Varis
En iyi tedavileri yapan varis cerrahı

Ellerinize, emeğinize, yüreğinize sağlık hocam ne kadar yürekli bilgili cesaretli olduğunuzu bilakis bana da yaşattınız. Ameliyat için korkudan ikilem yaşıyordum. Sayenizde çok mutluyum. Allah başarılarınızın devamını getirsin.

Saygılarımla.

Muammer Bey  

 

EN İYİ CERRAHTAN VARİS AMELİYATI OLAN DİĞER BİR HASTAMIZ: 

kal1.jpg

  Son 3 senedir, iki bacağım sürekli ağrıyordu. Gittiğim doktorlardan bir sonuç alamamıştım. Ahmet Akgül hocama geldiğimde ağrılarım iç varis den kaynaklandığını ve operasyon gerektiğini söyledi başarılı bir ameliyat sonrası iki bacağımdaki o dayanılmaz ağrılar anında geçti ve aynı akşam yürümeye başladım. Çok kıymetli Ahmet Akgül hocama ve muhteşem ekibine binlerce kez teşekkür ederim...

SABRİ BAĞLAM 

kal3.jpg
 
İçVaris Tedavisi olan Bazı Hastalarımız

Ahmet Bey siz Lionel Messi gibi cesur dahi bir insansınız. Türkiye\'deki isim yapmış özel hastanelere ameliyat olmak için büyük paralar verenler kör galiba. Teşekürler Hocam

Hüseyin Çördük  

 

DAHA ÖNCE İKİ KERE VARİS AMELİYATI OLUP DA ŞİKAYETLERİ GEÇMEYEN, HATTA ARTAN DİĞER HASTAMIZ: 

 

kal.jpgkal2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İki defa iç varis ten ameliyat olmuştum. Her ameliyatımda da hastanede 2 günü yataktan hiç kalmamak üzere bir hafta yattım. Fakat birkaç yıl geçmeden aynı ağrılar, hatta daha da artarak tekrar başlamıştı. Artık yürümemi engelliyordu. Ahmet hocama geldiğim zaman açıkçası çok da umutlu değildim. Sorunumun iç varis olduğunu biliyor ama tekrar edeceği için yeni bir operasyona cesaret edemiyordum. Değerli hocamın başarılarını görünce ve hastanede sadece bir akşam kalarak hemen yürüyeceğimi öğrenince ameliyata karar verdim. Ameliyatın olduğu akşam ki mutluluğumu tarif etmem imkansız, hiçbir ağrı yoktu ve o akşam yürümüştüm. Çok saygı değer Ahmet Akgül hocam size ve güler yüzlü, sıcak kanlı ekibinize ne kadar teşekkür etsem azdır.

Sağlıcakla kalın...

ULVİYE ARABACIOĞLU 

 

 
İşinizin bir numarasısınız

Sevgili doktorum, bize tüm yaptıkların için, sağlığımız için, içten ve dostane ilginize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.. Kıbrıs'tan selamlar..

Fuat Nalcıoğlu- Eylem Dolmacı

 

"İŞNİZİN PİRİ, ÜSTADI VE BİR NUMARASISINIZ"DİYEN DİĞER BİR HASTAM: BAHAR TURGUT 

Sayın Hocam, size karşı olan minnetimi, övgümü kelimelerle ifade etmek güç bir şey.

İnsanın hayali düşüncesinden, düşüncesi dilden daha fazla kelime üretirmiş. O yüzden size karşı olan hayal ve düşüncemdeki kelimeleri dil ile ifade edemiyorum.

Yıllarca süren acılarımz son verdiniz. Siz çağımızın Lokman Hekimisiniz. Kişiliğiniz, karakteriniz kendisini mesleğinde gösteriyor. Yorumlara bakarken abartı sanmıştım ama tüm samimiyetimle söylüyorum, işinizin piri, üstadı ve bir numarasısınız. İlginiz, hassasiyetiniz, sabrınız için eşim ve üç çocuğumla size sürekli dua edeceğim.

Allah sizi hem bu dünyada hem de ahirette mahcup etmesin. Sağlıklı ve bereketli ömürler versin Allah size ve sevdiklerinize.

Hastalara tavsiyem hocam hakkında yazılanların hepsi doğru ve az öyle bir sorununuz (varis) varsa iddia ediyorum hocamın başaramayacağı hiçbir operasyon yoktur. 

Saygılarımla

Bahar TURGUT 

bahad.jpg

 

 
Derin Varis Ameliyatı mı yoksa lazer köpük mü ?

Hocam; 20/12/2010 Tarihinde babam'ı siz ve ekibiniz tarafından kalp damar problemlerinden dolayı acil olarak ameliyat yapıp, öncelikle Yüce ALLAH'ın izniyle tekrar bizlere kavuşturdunuz ve ayrıca yine 21/02/2012 tarihinde annem'in varis ve derin ven ameliyatı bizzat tarafınızdan yapılmıştır. Tüm bu ameliyatlardan dolayı size ve ekibinize, hastane personeline, ilgilerinden dolayı teşekkürlerimi sunar, iİlerideki çalışmalarınızda başarılar dilerim.

ALLAH'a emanet olun.

Mehmet Ergün Yavuz  

DAHA ÖNCE LAZER KÖPÜK GİBİ İŞLEMLER YAPTIRAN AMA FAYDASINI GÖRMEYEN HASTAM, ASLIHAN TIĞLI BAKALIM NE DİYOR? 

Son bir yıldır, lazer, köpük gibi çeşitli tedavileri denedim. Ama hiçbiri kesin çözüm olmadı. Zaten yapan doktorlar da "bununla yaşayacaksın" dediler.  "Ayakta durdukça damarlarında varisler oluşacak, biz yakacağız" dediler.

Tabi ki bu durumu kabullenmek gelmiyor insanın içinden. İnternette bu işin kesin çözümü yok mu diye araştırırken Prof. Ahmet Akgül ismine rastladım. Geldim. Ameliyatımı oldum. 15 gün bitti. Çok şükür bir sıkıntı yaşamadım. Şu anda gayet iyiyim. Ahmet Hoca'nın samimi yaklaşımına ve çözüme ulaştıran tedavisine çok teşekkür ederim.

Aslıhan TIĞLI 

 

as98.jpg
 
Sağlıkçılar da varis olur

Sizin gibi degerli bir insanı tanımaktan cok mutluyum. Sayısız yapmış oldugunuz ameliyatlar kurtarmış oldugunuz canlar yapmış oldugunuz iyilikler "Ahmet Baba" diye anılmanız. İnanın bu hayatta bircok insanın hayal edip de ulaşamadıgı bir mertebedir. Ben bütün insanlara şunu şöylüyorum "Ahmet Baba, anlatılmaz yaşanır".

Allah sizi başımızdan eksik etmesin. iyi ki varsınız.

İlhan KARA 

 

SAĞLIKÇILAR DA İÇ VARİS OLUR, İŞTE İSPATI: 

Emekli hemşire olan aile dostumuz Dr. Ahmet AKGÜL hocadan söz ettiğinde ilk etapta sıkıntı ile yaklaştım. Fakat netten inceleyip kendisiyle konuşup tanıştıktan sonra hem iyi insan hem de iyi doktor olduğuna kanaat

ederek kati bir güvenle eşimi teslim ettim. Sonra ne mi oldu? Şu an okumakta olduğunuz satırları yazarken buldum kendimi sanırım başka söze de gerek yok . Bir üniversite hastanesinde dahi çare olunamayan

eşimin derin ven rahatsızlığına çare olarak hayatımıza kalite, aileme huzur kazandıran, eşim için birşeyler yapabilme hissini dört dörtlük yaşamamı sağlayan değerli hocama en derin saygı,sevgi ve dualarımla...

Dr. Recep GÖÇMEN  

 
İç varis var Bununla yaşamaya alışmak zorundasın

 

 Tedavisi yok, içvaris ve venöz yetmezlikle yaşamaya alışmak zorundasın denilen hastam

Sözlerime herşeyden önce Prof. Dr. Ahmet Akgül Hocama binlerce kere teşekkür ederek başlamak istiyorum. Bundan ortalama 3 yıl önce bacaklarımda ağrı, sızlama, uzun süreli ayakta kaldığım zamanlarda şiddetli gerginlik ve ağırlaşma hissi ile ayrıca da küçük küçük kılcal damarlarda belirginlikten dolayı doktora gittim ve hatta doktorlara gittim. Doktorların bana söyledikleri tek şey "bacaklarında iç varis var ve bu hastalığın tedavisi yok. Bununla yaşamaya alışmak zorundasın ve ömür boyu varis çorabı giymek zorundasın". Bu sözleri duyduktan sonra ilk önce psikolojik olarak çok yıkıldım ve çok üzüldüm. Daha sonra "Rabbim içerisine şifasını koymayacağı hiçbir hastalık kuluna göndermemiştir", müjdeli sözüne istinaden internetten hastalığımı araştırmaya başladım. Ve uzun arayışlardan sonra Rabbim karşıma Prof. Dr. Ahmet Akgül hocamı çıkardı. Benim gibi aynı hastalığı yaşayanların ve Prof. Dr. Ahmet Akgül hocamın tedavi ettiği hastaların yorumlarını okudum. Bu yorumların hepsi teşekkürlerle ve dualarla doluydu. Ve sonra kendi kendime dedim ki "Rabbim İnşallah bana şifamı verecek ve bu şifaya çok kıymetli Prof. Dr. Ahmet Akgül hocam vesile olacak". Buna bütün kalbimle inanarak yola çıktım. Önce Rabbime sonra da Prof. Dr. Ahmet Akgül hocama sonsuz güvenerek ameliyatımı oldum. Şimdi çok çok iyiyim. Bütün sıkıntılarımdan kurtuldum, bütün ağrılarım da bitti. Nefes aldığım sürece Prof. Dr. Ahmet Akgül Hocam için ve onun çok sevgili ailesi için Rabbime dua edeceğim.

Çok kıymetli Prof. Dr. Ahmet Akgül Hocam, size sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz sağlıklı, sıhhatli, hayırlı uzun ömürler diliyorum.

Başarılarınız daim olsun, artarak devam etsin.

Sonsuz Teşekkürlerimle

Ruşen BÜYÜKBULUT

rabb.jpgrabb1.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 SENE ZAMAN KAYBEDEN VE İÇVARİS AMELİYATI SONRASI RESMİMİ BANA HEDİYE EDEN HASTAM 

Öncellikle değerli hocam Ahmet Akgül size ve ekibinize çok teşekkürler. Allan sizden razı olsun önce oğlumu sonra beni iyileştirdiniz. Çaresizdik sizi çare oldunuz. Gitmediğimiz doktor kalmadı, hep olumsuzs, bilemediler. Allah kimseyi çaresiz bırakmasın, oğluma çok üzülüyordum ayakları şişiyordu, ağrısı oluyordu. Bir gün torunum "babaanne sana facebook açayım mı" dedi, "aç oğlum" dedim. Açtık, bakarken sizi gördüm, çok dikkatimi çekti. Aslında benim hiç internetle işim olmazdı ama sürekli hocamın başarılarını gördükçe hocama arkadaş isteği gönderdim, sağolsun kabul etti. "Dünyada ilk, Türk doktor yaptı" yazılı resmi gördüm. Torunuma "babanın ayaklarının resminin çek hocama gönderelim" dedim, gönderdik. Hocam da çağırdı, geldik. Allah şifamızı buradan verdi.

Allah razı olsun sevgili hocamdan. Allah sevdiklerinden ayırmasın. Başarılarının devamının diliyorum, çok çok teşekkürler.

AYTEN ÖZBENLİ 

prof_dr_ahmet_akgul_varis_kalp_damar_dvt_lenfodem_robot_cerrah_en_iyi_tedavisi.pngtedavisi_yok_denen_varis_kapak_reflusu_ameliyat_tesekkuru.pngtedavisi_yok_denen_venoz_yetmezlik_ameliyat.png

 

 
Senelerdir çözülmeyen bir varis problemim vardı

Merhaba gülen yüz sayın Prof.Dr.Ahmet Akgül,

Diğer adıyla fotoğraflarında olduğu gibi gülümsemesiyle hastalarının neşe kaynağı hem de sihirli elleriyle iyileştiricisi süper Türk doktoru.. Ben 26.07.2012 saat 09:00'da sol bacaktan varis ameliyatı oldum. Ameliyata girmeden bir gün önce sayın hocam bana senin bacağında damarlardaki kan yukarı gitmiyor bana ameliyat olmazsam bacağımın ilerleyen zamanlardan ne hale geleceğini gösteren fotoğraflar gösterdi, o fotoğraflarda ki görüntüler inanılmaz dereceydi ben sürekli ihmal ediyordum işlerimin yoğunluğu nedeniyle hep sonra sonra diyordum, sayın Ahmet hocamın ameliyat olmam gerektiğini söyleyince hemen karar verdim.

Ahmet hocam bana ameliyattan sonra hemen ayağa kalkabilceğimi söylediğinde inanamamıştım, ameliyathaneye girdiğimde rutin işlemler yapılıyordu iğne tansiyon ölçme nabız yoklama gibi derken bir ara Ahmet hocanın neco nasıl keyifler dediğini duydum sonrasında oradaki güzel hemşirelerle sohbet ediyorum ki Ahmet hoca necoyu odasına çıkarabilirsiniz dedi.Yani ameliyatın nasıl geçtiğini anlamadım çok hızlı geçti. (hemşirenin adını bile soramadım:/ ) ameliyat sonrası odamda bir saat sonra ayağa kalkmaya başladım kafeterya inip arkadaşlarım geçmiş olsuna gelmişlerdi, çay kahve içtik, onlarda çok şaşırdı ne çabuk iyileştin dediler.Ertesi gün taburcu oldum eve gitmeden arkadaşlarımla Batman'i izlemeye sinemaya gittim ve hala dışarlarda geziyorum.

