Yara Bakımı
Ahmet beyi tanıdığıma Allah'a şükrediyorum
Türkiye'nin, yazılı/görsel olarak en kapsamlı sağlık web sitesini ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Merak ettiğiniz konulara burada ayrıntılı cevap vereceğiz. Ayrıca soru sormak isterseniz veya iletişime geçmek isterseniz lütfen TIKLAYINIZ .

Paylaşımlarımızı okurken RENKLİ + BOLD yazılan kelimelerin üzerine de tıklarsanız o konuda hem video hem de yazılara ulaşırsınız. O sayfayı okuduktan sonra zaten sayfanın altında GERİ DÖN tuşuna tıklarsanız cevabımızda kaldığınız yerden okumaya devam edersiniz. Böylece hastalığınız ve tedavisi hakkında hem görsel hem de yazılı bilgi sahibi olursunuz:

HİÇBİR DOKTOR AMELİYATIMI YAPMADI

Adım selver 22 sene önce askerde varis ameliyati oldum ve tabiki yıllar geçtikce varislerim yine çıkıp damar tıkanıklığı oluşmaya başladı devamlı sol bacağım şişiyordu ve farkındaydım doktora gidiyordum ama ameliyat olmuyordum. Eylül ayında yine doktora gittim beni muayene etti ve bana dopler çektirmemi istedi hemen gidip çektirip getirdim ve toplar damarımın ameliyat olması gerektiği söylendi ve hemen kayıt işlemini yaptırdım ve bekledim bir hafta on gün içinde beni aradılar cuma günü ..... devlet hastanesinde ameliyat olacaksın dediler bende o gün gittim. yattım doktorlar beni ameliyat masasına yatırdılar ve antibiyotik yaptılar sonrada tam uyuşturucu iğneyi yapacakken sonra vazgeçip bana dedilerki senin ameliyatını yapamayız çok riskli ve burda yoğun bakım olmadığı içinde seni ...... hastanesine göndereceğiz dediler sonra sağolsunlar bana ambülans tahsis ettiler bakırköye gönderdiler ve ameliyat haneye gittik.

Doktor AHMET AKGÜL. geldi ve seni ben ameliyat yapıcam dedi bende kabül ettim ameliyat masasına yattım ikide girdik altıda çıktık ameliyattan ve başarılı bir ameliyat gerçekleşti  eğer ahmet bey olmasaydı beni hiç bir doktor ameliyat yapmicaktı  çünkü bacağım bitik bir haldeydi bunu içtenlike söylüyorum.ve ahmet bey doktorluğu bir kenara tam bir arkadaş dost canlısı çok anlayışlı ve hastalarına karşı çok anlayışlı biri ve ahmet beyi tanıdığıma Allah'a şükrediyorum ve böyle bir evlat dünyaya getirdikleri için o annenin ve babanın ellerinden öperim.ve şu anda sağlıklıyım çalışıyorum.siz değerli dostlarıma tavsiye ediyorum.
 
Selver Bey 
 

ALMANYA'DAN MEKTUP VAR 

dvtyaz.jpg

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için tıklayınız

Bacak yaraları için ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Bacak varisleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Varis tedavisi olmuş gerçek hasta yorumlarını görmek için tıklayınız

 
Eşimin dayanılmaz ağrılarını ve umutsuzluğunu yok ettiniz

VARİS YARASI VE VENÖZ YETMEZLİK AMELİYATI

en_iyi_varis_doktorundan_venz_yetmezlik_ameliyat.jpg en_iyi_venz_yetmezlik_ve_varis_yaras_tedavisi.jpg

Eşimin 2002 yılından beri yaşadığı ve 2016 Kasım'ına kadar çözümü olmadığını sandığımız VENÖZ YETMEZLİK hastalığından kurtuluşunun miladı 27 Şubat 2017.

Kasım 2016'ya kadar tam bir yıllık araştırma ve izleme sonucu Ahmet Hoca'ya ulaştık. İlk görüşmede bize verdiği umut ve inanç öylesine büyüktü ki, ameliyat olalı henüz 5 gün olmasına rağmen eşimin bacağındaki acıların yok oluş noktasına gelmesi, her sabah daha umutlu uyanmamızı sağlıyor.

