Yara Bakımı
Ahmet beyi tanıdığıma Allah'a şükrediyorum
Türkiye'nin, yazılı/görsel olarak en kapsamlı sağlık web sitesini ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Merak ettiğiniz konulara burada ayrıntılı cevap vereceğiz. Ayrıca soru sormak isterseniz veya iletişime geçmek isterseniz lütfen TIKLAYINIZ .

Paylaşımlarımızı okurken RENKLİ + BOLD yazılan kelimelerin üzerine de tıklarsanız o konuda hem video hem de yazılara ulaşırsınız. O sayfayı okuduktan sonra zaten sayfanın altında GERİ DÖN tuşuna tıklarsanız cevabımızda kaldığınız yerden okumaya devam edersiniz. Böylece hastalığınız ve tedavisi hakkında hem görsel hem de yazılı bilgi sahibi olursunuz:

HİÇBİR DOKTOR AMELİYATIMI YAPMADI

Adım selver 22 sene önce askerde varis ameliyati oldum ve tabiki yıllar geçtikce varislerim yine çıkıp damar tıkanıklığı oluşmaya  başladı devamlı sol bacağım şişiyordu ve farkındaydım doktora gidiyordum ama ameliyat olmuyordum. Eylül ayında yine doktora gittim beni muayene etti ve bana doppler  çektirmemi istedi hemen gidip çektirip getirdim ve toplar damarımın çalişmadığımı ve ameliyat olmamı  söyledi hemen kayıt işlemini yaptırdım ve bekledim bir hafta on gün içinde beni aradılar cuma günü ..... devlet hastanesinde ameliyat olacaksın dediler bende o gün gittim. yattım doktorlar beni ameliyat masasına yatırdılar ve antibiyotik yaptılar sonrada tam uyuşturucu iğneyi yapacakken sonra vazgeçip bana dedilerki senin ameliyatını yapamayız çok riskli ve burda yoğun bakım olmadığı içinde seni ...... hastanesine göndereceğiz dediler sonra sağolsunlar bana ambülans tahsis ettiler bakırköye gönderdiler ve ameliyat haneye gittik.

Doktor AHMET AKGÜL. geldi ve seni ben ameliyat yapıcam dedi bende kabül ettim ameliyat masasına yattım ikide girdik altıda çıktık ameliyattan ve başarılı bir ameliyat gerçekleşti  eğer ahmet bey olmasaydı beni hiç bir doktor ameliyat yapmicaktı  çünkü bacağım bitik bir haldeydi bunu içtenlike söylüyorum.ve ahmet bey doktorluğu bir kenara tam bir arkadaş dost canlısı çok anlayışlı ve hastalarına karşı çok anlayışlı biri ve ahmet beyi tanıdığıma Allah'a şükrediyorum ve böyle bir evlat dünyaya getirdikleri için o annenin ve babanın ellerinden öperim.ve şu anda sağlıklıyım çalışıyorum.siz değerli dostlarıma tavsiye ediyorum.
 
Selver Bey 
 

ALMANYA'DAN MEKTUP VAR 

dvtyaz.jpg
 
Eşimin dayanılmaz ağrılarını ve umutsuzluğunu yok ettiniz

VARİS YARASI VE VENÖZ YETMEZLİK AMELİYATI

en_iyi_varis_doktorundan_venz_yetmezlik_ameliyat.jpg en_iyi_venz_yetmezlik_ve_varis_yaras_tedavisi.jpg

Eşimin 2002 yılından beri yaşadığı ve 2016 Kasım'ına kadar çözümü olmadığını sandığımız VENÖZ YETMEZLİK hastalığından kurtuluşunun miladı 27 Şubat 2017.

Kasım 2016'ya kadar tam bir yıllık araştırma ve izleme sonucu Ahmet Hoca'ya ulaştık. İlk görüşmede bize verdiği umut ve inanç öylesine büyüktü ki, ameliyat olalı henüz 5 gün olmasına rağmen eşimin bacağındaki acıların yok oluş noktasına gelmesi, her sabah daha umutlu uyanmamızı sağlıyor.

Eşimin dayanılmaz ağrılarını ve umutsuzluğunu yok ettiniz ve doğan sabahı bize umutlu kıldığınız için Allah sizden razı olsun. Hep sağ olun ve hep var olun.

Var olun ki başka hastalarda iyileşsin ve mutlu olsun.