Türkiye'nin değerlisi Doç.Dr.Ahmet Akgül beyfendiye sonsuz teşekkürlerimi şükranlarımı sunarım beni yeniden ağrısızca yürümemi uyumamı sağladı. Allah yolunu açık eylesin...Akgül tekniği bence dünya çapında tek...

Sevgilerimle

Medya Takip Neco Çelen  

 

 

Devamı...
 
Mucizevi ellerinizle ameliyat oldum

 

  Hocam birazda güleryüz ve şevkat sihrinide kullanarak harikalar yaratıyor

Selamlar, ben de neco çelenle aynı gün ameliyat oldum aynı gün ayaktaydım inancım odurki sayın hocam birazda güleryüz ve şevkat sihrinide kullanarak harikalar yaratıyor. Umarım değeri anlaşılır. Çünkü bu güne değin kime anlattıysam Bakırköy ....'ta mı diye hayretle karşılıyor hatta sağlıkçı olan eşim bile hocayı tanıyıncaya değin acaba mı? dedi. Sanırım küçücük bir gazete haberi yaşamımı değiştirdi. İyi duyurulsa neler olur Allah  bilir.

Sonsuz teşekkürlerim sayın Ahmet hoca ve tüm ekibine inşallah yetkili makamlar görür ve daha fazla olanak sağlanır.

Tüm minnettarlığımla saygılar.

Hasan Hakan TOSUN 

 

   Mucizevi ellerinizle ameliyat oldum

Ahmet Hocam;

Ne yazsam, nerden başlasam, hangi övgü dolu kelimeler kullansam da Ahmet Akgül hocamın değeri hayatıma kattığı konforu, rahatlığı anlatsam ?

Güzel insan, seni tanıyalı, iki ay oldu tüm yanlış hastane ve doktorlardan sonra rabbime şükürler olsun inanılmaz bir nokta bizi sana ulaştırdı. 2007 yılında çocukluğumdan beri süre gelen varislerimden kurtulmak için ameliyat oldum. Tam üç hafta bandajlarla sancılı ağrılı bir şekilde yürümeden yattım. Çektiğim bunca sıkıntı yinede gözümde değildi. Ahhh ! sorunlar bitseydi ! ! !

   Ameliyattan sonra bacaklarımdaki dış görüntüler kalmıştı ama ağrı yok diye umursamadım. Varsın olsun bacağım var ya şükür. Varsın olsun ağrım yok ya şükür fakat son zamanlar işlerimi yapamaz, çok fazla yürüyemez çocuklarımla ilgilenemez hale gelmiştim.

  Mucizevi ellerinizle ameliyat oldum. İkinci gün sevinçle resmimi yollamıştım size parkta yürüyordum bugün.10.gün oldu 10 gün çok güzel geçirdim tüm işlerimi yapa bildim yürüdüm allah sizden razı olsun, hayırlı ömürler versin başımızdan eksik etmesin şimdi tek duam kimsenin canı yanmadan vakit kaybetmeden sizi bulabilmesi ...sizi tekrar ziyaret edeceğiz görüşmek üzere hocam Allah'a emanet olun 

  20.12.2016 ARZU YEPREM  

wew2.pngwew3.png

 

 
Gerçekten ağrılarımın dindiğine inanamadım

 

 Gerçekten ağrılarımın dindiğine inanamadım

Merhaba Ahmet Hocamla aslında ben annem için araştırıp bulmuştum. Ama daha sonrasında annemi kaybettim aradan zaman geçtikten sonra Ahmet beye randevu alıp kendim gitmeye kara verdim aslından bacaklarımın ağrısından ne yürüyebiliyordum nede yatabiliyordum Ahmet muayenesinden sonra bana ağrılarımın geçeceğini ve rahatlıkla yürüyebileceğimi söyledi bende kendisine o kadar güvenerek ameliyat tarihini bile kendim verdim. Rabbim ondan razı olsun şu an ameliyat olalı 10 gün oldu, dikişleri aldırmaya geldiğimde kendisine binlerce teşekkürlerimi iletiyorum. İnşallah bundan sonra ki yaşamımda ağrısız bir ömür geçiririm. Gerçekten ağrılarımın dindiğine inanamadım, bunlarla yaşayacağımı söylerlerdi. Allah razı olsun Ahmet hocamızdan teşekkürler....

SEMRA TÜRKYILMAZ 

wew.pngwew1.png
 
Varis ameliyatının ardından çok rahat ve huzurluyum

 Varis ameliyatının ardından çok rahat ve huzurluyum

Saygıdeğer Hocam Ahmet AKGÜL,

Öncelikle sizi tanıdığım için çok mutluyum. Başarılarınızı her daim internetten ve basından takip ediyorum. Yapmış olduğunuz Operasyonlar ve Buluşlar Dünya LİTERATÜR'ünün önde gelen Operasyonları ve Buluşlarıdır. İnanın bu başarıları gerçekleştiren sizin gibi değerli bir doktorun hastası olduğum için şükür ediyorum. Bende yapmış olduğunuz varis ameliyatının ardından çok rahat ve huzurluyum, hiç bir şikayetim kalmadı. İyi ki sizi tanıdım, iyi ki size geldim, iyi ki size ameliyat oldum. Bir de Allah sabırlar versin, kliniğinizdeki bütün departmandaki çalışanlarınıza bıkmadan usanmadan bütün hastaların sıkıntılarına cevap verdikleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Siz ve ekibinize başarılarınızın devamı dileğiyle.

SAYGILARIMLA.  Ne mutlu TÜRK TIP Dünyasına ki sizin gibi Dünya çapında bir doktora sahip olduğu için. Allah öncelikle sizi sevdiklerinize sonra da hastalarınıza bağışlasın..

İlhan KAPLAN 

 

 

 "En sonunda şifacımı buldum" diyen Bulgaristanlı hastam

 

helga.png helga1.png helga2.png

Sayın hocam;

Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Allah sizi bana gönderdi, iyi ki gönderdi benim ağrılarımı giderdiniz. Neler ve nasıl ilaçlar kullanmadım bir iyileşme olmadı, kesin bu hastalığın artık  tedavisi yok dedim. Sizi internet sayfalarından buldum ve çok sevindim,  en sonunda şifacımı buldum dedim. Şimdi çok çok iyiyim ve moralim düzeldi. Size Allah ellerinize ve sağlığınıza zeval vermesin siz bize lazımsınız sizin gibiler hep var olmalı çok çok teşekkürler.

NERMİN EFE  

 
Gittiğim her yerde umutlarım azaldı

 

zx.png

Öncelikle bu satırları Hocamın hiçbir meslektaşının kusura bakmaması, bakarlarsa da benim için çok da önemli olmadığı ve Hocamın ne denli değerli bir  "insan ve hekim" olduğunu belirtmek için kaleme alıyorum.

Siz, hiç 15 senelik umutlarınızı 2 dakikaya sığdırabilir misiniz? Anlamadınız değil mi? 15 sene boyunca gittiğim her yerde umutlarım azaldı. Derdimi, çektiğim sıkıntımı söylediğim her hekim dopler yazdı, sonuca baktı, reçeteyi yazdı. Tahmin edebileceğiniz, belki de hali hazırda kullandığımız ilaçlar. Söylenilenler hep standarttı. Başka bir kapı çaldığımda bile söylenilecekleri tahmin ediyordum. Neler mi " Bunun başka bir tedavisi yok. Bununla yaşamaktan başka çaren yok. Mezarda kurtulursun". Gün geldi yine bir muayene sonucunda Uzm. Dr. Erdem ÇETİN, " Uğur Abi ben hiçbir tedavi vermeyeceğim sana, senin tedavini yapsa yapsa benim de arkadaşım Ahmet AKGÜL Hoca yapar" dedi ve kağıda yazdığı isim ve telefon numarasını uzattı.

Gelelim şu 2 dakikaya. Ahmet AKGÜL Hocamın daha kapıda karşılama tarzı bile O'nu farklı kıldı. Derdimi, sıkıntılarımı anlattıktan sonra sedyeye geçmemi istedi. O sedyede sadece 2 dakika sonra dudaklarından dökülen kelimeler " Ben bunu yaparım" cümlesini oluşturdu. PARDON ama ayağa bakılıyormuş, mezarda geçmiyormuş, yapılıyormuş!  Sonrasını tahmin edebilirsiniz. Ahmet AKGÜL FARKI. Bugün ameliyatımın 11. Günü dikişlerim alındı, ama ben o gece hissettim, bir şeylerin yoluna girdiğini.

Sevgili Ahmet AKGÜL Hocam, güzel insan. Farkındasın dimi, benden 15 senenin yükünü aldın, sağlığımı verdin, kimsenin yapamadığını yaptın. Seni anlatacak kelime, tarif edecek cümle yok literatürümde. Bir şeyler yazsam, söylesem seni anlatacak "herkes" olacaksın, ama sen herkes değilsin.  Sadece " minnettarım" deyim olur mu? Eşimin de söylediği gibi "Rabbimin mucizesi parmaklarının ucunda".

Seni çok seviyoruz. Değerli Hocam, Abimiz

Uğur DUMAN

27 Aralık 2016

zx1.png

 

 

GİZLİ VARİS VE VENÖZ YETMEZLİK TEDAVİSİNDE EN İYİ VARİS TEDAVİSİ

Sayın Hocam ,11-13 Ekim tarihleri arası İtalya'da vereceğiniz  ' A new technique in deep veins valve repair' konulu konferansta başarılar dilemekle beraber Türkiye'den sadece sizin olmanız da bir Türk olarak daha

da gurur vericidir. Tahminimce bu konferansta en ilgi çekecek issue bu olup tüm ilginin üzerinizde olacağını düşündüğümü de eklemek isterim. Allah'tan herşeyin gönlünüzce olmasını dilerim. Sonsuz tebrikler ,

başarılar dilerim. Türkiyenin sizin gibi hekimlere ihtiyacı var.

Saygılarımla,

Şükrü Bozdoğa

 

 

 
Bacaktaki dayanılmaz ağrılarım geçti

TEDAVİ EDİLEMEYEN BACAK AĞRILARI TEDAVİ İLE GEÇTİ

Saygıdeğer Ahmet Hocam 3 yıldır takip ediyorum. Ameliyat olmak bu sene nasip oldu uzun süre iç varis rahatsızlığı çekiyordum. Kendi araştırmaların ve çevremdeki doktor ve hemşire arkadaşlarımın tavsiyesiyle Ahmet hocama geldim. Allaha şükür ağrılarım azaldı inşallah kısa zamanda tamamen kurtulurum. Ahmet hocama, asistanı ve diğer personellere çok teşekkür ederim her şey için çok teşekkür ederim.

Allah razı olsun

ZAFER GÖK 

_varis_ameliyat_1.jpg _varis_hastal.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

BENİM HİKAYEMİN KAHRAMANISINIZ

Hocam, sayenizde çok iyiyim; Elleriniz, kollarınız dert görmesin. Ellerinize sağlık. Siz bir tanesiniz. Sizi yaradana kurban olurum. Her hikayenin bir kahramanı vardır; Siz de benim hikayemin kahramanısınız. Ne sizin gibi harika bir doktor ne de sizin kliniğiniz gibi harika bir klinik görmedim; Eserinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Merak ediyorum; Size günün 24 saati yetiyor mu acaba? Rabbim sizi nazarlardan korusun. Bu kadar yoğunluğun içinde nasıl bu kadar güler yüzlü olabiliyorsunuz:-) Sizi en iyi yerlerde, mesleğinizin zirvesinde görmek ümidiyle (ki sizin gibi çalışkan, azimli, mesleğine aşık biri için bunlar hiç de zor değil)

Allah'a emanet olun.

Nurcan Bulundu

 
Varis ameliyatı olup tekrar Varis olan hastalar

 

VARİS AMELİYATI OLMAK İÇİN İNGİLTERE'DEN GELEN HASTAMIZ:

Sayın Prof. Dr. Ahmet Akgül,Ekibi ve Umutla şifa bekleyen tüm hastalara,

Bir varmış bir yokmuş diye başlar bütün masallar;hepimizin bir hikayesi vardır.Onlardan ders alır,öğrenir ve gelişiriz.

İşte benim hikayem..Ben Gülçin Ergin Londra'da uluslararası bir firmada çalışıyorum.Yıllık iznimi değerlendirip sağlık problemime çözüm bulmak için Ist.' a geldim.2007 yılında varis tanısıyla sol bacağımdan lokal anesteziyle 1.5 saat süren bir operasyon geçirdim.Tüm müdahaleyi,( en ince detayıyla ve damarlarımın esneme katsayısı dahil olmak üzere:( )neşter darbelerini 5 duyumla hissettim. Dayanılması çok zor ağrılarla yaklaşık 3 ay boğuştum.Uzun süre güçlükle yürüyebildim.Sağlığıma kavuşacağım günleri sabırla bekledim.Aradan yıllar geçmesine rağmen iyileşme görülmediği gibi,bacağım daha da kötüleşti.Yaşadığım travmadan sonra yeni bir konsültasyona cesaret edemedim.Artık güçlükle iş ve sosyal hayatıma adapte olurken,Sevgili Ahmet Hoca'nın sihri Londra sınırlarına ulaştı. Bir gün önce gerçekleşen mucizeyi sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum.10 Dakika süren ön görüşme sonrası,hocamın inanılmaz basit bir dille ve çizelgeyle açıkladığı su gibi berrak bir ameliyat süreci geçirdim.