Eşimin dayanılmaz ağrılarını ve umutsuzluğunu yok ettiniz ve doğan sabahı bize umutlu kıldığınız için Allah sizden razı olsun. Hep sağ olun ve hep var olun.

Var olun ki başka hastalarda iyileşsin ve mutlu olsun.

Tayfun ZEYBEY'in EŞİ

   

GÜLERYÜZLÜ DOKTOR

Hastaların şikayetlerini sonuna kadar dinleyip ve hekimliğin en temel tanı koyma aracı olan dinlemek. Hastalarına yakın davranma ve onlara güven vermesi ve en önemlisi koyduğu teşhislerin isabetli olması. Bir yakınımı ameliyat etmesi ve kısa sürede iyileşmesi. Güleryüzlü olması. Ankara'dan gelip çok kısa bir sürede istanbul bakırköy devlet hastenesinde kalp damar kıliniği kurup kalp ameliyatları yapması ve de bunların başarılı sonuçlanması.

Turan KOÇ 

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için tıklayınız

Bacak yaraları için ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Bacak varisleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Varis tedavisi olmuş gerçek hasta yorumlarını görmek için tıklayınız

 
Geçmeyen Bacak Yarası

VENÖZ ÜLSER BACAK VARİS YARASI

Venoz ülser yetmezlik hastalığı 1992 yılında sağ ayağımda, ayak bileklerinde  şişkinlik ve kızarıklıkla başladı. 1994 yılında S.S.K. bağlı Ankara Dışkapı hastanesinde yapılan doppler sonucu öğrendim. 1994 - 2006 yılları arasında Karabük ... hastanesi Ankara ... hastanelerinde değişik tarihlerde tedavi oldum. 2006 yılının Haziran ayında Ankara da bulunan bir üniversite hastanesine yattım. Burada, Damar , Mikrobiyoloji , ve Osteomiyelit üzerinde araştırmalar yaptılar. Bu sure Aralık ayında bitti. Venoz ülser yetmezlik ile yaşamayı öğrenmemi ve şu andaki teknolojiyle bunun tedavisi olmadığını söylediler. İzmir de bulunan bir üniversite hastanesinde Doç. Dr. tarafından her iki bacaktan ameliyat oldum.

Yıl 2009 ameliyattan 3 ay sonra tekrar ağrılarım ve yaralarım nüksetti. Bu zaman zarfından sonra 2006 yılında Nişantaşı'nda bulunan özel hastanenin yanında özel muayenesi bulunan ve İstanbul da devlete ait bir hastanede Profesöre muayene oldum. Çare yok.

2011 yılında İstanbul, Bahçelievler mevkiinde özel hastanede görevli Doktora muayene oldum. Sonuç çare yok.

2013 yılında Ankara askeri hastanede Kalp Damar Cildiye ve Su altı hekimliğinde muayene oldum. Sonuç yok

2007 yılında Ankara da hiperbarik oksijen tedavisi sonuç  sıfır

2008 Ankara'da özel muayenede 6 ay, haftada 3 gün olmak üzere özel ozon tedavisi, sonuç yine sıfır

2012-13 yıllarında ulusal kanallarda bitkisel ürünlerle bu hastalığı tedavisinin olduğunu söyleyen ilaçlar, en az 3 ay kullanmak üzere kullandım. Sonuç sıfır

Ankara , İstanbul , İzmir olmak üzere bu alanda bilgi sahibi olan en az ünvanı Doç olan bilim adamlarına tedavi oldum. Her seferinde sonuç hüsran. Maddi ve manevi kayıp. Gittiğim Hocaların bu hastalıkla yaşamamı, fazla hareket etmememi, söylediler. Bu hareketsiz hayat sonucu, yaraların daha çok açılması, Kasların çekilmesi, yürüme güçlüğü ve halsizlik olmak üzere bir çok hastalığa davetiye çıkardı.