Tayfun ZEYBEY'in EŞİ

 

 

 

GÜLERYÜZLÜ DOKTOR

Hastaların şikayetlerini sonuna kadar dinleyip ve hekimliğin en temel tanı koyma aracı olan dinlemek. Hastalarına yakın davranma ve onlara güven vermesi ve en önemlisi koyduğu teşhislerin isabetli olması. Bir yakınımı ameliyat etmesi ve kısa sürede iyileşmesi. Güleryüzlü olması. Ankara'dan gelip çok kısa bir sürede istanbul bakırköy devlet hastenesinde kalp damar kıliniği kurup kalp ameliyatları yapması ve de bunların başarılı sonuçlanması.

Turan KOÇ 

 
Geçmeyen Bacak Yarası

BACAK YARASI VE VENÖZ ÜLSER

Venöz ülser yetmezlik hastalığı 1992 yılında sağ ayağımda, ayak içinde şişkinlik ve kızarıklıkla başladı. 1994 yılında S.S.K. bağlı Ankara Dışkapı hastanesinde yapılan doppler sonucu öğrendim. 1994 - 2006 yılları arasında Karabük SSK hastanesi Ankara SSK dış kapı hastanelerinde değişik tarihlerde tedavi oldum. 2006 yılının Haziran ayında Ankara da bulunan bir üniversite hastanesine yattım. Burada, Damar , Behçet , Mikrobiyoloji , ve Osteomiyelit üzerinde araştırmalar yaptılar. Bu süre Aralık ayında bitti.Venöz ülser yetmezlik ile yaşamayı öğrenmemi ve şu andaki teknolojiyle bunun tedavisi olmadığını söylediler. İzmir de bulunan bir üniversite hastanesinde Doç Dr tarafından her iki bacaktan ameliyat oldum.
Yıl 2009 ameliyattan 3 ay sonra tekrar ağrılarım ve yaralarım nüksetti. Bu zaman zarfından sonra
2006 yılında Nişantaşı nda bulunan özel hastanenin yanında özel muayenesi bulunan ve İstanbul da devlete ait bir hastanede Profesöre muayene oldum. Çare yok
2011 yılında İstanbul, Bahçelievler mevkiinde özel hastanede görevli Doç Dr muayene oldum. Sonuç çare yok.
2013 yılında Ankara askeri hastanede Kalp Damar Cildiye ve Su altı hekimliğinde muayene oldum. Sonuç yok
2007 yılında Ankara da hiper barik oksijen tedavisi sonuç sıfır2008 ankara da Özel Muayenede 6 ay haftada 3 gün olmak üzere özel ozon tedavisi sonuç sıfır
2012-13 yıllarında ulusal kanallarda bitkisel ürünlerle bu hastalığı tedavisinin olduğunu söyleyen ilaçlar, en az 3 ay kullanmak üzere kullandım. Sonuç sıfır
Ankara , İstanbul , İzmir olmak üzere bu alanda bilgi sahibi olan en az ünvanı Doç olan bilim adamlarına tedavi oldum. Her seferinde hüsran. Maddi ve manevi kayıp. Gittiğim Hocaların bu hastalıkla yaşamamı, fazla hareket etmememi, söylediler. Bu hareketsiz hayat sonucu Yaraların daha çok açılması Kasların çekilmesi, yürüme güçlüğü, halsizlik olmak üzere bir çok hastalığa davet çıkardı.
2014 yılının Aralık ayı başında Bakırköy Sadi Konuk E.A.H. Kalp damar klinik şefi Prof. Dr. Ahmet AKGÜL hocama muayene oldum. ayaklarım dizlerime kadar yaralar içinde, yaralar derin ve geniş haldeydi. Aralık ayından, 2015 Mart sonuna kadar sağ ve sol bacaklarımdan ameliyat etti. Ameliyattan sonra ağrılarım, sızılarım kalmadı, yaralarımın kapanması ve daha rahat yürüyebilmem için yara bakım ve fizyo terapistlere yönlendirdi. Şu anda yara ve fizyoterapi görüyorum. Günlük 3 ila 4 km arasında yürür oldum. Ben sağlığımı önce Allah a sonra Ahmet Hocaya borçluyum. O sihirli elleriyle bana adeta 2. hayatı bağışladı. Bu hastalığın tedavisi var. Sadece doğru zamanda ve doğru Hocayı bulmak. Bakırköy Sadi Konuk E.A.H. Başhekimliğine, Kalp Damar Cerrahi bölüm başkanı Prof. Dr. ahmet Akgül e ve bölümde görevli Dr Arkadaşlarına ve personeline, fizyoterapist bölümü hocalarına çok teşekkür ederim. Ahmet hocama uzun ömür ve hastalara şifa dağıtması için Allah a her gün dua ediyorum.