Londra'da bile NHS'in(ulusal sağlık servisi) estetik operasyon diye tanımladığı(geçiştirdiği),benim yaşam kalitemi etkileyen talihsiz genetik hastalığımı sayesinde atlattım.

Operasyonun 2. gününde şaşkınlıkla hikayemi anlatıyorum!!

Önderliğinde .... Kalp ve Damar Kliniğinde gerçekleşen ameliyatımda emeği geçen başta Sayın Hocam Ahmet Akgül, Genç Dinamik, Karizmatik:) Uzman Dr. Sayın Mehmet, Sevcan, Seymur, Gürkan Hocalara, Tüm anestezi  ekibine (pamuk dokunuşlu,sihirli ellere), neşeli, bakımlı kanatsız hemşirelerimize,hastanenin hijyenini sağlayan, ışıl ışıl parlatan yardımcılara,devamlı gülen sekreterlere,tüm klinik ve acil ekibine şükran borçluyum.

Değerli Ahmet Hoca ümit var,şahsınız gibi hoşgörülü,güleryüzlü,sabırlı,çoşkulu,mütevazu hekimlerle her zaman var.

Bunların tanığı olmaktan gurur duyuyor,başarılarınızın daim olmasını tüm kalbimle diliyorum.Hastane koridorlarında bekleşen,aldıkları müspet haberlerle "Ahmet Hocamız bir tane,Önce Allah'a sonra ona emanet ettğimiz yakınlarımızı bize bağışladı" diyen tüm hastalara,yüzü gülen tüm sevdiklerine geçmiş olsun diliyorum.

İyi ki varsınız,iyi ki yolum sizinle ve ekibinizle çakıştı.

Saygı,sevgi ve şükranlarımı kabul buyrunuz lütfen.

Daha nice mutlu sonlara,

Gülçin ERGİN 

 

DAHA ÖNCE BAŞKA MERKEZDE AMELİYAT OLUP TEKRAR VARİSLERİ ÇIKAN HASTAMIZ:

arzu.jpgarzu1.jpg

Saygıdeğer, sevgideper, herşeydeğer Sayın Ahmet Hocam,

Ameliyat olalı bu ikinci günüm. Çocuklşarımla, eşimle beraber parka geldim. Yaradana binlerce şükür, size minnet ve teşekkür borçluyum. Allah'a şükür şu anda çok iyiyim. Allah yolunuzu açık etsin, dert, keder göstermesin. Bizi çok mutlu ettiniz, Allah'da sizi mutluluktan ayırmasın.

Arzu YEPREM

Devamı...
 
Hem görsel hem de ruhen rahatladığım için çok teşekkür

 

Sayın Hocam Ahmet Akgül,

Öncelikle psikolojik olarak rahatladım. Üzerimden 10 yıllık büyük sıkıntı olan kabızlık için hem görsel hem de ruhen rahatladığım için çok teşekkür ederim. İnsanlar bana "hamile misin" derken şimdi şaşırıyorlar beş seanslık gerontolojik biyorezonans tedavisi sonucunda.

Her gittiğim yerde "Bununla yaşamaya alış" dedi doktor ayrıca "senin genlerinde var bu hastalık" diye de ekledi. Şimdi ise kendimi çok rahat hissediyorum gerontolojik biyorezonans seansları sonrasında.

Hocama sonsuz teşekkürler ediyorum

Hacer SOYDAN

zx2.pngzx3.png

 

 

 

 

 

 

PARMAĞINIZIN UCUNDA MİLYARLARCA CAN VAR

hocaların hocası ahmet hocam...hani ameliyatım için görüştüğümüzde akşam uçağa binecektiniz de dua et uçak düşmesin demiştiniz.. sonra bana uçak düşerse neye üzülürdün demiştiniz, sonra gülümseyeyek

ameliyatın kalır diye di mi demiştiniz ya..hani ben de yok hocam can var sonuçta tabi istemem demiştim ya...düzeltiyorum hocammmm can değil parmağınızın ucunda milyarlarca can var...allah size sağlık uzun

ömürler versin ki bizler gibi size ihtiyacı olanlar da hünerli ellerinize değsin.... Sevgiler...

Arzu Göbüt  

 
İyi ki varsınız, iyi ki benim doktorum siz oldunuz

 

 İyi ki varsınız, iyi ki benim doktorum siz oldunuz.

zx4.png zx5.png

Uzun zamandır ilaç allerjim nedeniyle korkarak kaçtığım ve daha fazla sıkıntı yaşamaya başladığım (varis) rahatsızlığımda ameliyat olmam için beni cesaretlendiren ve yaptığı ameliyat sonrası herkesi olduğu gibi beni de sağlığıma kavuşturan gülen yüzü, tecrübesi, ilgisi, hastasını kucaklayan, güven veren muhteşem insan Prof. Dr. AHMET AKGÜL Hocam, öncelikle size ve tüm ekibinize çok ama çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız, iyi ki benim doktorum siz oldunuz.
Emeğinize, yüreğinize, ellerinize sağlık. Ömrünüz sağlıklı huzur ve mutlulukla geçsin. Allah sizi ve sizin gibi başarılı doktorlarımızı başımızdan eksik etmesin.
Sevgi ve Saygılarımla

Arzu ARİS

 

 

 

 Bu kadar hastasıyla yakın en ilgilenen bir doktor tanımadım

Uzun yıllardır süren varis ağrılarım artık dayanılmaz bir hal almıştı. Varis ağrılarım iyice çoğalmış, bacaklarımdaki şişlikler oldukça çok kötü bir görünüm kazanmıştı. Bu ağrılarımdan dolayı işimi bırakmak zorunda kaldım. Adana da birçok doktora gittim, ağrı kesici ilaçlar ve varis çoraplarıyla geçiştirdiler. Ama bu arada sürekli internet ve medyada varisle ilgili konu ve konukları takip edip bilgi ediniyordum, bir gün Doktor Ahmet Akgül'ü televizyonda gördüm, yeni bir tedavi yöntemi geliştirdiğini ve tedavinin sonuçlarını anlatıyordu. Tamam işte bu dedim. Beni iyileştirecek doktor bu dedim, anlatırken yüzünden gülücükler akıyordu.

İnanın bulduğu yöntemi anlatıp övmüyordu kendini, sanki bütün hastalarına gelin sizleri acılarınızdan ağrılarınızdan kurtarayım diyordu. O günden sonra randevu almak için başvurdum ve 04.01.2013 gününe randevu aldım. Maddi manevi zor şartlar altında Adana dan İstanbul Bakırköy ... kalp ve damar cerrahi bölümüne geldim, nasıl bir yer, her yer tertemiz, temizlik elamanından tutun danışman, hemşiresi, doktoru, doçenti hepsi melek gibi insanlar. Herkes yardım ediyor herkes ilgileniyor...ve Ahmet Akgül hocam siz ben hayatımda bu kadar mütevazi . Bu kadar hastasıyla yakın en ilgilenen bir doktor tanımadım. İmkansız olmasına rağmen o çok yoğun işlerinizin arasında beni geri Adana ya göndermeyip yıllarca kabus olan varislerim den kurtardığınız için size milyonlarca teşekkür etsem azdır.

Hocam kızıma sizden bahsettim, sayenizde oda doktor olmaya karar verdi. Kızım lise üçte hocam belki bir gün sizin öğrenciniz olur, belki bir gün sizin kadar iyi bir cerrah olur ve iyi bir insan olur. İnşallah. Hocam her şey için özellikle insanlığınız için çok teşekkür ederim. Allah sizden razı olsun her zaman yanınızda olsun.

Elif Engül  

 
Bir Şifacı Bulunur Elbet, bulundu da

Avrupa'da ve Almanya'da her kliniğe gitmiş ama şifayı bizde bulan hastamız

Hastamızın kendiliğinden gönderdiği 2 adet ses kaydını sizlerle paylaşıyoruz. Lütfen aşağıdaki videoları tıklayınız: 

zxc.png

 

 

 

 

 

 

 

 

...ve ameliyat olan diğer bir hastamız bakalım ne diyor? 

BAKIRKÖY .... HASTANESİ KALP VE DAMAR CERRAHİSİ KLİNİK ŞEFİ PROF. DR. AHMET AKGÜL VE EKİBİNE 

Ben Alaattin Şengöz, 59 yaşındayım. Bugüne kadar birçok üniversite ve özel hastanelerde ameliyat oldum. Sizin ve ekibinizin sol bacağımdaki yapmış olduğunuz varis ameliyatındaki başarınızı, disiplininizi, ekibinizin uyum içerisindeki ahengi ve 5 beş yıldızlı bir otelden daha temiz odalarınızın ve yataklarınızın, yemekleriniz, personelizin her saat başı hasta bakımınızı ve hastaneye böyle bir sistemi oturtmanızın elbetteki ender tecrübenizden kaynaklanıyor olması, Batı standartlarını çok iyi biliyor ve takip ettiginiz belli oluyor. Bu milletin sizin gibi insanlarını hastalarını seven mesleğini severek yapan bu güzel ekibinizin ve sizlerin başarısını Sağlık Bakanına bildireceğimi ümit ediyor, basarılarınızın devamını diler hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Alaattin Şengöz   
 
Derin venöz rahatsızlığım vardı

 

DERİN VARİS TEDAVİSİ İÇİN GİTMEDİĞİM DOKTOR KALMADI

Sn Ahmet AKGÜL ve ekibine hemşiresinden hasta bakıcısına kadar herkeze çok teşekkür ederim.

Ben yaklaşık 20 yıldır varis ve derin venöz rahatsızlığım vardi. Ahmet hocamı tanıyana kadar üç operasyon geçirdim, biri kilinik diğer ikisi özel hastane. İnanın soyulmuşum ekonomik anlamda. Hiç bir doktorum sn Ahmet hocam gibi karşısına alıp rahatsızlğımın çözümünü tedavi yöntemini anlatmadı. Poliklinik muayenesinden sonra sayın ...Ahocam Ahmet hocamın da doplerimi ve beni görmesi gerektiğini,  ayağımın durumun çok kötü olduğunu bildirdi.

Sn Ahmet hocamla görüştükten sonra ameliyat olmam gerektiğini, damarımın normal damarın 4 katı genişlediğini ve bu ameliyatı bizzat kendisinin yapacağını bildirdi ve 14/03/2013 tarihinde ameliyatımı oldum. Ameliyatımda emeği geçen başta sn Ahmet hocam'dan ve ekibinden Allah razı olsun diyorum. Çok teşşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, rabbim sağlık güç kuvvet ve hayırlı bir ömür versin. Türkiye Cumhuriyeti'nin sizin gibi çok değerli hekimlere gerçekten ihtiyacı var.

Saygılarımla

Turhan Gezgin

ESKİSİ GİBİ YORULMUYORUM, AYAĞIMA KRAMPLAR GİRMİYOR

Sayın Ahmet bey,

Önce sizin YENİ YILINIZI kutlarım.. sağlıkla mutlulukla daha çok başarıyla dolu yeni yıllar görün inşallah.. Eylül ayında yaptığınız varislerimin ameliyatından sonra sağlığıma kavuştum.. size çok ama çoook teşekkür ederim..eskisi gibi yorulmuyorum. kalbim az bir eforda bile çarpmıyor. ayağıma kramplar girmiyor..herkese sizi methediyorum.. size çook dua ediyorum..Allah ellerinize kollarınıza kuvvet versin.

Nurten İNCE

TEDAVİSİ OLMADIĞI SÖYLENEN İÇ VARİS AMELİYATI 

31 yaşında Kocaeli'de yaşıyorum. 18.07.2013 tarihinde Ahmet hocama iç varisten ameliyat oldum. 3 sene gitmedğim hastane kalmamıştı, neredeyse hiçbir şekilde tedavisi olmadığı söylenmekteydi ta ki Ahmet hocamla tanışana kadar. Şu an onun tekniği ile iç varisten kurtulmuş durumdayım.

Size ve ekibinize çok tesekkür ediyorum. Sizin gibi doktorlara tedavi olduğum için çok şanslı hissediyorum kendimi. Başarılarınızın devamını diliyorum, iyi calışmalar.

Selçuk Özdemir

 
Hasta önce hastalığının ne olduğunu öğrenmelidir

 

 3 sene gitmedğim hastane kalmamıştı

31 yaşında Kocaeli'de yaşıyorum. 18.07.2013 tarihinde Ahmet hocama iç varisten ameliyat oldum. 3 sene gitmedğim hastane kalmamıştı, neredeyse hiçbir şekilde tedavisi olmadığı söylenmekteydi ta ki Ahmet hocamla tanışana kadar. Şu an onun tekniği ile iç varisten kurtulmuş durumdayım.

Size ve ekibinize çok tesekkür ediyorum. Sizin gibi doktorlara tedavi olduğum için çok şanslı hissediyorum kendimi. Başarılarınızın devamını diliyorum, iyi calışmalar.

Selçuk Özdemir  

 Ahmet hocamı tanıyana kadar üç operasyon geçirdim

Sn Ahmet AKGÜL ve ekibine hemşiresinden hasta bakıcısına kadar herkeze çok teşekkür ederim.

Ben yaklaşık 20 yıldır varis ve derin venöz rahatsızlığım vardi. Ahmet hocamı tanıyana kadar üç operasyon geçirdim, biri kilinik diğer ikisi özel hastane. İnanın soyulmuşum ekonomik anlamda. Hiç bir doktorum sn Ahmet hocam gibi karşısına alıp rahatsızlğımın çözümünü tedavi yöntemini anlatmadı. Poliklinik muayenesinden sonra sn Şener hocam Ahmet hocamın da doplerimi ve beni görmesi gerektiğini,  ayağımın durumun çok kötü olduğunu bildirdi.