2014 yılının Aralık ayı başında Bakırköy Kalp Damar Klinik Şefi Prof. Dr. Ahmet AKGÜL Hocama muayene oldum. Ayaklarım dizlerime kadar yaralar içindeydi ve  yaralar derin ve geniş haldeydi. Aralık ayından, 2015 Mart sonuna kadar sağ ve sol bacaklarımdan ameliyat etti. Ameliyattan sonra ağrılarım, sızılarım kalmadı, yaralarımın kapanması ve daha rahat yürüyebilmem için yara bakım ve fizyoterapistlere yönlendirdi. Şu anda yara ve fizyoterapi görüyorum. Günlük 3 ila 4 km arasında yürür oldum. Ben sağlığımı önce Allah'a, sonra Ahmet Hocaya borçluyum. O sihirli elleriyle bana adeta 2. hayatı bağışladı. Bu hastalığın tedavisi var. Sadece doğru zamanda ve doğru Hocayı bulmak. Bakırköy Sadi Konuk E.A.H. Başhekimliğine, Kalp Damar Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Akgül'e ve bölümde görevli doktor arkadaşlarına ve personeline, fizyoterapist bölüm hocalarına çok teşekkür ederim. Ahmet Hocama uzun ömür ve hastalara şifa dağıtması için Allah a her gün dua ediyorum.

KAYIP YILLAR

Hastalığımı öğrendim 1994 yılında Adına tıpta venöz ülser yetmezliği dediler Gitmediğim Ne Hastane Nede Fakülte

Başvurmadığım Ne Doçent Ne Profesör

Bu hastalıkla yaşamayı öğrenmemi söylediler

Koşmayı, yürümeyi, gezmeyi yasakladılar bana

Venöz ülser yaralarım arttı yattıkça

Ne kas kaldı Ne derman Vücutta

Rabbime yalvardım sağlığıma kavuşayım diye

Güneş benim için doğdu 2014 Aralığında

Buldum Onu Bakırköy Dr. Sadi Konuk Hastanesinde

Adı Prof. Dr. Ahmet AKGÜL Dediler

Düşünmeden teslim ettim sağlığımı Ona

Mucizeler yarattı elleriyle O bitmiş bacaklarımda

Ne ağrı, Ne sızı kaldı hayatımda

Allah'ıma Şükürler olsun kavuştum sağlığıma

Kim verecek geçen 21 Yılın hesabını

Onlar ömrümde kalacak kayıp Yıllar olarak

Yeniden Doğmak, nefes almak, yaşamak çok güzel

Sen çok YAŞA Emi Ahmet AKGÜL Hocam.

Şaban ARSLAN

Hastamız Şaban Beyin televizyon konuşmasını izlemek için aşağıdaki videoyu izleyiniz. 

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için tıklayınız

Bacak yaraları için ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Bacak varisleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Varis tedavisi olmuş gerçek hasta yorumlarını görmek için tıklayınız

