Çok sevgili ve çok değerli 'Hipokrat Çocuğu'

qwe.jpgresim_1.jpg


10 yıl öncesinde başlayan periferik arter by-pass'larım, sağ bacakta 4-5\'e ulaşmış ve artık doktorların bir ameliyat daha ancak %25 sonuç verir diyerek ameliyata yönelmememi, bacağımı kaybetmekle sonuçlanacağını söyledikleri bu son dönemlerimde olağanüstü bir py-pass'la beni %100 bacak sağlığıma kavuşturdunuz. Ameliyat olduğum gün yürüdüm, 4 günde taburcu oldum. Dedim ve diyorum ki 'size ne desem, nasıl teşekkür etsem az..yetmez'. 'Hep olanca alçak gönüllülükle 'işim benim' dediniz başka şey demediniz. Bu iş miş değil diyorum, iş az kalır ifadeye. Bu yaptığınız tıbbi branşı yaşam tarzı olarak benimsemektir, tam bir Hipokrat Çocuğu olmak demektir, insanlık için insanüstü şeyler başarmak demektir.

Teşekkürlerden megatonlarca sunsam yetmez. Sizi asla unutmayacağım. Ömrünüz başarı üstüne başarılarla geçsin. Saygılarımla...

59 yaşındaki Ayşe Yılmaz ise, "Bacağıma daha önce 3 yapay damar ameliyatı yapıldı. İyi idim geçen yaza kadar. Bacaklarımda ağrı oluşmaya başladı, sürekli kramplar giriyordu. Şikayetlerim artıyordu, en sonunda hastaneye geldim, yürüyemeyecek vaziyette geldim hem de. Tekrar ameliyat olmam gerektiği söylendi. Prof. Dr. Ahmet Akgül beni ameliyata aldı. Şimdi iyiyim çok şükür. İlk önce Dr. Ahmet Akgül'e ve sonra tüm ekibine çok teşekkür ediyorum

YÜRÜYEMİYEN HASTAYA ÖZEL DAMAR TAKTILAR

Daha önce bacağındaki damar tıkanıklığı nedeniyle 3 kez ameliyat olan Ayşe Yılmaz'ın düzelmeyen damar tıkanıklığına çare Bakırköy Dr Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bulundu.

Hastanenin Kalp ve Damar Cerrahisi Klinik Şefi Prof. Dr. Ahmet Akgül ve ekibi, yürüyemeyecek kadar kötü durumda olan hastayı özel bir teknikle damar ameliyatı yaparak ayağa kaldırdı.

"HER HASTA ÖZELDİR, DAMARLARI DA ÖYLE..."

Daha önce 3 kez yapay damar takılan fakat hepsinde tekrar tıkanıklık görülmesi nedeniyle sağ bacağını kaybetme riski olan ayrıca yürüyemeyen hastanın ameliyatını başarı ile yapan ünlü cerrah Prof. Dr. Ahmet Akgül konu ile ilgili görüşlerini bildirdi:

" Ayşe Hanım bana başvurduğunda şiddetli bacak ağrısı mevcuttu. Ağrılar nedeniyle yürüyemiyordu. Benzer şikayetler nedeniyle daha önce başka merkezlerde 3 kere ameliyat olmuş, bacağına yapay damarlar takılmıştı. Hastanın damarlarını inceledik, tetkikleri tamamladık ve bacaktaki damarların tıkalı olduğunu gördük. Önceki ameliyatlarda kullanılan yapay damarlar tıkanmıştı. Tüm ameliyatlar benzer şekilde yapılmıştı halbuki damarların bacak içerisindeki yerleşimi farklı olmalıydı. Bu nedenle hastamızın damar sistemini önce analiz ettik ve ameliyattan önce hangi seviyede ve hangi açıyla damar koyacağımızı özel tekniklerle belirledik. Yapay damar konma işlemi birçok merkezde yapılmakta fakat genellikle aynı teknik her hastaya uygulanmaktadır, oysa her hasta özeldir, damarları da öyle. Damarın seçimi, hangi bölgeye konulacağı, hangi açıyla yol alacağı, içindeki kanın geçiş şekli ve ameliyat tekniği hastaya özel olmalıdır. Her damar tıkanıklığı aynı teknikle çözülemez. Teknolojinin ve tecrübelerimizin yardımıyla ameliyat öncesi hazırladığımız planı aynen ameliyatta uyguladık ve sonuç hastamızın da belirttiği gibi çok başarılı oldu. Hastamız artık yürüyebiliyor ve daha da önemlisi yürürken bile ağrısı olmuyor"