Sn Ahmet hocamla görüştükten sonra ameliyat olmam gerektiğini, damarımın normal damarın 4 katı genişlediğini ve bu ameliyatı bizzat kendisinin yapacağını bildirdi ve 14/03/2013 tarihinde ameliyatımı oldum. Ameliyatımda emeği geçen başta sn Ahmet hocam'dan ve ekibinden Allah razı olsun diyorum. Çok teşşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, rabbim sağlık güç kuvvet ve hayırlı bir ömür versin. Türkiye Cumhuriyeti'nin sizin gibi çok değerli hekimlere gerçekten ihtiyacı var. Saygılarımla

Turhan Gezgin  

 

Yapmış olduğu operasyonlarda elde edilen olumlu sonuçlardan dolayı  

Bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde eczacı teknikeri olarak görev yapmaktayım. saygı değer Ahmet hocama çok sayıda hasta muayene ettirdim ve yapmış olduğu operasyonlarda elde edilen olumlu sonuçlardan dolayı hocama birkez daha teşekkür ediyorum...

İlhan Kara  

 

 
Şifayı 61. doktorda buldu
asa1.png  

 

 

 Sevgili Ahmet Hocam

19 Temmuz 2016 tarihinde, gezmiş olduğum 60 (altmış) doktordan duyduğum cevabı yeniden duyma, 4,5 yıldır küstüğüm ve mücadeleden vazgeçtiğim sürekli değiştirilen ilaçlardan yaşadığım hayata devam edeceğim kanısıyla gelmiş olduğum muayenenizdeki ev samimiyetinize öncellikle teşekkürler.

İtiraf etmeliyim ki beni 2,5 saate yakın dinleyen, dosyamın her sayfasını tek tek inceleyen tek doktorsunuz. Sonrasında "ben bu damarı açar kapakçığı onarırım" dediğinizde " bu adam kaçık herhalde, 60 doktorun yapamadığını ben yaparım diyor" demiştim. Ve çok gariptir ki her nefes aldığımda rabbime "bir şifacı bulmama yardım et" diye dua ederken " bir şifacı bulunur elbet" diyen birisini bulmak bana en büyük ödüldü sanırım. O gün oradan çıkarken "ben bu ameliyatı olacağım" dedim. Rabbim göndermişti çok şükür şifamı.

Nihayet ameliyat günü geldiğinde beni anesteziden daha fazla rahatlatarak bir ağabey gibi sürekli işlemin her anını anlatarak bugüne kadarki ameliyat olma korkumu bile yok etti. Samimiyeti, ameliyatta bulunan tüm ekibe davranışları bile akademik olmaktan çok bir baba gibiydi.

Yüreği güzel insan çok şükür ki 2. Ameliyatımı da başarıyla gerçekleştirdi.

Bugün ameliyatın 10. Gününde kendimi yeniden dünyaya gelmiş kadar hafif hissediyorum. Bu hastalıktan beni yaşamaya mahkum etmedin ya, üzerimden 4,5 senenin tüm yükünü aldın ya, o şifalı ellerinden şifamı bulmama yardım ettin ya, rabbim gönlündeki her şeyin muradını versin; sana evladınla ve ailenle sağlıklı, mutlu, huzurlu ve daha nice başarılarla dolu bir ömür nasip etsin.

 

Serpil CANIGENİŞ

asa.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 AYNI HASTANEDE ÇALIŞANIMIZDAN ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Sevgili ahmet hocam sizinle birlikte ayni saglik kompleksinde calismanin gururunu yasiyorum basarilariniz bizi her gecen gun gururlandiriyor ve daha bir mutlu kiliyorsunuz... bunlarin yani sira hakkinizi ailecek odeyemeyiz enistem hic calisamaz haldeyken simdi eski sagligina kavustu sizin ameliyatiniz sayesinde bize gosterdiginiz sabir ozveri ve verdiginiz guvenden dolayi tesekkur eder ailecek basarilarinizin devamini dileriz....

Tuğçe Macit

 
Surgery for varicose veins
varis_kapak_yetmezligi_onarm.png

To Whom It May Concern

I would like to express my gratitude to Prof. Dr. Ahmet Akgül and his team for the excellent patient care I received, their kindness and result-oriented healthcare. I am Ilkay Esen, a training and development specialist, who lived in London for many years. I had had varicose vein problems before I met Prof. Dr. Ahmet Akgül. My varicose veins were caused by a combination of genetic tendency and work factors. I had a surgery at the University College London Hospital in 2006 and then again in 2010. When I came back to Turkey for good I decided to have a varicose veins removal surgery here.

As M. K. Atatürk once said \'Please entrust me to Turkish physicians\'. When I met with Prof. Dr. Akgül for a consultation, he explained everything thoroughly and in an understandable language. I believe that the medical science has given us a talented doctor in the person of Prof. Dr. Ahmet Akgül. My surgery was done under local anaesthesia at  ... Hospital on 2nd June 2014. A day after surgery I started walking a minimum of 1km a day and wore compression stockings for only a month. All my scars have now healed and I am swimming everyday. In addition, my mother was very impressed with the hospital staff, who undoubtedly helped me recover quickly from my operation. She intends to have a surgery done at this hospital under the above mentioned surgeon's care this autumn.

Kind regards

İlkay ESEN 

 
Varis hastalığıma veda ettim

 VARİS TEDAVİSİ İLE TIP LİTERATÜRÜNE GİRDİ

 
Ahmet Beyi İnternet araştırmalarım sonucunda buldum. Netteki araştırmalarım sonucunda Varis tedavisi ile ilgili Tıp literatürüne giren ve sadece kendisinin yaptığı bir yöntem ile tedavi ettiğini öğrendim. Araştırmalarım sonucunda aynı zamanda kimsenin cesaret edemediği en zor kalp ameliyatlarını da yapması bana büyük bir cesaret verdi. Kendisine muayene oldum. Hastalığımın nedenini en ince detayına kadar sabırla anlatması ile öğrendim. Verdiği bilgiler ışığında zaman kaybetmeden ameliyat olmaya karar verdim. İki bacağımdan da ameliyat oldum. Ameliyatım çok başarılı geçti. Bu kurtulamam dediğim hastalığıma veda ettim. Kendimin ameliyat olması dışında akrabalarım ve tanıdıklarım sonucu görünce kendisine ameliyat olmaya karar verdiler. geçen ayda yengem ameliyat oldu. Artık biliyoruz ki sadece varis değil damar tıkanıklığı, kalp vb. hastalığımız olduğunda İstanbul' da (artık fizanda da olsa buluruz kendisini) böyle bir doktorun olduğunu bilmek bize büyük huzur veriyor. Başta Prof.Dr.Ahmet AKGÜL olmak üzere ve tüm ekibine çok teşekkür ederim.
 

Bir şans eseri sizin ile tanıştım.Varis ile ilgili gitmediğim doktor kalmadı. Ama hiç kimse sizin kadar güven vermedi. Sayenizde hastalığımın nedenini en ince detayına kadar sabırla anlatmanız ile öğrendim. Verdiğiniz bilgiler ışığında zaman kaybetmeden ameliyat olmaya karar verdim. İki bacağımdan da ameliyat oldum(3. bacağımda olsa hiç düşünmeden tekrar olurum). İsmen ünlü Özel hastanelerde de farklı ameliyat oldum, Ama Bakırköy Dr.Sadi Konuk Hastanesi Kalp ve Damar Kliniğini hiçbir yere değişmem. İlginiz, Güler yüzünüz ve sabrınız için başta benim için branşının Ord.Prof.Dr.Ahmet AKGÜL olmak üzere ve tüm ekibize çok teşekkür ederim.

Meltem GÜRSOY

  EN İYİ VARİS DOKTORUNDAN AKGÜL AMELİYATI OLDUM

Ahmet beyi uzun süren araştırmalar sonucu,internetten buldum.Varis konusunda uzun süren arastirmalar yaptim, çesitli uzman hekimlere göründüm. Rahatsizlığım ile alakalı en açıklacıyı bilgiyi Ahmet Beyden aldım. Varisimin hangi derecede oldugunu nasıl tedavi yöntemleri izlemem gerektiğini en ince ayrintisina kadar anlattı.

Ben ameliyatı tercih ettim. Akgül ameliyatı oldum. Şimdi son derecede sağlıklıyim. Hicbir ağrım kalmadı. Diğer uzmanlardan farkı, güler yüzü güven veren duruşu ve son derece ayrıntılı bir şekilde rahatsızlığınızın sebeplerini anlatıp yardımcı olmaya çalışması. Güler yüzlü, mütevazi, hastayı dinleyen ve ticari düşünmeyen bir hekim.

Bakırköy ... hastahanesinde ameliyatım oldu. Özel hastahanelerden hicbir farkı yok. Tek kişilik odalarda her şey mevcut. Hemsirelerden tutun ameliyata götüren görevliler, yemek dağitan,temizlik yapan, yani bütün çalışanlar isinin ehli kişiler ben kendi adıma çok memnun kaldım. Tekrar tekrar hekimim Ahmet beye ve butün ekibine teşekkürler..

Ayfer ÇİLİNGİR  

 
Fibromiyalji hastalığının en iyi tedavisi

 KOL BACAK SIRT AĞRILARI, TEDAVİSİ YOK DENEN FİBROMİYALJİNİN EN İYİ TEDAVİSİ

fibromiyalji_ve_en_iyi_tedavisi_gerontolojik_biyorezonans.pngfibromiyalji_hastasnn_biorezonans_ile_tedavi_sonras_en_iyi_doktor_prof._dr._ahmet_akgul_e_tesekkuru.png

 

7 yıldır fibromiyaljim varmış. 1 yıldan fazladır boyun, sırt, göğüs, özellikle kol ağrısı çekiyordum. Fibromiyalji olduğumu öğreneli 6 ay oldu. Fizik doktoru psikiyatriste yolladı, depresyon ilaçları, dozajları yüksek, çaresi bu dediler. Ama yok, ağrılar geçmedi. Aktardan aldığım ilaçların da faydası olmadı. Fatma ablamı ameliyat eden Ahmet Akgül hocama sormuş. Bu biyorezenans tedavisini önermiş. Geldim istanbul'a, günlük seans ilaçsız şu an iyiyim. Umarım bu ağrıları artık hiç hissetmiyeceğim. A

hmet hocam size minnatarlarımı sunarım...

NEJLA EVCİ   

 
Hastane hastane dolaşmaktan yoruldum

 DOKTOR DOKTOR DOLAŞMAKTAN BIKTIYSANIZ

 
Ahmet beyle tanışmam artık umudumun bittiği yerde basladı. Annem için tam üç yıllık hastane doktor koşturmasından sonuç alamadıgımız ve pes ettiğimiz birgün ben "son bır umut" deyip, Ahmet Beye mail attım,burdan da cevap gelmezse artık özel hastaneye gidecektik. Bir hafta gibi bır süre sonunda kendisi beni arayıp annemle ilgili uzun ve detaylı bilgi aldıktan birgün sonra,annemin hastanede asistanlarlarıyla muayene, tahlil ve tetkiklerı yaptıgında, annem eve büyük bır mutlulukla gelmişti o günü hiç unutamam. Annem sanki varislerinden kurtulmuş kadar mutluydu, gördüğü ilgi ve alakadan dolayı. Tahlil sonuçlarımız cıktıgında Ahmet Bey hasta oldugu halde sonuçlarımızı değerlendirip bıze amelıyat günü verdı. Amelıyat için gereken tahlilllere günlerce gidip geldik ama ne isyan ne de şikayet.
 
Güler yüzlü ekibiyle bizimle ilgilenildı. Annem ameliyata girdiğinde Ahmet Bey de ameliyata girdi ve annemin amelıyatını an an takip etti; 'Gereken herşeyin yapıldıgından emın olmalıyım, hastamız sorun yaşamasın'dediğini annem tebessumle anlattı. Birçok doktora göre basit olan varıs ameliyatı Ahmet Bey ve ekibinde basit değil profesyonel muamele gördü.
 
Kendisinin profesyonelliğini, güler yüzünü sabrını hassasiyetini hastalarının iyi hıssetmesinden güler yüzle ayrılmasından başka beklentisi olmadığını bizzat tanıklık etmış biri olarak Ahmet Beyi, bütün kalp damar cerrahisi tedavisi olması gereken hastalara tavsıye edıyorum ve Ahmet Beye herşey için milyonlarca kez teşekkür ediyorum. Kendisinin kocaman sevgi dolu kalbiyle kalp doktorluğu yaptığı için bu kadar başarılı olduğuna inanıyorum. Siz de bizim gibi hastane hastane dolaşmaktan yoruldu ve artık pes dediğiniz noktada iseniz, bence Ahmet Beyin kapısını mutlaka çalın, sonuna kadar açılacağından ve bizim gibi sağlıklı ve mutlu olarak burada bu notlara benzer notlar yazacağınızdan emınım.
 
Ayşegül METE    
 

 Sizi, tanıdığım tüm hastalara tavsiye edeceğim

 
Sayın Ahmet Hocam
Bu zamana kadar çok ağrılar ve acılar çektim ve hiçbir çaresini bulamadım. İnşallah sizin sayenizde ayaklanıp ayağa kalkacağım. Elinize sağlık, çok teşekkür ederim. Sizi, tanıdığım tüm hastalara tavsiye edeceğim.
Saygılarımla, teşekkürler
 
Kahraman URKAÇ 
 
megalomani1.pngmegalomani2.png
 
 
Dünyanın ve Türkiye'nin markası

 

Ben varis tedavisinde marka doktor olarak Prof. Dr. Ahmet Akgül derim

Bu varisten korkmamayı dr fobisi olan benim bütün korkularımı yenmemi skleroterapiden korkmamayı bütün iç varis dış varis ten korkmamayı en ince detaylarını tam uçurum kenarında iken ne olursa olsun bu varis illetinden korkumu yenmeyi geceleri rahat uyumayı ufak tefek spazmları es geçersek bunun gibi bir sürü fobileri ben yenmeyi sizde öğrendim hocam ayak üstüne inen mercimek taneleri örümcek ağlarından korkmuyorum artık çünkü benim hocam dr Ahmet Akgül hocam var iyiki varsınız.