 
AKGÜL tekniği ile Damar Kapakçıklarını tedavi etti

ŞÜKÜRLER OLSUN

Adım Nevzat KOÇ  23.02.1982  Erzincan ,Tercan doğumluyum. Erzincan'da ikamet etmekte ve Döner ustası olarak çalışmaktayım. 2005 Yılında geçirdiğim apandisit ameliyatından sonra EMBOLİ Hastalığına yakalandım. .... bulunan Üniversite Hastanesinde coumadin ilacını kullanmaya başladım. .... Devlet Hastanesi'nde ilaç dozunu ayarlayamayarak Mide kanaması  ve Sol ayağımda büyük şişlik  meydana geldi. İstanbul .....Devlet Hastanesinde 10 günlük bir tedavi sonucunda normal hayatıma döndüm. Kaplıcadan sonra ayağımda kaşıntı ve yara meydana geldi. .....Üniversite Hastanesi Kalp Damar Servisi Bölüm Başkanı yaptığı muayene ve tetkikler sonucu ayak damar yapısının genetik olarak bozulduğunu, kapakçıkların görev yapamadığını, damarların tıkalı olduğunu bu hastalığın Ameliyata elverişli olmadığını, Ameliyat olursam Ayaklarımın kesileceğini, Sakat kalacağımı yada öleceğimi söyledi. Yine Erzurum'da Özel Hastanede yapılan muayene tetkik sonucu ..... 08 (kan sulandırıcı) kullanmamı ve hayatımı böyle idame ettirmemi söylediler. İstanbul ......İlçesinde Özel Hastane ve .....Devlete ait olan Hastanede yapılan tetkiklerde aynı kanata varıldı. Bu zaman sürecinde ayağımdaki yaranın ilerlediği, .....Devlet Hastanesi'nde belli bir süre tedavi gördüm. Bu tedavinin sonucu Ankara'da bulunan ..... Hastanesine sevki ve bu konuda Prof.Dr.olan şahsa muayene oldum. Bu Prof. Dr. kendi yöntemini kullanarak Özel muayenehanesinde 10 ila 15 gün tedavi gördüm. Yaralarımın kapandı ve taburcu edildim. Daha sonra bu tedavinin işe yaramadığı yaralarımı eskisinden daha büyük ve derin hale gelmiştir. Hastalığımla ilgili internette araştırma yaparken Prof.Dr.Ahmet AKGÜL hocamızın kendine özgü AKGÜL tekniğini öğrendim Hasta yorumlarını okuduktan sonra kendisine sağlığımı teslim edeceğimeemin oldum. ..... Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahi Servisinde Ahmet Hocamın bizzat kendi gözetimi ve denetimi altında tedavimi başlattım. Önceki tedavilerimin hataları sonucu meydana gelen Damar tıkanıklığını Anjiyo yaparak açtı, daha sonra kendisinin ismimi verdiği AKGÜL tekniği ile Damar Kapakçıklarını tedavi etti. Damar tıkanıklığımı gidermesi ,Sol ayak içindeki yaranın pansuman ve yara bakımını özel ekibiyle tedavi edilmesi sonucu yaralarımın kabuk bağladığını gördüm. Ayaklarımda ki Yara,Ağrı ve Sancıların geçtiği için Hocama Binlerce Dua ve Şükürlerimi sunuyorum. Allah Ondan ve Ekibinden Razı Olsun .Sizler gibi İdealist Hekimler oldukça bu Devlet sizlere şükran borçlarını unutmaz..

Bu tedavilerin devam etmesindeki Devletin ,Bizlerin maddi ve manevi kayıplarını söylememe gerek yok. Maddi kayıp bir şekilde giderilir.Ama manevi kayıpların hafızalara kazındığı , Aile ve Dostları derinden etkilediğini hiç bir zaman UNUTMAMALIYIZ.......

Sayın Hocam Size Binlerce Şükürler Olsun....

Nevzat KOÇ

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için tıklayınız

Bacak yaraları için ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Bacak varisleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Varis tedavisi olmuş gerçek hasta yorumlarını görmek için tıklayınız

 
" Böyle bir insan olamaz." "böyle bir doktor olamaz"

DERİN VEN TROMBOZU VE DERİN VARİS YETMEZLİĞİNE BAĞLI YARA 

firdevs1.jpg firdevs2.jpg Sayın Prof.Dr.Ahmet AKGÜL hocam, ekibi ve umutla şifa bekleyen tüm hastalara;

Ben 39 yaşındayım. 2008 yılının Nisan ayında yaptığım doğumdan sonra sağ bacağım şiddetli bir sancı ile beraber morardı ve şişti. Yapılan ilk müdahaleden sonra şişlik ve sancı sol bacağıma da geçti. ....Hastanesinde kaldığım 3 günden sonra taburcu edildim. Fakat şikâyetlerim devam ediyordu. Bursa'da özel bir hastaneye gittik. Oradaki doktor hastalığımın DVT olduğunu ve uzun bir süre kan sulandırıcı ilaç kullanmam gerektiğini söyledi ve tedavimi başlattı. Tedavimin 2. Yılından sonra başka bir doktor ilaçlarımı kesti sonrasında ise ayak bileklerimde venöz ülser diye adlandırılan yaralar açıldı. Yaraların tedavisi için gitmediğimiz yer kalmadı. Eskişehir, İzmir, Ankara gibi şehirlerde birçok Profesör hocaya muayene olduk. Hepsinin ortak kararı bu yaraların kapanması için ayaklar yukarıda yatmaktan başka bir çare olmadığını söylediler. Yaralarımın yanı sıra bacak ve kasıklarımda da ağrı ve sancılar çekilmez olmuştu artık. Ta ki 2015 yılının Eylül ayına kadar.

