FARKLI TEDAVİLER

Bir yıldır yaşadığım damar tıkanıklığından dolayı bir çok doktora gittim ama hiçbiri Ahmet hocam gibi bir tedavi yöntemi kullanmadı ve böyle süreceğini söyledi. Ahmet Hocamı yaptığı tedaviler sayesinde durumum gün geçtikçe çok iyiye gidiyor. Sonsuz teşekkürler Ahmet hocam Bir şifacı bulunur elbet.

Damarda stent tikanikligi 1

Damarda stent tikanikligi 2

BACAK KURTARMA AMELİYATI

Çok değerli saygıdeğer Ahmet hocam;
Sizi bir senedir düzenli internetten gerek kendi paylaşımlarınızı gerekse hasta yorumlarınızı dikkatle takip ettim. Bilginize, emeğinize, anlayışınıza ve hoşgörü müze hayran kaldım. Şifamın siz olduğuna inanaraktan size geldim ve iyi ki gelmişim. Yapmış olduğunuz ameliyatın üstünden kısa bir süre geçmesine rağmen eskiye göre çok çok iyiyim, sağlıklıyım. Size ve ekibinize çok teşekkür ederim. Gülen yüzünüz her zaman bizimle olsun. İyi ki sizi tercih etmişim.

Amputasyondan kurtarma ameliyatiHASTALIĞIMI TEŞHİS BİLE EDEMEDİLER, TANI BİLE KOYAMADILAR

Saygı değer Hocam. Biz çaresizliğimizle size geldik. Derdimize çare oldunuz. Bu zorlu süreçte bizleri ve özellikle annemin moralini yüksek tuttunuz. Kimsenin teşhis edemediği hastalığı siz teşhis ettiniz. Bu zorlu süreçte hep yanımızda oldunuz, güler yüzünüzle ve ekibinizin ilgisiyle annemin tedavi sürecinin iyi olmasına yardımcı oldunuz. her daim dualarımızda olacaksınız yaptıklarınıza minnettarız Allah size sağlıklı ve uzun ömür versin ki daha Bir çok hastaya bakabilesiniz. Saygılar değerli Hocam.

Teshisi ve tanisi konulamadiTeshis bile konulamayan hastalik 1
BACAK AĞRISI VE ŞEKİL BOZUKLUĞU DÜZELDİ

Sevgili Hocam,

Sana ne yazsam az kalır. 34 yıldır çektiğim ağrıyı, şekil bozukluğunu ve en önemlisi ruhsal bozukluğumu ortadan kaldırdın. Şimdi kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum. Bu duyguların tarifi yok. Bu uzun süreçte sen ve ekibin kardeşten öte oldunuz bana. Sizlere çok teşekkür ediyorum.

Size meslek hayatınızda başarılar diliyorum. Doktor olmaktan öte insanlığınız yaklaşımınız için, güler yüzünüz için çok teşekkür ediyorum.

Rabbim sizi ve ekibinizi korusun, sağlıcakla kalın inşallah.

Sevgilerimle.

Çok sevgili ve çok değerli 'Hipokrat Çocuğu'

qwe.jpgresim_1.jpg


10 yıl öncesinde başlayan periferik arter by-pass'larım, sağ bacakta 4-5\'e ulaşmış ve artık doktorların bir ameliyat daha ancak %25 sonuç verir diyerek ameliyata yönelmememi, bacağımı kaybetmekle sonuçlanacağını söyledikleri bu son dönemlerimde olağanüstü bir py-pass'la beni %100 bacak sağlığıma kavuşturdunuz. Ameliyat olduğum gün yürüdüm, 4 günde taburcu oldum. Dedim ve diyorum ki 'size ne desem, nasıl teşekkür etsem az..yetmez'. 'Hep olanca alçak gönüllülükle 'işim benim' dediniz başka şey demediniz. Bu iş miş değil diyorum, iş az kalır ifadeye. Bu yaptığınız tıbbi branşı yaşam tarzı olarak benimsemektir, tam bir Hipokrat Çocuğu olmak demektir, insanlık için insanüstü şeyler başarmak demektir.

Teşekkürlerden megatonlarca sunsam yetmez. Sizi asla unutmayacağım. Ömrünüz başarı üstüne başarılarla geçsin. Saygılarımla...

59 yaşındaki Ayşe Yılmaz ise, "Bacağıma daha önce 3 yapay damar ameliyatı yapıldı. İyi idim geçen yaza kadar. Bacaklarımda ağrı oluşmaya başladı, sürekli kramplar giriyordu. Şikayetlerim artıyordu, en sonunda hastaneye geldim, yürüyemeyecek vaziyette geldim hem de. Tekrar ameliyat olmam gerektiği söylendi. Prof. Dr. Ahmet Akgül beni ameliyata aldı. Şimdi iyiyim çok şükür. İlk önce Dr. Ahmet Akgül'e ve sonra tüm ekibine çok teşekkür ediyorum

YÜRÜYEMİYEN HASTAYA ÖZEL DAMAR TAKTILAR

Daha önce bacağındaki damar tıkanıklığı nedeniyle 3 kez ameliyat olan Ayşe Yılmaz'ın düzelmeyen damar tıkanıklığına çare Bakırköy Dr Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bulundu.