"HERKES SAĞLIĞININ KIYMETİNİ BİLSİN"

59 yaşındaki Ayşe Yılmaz ise, "Bacağıma daha önce 3 yapay damar ameliyatı yapıldı. İyi idim geçen yaza kadar. Bacaklarımda ağrı oluşmaya başladı, sürekli kramplar giriyordu. Şikayetlerim artıyordu, en sonunda hastaneye geldim, yürüyemeyecek vaziyette geldim hem de. Tekrar ameliyat olmam gerektiği söylendi. Prof. Dr. Ahmet Akgül beni ameliyata aldı. Şimdi iyiyim çok şükür. İlk önce Dr. Ahmet Akgül'e ve sonra tüm ekibine çok teşekkür ediyorum"dedi.

‘Prof Dr Ahmet Akgül'e mektubum' var:

Çok sevgili ve çok değerli 'Hipokrat Çocuğu';

10 yıl öncesinde başlayan periferik arter by-pass'larım, sağ bacakta 4-5\'e ulaşmış ve artık doktorların bir ameliyat daha ancak %25 sonuç verir diyerek ameliyata yönelmememi, bacağımı kaybetmekle sonuçlanacağını söyledikleri bu son dönemlerimde olağanüstü bir py-pass'la beni %100 bacak sağlığıma kavuşturdunuz.Ameliyat olduğum gün yürüdüm, 4 günde taburcu oldum. Dedim ve diyorum ki 'size ne desem, nasıl teşekkür etsem az..yetmez'. 'Hep olanca alçakgönüllülükle 'işim benim' dediniz başka şey demediniz. Bu iş miş değil diyorum, iş az kalır ifadeye. Bu yaptığınız tıbbi branşı yaşam tarzı olarak benimsemektir, tam bir Hipokrat Çocuğu olmak demektir, insanlık için insanüstü şeyler başarmak demektir. Teşekkürlerden megatonlarca sunsam yetmez. Sizi asla unutmayacağım. Ömrünüz başarı üstüne başarılarla geçsin.Saygılarımla...

Ayşe Yılmaz 

Femoropopliteal bypass yapılan hastamız 

.... HASTANESİ personeline  

17.01.2012 tarihinde geçirmiş olduğum bilateral femoropopliteal bypass ameliyatımda çalışmalarıyla gösterdikleri büyük başarıyla başta Prof Dr Ahmet Akgül olmak üzere uzman doktorlar Sercan Bey, Orçun Bey, Mustafa Bey, Mehmet Bey, Cabir Bey, Vedat Bey.   Teşekkürlerimi sunar, Allahtan cçlışmalarında başarılar dilerim.

Erol KARUL 

Damar baypası yapılan bir diğer hastamız

...... Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi bölüm başkanı Doç. Dr. Ahmet Akgül ve ekibine 23.10.2013 tarihinde yapılan Baypas ameliyatım, hastanedeki yoğun ilgi ve temizlikten dolayı teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Namık Kemal ALTUN  

Damar, Damar Tıkanıklığı ve Yetmezliği ve Damar Hastalıkları ve Tedavileri için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız  

Damar hastalığı ve "tedavisi yok, bu hastalıkla yaşamaya alış, bu bacak kesilir"  denilen hastaların tedavi sonrası yorumlarını okumak için lütfen tıklayınız  

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim ve Randevu için lütfen tıklayınız   

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.