Hocam valla her programda veya haberlerde Prof. Dr. dedikleri zaman Ahmet Akgül diyecekler diye bakıyorum. Tam da ahmetakgulTV ye bakarken denk geliyor. Valla Türkiye'de ve dünyada varisin tek adresi Prof. Dr. Ahmet Akgül, huzurunda tek adresi. 

Hocam neyleyim marka hastaneyi ben, içindeki doktorlar bir çare bulamadıktan sonra. Ben marka doktor olarak Prof. Dr. Ahmet Akgül derim, gerisi susarım. Dünyanın ve Türkiye'nin markası. 

Mükü Aydın

 
Tüm ağrılarından kurtulan hastalar

  Daha önce hiçbir doktorun sormadığı sorular sorarak

Sevgili Ahmet bey 

Sizi ve çalışmalarınızı epey zamandan beri takip ediyorum. Ne mutluki sizinle tanıştık. Annemin gece uykuları sağ bacağındaki çok ağrılı kramplarları ile uyanıyorduk. Gece yatağında bağırması,  bacağını tutmasi ve dayanılmaz bir ağrıyla bağırması, bizi surekli düşündürüyordu. Size ulaşıp bu krampları anlattığımızda bizi cok dikkatli dinleyip daha önce hiçbir doktorun sormadığı sorular sorarak ve anlamadığımız zaman ise sabırla örnekler vererek bize sorunun kaynağını anlattı. Yaptığı tektikte ise ameliyatla bu kramp nobetlerinin düzeleceğini söyleyerek bizi rahatlatıp mutlu etti. 10 gün önce yaptığı zorlu ama  başarılı bir ameliyat ile şükürler olsun Ahmet hocanın sayesinde tüm ağrılarımdan kurtuldum. Sizin cesaretinize emeğinize ve uğraşınıza ne kadar çok minnettar olduğumuzu söylesek azdır.

Sizin gibi başarılı ve merhametli, oncelikle insan olarak sonrasında ise hekim olarak bizlerin cok ihtiyaci oldugunu samimiyetle belirtmek isterim. Hersey icin size yeniden sonsuz teşekkur ve saygılarımızı borç biliriz.

Selvi KOÇ, Nurgul KOÇ    

   

Sizi tercih ettiğimiz ve tanıdığımız için çok şanslıyız

Değerli Ahmet Hocam

Sağ bacağımdaki varis şikayeti için çeşitli hastanelere gittim. Son olarak size geldim, muayene sonrası, size güvenerek ameliyat olmaya karar verdim.

Ameliyat sonrasında hiç ağrım olmadı. Bacağımdaki ağrılarım ve çekmeler tamamen geçti. Çok çabuk sağlığıma kavuştum.

Ekibinize ve size çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız. Sizi tercih ettiğimiz ve tanıdığımız için çok şanslıyız.

Başarılarınızın devam etmesini dilerim.

Fatmagül Demirkılıç EVCİ  

varis_ameliyat_sonras_bacak_agrs_biten_hasta_yorumu.png tedavisi_yok_denen_ic_varis_ameliyat.png
 
Filmin sonunda bir kahraman çıkar ve film iyi biter
Sizin branşınızda bir sürü dr olabilir ama bizim en değerlimiz benim bile en değerlim siniz hocam marka diyordunuzya dünyanın en değerli markası sizsiniz biz hastalarınız için ve biz hayranlarınız için ayağıma dünyaları serseler hocam sizi asla hiç bir şeye değişmem ve değişmeyiz siz bizim ve benim en değerlimizsiniz ve bizim için siz birtanesiniz arkadaşın sözü ile hocaların hocası benim deyimim ile dünyanın en harika hocası tekten yekten candan birtaneden hocam milyonkere diyebilirim iyiki varsınız her daim 
Mükü 
BAKIRKÖY, İSTANBUL
"Türkiye'nin yılın cerrahı seçilen dünyaca ünlü KALP DAMAR CERRAHI Prof. Dr. AHMET AKGÜL birden karşıma çıkmış"
VARİS'E SON

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL Hocama Saygılarımla

İnsan sağlık sıkıntıları gelip çatınca doktora gider, fakat rahatsızlığınıza çare olmayınca benim gibi, doktor doktor gezer. Konya'da gitmediğim kalp damar doktoru kalmamıştır. Doktorlar bunun ameliyatı yok, çorap giy ömür boyu der. Benim sıkıntım İÇ VARİS. Bu yaşananlar sonunda insan şifa bulamamak, doktorlardan hep aynı cümleleri duymak, insanın hayat kalitesini ve psikolojisi bozulmaları insanı mahveder.

Bir rüya gibi biranda filmin sonunda bir kahraman çıkar ve film iyi biter.

O kahraman 2016 yılı Türkiye'nin yılın cerrahı seçilen dünyaca ünlü KALP DAMAR CERRAHI Prof. Dr. AHMET AKGÜL birden karşıma çıkmış pozitif kişiliği insana umut verir.

Elleri dert görmesin. İÇ VARİSİMİ ameliyat etti. Kendine özgü AKGÜL TEKNİĞİ ile dert bitti. Kendisine samimi duygularla teşekkür ederim. Allah ilmini artırsın.

Son olarak KALP DAMAR VARİS sıkıntılarının tek adresi hocama saygılar.

Saygılarımla

Hüseyin YILDIZ 
halis2.jpghalis3.jpg
 
 
KRONİK VENÖZ YETMEZLİK AMELİYATI

 EN İYİ KALP DAMAR VARİS KLİNİĞİ BAKIRKÖY DE

Değerli Yetkili
İstanbul da Bakırköy de Türkiye nin en iyi, en modern, en temiz, en başarılı, en çalışkan kalp damar varis kliniği kurmuşsunuz. Kendim ve ameliyat olan babam adına çok teşekkür ediyorum.
Beni türk hekimlerine emanet ediniz sözü ne kadar da doğru. Birçok özel hastane ve kliniğe göre bence en iyi kalp damar varis kliniği Bakırköy de.
İstanbulumuz ve Türkiyemiz adına tekrar teşekkürler.
Orhan Öztemel  
 

 KRONİK VENÖZ YETMEZLİK ŞİFASINDA AKGUL TEDAVİSİ

Onca yıldır sağlık sektöründeyim, çevremde tanıdığım bir sürü doktor var.  Varis hastalığımla ilgili gitmediğim doktor kalmadı düşünün siz halimi sağlık sektöründeyim ama kimse düzgün yardımcı olamadı. ALLAH karşıma Ahmet hocayı çıkardı. İnternette dolanırken ve muayene olmaya gittiğimde güzel açıklamaları şekillerle anlatması ve yapacağı tedavi "Akgül" tedavisi olunca bunca pozitif şeyden sonra ameliyat olmaya karar verdim. Ameliyat öncem ve sonram herşey çok güzel oldu. Ve doktorumdan çok memnunum. ALLAH ondan razı olsun herşey gönlünce olsun ve bütün hastalara rabbim şifa versin. Doktor Ahmet hocamın lafı gibi bir şifacı bulunur elbet.,,

Not: Ameliyat sonrası sürecinde eşimin çok yardımı oldu ona burdan çok teşekkür ederim...

TUĞBA SÖZER 
kronik_varis_hastalgnn_en_iyi_tedavisi_akgul_teknigi.pngakgul_ameliyat_ile_kronik_venoz_yetmezlik_tedavisi.png
 
 
En iyi varis tedavisi için bazen ameliyat bazen ameliyatsız

 AMELİYATSIZ ESTETİK VARİS TEDAVİSİ

 
Prof dr ahmet Akgül yalnızca Bakırköyde değil tüm İstanbul daki en başarılı varis doktorudur. Yalnızca varis ameliyatı değil, estetik amaçlı radyofrekans lazer ve skleroterapide yapmaktadır. Her iki bacağımdaki varis sorunlarını en estetik biçimde çözdü. Ameliyata ihtiyaç bile duymadan.
Hocam teşekkürler.
 
Aynur YİĞİTEL
Bakırköy istanbul
 
 

DR AHMET AKGÜL'E GÖZÜ KAPALI GELEBİLİRSİNİZ 

 
siddetli_bacak_agrs_yasayan_hastann_istanbul_bakrkoy_de_en_iyi_varis_tedavisi.pngderin_venoz_tromboz_dvt_kalc_ameliyatsz_tedavisi.png
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kırşehir'den kafamda deli sorularla geldiğim Dr. Ahmet Akgül'ün muayenehanesinden bugün sevinçle ayrılıyorum. Doktorumuzun bilgisinin üstüne bilgi almadığını duymuştum ve gözün kapalı gidebilirsin referansları üzerine buraya gelmiştim. Benim fark ettiğim bilgisi kadar insani yönünde bir o kadar güzel olması. Güzel memleketimin böylesi güzel insanlara ihtiyacı var. Rabbim sayılarını artırsın şimdi bende benim durumumda olanlara çağrıda bulunuyor ve Dr. Ahmet Akgül' e gözünüz kapalı gidebilirsiniz.

SELAMLAR SAYGILAR...   
 
ÜLKÜ YEĞİN  
 
İstanbul'daki hatta Türkiye'deki tek adres

 

İstanbul daki hatta Türkiye deki tek adres bence Bakırköy ve Doktor Ahmet Akgül Hoca

Sayın Profesör Doktor Ahmet Akgül Hocam

Uzun yıllardır varis şikayetleri çekiyordum. Bacağımda hatta her iki bacağımda sonradan oldu tabi önceleri yalnızca sağ bacağımda ince ince damarlar çıktı. Kırmızı mavi mor renklerde sonradan kalınlaştılar. ağrı vardı ama şişlik olmadı. Mesleğim gereği etek giymem gerekiyordu ama giyemiyordum. Taki size rastlayana kadar, sağolun ama ben size yine de ne tedaviler gördüğümü anlatıcam. bunu okuyanlar anlasın ve doğru yerde en doğru tedaviyi görsünler diye. Çünkü çok reklam var internette. Bazı doktorlar reklam vermişler aratılınca google da ilk sırada çıkıyorlar bizde tabii onları iyi zannederek o doktorlara gidiyoruz. Neyse ben de google da varis tedavisi diye arattım ve öyle reklamlı bir doktora özel kliniğine gittim. İsim vermeyeceğim verirsem kendi sitenize koymazsınız biliyorum ama ben bunu tüm varis hastalarının okumasını istiyorum. Aslında şikayet de edecektim ama siz gerek yok tedavinizi yaparız dediğiniz için yapmadım. Neyse önce Nişantaşı sonra Fulya sonra Yeşilköy sonra Bahçelievler de bacağıma baktılar ve yalnızca köpük tedavisi yaptılar ama bacağım mosmor oldu. Ağrılarım arttı, bacakta damarlarım serttleşti. etek giyemez hale geldim. O sırada Bağdat Caddesinde  gezerken, bir yakınıma rastladım ve sizde tedavi olduğunu ve çok mutlu olduğunu hem estetik hemde ağrı ve şişliğinin geçtiğini söyledi. Ben de sizin internetteki videolarınızı izledim ve randevu aldım. Çok teşekkürler size hem insanlığınızdan hem de bir hastayla nasıl ilgilenileceğini gösterdiğinizden. önce doppler ultrason yaptınız ki bazı yerlerde hiç yapmadılar bile sonra tedaviyi yaptınız. Şimdi etek giyiyorum büyük bir gururla ve hep sizi tavsiye ediyorum. tüm varis olan ve tedavi arıyan dostlara ister estetik amaçlı ister tedavi amaçlı tek adres Bakırköy ve Profesör ahmet akgül dür. İstanbul daki hatta Türkiye deki tek adres bence Bakırköy ve Doktor Ahmet Akgül Hoca.

Hocam siz niye reklam vermiyorsunuz ki, gerçi ihtiyacınız yok ama diğerleri reklamlarla bizi yanlış yönlendiriyorlar. Hem paramız hem zamanımız hem de moralimiz gidiyor.

Neyse Hocam Allah sizin gibi doktorları başımızdan eksik etmesin.

Aslı Doğan  

 

Bu yazım tüm hastalarınıza güven ve tedavi konusunda örnek

Sevgili Ahmet Hocam;

Varis ameliyatımın da öncellikle verdiğiniz güvene, ve tedavi sürecinde gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ediyorum. Memnuniyetimin karşılığında  en sevdiğim oğlumu da sizin ellerinize teslim ettim. Aynı güveni oğluma da yaşattığınız için, vefa borcumu bu yazıyla sizinle paylaşmak istedim. Umarım bu yazım tüm hastalarınıza güven ve tedavi konusunda örnek olur.

Kendimi, oğlumu ve size  ihtiyacı olan tüm hastaları sevgi dolu ellerinize emanet ediyorum. Sizi de Allah'a emanet ediyorum.