Hastanenin Kalp ve Damar Cerrahisi Klinik Şefi Prof. Dr. Ahmet Akgül ve ekibi, yürüyemeyecek kadar kötü durumda olan hastayı özel bir teknikle damar ameliyatı yaparak ayağa kaldırdı.

"HER HASTA ÖZELDİR, DAMARLARI DA ÖYLE..."

Daha önce 3 kez yapay damar takılan fakat hepsinde tekrar tıkanıklık görülmesi nedeniyle sağ bacağını kaybetme riski olan ayrıca yürüyemeyen hastanın ameliyatını başarı ile yapan ünlü cerrah Prof. Dr. Ahmet Akgül konu ile ilgili görüşlerini bildirdi:

" Ayşe Hanım bana başvurduğunda şiddetli bacak ağrısı mevcuttu. Ağrılar nedeniyle yürüyemiyordu. Benzer şikayetler nedeniyle daha önce başka merkezlerde 3 kere ameliyat olmuş, bacağına yapay damarlar takılmıştı. Hastanın damarlarını inceledik, tetkikleri tamamladık ve bacaktaki damarların tıkalı olduğunu gördük. Önceki ameliyatlarda kullanılan yapay damarlar tıkanmıştı. Tüm ameliyatlar benzer şekilde yapılmıştı halbuki damarların bacak içerisindeki yerleşimi farklı olmalıydı. Bu nedenle hastamızın damar sistemini önce analiz ettik ve ameliyattan önce hangi seviyede ve hangi açıyla damar koyacağımızı özel tekniklerle belirledik. Yapay damar konma işlemi birçok merkezde yapılmakta fakat genellikle aynı teknik her hastaya uygulanmaktadır, oysa her hasta özeldir, damarları da öyle. Damarın seçimi, hangi bölgeye konulacağı, hangi açıyla yol alacağı, içindeki kanın geçiş şekli ve ameliyat tekniği hastaya özel olmalıdır. Her damar tıkanıklığı aynı teknikle çözülemez. Teknolojinin ve tecrübelerimizin yardımıyla ameliyat öncesi hazırladığımız planı aynen ameliyatta uyguladık ve sonuç hastamızın da belirttiği gibi çok başarılı oldu. Hastamız artık yürüyebiliyor ve daha da önemlisi yürürken bile ağrısı olmuyor"

"HERKES SAĞLIĞININ KIYMETİNİ BİLSİN"

59 yaşındaki Ayşe Yılmaz ise, "Bacağıma daha önce 3 yapay damar ameliyatı yapıldı. İyi idim geçen yaza kadar. Bacaklarımda ağrı oluşmaya başladı, sürekli kramplar giriyordu. Şikayetlerim artıyordu, en sonunda hastaneye geldim, yürüyemeyecek vaziyette geldim hem de. Tekrar ameliyat olmam gerektiği söylendi. Prof. Dr. Ahmet Akgül beni ameliyata aldı. Şimdi iyiyim çok şükür. İlk önce Dr. Ahmet Akgül'e ve sonra tüm ekibine çok teşekkür ediyorum"dedi.

‘Prof Dr Ahmet Akgül'e mektubum' var:

Çok sevgili ve çok değerli 'Hipokrat Çocuğu';

10 yıl öncesinde başlayan periferik arter by-pass'larım, sağ bacakta 4-5\'e ulaşmış ve artık doktorların bir ameliyat daha ancak %25 sonuç verir diyerek ameliyata yönelmememi, bacağımı kaybetmekle sonuçlanacağını söyledikleri bu son dönemlerimde olağanüstü bir py-pass'la beni %100 bacak sağlığıma kavuşturdunuz.Ameliyat olduğum gün yürüdüm, 4 günde taburcu oldum. Dedim ve diyorum ki 'size ne desem, nasıl teşekkür etsem az..yetmez'. 'Hep olanca alçakgönüllülükle 'işim benim' dediniz başka şey demediniz. Bu iş miş değil diyorum, iş az kalır ifadeye. Bu yaptığınız tıbbi branşı yaşam tarzı olarak benimsemektir, tam bir Hipokrat Çocuğu olmak demektir, insanlık için insanüstü şeyler başarmak demektir. Teşekkürlerden megatonlarca sunsam yetmez. Sizi asla unutmayacağım. Ömrünüz başarı üstüne başarılarla geçsin.Saygılarımla...

