrı kesici verip gönderdiler. Bir süre sonra bacağında yaralar oluştu ve bacağı mosmor oldu. Antibiyotik tedavisine cevap vermeyince “Bacağını keseceğiz” dediler. Tırış, İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Akgül’e ulaştı. Tırış’a yapılan damar haritalaması işleminde iç varis ve ileri derecede lenfödem hastası olduğu anlaşıldı. Özlem Tırış’ın hastaneye geldiğinde ağır yaraları olduğunu söyleyen Prof. Dr. Akgül “Özlem Hanım’a bir seri tedavi uyguladık. Önce enfeksiyon tedavisine başladık. Bunun etkili olabilmesi için bacaklardaki ödemi azaltmamız gerekiyordu. O yüzden bu cihaza aldık. Beraberinde Oksiplazma dediğimiz iğneli tedavi, varisleri için de cerrahi operasyon yaptık” dedi.

Damar, Damar Tıkanıklığı ve Yetmezliği ve Damar Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız  

Damar hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış, bu bacak kesilir"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız  

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.