Sayın Prof.Dr.Ahmet AKGÜL hocamı bulmuştuk. Hemen İstanbul'a geldik. İlk muayeneden sonra dedim ki " Böyle bir insan olamaz."  "böyle bir doktor olamaz" "bir doktor bu kadar mı pozitif olur?" Yüzüme bakışı, konuşması, "elimizden gelen her şeyi yapacağız" demesi, hayata küskünlüğümü, umutsuzluğumu ve düzelmeyen moralimi silip süpürmüştü. Allah ondan binlerce kere razı olsun. Ailesi ile birlikte bir ömür boyu mutluluk versin inşallah.

Hocam ilk olarak renkli doppler ve BT venografi ile tetkiklerimi yaptı ve ana toplardamarlarımda tıkanıklık olmadığını sadece geriye kaçakların olduğunu söyledi. Ve 16.09.2015 tarihinde sağ kasığımdan kendi geliştirdiği bir teknik kullanarak kapakçık operasyonu gerçekleştirdi. 1 gün sonrada beni taburcu etti. Operasyondan sonra kasık ve bacak ağrılarım, şişlikler artık geçmişti.

Ahmet hocam hastalarına o kadar değer veriyor ki çok sıcakkanlı, güler yüzlü, sevecen, hastalarının derdine derman olmaya çalışan, elinden gelen her şeyi yapmaya çalışan, "acaba ben bu hastamı nasıl iyileştiririm" diye gece gündüz düşünen bir doktor. Ben onlarca doktor gördüm ama kendini bu kadar mesleğine adamış, hastalarının şifası için uğraşan bir Dr. İlk defa tanıdım. Dilerim ki Allah'tan gülen yüzü hiç solmasın. Allah ona güç kuvvet versin ki birçok hastaya şifa vesilesi olmaya devam etsin.

Şu anda Ahmet hocamın tedavisi devam ediyor. Sol kasığımdan da bir operasyon yaptı. Yaralarımla da hocam bizzat kendisi ilgileniyor ve iyileşmeyi gözlerimle görmeye başladım. Şikâyetlerim azaldı. Yaralarımın düzelmeye başladı ve toplarlanıyor artık. Pansumanlarımı dahi kendisi yapıyor, o kadar zaman sıkıntısı olmasına rağmen.

Rabbim her zaman yanında ve yardımcısı olsun hocamın. Sizi ve ekibinizi hiç unutmayacak ömür boyu size dua ederek yaşayacağım. Allah sizden razı olsun

Sayın Prof.Dr.Ahmet AKGÜL ve ekibine SEVGİ ve SAYGILARIMLA.

Yüzünü güldürdüğünüz hastanız.

Firdevs ERİÇ

TIP DÜNYASI İÇİN İYİKİ VARSINIZ   

Merhaba ben Mehmet ÖZDABAN

1990 dan beri varis  hastasıyım gitmediğim hastane doktor kalmadı hepsinin dediği bu hastalıkla yaşamaya alış dediler. Taki Ahmet AKGÜL bulana kadar tabi ilk teşekkürü mü kuru fasulyeci erol ustaya borçluyum o olmasaydı Ahmet Hocayı tanıyamazdım. Ben geceleri gündüzleri sancıdan duramıyordum şimdi ne yara var ne sancı var.

Saygı Değer Ahmet Hocama sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilir o tekimeyle şöyle özetlemek gerekirse Rabbimin bir lütfu tıp dünyası için iyi ki varsınız herşey için çok teşekkürler...

MEHMET ÖZDABAN 

tedavisi_yok_dedikleri_bacak_varis_yarasi.jpg c_varis_derin_venoz_yetmezlik.jpg

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için tıklayınız

Bacak yaraları için ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Bacak varisleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Varis tedavisi olmuş gerçek hasta yorumlarını görmek için tıklayınız

 
Boşuna ameliyat oldum

SÜREKLİ BİTMEYEN AĞRIM VARDI

v5.jpg v4.jpg v3.jpg

 