KAYIP YILLAR

Hastalığımı öğrendim 1994 yılında

Adına tıpta venöz ülser yetmezliği dediler

Gitmediğim Ne Hastane Nede Fakülte

Başvurmadığım Ne Doçent Ne Profesör

Bu hastalıkla yaşamayı öğrenmemi söylediler

Koşmayı, yürümeyi, Gezmeyi yasakladılar bana

Venöz Ülser yaralarım arttı yattıkça

Ne kas kaldı Ne derman Vücutta

Rabbime yalvardım sağlığıma kavuşayım diye

Güneş benim için doğdu 2014 Aralığında

Buldum Onu Bakırköy Dr. Sadi Konuk Hastanesinde

Adı Prof.Dr. Ahmet AKGÜL Dediler

Düşünmeden teslim ettim sağlığımı Ona

Mucizeler yarattı elleriyle O bitmiş bacaklarımda

Ne ağrı  Ne sızı kaldı hayatımda

Allah'ıma Şükürler olsun kavuştum sağlığıma

Kim verecek geçen 21 Yılın hesabını

Ömrümde kalacak kayıp Yıllar olarak

Yeniden Doğmak, nefes almak, yaşamak çok güzel

Sen Çok YAŞA Emi Ahmet AKGÜL Hocam.

Şaban ARSLAN

 
AKGÜL tekniği ile Damar Kapakçıklarını tedavi etti

ŞÜKÜRLER OLSUN

Adım Nevzat KOÇ  23.02.1982  Erzincan ,Tercan doğumluyum. Erzincan'da ikamet etmekte ve Döner ustası olarak çalışmaktayım. 2005 Yılında geçirdiğim apandisit ameliyatından sonra EMBOLİ Hastalığına yakalandım. .... bulunan Üniversite Hastanesinde coumadin ilacını kullanmaya başladım. .... Devlet Hastanesi'nde ilaç dozunu ayarlayamayarak Mide kanaması  ve Sol ayağımda büyük şişlik  meydana geldi. İstanbul .....Devlet Hastanesinde 10 günlük bir tedavi sonucunda normal hayatıma döndüm. Kaplıcadan sonra ayağımda kaşıntı ve yara meydana geldi. .....Üniversite Hastanesi Kalp Damar Servisi Bölüm Başkanı yaptığı muayene ve tetkikler sonucu ayak damar yapısının genetik olarak bozulduğunu, kapakçıkların görev yapamadığını, damarların tıkalı olduğunu bu hastalığın Ameliyata elverişli olmadığını, Ameliyat olursam Ayaklarımın kesileceğini, Sakat kalacağımı yada öleceğimi söyledi. Yine Erzurum'da Özel Hastanede yapılan muayene tetkik sonucu ..... 08 (kan sulandırıcı) kullanmamı ve hayatımı böyle idame ettirmemi söylediler. İstanbul ......İlçesinde Özel Hastane ve .....Devlete ait olan Hastanede yapılan tetkiklerde aynı kanata varıldı. Bu zaman sürecinde ayağımdaki yaranın ilerlediği, .....Devlet Hastanesi'nde belli bir süre tedavi gördüm. Bu tedavinin sonucu Ankara'da bulunan ..... Hastanesine sevki ve bu konuda Prof.Dr.olan şahsa muayene oldum. Bu Prof. Dr. kendi yöntemini kullanarak Özel muayenehanesinde 10 ila 15 gün tedavi gördüm. Yaralarımın kapandı ve taburcu edildim. Daha sonra bu tedavinin işe yaramadığı yaralarımı eskisinden daha büyük ve derin hale gelmiştir. Hastalığımla ilgili internette araştırma yaparken Prof.Dr.Ahmet AKGÜL hocamızın kendine özgü AKGÜL tekniğini öğrendim Hasta yorumlarını okuduktan sonra kendisine sağlığımı teslim edeceğimeemin oldum. ..... Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahi Servisinde Ahmet Hocamın bizzat kendi gözetimi ve denetimi altında tedavimi başlattım. Önceki tedavilerimin hataları sonucu meydana gelen Damar tıkanıklığını Anjiyo yaparak açtı, daha sonra kendisinin ismimi verdiği AKGÜL tekniği ile Damar Kapakçıklarını tedavi etti. Damar tıkanıklığımı gidermesi ,Sol ayak içindeki yaranın pansuman ve yara bakımını özel ekibiyle tedavi edilmesi sonucu yaralarımın kabuk bağladığını gördüm. Ayaklarımda ki Yara,Ağrı ve Sancıların geçtiği için Hocama Binlerce Dua ve Şükürlerimi sunuyorum. Allah Ondan ve Ekibinden Razı Olsun .Sizler gibi İdealist Hekimler oldukça bu Devlet sizlere şükran borçlarını unutmaz..