Melahat PERVAN

megalomani4.png megalomani5.png
 
Ömrünün sonuna kadar böyle yapacaksın
Benim yaklaşık 6 - 7 senedir varis şikayetim ve ağrılarım mevcuttu bununla ilgili olarak birçok doktora gittim. Istanbul buyukcekmece de ikamet ettiğim için buraya yakın küçük hastaneler de genel cerrah' lara başvurmuştum, hepsi ilaç kullanıp varis çorabı almamı söyledi. Bazısı yüzüme bile bakmadı , bazısı ömrünün sonuna kadar böyle yapacaksın çorap giyeneceksin dedi bende soylenenlerin hiçbirini yapmadım. 6 aylık evliyim yumurtalıklarimda kist olduğu için bir Jinekologa gittim. Doğum kontrol vermek istedi. Varis problemim olduğunu bu tarz ilaçlar kullandığım da agrilarimin arttığını söyleyince benden bacak doppleri istedi ve kurduğu cümle kardeşim senin venoz yetmezligin var bu damar problemin cozulmeden sana hiç bir ilaç vermem ve kistlerin çocuk sahibi olmana engel olabilir dedi. Venoz yetmezligi kelimesini ilk defa orda duyup korkmustum. Sonrasında hemen bir kalp damar cerrahına gözükmek için kalp damar hastanesine gittim doktor benimle dalga geçer gibi asprin iç dedi. Bu
hastalık için gezmekten usandim. Iyice araştırma yapıp Prof. Dr Ahmet Akgül ' ün ismine ulaştım ........ hastanesinde hizmet verdiğini öğrenip kendisinden randevu almaya çalışıp almayınca musait olan başka bir doktora randevu aldım bana ameliyat olmam gerektiği söylendi. Etrafım daki herkez sonuç olarak varis ameliyatı bu doktor da bu ameliyatı yapabiliyor niye olmuyorsun dedi haklı olarak, onlarda venoz yetmezligi kelimesini ilk kez duymuştu. Fakat Ahmet beyin sitesinde yer alan yazılardan ( hastanın venöz yetmezligi varsa sıradan bir varis ameliyatının ise yaramayip tekrar edeceğini , varisli damarin çıkarıp alınmasının yanlış bir uygulama olduğunu anladım ) ve Ahmet bey bana bir kağıt üzerin de venöz yetmezliginin ne demek olduğunu nasıl bir ameliyat olmam gerektiğini anlattı. Bu aşamadan sonra bende bütün aileme kagit kalem üzerinde Ahmet beyin anlattığını aktardim ve Benim olmam gereken ameliyat bu. Bu ameliyatı yapacak Ahmet bey dışında bir doktor yok ya Prof Dr
Ahmet beye ameliyat olucam yada başka bir doktora ameliyat olmam dedim. Bu süreçte etrafimdaki herkese karşı savaş verdim ve onların da benim kadar teorik bilgisi oldu :) ve Prof.Dr Ahmet bey sonsuz teşekkürlerimi sunarım bu kadar zamandır artık çare aramaktan yoruldugum rahatsızlığımdan kurtardı beni.  Çok başarılı bir ameliyat geçirdim. Allah razı olsun hocam dan eline emeğine sağlık. Bundan sonra ki hayatımda herhangi bir kalp yada damar hastalığı icin kapısı çalınacak tek isimdir benim için hasta ziyaretine gelen herkese bunu söyledim istanbul da bulabileceğiniz onun üzerine bir Profosör yok diyorum. Tekrar çok teşekkür ederim kendisine , ilgisine , emeğine.
Yeliz Akarsu Şenocak 
 
İlk işimiz hastanın ağrısını kesmek

Ayağıma kramplar girmiyor 

Sayın Ahmet bey,

Önce sizin YENİ YILINIZI kutlarım.. sağlıkla mutlulukla daha çok başarıyla dolu yeni yıllar görün inşallah.. Eylül ayında yaptığınız varislerimin ameliyatından sonra sağlığıma kavuştum.. size çok ama çoook teşekkür ederim..eskisi gibi yorulmuyorum. kalbim az bir eforda bile çarpmıyor.. ayağıma kramplar girmiyor..herkese sizi methediyorum.. size çook dua ediyorum..Allah ellerinize kollarınıza kuvvet versin.

Nermin Akın  

 

Tanışmadan önce bir saat ayakta gezemiyordum  

 
Benim pırlanta kalpli hocam ben uzun zamandır ayaklarımda ağrılardan duramıyordum ki sizin sayenzde ağrılarım kalmadı. Size sonsuz Teşekkür ederim sayenizde artık çok rahat bir şekilde uzunca geze biliyordum iyi ki varsınız.
Sizin le tanışmadan önce bir saat ayakta gezemiyordum hemen ayaklarım ağrı ve uyuşurdu sayenizde artık Çok rahatım :)))
Zehra Topal
Nişantaşı İstanbul

Her şeyden önce hastasını önemseyen

Babamın varis rahatsızlığı sebebiyle Konyadan geldik ve kendisiyle tanıştık. Her şeyden önce hastasını önemseyen, mesleğine karşı saygılı, hekimliğin ne kadar kutsal bir meslek olduğunu ve hiçbir değerle ölçülemeyeceğini kanıtlamış güzel bir örnek olduğunu düşünüyorum. Başta kendileri olmak üzere tüm emeği geçenlere saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Tuncer Seran 

 

İsabetli bir teşhis

Değerli hocam,

bana mutluluğumu geri verdiniz, o kadar isabetli bir teşhis ve ilaç verdiniz. iyiki varsınız. en kısa zamanda gelecem. sizde mutluluk ve sıhhatle kalın.

Slyvie Sansal  

 
Aile boyu varis ameliyatı

 KARI KOCA AİLESEL VARİS AMELİYATI

İnternetten benle eşim varisle ilgili araştırma yaparken Prof. Dr. Ahmet Akgül'e muayene olacağımıza kara verdik. Mersin'den İstanbul'a yola çıktık ve Prof. Dr. Ahmet Akgül'le tanıştık. Muayeneler sonucu ameliyatlara karar verdik. Benle eşim ameliyat olduk, şu an da benle eşim ameliyat sonucu çok güzel sonuçlar aldık ve bütün sıkıntılarımız geçmiş oldu. Herkese bu güzel insanla tanışmasını ve varis tedavisini hemen olmasını öneriyoruz.

Prof. Dr. Ahmet Akgül ve ekibine ben ve eşim çok teşekkür ediyoruz.

METİN FELİK İNCİ  

prof._dr._ahmet_akgul_en_iyi_varis_doktoru.png kar_koca_varis_ameliyat_olan_ailenin_prof._dr._ahmet_akgul_ile_ilgili_yorumlar.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BANA MUTLULUĞUMU GERİ VERDİNİZ

Değerli hocam,
bana mutluluğumu geri verdiniz, o kadar isabetli bir teşhis ve ilaç verdiniz. iyiki varsınız. en kısa zamanda gelecem. sizde mutluluk ve sıhhatle kalın.

Slyvie Sansal  

 
Umut bitmedi orada bir doktor var, bir cerrah var, Bakırköy'de ismi Profesör Doktor Ahmet Akgül

En az 28 varis doktoru ve varis cerrahına gittim ki bunlar arasında reklamları olanlar var, internette en iyi sitelerinde olanlar var, içlerinde radyolog var, dermatolog bile var, genel cerrah var, kalp damar cerrahı var, iki tane varis doktorunun dediği birbirine uymuyor.

 
Sayın Bakırköy Hastanesi Kalp damar cerrahisi bölüm başkanı Profesör Doktor Ahmet Akgül Beyefendi,
 
Ben Aydın Yılmaz, beni hatırlarsınız.
 
Hani iç varis ameliyatı yaptığınız hasta. Konya da oturmaktayım ve Konya, Ankara ve İstanbul da gitmediğim varis uzmanı, varis doktoru, varis cerrahı kalmadı. Hepsi şöyle bir bacağıma baktı, hemen giyin dedi yani bacağıma dokunmadılar bile. Renkli Doppler Ultrasonuma baktılar ve bu olmamış tekrar renkli dopler ultrason istediler. Olur dedik ve tekrar çektirdik, bir sürü para ve zamanım gitti. Randevu almakta zor hepsinden alsak ne oluyor ki 5 dakika bakmıyorlar ve anlatmıyorlar bile neyim olduğunu. bacağını aç ve kapa yalnızca uzaktan bir bakış. Doktor koltuğundan kalkmıyor bile. Bir de daha önce yapılan dopplerleri beğenmiyorlar. O zaman niye yaptırdım devamlı. en az bir dosya dolusu doplerim var. Neyse uzatmıyım, yine dopler yaptırdım ve doktor baktı konya da sende iç varis var dedi ve bu ameliyat olamaz, tedavisi yok dedi. Tabi benim ağrılarım hiç geçmedi ayağım ve topuğum kaşınıyordu, yılmadım konyadaki bütün varis doktorlarına hem de cerrahlarına gittim. Hep aynı süreç bacağını aç, ne şikayetin var, eski doplere bakış sonra yeniden dopler çektir sonra sende içvaris var tedavi olmaz bunla yaşamaya alış, al ilaç ve varis çorabı, bir daha bana gelme bakışı.neyse, konya bitince internetten araştırdım ankara daki varis doktorlarına gittim, yine aynı olay, şikayetin ne, bacağını aç, şimdi kapa, dopler istemi, ama bende var deyince şöyle kerhen bir bakış sonra ben buna inanmadım şurdan doppler yaptır tekrar para ver tekrar ıkın tekrar doktor sitemi çek tekrar varis doktoruna dön tekrar bu iyileşmez varis çorabı. Zaten giyiyorum diyorum, o yanlış varis çorabı diyor. bu sefer de diz üstüne dönüyoruz, daha önceki külotlu varis çorabıydı. Diğer doktorda konya daki diz üstü olmaz, külotlu varis çorabı demişti. yahu varis doktorları aynı eğitimi almıyor mu, niye bir varis doktorunun dediği varis cerrahları kabul etmiyor, ben de üniversite mezunuyum, en az 28 varis doktoru ve varis cerrahına gittim ki bunlar arasında reklamları olanlar var, internette en iyi sitelerinde olanlar var, içlerinde radyolog var, dermatolog bile var, genel cerrah var, kalp damar cerrahı var, iki tane varis doktorunun dediği birbirine uymuyor.
 
Ama haklarını yemiyim hepsinin ortak bir kararı var " bu içvaris yani derin varis, tedavisi yok, bununla yaşamaya alış " dediler. Bunda anlaştılar. Heralde bu ders ortaktı :) Neyse, ben tavsiyelere uyuyorum varis hapları alıyorum on tane varis çorabım oldu onları giyiyorum, ayaklarımı uzatıyorum, altına yastık koyduruyorum masaj yaptırıyorum, hayır şikayetim ağrım kramplarım geçmiyor, kaşıntı da artıyor. Ankara da bitince İstanbul a geçtim. yolları da bilmiyorum, önce Bağdat caddesinde bir varis cerrahı buldum, isimlerini vermiyecem, pahalı bir cadde ya doktoru da iyi olur sandım, gittim faklı hiç bir şey yok bacağını aç kapa dopler istemi doplere şöyle bir bakış varis çorabı varis hapları, tedavi olamaz öğütleri. Bir akşam otelde kaldım ve son gün istanbul u gezicem ve konya ya dönecektim. nişantaşını önerdiler gittim varis cerrahına yine aynı, fulya da bir doktoru söylediler gittim aynı, yeşilköye gittim bu sefer köpük önerdiler yok dedim, metroda yanımdaki yolcu doplerlerimi gördü.
 
Senin doktorun prof doktor ahmet akgül dedi, tek adresin bakırköy dedi. artık inancım kalmadığı için internette hocanın sitesine baktım, en azından güler yüzlü dedim. son bi ona gidiyim hiç olmazsa çayını içerim dedim. doplerlerimi sıraya dizdim ve en kötü görüneni yani derin venlerde grade 4 yetmezlik ve safen vende grade 4 yetmezlik olan sayısız doplerlerimden birini dosyamın en üstüne koydum.
 
Ahmet Akgül hoca gerçekten güler yüzlü, ailenizden biri gibi, canın sıkılmıyor, doktor değil sanki kardeşin. Koltuğundan kalkıp bacağıma dokunan tek doktor, yarım saat muayene etti, ayak tırnaklarıma bile bakıp tırnaklarımı nasıl keseceğimi anlattı.
 
Allah Allah böylesini ne duydum ne işittim. Bi beyaz tahtası var bacağımız damarlarını oryaya çizdi ve şimdiye kadar hiç bilmediğim varis ve içvaris hastalığımı öğrendim.
Randevulaştık, bir gün sonra varis ameliyatımı da oldum. İç varis reflüsünü yapan ven yani toplardamar kapakçıklarını onardı, bacağımdaki tüm damarları korudu hiçbir damarımı çıkarmadı. Yarım saat sürdü ameliyat kasığımda yalnızca 2 santim kesi var oda belli olmuyor.
 
Ertesi sabah ekibiyle geldi, pansumancısı bile var, ekip halinde çalışıyor. Sonra hemen yürüdüm zaten ve uçağa atladım yeni birşey bulmuş çocuk gibi sevinçli gittim eve.
 
Bugün yaklaşık 2 sene doldu. Hocam Ahmet Akgül bence varis içvaris damar kalp ne varsa bir numara hatta tek, iki numara yok. Varis tedavisinde ben bizzat yaşadım.
Hocam 2 sene oldu hiç bir şikayetim yok, bana yalnızca sağlıklı bir bacak kazandırmadınız, bana yeniden yaşama sevinci verdiniz. Eşim gebe inşallah çocuk erkek olursa ismini Ahmet koyacam ve doktor yapacam ama sizin gibi hem insani hem de tıbbi olan en iyiysi.
 