8 yıl önce ayak bileğimde yara açıldığında hikayemiz bir fakülte hastanesinin kalp damar cerrahisi bölümüne gitmekle başladı. Dopler v.s. çekildikten sonra rahatsızlığım hakkında bilgi verilmeden açık yaraya baticon dökmem söylendi. Tabi yara daha da ilerledi. Daha sonra tavsiye üzerine bir kalp damar profesörüne gittik. Ameliyat kararı alındı ve uygulandı ama ne yazık ki bu 8 yıl süresinde 4 defa daha yara açıldı, her defasında lazer ve bandaj uygulaması yapıldı sürekli çorap ve bitmeyen ağrı ve şişlikler devam etti. Ameliyat sonrası varis ülseriyle ilgili hiçbir sıkıntımız kalmadığı söylenmişti dr tarafından oysaki. Farklı bir doktora daha gittiğimde bununla yaşamaya alışmam gerektiği tedavisi olmadığı söylendi. Artık 1 kat yukarı bile asansör kullanmadan çıkamıyordum. Çok çok mutsuz olduğum bir anda kuzenimle bu konuyu konuşurken internet üzerinden varis ile ilgili doktor arayışına girdik. Bu arada hala gerçek hastalığımın adını bilmiyordum.

İnternetten Prof Dr Ahmet Akgül'ü bulduk. Randevu aldık. En erken 1 hafta sonrasına randevu verebiliyorlardı. Muayene sırasında hastalığımın iç varis venöz yetmezlik olduğunu, tedavisinin yapıldığını, ayrıca dopler çekiminde ki ilk defa bu şekilde bir dopler çekildim, daha önceki ameliyatımda "iptal edildi" denilen damarın durduğunu aslında iyiki de durduğunu öğrendik yani 8 yıl önce boşuna ameliyat olup 10 gün yerimden kalkmadan yatmışım. Sonuç olarak yine en erken 1 ay sonra ameliyat oldum, ertesi gün hastaneden çıkıp kahvaltıya gidip yürüyüş yaptım diğer gün işimin başına döndüm. Bugün ameliyatımın 15. Günü şişlik yok ! ağrı yok ! yara yok ! her gün 1 saat yürüyüş yapıyorum. Bu günden sonra kaliteli ve sağlıklı yaşadığım her gün için Ahmet Hocaya teşekkürler,

Koray Kaynakgül

v1.jpg v2.jpg

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için tıklayınız

Bacak yaraları için ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Bacak varisleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Varis tedavisi olmuş gerçek hasta yorumlarını görmek için tıklayınız

 
Ayak bileğinde geçmeyen yara

AHMET BEYDEN ÖNCE İKİ KEZ VARİS AMELİYATI OLDUM 

laz1.jpg laz2.jpg

Ahmet beyden önce iki kez iç varis ameliyatı oldum. Ahmet hocamı tanıdıktan sonra ameliyat olmaya karar verdim ameliyattan bir hafta sonra gülmeye başladım. İşinin ehli çok teşekkür ederim. Canım hocam yüce rabbim sizi başımızdan eksik etmesin yüzünüz hep gülsün inşallah.

Erol KAHYAOĞLU

 

 

  

 

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için tıklayınız

Bacak yaraları için ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Bacak varisleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Varis tedavisi olmuş gerçek hasta yorumlarını görmek için tıklayınız

 
Variste pıhtı sonucu geçmeyen bacak yarası

ÖLÜNCEYE KADAR BU ACIYLA YAŞAMADIM İŞTE 

ya1.jpg ya2.jpg

 

Uzun yıllardır bacağımdaki şişlikten dolayı çok acı çektim bu vaka 1989 yılında başladı bu zaman içerisinde bir çok doktora gittim aldığım yanıt bacağımın ölünceye kadar bu şekilde geçireceğimi söylediler ve ameliyatın sakıncalı olduğunu söylediler çok yakın bir akrabamın ayağında aynı sorun olduğu için Prof. Dr. Ahmet Akgül beyin tedavisi ile ayağımın düzeldiğini öğrendim bende ondan güven alarak Ahmet Beye ameliyat oldum sağlığıma kavuştum...

HİKMET ÇOLAK 

  

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için tıklayınız

Bacak yaraları için ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Bacak varisleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Varis tedavisi olmuş gerçek hasta yorumlarını görmek için tıklayınız

 
Bacak varisi ve Varis Çorabı

HER GÜN VARİS ÇORABI KULLANIYORDUM AMA KURTULDUM

venz_yetmezlik_ve_varis_corabi.jpg venoz_yetmezlik_ve_varis_corabi_2.jpg
Saygıdeğer Hocam