Bu tedavilerin devam etmesindeki Devletin ,Bizlerin maddi ve manevi kayıplarını söylememe gerek yok. Maddi kayıp bir şekilde giderilir.Ama manevi kayıpların hafızalara kazındığı , Aile ve Dostları derinden etkilediğini hiç bir zaman UNUTMAMALIYIZ.......

Sayın Hocam Size Binlerce Şükürler Olsun....

Nevzat KOÇ

 
" Böyle bir insan olamaz." "böyle bir doktor olamaz"

DERİN VEN TROMBOZU VE DERİN VARİS YETMEZLİĞİNE BAĞLI YARA 

firdevs1.jpg firdevs2.jpg Sayın Prof.Dr.Ahmet AKGÜL hocam, ekibi ve umutla şifa bekleyen tüm hastalara;

Ben 39 yaşındayım. 2008 yılının Nisan ayında yaptığım doğumdan sonra sağ bacağım şiddetli bir sancı ile beraber morardı ve şişti. Yapılan ilk müdahaleden sonra şişlik ve sancı sol bacağıma da geçti. ....Hastanesinde kaldığım 3 günden sonra taburcu edildim. Fakat şikâyetlerim devam ediyordu. Bursa'da özel bir hastaneye gittik. Oradaki doktor hastalığımın DVT olduğunu ve uzun bir süre kan sulandırıcı ilaç kullanmam gerektiğini söyledi ve tedavimi başlattı. Tedavimin 2. Yılından sonra başka bir doktor ilaçlarımı kesti sonrasında ise ayak bileklerimde venöz ülser diye adlandırılan yaralar açıldı. Yaraların tedavisi için gitmediğimiz yer kalmadı. Eskişehir, İzmir, Ankara gibi şehirlerde birçok Profesör hocaya muayene olduk. Hepsinin ortak kararı bu yaraların kapanması için ayaklar yukarıda yatmaktan başka bir çare olmadığını söylediler. Yaralarımın yanı sıra bacak ve kasıklarımda da ağrı ve sancılar çekilmez olmuştu artık. Ta ki 2015 yılının Eylül ayına kadar.

Sayın Prof.Dr.Ahmet AKGÜL hocamı bulmuştuk. Hemen İstanbul'a geldik. İlk muayeneden sonra dedim ki " Böyle bir insan olamaz."  "böyle bir doktor olamaz" "bir doktor bu kadar mı pozitif olur?" Yüzüme bakışı, konuşması, "elimizden gelen her şeyi yapacağız" demesi, hayata küskünlüğümü, umutsuzluğumu ve düzelmeyen moralimi silip süpürmüştü. Allah ondan binlerce kere razı olsun. Ailesi ile birlikte bir ömür boyu mutluluk versin inşallah.

Hocam ilk olarak renkli doppler ve BT venografi ile tetkiklerimi yaptı ve ana toplardamarlarımda tıkanıklık olmadığını sadece geriye kaçakların olduğunu söyledi. Ve 16.09.2015 tarihinde sağ kasığımdan kendi geliştirdiği bir teknik kullanarak kapakçık operasyonu gerçekleştirdi. 1 gün sonrada beni taburcu etti. Operasyondan sonra kasık ve bacak ağrılarım, şişlikler artık geçmişti.

Ahmet hocam hastalarına o kadar değer veriyor ki çok sıcakkanlı, güler yüzlü, sevecen, hastalarının derdine derman olmaya çalışan, elinden gelen her şeyi yapmaya çalışan, "acaba ben bu hastamı nasıl iyileştiririm" diye gece gündüz düşünen bir doktor. Ben onlarca doktor gördüm ama kendini bu kadar mesleğine adamış, hastalarının şifası için uğraşan bir Dr. İlk defa tanıdım. Dilerim ki Allah'tan gülen yüzü hiç solmasın. Allah ona güç kuvvet versin ki birçok hastaya şifa vesilesi olmaya devam etsin.

Şu anda Ahmet hocamın tedavisi devam ediyor. Sol kasığımdan da bir operasyon yaptı. Yaralarımla da hocam bizzat kendisi ilgileniyor ve iyileşmeyi gözlerimle görmeye başladım. Şikâyetlerim azaldı. Yaralarımın düzelmeye başladı ve toplarlanıyor artık. Pansumanlarımı dahi kendisi yapıyor, o kadar zaman sıkıntısı olmasına rağmen.