Hocam bu yazıyı yalnızca size yazmadım, " tedavi olamazsın ameliyat olamazsın " denilen tüm hasta ve hasta yakınlarına yazdım. 
 
Lütfen sitenize koyun, yeni umutsuz varis hastalarına umut olun.
 
Umut bitmedi orada bir doktor var, bir cerrah var, Bakırköy'de ismi Profesör Doktor Ahmet Akgül
 
AYDIN YILMAZ 
 

HER VARİS AMELİYAT OLMAZ, EN İYİ AMELİYATSIZ ESTETİK VE KOZMETİK TEDAVİLER DE YAPILIYOR 

ADAM GİBİ ADAM

Derdime çare ararken instagram  da gördüm tanıdım Prof. Dr. Ahmet Akgül Hocamı ve karar verdim, ben de hocamın deyişiyle "Bir Şifacı Bulunur Elbet".  Şifa bulmak için 9 Ocak 2017 tarihinde muayene için geldim. Bugün 11 Şubat 2017 ve iyiki de geldim Rabbime Şükür hocamla şifayı buldum.

Gece uykudan uyandıran ayak, bacak ağrısı, karıncalanma, uyuşma, ayak bileğimdeki ödem, otururken ayağımdaki huzursuzluk, toplu taşıtlarda yolculuk edememek gibi sorunlarımla hocama başvurdum. Beş dakikadan fazla aynı pozisyonda oturmayacak durumda iken artık bacaklarımdaki rahatlığı, geçen ağrılarımı yolculukta hiç sıkıntı çekmemi ve gece rahat uyku uyumamı sağlayan Rabbime şükürler olsun ki bu şifayı bulma Ahmet Hocamın sayesinde oldu.

Sıra dışı bir doktor, YÜREĞİ GÜZEL İNSAN İYİKİ VARSIN, İYİKİ TANIDIM SİZİ VE HERKESE TAVSİYE EDİYORUM.

Kapı kapı doktor araştırmaya gerek yok.  

BİR ŞİFACI BULUNUR ELBET. ..

SAYGI VE SEVGİLERİMLE İNSAN GİBİ ADAM  

SEVİL KARABAŞ

ameliyatsz_ve_ameliyatl_en_iyi_varis_tedavi_merkezi.pnggece_uykudan_uyandran_ayak_ve_bacak_agrs_icin_ameliyatsz_en_iyi_varis_tedavisi.png
 
Varisli Manken
house2.jpg

 

Bakırköy' ün Dr House'una
 
Sayın Profesör Doktor Ahmet Akgül,
 
Sizi yıllar önce televizyondaki bir sağlık programında izlemiştim. Mankenlerde de varis olur demiştiniz, haklıydınız varisim vardı ama size gelmedim. Zaten yaptığım en büyük hata da bu idi. Manken arkadaşlarıma sorunumu yani bacağımda dizimin arkasındaki yeşil mavi kılcal damarları gösterdim. Onlarda Bakırköy e niye gidiyorsun, Nişantaşın a gitsene dediler. Orada da bir profesör varmış, ona git dediler.
 
Zaten senin varisin yok yalnızca birkaç kılcal damar var diz arkasında dediler. Bende gittim, keşke gitmez olaydım. Hoca şikayetimi sordu, gösterdim ve hemen iğne ve lazer tedavisi yapalım dedi ve yaptırdık, tabii ki birsürü de para verdim. Kontrole gel dedi, kontrol için de para aldı 1 ay sonra. İğne yaptığı yerler mor, lazer yaptığı yerlerde beyazlamıştı. Ben mankenim, bacaklarım pürüzsüz olmalı derken bacağım iyice mahvoldu. Keşke diz arkasındaki birkaç yeşil mavi damarla kalsaymışım. Artık dizimin arkasında iğne yapılan yerler acıyor ve mosmor. 3. kez kontrole gittiğimde bana topuklu giyme dedi. Ben zaten mesleğim topuklu giymek. İlk muayenede ise bana topuklu giyebilirsin, mesleğini rahatça yapabilirsin demişti.
 
O gece bacağımda korkunç bir kramp oldu, bacağım şişti ve hemen acil servise gittik, yapılan muayene ve dopler ultrasonda sağ bacak damarımın iltihaplandığını ve tromboflebit olduğunu söylediler. Tekrar nişantaşına gittim, hoca ilgilenmedi bile hatta istersen paranı geri veririm bile dedi. Almadım tabii ama onu şikayet ettim. İsmini vermek istemiyorum çünkü sitenize koymazsınız, ben ise başımdan geçenlerin şifa arayan herkese ders olsun istiyorum. Sonra bir devlet hastanesi doktoru bana Florya da bir adres verdi, o hocaya git dedi, gittim yine bacağıma şöyle bir baktılar ve ilaç ve varis çorabı verdiler. Estetikten geçtim bari bacağıma birşey olmasın akciğerime pıhtı gitmesin diye bu sefer hocanın her dediğini yaptım ama yine sonuç yok. 
 
 
 
İşte o dönemde aylar önce izlediğim siz aklıma geldiniz. Birde Bakırköye gidiyim Ahmet Akgül hocayı göreyim dedim. Hastaya yaklaşımı, dinlemesi, ilgilenmesi son derece süper bir hocaydınız. Doppler sonucuna baktınız ve bir kez daha kendiniz yaptınız. Meğer bende iç varis varmış Kapakta reflü oluyormuş, önce çok küçük bir kasık kesisi ile işlem yaptınız ve ardından estetik ve kozmetik işlemler. Hocam sizin sayenizde tekrar manken oldum. TeşekkürlerDefilelerime beklerim

 

Varisli Manken :)

 
Yapıştırıcı ile varis tedavisi

Çok değerli doktorumuz doktor Ahmet Akgül

Size bu yazıyı Trabzon dan gönderiyorum

Eşimin varis hastalığı nedeniyle size gelmiştim, hatırladınız mı?

Hani kucağında bebek ile gelmişti. Sizde niye bebeği yoruyorsunuz demiştiniz.

Öncelikle size ve ekibinize çok teşekkür ederim. Kozmetik kaygıları olan eşimin önce venöz yetmezliğini düzelttiniz sonra da lazer, radyofrekans ve köpük tedavisiyle estetik olarak da düzelttiniz.  Varisin yapıştırıcıyla düzeltildiğini sizde gördüm. Varise ufak bir yolla yapıştırıcı verdiniz ve düzeldi.

Allah sizden razı olsun, oysa ki Trabzon daki doktorlar çare bulamamışlardı.

Aslında bulunurdu belki ama ilgilenmiyordu kimse, sizi takip ettim hastalarınızla ister varis olsun ister kalp ameliyatı olsun sonuna kadar ilgileniyorsunuz.

Bir bakıyoruz estetik varis tedavisi yapıyorsunuz, bir bakıyoruz kimsenin yapmadığı kalp ameliyatlarını yapıyorsunuz, bir bakıyoruz TV deşiniz veya yaşlanma ile ilgili araştırmalar yapıyorsunuz.

Allah her konuda yolunuzu açık etsin.

Kimse bakmasın internette en iyi doktor sitelerine, en iyi ve en sevilen doktor doktor Ahmet Akgül dür ve yeri İstanbul Bakırköy dür.

Ne Nişantaşı, ne Bağdat Caddesi ne Amerika ne Avrupa ne de Trabzon.

Hasta iseniz adres İstanbul Bakırköy Profesör doktor Ahmet Akgül

İsterseniz benim de selamımı söyleyin

Laz Kemal Tellioğlu

 
"Sorularıma yanıt verir misin Ahmet Hocam "
Sayın Hocam Ahmet Bey,
Üşenmedim size birkaç soru sordum :)
Cevaplarınızı bekliyorum :)

Varis nedir ?

Varis nedenleri nedir ?

Varisten korunma önlemleri nedir ?

Varis kaç çeşittir ?

Dış varis nedir ?

İçvaris nedir ?

Dış ve iç varis arasında fark var mıdır ?

Kılcal damarlar niye oluşur ?

Variste şikayetler nelerdir ?

Bacakta şişlik neden olur ?

Bacakta ağrı ve kramp neden oluşur ?

Huzursuz bacak nedir ?

Variste kaşıntı olur mu ?

Bacakta morarma varis sonucu mu olur ?

Bacakta mavi, yeşil kırmızı damarlar artarsa ne olur ?

Doppler nedir ?

Doppler nasıl yapılır ?

Doppler ayakta mı, yatarken mi yapılır ?

Renkli Doppler nedir ?

Ultrason ile Doppler farklı mıdır ?

Varis tanısı nasıl konur ?

Varisten korunma yolları nedir ?

Kabızlık varisi artırır mı ?

Varis tedavi edilmezse ne olur ?

Varis yarası nedir ?

Varis yarası tehlikeli midir ?

Varis yarası nasıl tedavi edilir ?

Varis yarası mikrop kaparsa ne olur ?

Toplardamar tıkanırsa ne olur ?

Varis pıhtısı nedir ?

Varis pıhtısı nasıl tedavi edilir ?

Varis pıhtısı tehlikeli midir ?

DVT nedir ?

Derin ven trombozu niye oluşur ?

Varis damarı iltihaplanırsa ne olur ?

Tromboflebit nedir ?

Selülit nedir ?

Tromboflebit nasıl tedavi olur ?

Sülük varisi tedavi eder mi?

Lazerle varis tedavisi nasıldır ?

Varis ameliyatı ne kadar sürer ?

Varis ameliyatı tehlikeli midir ?

İç varis tedavisi nasıl yapılır ?

Varis veya toplardamar kapakçığı nedir ?

Kapakçıkta kaçak yani reflü nedir ?

Varis kapakçığı onarımı nasıldır ?

Radyofrekans ile tedavi nasıldır?

Varis tedavisinin ücreti nedir ?

İstanbul da varis tedavisi yapan doktorlar kimlerdir ?

Türkiye de varis tedavisi yapan hekimler kimlerdir ?

Varis ameliyatını hangi doktorlar yapar ?

Köpük tedavisi nedir ?

Skleroterapi ile tedavi nasıldır ?

Varisin estetik ve kozmetik tedavisi

Akciğer embolisi niye oluşur ?

Varis çorabı faydalı mıdır ?

Varis çorabı tedavi eder mi ?

Diz altı ve külotlu varis çorabı arasındaki fark nedir ?

Akgül tekniği nedir ?

Yapıştırıcı ile varis tedavisi yapılır mı ?

En iyi varis tedavisi nedir ?

 

Şimdilik bu kadar :)

Saygılarımla

Meraklı Hasta adayınız....

 
Sizi çok uğraştıran hastanız (Zehra Topal)
resi.png  
Sayın hocam
 
teşekkür ederek başlamak istiyorum sözüme beni ağrı ve kıraplardan kurtardığınız için.Yaşım çok genç olmasına rağmen 12,13 senedir bu varislerden kurtulamamıştım Venüs yetmezliği vardı kapakcıklarda kacaklık vardı ,geceleri ağrı ve aşırı kıraplardan duramıyordum. Ahmet hocamı bulana kadar , Ben Nişantaşı nda oturuyorum.  Özel hastanelere gittim çok geçkalmışsın dediler , evime yakın devlethastanesine gittim hiç açıklama yapmadan güven vermeden  amaliyat yapabiliriz dediler .Özel bir poliklinik de elimdeki 9 yıl önce çekindiğim doplerle tedavini yapabiliriz dediler .Bende  çareyi artık internetten aramaya başladım , Bakırköy Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi'ne 'internetten bakınca Ahmet hocamın bir programını izledim ve Ahmet hocama gittim bacaklarımın şekillerini çizerek nasıl amaliyat yapacağını anlattı .İki Aralık ta amaliyatımı oldum her iki bacağımdanda  sonrasında tedavimi yaptı biraz uğraştırdım cildim hasas olduğu için ama şu an Allahım binlerce kez şükrediyorum ne ağrım ne de kıraplarım var artık hepsinden kurtuldum .Ahmet hocam bana demiştiki benim hastam güler yüzle ,mutlulukla ayrılması bizide mutlu eder dediniz.Ve artık hep gülüyorum sayenizde iyiki varsınız benim pırlanta kalpli Hocam SİZE ve EKİBİNİZE binlerce kez teşekkür ediyorum. Benim gibi varis hastalarına  diyeceğim    
 
 
Lütfen çok zaman harcamadan Ahmet hocama gidin doğru adres. 
 
 
Sizi Çok uğraştıran hastanız ( Zehra Topal)
 
Varis ameliyatı olan Azeri Hastamdan Teşekkür
venoz_yetmezlik.pngicvaris_tedavisi.png

 

İÇVARİS AMELİYATINA AZERİ TEŞEKKÜR 

Hörmetlerle dr Ahmete;

Gözel insan, değerli ve peşekar Ahmet hekim.

Sözlerle ifade edebilmeyeceğim yüksek duygularla vetenim Azarbeycana gaydıram. Ölkelerimiz ayrı olsa da canımız bir kökümüz bir, kalbimiz vurdu hemşe.

Geldiğimizde bizi asil gardaş kimi hürmet ve mehebbetle garşıladınız. Bunu ayrıca unutmayacağım.

Dünyada hiç kimin edebilmediği varis (kapakçık tamiri) ameliyatını menim için gerçekleştirdiniz. İllerle eziyet çektiğim hasteliğime son verip sağlığıma kavuşturdunuz, hayatımı değiştiniz.

Ettikleriniz için ekibinize başta siz olmakla teşekkürümü bildirirem.

Hekimlerin hekimi elleriniz hemişe şefa veren, canınız sağlam, hayatınız firavan keçsin. Her zaman sesiniz yükseklerden gelsin, menim Türk gardaşım.