Ayşe Yılmaz 

Femoropopliteal bypass yapılan hastamız 

.... HASTANESİ personeline  

17.01.2012 tarihinde geçirmiş olduğum bilateral femoropopliteal bypass ameliyatımda çalışmalarıyla gösterdikleri büyük başarıyla başta Prof Dr Ahmet Akgül olmak üzere uzman doktorlar Sercan Bey, Orçun Bey, Mustafa Bey, Mehmet Bey, Cabir Bey, Vedat Bey.   Teşekkürlerimi sunar, Allahtan cçlışmalarında başarılar dilerim.

Erol KARUL 

Damar baypası yapılan bir diğer hastamız

...... Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi bölüm başkanı Doç. Dr. Ahmet Akgül ve ekibine 23.10.2013 tarihinde yapılan Baypas ameliyatım, hastanedeki yoğun ilgi ve temizlikten dolayı teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Namık Kemal ALTUN  

behcet_hastaliginin_en_iyi_tedavisi.jpg

 Yukarıdaki gazete haberinin tam metni aşağıdaki renkli yazıda vardır veya haberin ayrıntıları için TIKLAYINIZ

NASA teknolojisi ile damar tedavisi

Bacaklara negatif ve pozitif basınç uygulayarak, toplardamarlardan geriye kan akımını hızlandıran cihaz ayak damar tıkanmalarına çözüm oluyor.

NASA’nın uzaydaki astronotların bacaklarındaki kan akımını düzenlemek için geliştirdiği cihaz, bacak damar tıkanıklıklarının ve bacak damarlarındaki kanlanma problemleriyle oluşan hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde kurulan Türkiye’nin ilk Geronteknoloji Merkezinde hizmete giren Vakum Terapi cihazı sayesinde kangren olup kesilecek ayaklar kurtuluyor.

Vakum Terapi Cihazı’nın vücutta ayaklardaki dolaşımı destekleyen ikinci bir kalp gibi çalıştığını söyleyen İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Kalp-Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Akgül “Lenfödem toplumda 6.000 kişide bir görülen bir hastalık. Derin Ven Trombozu adını verdiğimiz tıkanıklıklar ise çok daha sık. Ayak damarlarının kanlanmasına yardımcı olduğu için her türlü damar hastalığının tedavisinde kullanılabilen bu tedavi yönteminde negatif ve pozitif basınç uygulanarak, toplardamarlardan geriye kan akımı hızlandırılıyor. Atardamarlardaki kan akış hızı ve dokuların oksijenlenmesi artırılarak yara-kas dokusunun iyileşmesi sağlanıyor. Farklı hastalıkların tedavisi için 16 programı olan cihaz aralıklı negatif basınç uygulaması sayesinde,tedavisi oldukça zor olan dolaşım kaynaklı hastalıklarda çığır açmış yeni bir metot” dedi.

Vakum terapisinin uzaya giden astronotların sağlıklarının korunması amacıyla geliştirildiğini anlatan Prof. Dr. Akgül “Uzayda yer çekimi olmadığından son derece sağlıklı olan astronotların dolaşım sisteminde problemler ortaya çıkıyor. Astronotlar günün belirli saatlerinde bu vakum cihazına girerek dolaşım sistemlerini normale döndürüyorlar. Bu cihazın tedavide kullanılması söz konusu olduğunda bir de basınç fonksiyonu eklenmiş” dedi.

"BACAĞINI KESECEĞİZ DEDİLER, 10 GÜN SONRA AYAĞA KALKTIM"

Özlem Tırış 26 yaşında bir ev hanımıydı. Her şey sağ ayak parmaklarının arasındaki kaşıntı ile başladı. Kaşıntı, kısa süre içinde bütün ayağını sardı. Bacağı kızardı ve diğer bacağının 2 katı kadar şişti. Ağrılar içinde kıvranırken acil servise gitti. Ağrı kesici verip gönderdiler. Bir süre sonra bacağında yaralar oluştu ve bacağı mosmor oldu. Antibiyotik tedavisine cevap vermeyince “Bacağını keseceğiz” dediler. Tırış, İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Akgül’e ulaştı. Tırış’a yapılan damar haritalaması işleminde iç varis ve ileri derecede lenfödem hastası olduğu anlaşıldı. Özlem Tırış’ın hastaneye geldiğinde ağır yaraları olduğunu söyleyen Prof. Dr. Akgül “Özlem Hanım’a bir seri tedavi uyguladık. Önce enfeksiyon tedavisine başladık. Bunun etkili olabilmesi için bacaklardaki ödemi azaltmamız gerekiyordu. O yüzden bu cihaza aldık. Beraberinde Oksiplazma dediğimiz iğneli tedavi, varisleri için de cerrahi operasyon yaptık” dedi.

 

Damar, Damar Tıkanıklığı ve Yetmezliği ve Damar Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız  

Damar hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış, bu bacak kesilir"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız  

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.