Rabbim her zaman yanında ve yardımcısı olsun hocamın. Sizi ve ekibinizi hiç unutmayacak ömür boyu size dua ederek yaşayacağım. Allah sizden razı olsun

Sayın Prof.Dr.Ahmet AKGÜL ve ekibine SEVGİ ve SAYGILARIMLA.

Yüzünü güldürdüğünüz hastanız.

Firdevs ERİÇ

Devamı...
 
Boşuna ameliyat oldum

SÜREKLİ BİTMEYEN AĞRIM VARDI

v5.jpg v4.jpg v3.jpg

 

8 yıl önce ayak bileğimde yara açıldığında hikayemiz bir fakülte hastanesinin kalp damar cerrahisi bölümüne gitmekle başladı. Dopler v.s. çekildikten sonra rahatsızlığım hakkında bilgi verilmeden açık yaraya baticon dökmem söylendi. Tabi yara daha da ilerledi. Daha sonra tavsiye üzerine bir kalp damar profesörüne gittik. Ameliyat kararı alındı ve uygulandı ama ne yazık ki bu 8 yıl süresinde 4 defa daha yara açıldı, her defasında lazer ve bandaj uygulaması yapıldı sürekli çorap ve bitmeyen ağrı ve şişlikler devam etti. Ameliyat sonrası varis ülseriyle ilgili hiçbir sıkıntımız kalmadığı söylenmişti dr tarafından oysaki. Farklı bir doktora daha gittiğimde bununla yaşamaya alışmam gerektiği tedavisi olmadığı söylendi. Artık 1 kat yukarı bile asansör kullanmadan çıkamıyordum. Çok çok mutsuz olduğum bir anda kuzenimle bu konuyu konuşurken internet üzerinden varis ile ilgili doktor arayışına girdik. Bu arada hala gerçek hastalığımın adını bilmiyordum.

İnternetten Prof Dr Ahmet Akgül'ü bulduk. Randevu aldık. En erken 1 hafta sonrasına randevu verebiliyorlardı. Muayene sırasında hastalığımın iç varis venöz yetmezlik olduğunu, tedavisinin yapıldığını, ayrıca dopler çekiminde ki ilk defa bu şekilde bir dopler çekildim, daha önceki ameliyatımda "iptal edildi" denilen damarın durduğunu aslında iyiki de durduğunu öğrendik yani 8 yıl önce boşuna ameliyat olup 10 gün yerimden kalkmadan yatmışım. Sonuç olarak yine en erken 1 ay sonra ameliyat oldum, ertesi gün hastaneden çıkıp kahvaltıya gidip yürüyüş yaptım diğer gün işimin başına döndüm. Bugün ameliyatımın 15. Günü şişlik yok ! ağrı yok ! yara yok ! her gün 1 saat yürüyüş yapıyorum. Bu günden sonra kaliteli ve sağlıklı yaşadığım her gün için Ahmet Hocaya teşekkürler,

Koray Kaynakgül

v1.jpg v2.jpg
 
Ayak bileğinde geçmeyen yara

AHMET BEYDEN ÖNCE İKİ KEZ VARİS AMELİYATI OLDUM 

laz1.jpg laz2.jpg

Ahmet beyden önce iki kez iç varis ameliyatı oldum. Ahmet hocamı tanıdıktan sonra ameliyat olmaya karar verdim ameliyattan bir hafta sonra gülmeye başladım. İşinin ehli çok teşekkür ederim. Canım hocam yüce rabbim sizi başımızdan eksik etmesin yüzünüz hep gülsün inşallah.

Erol KAHYAOĞLU

 
Variste pıhtı sonucu geçmeyen bacak yarası

ÖLÜNCEYE KADAR BU ACIYLA YAŞAMADIM İŞTE 

ya1.jpg ya2.jpg

 

Uzun yıllardır bacağımdaki şişlikten dolayı çok acı çektim bu vaka 1989 yılında başladı bu zaman içerisinde bir çok doktora gittim aldığım yanıt bacağımın ölünceye kadar bu şekilde geçireceğimi söylediler ve ameliyatın sakıncalı olduğunu söylediler çok yakın bir akrabamın ayağında aynı sorun olduğu için Prof. Dr. Ahmet Akgül beyin tedavisi ile ayağımın düzeldiğini öğrendim bende ondan güven alarak Ahmet Beye ameliyat oldum sağlığıma kavuştum...

HİKMET ÇOLAK