Şehla (Bakü-Azerbeycan)

21.01.2017

 
"Damar haritalama , kapakçık reflü , iç varis , kapağı onar , varisi düzelt ama damarı koru "
estetik.png

Sayın Hocam Teşekkürler

İlk olarak bu e-mail imi yazabilecek derecede moralim ve sağlığım yerinde olduğu için.

Benim hikayem ilginç. Siz biliyorsunuz ama okuyanlarda bilsin. Biliyorum hasta yorumlarını web sitenizden yayınlıyorsunuz.

2001 yılında doğum yaptım. Ben özel bir kolejde öğretmenim. Yıllardır devam eden varis hastalığım vardı, ama önemsemedim, "estetik" ve "kozmetik" olarak da çok önemsemedim, eşim de bir şey demiyordu zaten, aslında doktorlara da gitmiştim 99 yılında, şöyle bir uzaktan baktı ve şu ilacı kullan dedi, varis çorabı al dedi ve gönderdi. Ne bir muayene ne bir tetkik yoktu. Bana "varisini göster" dedi, zar zor hazırlandım, 20 dakikada ama doktor yalnızca gözleriyle baktı yani 3 saniye. Bilseydim hazırlanmazdım.

Bu nedenle bir daha da "varis tedavisi" için doktor aramadım. Zaten diğer öğretmen arkadaşlarıma da "iğne ile varis tedavisi" yapmışlardı ve yeniden çıkmıştı. Diğer bir komşuma da "varis ameliyatı" yapmışlar ama bu sefer bacağın her tarafında "kılcal damarlar" ve varisler çıkmıştı. Sonuçta varisin tedavi edileceğine inanmıyordum.

Neyse, 2001 yılında doğum yaptıktan sonra bacağımdaki varisler iyice azdı. Hamilelikte artan varislerim diğer bacağıma da geçti. Artık özellikle akşam ve geceleri artan bacak ağrısı, baldırda kramplar, tarif edemeyeceğim bir his yani karıncalanma, dolgunluk, bacağımda ağırlık hissi gelişti. Geceleri eşim bile rahatsız oluyordu, sıçramalar, bacakta irkilmeler ani hareketler. Sonunda eşim beni ikna etti, yine "varis tedavisi" için doktor aramaya başladık. Bu sefer "en ünlü" ve "en iyi doktoru" aramaya başladım. İnternette 3 isme rastladım. Birincisine gittik, bu sefer bacağıma 10 saniye baktı ve dopler ultrason istedi. Dopleri yaptırdım ama sonra öğrendim ki dopler ayakta çekilmeliymiş, o doktor yatarak çekti. Bir sürü de para harcadım, dopler sonrası bana varis ameliyatı önerdi. Halbuki kendi reklamında "ameliyatsız varis tedavileri" yazıyordu. Hemen tedavi olup, yarım saat sonra işime dönecektim güya. Demek ki yalnızca reklammış, bana ameliyat önerdi, ben de ona ameliyat nasıl olacak dedim. "Kasıktan ameliyat" kesisi yapılacak ve "varisli damarım" çıkarılacak dedi. "Peki" dedim, "bende niye varis var" diye sordum, o da bana "toplardamar içindeki kapakçıklarda yetmezlik olduğunu buna tıp dilinde "reflü" dendiğini ve bu nedenle damarım genişleyip varis olduğumu" söyledi. Ben de ona, "sorun kapakçıktaysa niye yalnızca onu onarmıyorsunuz da tüm damarımı çıkarıyorsunuz" dedim. O da "varis te kapak onarımı tedavisi" yok, "damar çıkarılmalı" dedi. Ben de ona, "bacaktaki bu çıkaracağınız damar hani yedek damardı", yarın bir gün "kalp ameliyatı olurken kullanılacaktı" dedim. Cevap veremedi.

Ayrıca ona dedim ki, "damar bir organ ise ve o organın bir yerinde sorun varsa neden orayı tamir etmiyorsunuz da tüm damarı çıkarıyorsunuz" dedim, doktorun yüzü ekşidi ve artık beni tedavi etmek istemediğini söyledi. Hatta muayene ücretimi de iade etti.

Eve giderken eşimle tartıştık, bana "doktora kabalık ettin" dedi, "çok bilmiş" gibi davranmışım. Ben haklıydım ama kafam da karışmıştı. İnadına tüm gece internette neredeyse tüm "varisle ilgilenen doktor ve cerrahları" inceledim.

Hala anlamadığım şuydu, "ileride işime yarayacak damar neden çıkarılıyor" da yalnızca "kapak onarılmıyor". Kalpte kapak yetmezlikte olunca kalp çıkarılıyor mu ki, yalnızca kapakçık tamir ediliyor.

İşte bu gibi kafamda sorularla sizin gazete haberlerinizi ve videoları izledim ve size ulaştım.

Önce kapıda sizi karşılıyorlar, herkes güler yüzlü. Eviniz gibi. Sanki "aileden biri gelmiş" gibi hissediyorsunuz. Diğerleri gibi hasta olduğunuz için kendinizi suçlamıyorsunuz.

Ahmet Hoca ile görüşmek çok keyifli. Varis için gidiyorum ama sağlık durumunuzu öyle teferruatlı ve dikkatli soruyor ki, tüm şikayetlerinizi rahatça anlatıyorsunuz, acele etmeden sıkılmadan, utanmadan. Sonra sizi muayene ediyor yalnızca varisleri değil tüm sistemi, "baştan ayak tırnaklarına".

Sonra tetkiklere bakıyor ve sizin için notlar alıyor ve size "neyiniz olduğunu", "niye olduğunu", "nasıl tedavi edileceğini", "kim veya kiminle bu işleri yapacağını", "nerede yapacağını" tek tek anlatıyor. Bacağınızı önce yanındaki beyaz tahtaya çiziyor ve "varis nedir ve niye oluşur", bizdeki "sorun nedir" ve "nasıl tedavi edilir" anlaşılır şekilde anlatıyor. Kendi deyimiyle:

"Varisi anlamak için varis Profesörü olmaya gerek yok" diyor ve gerçekten okuma yazmayı bilen herkes onun anlatışıyla kendinde ne olduğunu anlıyor.

Aynı zamanda video ve görsel resimlerle durumu tam olarak anlıyorsunuz. Sabırla tüm sorulara cevap veriyor. Hiç sıkılmadan ve sıkmadan. Zaten yarı yarıya, o nu görünce tedavi oluyorsunuz. Böyle bir doktor var ya, tedaviye bile gerek yok, zaten tedavi oldum hissi uyanıyor insanda :)))

Doplerleri ayrıntıyla inceliyor ve eksiklerini buluyor. O nedenle Dopleri kendi ekibi tekrar çekiyor. Aslında onların çektiği alışık olduğunuz Dopler değil "damar haritalama", önce biraz yatıyorsunuz ve damarlar işaretleniyor sonra ayakta duruyorsunuz ve her iki bacak kasıktan topuğa kadar Doppler cihazı ile inceleniyor. Kesinlikle yatarak yapılan Doplere güvenmiyor. Çünkü gerçekten de bende aynı fikirdeyim Hocamla, "varis ayakta duranlarda olan bir yerçekimi hastalığıdır", haklı, o zaman niye tanısı yatarak yapılsın ki.

Buradan varis veya lenfödem şüphesi olan herkese sesleniyorum, Ahmet Akgül Hocama gidecekseniz, hiçbir yerde Doppler yaptırmayın çünkü Hoca en doğusunu kendi ve ekibi tekrar yapıyor. Boş yere ücret ve zaman kaybınız olur.

"Damar haritalama" işleminde, toplardamarlar, aksesuar yani fazladan damarcıklar, doğumla artan damarlarım, kapakçıklar, kapakçıkların yeri ve sayısı, varisler arası bağlantılar, bacakta varise neden olan tüm bulguları ortaya çıkarıyorlar ve özel bir forma işaretliyorlar. Ayrıca tüm görüntüler tek tek kayıt ediliyor. Ahmet Hoca kapakçıkların yapısına ve hareketlerine ayrıca özen gösteriyor.

Herkesin 3-5 dakika içinde yaptığı Dopler görüntüleme işlemi, Ahmet Hocanın damar haritalamasıyla 35-40 dakika sürüyor. Gerçekten hastalığınızın önemli olduğunu, bir doktorun anlaması insanı rahat ettiriyor. Herkes gibi "önemsiz bir varis işte" denmiyor orada.

Yani Ahmet Hoca insana insan olduğu, hastaya da hasta olduğu için ayrıca değer veriyor. İlk defa bir doktorun yanında hastalığımla ilgili tüm bilgileri öğrendim, vakit kısıtlaması olmadan.

Hocam da varis tedavim için "küçük bir işlem" dedi. Ameliyat mı dedim? "Evet ama bildiğin büyük ameliyat değil dedi 20 dakikada kasıktan 2-3 santim kesi ile işaretli kapakçığa ulaşıp kapak tamiri yapacağım o kadar" dedi. Ne yani damarı çıkarmayacak mısınız dedim. Yok dedi, varis tedavisi için damarı yok etme devri bitti dedi. Lazer, radyofrekans, köpük, buhar tedavilerini anlattı, klasik ameliyatı da anlattı ve tahtaya çizdi. Hepsinde damar imha oluyor, ameliyatta da çekip çıkarılıyor, yani anlayacağınız kapakçık yetmezliği ile oluşan varisli damarın tedavisinde herkes o damarı yok ederken, Ahmet Hoca yalnızca sorunlu kapağı onarıp suçu olmayan damarı yerinde bırakıyor.

Peki yalnızca görünen damarlara köpük veya iğne tedavisi yapalım. Birçok öğretmen arkadaşım böyle yaptırmış dedim.

Bana bir örnek verdi, artık her şey berraklaştı kafamda:

" Düşün ki, bir musluk sızdırıyor ve damlatıyor, siz ise devamlı lavaboyu kuruluyorsunuz, kuru kalır mı, hayır, önce akan musluktaki contayı tedavi etmeliyiz ki önce kaynak düzelsin, sonra lavaboyu kurularız. İşte, iğne ve varisi kurutma tedavisi, eğer varis kapakçıkları içerden kaçırıyorsa, gereksiz, zaman, para ve moral harcayıcı bir işlem, önce kapakçıklar onarılmalı sonra kurutma ve estetik tedavileri yapacağız, yoksa ilk varis kurutma tedavisi yaparsak aynı yerde çıkmaz ama hemen yanında tekrar çıkar" dedi.

Ertesi gün işlemi yaptı, odamdan ameliyathaneye gidişim ile gelişim arası 35 dakika. İşlem bitti mi dedim, evet dedi. Hep yanımdaydı. Damarım duruyor mu dedim, evet dedi, bacağıma baktım estetik olmuş kadar tertemizdi ama içindeki bana sonradan lazım olacak damarlar aynen korunmuş, kapakçığım onarılmıştı.

Bugün teneffüste yazıyorum bu yazıyı, 2 ay oldu hem estetik olarak mükemmel hem de tüm ağrı ve ağırlık hislerim kayboldu.  Hocama binlerce kez teşekkür ederim, keşke yıllardır boş yere çekmeseydim bu sıkıntıyı.

Hocam, size ulaşmamı sağlayan gazete haberini de ekliyorum mektuba, belki başka bir arayana faydası olur, bana oldu, lütfen aynen yayınlayın.

Aylin Öğretmen

 

 

 
" VARİS ÇORABI KULLANANLAR KULUBÜ "

Sevgili Dilek Hanım,

 

Yazdığınız teşekkür beni mutlu etti. Varis çorabı kullanan hastalar genelde kullanmaktan çok şikayetçi. Sizin farkınız ise, bize gelmeniz ve size tam uyan, ölçüsü alınmış, basıncı ayarlanmış varis çorabıdır. Yani, benim kontrolümde kullandığınız varis çorabıdır. Yoksa birçok kişi varis çorabı giyiyor hem iyileşmiyor hem de varis çorabı giymekten şikayet ediyor. Bu nedenle aşağıda yazdığınız yazı çok değerli. Lütfen varis çorabı denilince, bir firmaya gidip orta basınçlı veya diz altı çorap alıp giymeyin, işin uzmanı bir hekim tarafından, hem basınç hem de çap ayarı yapılsın ve sizin bacağınıza uyan verilsin.
UNUTMAYIN, SİZİN BACAĞINIZ VARİS ÇORABINA UYMAMALI, VARİS ÇORABI SİZİN BACAĞINIZA UYMALI.

 

 

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL 


Hocam Saygılar,

 

 


Meral Mert Hocamdan sebep sizi tanıyor ve takip ediyorum. Ekibiniz sayesinde sadece kozmetik amaçlı müracatımda varis çorabı ile tanıştım. Önce ceza gibi algıladım. Kullandım, inanın yeniden doğdum. Bacak ağrısı bilmem, yoğun tempoma rağmen bacak yorgunluğu bilmem, çoraptan sonra anladım ki meğer bunların hepsi varmış, farkında değilmişim. Bulutların üzerinde geziyorum gibi. Hocam bu çorabı SEVDİRMELİYİZ. Siyahı bordosu laciverti olsa leopar zebra gibi desenleri olsa biraz dekoratif olsa varis çorabı kullananlar kulübü olsa ne iyi olur. Varis yerine selülite iyi geliyor dense inanın herkes giyer. Varis çorabını sevdirelim hocam, ihtiyacınız olursa bu konuda yanınızdayım hocam. Sağlıkla sevgiyle kalın, iyiki varsınız.

 

Dilek Makyaj

 

 

varisorab.png

Devamı...
 
<< İlk < Önceki 1 2 3 Sonraki > Son >>

Sonuç 1 - 40 (Toplam 91)