Öncelikle tarifsiz duygular içindeyim. Kelimelerimi toplayamıyorum. Size sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Hayatım bambaşka anlam kazandı. Sağlığıma kavuştum sayenizde Allah sizden ve ekibinizden razı olsun. Sizin gibi doktorlarımızın sayıları artsın. Önceden yaşıyordum ama hayat kalitem çok düşüktü. Venöz yetmezliğini 13 yıl çektim ve şuan sayenizde kurtuldum. Ameliyat olmakla ne iyi etmişim, sizlere ne desem az olur hocam Allah sizi eksik etmesin. Her gün varis çorabına bağımlıydım ve akşam çorapla bile ağrı, şişlik dinmeyen basınç dolgunluk hissi hep mutsuzdum. Şimdi sanki yeniden doğdum. Tekrar sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Allah size sağlık huzur versin daim olsun. Sonsuz teşekkürler Ahmet Akgül hocam.

Özlem

 
Tehlikeli bacak yaraları
bacak_yarasi_1.jpg

Merhaba,

Ben Zuhal Göktürk. 56 yaşında bir diyabet hastasıyım. Ayağımda çıkan birkaç yara zamanla ödem ağrı ve büyüme evresine girdiğinde artık acı çekebilir hali aşmıştı. Türkiye'nin en büyük özel hastanelerinden birine apar topar kaldırıldım. Apse yapmış basit bir yara intibası ve kapanacağı düşüncesinde olsak ta kemiklerimin içine işleyen ağrılar tedirginliğimi artıyordu.

Tam teşekküllü bir hastanedeyim ve her şey iyi olacak diye düşünürken, kalp damar cerrahı ve plastik cerrahı "diyabete bağlı damar tıkanıklığı" tanısı koydular ve yaramın olduğu bölgeyi alıp temizleyeceklerini, aksi taktirde "kangren olabileceği endişesi" taşıdıklarını ifade ettiler. Apar topar ameliyata alındım, yaranın olduğu bölge tamamen temizlenmiş kemiğime kadar oyulmuştu. Yara cerrahisi açılan bölgeyi kapatabilmesi için her yöntemi ve imkanı denedik fakat acı o kadar dayanılmazdı ki "ayağımın kesilmesini" bile ister olmuştum. 20 gün olmuş ve her gün açık kemiğime pansuman yapılıyor ama yara kapanmak adına hiçbir gelişme göstermiyordu. Ağrıların şiddetinden gece uykusunu unutmuştum. Doktorlarda çaresiz bir haldeydiler cildiye dahil neredeyse her branştan doktor konsültasyon yapmıştı. Onların çözüm üretemediğini duymak beni tedirgin ediyordu.

Doktor bir yakınım sayesinde "damar tıkanıkları konusunda uzman bir 

ekran_resmi_2018-07-09_18.43.57.png

kalp damar cerrahı" olduğunu ve "onun ancak bu duruma bir çare bulabileceğini" söylediler. Yine de hiç ümidim yoktu. Muayene için randevu aldık ve tedavi yapılacak merkeze girdik. "Dekan ve ünlü bir profesör olduğunu" bilerek gittiğim halde, bu kadar alçakgönüllü ve candan birini beklemiyordum. Yaranın olduğu bölgelerde detaylı bir inceleme yapıyor ve her gözlemini asistanına not aldırıyordu. "Kılcal damar tıkanıklığı" vakası olduğunu ve bu yaranın dışında vücudumun birçok bölgesinde bu tıkanmaların görülebileceğini ifade etti. Hemen her gün 3 aşamalı tedavi yöntemi uygulayacağını ve kılcal damarların işlevini kazanıp, yaranın kapanma evresine gireceğini söyledi. Ben sadece şu soruyu sordum:

"Gece acı çekmeden uyumayı özledim, uyuyabilecek miyim" dedim.

"Bugün uyuyabileceksin" dedi.

Evet o gece rahat uyudum. Düzenli olarak tedavimi aksatmadan her gün merkeze gittik. 2 haftadan sonra acı ve ağrı tamamen geçti. Her kök hücre tedavisinde sargı bezi açılınca yaramın daha da kapandığını görüyor ve seviniyordum. 2 ay gibi bir sürede artık yaram tamamen kapanmıştı.

Allah'ın izni ile beni, bana ve evlatlarıma tekrar kazandırdın. İkinci şansımsınız. Teşekkürler Ahmet Akgül.